Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.29. 14:26:28

Chino írta:
2024.02.29. 13:04:28
Ha megnézzük az utóbbi négy-öt évben egy kedvezőbb sorsolással kik jutottak az elődöntőbe,dontőbe vagy nyerték meg azt. Döntőzött a Spurs, az Inter, kétszer a Chelsea, amiből egyet nyert is. Elődöntőzött a Lipcse, Lyon, Villarreal, Milan, Porto(?), Ajax stb., talán a 20/21-es szezon volt az egyetlen az utóbbi ötből, amikor a legjobb 8-tól papírforma volt. Szóval még itt is lehet bármi.
Kedvező sorsolás?
Tegyük fel, a Lazio kiüti Bayernt, mi a Napolit. Összejönne egy Barca-Lazio.
Kinek lesz kedvező és miért ez a sorsolás a sorsolás pillanatában?

Lehet feltételezni, hogy a Lazio már jóllakott a németekkel és ez lehet(ne) mentálisan előny a számunkra, de kijöhet ebből egy olyan Lazio is, amelyik éppen a németek kiejtésével kap szárnyakat....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.29. 13:04:28

gránit írta:
2024.02.29. 11:54:58
bence0330 írta:
2024.02.29. 11:42:46
Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap. Nem is nagyon rémlik cikk, ami Laporta munkásságát kritizálta vagy kérdőjelezte volna meg. Biztos volt pár, de nem jellemző, max egy nyári ablakban rövid ideig. A Barcelona edzőinek döntéseit hetente kétszer kérdőjelezik kb meg, jobban a képébe is kapja, mint a színfalak mögött ténykedő mindenkori elnök. A felelőssége is nagyobb meccsek szintjén. Gondolj bele, még Bartóék ámokfutása mellett sem igazán róluk szólt a fáma a médiában, pedig hát ők azért tettek érte rendesen. Sokszorosa, amit az edző, jelen esetben Xavi kap. Nem bírta Pep, ő, Setien, Koeman, stb, a minta szépen kirajzolódik.
Ezzel nem értek egyet, egy elnök munkáján sokkal több áll vagy bukik. Ha egy edző nem válik be, legfeljebb egy ideig nem nyeri magát degeszre egy klub. Ha az elnökség végez katasztrofális munkát, az sokkal mélyebb nyomokat hagy a klubon, mint egy katasztrofális edző. Bartomeu tökéletes példa. Nyomás szerintem nem csak azokon van, akik a nyilvánosság előtt dolgoznak. A legstresszesebb szakmák sem a nyilvánosságról szólnak. Bányászok, egészségügyi dolgozók, mentősök, sürgősségi mentőápolók, tanárok stb. Nem hiszem, hogy a nyilvánosságról szólna a nyomáskérdés. Egy edző munkája nyilván nagyobb napi nyilvánosságot kap, mint egy elnöké, egy elnök viszont nagyobb nyomás alatt van. Az edzőnek emellett csak az elnökséget kell meggyőznie, az elnöknek viszont egy szélesebb közvéleményt, több mint százezer embert. Ráadásul most pont olyan elnök van, aki mindig türelmes volt az edzőkkel.

Egy edzőt minden héten szidnak, de ha valaki ettől a "nyomástól" megijed, és még a klubja ellen is beszél, annak ilyen szinten nem való az edzőség. Érdekes lenne, ha egy tanár azon kezdene hisztizni, hogy hát őt gyakran szidják. Gyorsan megszűnne a szakma. Ami ezt a tegnapi témához köti, hogy a klub nem állt a sarkára ebben a témában sem, hogy ez a klubvezetés nem rúg ki edzőt bajnoki cím után, mint rivális klubok, ez a klubvezetés még hosszabbított is ezzel az edzővel stb. A korábbiakat ismerve nem mondom, hogy furcsálltam, de ilyenkor egy szervezet azért ki szokott adni egy közleményt.
Ez nem hiszem, hogy légbőlkapott dolog, lenne. Anno Lucho is pont erre panaszkodott. Még amikor bajnokságot nyertünk, a BL-ben folyamatosan lépdeltünk, jött a csúnya párizsi bukta már a leváltása lógott a lvegőben, kapta a füttykoncertet, ha nincs a 6:1, nem lett volna sok ideje. Akkor volt egy nyilatkozata, hogy az a nyomás ami nap min nap rajta van nehezen bírható, még akkor is, ha megy a csapatnak, sokszor még aludnia is nehéz volt. És ezt nem most mondta, Xavi "védelmében", hanem még az aktív évei alatt.
Ahogy Pep is említette egy tavalyi(?) interjúban, hogy teljesen más volt a Bayernnél, de főleg a Citynél edzősködni. Nyugodtan dolgozhat, nem nyomják nap mint nap olyan elvárások, megfelelési kényszer, mint itt.
Én simán elhiszem, hogy ez így van, Xavi ráadásul még egy nagyon tapasztalatlan edző, a mély vízbe lett bedobva olyan körülmények között, ami még a legnagyobb neveknek is komoly kihívás lett volna. Ráadásul amit letett az asztalra az szerintem egyáltalán nem lebecsülendő. Ahogy idejött, fél év alatt szinte egyből csodát tett a csapattal, onnan felhozni, ahol akkor volt mind mentálisan, mind eredményekben páratlan volt. A tavalyi szezon sem volt túl kényelmes, mégis sikerült két címet begyűjteni, ráadásul mindkettőt a Real orra elől. De az idei bajnokság sem kezdődött rosszul sem játékban sem eredményekben, csak erről hajlandóak vagyunk megfeledkezni. Ha 100 milliókért igazolhattunk volna, ahogy szinte mindegyik európai nagyobb csapat, valószínűleg máshogy nézett volna ki a dolog.
Egy ilyen örökséggel, amit a klub átvett mind a vezetőségnek mind az aktuális edzőnek iszonyatosan nehéz dolga volt/van.
És még nincs vége a szezonnak. A BL-ben is lehet bármi. Egy kedvező sorsolással sokáig el lehet jutni.

