Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.16. 21:17:54

Megint én, megint videó:
Lionel Messi ● Magisterial Passing Skills 2014-2015

Chino írtam a másik topicban, hogy Messi jó irányba változott. Egyetértek, de én nem csak a védekezése miatt mondom, hanem szerintem ez az osztogató szerep is jót tesz neki, kicsit megújulhat végre hosszú idő után megint.

Sokkal jobban tetszik így a játéka a tavalyihoz képest, és a csatártrió is jobban működik úgy, ha osztogat elsősorban, és nem befejez. Plusz idén a helyzetkihasználása is katasztrofális, szóval a csapat is jobban jár, ha inkább a társakat próbálja meg helyzetbe hozni.. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.15. 00:08:15

Normandia írta:Tegnap a Horvátok ellen elég jól nyomta Leo. Számtalan helyzetet dolgozott ki, de a helyzetkihadználással most is gondok voltak. Tiziből azért betalált.
Videó alapján tényleg jól nyomta, érdemes meglesni. Több szólója bejött, mint nálunk mostanában szokott. Már-már régi önmagát idézte.. :D

https://www.youtube.com/watch?v=93RtCkBa6I0
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.13. 16:32:31

Petr írta:
Normandia írta:
Ez kb. olyan, mint amikor Messi nem nézett rá LE-re a lecserélésekor. Kissé ambivalens, hogy annál a szitunál mindenki elküld a saját szüleibe, ebben az esetben pedig jöhet a koholmány, mert nem feltétlen negatív.
A szpíker is mondta, hogy nem felhőtlen a kapcsolatuk. Igaz, nem részletezte, hát ezért merészeltem megkérdezni. Semmi negatívat nem akartam ez által. [-X
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.11.13. 10:31:26

Normandia írta:
Ez kb. olyan, mint amikor Messi nem nézett rá LE-re a lecserélésekor. Kissé ambivalens, hogy annál a szitunál mindenki elküld a saját szüleibe, ebben az esetben pedig jöhet a koholmány, mert nem feltétlen negatív.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.13. 07:19:30

Tegnap a Horvátok ellen elég jól nyomta Leo. Számtalan helyzetet dolgozott ki, de a helyzetkihadználással most is gondok voltak. Tiziből azért betalált.
Más, valaki meg tudná mondani, hogy mia baja Tevezzel? Tegnap végre együtt játszottak, de szinte egymásra sem néztek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.07. 19:33:40

BarcaGeri777: szerintem nagyon jó írás lett, egyet értek veled, érdemes volt leírni és érdemes is mindenkinek elolvasni.
Még annyit beletennék, hogy:
1. szerintem a csapat tempóját is gyorsítani kéne, mert rengetegszer van olyan hogy rengeteg nyílt terület van, indulhatunk sokszor úgy 4 v 4 ellen, de ahelyett hogy tovább tolnák padlógázzal,valaki leáll, megvár valaki mást, ezzel együtt az ellenfél összes játékosát is, és mire már vinnénk tovább addigra felállt fal van előttünk.Meg eleve az egész játékot felpörgetni, és jobban használni a ritmusváltás erejét, mert szerintem alkalmasak lehetnének rá a jelenlegi játékosaink, csak ösztönözni kéne őket főleg az edzőnek hogy gyorsabban kezeljék a labdát.
2.A távoli lövéseket is jobban kéne eröltetni, vannak jól lövő játékosaink( Suarez is például, persze miután rendesen beilleszkedett), mert rengetegszer van az, hogy e sem fér a labda, de a kapu előtt 8 méterrel akarnak még 5ször passzolni, és valakiben mindig elakad a labda.
3. Bizonyos helyzetekben sokkal inkább ki lehetne használni az egyéni akciókat,sok olyan helyzet akad amikor a játékos rálőhetné a 16-osnál a labdát mert a védő nem takarja, mégis passzolni próbál és sokszor sikertelenül.
4. Néha-néha az ellenfelet hagyni lehetne kicsit játszani, rendezetten védekezni (persze most nem arra gondolok hogy álljunk be a 16-osunkra 11 játékossal), hadd játszon egy kicsit az ellenfél, és hadd legyen hamis biztonságérzetük, majd ütemet váltani és átvenni a kezünkbe az irányítást, aggresszíven letámadni labdákat szerezni, gyorsan passzolni stb, szerintem az ellenfél nagyon összezavarodna. Talán ezt próbálgatták részben az Ajax ellen is az első félidőben.
(amúgy kis off: "Xavi won back 15 balls against Ajax, most by a Barcelona player in a single game this season"
Azért a Maestro tud még ha akar:D)
5. talán az egyik legfontosabb: Amelyik játékosnak nem megy, vagy túl fáradt, azt levenni. Sok mindenkit rotál, de Businak ,Alvesnek stb nem megy általában, ráadásul ő nekik is kéne pihenni, Mascheranot VKP-n játszatni és például Bartrát sokkal többet játszani, ő belőle lehet akár világklasszis védő is.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.07. 16:30:25

