Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.18. 17:58:20

Fordulópont volt a becserélése. Nyilván valamennyire el is fáradt a Valencia, de inkább Rakitic játéka volt az, ami kellett a középpályás védekezéshez (meg ugye így Mascherano játéka is feljavult hátul). Nagyon érzi, mikor és mennyire kell besegíteni a védőnégyesnek, valamint faultol, ha szükséges. Ezek nem nagy dolgok, de a stabilitáshoz elengedhetetlen volt ma.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.28. 22:22:39

messideco írta:Gólpassz sarokkal Perisicnek :) 8)
Külsővel adta.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.28. 19:18:14

Gólpassz sarokkal Perisicnek :) 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.20. 18:38:41

"And my heart will leave you never."
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2015.03.19. 18:45:24

Samper írta:
kisadrian24 írta:Tökéletes igazolás volt a kp-ra még vége sincs az első szezonjának és már ilyen teljesítményeket tud nyújtani. Az én szememben méltó utódja Xavinak.
Utóda nem, mert most is Xavi a csapatkapitány. Legfeljebb alternatívája.
Ebben teljesen iagazad van de Xavi már csak levezet. Eljárt az idő felette és ez a mai foci sem az ő kedvence.
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2015.03.19. 17:27:00

Igazából a City ellen nem ő irányított hanem Messi . Ennek ellenére nagyon kellenek a 16 -oson kívüli probálkozásai, hogy ne legyen kiismerhető a játékunk
Més que un club !
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.03.19. 16:58:43

kisadrian24 írta:Tökéletes igazolás volt a kp-ra még vége sincs az első szezonjának és már ilyen teljesítményeket tud nyújtani. Az én szememben méltó utódja Xavinak.
Utóda nem, mert most is Xavi a csapatkapitány. Legfeljebb alternatívája.
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2015.03.19. 16:21:35

Tökéletes igazolás volt a kp-ra még vége sincs az első szezonjának és már ilyen teljesítményeket tud nyújtani. Az én szememben méltó utódja Xavinak.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.03. 15:35:48

Sokadik jó meccse volt, egyre szimpatikusabb számomra, remélem az edző is így gondolja és többször nem felejti el olyan látványosan néhány meccsen, mint eddig.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.28. 19:47:06

Sanama írta: Egyik helyen azt mondod, hogy sokan leragadnak a Xavi-Ini-Busquest szenzációs hármasnál, miközben itt meg 12. embernek tartod Rakitic-et, ebből az jön le, hogy még Te is a múltban élsz. Az már nincs, és Rakitic igenis fontos láncszem a csapatban. Csak építeni kell rá. Ugyanakkor az ezzel ellenkező véleményeket is meglehet szépen is fogalmazni. Csak nem kell felülni mindenki kommentjére.
A trió valaha kiemelkedő volt. De nem csak arról van szó, hogy Xavi kiöregedett, hanem arról is, hogy annak a játékmódnak azóta elterjedt az ellenszere. A mai sikeres foci direktebb, a támadásépítése sokkal gyorsabb. Ezt - nosztalgia ide, nosztalgia oda - be kell látni és Rakiticban egy korszerűbb foci képviselőjét kell látni.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.02.28. 19:32:36

MR. TROMORT777 írta:
Sanama írta: Látom itt új divat hódol...Az ellentétes véleményeket ennyivel kell elintézni, hogy "vak", "plebs", "nézzen mást"... Zseniális.

Aztán sokan csodálkoznak, hogy miért süllyed a fórum színvonala. =D>
Tisztelem a véleményed Sanama, meg az egész itteni munkásságod, ugyanakkor kettős mércével alkoss véleményt. Egyik helyen azt mondod, hogy sokan leragadnak a Xavi-Ini-Busquest szenzációs hármasnál, miközben itt meg 12. embernek tartod Rakitic-et, ebből az jön le, hogy még Te is a múltban élsz. Az már nincs, és Rakitic igenis fontos láncszem a csapatban. Csak építeni kell rá. Ugyanakkor az ezzel ellenkező véleményeket is meglehet szépen is fogalmazni. Csak nem kell felülni mindenki kommentjére.
Nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy jó esetben ő csak 12. ember lenne itt, de mivel véleményem szerint a középpálya jelenleg igen messze van a "jó esettől", ezért kezdő.
Mielőtt félreértenél, a jelenlegi csapatban alapember, és annak is kell lennie.
MR. TROMORT777

2015.02.28. 19:24:08

Sanama írta: Látom itt új divat hódol...Az ellentétes véleményeket ennyivel kell elintézni, hogy "vak", "plebs", "nézzen mást"... Zseniális.

