Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.04.24. 17:13:54

Csbal írta:
Aaron3991 írta:Na akkor en is almodoznek picit.(amig a vezetoseg marad eselytelen h tortenjen barmi ertelmes valtozas sajnos)
Tehat en edzo temaba nem szolnek hozza annyira nem vagyok kepbe veluk. (Kloppnak azert orulnek o nem lenne bab az mar oriasi elorelepest jelentene, kaar h eselytelen)
Na tehat:
Kapus: Ter Stegen ugye mar biztosra veheto. Cserekapusnak pedig Caballerot mondjak. Ez nekem abszolut tettszene is.
Vedelem: Alvest el is adnam meg nem is. Viszont most kell a frissites igy megtennem es Danilot vagy esetleg Manquillot hoznam helyette, igy Montoyaval versenyhelyzetbe kerulnenek. Szerintem jot tenne. Puyol helyere Hummels/Vertonghen/David Luiz 3asbol hoznek valakit melle egy fiatalt Mussachio/Mangala/I.Martinez/Laporte 4esbol. Itt ugye Puyol out es en Masqtol is megvalnek, de ha jonne egy jo hatved 4. szamunak tokeletesen megfelelne o is.
Baloldal szerintem pipa.
Kozeppalya: Rafinha vissza , Cesc Xavi ele a rangsorban es ennyi. Somgot sokan elkuldenek, szerintem jobb embert nem talalnank a posztra. Csak abban az esetben kuldenem el ha jonne David Luiz es akk ha kell o jatszana szurot. Masq itt nem tud jatszani nem ertem azokat akik ezt tartanak jonak.( rengetek felvagott labda vagy elajandekozott labda lenne ebben az esetben az biztos.)
Csatarok: Deulofeut hagynak meg 1 evet kolcsonben.
Tellot eladnam es vennek egy kozepcsatart Klose/Toni/Gomez/Mandzukic(na ot nagyon adnam Bayernben is megy neki itt se lenne gondja.). Es meg is lennenk. Szelre ott lenne Neymar, Pedro , Alexis plusz Rafinha is tud ott jatszani vagy ha minden kotel szakad Messi es Iniesta is illetve az utanpotlast tekintve mindig is ezen a poszton volt a legjobb a kinalat. Gondolok itt Adamara pl.
Ha erkezne kozepcsatar en ilyesmi felallast pl eltudnek kepzelni
--------------Mandzukic
Neymar-------------------Alexis
---------------------Messi
----------Iniesta-----------ITT
-----------------Busquets
Eleg offenziv persze de lehetne varialni hogy Ney helyett Pedro akk maris vedekezobb picit stb. Illetve nagyon sok olyan meccs van amikor nem is lenne problema hiszen annyira beszoritjuk az ellenfelet.
Bocsanat ha hosszu volt csak ez regota erlelodott benne es ez csak a felszinet karcolja a gondolataimnak. Varom a velemenyeket, beszolasokat.
Én egyetértek veled abban a felállásban amit felvázoltál. még Mandzu talán kicsit talány lenne,, de el tudom képzelni h be tudna illeszkedni és posztját tekintve igazi befejező csatár. De sztem technikás is. Kicsit talán az lenne nehezen megoldva hogy a középpályán, ahol bejelöltem a hsz-edben, ki fog visszalépni, mert elég nagy hely lenne a támadósor és a védősor között. Busi meg nem az a futóbolond, hogy ide is meg oda is ki tudjon segíteni? Messi nem hiszem, Alexis visszalép, de ahhoz nagyon fegyelmezetten kell csinálja azt, ami rámehet a támadásra is talán. Talán annyiban változtatnék, hogy kicsit Init visszahoznám Busi mellé. Nagyobb lendületet is tudna venni, abból megy neki a cselezés nagyon, és tudna kicsit védekezni is, ha nem is annyira mint Businak kellene, de be tudna segíteni. Bár ez tényleg elég offenzív kp és támadósor, de sztem lehetne kezdeni vele vmit. De lehet h az eddig megszokott szerkezetet felborítva fogja az új edző megoldani.
Szerintem ugy kevesbe offenzivve lehetne tenni ha Iniesta baloson de beljebb ahogy szokott hiszen Jordi befutja kb az egesz balost. Aztan akkor a kozeppalyan Cesc/Xavi Busquets mellett picit talan elorebb es akkor a tobbi maradna. Alexis mezonymunkaja azert eleg jo. Illetve nem feltetlenul Mandzukic az aki elol lenne csak en ugy gondolom ha a Pep fele Bayernben megy neki akk itt is menne. Illetve ezt nem alap felallasnak szannam hanem boviteni lehetne vele a taktikai repertoart. Pl mikor hatranybakerulunk beallnak bunkerbe es eselyuk sincs tamadni akk nem gond h full offenziv a felallas mert amugy is azt tennenk viszont az hogy van egy jolfejelo a 16oson belu mindig megtalahato jatekos elol az oriasi pluszt adhat. Mivel sokszor Messi a kozeppalyan lofral h labdat kapjon igy szerintem mindenki jol jarna. Pl akar Neymar/Alexis is tudna jatszani a csatart ha nem igazolnank verbeli csatart.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 17:02:50