Így utólag is grat neki a rekordbeállításhoz, megérdemelte.
Szerintem amúgy most nagyon be fog indul (a BL-ben), és egy csomó gólt fog rúgni :arrow: Ő lesz minden idők legtöbb gólt lövő játékosa a BL-ben! =D>
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.07. 13:48:50

messideco írta:Egy kis infó a BL góljairól

8) Meglesz hétvégén Zarra rekordja is. =D>

szerk:
Még Budapesten nem szerzett BL-gólt
Véletlen? :mrgreen:
Vanczáknak hála :-D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.06. 20:51:12

Egy kis infó a BL góljairól

8) Meglesz hétvégén Zarra rekordja is. =D>

szerk:
Még Budapesten nem szerzett BL-gólt
Véletlen? :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.11.06. 15:23:21

palesz77 írta:csak nálunk jelenleg csomószor nem a pálya közepén vannak az irányítóink, hanem a szélén a szélső védők nyakán/mögött területet biztosítva.
Egyet értek. Ezen is változtatni kéne némileg...
palesz77 írta:Ráadás:
Csak ehhez az is kéne, hogy Messinek ne menjen el meccsek közbe a kedve a játéktól..
Szerintem pont abban a korban van, amiben CR7 volt pár éve. Remélem a csatártársakkal kialakítható élvezetes, jó játék ösztönözni fogja. Egyébként pedig váljon a csapat vezérévé, és akkor új impulzusokat, egy teljesen más világot fog megismerni: mást fog akkor leszűrni abból is, ha akadozik a játék...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.06. 14:48:30

BarcaGeri777 írta:...
Na, hát ez tényleg nem volt rövid.. :D De jó írás lett, emiatt aztán nem kell bocsánatot kérned.

Abban egyetértünk, hogy a csatársornak még sokat kell javulnia, egyelőre nagyon pontatlan az a hármas ott elől, de ha belelendülnek, akkor lesz ott játék. Anno elleneztem Suárezt, mert úgy gondoltam, hogy sokak lesznek ők 3-an együtt, de a Celta ellen pl szerintem nagyon jól tolták, csak a gól hiányzott. Szóval bízok bennük, remélem pár hét alatt összeszoknak.

Viszont a középpályával nem értek egyet feltétlenül, vagyis az alapgondolatoddal igen, csak nálunk jelenleg csomószor nem a pálya közepén vannak az irányítóink, hanem a szélén a szélső védők nyakán/mögött területet biztosítva. Szóval ezen is változtatni kéne kicsit ahhoz, hogy jöhessen az a középpályás játék, amit te is elvársz - szerintem.. :D
BarcaGeri777 írta:Ráadás:
A litánia írásom közben írtatok Messi visszavontabb szerepköréről. Szerintem ezt és, hogy gólokat lő elől Suarezzel és Neymarral, nagyon jól lehetne nemcsak meccsenként, hanem meccs közben is váltogatni! CR7-el is ilyemsit kezd csinálgatni Angelotti, és elég jól működik, ha szükség van rá. Pedig neki nincsenek olyan irányító képességei, mint Messi-nek! Ez is segítene abban, hogy az ellenfelek nehezebben készüljenek fel belőlünk!
Ez meg szintén jó gondolat, így ha lehet még kiszámíthatatlanabb lenne a támadószekciónk. Csak ehhez az is kéne, hogy Messinek ne menjen el meccsek közbe a kedve a játéktól..
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.11.06. 14:02:18