Ha megnézzük az utóbbi négy-öt évben egy kedvezőbb sorsolással kik jutottak az elődöntőbe,dontőbe vagy nyerték meg azt. Döntőzött a Spurs, az Inter, kétszer a Chelsea, amiből egyet nyert is. Elődöntőzött a Lipcse, Lyon, Villarreal, Milan, Porto(?), Ajax stb., talán a 20/21-es szezon volt az egyetlen az utóbbi ötből, amikor a legjobb 8-tól papírforma volt. Szóval még itt is lehet bármi.
A bajnokságra nyilván sok esély nincs, de a második helyre bőven, ami semmiképp sem szégyen. Jobb években is sűrűn volt, hogy lemaradtunk a címről. Hogy mi vagy a Real az minden évben kétesélyes.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.29. 12:39:56

Peter írta:
2024.02.29. 12:33:50
gránit írta:
2024.02.29. 11:28:13
Mindezt jól mutatja, hogy a nyomással is csak addig volt gondja, amíg a szezon eredménytelenül alakult.
Szépen, tónusosan pontosan ez rajzolódik ki ebből.
Az edző munkája a kirakat, de az üzlet vezetése elnöki felelősség.
Hihetetlen, hogy mindig a fején találod a szöget.

Ráadásul edző nem volt még, akit ennyire szenvedélyesen, már-már vallásos meggyőződéssel mentettek volna. A BL-győztes Rijkaardot nem mentették így, amikor elkezdtek rossz irányba menni a dolgok. Xavi mellett hihetetlen nevek sorakoztak fel a médiahadjárat során, Guardiola, Fabregas, Henry, gondolkodok minden sportágat figyelembe véve, de egy edzőre nem emlékszek, akit így bevédtek volna, bármilyen sportágban. Bill Belichick-et nem védték így, 6 Super Bowl-győzelem után. A poszt-Brady érát már nem tudta felépíteni, megfáradt, viszontlátásra. Tényleg, nem jut eszembe egy ilyen példa sem, hogy valaki ekkora segítséget kapott volna akár a közvéleménytől, akár a szakmától. A klubnak itt azért egy közleményt ki kellett volna adnia. Kommunikációs szakembernek viszont lehet, hogy le kellene majd szerződtetni Xavit, mert ez viszont tanítanivaló.

De itt nem is Xavi a lényeg, ez csak egy újabb példa volt. A klubnak kommunikálnia kellett volna, hogy azért nem olyan rossz dolog itt edzőnek lenni, hány edző történelmi karrierje indult be itt, nem szoktuk évente kirugdosni az edzőket stb. Nekem ez nem tetszett, hogy a klub ebben az esetben is hagyta magát, miközben edzőt keresünk, és éppen arról szól minden, hogy de rossz itt edzőnek lenni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.29. 12:33:50

gránit írta:
2024.02.29. 11:28:13
Mindezt jól mutatja, hogy a nyomással is csak addig volt gondja, amíg a szezon eredménytelenül alakult.
Szépen, tónusosan pontosan ez rajzolódik ki ebből.
Az edző munkája a kirakat, de az üzlet vezetése elnöki felelősség.
Ha a kirakat porosodik és ezen nem változtatnak, akkor az előbb vagy utóbb az üzletvezető felelősségét veti fel.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.29. 12:27:18

brazilfan írta:
2024.02.29. 12:05:51
Főleg úgy, hogy lényegében megmentette a csapatot és talán a klubot is.
tegyuk ossze a kezunket, hogy o jott edzonek es felszin fele hozta a csapatot

