Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.11.01. 14:26:21

Nem tudom. Én ezt nem vettem észre. Ha valakinél észreveszem, hogy a kezdősebessége megkopott, az Messi.
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.01. 14:09:03

Véleményem szerint Iniesta már nem TOP3 a maga posztján. Viszont az, hogy miért azt fontos megértenie és tudnia LE-nek hiszen a megfelelő figyelemmel még fontos meccseken tehet hozzá annyit amennyit talán a maga posztján senki nem lenne képes.
Érdekes kérdés ez. Számomra mindenesetre a az elmúlt 10 év legszimpatikusabb Barca játékosa talán...

Az viszont nem kérdés , h Ini itt fog megöregedni (az igazolási STOP miatt gondolom) maximum 1-2 éve lesz még esetleg egy amerikai túrán vagy hasonló..de mindenképpen ott tudom őt elképzelni ahol még magas színvonalú focit játszanak csak évi kevesebb meccs számmal.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.01. 13:37:17

a kezdősebessége csak párharcok szempontjából fontos.
skillből még most is el tudja verni az emberét, de neccesebb, láthatóan nem olyan már az az első 4-5 métere, mint korábban.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.01. 13:32:07

Sanama írta:En nem látom ennyire drasztikusan a helyzetét. Sosem a kezdő sebességéből élt ő meg.
...
Shutter írásával egyetértek, Erxyével is, és még a tieddel is, ezt az egyet kivéve. Sokkal lendületesebb volt régebben, és míg manapság a cselei után tol kettőt kb, és visszafordul, mert utolérik, addig régebben ha megindult, akkor nem volt megállás, megverte az embert és jött a következő. Ez egyértelműen a kor számlájára írható szerintem, oda a fürgesége, robbanékonysága már sajnos.

Nem tudom máshogy írni, de pont szerdán Halilovic mutatott be egy olyan megindulást, amik mára kikoptak Iniből, pedig anno az egyik fő fegyvere ez volt - Itt van, 2:45-től látható az a jelenet. És nekem az idei középpályáról egy ilyen ember nagyon hiányzik, aki ezeket meghúzza..
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.11.01. 12:46:58

En nem látom ennyire drasztikusan a helyzetét. Sosem a kezdő sebességéből élt ő meg.

Amit én "problémának" gondolok:

1. Neymar sokkal inkább a pálya közepe felé játszik, nem a vonal mellett, így Iniesta előtti területeken ő van, és nem Ineista ér fel oda. Ergo nincs helye elől most.
2. Sokkal többet kell védekeznie, mint korábban.
3. Messi átvette a kiszolgáló szerepet, egyértelmű, hogy kevesebb látványos gólpassz lehet Iniesta neve mellett.

Nagyjából ennyi. Nyilván fiatalabb ő sem lesz, de én ezt még annyira nem látom nála problémának.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.01. 12:05:27

ezek mind igazak, pláne amit az első pontban lévő kezdősebességről írtál.
de én ezeket még kiegészíteném Enrique taktikájával is, hisz nem csak Rakitic segít be többet a melóba, nem csak ő fedezi a védő mögött maradt területet, Iniesta is mélyebbre került, távolabb van ő is a tizenhatostól. így azért nehezebb a dolga, sőt a sebesség mellett ez a másik fő ok a gyengeségre.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.01. 02:51:27

iniesta problémáját a következőképpen látom.

a; kor :

azt mondják a nagyok, hogy 30 felett ebben a sportban minden év ajándék a top szinten.
iniesta már a 31.-et tapossa, csekély példától eltekintve (például pirlo) ezekben az években már csak lefele vezet az út.
a klasszis játékos az persze klasszis játékos marad később is, nem feltétlen a szó szerint vett játéktudás vész el, hanem a fizikum, az állóképesség romlik, a sebesség kopik.
ezért van az, hogy általában az öregedő játékosok már csak megfelelő rotáció és tehermentesítés mellett tudnak klasszis teljesítményt hozni.

iniesta esetében van néhány erény (technikai tudás, játékintelligencia, indulósebesség) amikben mindig is bőven átlag feletti volt, azonban utóbbiból sokat veszített.
ma is képes párharcokat nyerni, de azt az előnyét, hogy az első néhány méteren nagyon gyors volt, kezdi elveszíteni a védőkkel szemben.
azokban pedig, amikben korábban sem volt kiemelkedő (munkabírás, fizikum, fejjáték, pontrúgások, lövőerő/lövőtechnika, sprintsebesség) természetesen jobb esetben is csak stagnál.


b; napjaink futballja :

