Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.07.11. 09:57:49

MQuC írta:Csak mellékesként jegyzem meg, hogy nem értem miért a strandizmokat emelik ki Neymarnal, hogy mellre és karra kell erősödnie, nem láttam, hogy olyan jó hátizma lett volna. És nem hiszem, hogy, ha csak mellre és karra erősödik, akkor az jobban segit neki esetleg párharcot nyerni.

Gondolom azért mert az európában a védők simán elfújják Neymart, mert oly pihekönnyű. Főleg a test-test harcban. Itt más a foci mint ott.
KépKép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.11. 07:00:56

Csak mellékesként jegyzem meg, hogy nem értem miért a strandizmokat emelik ki Neymarnal, hogy mellre és karra kell erősödnie, nem láttam, hogy olyan jó hátizma lett volna. És nem hiszem, hogy, ha csak mellre és karra erősödik, akkor az jobban segit neki esetleg párharcot nyerni.
Kép
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.07.11. 04:10:58

Rumig írta:Ha ez tényleg igaz, azaz Neymarék 40 milka aláírás pénzt kaptak, akkor egyrészt ennyit a nagy dumáról, h nem a pénzt választotta (már eleve a Realhoz képesti kevesebb fizu is valszeg kamu a marketing jogokból befolyó bevétel különböző elosztása miatt), másrészt meg lesz még bajunk Neymar Seniorral a hosszabbításokkor. :roll:
40 milla után befognám a pofám, és meghúznám magam a helyében... :roll: :)
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.07.11. 02:15:47

Ha ez tényleg igaz, azaz Neymarék 40 milka aláírás pénzt kaptak, akkor egyrészt ennyit a nagy dumáról, h nem a pénzt választotta (már eleve a Realhoz képesti kevesebb fizu is valszeg kamu a marketing jogokból befolyó bevétel különböző elosztása miatt), másrészt meg lesz még bajunk Neymar Seniorral a hosszabbításokkor. :roll:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Quaresma77
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.06.17. 11:44:08
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.07.07. 12:14:29

Tocy írta: . Rúgott pár szép gólt, és elhagyta a flikk-flakkokat, ennyi történt.
:arrow: vevő a változásra ami kezdetnek nem rossz ;)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2013.07.07. 11:28:21

Game90 írta:Neymar vs Spain:
http://youtu.be/9HRvzex4kHs
Szép, jó, tényleg király volt ezen a tornán. De még mindig nem láttuk Messi mellett, nem láttuk 10 emberrel védekező csapat ellen, addig pedig Alexis is nagy királynak tűnt, meg Villa is, stb. Itt is nagyrészt volt fél pályája két védő ellen, amikkel azért sokszor nem tudott mit kezdeni, elhagyta a labdát, vagy odapasszolta a védőnek, ilyesmi. Persze Iniesta is hibázik, meg ezt tényleg nem megrovásként írtam, csak sokan úgy el vannak alélva tőle, pedig konkrétan semmit nem bizonyított még a Barcában, ebben a rendszerben, Messivel. Rúgott pár szép gólt, és elhagyta a flikk-flakkokat, ennyi történt.
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2013.07.07. 10:59:31

Két dolog.

Az egyik: Van -e valakinek információja arról hogy Juniornak mikor kell jelentkeznie edzésre? 15-én neki is? Azt tudom hogy először a Santos ellen fog pályára lépni augusztus 2-án, de azt nem hogy ennek az oka a műtét miatti hosszabb szabadság, netán a szakvezetés megítélése szerint több idő kell hogy hozzá szokjon a csapat játékához és ezért még nem játszik a Gdnask és a Bayern ellen?

