Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.02. 18:45:59

Lionel85 írta:Meglepő, hogy Guardiola vezérszerepéből kikerülve is beáll a sorba és jól játszik. Főleg az utóbbi 2 hónapban nagyon jó, pedig azzal, hogy Suárez a csatár, kicsit messzebb került Leo a kaputól, de ez csak a rajztáblán van így. Sokat váltja a helyét, odaér a kapu elé a jobbszélről is és gólerős továbbra is.
Szerintem pontosan azért, mert nem ő van a darálóban és ez nagyon bejön neki. Nem kell bírkóznia senkivel, azt jóeséllyel letudja Suarez, és legtöbször lendületből hozhatja a labdát. Ettől függetlenül sokszor belopódzik középre is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.02. 17:55:14

Meglepő, hogy Guardiola vezérszerepéből kikerülve is beáll a sorba és jól játszik. Főleg az utóbbi 2 hónapban nagyon jó, pedig azzal, hogy Suárez a csatár, kicsit messzebb került Leo a kaputól, de ez csak a rajztáblán van így. Sokat váltja a helyét, odaér a kapu elé a jobbszélről is és gólerős továbbra is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.02. 17:48:10

tothnandor1 írta: Nem kellene inkább annak örülnünk, hogy folyamatosan jól játszik? Hogy a csapat valódi vezéregyénisége? Hogy hihetetlen labdákat ad, még ha a társak /főleg Suares/ nem is értékesítik azokat? Hogy "visszahúzódó" szerepe ellenére is gólt, gólokat rúg, ráadásul egyre többet jobbal is?
De, én teljesen örülök. Gondolom nem nekem szántad.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2015.02.02. 08:59:57

Normandia írta:
ZBarca írta:
mess2009 a Messi topikban írta:én egy dolgot már mondtam, talán nem ebben a toipcban: amikor Bartolomeu beszélt Messivel(amit meg is erősített) állítólag Messi azt mondta...." Júliusig(vagy júniusug) mindent meg fog tenni a Barcáért..." ebben csak azért van több mint egy pletykában, mert cca azóta Messi döntően másképpen!! játszik!
Nem hiszem, több okból sem.
Ugye szerződése 2018-ig köti a katalán klubhoz. Ő nem léphet, hiszen szerződés köti, a klub eladhatná, ha valaki kifizetné a 250 millát, ami a limit meghatározása okán (150 milla) megint nem lehetséges. Jól érzi magát, a játék is jól megy, a közönség továbbra is a lábai előtt hever, az edzőével, ha igazak a hírek, megbeszélték a problémát, a csapaton belül jó a hangulat (ezt nem ő nyilatkozta). A játékán is látszik az, hogy élvezi a meccseket, minden gólnál mosolyog, akár ő lövi, akár más.
Szóval nem látok rá reális esélyt, illetve indokot.
Nem kellene inkább annak örülnünk, hogy folyamatosan jól játszik? Hogy a csapat valódi vezéregyénisége? Hogy hihetetlen labdákat ad, még ha a társak /főleg Suares/ nem is értékesítik azokat? Hogy "visszahúzódó" szerepe ellenére is gólt, gólokat rúg, ráadásul egyre többet jobbal is?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.02. 00:18:33

Egyre gyakrabban és jobban használja a jobbosát :) =D>
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.01. 17:14:01

ZBarca írta:
mess2009 a Messi topikban írta:én egy dolgot már mondtam, talán nem ebben a toipcban: amikor Bartolomeu beszélt Messivel(amit meg is erősített) állítólag Messi azt mondta...." Júliusig(vagy júniusug) mindent meg fog tenni a Barcáért..." ebben csak azért van több mint egy pletykában, mert cca azóta Messi döntően másképpen!! játszik!
Nem hiszem, több okból sem.
Ugye szerződése 2018-ig köti a katalán klubhoz. Ő nem léphet, hiszen szerződés köti, a klub eladhatná, ha valaki kifizetné a 250 millát, ami a limit meghatározása okán (150 milla) megint nem lehetséges. Jól érzi magát, a játék is jól megy, a közönség továbbra is a lábai előtt hever, az edzőével, ha igazak a hírek, megbeszélték a problémát, a csapaton belül jó a hangulat (ezt nem ő nyilatkozta). A játékán is látszik az, hogy élvezi a meccseket, minden gólnál mosolyog, akár ő lövi, akár más.
Szóval nem látok rá reális esélyt, illetve indokot.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.01. 13:11:44