Aaron3991 írta:Na akkor en is almodoznek picit.(amig a vezetoseg marad eselytelen h tortenjen barmi ertelmes valtozas sajnos)
Tehat en edzo temaba nem szolnek hozza annyira nem vagyok kepbe veluk. (Kloppnak azert orulnek o nem lenne bab az mar oriasi elorelepest jelentene, kaar h eselytelen)
Na tehat:
Kapus: Ter Stegen ugye mar biztosra veheto. Cserekapusnak pedig Caballerot mondjak. Ez nekem abszolut tettszene is.
Vedelem: Alvest el is adnam meg nem is. Viszont most kell a frissites igy megtennem es Danilot vagy esetleg Manquillot hoznam helyette, igy Montoyaval versenyhelyzetbe kerulnenek. Szerintem jot tenne. Puyol helyere Hummels/Vertonghen/David Luiz 3asbol hoznek valakit melle egy fiatalt Mussachio/Mangala/I.Martinez/Laporte 4esbol. Itt ugye Puyol out es en Masqtol is megvalnek, de ha jonne egy jo hatved 4. szamunak tokeletesen megfelelne o is.
Baloldal szerintem pipa.
Kozeppalya: Rafinha vissza , Cesc Xavi ele a rangsorban es ennyi. Somgot sokan elkuldenek, szerintem jobb embert nem talalnank a posztra. Csak abban az esetben kuldenem el ha jonne David Luiz es akk ha kell o jatszana szurot. Masq itt nem tud jatszani nem ertem azokat akik ezt tartanak jonak.( rengetek felvagott labda vagy elajandekozott labda lenne ebben az esetben az biztos.)
Csatarok: Deulofeut hagynak meg 1 evet kolcsonben.
Tellot eladnam es vennek egy kozepcsatart Klose/Toni/Gomez/Mandzukic(na ot nagyon adnam Bayernben is megy neki itt se lenne gondja.). Es meg is lennenk. Szelre ott lenne Neymar, Pedro , Alexis plusz Rafinha is tud ott jatszani vagy ha minden kotel szakad Messi es Iniesta is illetve az utanpotlast tekintve mindig is ezen a poszton volt a legjobb a kinalat. Gondolok itt Adamara pl.
Ha erkezne kozepcsatar en ilyesmi felallast pl eltudnek kepzelni
--------------Mandzukic
Neymar-------------------Alexis
---------------------Messi
----------Iniesta-----------ITT
-----------------Busquets
Eleg offenziv persze de lehetne varialni hogy Ney helyett Pedro akk maris vedekezobb picit stb. Illetve nagyon sok olyan meccs van amikor nem is lenne problema hiszen annyira beszoritjuk az ellenfelet.
Bocsanat ha hosszu volt csak ez regota erlelodott benne es ez csak a felszinet karcolja a gondolataimnak. Varom a velemenyeket, beszolasokat.
Én egyetértek veled abban a felállásban amit felvázoltál. még Mandzu talán kicsit talány lenne,, de el tudom képzelni h be tudna illeszkedni és posztját tekintve igazi befejező csatár. De sztem technikás is. Kicsit talán az lenne nehezen megoldva hogy a középpályán, ahol bejelöltem a hsz-edben, ki fog visszalépni, mert elég nagy hely lenne a támadósor és a védősor között. Busi meg nem az a futóbolond, hogy ide is meg oda is ki tudjon segíteni? Messi nem hiszem, Alexis visszalép, de ahhoz nagyon fegyelmezetten kell csinálja azt, ami rámehet a támadásra is talán. Talán annyiban változtatnék, hogy kicsit Init visszahoznám Busi mellé. Nagyobb lendületet is tudna venni, abból megy neki a cselezés nagyon, és tudna kicsit védekezni is, ha nem is annyira mint Businak kellene, de be tudna segíteni. Bár ez tényleg elég offenzív kp és támadósor, de sztem lehetne kezdeni vele vmit. De lehet h az eddig megszokott szerkezetet felborítva fogja az új edző megoldani.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.04.24. 16:53:46

splinter írta:Két dolog:
Az hogy egy két beadás bement, majd gól Alves oldaláról, az nem az ő hibája(részben) ha már egyszer beívelték, akkor onnantól fogva az a belső védők dolga lenne, onnan kikaparni. És nem tudom, hogy te milyen mérkőzésekre gondolsz, mert ahogy visszaemlékszem, ha Alves eladott egy labdát, azonnal szaladt vissza. Persze 30 fölött már megkopott ő is, nem olyan a sebessége mint egy pár évvel ezelőtt...
Akkor nézd meg a komolyabb csapatok elleni meccseket mert ott a támadások döntő része az ő oldalán megy [és a kapott gólok elég nagy hányada (a Madrid elleni meccsek jól példázzák is (őszi bajnoki, kupadöntő második gól, mert nem a középső védőnek kellene versenyt futnia hanem a szélsőnek) is jobbról volt] és ennek elég egyszerű az oka, mégpedig NEM JÖN VISSZA ha elveszítjük a labdát v ha jön is akkor se kellő sebességgel. Ennyi idősen tudhatná ha nem bír annyit futni és nem kéne elrohanni.
Helyére egy jobbhátvéd kéne mert ő NEM AZ sokkal inkább jobbszélső. Úgy vagyok vele, h biztosabbnak érzem a hátsó alakzatot Montoyával mint vele.
Ahogy látom többen gondolják azt mint én, h egy fizikálisan erős csatár is kéne akit belehetne küldeni a darábóba az olyan meccseken. Ide egy olyan kéne aki megfelelő technikai tudás mellett nem akar mást mint megkeresnie magát meg nyerni pár trófeát, és nem zavarja ha alig játszik, ilyen feltételek mellett egy 32-33 éves játékosok azok akik jönnének.
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.04.24. 16:45:40

Na akkor en is almodoznek picit.(amig a vezetoseg marad eselytelen h tortenjen barmi ertelmes valtozas sajnos)
Tehat en edzo temaba nem szolnek hozza annyira nem vagyok kepbe veluk. (Kloppnak azert orulnek o nem lenne bab az mar oriasi elorelepest jelentene, kaar h eselytelen)
Na tehat:
Kapus: Ter Stegen ugye mar biztosra veheto. Cserekapusnak pedig Caballerot mondjak. Ez nekem abszolut tettszene is.
Vedelem: Alvest el is adnam meg nem is. Viszont most kell a frissites igy megtennem es Danilot vagy esetleg Manquillot hoznam helyette, igy Montoyaval versenyhelyzetbe kerulnenek. Szerintem jot tenne. Puyol helyere Hummels/Vertonghen/David Luiz 3asbol hoznek valakit melle egy fiatalt Mussachio/Mangala/I.Martinez/Laporte 4esbol. Itt ugye Puyol out es en Masqtol is megvalnek, de ha jonne egy jo hatved 4. szamunak tokeletesen megfelelne o is.
Baloldal szerintem pipa.
Kozeppalya: Rafinha vissza , Cesc Xavi ele a rangsorban es ennyi. Somgot sokan elkuldenek, szerintem jobb embert nem talalnank a posztra. Csak abban az esetben kuldenem el ha jonne David Luiz es akk ha kell o jatszana szurot. Masq itt nem tud jatszani nem ertem azokat akik ezt tartanak jonak.( rengetek felvagott labda vagy elajandekozott labda lenne ebben az esetben az biztos.)
Csatarok: Deulofeut hagynak meg 1 evet kolcsonben.
Tellot eladnam es vennek egy kozepcsatart Klose/Toni/Gomez/Mandzukic(na ot nagyon adnam Bayernben is megy neki itt se lenne gondja.). Es meg is lennenk. Szelre ott lenne Neymar, Pedro , Alexis plusz Rafinha is tud ott jatszani vagy ha minden kotel szakad Messi es Iniesta is illetve az utanpotlast tekintve mindig is ezen a poszton volt a legjobb a kinalat. Gondolok itt Adamara pl.
Ha erkezne kozepcsatar en ilyesmi felallast pl eltudnek kepzelni
--------------Mandzukic
Neymar-------------------Alexis
---------------------Messi
----------Iniesta
-----------------Busquets
Eleg offenziv persze de lehetne varialni hogy Ney helyett Pedro akk maris vedekezobb picit stb. Illetve nagyon sok olyan meccs van amikor nem is lenne problema hiszen annyira beszoritjuk az ellenfelet.
Bocsanat ha hosszu volt csak ez regota erlelodott benne es ez csak a felszinet karcolja a gondolataimnak. Varom a velemenyeket, beszolasokat.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 16:38:37