A másik: Mit gondoltok képes lehet egy 30+ gólos bemutatkozó szezonra?
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.07.02. 13:41:30

na juppi, véletlenül beikszeltem az irományomat, újra meg tuti nem írom...
de röviden:
Nem tudom, mennyire követted a labdarúgást az elmúlt években, de ez a spanyol védelem a 2008-as Eb óta konkrétan nem kap gólt a kieséses szakaszokban. Két Eb-n és egy vb-n ez nem feltétlenül rossz, főleg, hogy mindenhonnan arannyal jöttek haza. Igaz, a Konföderációs Kupákon már ennyire nem jók, 2009-ben az USA-tól kaptak kettőt, meg a bronzmeccsen Dél-Afrikától is, most meg a döntőben hármat, de azért így sem rossz ez.
én a jelenlegi védelemről beszéltem mindvégig.
Ez a védelem a Real és a Barca védelmének a kombinációjából van.
És mind a kettő egy kalap kaki volt idén, elég erőteljesen, ami a BL elődöntőkben csúcsosodott ki és ezt del Bosque megfűszerezte egy teljesen formán kívüli Casillassal...(természetes, hogy nincs formában, fél éve nem védett, de azért Iker kezdett...)
ez nálam sehogy sem top2es védelem jelenleg.

reagáltam még az Albás hozzászólásomra is, ami tényleg érdekesre sikeredett, illetve Chinonak is, de jobb is, hogy "törlődött", mert ez itt Neymar topik és nem a spanyolok védelmét kell elemezgetni.

Tény, én is valamelyest túlzásba estem, nem tagadom, hajnali fél kettőkor már nem voltam top formában, de ezt tényleg zárjuk le, mert ennek nem a Neymar topikban van a helye.
madridista
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.02. 13:05:34

ferninho írta: :lol: :lol: :lol: Spanyol??? :lol:
Nem tudom, mennyire követted a labdarúgást az elmúlt években, de ez a spanyol védelem a 2008-as Eb óta konkrétan nem kap gólt a kieséses szakaszokban. Két Eb-n és egy vb-n ez nem feltétlenül rossz, főleg, hogy mindenhonnan arannyal jöttek haza. Igaz, a Konföderációs Kupákon már ennyire nem jók, 2009-ben az USA-tól kaptak kettőt, meg a bronzmeccsen Dél-Afrikától is, most meg a döntőben hármat, de azért így sem rossz ez.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.02. 12:36:14

ferninho írta:
sörvirsli írta:A világ 2 legjobb kapusa (Iker,Buffon)kipipálva.
én nem akarom bántani Casillast, de most még a Top 10 közelében sincs fél év kihagyás után, rossz volt nézni sokszor és Buffon is már kiöregedőben van, de még mindig szenzációs kapus, de hogy jelenleg ők lennének a Top2 az elég meredek kijelentés
A világ 2 legjobb védelme(spanyol,olasz)kipipálva.
:lol: :lol: :lol: Spanyol??? :lol:
Ahol egy Arbeloa rohangál, egy 2 éve magát nem találó Piqué (pedig anno még irigykedtem is miatta, nem tudom mi történhetett vele), Ramos aki annyira síkbuta sokszor, hogy nézni rossz?...
Alba, aki tény egy nagyon jó védő, kellett nektek nagyon, de ő se a védekezéséről híres...

Neymar, mint írtam már amikor megvettétek lehetett tudni, hogy jó vétel volt, egyedül, akkor lehetnek problémák vele, ha leszabályozzák, de csak nem lesznek (sajnos) ilyen hülyék a Barcánál.

