Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.10.10. 11:55:51

Nekem ez az ügy eléggé hihetetlen kategória. Még pedig az összeg miatt, amiről szó van. 4,1 millió Messi szintjén ez semmi. Ennyit szerintem havonta zsebre tesz reklámokból meg különböző bevételekből.

Nem is értem, hogy miért csal adót, ha tényleg bűnös. De érdekes, hogy Neymart meg Mascheranót is hasonlóval vádolják.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.10. 09:56:59

palesz77 írta:De ha ilyen szinten nem a játékosok kezelik a pénzt ahogy állítjátok, hogy nem is tudnak róla mi folyik, akkor miért nem perelik a könyvelőcéget, aki csinálja nekik a bevallást? "Bebiztosítás" nélkül biztos nem engedik át a pénzügyeik kezelését csak úgy, szóval ha patyolat tiszták lennének az ügyben, csak bizonyítani kéne, hogy ők nem tudtak róla, és ügy megoldva. Ehhez képest láthatjuk mi van.. Nem hiszem el, hogy Messiék nem tudtak a csalásról egyáltalán, még ha a részleteket nyilván nem is értették.
Nem mondta senki, hogy jogilag nem vonható felelősségre, ha csak egy olyan bevalláson van rajta az aláìrása, aminél az ügyészség csalást sejte, akkor eljárást indìthatnak ellene. Nyilván nem csak egy van. A polemizálás azon folyt, hogy mennyire tudatosak Leonál és vagy ezen a szinten kereső játékosnál az úgy mond "adócsalások". Maga az ügyészség sem egyértelműen itéli meg. Először lenyilatkozza az ügyben eljáró ügyész, hogy nincsen bizonyiték arra vonatkozóan, hogy Leo tuudatosan csalt volna adót, ezért ellene kérni fogja a vád elejtését, majd a főügyész lenyilatkozza madridból, hogy az azért nem úgy van és fenntartja a vádat. Ebből az ellentétes nyilatkozatokból is kitűnik, hogy nem egyformán itélik meg a helyzetet és enyhe politikai felhangot is kap ez által, ami nem feltétlenül a tisztánlátást segìti elő.
Az offshore cégek létrehozása kimondottan azért történik a világ bármelyik országában, hogy kedvezőbb adózásu országban fizessék meg az adót. Ennek megìtélése sem egyforma, országonként változó.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.09. 21:28:13

De ha ilyen szinten nem a játékosok kezelik a pénzt ahogy állítjátok, hogy nem is tudnak róla mi folyik, akkor miért nem perelik a könyvelőcéget, aki csinálja nekik a bevallást? "Bebiztosítás" nélkül biztos nem engedik át a pénzügyeik kezelését csak úgy, szóval ha patyolat tiszták lennének az ügyben, csak bizonyítani kéne, hogy ők nem tudtak róla, és ügy megoldva. Ehhez képest láthatjuk mi van.. Nem hiszem el, hogy Messiék nem tudtak a csalásról egyáltalán, még ha a részleteket nyilván nem is értették.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.09. 21:06:42

Ez az adócsalási ügy marhaság. Szinte az összes délamerikai esetében lehetne ügyet indítani, mert attól függően h hova adóznak, jelentős eltérések vannak az összegekben. Amúgy se a játékos kezeli a saját pénzét, hanem inkább a manager.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.09. 17:48:35

MessiNeymarSuarez írta: Én valahogy még mindig úgy gondolom,hogy 19 évesen, amikor épp Realnak rúg mesterhármast, Ronaldinhoékkal játszik egy csapatban, és a karrierje nyílegyenesen megy felfele, akkor nem pont azzal foglalkozik hogy épp adót csaljon, amibe akár a karrierje is kerülhet pláne ha olyan korán kiderül.
Szerintem sem ezzel foglalkozik, de itt annyi adószakértő és vagy "adocsaló" van, hogy tutira tudják mit tett, vagy nem tett Leo két bajnoki között a pénzével. Nyilván hihető és életszerü, hogy az estéit a kajmánszigeteki számlák átnézésével kezdi, hogy aztán utasìtsa apucit még egy két milla adózás alóli kivonása végett. Az a (lőtéri.:-D) kutyát nem érdekli, hogy nincsen még ìtélet sem, az nem számìt, biztosan ő a felelős és le fogják csukni 22 hónapra. Na ennyi. Egy mocskos kis adócsaló, aki csak azért focizik ilyen jól, hogy mégtöbb adót csaljon. Titokban adószakértő és könyvelő is egyben. Aki még nem tudná az egész csapat könyvelését is ő végzi titokban.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.09. 12:02:36

recrea írta:Ahhoz, h tisztességesen adózz, nem kell se könyvelőnek, se pénzügyi szakértőnek, se pénzügyi jogásznak lenni. Még mindig nem értem ezeket az érveket.

