Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2014.08.07. 17:23:04

A védekezest kellett megerősíteni és nem a védelmet. Nagy különbség. Mascerano legyen a vk és még lesz oldva a kontra dolog. Mert busi ilyenkor szánalmas. Vermaelen 2 éve gyenge, ő nem kell ide. Agger viszont a lassusaga miatt nem jó valasztas

Cuadradonak én örülnék de nagyon, mert felallastol függetlenül úgy bárki védekezik mint alves.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.07. 17:04:30

ZBarca írta: A kapus posztot jó időre megoldottuk a támadószekcióval együtt, kp-ra még érkezne Cuadrado, Dani a védelembű ki, Vermaelen pedig be és már meg is vagyunk. Nem a miénk a világ legjobb vezetősége (és akkor még finoman fogalmaztam), de eddig Mathieut leszámítva jól igazolnak.
Azért azt gyorsan megjegyezném, hogy első sorban a védelmet kellett volna megerősíteni, a támadósorban pedig hiába a személyi változás, ha Messi ugyanúgy középen fog játszani.
Bravo felesleges volt annyi pénzért, amit kifizettek érte, Mathieu 20 millióért pénzszórás, Rakitic helyett pedig lett volna jobb alternatíva is... :roll:

Ha pedig a 3 védős rendszer a szándék, akkor a Piqué, Bartra, Mathieu, Mascherano, Vermaelen ötös elég kevésnek tűnik minőségre és mennyiségre is, főleg, hogy az argentin inkább elősöprögetőként lenne jó.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.07. 16:55:18

nekem mindegy, hogy agger vagy vermaelen jön ide, mindegyiknek örülni fogok.
vermaelen esetében benne van, hogy a környezetváltástól magára talál, és akkor olcsón jött egy klasszis védő, agger pedig az egyik kedvencem, és az ő keménysége, határozott, karakán stílusa jól passzolna pique mellé.
egyik sem biztos megoldás, egyik sem akkora kaliber, hogy majd egymaga megoldja a védelmünk gondjait, de olcsón, kis rizikófaktorral bármelyik megéri.
én is sajnálom, hogy nem a hummels/mangala/vertonghen vonalból hozunk valakit, de nem kell se aggert, se vermaelent úgy kezelni, mintha gyepes jönne.
szerintem bartránál és mathieunál jobbak, pique pedig régóta árnyéka önmagának, bármilyen szomorú, csak erősödhetünk velük.

nem mellesleg bárki is jön, akár rajtuk kívül is, az azt is vetítheti elő, hogy mascherano megy feljebb egy sorral, ami pedig szintén erősítés lehet.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.07. 16:34:21

palesz77 írta:
Capon írta:Ahogy telik az idő változnak a vélemények meg az elvárások is ahogy látom, pl. lásd Cuadrado esetét. Az ő megítélése is 180 fokos fordulatot vett kb. 2 hét alatt (és most tényleg nem ellene beszélek).
Na ez úgy érzem nekem is szól, mert az én véleményem is változott róla, nem is kicsit. Köszönhető ez a felkészülési meccseinken látott játék képének, amiből egyértelmű kiderült, hogy a szélsőink rendkívül offenzívak lesznek jövőre. Ilyen posztra pedig jó lenne a kolumbiai, már majdnem 3-5-2-t/3-4-3-at játszottunk mindkét utóbbi meccsen, az meg simán feküdne neki is..
Meg akartam kérdezni ennek a miértjét, de véletlen kimaradt az írásomból, te viszont látatlanba megválaszoltad a fel nem tett kérdésemet is :)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.08.07. 16:29:40

Én sem örülnék Vermaelennek. Amennyit ő tud azt még Matyi is lehozza. Minek 4. számú védőért ennyit fizetni? Akkor inkább már Cuadrado.... Ha meg baj lenne, és lesérülne két védőnk, akkor bevisszük középre, Adriano-t.... Ráadásul ez az ember balhézik mert nem játszika Senalba... Itt többet játszana? Ha Piqué csúcsformába kerül, vagy Bartra berobban esélye sincs a kezdőbe kerülni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.07. 16:18:24