mess2009 a Messi topikban írta:én egy dolgot már mondtam, talán nem ebben a toipcban: amikor Bartolomeu beszélt Messivel(amit meg is erősített) állítólag Messi azt mondta...." Júliusig(vagy júniusug) mindent meg fog tenni a Barcáért..." ebben csak azért van több mint egy pletykában, mert cca azóta Messi döntően másképpen!! játszik!
Én nem hiszem, hogy csak azért hajtana Messi, mert nyáron lelépne. Az állítólagos találkozó óta többször is lenyilatkozta már, hogy maradni szeretne és hogy mennyire boldog itt. :)
Szerintem azért teljesít jobban mostanság, mert a sajtóban nem csak a LE-vel való vitájáról van szó.
Apropó vita! Látszik rajta, hogy kibékültek Luchoval, ez pedig a csapat hasznára lesz!
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.30. 17:00:05

Ilyen ez, most megy Messinek jönnek a magasztaló cikkek.
De tavasszal hány lehordó cikk jelent meg róla? ELég volt Neymar felé néznie,már 5 cikk íródott hogy utálják egymást, nem passzolnak egymáshoz/egymásnak, két dudás, stb...De ment ez Villaval is, Sánchezzel is, Pedroval is...ott kezdik ki a sztárokat ha nem megy nekik,ahol csak tudják, ha meg megy,akkor meg megy a tömjénezés.

Azért aki ilyeneken fennakad,az meg is érdemli,már bocsánat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.30. 15:50:47

Nekem attól van hányingerem, hogy amikor Cr-nek ment és nagyon jól játszott, akkor róla jöttek ezek a statisztikák, vélemények, mindenki azt nyomatta, hogy Messi fölött van stb. Most, hogy Leonak beindult a szekér, a portugál meg visszább esett egyből fordult a kocka. Ezért nem olvasok én ilyen cikkeket és odáig jutottam, hogy nemhogy Bolt-félék nyilatkozatai nem tudnak érdekelni, hanem még mondjuk Pelé véleménye mellett is elmegyek.
Rohadtul nem tud meghatni, hogy kinél nagyobb a sebessége, nekem a pályán mutatott teljesítménye a mérvadó.
Amúgy szerintem a csapatból Alba is gyorsabb nála, de persze őt nem fogják méregetni.

Ami viszont ezzel összefügg és nagyon tisztelek benne, hogy ha rugdossák is próbál továbbmenni, még a tizenhatoson belül is, pedig nem is kéne feldobnia magát egy szabadrúgásért/tizenegyesért.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.30. 15:48:06

mahitoo írta:https://www.youtube.com/watch?v=4RD9Zc2kwpI

Kegyetlen videó. Újabb példája, hogy sokak miért sorolják Messit CR fölé. Mai fociban nincs még egy ilyen játékos, aki ennyire tovább akar menni az akcióval, és nem azt nézi, hogy tizi, szabadrúgás, vagy lap lesz az ellenfélnek.
Na emiatt is tartom őt igazi példaképnek és kiemelkedőnek a mai fociban - sok más mellett, de ezt baromira imádom benne. Emlékeim szerint Lucas nyilatkozta még anno, hogy ebben Messire próbál hasonlítani, hogy mindig menni akar tovább.. Hál istennek Neymar is tanult tőle, mert idén kb 5-ször olyan nehéz felrúgni, mint tavaly, ő is megy tovább amikor csak tud. Alexisben ezt pl nagyon nem szerettem anno, hogy csomószor ha nem a szabadra hajtott volna, akkor sokkal veszélyesebb szitu lehetett volna belőle, de ő inkább elesett. Na de elkanyarodtam kicsit, vissza hozzá.. :D Ez miatt is le a kalappal előtte, vagy 10 éve folyamatosan rugdalják, de még mindig nem áll le általában ordibálni a bíróval, meg hisztizni. Odaszólni már odaszól sokszor, de komoly kirohanására megmondom őszintén nem emlékszem.. És mennyi olyan veszélyes szitu alakult már ki abból, hogy nem hagyta magát, és ment tovább.. Remélem sosem hagy fel ezzel a jó szokásával - őszintén kétlem mondjuk, hogy így 27 éves fejjel kezdene el fetrengeni. :D
csababarca írta:Palesz azért el ne vigyen a szív, egy blikkes cikk hatására,az istenáldjon meg :D

kicsit ez most olyan hsz volt,mint amit szokott egy két egyén hangoztatni, a média általi megvezetésről stb, ne menj el ebbe az irányba szerintem.
Azért ott még nem tartunk, csak jó volt kiadni magamból.. :D

