Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.18. 15:40:10

palesz77 írta: Az irreális elvárások miatt viszont itt most nincs. Bár szerintem 1 szezon beleférne még, akkor is, ha nem nyer semmit idén a csapat. De a második után repülne, amilyen szinten el van kényeztetve a szurkolótábor, és amilyen szinten megy a pánik a sajtó részéről, és a keverés is minden után, az valami félelmetes. Ehhez jön egy érdekes vezetőség, akik engednek a sajtó nyomásának, erre tökéletes példa a legutóbbi Messi-Gratacós ügy.. Jelenleg nálunk nem nagyon lehet úgy edzősködni, mint a MU-nál hagyták SAF-t. Nem véletlen, hogy ez egy teljesen egyedülálló eset amúgy a modern fociban, szerintem nem ezzel kéne példálózni. Mintha Messi karrierjéhez hasonlítanánk egy tehetségesebb ifi fejlődését, nem túl fair dolog.
Szerintem Sir Alex edzősködése volt inkább egy kivétel, mintsem hogy ez lenne a megszokott, a normális.
Alátámasztásképpen: eddig -7 (8) edző volt 3 évnél hosszabb ideig a Barca élén:

( 0. Joan Gamper - 1899-1917 - alapítóatya és elnök, nem tudom ő mennyire számít ebbe a kategóriába, mert nem volt hivatalosan edző )
1. Jack Greenwell - 1917-1923
2. Patrick O'Connell - 1935-1940
3. Ferdinand Daucik - 1950-0954
4. Rinus Michels - 1971-1975
5. Johann Cruyff - 1988-1996
6. Frank Rijkaard - 2003-2008
7. Pep Guardiola - 2008-2012

De más nagy csapatokat megnézve, a Juventusnál 6 ilyen edző volt, a Bayern-nél 8, a Real-nál 5 és itt nem arról van szó, hogy 10 edzőből 3-4 tud 3 évnél tovább maradni, hanem 10-ből maximum 1. Időben meg 100 éves nagyságrendekről van szó.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.01.18. 14:25:11

palesz77 írta:Amúgy említették páran a képeket:
2010 körül, 2014-ben, 2016-ban
Jó hát ez tényleg erős. Sampaoli ilyen szempontból jó választás lehet, ő már letudta a kopaszodás témát, róla nem fognak ilyen before-after képek készülni. :)
Tromort77

2017.01.18. 14:13:57

De az említett nevek is úgy szerezték vissza a motivációjukat, hogy 2-3-4 évig bűn rosszak voltak és nem nyertek semmit, majd ettől újra megéheztek. Hol kap itt mostanában bárki is enny időt? Csak azért mert szeretik most még nem jelenti azt, hogy 2-3 sikertelen év után ne repülne. Itt a csapatnak mindene a siker. Teljesen más már a mentalitás a top csapatoknál.

Csak Dárdai esetében az egész ország érdeke volt, mert mindenki fejlődést akart látni és azt megkapta. Míg Spanyolországban nem csak a katalán sajtó létezik. Megnézném, hogy melyk edző tudná a Marcát a saját oldalára állítani.

Elég megnézni, hogy az ő vagy Guardiola arca mennyit változott az évek alatt.

Palesz, én is egy képet akartam belinkelni :D
Félre ment. Igen, azt a nyilatkozatot még Októberben adta Rakitic.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.18. 14:11:00

Mihu írta:Volt hozzá egy vezetőség is, aki nem zavarta el a búsba, hanem bíztak benne.
Az irreális elvárások miatt viszont itt most nincs. Bár szerintem 1 szezon beleférne még, akkor is, ha nem nyer semmit idén a csapat. De a második után repülne, amilyen szinten el van kényeztetve a szurkolótábor, és amilyen szinten megy a pánik a sajtó részéről, és a keverés is minden után, az valami félelmetes. Ehhez jön egy érdekes vezetőség, akik engednek a sajtó nyomásának, erre tökéletes példa a legutóbbi Messi-Gratacós ügy.. Jelenleg nálunk nem nagyon lehet úgy edzősködni, mint a MU-nál hagyták SAF-t. Nem véletlen, hogy ez egy teljesen egyedülálló eset amúgy a modern fociban, szerintem nem ezzel kéne példálózni. Mintha Messi karrierjéhez hasonlítanánk egy tehetségesebb ifi fejlődését, nem túl fair dolog.
Mihu írta:A másik amit írsz, hogy ha LE nem vezeti a tabellát novemberben, már megy a balhé. Most ki lehet röhögni, de akkor is komolyan gondolom: Ha egy Dárdai Pali úgy maga mellé tudta állítani a komplett magyar sajtót, hogy egy románia elleni 0-0 után sem akarták keresztre tenni, akkor nem hiszem, hogy a barcelonai médiát ne lehetne meggyőzni arról, hogy 2 rosszabb meccs után ne írják azt, hogy év végén edzőváltás...
De Lucho láthatjuk, hogy nem egy ilyen ember, neki miért ne lehetne ez a Barca meló olyan stresszes, hogy 3 év után egyszerűen pihennie kell? Nincs jóba a sajtóval, én bírom emiatt, de nem könnyíti meg ez a dolgát, az biztos..