Sziasztok!
Elnézést, litánia következik:
Ha megnézzük az elmúlt 6 évet, nagy vonalakban a következőt láthatjuk:
- Ha a csatároknak és Messinek is jól ment, akkor - az akkori középpályával és védelemmel - Európa legjobbjai voltunk, (szinte) mindent megnyertünk (lásd: 2008-09 és 2010-11)
- Ha csak Messi volt formában (és ős általában formában volt, kivéve az utolsó 1,5 szezont), de a többi csatár nem, akkor folyamatosan Messi-re hárult a góllövés. Ennek - a nem kis tehernek - a meccsek kb. 90 %-án nagyon jól meg is tudott felelni, élvezte is; amikor meg ez nem ment, akkor volt több szürke, pontvesztős meccsünk. Ezekben az években nyertünk fontos serlegeket, de nem taroltunk, Messi viszont az ember felettinél is ember felettibbet alkotott! (lásd: 2009-10, 2011-12, sőt még ide sorolható 2012-13 is) (Tudom, 2010-11 az vegyesebb képet mutatott, mert Messi már őrült sok gólt rúgott a másik 2 csatárhoz (Villa és Pedro) képest, de azért - főként a fontos pillanatokban - ők is teljesítettek!) Tehát ezek az évek már nem hoztak akkora sikereket a csapatnak, de Messi-nek annál inkább! Viszont érezhető volt, hogy ennyi formán kívüli csatár pótlását ő sem lesz képes sok-sok éven keresztül egyedül megoldani!
- Ez a helyzet tavalyra (2013-14) el is érkezett, sőt begyűrűzött! Igaz, le is sérült Messi, de már a sérülés előtt a 2012-13-as évben láthatóak voltak ennek az előjelei: a játéka fáradtabb volt, nem jöttek úgy a gólok sem! A támadók viszont képtelenek voltak neki segíteni, hisz nem lőttek be semmit! Kivéve Alexis-t, aki kezdett egyre jobban játszani, de szerintem azt ne vitassuk, hogy ahhoz még igen kevés volt, hogy Messi mellé un. másik gólgyárosnak lépjen elő. Ergo: elmaradtak a gólok, hisz Messi elfáradt és a formája tartósan hanyatlott emiatt. Ezt a terhet ő sem bírhatta...
Ezek után csak a köv. költői kérdést teszem fel: Nem furcsa, hogy a Barca egész csapatos védekezése is éppen ezzel folyamattal (tehát, hogy a támadók - már Messi is - hanyatlanak) párhuzamosan ment tönkre? Nem azt értem ezalatt, hogy a védőink tökéletesen dolgoznának, ha támadók tennék a dolgukat, csak azt, hogy a védőink munkája sosem volt tökéletes (bár volt jobb, mint tavaly és tavalyelőtt), de a csapat mégis büszke lehetett arra, hogy eszméletlen kevés gólt kap. Ezt soha nem a védőinknek köszönhettük kizárólag, hanem annak az egész pályás (a csatárok és a középpályások által is mívelt) letámadásnak, ami nem engedte az ellenfelet kibontakozni.
Pontosan az történt, hogy amikor már Messi sem volt annyira stabil gólgyáros (középpályáról indítjuk Messi-t és megoldja), mint előtte, és ugye a többi csatár sem teljesített, akkor a középpálya nem a középpályán adogatta már a labdát, hanem rászorította az ellenfelet a tizenhatosára! Nem elég, hogy az ellenfelek mint egy védekezés képen mindig a tizenhatosuk elé tömörültek a Barca ellen már a Pep korszak második - még nagyon is sikeres - két évében is! De ezt a betömörülését az ellenfeleknek akkor még megoldotta valahogy a Barca, mivel a csatárai is (2010-11) képesek voltak a 16-os előterében ügyes játékra és a gólokat szereztek. De pont ez múlt el: nemhogy kifújtak a gólgyárosok, még az összjáték terén is kiégtek, nem játszottak úgy össze egymással a az ellenfél kapujának az előterében, mint pl. Henry, Eto és Messi! Ezért a középpálya kényszerült közelebb menni az ellenfél kapujához, próbálta játszani azt a játékot a 16-os előterében (talán egy rövid gólpassz), ami a csatárok dolga lett volna egy 3 csatáros rendszerben! Mert nem szabad elfelejtenünk: 3 csatáros rendszerben nem ugyanaz a dolga a KP-nak, mint pl. egy 4-4-2, vagy egy 4-4-1-1, vagy... rendszerekben! 4-3-3-ban vagy 3-4-3-ban a középpálya (nagyjából) középen marad, szervezi a játékot, kulcspasszokkal (de nem kizárólag gólpasszokkal) szórja a csatársort, a gólpasszokat ideális esetben a csatárok adják egymásnak, hisz hárman (nem egyedül) vannak! Pont ezért hívják a 4-3-3-at és a 3-4-3-at a legtámadóbb formációknak, mert ezekben a csatárok is játszanak egymással, nem csak a góllövéssel varázsolnak, hanem a zseniális háromszögezéseikkel, gólpasszaikkal is. Ehhez kellenek technikásabb csatárok, akik egytől egyig gólveszélyesek. Ettől lesz a 4-3-3 támadó foci, hogy a támadók varázsolnak a passzaikkal is, nemcsak a középpálya...