Apa tudott a csalásról, a fia nem...hihető :) Apa könyvelőzseni....ja, nem...gyári munkás, max vele vitetik el a balhét.

Az meg, h pont Barcásokról derülnek ki a simlis dolgok, nem visszatámadásra ad okot, hanem inkább aggódalomra.

Off: Bodnár László halálra gázolt egy ittas kerékpárost 2009-ben.
Én valahogy még mindig úgy gondolom,hogy 19 évesen, amikor épp Realnak rúg mesterhármast, Ronaldinhoékkal játszik egy csapatban, és a karrierje nyílegyenesen megy felfele, akkor nem pont azzal foglalkozik hogy épp adót csaljon, amibe akár a karrierje is kerülhet pláne ha olyan korán kiderül.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.10.09. 00:02:17

Ahhoz, h tisztességesen adózz, nem kell se könyvelőnek, se pénzügyi szakértőnek, se pénzügyi jogásznak lenni. Még mindig nem értem ezeket az érveket.

Apa tudott a csalásról, a fia nem...hihető :) Apa könyvelőzseni....ja, nem...gyári munkás, max vele vitetik el a balhét.

Az meg, h pont Barcásokról derülnek ki a simlis dolgok, nem visszatámadásra ad okot, hanem inkább aggódalomra.

Off: Bodnár László halálra gázolt egy ittas kerékpárost 2009-ben.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.08. 23:41:22

kanty írta:Hátha a börtön válogatottal sikeresebb lenne, mint az argentinnal.
Majd Torrente lesz az edző ott is :mrgreen:
De Messit úgyis elküldi hogy" mit értesz te a focihoz ,kölyök?!" mint ahogy Agüerot küldte :lol:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.10.08. 22:30:59

Hátha a börtön válogatottal sikeresebb lenne, mint az argentinnal.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.08. 21:51:05

Azért azt ne felejtsük el,hogy ezt az egész hírt egy madridi lap hozta le "belsős információkra" hivatkozva, szóval közel sem hivatalos ez az egész, csak ezt szinte mindenhol lehagyják és biztos tényként kezelik.

"Egy Bodnár meg tud úszni egy emberölést" ez csak példa, vagy megtörtént? :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.10.08. 20:24:56

visca el barca írta:ne haragudj, de ez a legnagyobb mentegető duma, hogy nyilván CR is kikezdhető lenne. ugyanaz mikor azt fujtátok, hogy biztos a real is buherál a fiatalokkal, csak őket nem piszkálják.

Félreértettél. Nem akarom mentegetni, csak az tény, hogy ez az ügy azért kap akkora visszhangot mert róla van szó.( egy hétköznapi halandó már ülne és a müanyaglakat is rárohad.) Tuti hogy másnak is van sara, de ettől még az ő sara bukott ki. Innentől kezdve neki van kaksi a palacsintában. És a parirokon ott a neve. Innentől kedve el kell gondolkodnia rajta, hogy bakker adócsaló vagyok, hogy ne ültessenek le? És itt teljesen lényegtelen az hogy más sáros e vagy nem. Ő az. A dögöljön meg a szomszéd lova hozzáállás rajta nem segít, pont ahogy montad. Az hogy az ügy alapvetően nyílván kpéplexebb és összetetteb a háttere is mint az a sajtóban látszik nem oszt nem szoroz. Mert hiába másnak is lehet vaj a füle mögött az övé mögött tudjuk, hogy van is.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.08. 20:12:43

ne haragudj, de ez a legnagyobb mentegető duma, hogy nyilván CR is kikezdhető lenne. ugyanaz mikor azt fujtátok, hogy biztos a real is buherál a fiatalokkal, csak őket nem piszkálják.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.10.08. 20:03:40

Nero. írta:Ha manapság egy Bodnár megtud úszni egy emberölést, akkor még szép hogy egy Messi se kap semmit adócsalás miatt. Talán kap a bátyja egy fél évet, de nem marad kárpótlás nélkül.

Bodnárt minden épkézlább bíróság felmentette volna! Vezettél már arra? Mert én nem egyszer. Hát mit ne mondjak... Okkal hívták halálutnak évekig. Amúgy meg igaz, gyorsan ment de egy kivilágítatlan kerékpárost vert telibe az út közepén aki satu részeg volt. Azért mentették fel mert ha betartja a sebességhatárt se tudja elkerülni. A jogsija repült évekre és most már az ő lelkiismeretére van bízva a dolog.