Amúgy említették páran a képeket:
2010 körül, 2014-ben, 2016-ban.
Tromort77 írta:http://www.mundodeportivo.com/futbol/fc ... rique.html
Melyik a keményebb munka? :D
Lucho about Ivan's interview: "That's an old interview. Better that you don't ask him now because maybe I'd go to that bridge alone."

Nem tudom, hogy tényleg ezt mondta-e, de én jót röhögtem azért. Nem is tűnt túl őszintének amúgy az a nyilatkozat Rakétától, amikor láthatóan gondjai vannak - Vidal góljánál látszott a legjobban szerintem -, de így már érthető is.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.01.18. 13:49:54

SAF rossz példa.... :lol: :lol: :lol: Mondod, hogy megtehette, hogy volt pár rossz éve, majd felépített egy új csapatot. Azért tehette meg, mert olyan egóval rendelkezett, hogy a kritikák lepattantak róla. Egyszerűen magasról tett minden újságírói hülyeségre, neki ne egy zsurnaliszta mondja meg, hogy kit kéne játszatni és hogy kéne játszatni a csapatot. Volt hozzá egy vezetőség is, aki nem zavarta el a búsba, hanem bíztak benne.

A másik amit írsz, hogy ha LE nem vezeti a tabellát novemberben, már megy a balhé. Most ki lehet röhögni, de akkor is komolyan gondolom: Ha egy Dárdai Pali úgy maga mellé tudta állítani a komplett magyar sajtót, hogy egy románia elleni 0-0 után sem akarták keresztre tenni, akkor nem hiszem, hogy a barcelonai médiát ne lehetne meggyőzni arról, hogy 2 rosszabb meccs után ne írják azt, hogy év végén edzőváltás...

Úgyhogy én továbbra is azt gondolom, hogy ez alkati kérdés, nem pedig az, hogy a Barcánál edzősködik...Amikor a csapat mélyponton volt, Tata idejében, akkor nem lengették a fehér zsebkendőket...majd pont egy Lucho-nál fogják elkezdeni, aki óriási közönség kedvenc volt, meg minden hazai meccs végén megy a Luis Enrique, Luis Enrique ... amikor szívtunk a Real ellen 2-1-re, akkor is a nevét skandálták. Nyilván ha egymás után 2 évben olyan kilátástalan lenne a játék, mint volt Rijkaard idejében, akkor jogos és kell is a fehér zsebkendőzés. De ott azért nagyobb bajok voltak, mint amilyenek vannak most.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.18. 13:37:40

JimmyJump írta:.....
Nézz csak meg képeket Lucho-ról akkor amikor ide jött és mostanról. Szembetűnően öregedett ami nagy valószínűséggel a stressztől van. Pep-nél a helyzet ugyanez volt.
Egyébként nem azzal van a gond (nekem nem ez a gondom), hogy a csapat nem vezeti a tabellát, hanem azzal, hogy miként bukunk pontokat és milyen a játékunk képe. Hazai pályán 5 pontot elszórni egy Alaves-Málaga duó ellen, illetve utolsó percben elbukni a 3 pontot egy olyan hazai klasszikuson, amelyiket kb 3-szor eldönthettük volna, na ez a gond. És akkor az olyan idegenbeli meccsekről nem is beszélve, mint a celta elleni, amiből egy x-et simán kihozhattunk volna, csak hátul, illetve a középpályán (Ter Stegenről nem is beszélve) jobban oda kellett volna figyelni és nem 4-et, hanem mondjuk csak 2-3 gólt benyelni. És a fentiekkel sem lenne gond, ha nem az utóbbi 4-5 év legerősebb kerete lenne az idei.
zeli39 írta:Luis Enrique már most sem tesz bele annyit munkát mint az első évébe tehát nem igazán értem miért kéne maradnia.
Ez butaság. Pont nem az az alkat, aki csak úgy lazsálna, nem tenné oda magát edzőként is. Az már más lapra tartozik, hogy mennyire jönnek be az elképzelései és itt inkább ezzel van a gond.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.18. 13:26:00