évről-évre azt látni, hogy a fizikum, erő, sebesség mennyire nagy teret kap a fociban.
persze a zsenik minden korban zsenik, de iniesta dolgát nagyban nehezíti, hogy egyre gyorsabbak, atletikusabbak a védők is, és hogy egyre rohanósabb, brusztolósabb csapatok vannak.

c; barcelona visszaesése :

nyilván könnyebb dolga volt egy csúcson lévő xavi kontrollja mellett és a legszebb időszakát élő messi mögött játszva.
ez persze kölcsönös dolog, de egymás klasszisát erősítette ez a hármas.
akkor pedig még nem beszéltem alvesről, busquetsről, pedroról és a többiekről, akik mind-mind visszaestek a pep éra óta.
a motivációt is talán ide lehet még biggyeszteni.

summázva, összekapcsolva :

elszálltak felette az évek, megkopott az indulója, a csapat körülötte mind a játék színvonalában, mind motivációban visszaesett, ráadásul a világ futballjának változása sem az ő stílusának, felépítésének kedvez.

nem csoda, hogy napjaink iniestája csak egy szürke másolata a régi iniestának.
megjegyzem, hogy talán pont ez mutatja ki, mennyire nagy játékos is volt ő, mert még a kissé kopottas, önmaga árnyékaként funkcionáló iniestát sem cserélném el oscarra, özilre vagy david silvára, hogy csak párat említsek korunk legjegyzettebb, iniesta stílusára hajazó játékosokból.

egyébként egy mascherano-rakitic duóval maga mögött, amely elég sokat melózik a csapat és iniesta alá, valamelyest szerintem feljavulna, de legrosszabb esetben is stagnálni tudna, és ezt az amúgy csak önmagához képest szürkébb, de alapvetően magas szintet tudná tartani pár évig.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.30. 18:55:33

NEM EGY MECCS ALAPJÁN ÉRTÉKELEK!!!444NÉGYNÉGY

Ezt most minden bántás nélkül kérdezem, de te láttad Init játszani 3-4 éve? Mert el nem hiszem, hogy az akkori énjéhez képest szerinted most jó formában van, és azt megközelítően játszik - az volt a top3-as formája, nem a mostani.

A listára meg nem tudok mit mondani, Godin nincs benne, Koke nincs benne de Xavi igen, pedig rosszabb szezonja volt - nehogy megmagyarázd nekem, hogy Xavi idén jobb volt mint Koke! :mrgreen: -, és Müller is jobb csatár eszerint Suáreznél.. :D[/quote]

Ne kiabálj, nem szükséges.
Természetesen láttam és nyilván azt a szintet valszeg már csak egy egy meccsen látjuk majd, de Ő annyival nagyobb klasszis a többiekhez képest, hogy még így is beszavazzák. Az is nyilvánvaló, hogy nem teljesen objektívek ezek a szavazások, de mivel nem igen van más mérce, ezért valamilyen rangsort, rangot csak jelent. Az, hogy neked Modrics jobb, az is egy szubjektum, meg hogy nekem Ini jobb tőle, szintén egy szubjektum. Ezen mi ketten el is vitatkozgathatunk, de ettől még Ő ott van, ahol Modrics, Godin, Koke nincsen.
Béke veled.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.29. 20:29:55

Normandia írta:Te most egy meccs alapján értékelsz, de azok akik beszavazzák az éves teljesítményük alapján. Igen Modrics nincsen a 23-ban, ergo rosszabb. :mrgreen:
NEM EGY MECCS ALAPJÁN ÉRTÉKELEK!!!444NÉGYNÉGY

Ezt most minden bántás nélkül kérdezem, de te láttad Init játszani 3-4 éve? Mert el nem hiszem, hogy az akkori énjéhez képest szerinted most jó formában van, és azt megközelítően játszik - az volt a top3-as formája, nem a mostani.

A listára meg nem tudok mit mondani, Godin nincs benne, Koke nincs benne de Xavi igen, pedig rosszabb szezonja volt - nehogy megmagyarázd nekem, hogy Xavi idén jobb volt mint Koke! :mrgreen: -, és Müller is jobb csatár eszerint Suáreznél.. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.29. 20:12:20

palesz77 írta:
Normandia írta:Azért az aranylabda szavazáson benne van a 23-ban és a legjobb 9 középpályás között. valszeg nem a 9. lesz a rangsorban.
Modric nincs ott, akkor ő rosszabb formában van most mint Ini? Az eddigi szezon alapján nekem nem úgy tűnik..