És hogy ne legyek off, pont azért Messit kezdik ki mert ő Messi. Gyanítom ha megkaparnák bárki más bevallását akkor találnának benne sáros dolgokat nem egyet. De Nem mindegy, hogy Laci vagyok a mucsaröcsögei 3. osztályban van a 4x aranylabdás sztár aki eurómilliókat kap csak a fizujából. Az hogy őt kezdték ki az nekünk szerencsétlen de ha belegondoltok logikus. Főleg most az elszakadás, és többi hercehurca miatt. CR is kiezdehtő lenne nyílván, de most Messi van a terítéken. Azért tudni kell, hopgy az igazságszolgáltatás csak papíron független a politikától, vagy esetleg mögötte álló gazdasági érdekektől. Csak napjaink egy hülye példája. Lajcsit szerintetek nem tduták évekig, hogy lopja az áramot? :mrgreen: Nem a fenét nem. De a jó ég tudja az üzleti életbe kinek az érdekeit kezdte sérteni, vagy esetleg nem oda nyalt ahova kellene egyből borult a bili. Gyanítom tudja ő is, hogy miért pontosan őt vették elő, ahogy Messi is szerintem pontosan tudja miért őt vizsgálták. Hatalmas számunkra felfoghatatlan pénzek reklámszerződések, válalkozások stb. mozog ott a háttérben. Ez egy vizsgálatot épp megér. És abban is biztos vagyok tudták pontosan mit keresnek, mert ilyen pénzeknél mint lentebb is irtam nem sufnikönyvelők vannak megbízva tehát tuti el volt ott simitva papíron minden.
csababarca írta:Mondjuk én adócsalással úgy vagyok, hogy börtönt nem adnék érte, fizesse vissza amit elsikkasztott aztán jónapot.
Ezt teljesen megértem csak azért nem járható út mert csak kis hazánkban is rengeteg ember van aki papíron totál csődbe ment nincs semmilyen végrehajtahtó vagyontárgya de van felhalmozva egy 3-400 milliós tartozás a NAV felé és marha sokan vannak akik 50 millós kocsikkal járnak ennek ellenére. Na ha a jelenlgi szabályozásnál állambácsi ezt lenyeli az oké, de az a pénz nem kerül vissza. Valahogy szankcionálni kell, azért mert ennyi erővel az összes adócsaló kifizeti röhögve és megcsinálja újra ha akarja. (Hozzá kell tenni, hogy a börtön szankció se sokat változtat ezen. Aki ilyen pénzekkel játszik az csak úgy nem retten el.)
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.08. 19:29:32

Ha manapság egy Bodnár megtud úszni egy emberölést, akkor még szép hogy egy Messi se kap semmit adócsalás miatt. Talán kap a bátyja egy fél évet, de nem marad kárpótlás nélkül.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.08. 19:16:35

Attól, hogy mást is büntetnének, másokat, nekünk vagy Messinek jobb érzés lenne?
Ez olyan mint a gyorshajtás, 1%-t tudnak lefülelni-bírságolni kb, másik 99 meg megússza...ez ilyen dolog.

Nem fogja engedni szerintem az uefa/fifa de a spanyol szövetség se, hogy Messit becsukják két évre, mai focinak hatalmas veszteség lenne.

Mondjuk én adócsalással úgy vagyok, hogy börtönt nem adnék érte, fizesse vissza amit elsikkasztott aztán jónapot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.10.08. 19:01:22

én azért érdekesnek találom, hogy pont Messit és Neymart találták meg ezek miatt.
és igen, könnyen el tudom hinni, hogy nem tudott róla. persze, odamentek hozzá a tanácsadók, hogy ezt meg lehet csinálni, teljesen legális, stb. ő meg aláírta. ő egy focista, nem pedig pénzügyi jogász.
szerintem is van itt valami a háttérben. nem mondom, hogy pont a Real kavar be, mert azért azt nem hiszem, de az érdekes, hogy más csapatoknál nem kutakodnak így, pedig biztos lehetne ott is találni ezt-azt. szó volt a Real megbüntetéséről is, de most nagy a kuss.
Egy-két csapatot büntettek meg, kaptak egy kis enye-benyét, azt ennyi.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.08. 18:30:07