Azzal, hogy a középpályás játékunk rátolódott az ellenfél tizenhatosára, túl nagy területek nyíltak mögötte, ahová ha az ellenfél ügyesen be tudta játszani a labdát, akkor a csatáraik vagy villám középpályásaik felgyorsítottak a labdával, és akkor verve volt az egész csapatos védekezés, már csak a védőkre hárult a munka, hogy hatástalanítsák az ellenfél támadását. DE ezek a szituációk bizony kihozták a védőink, mindig is létező (tisztelet a kivételnek) gyengeségeit: lassúság, körülményes megfordulás, stb., főleg, hogy a szélső védők is egyre többet léptek fel és próbálkoztak az NB1-ben is látott beadásokkal, mivel a támadók képtelenek voltak a kreatív, gólra törő játékra!
Én a fentiek szerint látom a csapat elmúlt majdnem 2 szezonjának problémáit
El kell dönteni: ha a Barca továbbra is 3 csatárral akar játszani, akkor kreatív, labdabiztos góllövőkre van szükség, és akkor az egész középpálya mehet a helyére, kb. középre, és teheti a dolgát: a játék irányítását, letámadást, labdatartást, kulcspasszokat, stb., ezzel segítve a csapat védekezését! Ha viszont nincs Messi-n kívül góllövésre alkalmas csatárunk, vagy csak 1 van, akkor nem kell felküldeni 3 csatárt, akik úgysem erősítik a játékot, akkor át kell állni pl. 4-4-2-re vagy 4-4-1-1-re, stabil, labdatartó és kreatív középpályásokból kell vásárolni többet, játszatni kell őket; és közülük, majd 1-1 mindig feljebb léphet a csatároknak segíteni, de nem az egész középpálya... De ez nem a világban eddig csodált Barca stílus lesz, hanem valami más, de attól még lehet hatékony! Az viszont szerintem, soha nem lesz sikeres, ha csatárokkal, akik képtelenek a kapu előtt jól játszani, középpályás játékot akarnak játszatni! Szerintem az nem fog menni!
Úgy látom, hogy LE, a vezetőség és a csapat is azt vette észre, hogy ezt a helyzetet meg kell szüntetni, ha újra Európa trónjára akar kerülni a csapat. Szerintem azt is felismerték, hogy kreatív, a labdával zseniálisan bánó (nem csak gólt lövő) gólvágókra van újra szükség ahhoz, hogy a 4-3-3, tehát a stílus - még ha a kor igényeihez igazítva is - maradhasson. Itt van már Neymar és Suarez is! Ők erre a képességeik alapján mindenképp alkalmasak Messi mellett! Össze kell szokjanak! A 3 másik csatárból 2 szerintem kifejezetten jó lehet (egyelőre) minőségi cserének, Pedro: ? - talán cserének, ill. az egyszerűbbnek ígérkező meccseken - pihentetés céljából - kezdőnek! Erre a 2 fiatal szerintem már most alkalmasabb! A fenti okfejtésem mondanivalójának tükrében az a véleményem - ahogy ezt már ezen az oldalon is írtam -, hogy a csatársornak kell leginkább javulnia, hogy jöjjenek a komoly eredmények! Lehet, hogy sokan nem értetek ezzel egyet, de szerintem, ha a fentebb írtakat átgondoljátok, és visszaidézitek a sikeres éveket, akkor esélyes, hogy valahogy így fest a dolog! Szerintem ez a középpályás és védő keret nem sokkal gyengébb, mint a régiek voltak, sőt jobban a kor igényeihez igazított, mintha a régiek játszanának ma; és szerintem ahhoz is elég erősek, hogy ha van egy eszméletlen veszélyes, egymással jól összejátszó csatársorunk elől, akkor a helyükre rendeződve képesek stabilizálni a játékot és a védekezést, építeni a támadások elejét, ill. ellátni kulcspasszokkal az első szekciót. Ez pedig elég lehet a legfontosabb győzelmekhez! Ha nem is leszünk belátható éveken belül olyan egyeduralkodói a világ futballjának, mint a pár évvel ezelőtti korszakos csapat volt! A keret is elég mély ahhoz, hogy a szezont okosan sikerre lehessen vinni, csak játszanak ezek az igen jó, kivételes képességű játékosok a helyükön, ott, ahová valók! Az Alves kérdést én sem igen értem, :lol: ill. értem, de nem tudom elhinni, hogy a másik kettő még ezt a szintet sem nyújtja...
Szeretnék mindenkitől elnézést kérni itt a fórumon az újabb - tán eddig leghosszabbra sikeredett litániámért, ill. azért is, ha oktatásnak (okoskodásnak) tűnik ez a hosszú fejtegetés! Nem az volt a szándékom, hogy hej de okoskának tűnjek, csak én is nagy fanatikus vagyok, ráadásul ilyen fejtegetős, elmélkedős típus... és én is nagyon szeretném, ha már valami igazán meggyőzőt látnánk a csapattól. Sőt, hiszek abban, hogy ez meg lesz, és valahol a fent leírtakban érzem a siker kulcsát! Ezért osztottam meg a gondolataim ilyen részletesen veletek! Még egyszer: Bocs!
Remélem, nem tiltotok ki... :D