splinter írta: A másik: Aguero... fele annyira nem való ide mint Neymar. Lássuk be hogy ha itt lenne, csak egy lenne a 22-ből....
Na ezt magyarázd már meg kérlek, hogy miért gondolod így? Csak mert az argentin azért edződött a spanyol bajnokságban is, elég gyors, nagyon technikás, és benne van az a tipikus berobbanós csatárvér is.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.24. 16:37:06

visca el barca írta:rég volt itt edzők terén ilyen összhang, ha jol látom senki nem akarja LE-t :D
Nem mondom, hogy mindenáron őt akarom, de szerintem egyáltalán nem lenne olyan rossz itt, mint sokan gondolják. :) Persze én is inkább Bielsát vagy Kloppot támogatnám, de rájuk nincs reális esélyünk.

Amúgy a Sport csinált egy szavazást a napokban, az volt a kérdés, hogy rábíznád-e Zubira a nyári igazolásokat. 16 ezren szavaztak, 90%-uk nemmel voksolt.
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2014.04.24. 16:28:10

Két dolog:
Az hogy egy két beadás bement, majd gól Alves oldaláról, az nem az ő hibája(részben) ha már egyszer beívelték, akkor onnantól fogva az a belső védők dolga lenne, onnan kikaparni. És nem tudom, hogy te milyen mérkőzésekre gondolsz, mert ahogy visszaemlékszem, ha Alves eladott egy labdát, azonnal szaladt vissza. Persze 30 fölött már megkopott ő is, nem olyan a sebessége mint egy pár évvel ezelőtt...
Az alapvető koncepcióval van a baj( 4 védőből 3 175 cm alatt van)
És nem kell most feltalálni a spanyol viaszt Uraim! Eddig is rossz volt a védelmünk, csak a kutyát nem érdekelte, mert minden meccsen domináltunk, (lőttünk vagy 4-5) gólt, akkor senkit nem érdekelt 1-2 bekapott baki...
Mostanra sajnos leolvasták a játékunkat és nem tudjuk az ellenfél 16 osánál lejátszani a meccset.
Így ezek a gondok, mostanra realizálódtak és most egyből Ők a hibásak ugye?????
A másik: Aguero... fele annyira nem való ide mint Neymar. Lássuk be hogy ha itt lenne, csak egy lenne a 22-ből....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.24. 16:27:23

rég volt itt edzők terén ilyen összhang, ha jol látom senki nem akarja LE-t :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.24. 16:22:06

Hiddinknek örülnék a legjobban, ha már Bielsa máshová megy. Ha meg Valverde és LE között kell dönteni, az előbbi jöjjön.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 8109_n.jpg" target="_blank

Na, ha ez igaz, kíváncsi leszek rá.
Reina, Vertonghen, Musacchio, Azpilicueta, Gündogan, Reus. :mrgreen:
Ez úgy alsó hangon is 120 millió. :D
Eladásokból meg lesz 60 milliónk. :D

FM OFF.

Egyébként már egy Ter Stegen, Vertonghen, Rafinha, Deulofeu négyessel elégedett lennék...
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.04.24. 15:42:18

Edző poszton valahogy se Valverde se Luis Enrique nem tűnik jó megoldásnak szerintem, de cáfoljanak rám.

Az már fél siker, hogy igazolhatunk, de az már más kérdés, hogy kiket fogunk.
Mascheranot Busquets cseréjeként kellene alkalmazni, nem pedig védő poszton. Csak nálunk olyan okosak, hogy nem látják be.
David Luiz sem megoldás a védelembe, Mourinho is szűrőként találta meg a helyét mi meg védőként igazolnánk le... [-X

Én megtartanám Alvest, de csak úgy, hogy nem szaladgál fel hanem max a középpályáig.
Egy Hummels-Reus párost szívesen fogadnék.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 14:57:08

nagyatyesz írta: Mindenki másképp látja, és esély sincs rá, hogy én legyek az edző! :-)) Ez csak a véleményem, aminek kinyilvánításához jogom van. Neveket azért nem írtam, mert felesleges. Ter Stegen ugyan már nyílt titok, hogy jön, de cserekapusnak elképzelésem sincs kit kéne hozni. A paramétereit leírtam. Védőként kell egy klasszis védő Puyol helyére, és én tartom azt, hogy jobban járnánk, ha nem Masc lenne alternatíva védő posztra,m ert ő nem védő. Vannak nagy mentései, nagy szerelései, de ezek általában az azt megelőző hibáit korrigálják. Dani Alves nálam már tavaly eladásra került volna, mert nem lehet mindkét szélen ilyen támadó felfogású szélső védővel játszani. Alves elvezstette hatékonyságát, mióta Messi középen játszik, beadni nem tud, de erőlteti, vissza nem fut. Rengeteg gólt kapunk az ő oldalán, ami nem kizárólagosan az ő hibája, de többnyire vastagon benne van. Középpályán Song,Affelay, Dos Santos, Sergi R. sem villantott nagyot, szóval feleslegesek. Helyettük inkább 1 jó játékost hoznék. Sanchezt kedvelem, ugyanúgy mint Mesceranot, elismerem, hogy futnak, hajtanak, küzdenek. De szerintem ez a játékrendszer nem fekszik Sancheznek, esetlennek tűnik. Nem mondom, hogy az álktalam említett Reus jobb lenne, de mivel őt normális pénzért el lehetne adni, inkább vigyék őt, mintsem mondjuk Pedrot 10-ért. Igazolni úgyis kell, ha távozik valaki, nyilván a piacképessebb menjen, mert sokkal többet nem ad ő, mint Pedro. Mascért szintén írtak érdeklődőkről, többek közt a Nápolyt. Tavaly a Real nagy üzletet csinált az oda eladott játékosaival. Ha Mascot jó pénzért el lehetne adni, én inkább hoznék helyette egy klasszikus középhátváédet
Masch szerintem a középpályán jó megoldás lenne csereként. Az h eladnál 4 embert és a helyére 1-et hoznál, deficitet okozna a létszámban és így is elég rövid a csapat a tavaszi szezon végére. Nincs minőségi csere. Ezekből a gyerekekből lehetne kiváló csereember, sőt, talán stabil kezdő is idővel. Kivéve Affelay-t. Csak tudni kéne beépíteni őket, amihez már szakmai tudás sem árt. Ez sajna eddig csak Pep-nek volt meg, Busival kapcsolatban. Egy Agüero-t szívesen látnék, csak hát az meg sokba kerül. Talán őt kellett volna egy Neymar helyett elhozni ennyi zséért.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.24. 14:36:26

Csak azt nem értem, hogy zubi mit keres még a csapatnál...már Pep távozása után aktuális volt egy középhátvéd megszerzése, de neki 4 átigazolási időszak nem volt elegendő, hogy hozzon egyet. De ami igazán felháborít, hogy ő mondja meg kikkel erősítsen a klub.szerintem ez legyen inkább az új edző dolga.