Aztán sokan csodálkoznak, hogy miért süllyed a fórum színvonala. =D>
Tisztelem a véleményed Sanama, meg az egész itteni munkásságod, ugyanakkor kettős mércével alkoss véleményt. Egyik helyen azt mondod, hogy sokan leragadnak a Xavi-Ini-Busquest szenzációs hármasnál, miközben itt meg 12. embernek tartod Rakitic-et, ebből az jön le, hogy még Te is a múltban élsz. Az már nincs, és Rakitic igenis fontos láncszem a csapatban. Csak építeni kell rá. Ugyanakkor az ezzel ellenkező véleményeket is meglehet szépen is fogalmazni. Csak nem kell felülni mindenki kommentjére.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.02.28. 19:10:08

Leon írta:Ma is nagy király volt,akik szerint nem Barca kezdő szintű játékos azok nézzenek más sportot!
Látom itt új divat hódol...Az ellentétes véleményeket ennyivel kell elintézni, hogy "vak", "plebs", "nézzen mást"... Zseniális.

Aztán sokan csodálkoznak, hogy miért süllyed a fórum színvonala. =D>
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.02.28. 18:40:47

Leon írta:Ma is nagy király volt,akik szerint nem Barca kezdő szintű játékos azok nézzenek más sportot!
Definitív alap kezdő. A legtöbb vérző sebünkre első osztályú ragtapasz.
Força Barça!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.02.28. 18:35:11

Ma is nagy király volt,akik szerint nem Barca kezdő szintű játékos azok nézzenek más sportot!
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2015.02.28. 18:18:13

Nem a Fifa 15-ös ratingje alapján kéne megítélni hogy barca szint-e vagy nem.
Ha Bajner Bálint osztogatna meccsenként 2 gólpasszt meg legtöbbet melózna a csapatban, akkor ő is barca-szint lenne.

A sarkazásokat nagyon szeretheti, vagy csak kapott hozzájuk egy kis kedvet a Citys sarkazás óta :lol:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.28. 18:07:21

Mondanám, hogy a meccs embere volt, de szerintem helytállóbb az a megfogalmazás, hogy hozta azt a szintet, amit egy Barca játékostól várhat az ember a Granada ellen... Kivételesen a támadásban jeleskedett, több jó ütemű indítás, gól, gólpassz(ok). Szép volt! 8)
Sanama írta:Nem tudom, szimpatikus nagyon, bírom hogy csúszik-mászik, de még mindig úgy gondolom, hogy jó esetben ő csak a 12. ember lenne egy Barcában.
Egyetértek. Normális esetben, ha lenne előtte két világklasszis a posztra, de egyelőre egy sincs.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.02.27. 12:57:36

Nem tudom, szimpatikus nagyon, bírom hogy csúszik-mászik, de még mindig úgy gondolom, hogy jó esetben ő csak a 12. ember lenne egy Barcában.
A passzokon látszik, hogy azért neki át kell venni egyszer, és az is tovább tart, ballal szinte sosem vállalkozik még csak passzra sem, stb.
Bár lehet nem lenne bajom ezzel, ha a másik középpályás hozna egy magas szintű szervező játékot, de sajnos Iniesta sem remekel ebben mostanában. Így pedig összességében egy teljesen átlagos középpálya van a pályán, ahova Messi visszalép, és akkor indul a bugi.


(És most nem kell jönni azzal, hogy milyen technikás játékos, mert sarokkal felrúgta a labdát az égbe, aztán lefejelte a Ciy meccsen. :) )
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2015.02.26. 19:04:07

Nagyon szuper, hogy végre sok év után olyan középpályást vettünk, aki méltó a Barca mezre. Touré volt az utolsó szerintem aki igazán jól be tudott illeszkedni. Előtte talán Deco.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.26. 18:17:25

Kezdem nagyon megkedvelni a gyereket.
Abszolút szimpatikus a hozzáállása, teljesen alárendeli magát a csapatnak, melózik, mint egy barom, nagyon hasznos és már párszor megmutatta, hogy támadásban is képes nagyot alkotni. Csak kár, hogy a védekező feladatai mellett ezekre nem igazán marad ideje. Talán, ha egyszer Alves-t leváltja egy jobb teljesítményt hozó jobb bunkó, akkor az is kiteljesedhet.
Nem egy csilli-villi sztár, de nagyon fontos elem ő most ebben a csapatban.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.02.26. 17:33:32