Ráadás:
A litánia írásom közben írtatok Messi visszavontabb szerepköréről. Szerintem ezt és, hogy gólokat lő elől Suarezzel és Neymarral, nagyon jól lehetne nemcsak meccsenként, hanem meccs közben is váltogatni! CR7-el is ilyemsit kezd csinálgatni Angelotti, és elég jól működik, ha szükség van rá. Pedig neki nincsenek olyan irányító képességei, mint Messi-nek! Ez is segítene abban, hogy az ellenfelek nehezebben készüljenek fel belőlünk!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.06. 13:26:43

Messi nélkül nincs sikeres Barca egyelőre és pont. Az meg,hogy a rekordokra hajt nem olyan nagy baj ugyanis sokkal motiváltabb és gólra törőbb mint a többi támadónk.
Annak nem örülök,hogy sokszor akkor is neki akarnak gólhelyzetet teremteni amikor öten lógnak a nyakán de szerencsére Neymaron már azt látom,hogy többször el meri vállalni mint tavaly és nem csak Leo kiszolgálója mint egyelőre Suarez.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.06. 13:15:30

P.Kluivert9 írta:
visca el barca írta:Cooh,

akármennyire is akarod LÁTNI hogy a csapat működik messi nélkül, nem fogod, mert amig ő egészsége MINDIG MINDEN meccsen kezdő lesz, és a támadójátékunk 80%-a rá fog épülni.