Tromtor...ne haragudj, évek óta így olvasom a neved :D most már megmarad ez a szokásom, öreg vagyok változtatni :)

Sztem meg rohadt nagy nyomás volt SAF-on, 99-től mindenképp, 2011-es döntőn van róla a bevágás, remeg az ember a kispadon, de ő sztem kiemelkedően erős fickó, legalább is más típus, mint LE.

Én se fogadom el az elfáradt dumát, inkább motiválni nem tudja magát, míg az említett edzők tudták/tudják én pl kevésbé ülnék a Palermo, vagy a Fradi kispadján, nekem idegőrlőbbnek tűnnek :) Asszem minden kupát megnyert a csapattal két év alatt, az is lehet, h jól lakott, neki ennyi elég, nyugdíj is megvan.

Szerk: Bár, ahogy olvasom, ezek átlagos eredmények :D
Tromort77

2017.01.18. 12:58:24

SAF pont rossz példa. Ha jól tudom 4 év keleltt mire nyert valamit. De második évében is a 11 hely körül volt a ligában. Nyílván akkor más viszonyok voltak. De megtehette, hogy 3-4 évekig sikereltelen volt és építhette a csapatát. LE meg nem vezeti a tabellát Novemberben és rögtön megy a balhé a sajtóban és a csapat körül.

Wenger teljesen más. Ott nem feltétlen a sikerek alapján ítélik meg a csapatot. Sokkal inkább egy jövedelmező vállalkozásként tekintenek már rá. Arra pedig végtelenül alkalmas. Ott a címek csak adalék az utóbbi 10 évben, nem elvárás.

Ancelotti se maradt sehol sokat a Milánon kívül és akkor sem nyerték szét magukat. Legalábbis bajnokság szintjén nem. Barcelonában a bajnokság lassan minimum elvárás.

Meg az is más kérdés, hogy aki ilyen gyorsan a csúcsra él, az törvényszerű, hogy valamennyire elveszíti a motivációját. SAF esetében is ez volt, csúcsra ért majd jött pár rosszabb év ami idő alatt újra sikeréhes lett és olyan csapatokat is tudott kreálni. Nála mindig is ez volt a folyamat. Barcelonában nem ez a tendencia, hanem a sikeresség a fő szempont. Ha pedig Lucho elfáradt azaz már nem annyira motivált azt el kell fogadni.

http://www.mundodeportivo.com/futbol/fc ... rique.html
Melyik a keményebb munka? :D
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.01.18. 12:55:19

Elfogadom, hogy stresszes munka és valaki ezt nem bírja, de azért Enrique esetében egy ereje teljében lévő emberről beszélünk, aki élete lehetőségeként megkapta ezt a csapatot és fantasztikusan is kezdett. Most 5-6 év alatt megírhatja a saját történelmét és egy egész karrierre elég kupát nyerhet, szerintem ezt nem engedi el könnyen valaki egy kis pihenő miatt. Egyébként meg ismerjük őt, játékosként 10+ évet játszott topcsapatokban és egy igazi harcos volt, pont ő ne bírná a nyomást?
Pep erre hivatkozott egyszer, de azért innentől ne vegyük alapvetésnek, hogy mindenki el fog fáradni 2-3 év után, rengeteg ellenpéldát lehetne sorolni a jelenből is.
zeli39 írta:Luis Enrique már most sem tesz bele annyit munkát mint az első évébe tehát nem igazán értem miért kéne maradnia.
Hozott egy triplát és egy duplát két szezon alatt, nálam ez elég jó alap ahhoz, hogy türelmes legyek és elviseljek egy gyengébb szezont. Már ha egyáltalán gyengébb lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JimmyJump 2017.01.18. 13:00:11-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.01.18. 12:41:32

Ettől mindig is herótom volt...elfáradt, itt nagy a nyomás, bla bla... SAF nem fáradt el? Wenger nem fáradt el? Hitzfeld, Lippi, Ancelotti nem fáradt el? Egyik se kis klubot irányított, mégis 5-6-7-8-26 szezonokat húztak le egy csapatnál...