Én is imádom Andrést, de nagyon nem a régi fényében tündököl mostanában, és lehet nem is fog már. Jobb ha ezt kezdjük elfogadni.
Te most egy meccs alapján értékelsz, de azok akik beszavazzák az éves teljesítményük alapján. Igen Modrics nincsen a 23-ban, ergo rosszabb. :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.29. 10:07:16

Barcaman14 írta:Azért nem egy 35 éves játékosról beszélünk és azt sem lehet mondani a játéka alapján, hogy kiégett volna. Szimplán csak rosszabb periódusát éli jelenleg, a legjobbakkal is megesik.
Nagyon messze van attól, hogy temessük, sőt még évekig viheti a csapat szekerét.
Akkor inkább úgy mondom, hogy a védelmeket megbontó megindulásai - ami régebben az egyik legnagyobb erénye volt - egyre kevésbé ülnek, és inkább csak a középpályán megver 1 max 2 embert, visszafordul a lasztival, aztán passzol. Ami nem baj, csak így nincs olyan játékos a középpályán, aki megbontja az ellenfél védelmét és létszámfölényt teremt.
Nézd meg: Ini 08/09 és Ini 09/10 VS Ini 13/14.

Ez persze tök érthető, öregszik, kopik a robbanékonysága, és eddig sem a hihetetlen sprintsebességéről volt híres. A játéka átalakul, ez várható volt, csak egyelőre a passzkirály szerepet annyira nem tudta átvenni, és ugye hiányoznak a megindulások a középpályáról. Ezt Messi visszalépéseivel meg lehetne oldani, csak akkor meg elől nem marad elég ember, bár most Suárez érkezésével minden megváltozhat.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.28. 21:52:25

Sajnos Andrés már tavaly sem volt az igazi, nagyjából 2 hónapig játszott "régi formájában", szerencsére az a 2 hónap pont a szezon legfontosabb szakasza volt, így akár (megfelelő társak mellett) sokat profitálhattunk belőle, de nem így lett, mindezek ellenére, úgy maradt meg mindenkiben, hogy Iniesta továbbra is csúcsformában, de ez nem így van.
Persze, őrültség lenne, kirakni a kezdőből, vagy beépíteni valakit helyette ( #-o ) de jóval kevesebb terhelést kell kapnia, mint az utóbbi években, különben továbbra is gyenge lesz a teljesítménye. És Rafinha személyében van is megfelelő helyettese, szóval csak LE tudja mi az akadálya.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.28. 19:55:14

palesz77 írta:Én is imádom Andrést, de nagyon nem a régi fényében tündököl mostanában, és lehet nem is fog már. Jobb ha ezt kezdjük elfogadni.
Azért nem egy 35 éves játékosról beszélünk és azt sem lehet mondani a játéka alapján, hogy kiégett volna. Szimplán csak rosszabb periódusát éli jelenleg, a legjobbakkal is megesik.
Nagyon messze van attól, hogy temessük, sőt még évekig viheti a csapat szekerét.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.28. 18:21:16

Normandia írta:Azért az aranylabda szavazáson benne van a 23-ban és a legjobb 9 középpályás között. valszeg nem a 9. lesz a rangsorban.
Modric nincs ott, akkor ő rosszabb formában van most mint Ini? Az eddigi szezon alapján nekem nem úgy tűnik..

Én is imádom Andrést, de nagyon nem a régi fényében tündököl mostanában, és lehet nem is fog már. Jobb ha ezt kezdjük elfogadni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.28. 18:11:35

palesz77 írta:
Normandia írta:Jelenleg is a világ legjobb 3 kp-ja között van. Legalább 2 éve van még ezen a szinten. Az viszont igaz, hogy nagyon repül az idő.
Hát max annyira van most benne a legjobb 3 középpályásban, mint amennyire Messi a legjobb támadó jelenleg.. Mondom ezt úgy, hogy a legnagyobb kedvencem a csapatból.

‏@barcastuff
Initial recovery time for Iniesta's calf injury is two weeks, but player wants to try to be ready for the game against Ajax next week. [md]

Még a végén jövő héten már visszatér..
Azért az aranylabda szavazáson benne van a 23-ban és a legjobb 9 középpályás között. valszeg nem a 9. lesz a rangsorban.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.28. 17:24:20

Azért hiába volt rövid, a VB nem mindegy, ha jól emlékszem, 2 (vagy 3) hét pihit kapott, és rögtön kezdődött a felkészülés.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.28. 17:22:57

nyáron speciel lett volna neki ideje kipihennie magát, még sem sikerült magas átlagot nyújtania szezon elején.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.28. 17:17:16

Csak a szokásos... Leírja az ember a véleményét, és rögtön támadják, érvek nélkül. Kérlek, mond meg hol írtam én ezt. :roll:
Nem erre gondoltam, a mondanivalóm lényege nagyjából annyi, hogy nem bír már évi 40-50 meccset, ha rendszeresen pihen, akkor a fontos meccseken még képes lesz nyújtani egy magas átlagot.
Ennyi. :)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.10.28. 15:36:38