Capon írta:Ahogy telik az idő változnak a vélemények meg az elvárások is ahogy látom, pl. lásd Cuadrado esetét. Az ő megítélése is 180 fokos fordulatot vett kb. 2 hét alatt (és most tényleg nem ellene beszélek).
Na ez úgy érzem nekem is szól, mert az én véleményem is változott róla, nem is kicsit. Köszönhető ez a felkészülési meccseinken látott játék képének, amiből egyértelmű kiderült, hogy a szélsőink rendkívül offenzívak lesznek jövőre. Ilyen posztra pedig jó lenne a kolumbiai, már majdnem 3-5-2-t/3-4-3-at játszottunk mindkét utóbbi meccsen, az meg simán feküdne neki is..

Ha maradna a klasszikus, 4 védős felállás, akkor Zabaletanak is sokkal jobban örülnék - meg Alves maradásának is -, de így már értem, hogy miért kell Cuadrado annyira LE-nek - elméletileg -, és egyet is értek vele..
visca el barca írta:sosem voltam ilyen hozunk fel b-ből mindenkit tipus, de inkább az mint h aggert kelljen néznem...
Ezzel meg egyetértek, inkább nézegetném már jövőre is Iét néhanapján, mint a dánt ..
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2014.08.07. 16:13:05

Nehéz megmondani előre, hogy jó igazolás lesz e.
Ha nem, akkor mindenki mondja, hogy "Na megmondtam",
Ha beválik, akkor meg 2 év múlva csapatkapitánynak akarja minden fórumozó :^o

De Vermaelen, Matihieu, Bartra, Ié : Azért négyből statisztikailag csak be kell váljon legalább egy :o
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.07. 16:11:22

csababarca írta:
PCsabi írta:Mondjuk az kabaré, hogy úgy indultunk neki ennek az átigazolási szezonnak, hogy Hummels/Marquinhos/Benatia/Luiz, aztán végül jön Mathieu meg Vermaelen... :mrgreen:
Kínos.
Mintha elmennél kocsit venni, eldöntöd,hogy veszel egy VW-AUDI-MERCI-BMW-t, aztán rádbeszélnek egy suzukit vagy egy opelt.
inkább mint a 5ös lottó sorsolás. az első szám előtt reménykedsz, aztán mikor mellé megy már ugy gondolod a 4es is szép summat hoz :D

sosem voltam ilyen hozunk fel b-ből mindenkit tipus, de inkább az mint h aggert kelljen néznem...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.07. 16:08:49

PCsabi írta:Mondjuk az kabaré, hogy úgy indultunk neki ennek az átigazolási szezonnak, hogy Hummels/Marquinhos/Benatia/Luiz, aztán végül jön Mathieu meg Vermaelen... :mrgreen:

Van olyan, aki tiszta szívből örülne Vermaelen-nek?
Ahogy telik az idő változnak a vélemények meg az elvárások is ahogy látom, pl. lásd Cuadrado esetét. Az ő megítélése is 180 fokos fordulatot vett kb. 2 hét alatt (és most tényleg nem ellene beszélek).
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.08.07. 16:07:33

PCsabi írta:Mondjuk az kabaré, hogy úgy indultunk neki ennek az átigazolási szezonnak, hogy Hummels/Marquinhos/Benatia/Luiz, aztán végül jön Mathieu meg Vermaelen... :mrgreen:
Kínos.
Mintha elmennél kocsit venni, eldöntöd,hogy veszel egy VW-AUDI-MERCI-BMW-t, aztán rádbeszélnek egy suzukit vagy egy opelt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.08.07. 15:57:57