Nem a megvezetésre akartam utalni amúgy, hanem egyszer arra, amit te is írtál, hogy felesleges cikkek ezek, a másik részében meg arra, hogy sokan elnézőbbek vele szerintem a múltbeli sikerei miatt - amit részben meg is érdemel, ezt belátom.
Normandia írta:Kedves Palesz77"
1., A túlértékelés, ha a sajtó és egyéb médiumok okán lett felhozva, akkor egyetértek, de egy állítást úgy kell megfogalmazni, hogy érthető legyen mindenki számára. Itt sokan, köztük én is úgy értettem, hogy a forumozók többsége értékeli túl Leo-t. Nyilván ebből adódtak a cinikus, irónikus beírások is.
2., A gyorsaságát a Leon féle hsz-ben a kezdőgyorsaságára értették és rövidtávon.Mivel ezek mérhető dolgok, el tudom hinni, hogy rövidtávon a legjobb és azt sem értem mi ezzel a baj. Lentebb írta valaki az ilyen dolgokat azért írják meg, mert T Sanyira a kutya sem kiváncsi, Leo-ra meg nagyon sokan. Nyilván a lapokat el kell adni és egy Messi cikk, legyen az bármennyire idióta és valóságot nélkülöző, mégis csak növeli a látogatottságot, vagy a példányszámeladást.

Egyébként nem hiszem, hogy az itt fórumozók közül bárki is utálná Messit, akár kritikusan írnak, akár nem.
1. Ez jogos, még azért várom Zola reakcióját is, lehet én értettem félre anno, és ő nem erre gondolt.. :D De a fórumozók többsége szerintem is olyan szempontból kicsit túlértékeli, hogy mindent elnéz neki. Nem a tudását értékelik túl, hanem pl amit írtam is, hogy egy rossz tavasz után azt hangoztatják sokan, hogy még így is majdnem olyan volt mint CR, nem azt, hogy gyász volt.. Persze mindegyik igaz, csak sokszor túl van dicsérve szerintem, amikor nem kéne. De ez relatív, kinek mi tetszik ugye.. :D
2. Azt meg tudom, csak ahogy csababarca is írta lejjebb, ezek olyan felesleges cikkek.. És egyre több az ilyen írás, nso-n már komoly cikkek nincsenek is kb, emlékszem a PSG utáni meccsünkről elemzés nem is volt, csak a meme-ket amik születtek róla, azokat dobták be egy cikkbe. Szörnyű mi folyik itt gyöngyösön manapság sportújságírás néven.. :mrgreen:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.30. 15:29:58

palesz77 írta: Ez meg már régóta kikívánkozott, a folyamatos "túlértékelt Messi"-s hsz-ek miatt is, mert kicsit félreértette szerintem a fórum, amire Zola célzott - ha a tudására, akkor meg sorry, akkor meg engem értettetek félre amikor helyeseltem. :mrgreen: Na peace! :D

u.i.: Tessék, itt meg egy kép, ami szerint top3-ba sincs a leggyorsabb focisták között végsebességben. Ezzel semmi baj nincs, baromi robbanékony, hatalmas sprintekre képes, de hosszútávon van aki gyorsabb nála, ez van. Csak nem tudom, hogy miért kell úgy beállítani, mintha ebben is ő lenne a legjobb - eredeti cikkre utalok most..
Kedves Palesz77"
1., A túlértékelés, ha a sajtó és egyéb médiumok okán lett felhozva, akkor egyetértek, de egy állítást úgy kell megfogalmazni, hogy érthető legyen mindenki számára. Itt sokan, köztük én is úgy értettem, hogy a forumozók többsége értékeli túl Leo-t. Nyilván ebből adódtak a cinikus, irónikus beírások is.
2., A gyorsaságát a Leon féle hsz-ben a kezdőgyorsaságára értették és rövidtávon.Mivel ezek mérhető dolgok, el tudom hinni, hogy rövidtávon a legjobb és azt sem értem mi ezzel a baj. Lentebb írta valaki az ilyen dolgokat azért írják meg, mert T Sanyira a kutya sem kiváncsi, Leo-ra meg nagyon sokan. Nyilván a lapokat el kell adni és egy Messi cikk, legyen az bármennyire idióta és valóságot nélkülöző, mégis csak növeli a látogatottságot, vagy a példányszámeladást.