MessiCesc írta:Hát azért valljuk be mert nem top a posztján, de kevesebb terheléssel, picit több pihentetéssel még hasznos tagja lehetne a csapatnak.
Ezt elég erősnek érzem... Az utódját már el kéne kezdeni beépíteni. #-o
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.27. 21:41:10

Hát azért valljuk be mert nem top a posztján, de kevesebb terheléssel, picit több pihentetéssel még hasznos tagja lehetne a csapatnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.27. 18:41:11

Normandia írta:Most mindegyik a Madrid elleni baki alapján itél. Előferdűl. Messi és Ini egy szint a maga területén. Még akkor is, ha vesztettünk egy klasszikust. :mrgreen:
Nem, én az egész eddigi idei szezonja alapján ítélem meg, és az alapján nem top3 középpályás jelenleg. A Classico előtt 2 meccsel kezdett el emlékeztetni az igazi önmagára, az utána levő meccsen még jobb volt, de ennyi idén kb.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.27. 18:30:43

palesz77 írta:
Normandia írta:Jelenleg is a világ legjobb 3 kp-ja között van. Legalább 2 éve van még ezen a szinten. Az viszont igaz, hogy nagyon repül az idő.
Hát max annyira van most benne a legjobb 3 középpályásban, mint amennyire Messi a legjobb támadó jelenleg.. Mondom ezt úgy, hogy a legnagyobb kedvencem a csapatból.

‏@barcastuff
Initial recovery time for Iniesta's calf injury is two weeks, but player wants to try to be ready for the game against Ajax next week. [md]

Még a végén jövő héten már visszatér..
Most mindegyik a Madrid elleni baki alapján itél. Előferdűl. Messi és Ini egy szint a maga területén. Még akkor is, ha vesztettünk egy klasszikust. :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.27. 18:26:58

Normandia írta:Jelenleg is a világ legjobb 3 kp-ja között van. Legalább 2 éve van még ezen a szinten. Az viszont igaz, hogy nagyon repül az idő.
Hát max annyira van most benne a legjobb 3 középpályásban, mint amennyire Messi a legjobb támadó jelenleg.. Mondom ezt úgy, hogy a legnagyobb kedvencem a csapatból.

‏@barcastuff
Initial recovery time for Iniesta's calf injury is two weeks, but player wants to try to be ready for the game against Ajax next week. [md]

Még a végén jövő héten már visszatér..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.27. 18:16:30

MessiNeymarSuarez írta:Sajnálatos hogy kidőlt, jobbulást Don Iniesta!

Szerintem már a meccs közepén is baj lehetett nála, és tudom hogy nem mentség, de gyanítom hogy az az eladott labda amiből a 3madik Real gól született, meg a többi ilyenek azok abból fakadt főleg, hogy már nem tudott koncentrálni sem igazán a fájdalomtól.
Nem tudom biztosra, de valószínűnek tartom, hogy akkor sérülhetett meg amikor Modrical(?) csúnyán összecsúsztak. Eléggé tapogatta a lábát és utána nem sokkal "esett össze".
Mindenesetre látni lehetett, hogy komoly az ügy és nem fog 2-3 nap alatt rendbe jönni.

Jó lenne, ha a PSG ellen már hadra fogható lenne, bár ez az ő esetében több mint kérdéses.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.27. 18:15:16

palesz77 írta:
visca el barca írta:állítolag egy pár meccset ki kell hagyni sérülés miatt.

robitime! :D
Rafitime! 8)

Amúgy tuti Xavi fog kezdeni a kb 3 meccsből 2-n legalább..
PCsabi írta:Ha egy kevésbé szeretett játékos (pl. Busquets) csinálta volna ezt a hibát, akkor már rég el lett volna küldve a vérbe.
Ez meg teljesen igaz. Amúgy nem is értem ott mi történt, Masch gondolom ment volna takarítani, Ini meg gondolta odateszi neki? Passz, totál képzavar.. Egyszerűbb lett volna, ha simán kirúgja a francba, na mindegy, utólag okos az ember ugye..

Ini amúgy nagyon nincs formában idén, a Real előtti meccsén már tényleg feljavult a játéka, de a Classicon megint akkora homály volt, mint szezon elején. Idén tudatosult bennem végleg, hogy hamarosan Andrést is pótolni kell majd. :? Durva hogy repül az idő.
Gyerekek, Ő falábbal, ülve is jobb kp, mint Busi. :mrgreen: Nem kell még temetni. [-X Jelenleg is a világ legjobb 3 kp-ja között van. Legalább 2 éve van még ezen a szinten. Az viszont igaz, hogy nagyon repül az idő.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése