Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 00:35:36

nah, ma csak 3x vagy 4x próbálta meg beadni. :lol:
ez még bele is férne.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.11.03. 15:59:57

Nekem ez a kedvenc Alves beadásom. Olyan szépen adta be. Oh wait...


http://www.youtube.com/watch?v=1_-YEk3YW2E" target="_blank
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.03. 13:58:52

shutterisland írta:a félmagas az relatív, én az alatt a térdmagasságban belőtt labdákra gondoltam.
viszont ha így, laposan is tenné, akkor (bár érkezni kell ugye) de sikertelenség esetén is jöhet a szöglet, a bedobás, az öngól, a bármi.
egy élesen, erősebben középre tett laposabb labdát a tapasztalataim szerint nehezebb levédekezni, legalább is tökéletesen (értsd úgy, hogy a labda marad is a védekező csapatnál) különösen nehéz.
Igazából tökmindegy, hogy térd- vagy mellmagasságban adja, ha egyszer Messiék nem férnek a védők között a labdához, erre gondoltam.
Abban igazad van, hogy egy tisztázásból még mindig többet lehet építkezni, mintha kirúgja az alapvonalon (bár azért nem egy jó kontra indult már abból ellenünk, hogy vaktában kivágták a labdát), de arra minimális esélyt látok, hogy 8 ember között pont sikerül úgy belekotorni a labdába, hogy azt ne blokkolják és gól legyen. Én nem is nagyon emlékszem olyanra, hogy Alves pozíciójából, felállt védelem ellen bejött volna egy ilyen (Dantének volt egy óriási mentése a Bayern meccsen hasonló szituációban), nagyrészt csak az olyanok mennek, amikor Iniesta leviszi az ötösig és visszagurítja.
Amúgy talán itt működött ez először és utoljára, igaz akkor még volt is rendes középcsatárunk:
De majd meglátjuk, hogyha Tata tényleg hoz egy 9est, akkor mire megy Alves a beadásaival.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.03. 13:25:02

a félmagas az relatív, én az alatt a térdmagasságban belőtt labdákra gondoltam.
viszont ha így, laposan is tenné, akkor (bár érkezni kell ugye) de sikertelenség esetén is jöhet a szöglet, a bedobás, az öngól, a bármi.
egy élesen, erősebben középre tett laposabb labdát a tapasztalataim szerint nehezebb levédekezni, legalább is tökéletesen (értsd úgy, hogy a labda marad is a védekező csapatnál) különösen nehéz.

az biztos, hogy számomra ebben az egészben az az idegesítő, mikor kilövi a lelátóra meg a kapu mögé.

kicsit lebutítva olyan, mint cr szabadrúgásai, ugye megrúgja nagy erővel úgy, hogy csapódjon és szitáljon a labda, ez azt eredményezi, hogy ha kaput fog, még akkor is nagy eséllyel gól, ha oda lövi, ahol a kapus áll, ezerszer bevédték már a szabijait.
viszont alap esetben vagy kilövi a fenébe, vagy telibeveri a sorfalat.
az ő esetében sem biztos, hogy ha ésszel, elhelyezve, esetleg belsővel tenné el a szabikat, nem lenne hatékonyabb, alvesnél is kérdőjeles, de azért még mindig jobban örülnék, ha nem rugdalná ki a fenébe azokat a labdákat.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.03. 10:51:34