MichaaBee írta:
csabimo írta:Kicsit olyan mindes nalunk a csavo, ha kell védekezik, vagy támad, de nem hozza ki magàbol a maxot màr ami a tàmadást illeti.megint lebutitunk 1 jatekost aki a sevillaba nem ezt focizta..oke tudom az a sevilla, de meccsek ota màr ha jàccik egyàltalàn megint az a fö feladata hogy danielalves baratunk mögè bezàrjon. Azt gondoltam ismét naivan hogy vègre van egy jatekosunk aki majd 20rol kettèrugja a kaput. Tèvedtem Rakitic nem tud löni..soha nem is tudott, viszont alves legalabb futkorazhat. Ja iniestànak meg valaki szolhatna hogy ez igy egy vicc, ès màstol szivja el a levegöt..
Az túlzás, hogy ez lenne a fő feladata, de tény, hogy ebben a játékrendszerben ez egy nagyon fontos feladata a középpályásoknak. Mindkét szélsővédőnk aktívan részt vesz a támadásban és a háromszögek kialakításában, így valakinek időnként ki kell segíteni a védekezésben, ez pedig Rakitic jelenesetben. Csak arra akarok célozni, hogy nem Alvés bénaságából adódik, hogy Rakitic-nek vissza kell zárnia, hanem a játékrendszerből. Nyilván Alvésnek is lehet azt mondani, hogy ne menjen fel annyira, akkor más lenne a helyzet, viszont így ebben a szisztémában a horvátnak ez kimondottan a feladatköre is, nem valami olyasmi, amit Alvés helyett önkéntesen kényszerből elvégez. S mivel a szélsőhátvédeknek nagyon fontos szerepük van a pálya széthúzásában és a szélek megnyitásában, így nem fog egyhamar sor kerülni arra, hogy Alvés hátulról szemlélje a támadásokat, márpedig ha nem ő húzza szét a pályát, hanem Rakitic, akkor meg szétesett a középpályánk, mert megint mérföldekre helyezkedne egymástól a 3 középső emberünk.
igen a játékrendszer miatt, csak ez a játékrendszer müködött 5 éve amikor Alves egyedül felszántotta a jobb oldalt és nem kellett kisegiteni ennyiszer..és ugy volt egy bombaforma Iniesta Xavi paros ugyhogy belefért.. Egyébként Abidal sem rohangált fel alá végig, de labdakihozatol elegancia stb stb elképesztő volt. Lehet egy ilyen tipusu jobbhatved kéne aki nem feltétlenül a támadásokat segiti végig. Régen is működött..persze hogy hasznos és szükségünk is volt egy ilyen kaliberü focistára, de ugy gondolom hogy ha edzői kérés, márpedig az, hogy zárjon be alves mögé, akkor miért nem lehet kérni hogy meccsenként minimum 2-3x löjjön kapura 20 méterrol mert ebben biztos hogy nagyon jo! söt a középpályásaink közül a legjobb! Golt fejelt golpaszt adott golt lött mi kell még.. kicsit ugy érzem hogy mindenkinek besegit aki a saját feladatát már 100% ban nem tudja elvégzni! Gondolok Inire is mert a 0 gol 0 golpassz vicc kategoria..aztán Businal is több labdát szerez ez fix..

Nagyon komplett a srác, hatalmas lövöerővel, barcaszint :D én egyenlöre sajnálom hogy mások feladatát végzi és a saját klasszisát idézőjelbe nem láthatjuk annyit! Egyébként nálunk nagy divat nem a posztján jáccatni embereket gondolok itt Mascherano Henry pl.. Remélem a horvat nem erre a sorsra jut hogy tobbet kell segitsen védekezésben mint támadásban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7494
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.26. 14:56:32