mas edzo mar regen feladta volna vagy a jatekosok kuldtek volna el, de o kuzdott utolso lehelleteig

remelem, marad meg egy evet minimum
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.29. 12:05:51

bence0330 írta:
2024.02.29. 11:42:46
Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap.
Ráadásul az elnöknek ez már a második ciklusa. Ráadásul ügyvéd is, persze nem akarok általánosítani, de hát az ügyvédek ugye…
Xavit is biztosan sokan nem szerették játékosként, mármint az ellenfelek irigy és ostoba szurkolói. Arra, hogy házon belülről kap ütéseket, szerintem nem volt és nem is lehetett felkészülve.
Főleg úgy, hogy lényegében megmentette a csapatot és talán a klubot is.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.29. 11:54:58

bence0330 írta:
2024.02.29. 11:42:46
Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap. Nem is nagyon rémlik cikk, ami Laporta munkásságát kritizálta vagy kérdőjelezte volna meg. Biztos volt pár, de nem jellemző, max egy nyári ablakban rövid ideig. A Barcelona edzőinek döntéseit hetente kétszer kérdőjelezik kb meg, jobban a képébe is kapja, mint a színfalak mögött ténykedő mindenkori elnök. A felelőssége is nagyobb meccsek szintjén. Gondolj bele, még Bartóék ámokfutása mellett sem igazán róluk szólt a fáma a médiában, pedig hát ők azért tettek érte rendesen. Sokszorosa, amit az edző, jelen esetben Xavi kap. Nem bírta Pep, ő, Setien, Koeman, stb, a minta szépen kirajzolódik.
Ezzel nem értek egyet, egy elnök munkáján sokkal több áll vagy bukik. Ha egy edző nem válik be, legfeljebb egy ideig nem nyeri magát degeszre egy klub. Ha az elnökség végez katasztrofális munkát, az sokkal mélyebb nyomokat hagy a klubon, mint egy katasztrofális edző. Bartomeu tökéletes példa. Nyomás szerintem nem csak azokon van, akik a nyilvánosság előtt dolgoznak. A legstresszesebb szakmák sem a nyilvánosságról szólnak. Bányászok, egészségügyi dolgozók, mentősök, sürgősségi mentőápolók, tanárok stb. Nem hiszem, hogy a nyilvánosságról szólna a nyomáskérdés. Egy edző munkája nyilván nagyobb napi nyilvánosságot kap, mint egy elnöké, egy elnök viszont nagyobb nyomás alatt van. Az edzőnek emellett csak az elnökséget kell meggyőznie, az elnöknek viszont egy szélesebb közvéleményt, több mint százezer embert. Ráadásul most pont olyan elnök van, aki mindig türelmes volt az edzőkkel.

Egy edzőt minden héten szidnak, de ha valaki ettől a "nyomástól" megijed, és még a klubja ellen is beszél, annak ilyen szinten nem való az edzőség. Érdekes lenne, ha egy tanár azon kezdene hisztizni, hogy hát őt gyakran szidják. Gyorsan megszűnne a szakma. Ami ezt a tegnapi témához köti, hogy a klub nem állt a sarkára ebben a témában sem, hogy ez a klubvezetés nem rúg ki edzőt bajnoki cím után, mint rivális klubok, ez a klubvezetés még hosszabbított is ezzel az edzővel stb. A korábbiakat ismerve nem mondom, hogy furcsálltam, de ilyenkor egy szervezet azért ki szokott adni egy közleményt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.02.29. 12:25:51-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.29. 11:42:46

gránit írta:
2024.02.29. 11:28:13
De Laportát sosem hallottam még a nyomás miatt panaszkodni, pedig ő aztán tényleg nehéz helyzetekben vette át a klubot.
Szerintem nem lehet összehasonlítani amit egy elnök és egy edző kap. Nem is nagyon rémlik cikk, ami Laporta munkásságát kritizálta vagy kérdőjelezte volna meg. Biztos volt pár, de nem jellemző, max egy nyári ablakban rövid ideig. A Barcelona edzőinek döntéseit hetente kétszer kérdőjelezik kb meg, jobban a képébe is kapja, mint a színfalak mögött ténykedő mindenkori elnök. A felelőssége is nagyobb meccsek szintjén. Gondolj bele, még Bartóék ámokfutása mellett sem igazán róluk szólt a fáma a médiában, pedig hát ők azért tettek érte rendesen. Sokszorosa, amit az edző, jelen esetben Xavi kap. Nem bírta Pep, ő, Setien, Koeman, stb, a minta szépen kirajzolódik.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.29. 11:28:13

Peter írta:
2024.02.28. 22:17:24
Valahol mindenkinek kellett a nyugi, olyan helyzetben több okból kifolyólag sem voltunk, hogy azonnali edzőcsere legyen. Bármilyen top klubról is lett volna szó, mindenhol fogyott volna a levegő olyan fél szezon és előzmények után, mint nálunk volt. Ez a nyomás dolog pedig túl volt tolva, rá lett kommunikálva egy megfoghatatlan valamire, mint nehezítő körülmény. "Láthatatlan ellenség, rosszakaró". Senki sem beszélt volna semmilyen nyomásról, ha látszottak volna legalább tónusosan az elképzelések.
Mindezt jól mutatja, hogy a nyomással is csak addig volt gondja, amíg a szezon eredménytelenül alakult. Ha 4-0-ra megnyerünk egy 4-0-ra nyerhető meccset, nincs füttykoncert a stadionban. Ez ilyen "egyszerű". A klub renoméját mindenesetre erősen rombolta az a médiahadjárat, amit ellene folytattak, hogy micsoda szörnyűséges dolog itt edzőnek lenni. A nem megbecsülős nyilatkozata után egy szót sem szólhatott volna, ha kirúgják, de ő olyan szerencsés és kényelmes helyzetben van, hogy nyilvánosan szidhatja a munkaadóját. Nem tudom, hány ember engedheti meg ezt magának, nem sokan. Sajnos, hozzáteszem. Ez viszont a klub gyengeségét is mutatja, hogy ebben a kérdésben még csak meg sem szólaltak, miközben ők hosszabbítottak is vele. Kockázatosak ezek a klublegendák, ilyen helyzetekben mindenki melléjük áll (köztük egykori, szintén legendás játékostársak), ha nem jön be az új edző, brutális bosszúhadjáratot kap a nyakába a klub. Laporta maga nyilatkozta is, hogy a neve miatt nem rúgta ki Xavit, nyilván arra várt, hogy mikor mond már le ő maga. Igazából a klub van nyomás alatt. Kirúgni, hozni egy új edzőt, aki talán nem lesz az igazi, akkor az elnököt szétszedik. De Laportát sosem hallottam még a nyomás miatt panaszkodni, pedig ő aztán tényleg nehéz helyzetekben vette át a klubot, és ezer év alatt volt neki összesen 4 edzője (Rijkaarddal is kifejezetten türelmes volt, pedig a 2007-2008-as szezonban erősen szétcsúsztak a dolgok, Koeman is megkezdhette a következő szezonját, pedig már sokan kirúgták volna).

Mindez talán arra ösztökéli majd őket, hogy a következő edző ne a belterjes közegből kerüljön ki.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.02.29. 11:59:15-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.28. 22:17:24

gránit írta:
2024.02.28. 17:31:14
Abszolút, teljesen nyugi van. Én azt gondolom, hogy ez nem a klub és Xavi közös produkciója, érdekes lenne, ha a klub asszisztálna ahhoz a klubra nézve cseppet sem hízelgő történethez, hogy itt minden edzőt bántanak, itt senkit nem becsülnek meg, itt edzőnek lenni szenvedés, micsoda nyomás stb. Bár amilyen gyengék, lehet, hogy még ebbe is belemennének. Szerintem ez Xavi saját akciója, ami eddig szenzációsan működik (azért gondolom, hogy ez az ő akciója, mert ezt ő már régóta tolja, már jóval a nagy bejelentés előtt is tolta, bármilyen eshetőség magyarázására).
Közös produkció alatt én azt gondoltam, Laporta kellett, hogy tudjon Xavi elképzeléséről és azt el is fogadta. Valahol mindenkinek kellett a nyugi, olyan helyzetben több okból kifolyólag sem voltunk, hogy azonnali edzőcsere legyen. Bármilyen top klubról is lett volna szó, mindenhol fogyott volna a levegő olyan fél szezon és előzmények után, mint nálunk volt. Ez a nyomás dolog pedig túl volt tolva, rá lett kommunikálva egy megfoghatatlan valamire, mint nehezítő körülmény. "Láthatatlan ellenség, rosszakaró". Senki sem beszélt volna semmilyen nyomásról, ha látszottak volna legalább tónusosan az elképzelések.
A klubon kívüli szakmai körök már csak érdeklődés, kíváncsiság miatt is annyira minimum képben vannak egymás tevékenységével, hogy átlátják ők, kit, hogyan miért becsülnek meg vagy éppen miért rezeg az a léc. Az megint más kérdés, hogy nyilvánosan ezekre bármit is reagálnak vagy úgy tesznek, mint aki nincs képben avagy tiszteletből is védik a mundér becsületét.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.28. 21:34:52

Deluigi írta:
2024.02.28. 21:02:02
noi csapatunk (Spanyolorszag) NL aranyermes, Aitana lett a donto MVP-je, golt is lott

szerencsere az edzono valoban nem kuldte be a serult Alexiat a palyara, a padrol es az oltozoben tamogathatta a csapatat
Két ekkora csillag egy csapatban, Alexia és Aitana, mindketten aranylabdások és év játékosai, ez egészen rendkívüli.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.28. 21:02:02

noi csapatunk (Spanyolorszag) NL aranyermes, Aitana lett a donto MVP-je, golt is lott

szerencsere az edzono valoban nem kuldte be a serult Alexiat a palyara, a padrol es az oltozoben tamogathatta a csapatat
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 17:31:14

Peter írta:
2024.02.28. 16:45:44
Azt sejteni vélem, hogy a külsős komolyabb tapasztalattal rendelkező edzők amúgy is tisztában vannak azzal, hogy a Barcánál a belterjes viszonyok minden körülmények között előrébb vannak, ahogy voltak és lesznek is.
Én amúgy is csak akkor hinnék ilyen Flick vagy Klopp kinevezésnek, ha már ott látom a padon az első hivatalos meccsén. Nem igazán illenek a kiszámítható sormintánkba.
Ne legyen igazam, de én nem tudnék elképzelni nálunk egy belevaló, öntörvényű, tökös külsős edzőt.
A klubon belüli közeg egyszerűen nem ilyen.
Ez sajnos így van.

A lenti "hírrel" kapcsolatban hozzá is kell tenni, hogy HA igaz. Laporta korábban nyiltakozta, hogy ha nem Xaviról lenne szó, már kirúgta volna. Ezek után furcsa lenne, ha most meg marasztalná. Ez komoly kétségeket vetne fel a "hír" hitelességével kapcsolatban, de én már semmin nem lepődök meg. Ha igaz, az teljesen beillene a szerencsétlenkedő sormintába, és nem is az a lényeg, hogy ez igaz vagy sem, hanem inkább az, hogy tényleg meg sem lepődnénk azon, ha igaz lenne. Xavi részéről viszont zseniális kommunikációs magatartás az utóbbi hónapokban. Ha jönnek tovább a győzelmek és továbbjutunk a Napolin, akkor még rátehet erre egy lapáttal, és a klub bocsánatkérően esedezve vetheti magát a lábai elé.
Peter írta:
2024.02.28. 16:45:44
Az is teljesen benne van amit írsz és az is, hogy a nyár végi távozás bejelentés csak egy pszichológiai taktikai lépés volt eredendően is.
A célját biztosan elérte a klub, mert azóta nem igazán kerül elő a "hogyan is építkezik a Mester?" kérdés.
Nyugi van, Xavi elöl sikeresen elterelték a kellemetlen témákat.
Abszolút, teljesen nyugi van. Én azt gondolom, hogy ez nem a klub és Xavi közös produkciója, érdekes lenne, ha a klub asszisztálna ahhoz a klubra nézve cseppet sem hízelgő történethez, hogy itt minden edzőt bántanak, itt senkit nem becsülnek meg, itt edzőnek lenni szenvedés, micsoda nyomás stb. Bár amilyen gyengék, lehet, hogy még ebbe is belemennének. Szerintem ez Xavi saját akciója, ami eddig szenzációsan működik (azért gondolom, hogy ez az ő akciója, mert ezt ő már régóta tolja, már jóval a nagy bejelentés előtt is tolta, bármilyen eshetőség magyarázására).
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.28. 17:04:38

bence0330 írta:
2024.02.28. 16:36:56
Szerintem kár azon nagyon idegeskedni, hogy februárban egy újságíró lehoz egy cikket, hogy Laporta informálisan szólt Xavinak. Lehet, hogy van valóság alapja, de alighanem nincs, vissza van még több hónap, satöbbi. Pláne a klub kommunikációs csatornájához csapni, semmi közünk ahhoz, amit egy újságíró ír.
Nekem is ez a véleményem erről. Ebédközben a kantinban mondta neki, hogy figyi maradhatnál még 1 évet szeretünk na. Az informális az kb ez a kategoria. Az ilyen sport meg romano, romero féle "híreket" helyén kell kezelni attól függetlenül, hogy végül sok pletykának van alapja.

Laporta és Xavi igy is mond kamerák előtt újságiróknak hihetetlen épületes baromságokat amivel maguk alatt vágják a fát. Gondolok itt arra amikor X-et játszunk a napoli ellen erre elkezdi mondani az ember, hogy ja ők a negyeddöntős pénzzel számolnak a költségvetésben. Főni nézze inkább a mecseket ahol mentálisan még a tök utolsó ellen is szét bírunk esni nem hogy a bl-ben ilyen nyomás alatt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.28. 16:45:44

LG írta:
2024.02.28. 15:42:19
Remélem nem az van a dolog mögött, hogy a vezetőség felmérte a lehetőségeit, és nyilvánvaló lett, hogy nem tudnak megfelelő szintű edzőt idehozni.
Sosem fogjuk megtudni, mi az igazság.
Az is teljesen benne van amit írsz és az is, hogy a nyár végi távozás bejelentés csak egy pszichológiai taktikai lépés volt eredendően is.
A célját biztosan elérte a klub, mert azóta nem igazán kerül elő a "hogyan is építkezik a Mester?" kérdés.
Nyugi van, Xavi elöl sikeresen elterelték a kellemetlen témákat.

gránit írta:
2024.02.28. 16:19:52
Xavi részéről viszont nagyon is ügyes fogás volt, hogy elkezdte sajnáltatni magát a médiában, hogy szegény nyomás alatt van, és mindenki csak bántja. Aztán nyer néhány meccset, és máris mndenki megsajnálja. Ennek a lehetőségét fel is vetettük akkor, hogy ez számára az A-terv. Ha bejön neki, akkor ez remek húzás volt. A klub meg, ha ez tényleg igaz, teljesen szavahihetetlenné tette magát egy rakás edző előtt.
Azt sejteni vélem, hogy a külsős komolyabb tapasztalattal rendelkező edzők amúgy is tisztában vannak azzal, hogy a Barcánál a belterjes viszonyok minden körülmények között előrébb vannak, ahogy voltak és lesznek is.
Én amúgy is csak akkor hinnék ilyen Flick vagy Klopp kinevezésnek, ha már ott látom a padon az első hivatalos meccsén. Nem igazán illenek a kiszámítható sormintánkba.
Ne legyen igazam, de én nem tudnék elképzelni nálunk egy belevaló, öntörvényű, tökös külsős edzőt.
A klubon belüli közeg egyszerűen nem ilyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.02.28. 17:04:44-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 16:36:56

Szerintem kár azon nagyon idegeskedni, hogy februárban egy újságíró lehoz egy cikket, hogy Laporta informálisan szólt Xavinak. Lehet, hogy van valóság alapja, de alighanem nincs, vissza van még több hónap, satöbbi. Pláne a klub kommunikációs csatornájához csapni, semmi közünk ahhoz, amit egy újságíró ír.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 16:19:52

FcBarcelona1 írta:
2024.02.28. 14:26:06
linkeltem a La Liga hivatalos tájékoztatását, ezen a 40 millión múlik több száz millió különbség a bérsapkában?
Ha ez igaz, akkor még inkább érthetetlen, hogy miért nem "kockáztattunk" akár Kessié, akár Dembelé esetében magasabb eladási árakkal.

De én ebben nem hiszek, ebben az esetben a Liga kitalálna egy újabb gumiszabályt, hogy szívathasson minket. Látva a többi csapatok sapkáját, igazából nincs la ligás FFP. Rajtunk kívül minden csapat az UEFA-s irányelv felett költhet. Csak mi vagyunk szigorítva, de brutálisan. Majdnem ugyanakkora bevételre kapunk három és félszer kisebb keretet a Real Madridhoz képest. Nincs az a kalkuláció, amivel ezt igazolni lehetne.

Szóval nem hiszem, hogy ezen a 40 millión múlna bármi, ez csak mutatja azt, amit reggel leszögeztünk, hogy a klubon belül gyenge üzletpolitika honosodott meg, ami nem csak természetessé vált, de már el is várt a klubnál. Persze ha nem így lenne, a Liga akkor is szívatna minket.

Ha igaz ez a xavis dolog, az is teljesen ezt támasztja alá, a totális kommunikációs és stratégiai alkalmatlanságot. Minek kell bármi ilyesmit tenni, 12 fordulóval a szezon vége előtt? Még kikaphatunk 4-0-ra a Napolitól, még jöhetnek a zakók a bajnokságban a madridiak és a Girona ellen, ahogy ennek az ellenkezője is benne volt a kalapban, hogy Xavi lemondása után továbbjutunk egy verhető ellenféllel szemben a BL-ben, vagy hogy a bajnokságban feljavulunk. A szezon végén kell értékelni, addig bármi megtörténhet. De ők össze-vissza beszélnek, ennyire lehet komolyan venni őket egy tárgyaláson is. Komolyan, mintha Muppet Show-szereplők lennének.

Xavi részéről viszont nagyon is ügyes fogás volt, hogy elkezdte sajnáltatni magát a médiában, hogy szegény nyomás alatt van, és mindenki csak bántja. Aztán nyer néhány meccset, és máris mndenki megsajnálja. Ennek a lehetőségét fel is vetettük akkor, hogy ez számára az A-terv. Ha bejön neki, akkor ez remek húzás volt. A klub meg, ha ez tényleg igaz, teljesen szavahihetetlenné tette magát egy rakás edző előtt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.28. 15:42:19

barcamessi írta:
2024.02.28. 13:18:35
soadroli írta:
2024.02.28. 12:47:45
Joan Laporta has informally asked Xavi to STAY at the club for one more season. @sport
itt minenki hülye? #-o
Ez egyetlen egy dolog miatt lenne védhető részéről, ha lezsírozták Klopp-pal, hogy az 1 éves pihenője után jövő nyáron ő veszi át a csapatot. Minden más indoklás elfogadhatatlan és botrányos lenne.
Szerintem még akkor sem. Xavi saját bevallása szerint is megfáradt mentálisan. Ilyenkor mindkét félnek szüksége van a váltásra.
Ráadásul február vége van, még nagyon sok minden történhet nyárig. Remélem nem az van a dolog mögött, hogy a vezetőség felmérte a lehetőségeit, és nyilvánvaló lett, hogy nem tudnak megfelelő szintű edzőt idehozni.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.28. 14:26:06

gránit írta:
2024.02.28. 13:30:49
Azt hittem, nyilvánvaló, hogy régi hír. Ott a dátum is.
A Barca Studios újraértékesítése egy újabb pénzügyi trükk. A La Liga CVC deal nem az, ilyen erővel? Ez most nem jött össze, ismét Bencét tudom idézni, linkeltem a La Liga hivatalos tájékoztatását, ezen a 40 millión múlik több száz millió különbség a bérsapkában? Nem védem őket, csak információkat közlök, hátha könnyebb megítélni a munkájukat
A Barca Studios veszteséges
A 240 millióra értékelt BLM 49%-a volt még terítéken értékesítésre, tegnapi NSO-s cikk szerint tavaly 100 milliós bevételt hozott.
Szerintem az a csoda, hogy a 49%-át 200 millióért adtuk el, majd egy részét újraértékesítettük. Kb a semminek. Ezek csak pénzügyi manőverek, de neked is bajod volt a La Liga FFP-jével, ezek nélkül még ennyi sem lenne, és Gavi, Araujo stb-nek új szerződése, ingyen léphettek volna újabb több 100 milliós veszteséget okozva. Ördögi kör ez, amibe kerültünk, a La Liga FFP-je jóvoltából. Adjunk el, hogy igazoljunk, hogy eladhassuk, hogy regisztráljunk, hogy eladhassuk. :)
Ott a cikk a CVC-ről. Mit szólsz hozzá? 2 milliárdért 10 milliárdot fizet a La Liga, közben "óvják" a klubokat, nehogy csődbe menjenek. :)
Bár én már nem tudom mit mondjak a La Ligaról, tegnap Tebas azt nyilatkozta, nyomoznak a Real Madrid TV nyomásgyakorlása ellen, ami a klub HIVATALOS csatornája.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 13:30:49

Ezek után kirúgni a szezon végén, az lenne még mókás :D Tréfás klub vagyunk mi, szó se róla.

Mit gondolhatnak most azok az edzők, akiket eddig megkerestünk...
FcBarcelona1 írta:
2024.02.28. 13:12:04

https://www.euronews.com/2021/08/16/1-3 ... ising-debt
Eredeti Laporta nyilatkozatot nem találom, amiben benne volt az átigazolási tartozás.
1,35 milliárd tartozás
670 bankoknak
390 játékosok felé
200+ átigazolásokért

Ebből lehet kalkulálni a jövőre nézve, reméljük a játékosok 390 milliója 1 éven belül kikerül a tartozásból. 400 millió volt a 2 szezon profitja, ha jól emlékszem, a gazdasági karokból.
Ha nem engednek igazolni, az átigazolások tartozása is csökken.
Marad a Bankok felé, reméljük a profitból csökkentik.
1,5 milliárd a stadionra (nem néztem a konstrukciót)
És a 25 évre eladott közvetítési jogdíj, évi - 40 millió

Egy három éves cikket használtál. Azóta már többször megfordult körülöttünk a világ. Az adósságállományunk azóta 1,2 milliárdra csökkent. A te cikked idején még 390 millióval tartoztunk játékosoknak. 2023 októberében már csak 207 millióval. A La Liga is 400 milliós keretről beszélt (az egy éves keretünk 214 millió, plusz ezek szerint még kb 186 millió euróval tartozunk).

https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... d/featured

https://www.eurobarca.hu/hirek/hatter/2 ... sok-miatt/

Ha egy klub nem fizette ki a transzfert egy másik klubnak, azt a FIFA elismeri transzferként. Hogy megérkezett-e a pénz, cash-flow kérdése. A mi szokás szerint, klubfilozófiának megfelelően és büszkén elbénázott ügyletünk teljesen más, mert ezt a Liga nem ismeri el megtörtént transzferként. Valószínűsítem, hogy proformával próbáltunk fizettetni, kérdés, hogy akkor meg hogy kerülhetett át hozzájuk a tulajdonjog. Sehogy sem jó. Felesleges védeni, szokás szerint ismét ráfaragtunk.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2024.02.28. 13:18:35

soadroli írta:
2024.02.28. 12:47:45
Joan Laporta has informally asked Xavi to STAY at the club for one more season. @sport
itt minenki hülye? #-o
Ez egyetlen egy dolog miatt lenne védhető részéről, ha lezsírozták Klopp-pal, hogy az 1 éves pihenője után jövő nyáron ő veszi át a csapatot. Minden más indoklás elfogadhatatlan és botrányos lenne.
V I S C A E L B A R C A
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.28. 13:12:04

gránit írta:
2024.02.28. 12:29:39
Nálam nincs olyan, hogy valaki nem fizet. Először fizet. Ezt minden botcsinálta saki kocsmáros, piaci kofa is tudja, hogy más példákat ne is említsek. Először fizetsz. Addig semmi nincs. Stratégiai partnereknél lehet ettől eltérni, hogy javítgathassák a cash-flow-jukat.
https://onefootball.com/en/news/premier ... d-38991239
Nem értem mire gondolsz a nem fizet részben. Itt egy kimutatás, a PL klubjai 2+ milliárd fonttal tartoznak játékosokért.
MU 364 millió font

Érdekesség
https://www.euronews.com/2021/08/16/1-3 ... ising-debt
Eredeti Laporta nyilatkozatot nem találom, amiben benne volt az átigazolási tartozás.
1,35 milliárd tartozás
670 bankoknak
390 játékosok felé
200+ átigazolásokért

Ebből lehet kalkulálni a jövőre nézve, reméljük a játékosok 390 milliója 1 éven belül kikerül a tartozásból. 400 millió volt a 2 szezon profitja, ha jól emlékszem, a gazdasági karokból.
Ha nem engednek igazolni, az átigazolások tartozása is csökken.
Marad a Bankok felé, reméljük a profitból csökkentik.
1,5 milliárd a stadionra (nem néztem a konstrukciót)
És a 25 évre eladott közvetítési jogdíj, évi - 40 millió
Maradék törlesztés a bankoknak.
Reméljük onnantól fenntartható.
Lényeg, hogy mindenki tartozik mindenkinek a fociban. Kivéve, ha olajos vagy, akkor csak játékosokért.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.28. 12:59:55

soadroli írta:
2024.02.28. 12:47:45
Joan Laporta has informally asked Xavi to STAY at the club for one more season. @sport
itt minenki hülye? #-o
ezt raert volna szezon vegen is kozolni vele, miutan megnyerte a bajnoksagot es a BL-t :)

most igy elcseszodik az egesz...
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.28. 12:47:45

Joan Laporta has informally asked Xavi to STAY at the club for one more season. @sport
itt mindenki hülye? #-o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2024.02.28. 13:31:11-kor.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 12:29:39

bence0330 írta:
2024.02.28. 12:17:29
Oké, mit csinálnál ha egy cég nem fizetne neked? Perelni tudsz egyedül. Vagy nem értem, mit tennél, vagy mi a gond ezzel, már olyan értelemben, hogy a klub részéről mi a ciki abban, hogy egy másik cég nem teljesít valamit.
Nálam nincs olyan, hogy valaki nem fizet. Először fizet. Ezt minden botcsinálta saki kocsmáros, piaci kofa is tudja, hogy más példákat ne is említsek. Először fizetsz. Addig semmi nincs. Stratégiai partnereknél lehet ettől eltérni, hogy javítgathassák a cash-flow-jukat.

És itt a probléma. Nálunk ez már a kultúra teljesen természetes, elfogadott, sőt, kikövetelt és népszerű része. Tényleg, erre nehéz mit mondani. Itt felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért támogatom Laportát. Azért, mert elnézve a klubfilofóziát, ha nem ő lenne az elnök, már mi fizetnénk, hogy elvigyék a klasszisainkat. Ettől persze még vicc ez az eset is, Laporta elnökségével. A Griezmann-ügy volt a leggyönyörűbb. Opciót kötni egy olyan játékosra, akit le sem hívunk... Hihetetlen. De ennél mindenki mással csak rosszabb lenne.

Nehéz helyzetben is vagyunk, mert a Liga diszkriminatívan szorít minket. Ha igazak a pletykák, akkor minimálisan kevésbé béna üzletpolitikával már sokkal kedvezőbb besorolásba kerülnénk a Ligánál is. Hogy ez igaz-e, azt nem tudom. Ami biztos, hogy a "kényszerhelyzetet" sokszor mi magunk teremtjük.
Válasz küldése