shutterisland írta: a beadásokra egyértelmű edzői utasítást kellene adni, miszerint ha centerezni van kedve, tegye azt laposan vagy félmagasan, hogy legyen is esély elérni, mert tényleg a vakvilágba lövi.
8 védő között egy lapos vagy félmagas beadást is esélytelen elérni, mert egyszerűen valakiben biztosan elakad. Pénteken is volt pár félmagas beadása, ugyanúgy kifejelték, kirúgták.
Neymar góljánál tűnt fel, hogy milyen technikával próbálkozik:
5-6 méter magasra felrúgja, és akkora íve van a labdának, hogy szinte függőlegesen esik be (ezért nem tudja Godín elfejelni). Ha erőből, félmagasan rúgná be, a játékosaink nem tudnának fejpárbajokat nyerni, mert fizikailag nem tudják lenyomni a védőket.
Viszont ugye ebből a technikából ered az is, hogy gyakorlatilag ha ezt az egyetlen kiválasztott embert nem találja el, akkor bukta az egész. Courtois vonalában még 4 méteren jár a labda, és ha Neymarnak nem jó, akkor közvetlen mögötte le is pattan, és lehet összeszedni az oldalvonalnál. Neymaron kívül másnak esélye sincs belefejelni (beleértve az Atletico védőit is).
Csak kontrasztként:
Éppen az ellenkezője: 3 méternél magasabbra nem megy fel, ellenben sokkal egyenletesebb az íve, így aztán még az is belefér, hogy két ember sem tud belefejelni, mert a 3. még odaér. (De ugye ehhez kellett Pepe is, meg egy olyan robbanékony játékos, mint Puyol)

El lehet dönteni, melyik a jobb, "rúgja a lelátóra", viszont ha jó helyre megy, esélyük sincs a védőknek, vagy tegye be izomból, és akkor valószínűleg a jobb felépítésű ellenfél martaléka lesz, de meggyőződésem, hogy félmagasan sem lenne nagyobb sikere, amíg nincs olyan emberünk, aki meg tudná előzni a védőjét.
Úgyhogy szerintem vagy el kell fogadni, hogy ez van, és örülni, ha bejön, vagy akkor már mindenestül hanyagolni ezt az egész beadás dolgot.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.11.03. 08:53:12

shutterisland írta:
Rajta látszott a meccs elejétől a végéig, hogy ő akar, ő hajt, ő küzd. Ez az ami szerintem Alvest megkülönbözteti a többiektől. Van, hogy senki sem akar, mindenki a háta közepére kívánja a meccset (tegnapi meccs pont egy jó példa), de Alves ezekben a helyzetekben is, úgy megy mint a mérgezett egér.
valahogy így, nagyon ritka az olyan meccs, mikor nem teszi oda magát, és alibizik.
most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többiek lazsálnak, de ha viszonyítani kell, alves talán a leghajtósabb játékosunk, aki általánosságban a legjobban odateszi magát.

ez NEM lenne akkor kifogás, ha gyengébb lenne mint a többiek, maximum csak egy kis mentőöv, így viszont, hogy tele vagyunk közepes teljesítményekkel, és a maguk szintjét rendre alulmúló játékosokkal, ő is szimplán egy a sok közül, aki e mellé legalább kiköpi a tüdejét.

a beadásokhoz meg fennragadáshoz meg annyit, hogy ez edzői hiba is, legyen az tata,tito vagy bárki, nem csak a saját hibája.

a beadásokra egyértelmű edzői utasítást kellene adni, miszerint ha centerezni van kedve, tegye azt laposan vagy félmagasan, hogy legyen is esély elérni, mert tényleg a vakvilágba lövi.
persze felérhetné ő is ésszel, emiatt tartom őt is hibásnak.
ugyanis azt nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon folyamatosan ellenkezne az edzői utasításnak, és tata konkrét kérése ellenére meccsről-meccsre ívelgetne befele.

az pedig, hogy sokszor fenn ragad, annak tudható be, hogy extra támadóként kell részt vegyen a támadásainkban.
folyamatosan ott van a 16-os környékén vagy annak vonalában a szélen, vagy segít létszámfölényt kialakítani, vagy teret nyit messinek/alexisnek, vagy maga kerül helyzetbe.
ilyen szintű támadás segítés mellett nehéz magas szinten lehozni a védekezést is, ez marcelonak, adrianonak, albának, vagy a többinek se mindig sikerül, pedig talán alves a legtámadóbb felfogású wing back a világon.