Mondjuk az kabaré, hogy úgy indultunk neki ennek az átigazolási szezonnak, hogy Hummels/Marquinhos/Benatia/Luiz, aztán végül jön Mathieu meg Vermaelen... :mrgreen:


Amúgy van olyan, aki örülne Vermaelen-nek? És ne gyertek ilyen "de hát 3-4 éve jó volt" meg "ha az első éves Arsenal-os formáját hozza" szöveggel.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.07. 15:41:00

ZBarca írta: de eddig Mathieut leszámítva jól igazolnak.
Mondjuk Matyi az első meccse alapján pazar igazolás volt szerintem.. :D

Egy Vermaelen-Cuadrado pakkal én egészen meg lennék jelenleg elégedve.
A belga kb az egyetlen középső védő, akivel szóba hoznak minket mostanában, szóval vagy ő, vagy senki.. Ha az első Arsenlaos éveiben mutatott játékát már csak megközelíti, akkor is simán megér 12,5 milliót.
Cuadrado meg az eddigi meccseink képe alapján tökéletes lenne a jobboldalunkra, ezt nem is kell ragozni nagyon szerintem.
Úgyhogy én remélem, hogy jönnek mindketten - vagy legalább a kolumbiai jöjjön.. [-o<

De ha nem jön egyikük se, akkor a középső védő poszton a beugrós legyen Ié, a védelem jobb oldalán meg kezdjen Montoya, Alves pedig csak a cseréje legyen. Igazából ennél a verziónál sem dőlnék a kardomba - bőven nem -, csak kicsit kockázatos lenne.. De hosszútávon lehet ezzel jobban is járnánk - középső védő poszton legalábbis.

A végén meg kicsit spekulálok: A PSG lemondott Di Mariáról elméletileg.. Na már most a másik nagy kérője eddig a MU volt, remélhetőleg akkor ők előtérbe helyezik ismét az argentin leigazolását, így mi meg el tudjuk hozni Cuadradot.. Szerintem fair üzlet, így mindenki jól járna.. :D

szerk.:
PCsabi írta:Van olyan, aki örülne Vermaelen-nek? És ne gyertek ilyen "de hát 3-4 éve jó volt" meg "ha az első éves Arsenal-os formáját hozza" szöveggel.
Pedig én akkor örülnék neki, ha azt a formáját hozná.. :mrgreen: A jelenlegi alapján neméppen..
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.08.07. 16:04:01-kor.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.07. 15:26:24

crixus írta:Eddig is pocsék munkát végeztünk az átigazolások terén,
A kapus posztot jó időre megoldottuk a támadószekcióval együtt, kp-ra még érkezne Cuadrado, Dani a védelembű ki, Vermaelen pedig be és már meg is vagyunk. Nem a miénk a világ legjobb vezetősége (és akkor még finoman fogalmaztam), de eddig Mathieut leszámítva jól igazolnak.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.07. 15:24:51

Amikor Sanllehi megy, akkor már a konkrét összegekről, hivatalos ajánlatokról van szó. Az már nem Zubi asztala, az már pénzügy.
Kép
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.08.07. 15:19:06

Egy hülye kérdés: minek is van igazából Zubi, ha majd az összes igazolást Sanllehi intézi? (amikor ő belép egy tárgyalásba az már jó jel szokott lenni)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.07. 15:14:56

visca el barca írta:ha csak aggerre telik, inkább ne jöjjön senki. tök felesleges ide. ő sem fiatal már, állandoan sérült. inkább vmelyik kölyök a b-ből, mint egy hadirokkant.
egyetértek. Agger nem kell, akkor inkább Edgar Ie :D egyébként Agger nem is célpont már, talán soha nem is volt az. úgy hírlik, hogy még a nyár legelején felajánlották nekünk, de nemet mondtunk rá.