Már Titonak sem volt beleszólása kiket igazoljon a klub, hiszen nyilatkozta, hogy azzal a kerettel dolgozik, amit a vezetőség összeállít neki. martino detto. kellene végre egy normális menedzser az edzői székbe, akinek pontos elképzelései vannak a jövőre nézve.

LE, bár egyik kedvenc játékosom volt nem a megfelelő ember a csapat irányítására. ő is csak egy haver lenne, akin átnéznek a játékosok. tapasztalt, elismert, minőségi menedzserre lesz szüksége a csapatnak, hogy maga mögött hagyja ezt a rossz periódust.
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2014.04.24. 14:16:35

Szerintem ez a hozzászólásodat rossz helyre írtad. Nem az igazolások topic-ba kellene írni, hanem a Bajnokok Ligája topicba. Üdv.
Úúú mennyire igaz, elnézést! :oops: :oops:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.24. 14:07:19

Csbal írta:
nagyatyesz írta:Mindenképpen edző kell a csapat élére, aztán az ő terveinek megfelelően kell erősíeni. Legalábbis ez lenne a normális. LE szerintem sem megoldás, Valvedre inkább. De olyan kell/kéne, aki kicsit felkavarja az állóvizet. Aki rá mer förmedni arra, aki nem fut, aki le meri cserélni azt, aki nem akar. Eddig Pep után csak olyanok voltak, akik kényesen ügyeltek arra, hogy le ne térjenek a Barca futballfilozófiáról. Ebben azt nem bírom, hogy úgy csinálnak, mint ha a Pep team előtti 100 évben is ez lett volna a csapat játéka. Nem ez volt!!! Bele kell nyúlni a játékrendszerbe, mert ezzel csak magunkat verjük át. Nem a sok passzal van baj, hanem a tempoval, valamintazzal, hogy ahhoz a rendszerhez akkor tökéletes, csúcsformában lévő garnitúra volt. Még egy olyan nem lesz. Mi meg már annak is örülünk, hogy ha valaki 10 meccsenként lő egyet 20-ról, vagy ha egy meccsen van 2 hosszú ívelés...semmi újítás, megújulás! A vezetőség meg mindig tud azzal takarózni, hogy ez a mi filozófiánk, nem változtatunk. Kemény edző kell, határozott elképzelésekkel, aki nyilván ne csináljon a csapatból defenzív focit játszó Barcát, de kicsit pörgesse fel a srácokat!

Ha én lennék az edző :-) akkor én a következő igazolásokat csinálnám:
- kapuba Ter Stegen, Pinto tőlem maradhat, mert ismeri a közeget, segítene a németnek beilleszkedni. Ha nem marad, helyére valami rutinos, spanyol bajnokságban edződött kapust kell ingyen .... (Összesen: 10-15 millio kb)
- védelembe bal oldal oké, jobbról Alves el, árából hozni helyére valami jobb oldali VÉDŐT, középen Puyi helyére kell egy f.sza védő, aki mellett lenne Piqué és Bartra. Ha Mascra van jó ajánlat, árából hozni kéne egy tényleges védőt. (Összesen: 30-35 millió)
- középpálya: Ini cseréjének hvisszahozni Rafinhát, Cesc-t kinevezni vezérnek, Xavi maradna cserének. Ha Cesc nem bírja el a nyomást, akkor hamar kiderül, de új edzőként elkezdeném rá építeni a középályát és nem amolyan bárhol bevethető Jolly Jokerként számítanék rá. Busi oké, Song, Affelay, Dos Santos el, Sergi R. kölcsönbe el. Egy jó védekező középpályát hoznék, aki támadó játékosként is bevethető. Ez nyilván többe kerülne, mint akik mennek, de a távozókkal lehetne csökkenteni a vételárat (kb 15-20 millioval). (Összesen: 20-25 millió)
- előre Messi, Neymar alap, Sanchezt ha megfizetik mehet. Jó ő, csak nem ide. 25-30 körül engedném csak. Tellot meg 5-10 között eladnám. A 2 játékos árából elhoznám Reust, ami 35, tehát kijönne belőlük. Deut is visszahoznám. Szükség esetén még egy Larsson féle rutinos centert hiznék olcsón max 5 millióért, vagy inkább ingyen. Sok esetben jól jönne. Pedro maradna. (Összesen: 0-5 millió)

Így álláspontosm szerint meg lehetne erősíteni a csapatot, és frissíteni lehetne a kereten mindösszesen 60- 80 miilioból, ami nyilván nem kevés, de szükségszerű. Ráadásul nagy részét a kapus - középső védő vinné el, ami már tudva levő volt, hogy hiánycikk lesz, de éveken keresztül csak bambultunk...
Még jó hogy nem Te vagy az edző. Reus-on és Ter Stegen-en kívül nem mondtál konkrét embereket, de a fél csapatot eladnád, köztük olyat is mint Sanchez és Mascherano-t. Pff. A két legalázatosabb játékosunkat. igaz, Masch nem egy nagy forma hátul, de bevethető lenne Song helyett a középpályán, ha hozunk egy jó védőt. Sanchezt meg divat átadólistára tenni a szurkolók között, holott ő az egyik legteherbíróbb játékosunk, és Tata elég jó teljesítményt hozott ki belőle, ha ez az ő érdeme egyáltalán. Ide középső védőt kell hozni és talán egy olyan csatárt aki képes megnyitni a védelemben a passzsávokat, hogy a középpálya be tudja odatenni. Én Alvest sem adnám el, mivel igaz hogy beadni a megyei bajnokságban is jobban tudnak, kis túlzással, de a munkabírása és a megbízhatósága, az utóbbi pár meccs kivételével megfelelő szvsz. Itt az a legnagyobb baj szerintem, h a vezetőség egy rakás k@ki, és így nekem sem lenne kedvem játszani, hogy a háttérben a vezetők meg akarnak gazdagodni és simliskednek. Nem véletlen hogy egy Valdes el akar menni. Puyol sem biztos h befejezné, bár az ő esete más tészta. Sajnálom szegényt. Meg hát az a helyzet h nem kéne annyira elájulni hogy ők a Barcelona, mert korántsem olyan nagy súlyú ez a tény, mint volt 2-3 évvel ezelőtt. De az hogy Te a fél csapatot eladnád... #-o #-o #-o