szerk:
csak hogy ne értsék itt félre páran nem Neymar érdemeit akarom itt lehúzni, az nekem a bajom, hogy ilyen dolgokat állítanak, hogy egy Top2-esnek Casillasnak lőtt gólt Neymar, meg egy Top2-es védelemnek...
Nem kell itt ilyen hülyeségeket leírni (és ez már olyan kategória, ami nem nézőpont kérdése) azért, hogy Neymart az egekig felmagasztalja most éppenséggel sörvirsli, mert nincs szüksége rá, láthatta mindenki mire képes, nem kell itt beadni a jó népnek még többnek azt, amit bemutatott, mert ez így is eléggé meggyőző volt.
Ezzel nagyrészt egyet kell értenem. Néhány dolgot viszont máshogy látok. Azért Buffon még bőven top 3-as kapus, és, hogy Iker a top10 közelében sincs. Hát ha Neymar esetében elrugaszkodnak a Földtől, akkor te szintén. Na miond1. Az igaz, hogy Arbeola nem a legveretesebb védő, viszont akkor is egy erős bajnokság egyik legjobb csapatában kezdő. Ramos pedig folyamatosan istenítve van, a világ egyik legjobb középső védőjének van kikiáltva, akkor pedig csak nem lehet olyan sz@r, és Piqué sem a kutyaütők közé tartozik, bármennyire nincs formában. Idáig az volt az ellenérv a brazillal szemben, hogy még normális védelemmel nem találkozott csak bohócokkal. Hát én a spanyol és olasz hátsó alaakzatot nem tekintem annak, na mind1, ezt máshogy látjuk, nem fogunk emiatt egymás torkának esni.

A hozzászólásod többi részét viszont teljes mértékben adom. Sokan eléggé elrugaszkodtak a valóságtól és ha Neymar nem úgy teljesít a kezdetektől, ahogy pl. a KK-n nagy koppanás lesz. És ez nagyon valószínű. Ő egy hosszútávú befektetés, legalábbis annak kellene lennie. Nekem az lenne az álmom, hogy ezt az évet lehozza egy jó teljesítménnyel, megszokja az új közeget, jövőre pedig müögötte ott lesz Tello, a másik oldalon pedig Delofeu és Alexis küzdene a helyért.

Az az állítólagos Perez nyilatkozat, hogy azért nem ment Neymar mert nagy volt a fizetési igénye, szerintem akkora kamu, mint ide Kenya. Vagy van valami valóságalapja.
Bale-lel amúgy mi újság. Perez nem akar visszavágni Neymarért egy bombaigazolással?
Forca Barca!!!!
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.02. 11:18:43

sörvirsli írta:.....
Vegyél egy nagy levegőt, és szállj vissza a Földre! :roll: :roll:

Értem én, hogy mindenki a s@ggét nyalja a brazilnak, de ezt néhányan olyan bicskanyitogatóan teszitek, hogy nem csak a madridos fórumtársunk, de még néha én is hányok ettől.

Kiváló játékos, produkált egy borzasztóan szinvonalas tornát, örülünk, hogy nálunk van. Ettől még ne 2 méterre a földtől beszéljünk Róla. (nem azzal van a baj, hogy magasztaljátok, csak a stílussal)
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.07.02. 10:39:55

"Alba, aki tény egy nagyon jó védő, kellett nektek nagyon, de ő se a védekezéséről híres..."

What?! Akkor mitől jó védő?! :lol: Azért ha hülyeségekről beszélünk, a fenti mondat is szépen illik a sorba... :lol:
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.07.02. 01:25:09

sörvirsli írta:A világ 2 legjobb kapusa (Iker,Buffon)kipipálva.
én nem akarom bántani Casillast, de most még a Top 10 közelében sincs fél év kihagyás után, rossz volt nézni sokszor és Buffon is már kiöregedőben van, de még mindig szenzációs kapus, de hogy jelenleg ők lennének a Top2 az elég meredek kijelentés
A világ 2 legjobb védelme(spanyol,olasz)kipipálva.
:lol: :lol: :lol: Spanyol??? :lol:
Ahol egy Arbeloa rohangál, egy 2 éve magát nem találó Piqué (pedig anno még irigykedtem is miatta, nem tudom mi történhetett vele), Ramos aki annyira síkbuta sokszor, hogy nézni rossz?...
Alba, aki tény egy nagyon jó védő, kellett nektek nagyon, de ő se a védekezéséről híres...

