Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.29. 14:11:55

0-0-nál azért ma is sikerült egy ajtó-ablakot belerúgni a kapusba. olyan hullagyenge befejezései vannak idén hogy rossz nézni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.01.24. 13:49:23

Nekem az a furcsa, persze egyáltalán nem bánom, hogy állítólag nincs rendben fejben, ehhez képest mostanában sokkal kevesebbet, vagy szinte semmit nem balhézik az ellenfeleivel. Pár hónapja még sokszor nagyon unszimpatikusan játszott, örülök hogy ezt abbahagyta. Szeretném ha emberileg is pótolná kicsit Ronaldinhot. Meg amúgy is egy Barca játékos viselkedjen úgy ahogy kell, mondjuk ahogy mostanában teszi.
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.01.24. 09:25:59

Nekem az a furcsa, hogy egy technikailag ennyire képzett játékos miért követ el egy meccsen több alkalommal is Tőle el nem várható hibát (elpattan a labda, belevezeti az ellenfélbe, durván elpasszolja stb.). Ezeken túlmenően nagyon sokszor rossz döntéseket hoz.
Most már az sem igaz, hogy tapasztalatlan, nincs meccs rutinja, sőt.

Nem értem azt sem, hogy miért nem vállalja be a lövéseket, Messi elé teszi a labdát, kapura kellene tenni, erre rendszeresen megpróbálja visszaadni valakinek.

Amúgy hihetetlenül sokat melózik, segíti a védekezést is, de a góljai nagyon hiányoznak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.23. 18:36:11

visca el barca írta:
Normandia írta:de nem hiszem, hogy ezt gyakorlással visszabillentené a helyes kerékvágásba
lehet ő sem hiszi, de ha már ennyi pénzt keres talán megpróbálhatná.
max napi 1-2 órával kevesebbet instázik meg twitterezik. ha nagyon akarna, odamenne vmelyik edzőhöz, és elmondhatná neki, hogy zavarja ez meg az, leülnének, megbeszélnék, hogy ő is, meg más is hogy látja, mit tudna rajta dolgozni, hogy még jobb legyen.
Már nem azért Veb, de gondolod, h ezt a Barcánál vagy maga Neymar nem veszi(k) észre? Nem véletlen kapta meg a két tizit, fejben kell visszajönnie, ezen vannak. Biztos vagyok benne, h neki sem felel meg ez a helyzet, egy fokkal jobb is, mint 3 hete, legalább azóta rúgott 3 gólt. Csatárnak nincs rosszab a góltalanságnál.

Én egyáltalán nem érzem azt nála, h az említett dolgok fontosabbak neki a melónál, pedig ha visszaolvasol, savaztam itt eleget.

Nem találtuk még meg az igazi posztját :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.23. 17:49:52

Normandia írta:de nem hiszem, hogy ezt gyakorlással visszabillentené a helyes kerékvágásba
lehet ő sem hiszi, de ha már ennyi pénzt keres talán megpróbálhatná.
max napi 1-2 órával kevesebbet instázik meg twitterezik. ha nagyon akarna, odamenne vmelyik edzőhöz, és elmondhatná neki, hogy zavarja ez meg az, leülnének, megbeszélnék, hogy ő is, meg más is hogy látja, mit tudna rajta dolgozni, hogy még jobb legyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.23. 17:33:55

csababarca írta:Nem kitaláció, mert ha nem is Te más leírta ezeket.
Adom amit írsz, nehéz szimulálni, de amellett hogy a fejét rendbeszedi, nálam ez azt is jelentené,hogy amit Varatrix is írt, nem flikkflakkozik,hanem normálisan ahogy kell ellövi első szándékból.


Chino, Suárezt is elő lehetne venni, de ez a Neymar topik,és az nem menti fel a brazilt,hogy az uru is kihagy egy tonna helyzetet. De igaz persze,amit írsz. Nekem nincs is bajom a játéka többi részével, ez viszont amit a kapu előtt leművel, az már bennyhilles. Javulnia kell ott tavaszra, mert sokba kerülnek ezek. Igaz ez Suarezre is.
Messi meg alig-alig kerül oda, mivel magának nem tud 8-10 kulcspasszt adni, ő meg kap 2-3at meccsenként, szóval necces neki.
Csaba,igazad van abban, hogy ebben a szezonban sok helyzetet elpuskáz. Ezt szerintem senki sem vitatja. Egy páran úgy gondoljuk, hogy túlgondolja, ellazázza, görcsöli - kinek melyik tetszik - stb, de nem hiszem, hogy ezt gyakorlással visszabillentené a helyes kerékvágásba. Tud ő gólt lőni, nem is keveset, csak most ezekhez több helyzet kell. Tényleg nem a Suarez topick, de Lajosnak is kell 3-4 helyzet míg belő egyet. Most ez a széria van egyébként mindhármuknál, mert Leo-nak is több kell a gólhoz.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.23. 16:51:23