Egyébként nem hiszem, hogy az itt fórumozók közül bárki is utálná Messit, akár kritikusan írnak, akár nem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2015.01.30. 15:17:29

mahitoo írta:https://www.youtube.com/watch?v=4RD9Zc2kwpI

Kegyetlen videó. Újabb példája, hogy sokak miért sorolják Messit CR fölé. Mai fociban nincs még egy ilyen játékos, aki ennyire tovább akar menni az akcióval, és nem azt nézi, hogy tizi, szabadrúgás, vagy lap lesz az ellenfélnek.
Ez döbbenetes! Így együtt összegyűjtve látni az ellene elkövetett "mindent", fel merül a kérdés: mitől tud talpon maradni egyáltalán, vagy ha mégis találkozna az anyafölddel miféle félelmetes erő röppenti ismét tovább??? Az, hogy a labda miért ragaszkodik hozzá ennyire, már-már varázslatnak tűnik!!! Nem csoda, hogy ezt sokan képtelenek feldolgozni...
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.01.30. 14:42:46

https://www.youtube.com/watch?v=4RD9Zc2kwpI" target="_blank

Kegyetlen videó. Újabb példája, hogy sokak miért sorolják Messit CR fölé. Mai fociban nincs még egy ilyen játékos, aki ennyire tovább akar menni az akcióval, és nem azt nézi, hogy tizi, szabadrúgás, vagy lap lesz az ellenfélnek.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.01.30. 06:51:27

hank1ee írta: Én komolyabban felvetettem az eladását, ha év végéig tartja ezt, elnézést kérek a topikjában. Igazából a nagy BL-rangadókon és a Clásicon várom, milyen játékot hoz, számomra ezek az igazi értékmérők, és ha hozza ezt, vagy majdnem ezt a teljesítményt, boldogan fogom leírni, hogy tévedtem!
Szóval ha teszem azt a Real ellen nem lő gólt, a többiek meg nem mennek semmire, ill akár a Bl negyed, elő döntőn ugyanez, akkor már ismét oda lyukadsz ki,h igazából az a megoldás ha eladjuk,és úgy építjük fel a következő nagy Barcát?

Mert a régebbi vitánk ebből alakult ki,h azt írtad, szerinted vele nem tud már megújulni a Barca :roll: Én meg azt,h erről kb utolsó sorban Ő tehet, előtte mindenképp az edzők,meg az igazolásaink milyensége,vagy hiánya ami a középpályát v a védelmet illeti.

Bocsi de ugyanúgy értetlenkedni fogok, mert aki nem látja,h ez a srác ha nem lő gólt,akkor is a legfontosabb láncszem a csapatban, ott nem tudok mást tenni.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.30. 00:40:32

Ezekről viszont nem Messi tehet, hanem az idióta, aki leírja. Boltot se ő kérte meg, hogy nevezze már a legjobbnak, mert Ronaldot már úgyis annak hívta 2 éve. Egyébként jelen állás szerint ott tartunk, hogy megint elkezdett futballozni, és szerintem azt se akarja hagyni, hogy Rockynaldo beérje őt aranylabdákban. Így viszont megint ő a világ legjobbja, ahogy a játékot szervezi, amilyen gólpasszokat ad vagy amikor belövi a kis góljait. Én komolyabban felvetettem az eladását, ha év végéig tartja ezt, elnézést kérek a topikjában. Igazából a nagy BL-rangadókon és a Clásicon várom, milyen játékot hoz, számomra ezek az igazi értékmérők, és ha hozza ezt, vagy majdnem ezt a teljesítményt, boldogan fogom leírni, hogy tévedtem!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.30. 00:34:15

