Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.16. 23:47:56

Ez az ember egy vicc. Egész életében a jobb szélen szaladgált, és soha nem tanulta meg, hogy kell egy labdát pontosan középre tenni, vagy hogy kell területet zárni, akár test test ellen védekezni szabálytalankodást mellőzve. Fejben meg hadd ne mondjam, hova való. Hisztizni azt tud, mikor nem kap meg egy bedobást vagy szögletet, főleg, mikor róla megy ki a labda. Komolytalan az egész ember.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.16. 23:47:28

Én is azon a véleményen vagyok, hogy menjen innen, de nagyon sürgősen.
Mindkét gólban vastagon benne volt Pinto komájával együtt, de nem is ez háborított fel, hanem, amikor az utolsó percben jogos madridi bedobás jött, lökdösődött, majd fejen dobta Modricot a labdával.
Undorító, gusztustalan ember lett belőle az évek alatt. Nyoma nincs annak a mindenre elszánt, rettegett jobbhátvédnek, akit idehoztunk.

Nekem teljesen mindegy ki játszik helyette, de egy jobbhátvédtől vicc, hogy a gólokat úgy kapjuk az oldaláról, mintha egy öregfiúk meccsen valakinek nem lenne kedve visszafutni a posztjára.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 23:39:38

zola8787 írta:
visca el barca írta:nyáron mehet isten hírével a beadások és visszazárások királya.
Kit gondolnál a helyére? Egyszerűen nem tudok nála jobbat. Adriano vagy Montoya azért túlzás lenne beton kezdőnek szerintem.
miért miben jó? támadásban vagy védekezében? a gólok nagy részét róla kapjuk ha van értelmes edző az ellenfélnél, az oldalán játszat mindent. ma mind a két gólban vastagon benne volt.

a támadást meg hagyjuk, álló helyzetből nem bír a kapu elé ívelni egy labdát :D az meg hogy néha van egy jo kényszerítő kevés, arra bárki képes.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2014.04.16. 23:35:32

Ha idén nem küldik már el, akkor jövőre nem is érdemes bekapcsolni meccsek alatt a tv-t...
Minek kell még itt játszania? Mert volt egy jó éve? Mert drága igazolás volt?
Se védekezni, se támadni nem tud. Ma is benne volt mindenben. De BL-ben is akkor halt el a támadások 90%-a, amikor hozzá került a labda, mert két megoldás van. Visszapassz, vagy ívelés az 160 magas játékosoknak fejre, esetleg alkalmanként stadionbú ki lövés, vagy belefutok az előttem állóba.
Már két éve böki a szememet, hogy még mindig itt látom, és nem a mai meccs alapján... Csak, azért most írok, mert most van vége az idei szezonnak, szerintem.
Lipták is jobb. :twisted:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.16. 23:34:12

Az a baj, hogy most már nem származik a csapatnak semmi előnye abból, hogy Alves jobbszélsőt játszik, mert régen azért ez elmondható volt. Mostmár csak hátránya származik inkább a csapatnak, mert a beadásainak nagy százaléke teljesen rossz helyre megy.
Ha ma Montoya játszott volna, semmivel sem lettünk volna rosszabbak támadásban( mert az nem volt ma), de védekezésben sokkal jobbak lettünk volna ez biztos.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.16. 23:34:01

visca el barca írta:nyáron mehet isten hírével a beadások és visszazárások királya.
Kit gondolnál a helyére? Egyszerűen nem tudok nála jobbat. Adriano vagy Montoya azért túlzás lenne beton kezdőnek szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 23:30:09

nyáron mehet isten hírével a beadások és visszazárások királya.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.04.10. 19:38:59

Alcantara írta:Ezt muszáj belinkelnem, mert Alves indokolásától enyhén szólva is a gutaütés kerülget:

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/10" target="_blank ... reagalasai

Rövid a fű!!! A meccs előtt meg túl hosszú volt! Az eszem megáll most már komolyan! :roll:
Kellett valamilyen jó kifogás a poénkirálytól? :roll: Én csak erre tudok gondolni... #-o
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.10. 19:36:23

Alcantara írta:Ezt muszáj belinkelnem, mert Alves indokolásától enyhén szólva is a gutaütés kerülget:

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/10" target="_blank ... reagalasai

Rövid a fű!!! A meccs előtt meg túl hosszú volt! Az eszem megáll most már komolyan! :roll:
Én sem értem, miért nem lehet elismerni, hogy egyszerűen jobb volt az Atlético és megérdemelték a továbbjutást. Iniesta, Alba és Neymar is korrekten nyilatkozott, mondjuk az eddigiek alapján nem is vártam el Alvestől, hogy hasonlóan cselekedjen... #-o
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.10. 19:29:59

Ezt muszáj belinkelnem, mert Alves indokolásától enyhén szólva is a gutaütés kerülget:

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/10 ... reagalasai" target="_blank

Rövid a fű!!! A meccs előtt meg túl hosszú volt! Az eszem megáll most már komolyan! :roll:
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.10. 14:52:05

sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de nyáron mennie kellene és hozni helyére egy új embert. kösz mindent dani, de az időd lejárt. remélem feloldják az átigazolási tilalmat és elmehet mascheranoval együtt.
csabcsi007
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.01.15. 14:58:56

2014.04.10. 10:49:25

Ismét alulmúlta önmagát. Komolyan mondom megyei szinten jobban ad be egy szélsőhátvéd. Rendszeresen rövid beívelések, ill. a kapu mögé...váltják egymást. Ha van olyan klub, aki ad érte 20 millát nyáron, vigye!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.01. 08:30:04

Én imádom. Szív-lélek a pali, vannak fejben neki is hiányosságai, de nem lehet azt mondani, hogy n tenne meg mindent a klubbért.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.31. 19:19:12

"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.17. 11:06:10

A tegnapi meccs tökéletes példája annak, hogy mennyire illeszkedik a játékunkba és egyben mennyire kulcsfontosságú még mindig. A védekezés részét most nem feszegetném, mert tegnap ezen a téren nem volt sok tennivalója.
Viszont, amit tegnap produkált az ellenfél térfelén, azt kötve hiszem, hogy sokan meg tudnák itt csinálni. Legalábbis hirtelen nem ugrik be egyetlen név sem. Tény, hogy neki is vannak rosszabb meccsei, de addig, amíg hajt a csapatért(mert ezzel az ő esetében szerintem nagyon ritkán volt probléma) és le tud hozni ilyen szintű teljesítményeket, addig nem igazán látom, hogy miért kéne elküldeni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.16. 08:46:51

Leon írta:Alvest én gyakorlatilag nem tekintem védőnek mert már évek óta nem sűrűn jár a Barca 16 -osa környékén.
Viszont egy hasznos támadó szélsőnek beillik,sokszor többet csinál elől mint Alexis (akit amúgy bírok).
Szóval amíg nem az ő oldaláról (az utóbbi meccseken nem onnan) kapjuk a gólokat addig nem zavar ha elől bóklászik.
Bár ennyiből felállhatnánk 3 védővel,Alves meg felléphetne Xaviék mellé. A beadási amúgy még mindig borzasztóak,de ő legalább megpróbálja... :oops:
Mivel ad többet Alexisnél? Mindketten benne vannak a kényszerítőkben, az összjátékban, ezen kívül annyival csinál többet Alvés Alexinél, hogy sokszor ad be, amit nem kell kommentálnom, mennyit ér. Egy Barcelonában azért ne nyugtázzuk már az elcseszett beadásait azzal, hogy "de ő legalább megpróbálja..." A 3 védős szisztéma eddig csak egyszer jött be, még Pep idején egy Zaragoza ellen kupameccsen, szóval az felejtős. Kell a négy védő, kell a stabil védekezés, mert igencsak kiszolgáltatott helyzetben van a védelem, amikor Alvés fent mászkál, az ellenfél pedig simán viheti a labdát Alvés oldalán mindenféle ellenállás nélkül. Ha szélsőt akarsz csinálni Alvésből, akkor ne védőként legyen beállítva, hanem jobbszélsőként és akkor ne Pedro vagy Alexis kezdjen, hanem ő... :lol:
Kép
Kép
Kép
Boixos1981
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.03.15. 22:18:03

2014.03.15. 22:48:01

Őróla jut eszembe, hogy nem értem, miért nem dobnak be sem Európából, sem Dél-Amerikából JHV-neveket, mert én Montoyában nem nagyon látom azt, hogy új Alves lenne.
Visca el Barca y visca Catalunya, llibertat Boixos Nois!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.15. 22:37:41

Én biztosan nem adnám el a nyáron. Egyike azon játékosoknak, akik szinte mindig hajtanak. Rengeteget robotol a szélen.
ebben igazad van, korábban említettem én is.
nem mindegy, hogy valaki rosszul játszik, vagy rosszul játszik, de legalább odateszi magát.
persze lebutítva ugyanaz, mert gyenge teljesítmény, de azért szerintem ez még sem mindegy egy szurkoló számára.

van az a mondás, hogy rosszul játszani lehet, lélektelenül nem, hát dani komára sok más játékosunkkal ellentétben az utóbbi nem szokott igaz lenni.

egyébként engem is kikészít, mikor a helyén támadnak, engem is kikészít, mikor kirugdalja a stadionból a labdákat beadás címén, csak úgy vallom, hogy ha őt elzavarnánk, akkor szépen foghatná a kis kezét 10 másik játékos is, aki nem múlja felül teljesítményben, küzdésben meg bőven elmarad tőle.
arról nem beszélve, hogy talán pont az ő posztja az, ahol a piacon az egyik legszegényesebb a kínálat.

mindegy, jobbhátvédként duplázott a city ellen, most nem savaznám.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.03.15. 20:21:39

Én biztosan nem adnám el a nyáron. Egyike azon játékosoknak, akik szinte mindig hajtanak. Rengeteget robotol a szélen. Igaz, hogy nem mindig ér vissza, de elöl nagyon fontos láncszem, mert oda "csak" egy Sánchez marad a támadósorból, akire ráfér egy kis segítség. Pont mint Alvesnek a védőmunkát tekintve. Alapvetően nem egy egészséges dolog, ha egy védőnél a támadómunkát kell kiemelni ahogy az sem, ha egy támadónál a védőmunkát, de addig az 1-2 évig még, ameddig Alves gyorsasága megkopik és elgondolkodik a távozáson, levezetésen, addig jó ez a felállás. Addigra hátha lesz olyan utód, aki a védőmunkában jeleskedik és nem analfabéta a támadásokhoz sem. Ez pedig nem egy olasz kiscsapat sokad rangú játékosa lesz akinek talán 1 jó szezonja ha volt.
Emellett Alves-en látom még a nyomait a motiváltságnak, a szenvedélynek, ami győztessé teszi az embert - nem véletlenül "játssza" minden meccsen az idegbeteget. Sajnos pár eltunyult fejben gyenge katalánnál ez már hiányzik.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.15. 19:35:09

Alvest én gyakorlatilag nem tekintem védőnek mert már évek óta nem sűrűn jár a Barca 16 -osa környékén.
Viszont egy hasznos támadó szélsőnek beillik,sokszor többet csinál elől mint Alexis (akit amúgy bírok).
Szóval amíg nem az ő oldaláról (az utóbbi meccseken nem onnan) kapjuk a gólokat addig nem zavar ha elől bóklászik.
Bár ennyiből felállhatnánk 3 védővel,Alves meg felléphetne Xaviék mellé. A beadási amúgy még mindig borzasztóak,de ő legalább megpróbálja... :oops:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.03.15. 17:00:51

én még mindig nem benne látom a védelmi problémát, inkább abban, hogy ha ő elől van, akkor a helyén szabadon mehetnek egy kontrából, mert senki nem vált ki mögé. miért? busquets egyedül kevés a középpályás védekezésnek, xavi meg hátra konkrétan nem csinál semmi. egyébként védekezni jól tud, az ilyen erőszakos játékosok mellett nehéz elmenni, ha hátul van.

amiben visszaesett az évek alatt az inkább az előre játéka, de abban még így is top.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.15. 13:56:35

Zabaletára és Azpilicuetára én is gondoltam, de mindkettő sztárcsapatban van, mindkettőt nagy pénztárcájú tulaj tart jelenlegi csapatánál, tehát nehéz megszerezni valamelyiket is. Játékban talán tudnának adni a Barçának.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.03.15. 11:35:58

Hozzunk el Azpilicuetát, azt jó napot. :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.15. 11:22:18