Nem kitaláció, mert ha nem is Te más leírta ezeket.
Adom amit írsz, nehéz szimulálni, de amellett hogy a fejét rendbeszedi, nálam ez azt is jelentené,hogy amit Varatrix is írt, nem flikkflakkozik,hanem normálisan ahogy kell ellövi első szándékból.


Chino, Suárezt is elő lehetne venni, de ez a Neymar topik,és az nem menti fel a brazilt,hogy az uru is kihagy egy tonna helyzetet. De igaz persze,amit írsz. Nekem nincs is bajom a játéka többi részével, ez viszont amit a kapu előtt leművel, az már bennyhilles. Javulnia kell ott tavaszra, mert sokba kerülnek ezek. Igaz ez Suarezre is.
Messi meg alig-alig kerül oda, mivel magának nem tud 8-10 kulcspasszt adni, ő meg kap 2-3at meccsenként, szóval necces neki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.23. 16:49:49

Fejben szerintem is rengeteg múlik befejezéseknél, emlékezzünk Forlán esetére, a MU-ban mindent kihagyott, még tizenegyest is lövettek vele, abból sem tudott betalálni. A Villarrealban meg az Atleticoban viszont az egyik legjobb befejező volt később.

Neymar a válogatottban, meg korábban nálunk is jóval hatékonyabb volt, tavasszal tört el nála vmi, azóta ilyen katasztrofális a helyzetkihasználása.
Legalábbis sokkal nagyobb arányban teremt veszélyt, mint akad el támadás rajta
Az baj, elég sok meccse volt tavasszal, meg ősszel is, mikor ez nem volt igaz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2017.01.23. 16:51:24-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.01.23. 16:44:59

Szerintem sokan egy kicsit túlzásba esnek vele kapcsolatban. Tény, hogy elég rossz a helyzetkihasználása, de ott van Suarez, akit szintén elő lehetnevenni. Lehet, hogy 15 gólja van a bajnokságban, de meccsenként kb. háromszor annyi helyzete, mint a brazilnak, cserébe sokkal kevesebbet tesz hozzá a játékhoz és ne feledjük a feladatkörük is más Suarez nyugodtan lőhetett volna tegnap is 3-4 gólt (és ez nem kuriózum), mégis rendre Neymar van elővéve.
Amit fel lehet róni neki idén az talán egyedül a helyzetkihasználás. A támadósorból magasan ő védekezik a legtöbbet, és lehet, hogy vannak eladott labdái, de nem találom kirívónak. Legalábbis sokkal nagyobb arányban teremt veszélyt, mint akad el támadás rajta.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.23. 16:14:07

csababarca írta:Jó végülis az is egy megoldás,hogy hagyják, és majd rájön hogyan kéne belőnie ezeket.
Ez olyan magyaros megoldás is lenne.
Tavaly is rengeteget kihagyott,mindig is jellemezte ez, hogy gyengén fejezi be.

Fejben dől el,ezt adom egyébként, de tenni is lehet érte, hogy jobban menjen.

Ennyi erővel a szabadrúgáson mit gyakorolsz? Odarúgod,vagy nem, ennyi a lényege annak is.

Mindegy, szerintem lehet gyakorolni ezt is, vagy csak foglalkozni vele valamilyen szinten, lehet az a szint felőlem pszichológiai is, de meccsek mennek el rajta egyébként.
Real ellen is kilőtte a stadionból 1-0nál, de tavasszal is vezettünk, és kihagyott egy nagyot, abból jött a kontra és gól...Szóval nem gondolom,hogy erre legyinteni kellene, és várni a csodát,hogy egyszer értelmes befejezővé válik.
Kb ennek a hozzászólásnak a fele kitaláció, mert ilyenek itt nem hangzottak el, amiket leírsz, tőlem meg pláne nem. Ötletet is adtam mit kellene csinálnia. Azt mondom csak, h a helyzetet meg a szitut nem lehet másolni edzésen. Böde Dani bátyja kb 10 éve gólkirály a megye 2-ben, amit 16-oson belül megkap, az gól, akkor most neki jobb a lövési technikája? Kétlem...

