Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.15. 12:37:29

Voltak bíztató produkciói, de az attörés eddig még nem sikerült.
A legnagyobb esélye most ősszel lesz bizonyítania, Xavi elment, Turan ugye csak a tavaszi szezonban játszhat, ennél nagyobb lehetősége aligha lesz, szóval ha nem jön össze neki, akkor azt hiszem le kell mondanunk róla. :?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.15. 11:16:45

visca el barca írta:ami nála nagyon feltűnő, az az, hogy ha megy a csapatnak, akkor neki is, viszont ha bajban vagyunk és alkotnia kellene vmit akkor többnyire totál homály
Mint ahogy ez lenni szokott a fiatal tehetségek 90%-ánál. Tegnap tényleg elég rossz volt amúgy, sokszor a labdaátvétel se jött össze jól neki, de irreális lenne elvárni, hogy egy Barcát ő húzzon ennyi idősen, ráadásul olyan kezdővel amilyen volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.15. 11:12:21

pedig tényleg nem megy neki két TÉTmeccsen egymás után. az, hogy az előszezonban hogy játszik a kutyát nem érdekli.

ami nála nagyon feltűnő, az az, hogy ha megy a csapatnak, akkor neki is, viszont ha bajban vagyunk és alkotnia kellene vmit akkor többnyire totál homály
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7504
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.15. 04:04:46

Sanama írta:Ezért nem lesz sosem meghatározó játékos. Folyton kapja a lehetőséget, de két értelmes meccset nem tud lehozni egymás után.
Ini Rakitic-el (vagy akár fordítva) sem tudott jobbat semmivel sem. Az előző meccsen pedig nagyon jól játszott teljesen idehen poszton, az előszezonban meg az egyik legjobbunk volt. Szóval ez a két meccset egymás után kijelentés nem állja meg igazán a helyét.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.15. 00:51:29

Szerintem bőven jobban játszik, mint Iniesta az ő korában. A képességei maradéktalanul megvannak, lehet meghatározó még, egészen simán.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.15. 00:41:22

Ezért nem lesz sosem meghatározó játékos. Folyton kapja a lehetőséget, de két értelmes meccset nem tud lehozni egymás után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7504
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.13. 03:26:34

Erxy írta:
visca el barca írta:tavaly annyit szidtam, itt az ideje, hogy most megdicsérjem, tegnap a csapat egyik legjobbja volt! örülnék, ha tudná tartani ezt a formáját!
vegre volt benne (ahogy az eloszezonban is) agresszivitas es kurazsi.
vallalta a cseleket, megindulasokat, de hozta magat vedekezesbe is es labdajaratasba is.
nagyszeru meccset jatszott, tartsa csak ezt az iranyt, jo uton jar :)
Eléggé féltem meccs előtt mert ez már számára tényleg teljesen idegen poszt, de nagon jó meccset hozott. Az egész előszezonban jó volt, egyedül a Fio ellen volt haloványabb, de ott gyakorlatilag mindenki.
Remélem felszakad a szezonra az a mentális gát , ami eddig jellemezte és a valós tudását látjuk majd.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.12. 15:52:10

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.12. 13:16:12

visca el barca írta:tavaly annyit szidtam, itt az ideje, hogy most megdicsérjem, tegnap a csapat egyik legjobbja volt! örülnék, ha tudná tartani ezt a formáját!
vegre volt benne (ahogy az eloszezonban is) agresszivitas es kurazsi.
vallalta a cseleket, megindulasokat, de hozta magat vedekezesbe is es labdajaratasba is.
nagyszeru meccset jatszott, tartsa csak ezt az iranyt, jo uton jar :)
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.12. 12:25:13

Neki hozhat legtöbbet a transferbanos félév.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.12. 11:42:04

visca el barca írta:tavaly annyit szidtam, itt az ideje, hogy most megdicsérjem, tegnap a csapat egyik legjobbja volt! örülnék, ha tudná tartani ezt a formáját!

Igen ez már olyasmi voolt amit egy kezdő játékostól az ember elvár. Hátha megindult valami nála.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.12. 11:04:23

tavaly annyit szidtam, itt az ideje, hogy most megdicsérjem, tegnap a csapat egyik legjobbja volt! örülnék, ha tudná tartani ezt a formáját!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7504
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.08. 21:56:49

palesz77 írta:A változatosság kedvéért ismét én írok a topicba.. :D Megint ráértem, szóval íme itt egy videó az előszezonjáról.