Mindenki másképp látja, és esély sincs rá, hogy én legyek az edző! :-)) Ez csak a véleményem, aminek kinyilvánításához jogom van. Neveket azért nem írtam, mert felesleges. Ter Stegen ugyan már nyílt titok, hogy jön, de cserekapusnak elképzelésem sincs kit kéne hozni. A paramétereit leírtam. Védőként kell egy klasszis védő Puyol helyére, és én tartom azt, hogy jobban járnánk, ha nem Masc lenne alternatíva védő posztra,m ert ő nem védő. Vannak nagy mentései, nagy szerelései, de ezek általában az azt megelőző hibáit korrigálják. Dani Alves nálam már tavaly eladásra került volna, mert nem lehet mindkét szélen ilyen támadó felfogású szélső védővel játszani. Alves elvezstette hatékonyságát, mióta Messi középen játszik, beadni nem tud, de erőlteti, vissza nem fut. Rengeteg gólt kapunk az ő oldalán, ami nem kizárólagosan az ő hibája, de többnyire vastagon benne van. Középpályán Song,Affelay, Dos Santos, Sergi R. sem villantott nagyot, szóval feleslegesek. Helyettük inkább 1 jó játékost hoznék. Sanchezt kedvelem, ugyanúgy mint Mesceranot, elismerem, hogy futnak, hajtanak, küzdenek. De szerintem ez a játékrendszer nem fekszik Sancheznek, esetlennek tűnik. Nem mondom, hogy az álktalam említett Reus jobb lenne, de mivel őt normális pénzért el lehetne adni, inkább vigyék őt, mintsem mondjuk Pedrot 10-ért. Igazolni úgyis kell, ha távozik valaki, nyilván a piacképessebb menjen, mert sokkal többet nem ad ő, mint Pedro. Mascért szintén írtak érdeklődőkről, többek közt a Nápolyt. Tavaly a Real nagy üzletet csinált az oda eladott játékosaival. Ha Mascot jó pénzért el lehetne adni, én inkább hoznék helyette egy klasszikus középhátváédet
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.04.24. 14:02:20

Alcantara írta:Pontosan Özil hiányozna még ide! :roll: Ő meg idekövetelné a haverját Khedirát, mert nélküle nem tud meglenni.
50-60 perces játékos, már amennyiben van kedve játszani.

Amikor el lehetett volna hozni "tizenmillióért", én sem értettem Pep döntését, hogy miért nem kellett. Ma már látom, hogy valószínűleg jó döntés volt. Nagyszerű képességű játékos, de borzasztó hullámzó a játéka.
Néhány Arsenal meccset néztem az idén (nem miattuk) nem igazán tudom megítélni, hogy jól jártak vele vagy sem, mert egyszer parádés, egyszer meg észrevehetetlen szinte.

Game biztosan hitelesen tudna nyilatkozni az utóbbi 1 évéről.
Sajnos egyet kell értsek veled, hihetetlen képességekkel megáldott játékos Özil, de valahogy nem tud egy konstans jó játékot hozni, hanem ahogy mondod két véglet, vagy parádés vagy 0. Ezt nem pár meccs alapján mondom, hanem én követem folyamatosan az Arsenal mérkőzéseit. Ha középpálya és Arsenal akkor Jack Wilkshere, Aaron Ramsey, Santi Cazorla
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 13:55:05

jenooo írta:Madrid szurkoló vagyok. nem szeretném szítani a feszültséget, viszont ahogy olvasom itt a véleményeket, komolyan nem értek pár dolgot.
A tavalyi Bayern annak idején messze a világ legjobbja volt, idén, ugyan Pep miatt gyengültek talán (az alkalmazott taktika miatt) de még így is bőven a többi csapat előtt járnak. Labdabirtoklásban szintén (szerintem) a világ legjobbjai (az idei Barcánál mindenképpen). A csapat évek óta együtt van és brutálisan magabiztosak. Talán idáig a többség egyetért velem.
A másik oldalon ott van a Madrid, amely tavaly Mou áldásos tevékenységének hála teljesen széthullott, szóval Ancellottinak egyáltalán nem volt egyszerű dolga. Jött (és távozott) jó néhány ember (néhányan a kezdőbe), illetve a csapat szerkezete is megváltozott (4-2-3-1 már régóta nincs). Az hiszem még ebben is egyetérthetünk.
Ezek fényében komolyan nem értek itt pár embert, mit vártatok? A Chelsea az Atma ellen tényleg beparkolta a buszt, nem volt célja támadni, undorító volt. A Madrid szintén a védekezést erőltette (igen, hazai pályán is), de most komolyan mit kellett volna csinálnia a világ leglabdabiztosabb csapata ellen? Rohanjanak ész nélkül előre, mint a romantikus regények hősei, hátha kapnak 3-4 gólt? Olyan módon vegyék fel a harcot, amellyel szinte esélytelenek? Úgy, hogy a csapat 12 éve nem nyerte meg a címet? Úgy, hogy 4 éve az elődöntő volt a végállomás? Azt megértem, hogy sok embernek nem tetszik ez a taktika, de ahhoz már tényleg a legelvakultabb anitmadridistának kell lenni, hogy Chelsea taktikájához hasonlítsuk a tegnapi produkciót. Számos helyzete volt a Madridnak (igen, kontrából), a Bayern a 2. félidőben (a 80. percig) teljesen ki volt herélve. Igen, én is jobban örülnék, ha az ellenfél csak nyomozná utánunk a labdát, de ha a Bayern a rövid passzos játékban és a csapatszintű letámadásban messze előttünk jár, akkor az eredményességhez nem nagyon vezet más út, csak a kontrajáték. Ti örüljetek neki, hogy nálatok ez az erény megadatik. Mondjuk a Barcánál sem volt ez mindig így és ők is fognak még tétmeccsen "buszt beparkolni a kapu elé", bár ez még odébb van.
Azt szintén nem értem, hogy néhány ember itt a támadófutballt miért teszi egyenlővé a labdabirtoklással. Az elmúlt években volt 1-2 olyan klasszikus, ahol a Barcánál volt a labda, de gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le a meccset, passzolgattak oldalra, hátra, míg a Madrid labdaszerzésnél azonnal megtámadta a kaput (több, kevesebb sikerrel) és számos helyzetet alakított ki. Olyankor is olvastam jó pár véleményt, hogy a Madrid undorító defenzív taktikát alkalmaz, de kérdem én: most komolyan defenzív az a csapat, amelyik több helyzetet alakít ki a másiknál? Csak azért, mert kevesebbet van náluk a labda, mert az ellenfél a játéknak ezen elemében előrébb tart? Én eddig azt hittem, hogy helyzetből lesz a gól, nem labdabirtoklásból. Bár ez itt már OFF, elnézést érte, de komolyan nem értem ezt a fajta elgondolást. Igen, volt, hogy a Madrid beparkolta a buszt, a támadás egyáltalán nem volt célja, lsd: 2011-es kupadöntő, viszont a tegnapi meccs ettől nagyon messze járt.
Szerintem ez a hozzászólásodat rossz helyre írtad. Nem az igazolások topic-ba kellene írni, hanem a Bajnokok Ligája topicba. Üdv.
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2014.04.24. 13:43:52