félreértés ne essék, én sem vagyok vele elégedett, főleg annak tükrében, hogy láttuk korábban, milyen szintet képes hozni.
csak nem érzem úgy, hogy bármivel is kilógna negatívan.
egyetértve az általad írtakkal csak még egy gondolat:
- nem minden beadása hibás amiből nem lesz helyzet!!
-éppen a tegnapi Real meccsen jutott eszembe, amikor Bale beadta és a zselés belerobbant!! nos ez bizony csak így együtt!! tökéletes.
-Alves beadásaira valakink valahol!!!!! és nem akárhol!!!! oda kellene érni. és ha ez be van gyakorolva ő is jobban tudja (akár vaktából) hogy hová kell! tenni a lasztit.
természetesen nem fog sikerülni akkor sem mind, de talán több (egyáltalán: akkor lenne talán) jó akció is.
-bizony ez edzői sár a javából.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.03. 01:17:44

Rajta látszott a meccs elejétől a végéig, hogy ő akar, ő hajt, ő küzd. Ez az ami szerintem Alvest megkülönbözteti a többiektől. Van, hogy senki sem akar, mindenki a háta közepére kívánja a meccset (tegnapi meccs pont egy jó példa), de Alves ezekben a helyzetekben is, úgy megy mint a mérgezett egér.
valahogy így, nagyon ritka az olyan meccs, mikor nem teszi oda magát, és alibizik.
most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többiek lazsálnak, de ha viszonyítani kell, alves talán a leghajtósabb játékosunk, aki általánosságban a legjobban odateszi magát.

ez NEM lenne akkor kifogás, ha gyengébb lenne mint a többiek, maximum csak egy kis mentőöv, így viszont, hogy tele vagyunk közepes teljesítményekkel, és a maguk szintjét rendre alulmúló játékosokkal, ő is szimplán egy a sok közül, aki e mellé legalább kiköpi a tüdejét.

a beadásokhoz meg fennragadáshoz meg annyit, hogy ez edzői hiba is, legyen az tata,tito vagy bárki, nem csak a saját hibája.

a beadásokra egyértelmű edzői utasítást kellene adni, miszerint ha centerezni van kedve, tegye azt laposan vagy félmagasan, hogy legyen is esély elérni, mert tényleg a vakvilágba lövi.
persze felérhetné ő is ésszel, emiatt tartom őt is hibásnak.
ugyanis azt nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon folyamatosan ellenkezne az edzői utasításnak, és tata konkrét kérése ellenére meccsről-meccsre ívelgetne befele.

az pedig, hogy sokszor fenn ragad, annak tudható be, hogy extra támadóként kell részt vegyen a támadásainkban.
folyamatosan ott van a 16-os környékén vagy annak vonalában a szélen, vagy segít létszámfölényt kialakítani, vagy teret nyit messinek/alexisnek, vagy maga kerül helyzetbe.
ilyen szintű támadás segítés mellett nehéz magas szinten lehozni a védekezést is, ez marcelonak, adrianonak, albának, vagy a többinek se mindig sikerül, pedig talán alves a legtámadóbb felfogású wing back a világon.

félreértés ne essék, én sem vagyok vele elégedett, főleg annak tükrében, hogy láttuk korábban, milyen szintet képes hozni.
csak nem érzem úgy, hogy bármivel is kilógna negatívan.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.02. 15:41:09

Alvessel szerintem sosem az volt a probléma,hogy lazsált volna,mindig ő meg Alexis a legtöbbet melózó a csapatból.
Viszont a végtelen számú pontatlan beadása meg az,hogy rendre nem ér vissza hátra már marhára idegesítő! :x
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.02. 14:30:30

shutterisland írta:hirtelen abate és piszczek jut az eszembe, akiket elnézegetnék itt, de sajnos igaz, hogy hozható játékos nincs, aki egyértelmű erősítést jelentene.
szegényes a jobbhátvéd piac.