Neymar, mint írtam már amikor megvettétek lehetett tudni, hogy jó vétel volt, egyedül, akkor lehetnek problémák vele, ha leszabályozzák, de csak nem lesznek (sajnos) ilyen hülyék a Barcánál.

szerk:
csak hogy ne értsék itt félre páran nem Neymar érdemeit akarom itt lehúzni, az nekem a bajom, hogy ilyen dolgokat állítanak, hogy egy Top2-esnek Casillasnak lőtt gólt Neymar, meg egy Top2-es védelemnek...
Nem kell itt ilyen hülyeségeket leírni (és ez már olyan kategória, ami nem nézőpont kérdése) azért, hogy Neymart az egekig felmagasztalja most éppenséggel sörvirsli, mert nincs szüksége rá, láthatta mindenki mire képes, nem kell itt beadni a jó népnek még többnek azt, amit bemutatott, mert ez így is eléggé meggyőző volt.
madridista
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.07.02. 00:51:37

Pedro balhézhat nyugodtan mert maximum arra lesz majd jó,hogy kipucolja Neymar csukáját!
Casillas meg jobb ha mielőbb feldolgozza Neymar bombagólját mert a real portásaként sok ilyet fog még kapni a brazil zsenitől! :twisted:

A világ 2 legjobb kapusa (Iker,Buffon)kipipálva.
A világ 2 legjobb védelme(spanyol,olasz)kipipálva.
Na, valami kritika,esetleg? Neymarról?Hmm,senki?
Európában ezek után sem fog beválni,nem?
A vezetőség meg hülye volt kiadni érte az 57et olyan korán,nem?
Igaz,az utóbbi pár heti teljesítménye után kb most csak 90be kerülne...
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.01. 22:59:03

video

7.30-tól nagyjából.
dobta magát kissé, bár mintha taposták volna a lábfejét, de mindegy.

a lényeg, hogy pont pedro szövegel neki, hogy nem kellene dobni magát ?
ez aztán nagyon kell, hogy balhézzunk az új csapattárssal...vicc.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.07.01. 14:49:19

Miksi Józsefné írta:Számomra már egy kicsit fárasztó ez a hozsannázás! Nem kéne megvárni a Barcába való beilleeszkedést és az ottani emberekkel való közös összmunka eredményét??? itt volt 4 meccs amennyit láttunk tőle semmit nem mond.
Remélem a többi fórumozónak nem kell szégyenkeznie, mert dicsérni merte a teljesítményét! Nem gondolnám, hogy Neymar bűne, ha más csapatok játékosainak nyűg, felesleges teher a torna (állítólag).

Milyen írás született volna, ha esetlegesen nem szerepel jól ezen a tornán?

Nem kell az egekbe emelni, de kicsit lehet örülni annak, hogy előreláthatóan egy jó igazolást hajtott végre Rossell. Mellesleg a torna után nem 57 millió lett volna, hanem kb. 70. :wink:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.07.01. 13:20:30

A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.01. 13:03:11

Tényleg nagyot játszott a tornán és a veretesebb ellenfelekkel szemben is. Ez mindenképpen pozit6ív valamint a harcossága, meglepő önzetlensége és csapatjátéka is dicséretes. AZONBAN

Abban igaza van azoknak akik fenntartással kezelik, mivel itt még nem tudjuk mire lesz képes. Ha egy hasonló teljesítményt képes lehozni mint a tornán, akkor elmondhatjuk, hogy nagyot erősödtünk vele, de sok olyan játékos van akiknek a válogatottban megy, klubcsapataikban pedig szenvednek. (persze ez vica-versa működik) Pedro is sokszor brillírozik a válogatottban (igen, sok ilyen meccse van) és szórja a gólokat nálunk pedig az utóbbin két évben a teljesítménye közelít a nullához.

Én úgy voltam Neymarral, hogy örülök, ha jön, de akkor sem dőlök a kardomba, ha nem sikerül elhozni. Emiatt pozitívan fogadtam és meggyőződésem, hogy minden csapatnak erősítés lenne és a képességei akár egy Aranylabdát is eredményezhetnek, de ez még messze van.
Ezért szerintem még korai szuperlatívuszokban beszélni róla. Mindenképpen biztató amit mutat, reménykedjünk, hogy a Barca-ban is hozni fogja. Megítélni viszont csak április-május környékén lehet (vagy akár a szezon végén), meggyőződésem, hogy az első hónapokban még nem lesz kiemelkedő a teljesítménye. Egy ideig eltarthat az akklimatizálódás és meg kell tanulni kezelni azt a nyopmást, ami rajta lesz.