Rafinha ● Ready For The Next Step ● 15/16 Pre-Season

Elég jó kis video. Látszik rajta, hogy kellően erőszakos is ha kell és sok labdát szerez.
Többekkel ellentétben és sokat látok benne, már az is hogy visszahoztuk és kapott lehetőséget mutatja, hogy van benne fantázia és az egész előszezont tekintve, talán ő töltötte a legtöbb időt a pályán. (bár ennek nem néztem utána, de biztos az elsők között van) Így Xavi távozásával talán megnyílik előtte az út, legalábbis januárig. Utána Arda változtathat ezen, bár azt se tudjuk, a törökökkel mit akar pontosan LE, mert okozhat meglepetést.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.08. 20:53:03

A változatosság kedvéért ismét én írok a topicba.. :D Megint ráértem, szóval íme itt egy videó az előszezonjáról.

Rafinha ● Ready For The Next Step ● 15/16 Pre-Season
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.26. 18:51:07

Rafinha vs Manchester United

=D> Elég deja vu gyanús a mostani helyzete.. :D Tavaly volt egy elfogadható első éve - Thiago 2010/11 -, idén eddig az előszezon legjobbja, akaszt egy nagy gólt a MU-nak, de hoznak a posztjára egy nagyobb nevet - Thiago 2011/12. Tudom, hogy nem pont azonos a szitu, de azért jót röhögtem magamban a buszon, amikor ez így tudatosult.. :D
Sanama írta:Na, nálam Roberto nem ilyen, de még Rafinha sem. Kb. a keretet megtöltik, de ilyen szintet bármikor lehet hozni a B-ből. LE is inkább nyúlt a 35éves Xavihoz, vagy éppen játszott 2vkp egymás mellett, minthogy Rafinha vagy Roberto jöjjön. De még Pedro is gyakrabban jött be a középpályára.
Mivel Rafinháról írok, áthozom ide. Xavi az utóbbi 3 év legjobb szezonját hozta le így, hogy kipihent volt, 2 vkp akkor játszott, amikor taktikailag megkövetelte ezt a szitu Lucho szerint, Pedro meg akkor jött Ini helyett - általában -, amikor kellett a támadójátékot frissíteni, de az MSN-ből senkit nem lehetett lehozni, mert ment a hiszti, így Messi visszalépett, Pedrito meg ment jobbszélre - nem Pedro jött középpályára..

Ezek ellenére így is elég sokszor játszott Rafinha - 36 meccsen lépett pályára -, Atletico ellen is játszott 20 percet - ráadásul elég jól is -, Villarreal ellen többször is kezdett, Sevilla és Bilbao ellen 15 percekre lett bedobva. Első évében szerintem ennél többet nem kell várni, miközben egészséges mindenki a keretből - és az utóbbi évek legjobb kiegészítő középpályása van a csapatban. Majd ha jövőre se kap ennél komolyabb szerepet, akkor lehet gondolkozni a dolgokon, de egyelőre nagyon korai temetni még. Főleg, hogy eddig az előszezon alapján elég biztató a játéka.

u.i.: Amúgy mostanában ez a kedvencem, hogy minden ifinek rögtön robbantania kell itt sokak szerint, különben felesleges időpazarlás őket játszatni, meg eredménykényszer is van, úgyhogy nincs idő/lehetőség egy kicsit gyengébb teljesítményt többször is nyomatni.. Még szerencse, hogy Suárez, Neymar, vagy a tökéletes kiegészítő Matyi olyan parádésan jól kezdték az első szezonjukat. :roll: Pedig aztán náluk a rutin bőven megvolt.. Na mindegy, ez nem a témába vág élesen, csak most úgy eszembe jutott a dolog.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.26. 00:15:53

palesz77 írta:Ismét én, kisajátítom a topicot.. :D Eddig több mint biztató az előszezonja, remélem át tudja menteni ezt a formát a tétmeccsekre is, akkor meglehet akár az áttörés idén. Na mindegy, ez még messze van, remélem a következő meccseken is varázsol nekünk párat, érdemes volt miatta megnézni a meccset. Ez meg.. =D>
https://www.youtube.com/watch?v=Z6TVGFoqWFE
Azért ugye látod , hogy ki adta a gólpasszt ;) 8) :lol: .

Remélem tudja hozni ezt a szintet majd akkor is ha elkezdődnek az igazi küzdelmek.

Egyébként szép kis tripla :D
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.26. 00:09:22

Ismét én, kisajátítom a topicot.. :D Eddig több mint biztató az előszezonja, remélem át tudja menteni ezt a formát a tétmeccsekre is, akkor meglehet akár az áttörés idén. Na mindegy, ez még messze van, remélem a következő meccseken is varázsol nekünk párat, érdemes volt miatta megnézni a meccset. Ez meg.. =D>
https://www.youtube.com/watch?v=Z6TVGFoqWFE
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.15. 15:58:53

Egy nagyon jó cikk Rafinháról - angoltudás szükségeltetik.