Egyáltalán nem szabad hagyni, hanem foglalkozni kell vele. Messit pl ez is magasan a többiek fölé emeli, sokkal jobban tud koncentrálni, erősebb fejben mindenkinél, pont ezért ver most köröket Roncira vagy Neymarra, nem azért, mert annyival ügyesebb vagy technikásabb.

Engem ugyanúgy idegesít, gyanítom tisztában vagy ezzel, mert tényleg meccsek, pontok, kupák mennek el rajta, h egy NB3-as megoldásra nem képes. Ott volt a BL döntő, megkapta, becsukta a szemét, aztán beverte a világ egyik legjobb kapusának, gondolkodás nélkül, a rosszabbik lábával. Így is lehet.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.01.23. 15:40:42

Nekem sokszor inkább az az érzésem vele kapcsolatban mint amit csapatként is megkapunk néha. Túlcifrázás. Nincsenek direkt lövései mint Suáreznek, és Messinek, átveszi, igazgatja, cselezni próbál... Minek.

Látványos a játéka de sokszor hasznavehetetlen megoldásba, nem megoldásba torkollik.

Én tartom hogy kicsit háttérbe kéne helyezni, ezzel az egója is oda kerülne, és talán öszeszedné magát. "Fejben".

2-3 gól van benne meccsenként, szerintem többször jött ki rá a lépés mit a másik kettőre, és nem fejezte be. Ez baj.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.23. 15:29:35

Jó végülis az is egy megoldás,hogy hagyják, és majd rájön hogyan kéne belőnie ezeket.
Ez olyan magyaros megoldás is lenne.
Tavaly is rengeteget kihagyott,mindig is jellemezte ez, hogy gyengén fejezi be.

Fejben dől el,ezt adom egyébként, de tenni is lehet érte, hogy jobban menjen.

Ennyi erővel a szabadrúgáson mit gyakorolsz? Odarúgod,vagy nem, ennyi a lényege annak is.

Mindegy, szerintem lehet gyakorolni ezt is, vagy csak foglalkozni vele valamilyen szinten, lehet az a szint felőlem pszichológiai is, de meccsek mennek el rajta egyébként.
Real ellen is kilőtte a stadionból 1-0nál, de tavasszal is vezettünk, és kihagyott egy nagyot, abból jött a kontra és gól...Szóval nem gondolom,hogy erre legyinteni kellene, és várni a csodát,hogy egyszer értelmes befejezővé válik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.23. 14:45:22

recrea írta:Értem, akkor tavaly hogy-hogy ment neki?

Közel ezer meccs van a lábamban csatárként/centerként, teljesen mindegy volt mennyit gyakoroltam a ziccereket edzésen. Számtalan dolgot lehet edzésen fejleszteni, ebben egyetértünk, de semmi értelmet nem látok abban, h 100x rávezeti a kapusra edzés után.
Igen, ebben van valami. Szabadot, szögletet stb lehet gyakorolni, de ziccert? Nem sok értelmét látom. Itt a fejével lehet gond, én is inkább ezt érzem. Tavaly elég jól abszolválta helyzeteit.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.23. 14:32:10

Értem, akkor tavaly hogy-hogy ment neki?

Közel ezer meccs van a lábamban csatárként/centerként, teljesen mindegy volt mennyit gyakoroltam a ziccereket edzésen. Számtalan dolgot lehet edzésen fejleszteni, ebben egyetértünk, de semmi értelmet nem látok abban, h 100x rávezeti a kapusra edzés után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.23. 13:30:22

Recrea erre ezer meg egy példa van, hogy kehet fejleszteni, gyakorolni.
Abban igazat adok hogy mentálisan dől el ilyen játékosok esetében. De aki ennyire ügyetlen hosszú idő óta az ilyen helyzeteknél, ott nem ciki lemenni az alapokig. Egyszerűen eleve rosszul tartja a lábát a lövéseknél, nem lép a labda mellé kellően, messze van tőle mire elrúgja. Ezeket lehet begyakorolni, aztán éles szituban is visszajön.