Madrid szurkoló vagyok. nem szeretném szítani a feszültséget, viszont ahogy olvasom itt a véleményeket, komolyan nem értek pár dolgot.
A tavalyi Bayern annak idején messze a világ legjobbja volt, idén, ugyan Pep miatt gyengültek talán (az alkalmazott taktika miatt) de még így is bőven a többi csapat előtt járnak. Labdabirtoklásban szintén (szerintem) a világ legjobbjai (az idei Barcánál mindenképpen). A csapat évek óta együtt van és brutálisan magabiztosak. Talán idáig a többség egyetért velem.
A másik oldalon ott van a Madrid, amely tavaly Mou áldásos tevékenységének hála teljesen széthullott, szóval Ancellottinak egyáltalán nem volt egyszerű dolga. Jött (és távozott) jó néhány ember (néhányan a kezdőbe), illetve a csapat szerkezete is megváltozott (4-2-3-1 már régóta nincs). Az hiszem még ebben is egyetérthetünk.
Ezek fényében komolyan nem értek itt pár embert, mit vártatok? A Chelsea az Atma ellen tényleg beparkolta a buszt, nem volt célja támadni, undorító volt. A Madrid szintén a védekezést erőltette (igen, hazai pályán is), de most komolyan mit kellett volna csinálnia a világ leglabdabiztosabb csapata ellen? Rohanjanak ész nélkül előre, mint a romantikus regények hősei, hátha kapnak 3-4 gólt? Olyan módon vegyék fel a harcot, amellyel szinte esélytelenek? Úgy, hogy a csapat 12 éve nem nyerte meg a címet? Úgy, hogy 4 éve az elődöntő volt a végállomás? Azt megértem, hogy sok embernek nem tetszik ez a taktika, de ahhoz már tényleg a legelvakultabb anitmadridistának kell lenni, hogy Chelsea taktikájához hasonlítsuk a tegnapi produkciót. Számos helyzete volt a Madridnak (igen, kontrából), a Bayern a 2. félidőben (a 80. percig) teljesen ki volt herélve. Igen, én is jobban örülnék, ha az ellenfél csak nyomozná utánunk a labdát, de ha a Bayern a rövid passzos játékban és a csapatszintű letámadásban messze előttünk jár, akkor az eredményességhez nem nagyon vezet más út, csak a kontrajáték. Ti örüljetek neki, hogy nálatok ez az erény megadatik. Mondjuk a Barcánál sem volt ez mindig így és ők is fognak még tétmeccsen "buszt beparkolni a kapu elé", bár ez még odébb van.
Azt szintén nem értem, hogy néhány ember itt a támadófutballt miért teszi egyenlővé a labdabirtoklással. Az elmúlt években volt 1-2 olyan klasszikus, ahol a Barcánál volt a labda, de gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le a meccset, passzolgattak oldalra, hátra, míg a Madrid labdaszerzésnél azonnal megtámadta a kaput (több, kevesebb sikerrel) és számos helyzetet alakított ki. Olyankor is olvastam jó pár véleményt, hogy a Madrid undorító defenzív taktikát alkalmaz, de kérdem én: most komolyan defenzív az a csapat, amelyik több helyzetet alakít ki a másiknál? Csak azért, mert kevesebbet van náluk a labda, mert az ellenfél a játéknak ezen elemében előrébb tart? Én eddig azt hittem, hogy helyzetből lesz a gól, nem labdabirtoklásból. Bár ez itt már OFF, elnézést érte, de komolyan nem értem ezt a fajta elgondolást. Igen, volt, hogy a Madrid beparkolta a buszt, a támadás egyáltalán nem volt célja, lsd: 2011-es kupadöntő, viszont a tegnapi meccs ettől nagyon messze járt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.24. 13:22:36

Pontosan Özil hiányozna még ide! :roll: Ő meg idekövetelné a haverját Khedirát, mert nélküle nem tud meglenni.
50-60 perces játékos, már amennyiben van kedve játszani.

Amikor el lehetett volna hozni "tizenmillióért", én sem értettem Pep döntését, hogy miért nem kellett. Ma már látom, hogy valószínűleg jó döntés volt. Nagyszerű képességű játékos, de borzasztó hullámzó a játéka.
Néhány Arsenal meccset néztem az idén (nem miattuk) nem igazán tudom megítélni, hogy jól jártak vele vagy sem, mert egyszer parádés, egyszer meg észrevehetetlen szinte.

Game biztosan hitelesen tudna nyilatkozni az utóbbi 1 évéről.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 13:01:10

nagyatyesz írta:Mindenképpen edző kell a csapat élére, aztán az ő terveinek megfelelően kell erősíeni. Legalábbis ez lenne a normális. LE szerintem sem megoldás, Valvedre inkább. De olyan kell/kéne, aki kicsit felkavarja az állóvizet. Aki rá mer förmedni arra, aki nem fut, aki le meri cserélni azt, aki nem akar. Eddig Pep után csak olyanok voltak, akik kényesen ügyeltek arra, hogy le ne térjenek a Barca futballfilozófiáról. Ebben azt nem bírom, hogy úgy csinálnak, mint ha a Pep team előtti 100 évben is ez lett volna a csapat játéka. Nem ez volt!!! Bele kell nyúlni a játékrendszerbe, mert ezzel csak magunkat verjük át. Nem a sok passzal van baj, hanem a tempoval, valamintazzal, hogy ahhoz a rendszerhez akkor tökéletes, csúcsformában lévő garnitúra volt. Még egy olyan nem lesz. Mi meg már annak is örülünk, hogy ha valaki 10 meccsenként lő egyet 20-ról, vagy ha egy meccsen van 2 hosszú ívelés...semmi újítás, megújulás! A vezetőség meg mindig tud azzal takarózni, hogy ez a mi filozófiánk, nem változtatunk. Kemény edző kell, határozott elképzelésekkel, aki nyilván ne csináljon a csapatból defenzív focit játszó Barcát, de kicsit pörgesse fel a srácokat!