Palesz azért el ne vigyen a szív, egy blikkes cikk hatására,az istenáldjon meg :D
Eleve nem végsebességről volt szó,csak hogy gyorsabb a labdával,meg hogy az indulósebessége is top.
Mondjuk aki látja is a focit,nem csak nézi,az ezeket érzékeli is.
De amúgy semmi jelentősége a cikknek, engem mondjuk egyáltalán nem mozgat meg, letojom az ilyeneket, leülök a tévé elé, és amit látok a meccseken, az alapján ítélem meg a zsugásokat.

kicsit ez most olyan hsz volt,mint amit szokott egy két egyén hangoztatni, a média általi megvezetésről stb, ne menj el ebbe az irányba szerintem.

De amúgy jah, túlzások ezek a cikkek valóban, vagyis inkább úgy mondanám, feleslegesek,mert ezek amúgy is kibökik az ember szemét,nem kell hergelni vele az ellendrukkereket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.30. 00:06:04

Leon egy cikkből idézte, nem ő írta:Igen, még Boltnál is gyorsabb.
Nem téged támadlak Leon, mielőtt azt hinnéd, de ez a cikk.. Most ezért tuti kapom a savat majd, de én az ilyenek miatt értek egyet abban Zolaval, hogy Messi "túlértékelt". Nem a játéktudása van túlértékelve, hanem ezek a cikkek és statisztikák azok, amiket én már személy szerint túlzásnak tartok. Mindenki tudja, hogy milyen jó focista, minek kell még ilyenekkel is megpróbálni mindenki fölé emelni? Főleg az a kiemelt mondat.. Jobb a kezdősebessége egy hangyányival, bravó. És most nem azzal van bajom, hogy megírták ezt a cikket, jól van, írják, legyenek boldogok ettől. De lassan olyan érzésem van már komolyan, hogy ha ugrana egy fejest egy medencébe, aztán végigúszná pillangóban, akkor már kihoznák, hogy Michael Phelpsnél is technikásabban csinálja a tempókat, és ebben is ő a legjobb.. Persze lehet nekem van csak ezzel bajom, hogy mindenben őt állítják be a legjobbnak. Volt egy külföldi cikk is még az edzőbuktatásos hírek idején, hogy igazából ez tök jó, hogy ő követelőzik, és ő csak egy áldozat, és nem tehet mást, még a fizetésemeléseket se ő kéri, csak nagy kegyesen elfogadja, de igazából nem érdekli a pénz.. Engem ezek irritálnak rohadtul vele kapcsolatban, komolyan mondom, ha meccs közben odakakkantana a pálya közepére, ledobná a mezét, kiköpne a nézők felé, és lesétálna, sokan kihoznák abból is azt, hogy ő ezt jogosan csinálja, és semmi baj nincs vele.

Na mindegy, hagyom is a témát, nagyon szeretem Messi játékát, mielőtt még jönnétek, hogy pikkelek rá, meg antifan vagyok - meg Real drukker Lee-vel együtt :mrgreen: -, de ez a szintű körbeugrálás nekem már sok. És nem mondom, ha van játékos jelenleg, akkor ő az, aki ezt megérdemli, de szerintem rohadtul nincs ezekre szükség, mégis ez folyik a csapból is.. A tavaszi rossz formájáról sem úgy írnak, hogy mekkora gyász volt, hanem hogy még így is majdnem olyan jó volt mint CR.. ](*,) Na jó, tényleg hagyom, a lényege az egésznek, hogy Messit szeretem, ami körülötte van meg kifejezetten irritál. Ez meg már régóta kikívánkozott, a folyamatos "túlértékelt Messi"-s hsz-ek miatt is, mert kicsit félreértette szerintem a fórum, amire Zola célzott - ha a tudására, akkor meg sorry, akkor meg engem értettetek félre amikor helyeseltem. :mrgreen: Na peace! :D

u.i.: Tessék, itt meg egy kép, ami szerint top3-ba sincs a leggyorsabb focisták között végsebességben. Ezzel semmi baj nincs, baromi robbanékony, hatalmas sprintekre képes, de hosszútávon van aki gyorsabb nála, ez van. Csak nem tudom, hogy miért kell úgy beállítani, mintha ebben is ő lenne a legjobb - eredeti cikkre utalok most..
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.29. 23:37:38