én ezt már tavaly "megbeszéltem magammal" és elfogadtam. :D
Mert ki másra épüljön???én komolyan nem értem ezt a Messi szidást...Mit vártok?Idén Neymar is kezd felnőni mellé jó látni ahogy Messi kiszolgálja és akkor ilyeneket olvas az ember BARCASOKTOL hogy kiégett önző rá épül minden és ezért nem nyerünk...
Két periódus van itt összekeverve. A szezon eleje, amikor hátravont irányítót játszott és jöttek az assistjai és az utóbbi periódus, amikor minden az egyéni gólrekordokról szól. Több fantázia volt az előbbiben.
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2014.11.06. 12:19:27

visca el barca írta:Cooh,

akármennyire is akarod LÁTNI hogy a csapat működik messi nélkül, nem fogod, mert amig ő egészsége MINDIG MINDEN meccsen kezdő lesz, és a támadójátékunk 80%-a rá fog épülni.

én ezt már tavaly "megbeszéltem magammal" és elfogadtam. :D
Mert ki másra épüljön???én komolyan nem értem ezt a Messi szidást...Mit vártok?Idén Neymar is kezd felnőni mellé jó látni ahogy Messi kiszolgálja és akkor ilyeneket olvas az ember BARCASOKTOL hogy kiégett önző rá épül minden és ezért nem nyerünk...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.06. 12:12:45

Cooh,

akármennyire is akarod LÁTNI hogy a csapat működik messi nélkül, nem fogod, mert amig ő egészsége MINDIG MINDEN meccsen kezdő lesz, és a támadójátékunk 80%-a rá fog épülni.

én ezt már tavaly "megbeszéltem magammal" és elfogadtam. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2014.11.06. 12:04:21

Cooh írta:Jó pár embernél olvasom, hogy megrúgja a 40 gólját évente, ezért nem lehet rá panasz, sok címet neki köszönhetünk...stb.
DE! hiába rúgja szép számban a gólokat HA! a CSAPAT nem nyer semmit.
A múltból meg ne építkezzünk a jelenben.
Szép és jó, hogy rengeteg egyéni elismerést kap, DE! és még mindig DE! a csapat ettől nem nyer bajnokságot/bl-t...

Szivem szerint megnéznék egy hónapot, amikor Messi nem játszik, amikor nem őt keresik az ellenfél kapujánál a társak...
Plusz egy olyan edző sem ártana, aki nem megkérdezi, hogy lecserélhetem-e a játékosom hanem ha azt látja, hogy nem megfelelő a hozzáálása/teljesítménye akkor leülteti a kispadra.

Egy kis off:
Ti mit olvasnátok szívesebben a médiában?:
Messi újabb csúcsot döntött meg.
vagy
Az FC Barcelona ismét Európa trónján.
Nekem az utóbbi jobban hangzik...
szóval azért nem nyerünk semmit mert Messi 40golt rúg + ad 20assistotnem pedig azert mert hátul katasztrófavédelem van matyikkal nem az eredeti posztján játszókkal és nem azért mert középen középszerű rakiticek rafinhak vannak... értem...
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.06. 12:00:08

Cooh írta:Akár mennyire is akarom?- nem akarok személyeskedni, de a szöveg melyik részében írtam ilyet...sehol.
Túlságosan Messi körül forog a Barcelona és persze a szurkolók is (tisztelet a kivételnek).
Mivel nagyjából minden mérvadó rekord az ő nevéhez fűzhető, illetve per pillanat kupák sorsa helyett "csak" a rekordoké kérdéses, így szerintem érthető, hogy ő került központi szerepbe.