A Casillasos résszel kapcsolatban ferninho-nak részben igaza van, kicsit túlzó ez a "beleér eltöri a kezét stb" szöveg, viszont az hogy benne volt a gólban szerintem szintén sántít.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.07.01. 12:54:21

Neymar7 írta:Pár mondatban "meg lehet fogalmazni Neymar"-t. :D

Gyors. Jól passzol. Technikás. Jól mozog. Jól lát a pályán, és egyszerűen ZSeni! :!: :!:

A mai meccsen is, szenzáció amit hozott. Kíváncsi leszek nálunk hogy megy majd neki Messivel...(Freddel megértik egymást :!: :twisted: és akkor lehetne egy Larsson 2, NAGY JÓINDULATTAL) :D :D
És nagy színész.
A Fifa egy szégyen
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.07.01. 12:17:51

Kicsit korai lenne elkiabálni, de mindenképp pozitívan várom a játékát.

Kíváncsi vagyok mit hoz a következő szezon... :wink:
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.07.01. 11:48:17

Számomra már egy kicsit fárasztó ez a hozsannázás! Nem kéne megvárni a Barcába való beilleeszkedést és az ottani emberekkel való közös összmunka eredményét??? itt volt 4 meccs amennyit láttunk tőle a Barcától meg láttunk több száz meccset , szerintem az a mérvadó nem 4 meccs . A Barcába is vannak tehetséges fiatalok , gyorsak,ügyesek,jó térlátásuak, zseniális tehetségek majd minden a helyére kerül A konföderációs kupa meg egyébként is csak a braziloknak volt fontos hiszen ők nem játszanak elég meccset és fogalmuk sem volt milyen a csapatuk, szerintem még most sem fogják tudni . A spanyolok 4 évvel ezelőtt is kikaptak VB előtt aztán ők lettek a VB győztesek. Ez itt semmit nem mond.Majd ha jönnek a meccsek hétről hétre ,van hogy hetenként 3 meccs akkor derül ki mit tud ,mennyire teherbiró és mennyire elég a tehetségéből ... Most két hét alatt volt 4 meccs közben copacabana , lazitás szóval azért a hétköznapok nem ilyen egyszerüek..Ezt nem irigységből mondom,de az éremnek mindig két oldala van.
Avatar
Neymar7
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.05.29. 17:23:24
Tartózkodási hely: Pécs

2013.07.01. 11:24:00

Pár mondatban "meg lehet fogalmazni Neymar"-t. :D

Gyors. Jól passzol. Technikás. Jól mozog. Jól lát a pályán, és egyszerűen ZSeni! :!: :!:

A mai meccsen is, szenzáció amit hozott. Kíváncsi leszek nálunk hogy megy majd neki Messivel...(Freddel megértik egymást :!: :twisted: és akkor lehetne egy Larsson 2, NAGY JÓINDULATTAL) :D :D
„Gratulálok a játékosnak, amiért arra a projektre szavazott, ami szakmailag számára a leginkább előnyös lehet, és nem a pénz motiválta."


Tito Vilanova Neymar leigazolásánál
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.01. 10:42:27

Mezner2 írta:Neymar több trófeát vitt haza tegnap este (bronzcipő, aranylabda, konföd kupa arany) mint a Real Madrid az elmúlt 5évben !
#Respect#
Illetve így ugyanannyi aranylabdája van, mint CR-nek.




:mrgreen:
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.07.01. 10:39:39

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... sa-2258457

Bízom a srácban, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket! 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.07.01. 08:58:30

Neymar több trófeát vitt haza tegnap este (bronzcipő, aranylabda, konföd kupa arany) mint a Real Madrid az elmúlt 5évben !
#Respect#
Válasz küldése