Leon írta:...
Nem azt mondom, hanem ezek a nyilatkozatok. Tisztán emlékszem amikor olvastam, hogy Bolt szerint Ronaldo jobb, mert "komplettebb" (ez akkora baromság), tehát most jól segget csinált a szájából. :D Vagy pedig kitaláció az egész.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.29. 23:13:12

Akkor erre ennyit írnék: :)

Messit a világ leggyorsabb labdarúgójának tartják a labdával, és a La Coruña-i egyetem sport-tanszékének munkatársai most videó-felvételek elemzésével kimutatták, hogy nemcsak labdával, hanem a nélkül is ő a világ leggyorsabb embere.

Igen, még Boltnál is gyorsabb.

Ugyanis amikor a jamaikai csudafutó a 9,58 mp-es világrekordját teljesítette négy éve, Pekingben, akkor a rajttól a tízméteres vonalhoz 19 km/órás sebességgel érkezett. Messinek viszont mindössze 5 méterre van szüksége ahhoz, hogy elérje a 20 km/órás sebességet!

Persze később jobban felgyorsul a jamaikai, és a 100 méteres síkfutás közben a maximális sebessége 44 km/óra – jóval több, mint Messinek -, azonban a táv elején az argentin lényegesen gyorsabb a világ legjobb 100 méteres síkfutójánál.

(mundodeportivo.com)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.29. 23:07:11

Leon írta:Íme gy újabb laikus semmirekellő:
A hatszoros olimpiai bajnok sprinter, a 100 és 200 méterese síkfutás világcsúcstartója,Usain Bolt véleménye:- Cristiano Ronaldo rendkívül robbanékony, ami nagyon lényeges a fociban, de Messit sokkal izgalmasabb futballistának tartom, ahogy uralja a labdát, az egyszerűen páratlan.
Mondjuk ez kicsit visszatetsző :D Már ha igaz valamelyik is: http://www.futballista.hu/2012/08/16/bo ... anylabdat/" target="_blank
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.29. 22:55:50

Íme gy újabb laikus semmirekellő:
A hatszoros olimpiai bajnok sprinter, a 100 és 200 méterese síkfutás világcsúcstartója,Usain Bolt véleménye:- Cristiano Ronaldo rendkívül robbanékony, ami nagyon lényeges a fociban, de Messit sokkal izgalmasabb futballistának tartom, ahogy uralja a labdát, az egyszerűen páratlan.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.29. 20:54:06

Rivaldo11 írta:
BarcafanTomee írta:Hogy szoktátok mondani, sokadik fogalmatlan aki nem ért a focihoz ?! :

Simeone: “Messi by himself is more dangerous than Cristiano, Benzema & Bale together.”
Csak úgy, hogy immáron Simeone is tagja a hozzánemértő brigádnak. Csatlakozott a Ronaldo, Capello, David Luiz, Ibrahimovic, Pirlo, meg még ki tudja kikből álló társasághoz.
Sokszor gondoltam, hogy összegyűjtök egy ilyen brigádot :) ha sok időm lesz, és miért ne lenne :mrgreen: megcsinálom :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.01.29. 20:47:10

visca el barca írta:
ő is csak megeszi a média hypolását. én továbbra is tartom, hogy pl. egy gutinak még csak a cipőjét sem köthetné be.
Arra a Gutira gondolsz, akinek Xavi a cipőpucoló csicskája sem lehetett volna már akkor sem? :o
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.29. 19:47:05

BarcafanTomee írta:Hogy szoktátok mondani, sokadik fogalmatlan aki nem ért a focihoz ?! :

Simeone: “Messi by himself is more dangerous than Cristiano, Benzema & Bale together.”
Csak úgy, hogy immáron Simeone is tagja a hozzánemértő brigádnak. Csatlakozott a Ronaldo, Capello, David Luiz, Ibrahimovic, Pirlo, meg még ki tudja kikből álló társasághoz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.29. 19:42:05

visca el barca írta:ő is csak megeszi a média hypolását. én továbbra is tartom, hogy pl. egy gutinak még csak a cipőjét sem köthetné be.
Ja, es volt olyan FIFA jatek, amiben Guti benne volt es Messi nem. Na, ez a mervado.
Válasz küldése