Vermalen: Wenger (coach Arsenal): "Vermaelen could leave as he needs to play now. We've received bids. Man United are part of the group of bidders."

nagyon remélem, hogy nem fog az MU lenyomni minket és mi hozzuk el Vermaelent, elég nagy szégyen lenne, ha inkább őket választaná, mint minket. (márhogy a mi szégyenünk, hogy nem tudunk jobb projectet felmutatni a játékosnak, mint a MU)

Cuadrado-Dani Alves: valszeg Alves mégis marad, és Cuadradot sem hozzuk el, túl sokat kérnek érte. legalábbis ez a legfrissebb hír.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.07. 15:13:32

nagyatyesz írta:És hiszem azt, hogy Piqué is össze fogja kapni magát, mert lesz konkurencia bőven.
minek kapná össze magát? megmondták h ráépítik a jövő védelmét, az isten sem fogja onnan kirobbantani...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.07. 15:11:50

Jelen pillanatban Vermaelen-nek tudnék örülni. Jobb lenne a kezdőnkbe, mint Piqué vagy Mathieu.
Más kérdés, hogy én pl. Hummels-nek vagy Vertonghen-nek jobban örülnék, de őket nehezebb lenne megszerezni.
Illetve reménykedem még abban is, hogy amennyiben az Arsenal-tól 20 millió alatt tudunk igazolni, akkor megpróbálunk Alves helyére is venni egy 25-30 körüli összegért egy megfelelően jó játékost. Montoya-t jó kis játékosnak tartom és amennyiben nem távozik Alves akkor a brazilt csak csereként, 2. számú opcióként használnám Montoya mögött.
Attól viszont a hajam is égnek áll, hogy egy támadót akarunk jobbhátvéd pozícióba venni. Eddig is pocsék munkát végeztünk az átigazolások terén, de ez lenne a teteje. Pláne 40 millió körüli összegért. Előbb fizetnék ki 60 milliót Benatia-ra és hagynám meg az Alves-Montoya párost... :roll:

A távozókat illetően Xavi csapatban maradásával én nem látom sem Afellay sem Roberto, sem Song helyét. Masip helyét sem nagyon látom a két igazolt kapus mögött, de ebből úgy sem lesz semmi. Ahogy Roberto-tól sem fogunk "megszabadulni", pedig neki is jót tenne, ha elmenne, akár kölcsönbe...
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.08.07. 15:01:39

Én nem tudom miért van az, hogy itt sokan vagy csak csillagászati összegért hozható, vagy egyáltalán nem megszerezhető védőkért áradoznak, holott egy-egy ilyen vétel garantáltan állandó beszédtéma lenne, mivel ők is hibáznak. Pl. Silva, vagy Luis, vagy Ramos is játszott mostanában olyan meccseket akár a válogatottban, akár a klubcsapatában, hogy a fejemet fogtam. A védő ebben a tekintetben olyan, mint a kapus. Ha egyet hibázik, és abból gólt kapunk, az hetekig beszédtéma. Ha a csatár hagy ki egy-két helyzetet el van felejtve. Én szerintem Mathieu nem lesz rossz (igaz az árát én is sokallom), és nálam a Vermalen sem lenne rossz, mint ahogy Agger sem. Ráadásul ezek a srácok 10-15 között jöhetnének, nem 40-50ért. És én biztos vagyok benne, hogy pl Luis nem annyival jobb védő náluk, mint amennyivel drágább.
Amúgy meg a tavalyi évhez képest, mikor volt egy Pique, Bartra, Masc triónk mellé egy állandóan sérült, játszani nem tudó Puyolunk, mindenképpen előreléptünk, mert ha minden igaz 4 jó védőnk lesz a szezonra. És hiszem azt, hogy Piqué is össze fogja kapni magát, mert lesz konkurencia bőven.
The10
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2007.06.03. 09:40:30
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.07. 14:56:30

"Nekem például Subotic is nagyon tetszett, el tudtam volna őt itt képzelni.
Neki is volt sajnos egy súlyos sérülése, kérdés, hogyan fog utána játszani, visszatudja-e építeni magát arra a szintre, amin játszott."