Ha én lennék az edző :-) akkor én a következő igazolásokat csinálnám:
- kapuba Ter Stegen, Pinto tőlem maradhat, mert ismeri a közeget, segítene a németnek beilleszkedni. Ha nem marad, helyére valami rutinos, spanyol bajnokságban edződött kapust kell ingyen .... (Összesen: 10-15 millio kb)
- védelembe bal oldal oké, jobbról Alves el, árából hozni helyére valami jobb oldali VÉDŐT, középen Puyi helyére kell egy f.sza védő, aki mellett lenne Piqué és Bartra. Ha Mascra van jó ajánlat, árából hozni kéne egy tényleges védőt. (Összesen: 30-35 millió)
- középpálya: Ini cseréjének hvisszahozni Rafinhát, Cesc-t kinevezni vezérnek, Xavi maradna cserének. Ha Cesc nem bírja el a nyomást, akkor hamar kiderül, de új edzőként elkezdeném rá építeni a középályát és nem amolyan bárhol bevethető Jolly Jokerként számítanék rá. Busi oké, Song, Affelay, Dos Santos el, Sergi R. kölcsönbe el. Egy jó védekező középpályát hoznék, aki támadó játékosként is bevethető. Ez nyilván többe kerülne, mint akik mennek, de a távozókkal lehetne csökkenteni a vételárat (kb 15-20 millioval). (Összesen: 20-25 millió)
- előre Messi, Neymar alap, Sanchezt ha megfizetik mehet. Jó ő, csak nem ide. 25-30 körül engedném csak. Tellot meg 5-10 között eladnám. A 2 játékos árából elhoznám Reust, ami 35, tehát kijönne belőlük. Deut is visszahoznám. Szükség esetén még egy Larsson féle rutinos centert hiznék olcsón max 5 millióért, vagy inkább ingyen. Sok esetben jól jönne. Pedro maradna. (Összesen: 0-5 millió)

Így álláspontosm szerint meg lehetne erősíteni a csapatot, és frissíteni lehetne a kereten mindösszesen 60- 80 miilioból, ami nyilván nem kevés, de szükségszerű. Ráadásul nagy részét a kapus - középső védő vinné el, ami már tudva levő volt, hogy hiánycikk lesz, de éveken keresztül csak bambultunk...
Még jó hogy nem Te vagy az edző. Reus-on és Ter Stegen-en kívül nem mondtál konkrét embereket, de a fél csapatot eladnád, köztük olyat is mint Sanchez és Mascherano-t. Pff. A két legalázatosabb játékosunkat. igaz, Masch nem egy nagy forma hátul, de bevethető lenne Song helyett a középpályán, ha hozunk egy jó védőt. Sanchezt meg divat átadólistára tenni a szurkolók között, holott ő az egyik legteherbíróbb játékosunk, és Tata elég jó teljesítményt hozott ki belőle, ha ez az ő érdeme egyáltalán. Ide középső védőt kell hozni és talán egy olyan csatárt aki képes megnyitni a védelemben a passzsávokat, hogy a középpálya be tudja odatenni. Én Alvest sem adnám el, mivel igaz hogy beadni a megyei bajnokságban is jobban tudnak, kis túlzással, de a munkabírása és a megbízhatósága, az utóbbi pár meccs kivételével megfelelő szvsz. Itt az a legnagyobb baj szerintem, h a vezetőség egy rakás k@ki, és így nekem sem lenne kedvem játszani, hogy a háttérben a vezetők meg akarnak gazdagodni és simliskednek. Nem véletlen hogy egy Valdes el akar menni. Puyol sem biztos h befejezné, bár az ő esete más tészta. Sajnálom szegényt. Meg hát az a helyzet h nem kéne annyira elájulni hogy ők a Barcelona, mert korántsem olyan nagy súlyú ez a tény, mint volt 2-3 évvel ezelőtt. De az hogy Te a fél csapatot eladnád... #-o #-o #-o
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.24. 12:53:55

neobarca írta:Özilt írja minden sajtó. Nem is értem. Anno nem kellett, pedig már megegyeztünk vele. Aztán ment a madridba...
Ha Özil ide jönne, akkor biztos, hogy Fabregas-t viszont vinné Wenger.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.24. 12:53:35

neobarca írta:Özilt írja minden sajtó. Nem is értem. Anno nem kellett, pedig már megegyeztünk vele. Aztán ment a madridba...
:lol:

ha leigazoljuk azt a szerencsetlen nyomorékot én real madrid szurkolo leszek :D

zubi tervei: piqué, alba, busi, ini, messi, neymar tengely, a többi lényegében eladó :D

http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 110680.jpg" target="_blank

plusz a sport megint előhozta cuadradot, láttam egy-két fio meccset, jol nyomja, de védekezni ő sem tud.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2014.04.24. 12:54:35-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.04.24. 12:28:45

Özilt írja minden sajtó. Nem is értem. Anno nem kellett, pedig már megegyeztünk vele. Aztán ment a madridba...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.24. 12:19:10

Mindenképpen edző kell a csapat élére, aztán az ő terveinek megfelelően kell erősíeni. Legalábbis ez lenne a normális. LE szerintem sem megoldás, Valvedre inkább. De olyan kell/kéne, aki kicsit felkavarja az állóvizet. Aki rá mer förmedni arra, aki nem fut, aki le meri cserélni azt, aki nem akar. Eddig Pep után csak olyanok voltak, akik kényesen ügyeltek arra, hogy le ne térjenek a Barca futballfilozófiáról. Ebben azt nem bírom, hogy úgy csinálnak, mint ha a Pep team előtti 100 évben is ez lett volna a csapat játéka. Nem ez volt!!! Bele kell nyúlni a játékrendszerbe, mert ezzel csak magunkat verjük át. Nem a sok passzal van baj, hanem a tempoval, valamintazzal, hogy ahhoz a rendszerhez akkor tökéletes, csúcsformában lévő garnitúra volt. Még egy olyan nem lesz. Mi meg már annak is örülünk, hogy ha valaki 10 meccsenként lő egyet 20-ról, vagy ha egy meccsen van 2 hosszú ívelés...semmi újítás, megújulás! A vezetőség meg mindig tud azzal takarózni, hogy ez a mi filozófiánk, nem változtatunk. Kemény edző kell, határozott elképzelésekkel, aki nyilván ne csináljon a csapatból defenzív focit játszó Barcát, de kicsit pörgesse fel a srácokat!