Én meg azt mondom, hogy ha ez egy "közemberrel" történik akkor szó sincs semmilyen engedményről. Meg hogy az apja kapja a büntit. NAV körberöhögne ha azt mondanám, hogy bocsi srácok nem ennyi az adóbevallásom....Ráadásul 2007-ben már 20 éves volt, szóval érdekes hogy az apját vették elő. Amin ott az aláírás azzal hitelesíted a dokumentumot. Próbáljon valaki pl bemenni a bankba, hogy bocsi a devizahitelért de már nem úgy gondolom, vagy a NAV-hoz. Xy tanácsára tettem, hát elküldenek az anyámba. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.10.08. 18:31:10-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.08. 18:29:45

visca el barca írta: ne vicceljünk már. ott van mindene az aláírása, akár tudott róla akár nem, ez az ő sara. az ügyészség egyébként megint kért rá 22 hónap letöltendőt, úgy látszik a sztárügyvédek tucatjai sem bírják mosdatni.
Ne kezdjük már elölről megint. Senki sem mondta, hogy jogilag nem vonható felelősségre, csak annyit mondtunk itt egy páran, hogy nem ő az ész ebben. Ehhez jött a linkbe szereplő hìr, ami ezt alátámasztani látszik. Ennyi.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.10.08. 18:22:58

Nehezen tudom elképzelni, hogy nincs ebben az ügyben valami katalán spanyol ellentét vagy valami Madridi érdekeltség (hatalmas pénzek forognak kockán ugye). Mindenesetre érdekes, hogy az államügyész leszól az ügyészségre hogy ugyan már vonják már Messit is felelősségre 8)
94:39 6 - 1
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.08. 18:07:32

nyilván nem lesz belőle semmi (bár gondolom wesley snipes meg hoeness is ezt gondolta :D), kap egy jó nagy pénzbírságot és ennyi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.10.08. 17:56:28

visca el barca írta:
Normandia írta:http://m.nemzetisport.hu/spanyol_labdar ... en-2442357

Ezért mondtam már korábban is, hogy az adót nem ők csalják, hanem akik kezelik a pénzügyeiket.
ne vicceljünk már. ott van mindene az aláírása, akár tudott róla akár nem, ez az ő sara. az ügyészség egyébként megint kért rá 22 hónap letöltendőt, úgy látszik a sztárügyvédek tucatjai sem bírják mosdatni.
Túl nagy formátumú figura, hogy csak úgy elengedjék. Ha az ügyész el tudja kapni mennybe megy( Már úgy értem szakmailag. Jogász ként mondom egy ilyen embert lecsukatni, megpumpolni, vagy bármi más módon nyerni ellene utána te vagy az agyaúr ég!) jó hogy beleakasztotta a fogát és nem ereszti. Én sem tenném.
És azért egy valamit tegyünk hozzá, te vagy a bevalló. Ha nem te csinálod a bevallást is te vagy, mert alíárod. Ha úgy írod alá, hogy nem vagy tisztában a tartalmával akkor hülye vagy. És egy ilyen vagyonnál mint az övé kizártnak tartom hogy Józsi a zugkönyvelő csinálja a hátsó sufniból, szóval azt se hiszem, hogy hozzá nem értők lennének. Vagy a beleegyezése nélkül mernének bármit is okoskodni.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.08. 17:22:16

Normandia írta:http://m.nemzetisport.hu/spanyol_labdar ... en-2442357

Ezért mondtam már korábban is, hogy az adót nem ők csalják, hanem akik kezelik a pénzügyeiket.
ne vicceljünk már. ott van mindene az aláírása, akár tudott róla akár nem, ez az ő sara. az ügyészség egyébként megint kért rá 22 hónap letöltendőt, úgy látszik a sztárügyvédek tucatjai sem bírják mosdatni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.08. 15:51:55

A terápia, csak lazán.:-D
https://mobile.twitter.com/marcosperiod ... Vjcw%3D%3D" target="_blank
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.07. 14:57:48

http://m.nemzetisport.hu/spanyol_labdar ... en-2442357" target="_blank

Ezért mondtam már korábban is, hogy az adót nem ők csalják, hanem akik kezelik a pénzügyeiket.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Richmond82
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2015.08.03. 09:03:03

2015.10.04. 12:42:13

visca el barca írta:én csak azt nem értem ha valami szakad (még csak részlegesern is) az hogy jön helyre fizikoval. vagy magától regenerálódik? :?

Ha teljes a szakadás , akkor műtét és fiziko. Ha részleges ,akkor csak fiziko van esetleg lehet műtét , ha az hamarabbi megoldást jelent.
Nekem is volt 14 éves koromban egy enyhe keresztszalag nyúlásom és szakadásom. Sok heti fizikoterápia, amivel anno kínoztam magam nagyon sokat segített. Nem egy kellemes érzés volt anno, de megérte. Magától is regenerálódna , de az piszkos sok idő.
Válasz küldése