Lehet szidni Alvest és a távozását követelni, bizonyos értelemben jogosan is, mert már egyértelműen nem tud olyan színvonalon játszani, mint a Guardiola-érában, de az a helyzet, hogy még így is elég simán benne van a legszűkebb elitben, ami a jobbhátvédeket illeti. Védekezésben sajnos bőven hagy maga után kívánnivalót, ezt nem tagadom, de a támadásban betöltött szerepénél fogva baromi nehéz lenne pótolni őt, nagyon kevés olyan jobb-bekk van a világon, aki ennyire érti és érzi a kis területen történő gyorspasszos játékot, a kényszerítőket, amivel meg lehet bontani az ellenfél védelmét. Illetve az sem elhanyagolható, hogy Messivel elképesztően jól megértik egymást.

Természetesen elhozhatnánk Marquinhost, Sagnát, Walkert vagy éppen Zabaletát, és valószínűleg ezzel nyerne is a csapat a védekezés és a védelem hatékonyságát tekintve, de szerintem kevesebbet, mint amennyit veszítenénk elöl (igen, még úgy is, hogy Alves beadásai nagyobb arányban közelítik meg az Androméda-galaxist, mint valamelyik támadónk fejét).

Montoya tehetséges gyerek, jó srác meg minden, de benne nem látom a jövő Barçájának alappillérét, ahogy konkrétan egyik másik jobbhátvédben sem, aki elérhető és viszonylag normális áron megszerezhető lenne.

Szóval én még nem válnék meg Alvestől - hacsak nem érkezik be érte egy olyan nagylelkű ajánlat, amelyre nem lehet nemet mondani.

Ez esetben pedig nem lenne rossz opció a veb által felvázolt: Manquillo vs Montoya, aztán hadd szóljon.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.03.15. 10:11:57

Lionel85 írta: Lehet, hogy nagyobb szintet nem ütne meg egy játékos, viszont stabilabb teljesítményt nyújt. Korábban is kiemeltem, hogy olyan játékos kell, aki elsősorban a védelemben nyújt kiemelkedőt és utána foglalkozik a támadásokkal. Végtére is ezért jobbhátvéd. Megértem én azt, hogy nagy hagyománya van annak a Barcelona játékában, hogy a szélső hátvédek rendszeresen segítik a támadásokat, de ezzel nagy lehetőséget is kínálnak egyben az ellenfélnek, ha kontráznak. Az elmúlt két évben könnyen sebezhető a védelmünk, ezért fontos feladat lenne stabilizálni azt. Ez valamilyen szinten a támadójáték rovására menne, de talán kevesebb gólt is kapnánk. A támadószekció szerintem van annyira kreatív, hogy a középpályával kiegészülve eredményes támadójátékot tud játszani. Hátul viszont elengedhetetlen a stabilitás, ezért olyan játékos kell, aki megbízható. Tehát nem feltétlenül Alvés-szintű sztár kell, elég lenne egy kevésbé fényezett játékos, de az legyen korrekt védő.
És te tudsz ilyet mondani a jelenlegi piacon, akire reális esélyünk is van megszerezni? Aki amellett hogy stabilan védekezik, képes olyan kényszerítőkre, mint amilyeneket Alves szokott csinálni nehéz helyzetekben sokszor? Mert azzal nem mennénk sokkal többre, ha hozunk egy jobbhátvédet, aki stabilan védekezik, de összjátékban 0 és így totál elvesztenénk a jobboldalt. Montoya esetében is az sokaknak a legnagyobb gondja - vagy legalábbis az volt, amíg védekezésben még többet mutatott, egy ideje valamiért all in visszaesett -, hogy támadásban sokkal gyengébb mint Alves, és nagyon érződött a Brazil hiánya, pedig a srác még ebben a stílusban is nevelkedett, úgyhogy érti ezt a játékot.. Amúgy lehet tényleg ilyen jobbhátvéd kéne mint amilyet írsz, de én nem tudnék olyan nevet mondani a jelenlegi piacról, aki jó korba van, jól védekezik, képes lenne itt jól játszani, és megszerezhető kategória.. Piszczeket bevallom nem ismerem, lehet pont ő lenne a megoldás, de még szóba se került a neve a csapattal pletyka szinten se ha jól emlékszem.
Válasz küldése