régebben mondtam volna még van der wiel-t, úgy nézett ki, hogy top jobbhátvéd lehet, de szem elől tévesztettem kissé, nem tudom, hogy fejlődött e.
Kyle. Kyle from White Hart Lane.
:mrgreen:

Piszczek nálam is top jobbhátvéd jelenleg, de azért nem kellene teljesen kifosztani szegény Kloppékat. :lol:

VdW-ről sokat én sem tudok, játszogat a PSG-ben, múltkor adott két gólpasszt Ibrának annál a bizonyos mesternégyesnél, többet nem tudok róla, nem követem a francia ligát.

Egyébként megtartanám, amíg tudja hozni azt a szintet, amit az utóbbi években, az egy dolog, hogy eléggé ingadozó a formája és az értelmetlen beadásaitól kiráz a hideg (ahogy a derbin is), de elképesztő mennyiségűt hajt, robotol, Messivel nagyon jól megértik egymást, illetve ahogy a kolléga is írta, elenyésző számú jobbhátvéd van jelenleg a piacon, aki elérhető és határozottan előrelépést jelentene Alves után.
Avatar
Laci7
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010.08.30. 22:49:20
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2013.11.02. 14:25:11

Szerintem a tegnapi játékával egyáltalán nem volt gond, sőt az első félidőben őt találtam a legjobbnak. Persze valószínűleg azért, mert az egész csapat nulla volt és hajtani senki sem akart. Rajta látszott a meccs elejétől a végéig, hogy ő akar, ő hajt, ő küzd. Ez az ami szerintem Alvest megkülönbözteti a többiektől. Van, hogy senki sem akar, mindenki a háta közepére kívánja a meccset (tegnapi meccs pont egy jó példa), de Alves ezekben a helyzetekben is, úgy megy mint a mérgezett egér.

Az, hogy meccsenként 5 beadásából 4 pontatlan... Istenem... belefér! A passzjátéka hibátlan, szerintem taktikussága is kiemelkedő egy jobbhátvédhez mérten. Szerintem Messit is ő érti meg leginkább, ezáltal vele képes a legtöbb összjátékot összehozni.

Eladni semmikép sem szabad, inkább attól tartsunk, hogy mi lesz, ha kiöregszik Dani, mert még egy ilyen jobbhátvédünk nem lesz... Az tuti!
Max 150px magas lehet az aláírás kép!
100% Culé!
"Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.02. 13:59:49

hirtelen abate és piszczek jut az eszembe, akiket elnézegetnék itt, de sajnos igaz, hogy hozható játékos nincs, aki egyértelmű erősítést jelentene.
szegényes a jobbhátvéd piac.

régebben mondtam volna még van der wiel-t, úgy nézett ki, hogy top jobbhátvéd lehet, de szem elől tévesztettem kissé, nem tudom, hogy fejlődött e.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.02. 13:42:20

A tegnapi meccs alapján egyáltalán nem lógott ki negatívan a csapatból, sőt igen jól játszott, egyedül a beadásai azok amik lehúzzák a teljesítményét. A rövid passzai, lyukakba betett labdái nagyon jók voltak, a szélső játékunk nagyon megérezné a hiányát. Láthattuk mennyit számított, hogy a bal oldalon Montoya nem lépett fel annyiszor, mint Adriano vagy Alba, hiába volt ott egy Iniesta-Neymar páros, hiányzott a támogatás. A hiba a játékában a beadások erőltetése, ha ezt levetkőzné, de legalábbis redukálná, nem lenne gond. Amúgy meg akik az eladása mellett kardoskodnak gondoljanak már bele, kivel lehetne pótolni. Montoyara még nem lehet építeni azt a posztot, a piacon pedig nem nagyon van olyan elérhető játékos, aki minőségben pluszt tudna adni.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.01. 23:28:12

ezekkel a rohadt beadásokkal tényleg kihúzza a gyufát, és én sem értem, miért nem kap egyértelmű edzői utasítás ezeknek a hanyagolására.
vagyis arra, hogy NE MAGASAN nyomja be a labdákat, mert azzal alapvetően nincs gondom, hogy centerezne.