Itt szerintem az a kérdés, hogy ki milyen módszerrel tud ilyen szinten dolgozni. Van akinek napi 8 óra kell hozzá, hogy felkészítsen egy csapatot, van akinek meg 16. Pep meg LE21 az utóbbiba tartozik. Inkább ez az oka annak, hogy elfáradtak, nem pedig az, hogy ez a Barcelona, itt nagy a nyomás. A MU-nál meg a Milan-nál se kisebb a nyomás és a média ott se kevésbé szereti csesztetni a csapatot, ha nem megy....
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.18. 12:20:39

JimmyJump írta:Egyébként nekem kimaradt, hogy Enrique mikor és miért fáradt volna el. Két sikeres év van mögötte, kupákkal és rekordokkal, közben az öltözői ellentétek is lecsendesedtek és a média sem szállt rá, én nem látom miért ne akarná ezt a sikeres időszakot folytatni.
azért más egy barcánál edzőnek lenni mint egy chievonál vagy las palmasnál. itt egy év alatt 5-öt öregszik az ember... valamelyik nap találtam vmi blogon egy tök jó képet a 2013-as meg 2017-es LE-ről ég és föld, kb olyan helyeken látok ilyen képeket ahol bemutatják h a kristály meth hogy építi le az embert pár év alatt :D az meg amugy is köztudott, hogy a börtönőri foglalkozás után ez a világ legstresszesebb melója. pluszba hozzáteszem - és ezt nem győzöm elégszer hangsúlyozni - iniesta lassan kimegy a korból, talán még egy év van benne állandó kezdőként, után teljesen át kell szervezni az egész játékot. tudja ezt jól LE is, lehet ehhez nem érez már magában elég erőt vagy tudást.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.01.18. 12:05:52

MessiNeymarSuarez írta:Sampaoli szerintetek mennyire lenne jó?
Bielsa-suli, magas letámadás, magas intenzitás, támadó stílus. Emellett nem egy halvérű fazon, erős személyiségnek tűnik. Szerintem biztató.
Egyébként nekem kimaradt, hogy Enrique mikor és miért fáradt volna el. Két sikeres év van mögötte, kupákkal és rekordokkal, közben az öltözői ellentétek is lecsendesedtek és a média sem szállt rá, én nem látom miért ne akarná ezt a sikeres időszakot folytatni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.18. 11:57:43

LG írta:
Nero. írta: Ennél jobb játékosok pedig nem fognak a Barcába jönni padozni. Soha nem az erős padunkról voltunk híresek, egyszer volt egy minőségi Xavi-Pedro páros de ők se nagyon akartak itt padozni.
Szerintem sincs különösebb probléma az igazolásaival, vannak akik kevésbé váltak be, de minden csapatnál vannak ilyenek.

Suarez és Rakitic maximálisan beváltak, most a horvát gyengébb formában van, de előtte 2 szezonon keresztül nagy stabil és fontos tagja volt a csapatnak, és a mostani szezont sem kezdte rosszul, az ősz második felére esett vissza, de bízok benne, hogy ki jön a gödörből, nagy szükségünk lenne rá,

Matyi első szezonjában szintén nagyon jó 3. számú védő volt, voltak megingásai, de ezeket gólokkal kompenzálta, melyekből az egyik a szezon egyik legfontosabb találata lett.

Arda első félévében gyenge volt, amire fél év kihagyás után számitani is lehetett vmilyen szinten, de ebben a szezonban minőségi cserét jelent a támadósorba.

Vidal sem volt rossz ötlet, lenne is helye, illetve több benne, mint amit eddig mutatott, vele más a baj.

Umtiti az eddigiek alapján hatalmas fogásnak tűnik, évekre nyerhetünk vele egy kiváló középsővédőt.

Denis is bőven megérte ennyiért, ő az a fiatal kp-k közül, aki leginkább tud becserélve lendületet adni, stabil kezdő szerintem sosem lesz, de minőségi csere lehet belőle.