Alcantara mondatairól az jutott eszembe, hogy a Dortmund Hummels - Subotic védőpárosának játéka nagyban hasonlít a "klasszikus" Barca Pique - Puyol párosáéhoz. Hummels (Pique-hez hasonlóan) viszonylagos lassúságát jó helyezkedéssel igyekszik kompenzálni, kiválóan fejel és elegáns labdakihozatalokra képes, viszont gyakran könnyelmű. Subotic (a "régi" Puyolhoz hasonlóan) igazi csupaszív játékos, aki elvégzi hátul "a piszkos munkát", képes erőből eltüntetni az ellenfél csatárait, ugyanakkor gyakran hatalmas becsúszásokat és hihetetlen mentéseket is bemutat.
Szóval, ha Pique utódját keressük, akkor Hummels, ha Pique védőtársát, akkor Subotic lenne a legjobb megoldás. :D
Egyébként én Agger-t is el tudnám fogadni, a fejjátékának és a távoli bombáinak is hasznát venné a csapat, csak ne lenne ennyire sérülékeny... :roll:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.08.07. 14:47:28

Vernaelen jöjjön, én bízom az érkezésében. Mathieu váltótársa lehetne. Ha ő jönne, már nem lenne lyukas poszt. Cuadrado amolyan joker lenne ha érkezne. Mivel szinte mindenhol bevethető. De kh kell elsősorban az pedig a belgával meg lenne.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.07. 14:41:02

ha csak aggerre telik, inkább ne jöjjön senki. tök felesleges ide. ő sem fiatal már, állandoan sérült. inkább vmelyik kölyök a b-ből, mint egy hadirokkant.

ugy latom már csak két név maradt a kalapban, cuadrado jó lenne, de mivel alves marad, nem fogják idehozni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.08.07. 14:28:40

Vermalen szerintem is jobb lenne ...ő inkább amolyan Mascherano(Puyol) styleban (gyors-agresszív) tolja....viszont
1. ő igazi belső védő
2. remekül fejel mindkét kapu előtt (kb. mint Puyol)
3. kiváló bal lába van.....
Csak azt nem tudom h mostanság milyen formában van ?! :?:
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.07. 13:57:59

palesz77 írta: Őt meg én is néztem már Pool meccseken, tényleg nagyon jó a srác - a sok öngólja ellenére is :D -, de a labdakihozatal annyira nem tűnt az erősségeinek, ő inkább egy vadállat, mint egy technikás védő. Persze Puyi is az volt, de szerintem ő még nála is gyengébb ebben. Nem tudom mennyire passzolna hozzánk..
De az biztos, hogy erősen alul van értékelve a gyerek.
Valóban nem a fülén viszi a labdát az ellenfél tizenhatosáig! :mrgreen:

Az amit írtál (vadállat, jó értelemben) viszont stimmel. Hajt, darál, nem cifrázza takarít, mindenhová odaér. A fejjátéka egészen kiváló, jóval átlagon felüli. Ez az amiben olyan gyengék voltunk eddig.

Nyilván kérdés, hogy nálunk illene-e a játékrendszerünkbe, lehet itt felsülne.

Nekem például Subotic is nagyon tetszett, el tudtam volna őt itt képzelni.
Neki is volt sajnos egy súlyos sérülése, kérdés, hogyan fog utána játszani, visszatudja-e építeni magát arra a szintre, amin játszott.

Mindkét játékos erőből és nagy szívvel játszik, jó a fejjátékuk.
Talán ők közelebb állnak ahhoz, amit Puyol képviselt, még ha nem is ugyanaz a szint.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.07. 13:33:23

semennyi, a radio marca hozta le, amit azóta minden oldal cáfolt. Boatengre gondoltak egyébként.
Kép
Válasz küldése