de azért gyengén játszva is veszélyes, messi is az ő beasásából fejelt, alexisnek is visszafejelt egy lasztit, kapufát is rúgott, stb.
azért sokat jelent (off the ball is) az, hogy ennyit melózik és meghúzza a jobb oldalt.

ha ő a csapat kerékkötője, akkor ennek a csapatnak rengeteg van.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.01. 23:17:20

Alves minden meccsen egyre jobban alulmúlja önmagát. Igaz,hogy szinte mindenki trágya módon játszott, de végül amikor nagy nehezen a 16os közelébe értünk,mégis csak ő szórakozta el a labdákat mint ahogy 100 ból 99esetben teszi.
El a Barcából de gyorsan! :evil:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.11.01. 23:12:16

shutterisland írta:azt aláírom, és engem is felmérgel, hogy nem tud beadni, és ennek ellenére is erőlteti.
nem a centerezéssel van a bajom, ha laposan, ne adj isten félmagasan vágdosná be a labdákat, talán lenne is értelme, de így felesleges, 168 centis emberkékre ívelget magasan, ráadásul még az is pontatlan.

egyébként vicces ez a közharag, semmivel, de semmivel nem játszott ma sem gyengébben, mint a többiek.

A mostani Alvest szintjét Montoya bőven túlszárnyalja.
a gyengén játszó alves van egy szinten nagyjából az átlagosan játszó montoyával. :wink:
Alves kb a meccsei 80%-án játszik rosszul, szóval az nem mentség, hogy csak akkor van vele egy szinten Montoya.

Idén még nem is láttam jól játszani...
A közharag pedig teljesen jogos...
Mint ember, imádom, de játékosként sajnos Ő már nem előre húzza a csapatot!
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.01. 23:00:50

azt aláírom, és engem is felmérgel, hogy nem tud beadni, és ennek ellenére is erőlteti.
nem a centerezéssel van a bajom, ha laposan, ne adj isten félmagasan vágdosná be a labdákat, talán lenne is értelme, de így felesleges, 168 centis emberkékre ívelget magasan, ráadásul még az is pontatlan.

egyébként vicces ez a közharag, semmivel, de semmivel nem játszott ma sem gyengébben, mint a többiek.

A mostani Alvest szintjét Montoya bőven túlszárnyalja.
a gyengén játszó alves van egy szinten nagyjából az átlagosan játszó montoyával. :wink:
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.11.01. 22:23:25

A mostani Alvest szintjét Montoya bőven túlszárnyalja. Jó lenne ha eladnánk míg jó pénzt tudunk érte kapni az utánpótlásban meg keresnénk vkit aki Montoya helyettese lehetne.
csabcsi007
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.01.15. 14:58:56

2013.11.01. 22:10:00

Télen menjen már el! 20 milláért viheti a Monaco, PSG, M.City...
Hihetetlen, hogy az 1.félidőben 4 beadásából 1 a kapu felé, 1 a kapusnak, egy a hosszú oldalra ment, 1 pedig lecsúszott....a megye 3-ban különbül adnak be. Ezt senki nem látja a Barca vezetőségéből? Hétről hétre idegesítő nézni! A mostani kapufája meg egy Roncsinak kiosztott kötővel nem érdemli meg a Barca mezt. Már tavaly is elküldtem volna, idén sem lett jobb...
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.01. 21:41:09

Nem bírom nézni amit művel...adjuk már el a monaconak...Ennél csak van jobb...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.11.01. 21:28:49