Előző komentemben igazából benne van minden, amit róla gondolok.. Remélem Januárig bele tud szokni Lucho rendszerébe, és közben túl tud lépni a saját árnyékán - inkább ez volt a gond vele szerintem -, jó lenne sokáig a csapatban tudni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.15. 11:52:08

Rafinha Alcantara ● Ultimate Skills Show 2015

Nála is hasonlókat tudok mondani, mint Rakiticnél, csak ez rá hatványozottan igaz. Vannak szép megoldási, tud jó lasztikat is adni, csak ezekből olyan ritkán villant bármit is, hogy szezon végére kb el is felejtettem már milyen amikor jól játszik.. Sokkal, de sokkal többet kell mutatnia jövőre, szerintem fejben görcsöl, vagy nem is tudom, mert mindenhol máshol ennél bőven jobban tolta. Persze a poszt se túl kedvező neki, de azért ilyen, ilyen, vagy ilyen labdákból villanthatott volna néha valamit, ehhez képest volt egész szezonban vagy 6 mélységi kiugratása, ebből 3 a Kupában..

Mindegy, én még bízok benne, Ini szintű zseni sosem lesz, ez szerintem már látszik azért, de hasznos tagja bőven lehetne a csapatnak. Remélem jövőre a több perc miatt - Xavi hiányában gondolom többet fog játszani - oldottabb lesz, és végre megmutatja, hogy mit is tud valójában, nem csak az alibit - Csbal, tudom, hogy vak vagyok, de tavaly a Real ellen is parádésan játszott egy Celtában, nem csak akkor tudja jól tolni, ha gyenge az ellenfél -, mert ha jövőre sem villant, akkor neki meszeltek nagyjából.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.24. 22:26:19

Csbal írta:kicsirigo, 1. Nem jarok discoba, mert annyi eszem van h csak a penzem viszi el, semmi erteket nem kozvetit. 2. Nem szakertek, latom h a szoban forgo jatekos keves ebbe a csapatba, es ezt le is irom. Aki ezt nem latja, az hazudik, vagy nagyon nem tudja mirol szol ez a sport. 3. Minden nagykepuseg nelkul valoszinu tobb kozom volt a futballhoz, mint azt te valaha is almodnad magadrol. A stilusomat meg nem egy forumon fogom eloadni, ahol arc nelkul, minden nelkul senkiknek irogatok. Tudom te es sokan itt vagytok valakik, de nekem inkabb a valosagban vannak a barataim szamon tartva, nem pedig privat uzenetekben meg hszrkben kommunikalok veluk. Rohogni meg amulni jarok fel ide a sok nagytudasu fotelharcoson.
Én elhiszem, hogy te sugdosod a tanácsaidat Luis Enrique fülébe, de attól még muszáj ilyen taplónak lenni? Mind a srác leírásánál, mind a fórumozók leírásánál? Semmivel sem különb dolog előadni a [auto_cenzúra] csávót a monitor mögül, mint a szakértőt. Ja, amúgy nincs véleményem Rafinharól, még játszani sem láttam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7504
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.24. 18:01:11

Csbal írta: na most ha gondolkodsz, akkor erthetned, h a barca szempontjabol tet nelkuli meccsrol van szo, egy olyan csapat ellen aki masodosztalyu teljesitmenyt mutatott be.

a gusztustalan az, h a foteledben ulsz es chipset zabalva ezzel az intellektuell nyelvezettel, melyet a forumozas alkalmaval sajatitottal el, osztod az eszt, es el is hiszed h igazad van, mert 4-5 hasonlo, jo kepessegu tarsad akik itt nonek fel, igenloen bologat;-)

És mi lett volna, ha még rosszul is játszik...
Forca Barca!!!!
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.05.24. 13:28:17

Stalkyard írta:
Csbal írta: ezt ugye nem komolyan kerdezed? Mert ha igen, akkor tenyleg felesleges barmit mondani erre.
de kifejtem a gyengebbek kedveert.(miattad)
ezt arra ertik altalaban akik valaha fociztak is(de ezzel el is arultad h csak okoskodni jarsz ide, tapasztalatod nulla), hogy az ellenfel ha engedi, a jatekos jol jatszik. Es itt nem tiltasrol, hanem tudasbeli kulonbsegrol van szo. Peldaval elve, ha odaallsz messi melle es o csak all, akkor siman elviszed mellette a labdat, es ugy nezhet ki hogy mekkora asz vagy, de ha mar o is komolyabban veszi, akkor nulla vagy, mert nem tudsz kettot a labdaba rugni. Na hat kb ez rafinha. Egy agyonhypolt hulyegyerek, aki csak a gyengebb, tet nelkuli meccseken villant ahol az ellenfel abszolut nem szalonkepes.