Nagyobb részben koncentráció, ez tény, de nála ahogy én látom a kivitelezéseb bukik meg a dolog, mondom ahogy odalép és lövésre tartja a lábát nem lepődöm meg hogy kihagyja ezeket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.23. 12:51:52

visca el barca írta:
recrea írta:Ezt edzésen nem lehet gyakorolni :)
már miért ne lehetne? megcsinálja minden nap 20x edzés vég, aztán meccsen meg kapcsol, hé, ez olyan szitu mint edzésen és beteszi.
Nem olyan, köze nincs a meccsszituhoz az edzésnek. A tört része alatt történik minden. Mint a tizenegyes, gyakorolhatod Te azt edzésen, teljesen felesleges, csak az idő megy vele, ettől még meccsen nem fogod berúgni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.23. 12:27:58

recrea írta:Ezt edzésen nem lehet gyakorolni :)
már miért ne lehetne? megcsinálja minden nap 20x edzés vég, aztán meccsen meg kapcsol, hé, ez olyan szitu mint edzésen és beteszi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.23. 12:15:56

Ezt edzésen nem lehet gyakorolni :)

Nem képessegbeli probléma, hanem mentális. Nehéz belőle kijönni, mert ördögi kör, minél többet hagysz ki, annál idegesebb vagy, főleg meccsen belül. De az is lehet, h kondi probléma, nincs rendben a kondija, elfárad fizikailag, mire a döntést kell hozni, és addigra fejben is gyengül, és/vagy végre sem tudja hajtani amit kigondolt.

Sztem az a megoldás, h amikor odakerül, szem becsuk és amit szól, gondolkodás nélkül :) nekem számtalanszor bejött.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.01.23. 11:54:37

Akkor fogják eladni, ha majd menni akar. Tegnap nem csak a kapu előtt volt bizonytalan, hanem mezőnyben is szórta a labdákat, támadások akadtak el rajta. Attól még zseniális focista, és egy húzása többet ér sokszor, mint másnak egy egész idénye.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.01.23. 11:38:57

csababarca írta:Ezt a területet simán lehet fejleszteni, csak akarni kell.
Biztosan fejlesztik is, csak nem kötik az orrunkra... Saját képességeihez képest 70-80 % os teljesítményt nyújt szerintem. Hülyeség lenne eladni, szerintem 2-3 éven belül beérik a srác, de ha nem akkor ráérünk utána eladni, mivel addig is nagyon hasznos a játéka.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.01.23. 11:33:05

MessiNeymarSuarez írta:Szerintem meg zárjuk le a témát és adjuk el :D
Belegondoltál, hogy akkor viszont nevet kellene változtatnod??? :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.23. 10:38:22

Ezt a területet simán lehet fejleszteni, csak akarni kell.

Én azt látom,hogy túlgondolja, egyszerűen nem ösztönösen fejezi be az akciókat, hanem sokat kivár.
Lehet fejben nincs ott,vagy nem tudom, de botrányos a helyzetkihasználása. Olyanokról nem is beszélek már, amikor kiugratják, de hosszan tolja meg a labdát, és elszúrja. ebből is van meccsenként 1-2 neki, full ziccerben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.23. 09:57:05

MessiNeymarSuarez írta:Szerintem meg zárjuk le a témát és adjuk el :D
nem kell eladni, de nem hiszem el, hogy van egy 563278 tagú edzői stáb és nem tud vele valaki dolgozni a befejezéseken, mert ez már tényleg botrányos. u6-os meccsen erősebb lövések mennek mint amilyeneket ő produkál

"kisfiam, keresel havi 240.000.000 forintot de a befejezések nem mennek. hétfő, kedden, szerdán, meg minden nap szépen kint maradok veled edzés után, itt marad masip is, leszúrunk baloldalra 10 bábut. félpályáról indítalak, megállás nélkül lendületből kerülgeted őket, aztán a 16-os sarkától, minden flikk-flakkot kiiktatva bevágod izomból masip szemei közé"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.23. 06:58:02

Szerintem meg zárjuk le a témát és adjuk el :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.23. 05:29:14

JimmyJump írta:Igen, rendben van hogy szervez és aládolgozik a többieknek, de nagyon hiányoznak a góljai.
Két éve 22-vel zárt, tavaly 24-el, idén ettől borzasztóan messze van.
Én meg öncélú cselezgetésnek látom a játékát idén. Talán a gólja csodát tesz.
Válasz küldése