Nevetséges, és egyben felháborító, hogy milyen gyengén ad be... Addig verném Tata helyében ameddig meg nem győzödik róla, hogy ez nem az ő műfaja, inkább jöjjön az ellenfél kirúgással amikor eszébe jutna beadni, akkor legalább nem kontráznak le a helyén.... Nagyon gyenge... Mint az összes szezonkezdete, az a szerencséje, hogy tavaszra mindig megtalálja igazi önmagát..
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.10.26. 23:28:15


Gólok után a legszebb momentum számomra, ha ez bemegy.. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.26. 20:34:36

Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.23. 18:32:32

csak azt felejtitek el, hogy én nem nyálaztam alvest, hanem direkt odaírtam, hogy :
máskülönben én is örülnék, ha végre egy klasszis formában játszó jobbhátvédünk lenne

tehát nekem is hiányzik a régi alves.

de abba is érdemes belegondolni, hogy kit hoznánk a helyére ?
jobbhátvédek. (a positionnál kell kiválasztani.)

ezért is írtam még azt a végére, hogy :
így csak bízhatunk benne.


mivel mást nem tehetünk, nem úgy van, mint alexisnél, pedronál vagy éppen mascheranonál, hogy a náluk jobb vagy legalább egy szinten lévő játékosoktól hemzseg a piac.
De lehet.
Mert ha azt vesszük, h ugyan messze nem a legbrutálisabb formáját idézően játszik egy srác, de a társai zöménél sokkal inkább odateszi magát (elindul a veszettnek tűnő labdáért is, visszatámad, a 90. percben is még meghúzza a szélén, stb...), akkor igazán pozitívum a hajtás és ki lehet emelni emiatt (az esetleges hibák ellenére is).

Ha az adott csapatból 7-8 játékos tolná olyan tűzzel, mint ő, akkor nem lehetne pozitívumként kiragadni ezt. Így, h ez nem sokszor van jelen (de általában még ez is elég a győzelemhez...), sajnos bezony az átlagnál több azzal, h legalább hajt. És ez független a fizetésétől meg h pár éve mit csinált. Legalábbis én így gondolom
isten áldjon meg. [-o< :wink:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.10.23. 18:24:16

Sanama írta: Mi az, hogy legalább ő elmondhatja, hogy hajt? Ez a minimum, ezzel ő nem lesz semmivel sem több, vagy plusz, hogy hajt.
De lehet.
Mert ha azt vesszük, h ugyan messze nem a legbrutálisabb formáját idézően játszik egy srác, de a társai zöménél sokkal inkább odateszi magát (elindul a veszettnek tűnő labdáért is, visszatámad, a 90. percben is még meghúzza a szélén, stb...), akkor igazán pozitívum a hajtás és ki lehet emelni emiatt (az esetleges hibák ellenére is).

Ha az adott csapatból 7-8 játékos tolná olyan tűzzel, mint ő, akkor nem lehetne pozitívumként kiragadni ezt. Így, h ez nem sokszor van jelen (de általában még ez is elég a győzelemhez...), sajnos bezony az átlagnál több azzal, h legalább hajt. És ez független a fizetésétől meg h pár éve mit csinált. Legalábbis én így gondolom ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.23. 18:19:49

shutterisland írta:a mostani alves is bőven jobb még nála ? igen.
Ezt a kérdést fölösleges is feltenni, mert nyilvánvaló. Nem hinném, hogy nála elég az, hogy bőven jobb a cseréjénél, aki mellesleg egyelőre az ígéretes tehetség kategóriába tartozik. Nála szerintem is az a mérce, amit Sanama írt. Tud-e még olyan formában játszani, mint anno, amikor a világ legjobbja volt a posztján, vagy legalább meg tudja-e közelíteni azt a szintet. Jó ideje úgy tűnik, hogy nem.

Negatívan semmiképp sem lóg ki a csapatból, de nem hinném, hogy ennyivel meg kéne elégednünk hosszútávon. Nem véletlen, hogy felmerült a vezetőségben, hogy nem hosszabbítanak vele.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Válasz küldése