csabimo írta:Kicsit olyan mindes nalunk a csavo, ha kell védekezik, vagy támad, de nem hozza ki magàbol a maxot màr ami a tàmadást illeti.megint lebutitunk 1 jatekost aki a sevillaba nem ezt focizta..oke tudom az a sevilla, de meccsek ota màr ha jàccik egyàltalàn megint az a fö feladata hogy danielalves baratunk mögè bezàrjon. Azt gondoltam ismét naivan hogy vègre van egy jatekosunk aki majd 20rol kettèrugja a kaput. Tèvedtem Rakitic nem tud löni..soha nem is tudott, viszont alves legalabb futkorazhat. Ja iniestànak meg valaki szolhatna hogy ez igy egy vicc, ès màstol szivja el a levegöt..
Nincs lebutítva a játéka, egyszerűen más a szerepköre. Lehet, hogy nem olyan látványos, de iszonyatosan kell oda. LE egyik legjobb húzása volt Xavi posztját megszüntetni. Emiatt szenvedtünk idáig és kaptuk sorra kontrából a gólokat. Amellett a támadók is sokkal jobban be lennének korlátozva. Kellett egy olyan ember, aki tud ütközni, labdát szerez, meg tudja állítani az ellenfelet és esze is van. Se Iniesta se Xavi nem képes már hatékonyan a labdaszerzésekre. Úgy játszanák át a középpályánkat még a kisebb csapatok is, ahogy nem szégyellik.
A City ellen is nem egyszer ütközte le a meginduló támadókat, akár sárga árán is.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.26. 13:01:50

csabimo írta: Tèvedtem Rakitic nem tud löni..soha nem is tudott, viszont alves legalabb futkorazhat.
Ember! #-o https://www.youtube.com/watch?v=eE_V_gTeO68" target="_blank Más a szerepköre ezért nem lövöldözget csak úgy. Másrész marja sokat megy Alves és Busquets helyett, de kényszerből, nem jókedvéből. Egy Rakitic Mascherano Rafina középpályát ki kéne próbálni. Az intelligens az elnyűhetetlen és a kreativ kombója lenne. Hozzá kell tenni ami nagy baj eleinte LE láttam, hogy preferálja a távoli lövéseket, most már az egész csapattól egyre kevesebbet látni.
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.02.26. 12:59:02

csabimo írta:Kicsit olyan mindes nalunk a csavo, ha kell védekezik, vagy támad, de nem hozza ki magàbol a maxot màr ami a tàmadást illeti.megint lebutitunk 1 jatekost aki a sevillaba nem ezt focizta..oke tudom az a sevilla, de meccsek ota màr ha jàccik egyàltalàn megint az a fö feladata hogy danielalves baratunk mögè bezàrjon. Azt gondoltam ismét naivan hogy vègre van egy jatekosunk aki majd 20rol kettèrugja a kaput. Tèvedtem Rakitic nem tud löni..soha nem is tudott, viszont alves legalabb futkorazhat. Ja iniestànak meg valaki szolhatna hogy ez igy egy vicc, ès màstol szivja el a levegöt..
Az túlzás, hogy ez lenne a fő feladata, de tény, hogy ebben a játékrendszerben ez egy nagyon fontos feladata a középpályásoknak. Mindkét szélsővédőnk aktívan részt vesz a támadásban és a háromszögek kialakításában, így valakinek időnként ki kell segíteni a védekezésben, ez pedig Rakitic jelenesetben. Csak arra akarok célozni, hogy nem Alvés bénaságából adódik, hogy Rakitic-nek vissza kell zárnia, hanem a játékrendszerből. Nyilván Alvésnek is lehet azt mondani, hogy ne menjen fel annyira, akkor más lenne a helyzet, viszont így ebben a szisztémában a horvátnak ez kimondottan a feladatköre is, nem valami olyasmi, amit Alvés helyett önkéntesen kényszerből elvégez. S mivel a szélsőhátvédeknek nagyon fontos szerepük van a pálya széthúzásában és a szélek megnyitásában, így nem fog egyhamar sor kerülni arra, hogy Alvés hátulról szemlélje a támadásokat, márpedig ha nem ő húzza szét a pályát, hanem Rakitic, akkor meg szétesett a középpályánk, mert megint mérföldekre helyezkedne egymástól a 3 középső emberünk.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.02.26. 12:40:23

Kicsit olyan mindes nalunk a csavo, ha kell védekezik, vagy támad, de nem hozza ki magàbol a maxot màr ami a tàmadást illeti.megint lebutitunk 1 jatekost aki a sevillaba nem ezt focizta..oke tudom az a sevilla, de meccsek ota màr ha jàccik egyàltalàn megint az a fö feladata hogy danielalves baratunk mögè bezàrjon. Azt gondoltam ismét naivan hogy vègre van egy jatekosunk aki majd 20rol kettèrugja a kaput. Tèvedtem Rakitic nem tud löni..soha nem is tudott, viszont alves legalabb futkorazhat. Ja iniestànak meg valaki szolhatna hogy ez igy egy vicc, ès màstol szivja el a levegöt..
Válasz küldése