A derék valenciai duó, akik eddig buktának tűnnek, Gomes nem is annyira rossz, vele két baj van, az ára, és hogy olyanok elöl veszi el a lehetőséget, akik szvsz hasznosabb lehetnének (Rafinha, Denis, Rakitic). Nekem amúgy Busi posztján tetszett leginkább, örülnék, ha ott játsszatná inkább Lucho. Pacot meg az 1 szem kupagóljával nem kell kommentálni, de fél szezon után nem törnék pálcát felettük sem.
engem meg mosolyogtatott, ahogy a feketéből fehéret csinálsz....avagy a szürke egy árnyalata... :D
két dologra reagálnék: Matyit talán én védtem anno egyedül....az egész fórum lehúzta,
a másik: nem annyira az egyes személyek buktái izgatnak... a jobbhátvéd poszton amit művelt, művel, az nekem több mint sok - ilyen szinten! bár gondolom ez is festhető... egyébként pedig ő maga (LE) nyilatkozta, hogy soha nem volt ilyen erős a keret mint most...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.18. 11:42:39

Sampaoli szerintetek mennyire lenne jó?

Én bírom Luchot, és kétségtelenül hatalmas érdemei vannak szerintem a stábjával együtt abban, hogy vissza jutottunk a csúcsra(hát még hogyan...), de valószínűnek tartom hogy már nem érez magában erőt még 1-2 szezonra, függetlenül attól hogy hogyan fog alakulni a mostani szezon.
Amit igazából teljesen megértek, hihetetlenül stresszes meló lehet ez...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.18. 11:27:02

Állítólag a vezetőség mar biztos a távozásával kapcsolatban és elkezdtek tárgyalni Sampaolival.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.01.12. 10:38:38

Gratulálok Mester!
Sikerült megfordítani a párharcot, ez korábban egy Barca betegség volt!

Amúgy meg vagyok vele elégedve, remek eredményeket szállít, mégha néha egy kis hullámvölgy becsúszik.

Azért olyan csapatok az ellenfeleink, mint a Real, Atletico és ellenük nem könnyű. Kétszer játszottak bl döntőt az elmúlt három évben.

Meg aztán ott volt Suarez eltiltása, az igazolási tilalom a sok nehézség ellenére jönnek az eredmények.
Megszoktuk a jót az utóbbi 10 évben, de azért nem kell elfelejteni, hogy meg kell dolgozni ezekért az eredményekért. Még akkor is, ha remek csapatod van...

Csak így tovább! Remélem behozzuk a Realt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.11. 12:10:12

Nero. írta:Szerintem pedig pont hogy sikerült átadnia a mentalitását a csapatnak elég harcos brigádnak tűnik nekem kívülről. Az hogy feleslegesen nem őrjöng a kispad mellett szerintem nem probléma. Simeone kifejezetten idiótának néz ki (főleg amikor a stábtagokat pofozza), de Guardiola is nagy színész volt.

Ennél jobb játékosok pedig nem fognak a Barcába jönni padozni. Soha nem az erős padunkról voltunk híresek, egyszer volt egy minőségi Xavi-Pedro páros de ők se nagyon akartak itt padozni.

Inkább az a probléma, hogy LE is ilyen volt, DE már nem az...
Nemrég még ugrált, üvöltött, tanácsokat adott, mindent csinált, most meg kb már egy ideje csak szimplán ül a padon mintha beletörődött volna és elfáradt volna :?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.11. 12:03:31

Nero. írta: Ennél jobb játékosok pedig nem fognak a Barcába jönni padozni. Soha nem az erős padunkról voltunk híresek, egyszer volt egy minőségi Xavi-Pedro páros de ők se nagyon akartak itt padozni.
Szerintem sincs különösebb probléma az igazolásaival, vannak akik kevésbé váltak be, de minden csapatnál vannak ilyenek.

Suarez és Rakitic maximálisan beváltak, most a horvát gyengébb formában van, de előtte 2 szezonon keresztül nagy stabil és fontos tagja volt a csapatnak, és a mostani szezont sem kezdte rosszul, az ősz második felére esett vissza, de bízok benne, hogy ki jön a gödörből, nagy szükségünk lenne rá,

Matyi első szezonjában szintén nagyon jó 3. számú védő volt, voltak megingásai, de ezeket gólokkal kompenzálta, melyekből az egyik a szezon egyik legfontosabb találata lett.

Arda első félévében gyenge volt, amire fél év kihagyás után számitani is lehetett vmilyen szinten, de ebben a szezonban minőségi cserét jelent a támadósorba.

Vidal sem volt rossz ötlet, lenne is helye, illetve több benne, mint amit eddig mutatott, vele más a baj.

Umtiti az eddigiek alapján hatalmas fogásnak tűnik, évekre nyerhetünk vele egy kiváló középsővédőt.

Denis is bőven megérte ennyiért, ő az a fiatal kp-k közül, aki leginkább tud becserélve lendületet adni, stabil kezdő szerintem sosem lesz, de minőségi csere lehet belőle.

A derék valenciai duó, akik eddig buktának tűnnek, Gomes nem is annyira rossz, vele két baj van, az ára, és hogy olyanok elöl veszi el a lehetőséget, akik szvsz hasznosabb lehetnének (Rafinha, Denis, Rakitic). Nekem amúgy Busi posztján tetszett leginkább, örülnék, ha ott játsszatná inkább Lucho. Pacot meg az 1 szem kupagóljával nem kell kommentálni, de fél szezon után nem törnék pálcát felettük sem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.11. 09:07:04

Szerintem pedig pont hogy sikerült átadnia a mentalitását a csapatnak elég harcos brigádnak tűnik nekem kívülről. Az hogy feleslegesen nem őrjöng a kispad mellett szerintem nem probléma. Simeone kifejezetten idiótának néz ki (főleg amikor a stábtagokat pofozza), de Guardiola is nagy színész volt.

Ennél jobb játékosok pedig nem fognak a Barcába jönni padozni. Soha nem az erős padunkról voltunk híresek, egyszer volt egy minőségi Xavi-Pedro páros de ők se nagyon akartak itt padozni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.11. 08:33:45

LE. a befuccsolt vásárlásokkal hozta saját magát nehéz helyzetbe....ilyen szinten elég egy (ekkora!)hiba is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.11. 06:42:55

Bob_Marley írta:Én LE-ről nem tudom azt gondolni, hogy feladná, bakker játékosként is ezer fokon égett mindenen. Viszont az öltözőt rendbe kell tenni és ebben anno Xavi ha minden igaz nagy segítség volt. Most úgy érzem egyfajta identitás zavar is van, s nincs igazi vezér. Iniesta ehhez csendes, Messi is és így Pique féle örjöngés is elszabadulhat.
Ezt ugyanígy gondolom, sztem sincs vezér a pályán, akire mindneki hallgat, elsőre talán furán hangzik, de ha komolyodik (és azt teszi), akkor még leginkább Neymart tudom elképzelni ebben a szerepben. Sztem a válogatottban szépen megfelel ennek.

LE: egy barom volt játékosként, ami nekem hiányzik most belőle, oké, mindenki lehiggad, idősebb korára komolyodik, de ott van Simeone vagy Conte, azok a mai napig kiharapják a füvet, és LE-vel hasonló stílusuk volt a pályán, sosem fojtották magukba az érzelmeiket.

Ezenkívül, amit már többször leírtam, sokszor úgy érzem, h olyan nézője a meccsnek mint én vagy bármelyikünk. Nem tudom, fura.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.10. 23:56:40

Durva számok ezek, igazából a tavaly áprilisi lefagyás (real, atma bl) és az őszi gyengélkedés főleg hazai pályán amik beárnyékolják.

Amúgy korrekt, viszont ennek ellenére is látom rajta azt,hogy megfáradt...közös érdek, hogy meg tudjon újulni tavaszra, felfrissülni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.01.10. 23:48:37

palesz77 írta:Győzelmek száma 150 hivatalos mérkőzés után:
Johan Cruyff 93
Louis Van Gaal 83
Frank Rijkaard 92
Pep Guardiola 109
Luis Enrique 114

Elég komoly azért.. =D>
Tényleg az, és lehetne 118-9 körül is, hogy ha jobban sikerül az ősz. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.10. 23:39:39

palesz77 írta:Győzelmek száma 150 hivatalos mérkőzés után:
Johan Cruyff 93
Louis Van Gaal 83
Frank Rijkaard 92
Pep Guardiola 109
Luis Enrique 114

Elég komoly azért.. =D>
És ennek ellenére a szurkolók nagyrésze elégedetlen pedig a pali túlszárnyalta Pep rekordját amire azt mondtuk egyszeri és megismételhetetlen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.10. 23:37:41

Kupában is most kaptunk ki először így harmadik évre. :D De ezzel csak új 2,5 éves sorozatot kezdünk remélhetőleg. :lol:
Kép
Kép
Kép
Lezárt