Bár gondolom arra akartál utalni, hogy néha már az egyéni rekordjai előtérbe kerülnek a csapaton belül is, mint magának a csapatnak az eredményessége. Ebben sajnos van igazság.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.11.06. 11:48:54

visca el barca írta:
Cooh írta:Egy kis off:
Ti mit olvasnátok szívesebben a médiában?:
Messi újabb csúcsot döntött meg.
vagy
Az FC Barcelona ismét Európa trónján.

Nekem az utóbbi jobban hangzik...
akármennyire is akarod, a kettő elképzelhetetlen egymás nélkül. utóbbi nagyrész előbbinek a függvénye. egy jó messivel sokkal több esélyünk van mint egy jó piquével vagy jó iniestával.

és a rekord:
- 71 bl gól
- 4 fejjel, 8 jobbal, 59 ballal
- 61 a 16-oson belülről, 10 kívülrő
- 8 büntető, 4 tripla, 2 szasbadrúgás
- 2 gólt lőtt döntőben
- a kedvenc ellenfelei: milan 8, ajax, arsenal, kusen 6-6 gól
Akár mennyire is akarom?- nem akarok személyeskedni, de a szöveg melyik részében írtam ilyet...sehol.
Túlságosan Messi körül forog a Barcelona és persze a szurkolók is (tisztelet a kivételnek).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.06. 11:21:08

Cooh írta:Egy kis off:
Ti mit olvasnátok szívesebben a médiában?:
Messi újabb csúcsot döntött meg.
vagy
Az FC Barcelona ismét Európa trónján.

Nekem az utóbbi jobban hangzik...
akármennyire is akarod, a kettő elképzelhetetlen egymás nélkül. utóbbi nagyrész előbbinek a függvénye. egy jó messivel sokkal több esélyünk van mint egy jó piquével vagy jó iniestával.

és a rekord:
- 71 bl gól
- 4 fejjel, 8 jobbal, 59 ballal
- 61 a 16-oson belülről, 10 kívülrő
- 8 büntető, 4 tripla, 2 szasbadrúgás
- 2 gólt lőtt döntőben
- a kedvenc ellenfelei: milan 8, ajax, arsenal, kusen 6-6 gól
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.11.06. 10:59:17

Jó pár embernél olvasom, hogy megrúgja a 40 gólját évente, ezért nem lehet rá panasz, sok címet neki köszönhetünk...stb.
DE! hiába rúgja szép számban a gólokat HA! a CSAPAT nem nyer semmit.
A múltból meg ne építkezzünk a jelenben.
Szép és jó, hogy rengeteg egyéni elismerést kap, DE! és még mindig DE! a csapat ettől nem nyer bajnokságot/bl-t...

Szivem szerint megnéznék egy hónapot, amikor Messi nem játszik, amikor nem őt keresik az ellenfél kapujánál a társak...
Plusz egy olyan edző sem ártana, aki nem megkérdezi, hogy lecserélhetem-e a játékosom hanem ha azt látja, hogy nem megfelelő a hozzáálása/teljesítménye akkor leülteti a kispadra.

Egy kis off:
Ti mit olvasnátok szívesebben a médiában?:
Messi újabb csúcsot döntött meg.
vagy
Az FC Barcelona ismét Európa trónján.

Nekem az utóbbi jobban hangzik...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.11.06. 06:32:08

Végül Messi nyer minden csucsot mert, ha nagy sérülés nem zavar be 3-4 évvel fiaalabb CR.-nél, igy több meccs van benne.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.06. 04:07:11

Messit és a Barcat a világsajtó rekordmániája belehajszolta a gólversenybe. Ezzel sikerült szétverni a Barca tervezett játékstílusát.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.05. 23:45:10

Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.11.05. 22:43:22

kellett neki 2 gól meg egy piros lap, hogy elkezdjen hajtani. Nagyon akarta a 72. gólt, látszott rajta. :D

Kép
Válasz küldése