Ha én lennék az edző :-) akkor én a következő igazolásokat csinálnám:
- kapuba Ter Stegen, Pinto tőlem maradhat, mert ismeri a közeget, segítene a németnek beilleszkedni. Ha nem marad, helyére valami rutinos, spanyol bajnokságban edződött kapust kell ingyen .... (Összesen: 10-15 millio kb)
- védelembe bal oldal oké, jobbról Alves el, árából hozni helyére valami jobb oldali VÉDŐT, középen Puyi helyére kell egy f.sza védő, aki mellett lenne Piqué és Bartra. Ha Mascra van jó ajánlat, árából hozni kéne egy tényleges védőt. (Összesen: 30-35 millió)
- középpálya: Ini cseréjének hvisszahozni Rafinhát, Cesc-t kinevezni vezérnek, Xavi maradna cserének. Ha Cesc nem bírja el a nyomást, akkor hamar kiderül, de új edzőként elkezdeném rá építeni a középályát és nem amolyan bárhol bevethető Jolly Jokerként számítanék rá. Busi oké, Song, Affelay, Dos Santos el, Sergi R. kölcsönbe el. Egy jó védekező középpályát hoznék, aki támadó játékosként is bevethető. Ez nyilván többe kerülne, mint akik mennek, de a távozókkal lehetne csökkenteni a vételárat (kb 15-20 millioval). (Összesen: 20-25 millió)
- előre Messi, Neymar alap, Sanchezt ha megfizetik mehet. Jó ő, csak nem ide. 25-30 körül engedném csak. Tellot meg 5-10 között eladnám. A 2 játékos árából elhoznám Reust, ami 35, tehát kijönne belőlük. Deut is visszahoznám. Szükség esetén még egy Larsson féle rutinos centert hiznék olcsón max 5 millióért, vagy inkább ingyen. Sok esetben jól jönne. Pedro maradna. (Összesen: 0-5 millió)

Így álláspontosm szerint meg lehetne erősíteni a csapatot, és frissíteni lehetne a kereten mindösszesen 60- 80 miilioból, ami nyilván nem kevés, de szükségszerű. Ráadásul nagy részét a kapus - középső védő vinné el, ami már tudva levő volt, hogy hiánycikk lesz, de éveken keresztül csak bambultunk...
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.04.24. 12:12:38

nemtudom, hogy mit akartok ettől a Simeone-tól! A BARCA footbalja teljesen más stílus amiben ő sikereket ér el! A Barca alapstílusa olyan, hogy az egész utánpótlás aszerint játszik, dolgozik és ez egy olyan dolog amit nem változtatnának meg csak azért mert Simeone idejön! Azt meg, hogy ezen Barca stílusban edzősködjön... egyáltalán nem biztos, hogy jó edző lenne itt! Ugyanolyan zsákbamacska lenne, mint bárki más! olyan edző kell, ha nem marad Martino(amit egy kicsit sajnálok), aki labdatartós, rövidpasszos támadószellemű csapatot/csapatokat vezetett sikerre. 8)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.24. 12:00:14

Game90 írta:
Yaya(07-10) írta:akiket pénzzé lehet tenni: Mascherano, ALves, Alexis, Song. Bár utóbbi kettőt kifejezetten sajnálnám. 4 játékosból 100 millát simán be lehet szedni
Ezért a 4 játékosért mikor kapunk 100 milliót?


Barcelona plan to sign 7 players this summer. Chelsea centre back David Luiz and Juventus midfielder Arturo Vidal are the priorities. [sport]
5 éve kaptunk volna, és persze akkor ha nem árultuk volna.:)

Nagyon nem fix egy játékos ára. Mindenkinek van egy piaci értéke, ez ok. Ezt viszont simán duplázhatja, vagy akár felezheti a szándék, mi szerint a klub meg akar tőle válni (ha ez nyilvánvaló akkor biztosan alkudnak) vagy stabil kezdő (akkor viszont kis és közepes csapatoknál kb duplájáért megválnak tőle mert kell a pénz, topcsapatnál pedig egyszerűen nem eladó).

A kor is elég fontos tényező. 30 közeledtével, már nem nagyon van ára egy labdarúgónak, mert már a pályája nagy részén túl van. Ez persze kapusoknál és középső védőknél, esetleg középső középpályásoknál még lehet több év is, de ilyenkor sokat számít az árban a kor. Az elmúlt évek teljesítménye is sokat számít. Senki nem olyan hülye hogy kapkodjon majd egy Danel Alvesért úgy, hogy láthatóan már évek óta sehol sincs önmagához képest. Utóbbi játékos esetében elérkeztünk még egy tényezőhöz, ami a fizetését jelenti. Alvesnak kimondottan magas a fizetése (Masceranonak sem kevés, és Alexisnak sem). Ebből nyilván lejjebb adna, mert érzi hogy máshol (City-n és PSG-n kívül) nem nagyon kapna ennyit, de még egy kisebb bércsökkenéssel is kevés klub engedheti meg magának azt a fizetést. A managerek biztosan egy utolsó nagy zsíros szerződésre hajtanak majd. A fizetés pedig annyiban is érinti egy transzfert, hogy ha valakinek az igénye 8 millió évente, az 4 évvel számolva, 32 milla, csak a fizetésre.
Song és Alexis jó korban van, viszont egyik sem volt kezdőember. Előbbi nagyon nem és a játék sem ment neki nagyon. Utóbbinál jobb a helyzet. Mascerano viszont a nyáron 30 éves lesz, Alves pedig már 31. Ennyi idősen nem nagy értékük van már. És persze még a szerződésükből hátralévő idő is számít. Ha 1 év van csak hátra, akkor pár millió, ha 2 akkor még véleményes, mert ha jövőt terveznek vele a csapatnál akkor még kapható érte jó ajánlat.

Szerintem reálisan nézve Alvesért nagyon maximum 10 milla, Masceranoért is. Song is annyi, valamivel több. Alexis pedig lehet a duplája is ha olyan embernek szánják, és egy friss bajnok juve szeretné. Értük összesen 50 a reális.

Edző ügyben viszont is jobban szeretném ha most egy biztosabb megoldás jönne. Egy Pool vagy Atletico edző idei teljesítménye mindenki előtt már most is elismerendő. Simeonénak azért örülnék, mert A bajnokságot ismeri játékosként és edzőként is. Rodgers Angliában, Klopp pedig Németországban alkotott nagyot. Kérdéses lenne hogy egy ennyire más kultúrában mire mennének...

Összességében én jelenleg csak Simeone vagy Pep érkezésének örülnék.
Válasz küldése