igy mar erted, kicsirigo?
Hálás köszönet a válaszért, így már minden világos, Rigó úr. Jogod van a véleményedhez, és én ezt tiszteletben tartom, hogy kinek van igaza, azt majd az idő fogja igazolni. Talán ha az első kommentedben világosabban fogalmazol, nincsen ez a kitérő, de így legalább megvillanthattad sajátos stílusodat, ezzel figyelmembe adva, hogy veled nem kell foglalkozni. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.24. 12:11:46

Csbal írta:na most ha gondolkodsz, akkor erthetned, h a barca szempontjabol tet nelkuli meccsrol van szo, egy olyan csapat ellen aki masodosztalyu teljesitmenyt mutatott be.
Most tök komolyan kérdezem, hogy neked miért nem elég csak ennyit leírnod egy hsz-be? Megfogalmazott gondolatok a fociról, még ha valaki egyet se ért akkor sincs gáz, ettől szép az élet, mindenki máshogy látja a dolgokat. Az utána levő részek minek kellenek folyton? Komolyan nem értem..
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.24. 12:02:43

Stalkyard írta:
Csbal írta: ezt ugye nem komolyan kerdezed? Mert ha igen, akkor tenyleg felesleges barmit mondani erre.
de kifejtem a gyengebbek kedveert.(miattad)
ezt arra ertik altalaban akik valaha fociztak is(de ezzel el is arultad h csak okoskodni jarsz ide, tapasztalatod nulla), hogy az ellenfel ha engedi, a jatekos jol jatszik. Es itt nem tiltasrol, hanem tudasbeli kulonbsegrol van szo. Peldaval elve, ha odaallsz messi melle es o csak all, akkor siman elviszed mellette a labdat, es ugy nezhet ki hogy mekkora asz vagy, de ha mar o is komolyabban veszi, akkor nulla vagy, mert nem tudsz kettot a labdaba rugni. Na hat kb ez rafinha. Egy agyonhypolt hulyegyerek, aki csak a gyengebb, tet nelkuli meccseken villant ahol az ellenfel abszolut nem szalonkepes.

igy mar erted, kicsirigo?
Azért ehhez a stílushoz kell gyomor... :)
Én csak annyit kérdeznék, hogy a Depor számára mikor, hol, hanyadik perctől volt tét nélküli a meccs? :) Inkább magyaráznád azzal, hogy gyenge volt az ellenfél... de ez az érv, amire felépítetted ezt az egyébként gusztustalan, személyeskedő, pökhendi hozzászólást, kicsit necces egy kiesés elől menekülő csapatot illetően.
na most ha gondolkodsz, akkor erthetned, h a barca szempontjabol tet nelkuli meccsrol van szo, egy olyan csapat ellen aki masodosztalyu teljesitmenyt mutatott be.

a gusztustalan az, h a foteledben ulsz es chipset zabalva ezzel az intellektuell nyelvezettel, melyet a forumozas alkalmaval sajatitottal el, osztod az eszt, es el is hiszed h igazad van, mert 4-5 hasonlo, jo kepessegu tarsad akik itt nonek fel, igenloen bologat;-)
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.24. 11:55:44

Cseri írta:Rafinha szerintem sosem lesz meghatározó játékosa a Barcának,de,ha bírja a padot pedroi szerepben maradhat. Tegnap szét kellett volna szakadnia,hogy bizonyítson,de nem úgy tűnt,mint, aki ezt teszi. Tudom,adott egy gólpasszt is,de ez a teljesítmény egy fiatal,kezdőcsapatba ácsingózó játékostól nagyon kevés.
Csbal "stílus maga az ember" azt hiszem ennél többet nem is kell mondani,ha érted kicsirigó... Gondolom te is a magyar futball kimagasló tehetsége vagy,"szakértelem" az van, tudás meg nulla,de ne ad fel, diszkóba a szobahőmérsékletű iqval megáldott csajoknál még jó lehetsz.
kicsirigo, 1. Nem jarok discoba, mert annyi eszem van h csak a penzem viszi el, semmi erteket nem kozvetit. 2. Nem szakertek, latom h a szoban forgo jatekos keves ebbe a csapatba, es ezt le is irom. Aki ezt nem latja, az hazudik, vagy nagyon nem tudja mirol szol ez a sport. 3. Minden nagykepuseg nelkul valoszinu tobb kozom volt a futballhoz, mint azt te valaha is almodnad magadrol. A stilusomat meg nem egy forumon fogom eloadni, ahol arc nelkul, minden nelkul senkiknek irogatok. Tudom te es sokan itt vagytok valakik, de nekem inkabb a valosagban vannak a barataim szamon tartva, nem pedig privat uzenetekben meg hszrkben kommunikalok veluk. Rohogni meg amulni jarok fel ide a sok nagytudasu fotelharcoson.
Válasz küldése