Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.24. 22:01:26

ilyet valóban nem látni tőle sűrűn, hogy 1 méterről felsőlécre rúgja, vagy hogy 5 méterről luftot rúg.
viszont a gól-gólpassz kombó így is lejött, plusz volt még pár jó labdája is.

egyébként ha a forrásom nem téved, 228. gólját szerezte, ezzel BEÉRTE RAÚLT a la liga örökös góllövőlistáján.
sőt, ha így folytatja, ebben a szezonban még az első hely is meglehet. =D>
26 évesen. :-k
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.24. 21:57:48

10perc alatt meg nem fogja kipihenni magát, sok értelme nem volt)
Pár ilyen 10 perc alatt nem piheni ki magát fogja épp azt eredményezni, hogy nem fogy el tavaszra a nagy meccsekre.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.09.24. 21:52:10

Bár a gála részből jelentősen kivette a részét, voltak pazar megoldások,és megindulások megint. Valamint gól+gólpassz,de ez az Ő szintjén nagyon bosszantó meccs volt szntem...

5 nagy gólhelyzete volt, ezekből többnyire 2-3at be is varr, most 1 sikeredett, ráadásul lecserélték (tudom nem nagy dolog,de szerintem most rossz döntés volt, lehetett rajta látni,h idegesíti,h kihagyott ennyit,és még lett volna lehetősége "szépíteni". 10perc alatt meg nem fogja kipihenni magát, sok értelme nem volt)

nah, ez jó meccs volt,de nagyon sajnálom azt a sok kihagyott helyzetet...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.09.24. 20:33:23

Thiago és Lucca spanolnak a meccs előtt :D

I think this is the beginning of a beautiful friendship :mrgreen:

Kép
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.23. 19:29:40

gergo9 írta:Tegnap tényleg full autistába tolta :D
Póker arc végig viszont aki szembejött azt porig alázta csak a gólok hiányoztak.
Legalább őt élmény volt nézni ha már a csapatot nem igazán.
Pölö 1:
Pölö 2:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.23. 18:03:38

Most bukkantam erre a gyöngyszemre. Azt hiszem sokan nem látták még itt rajtam kívül. Ez a fió már akkor is tudott vmit...

http://www.youtube.com/watch?v=84g6YOCqoVA" target="_blank
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.09.22. 13:37:28

Tegnap tényleg full autistába tolta :D
Póker arc végig viszont aki szembejött azt porig alázta csak a gólok hiányoztak.
Legalább őt élmény volt nézni ha már a csapatot nem igazán.
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.09.22. 13:20:57

A mai Mundial Deportivoba feltettek 5 videót Messiről, az egyik valami fantasztikus hogy az ellenfél térfeléről hozza fel a labdát átmegy mint a vajon az összes játékoson akik gz utjába állnak és odarugja Neymarnak .... Félelmetes mintha nem lenne előtte senki a pályán ugy ment végig. Nagyon jó,hogy a spanyolok még ilyen videókat is betesznek az ujságukba. Hát a Pedronak adott gól előtt meg mit müvelt hogy eljutassa Pedro felé a labdát szinte tálalta neki. Zseniális volt. Szerintem a spanyoloknak is tetszik a játéka.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.09.22. 12:47:13

Sztem a tegnapi volt a legjobb meccse az utóbbi fél évből(ugyebár a tavalyi szezon végén már sérüléssel bajlódott). Ami nagyon hiányzott az utóbbi időben a játékából, azok az ellenlfelek kikapcsolása. Amikor jó formában van, megkapja a labdát és mindig 2-3 embert kicselez, majd passzol. A góllövés más téma. Nagyon jó volt a tegnapi meccsen, ilyenből akarok többet. Szép lassan kilábalt a sérüléséből. Először a gólokat kezdte el megint nagyon gyakran lődözni, mostmár a cselei is jobban bejönnek. Közelít megint a csúcsformához!
A Fifa egy szégyen
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.09.22. 09:06:37

Tegnap jól játszott Leo mikor a gólpasszt adta Pedronak olyan csodálatos mozdulatsort prudukált hogy boldog voltam,hogy miket tud a pályán még passzolás előtt is csinálni. Sajnáltam,hogy a Neymarral való összmunkájuk nem góllal végződőtt de majd legközelebb.
Az az igazság,hogy elég sokszor durván fellökték Leot érdekes csapat volt az ellenfelük.De győztünk ez a lényeg.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.21. 09:33:46

Rinku írta:
mekkora írta:csak azt elfelejtettétek, hogy amint Leo megdönti ezt a rekordot, onnantól kezdve senki nem fog arra emlékezni, hogy ilyen rekord létezett !
Ha majd fog jönni egy olyan srác, mint ő, aki az elődök dicsőségét hajtja, valamikor a jövőben, majd akkor mindenre emlékezni fognak, hidd el. :)
Majd amikor vissza fog vonulni, akkor kíváncsi leszek majd, hogy milyen rekordokat döntött meg, az összes trófeájával együtt. :D Azt hiszem, ha vmelyik, akkor az egy könnyes búcsú lesz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.09.21. 09:19:40

mekkora írta:csak azt elfelejtettétek, hogy amint Leo megdönti ezt a rekordot, onnantól kezdve senki nem fog arra emlékezni, hogy ilyen rekord létezett !
Ha majd fog jönni egy olyan srác, mint ő, aki az elődök dicsőségét hajtja, valamikor a jövőben, majd akkor mindenre emlékezni fognak, hidd el. :)
Football, bloody hell. /SAF/
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.21. 08:24:27

Normandia írta:"Eszméletlen a csávó, és ami a legfélelmetesebb, hogy magához képest formán kívül játszik :D Számomra teljesen egyértelmű dolog, hogy ő a valaha élt leghatékonyabb focista, aki ezt megkérdőjelezi az valszleg elmebeteg :mrgreen: A valaha élt legjobb az egy szubjektív dolog, de amiről én írtam az jól mérhető, 26éves a srác, nincs már lassan egy valamirevaló rekord sem amit nem ő tart, eszméletlen, páratlan, ki kell élvezni minden percet amíg őt látjuk, mert valszleg soha nem fogunk többet ilyen playát látni....
"

Ez így igaz, ahogy írod. A legjobb az egy szubjektív dolog és az adott kor, figyelembevételével kell értelmezni is. Kérdés, hogy a mérhetőség és szubjektivitás találkozik e. Szerintem igen, nem feltétlenül kell mást mutatnia, amikor ellenfelek edzői, játékosai, sőt szurkolói is elismerik a zsenialitását, akkor bizony objektív tények alapján teszik. Mint ahogyan én is elismerem C.Ronaldo tudását, még akkor is ha itten ez szitokszó lehet. Messi egyedi és valszeg megismételhetetlen, mint ahogyan Puskás, Pelé, Maradona is az volt, de mindig lesznek olyanok az elkövetkezendő időkben, akik egyediek lesznek a maguk módján és akikről majd szurkolók ugyan így fognak vélekedni. Tehát egyetértve utolsó mondatoddal " ki kell élvezni minden percét, amíg őt látjuk, mert valszeg soha nem fogunk többet ilyen játékost látni" :mrgreen:[/quote]

Mess2009:
a mérhető dolgokról: van egy cég!? (vagy több is) akik a meccseket elemzik és árulják ezeket video anyagként, nos ezektől szemezgetve hallottam, hogy Messi akcióit abból a szempontból(is!) számolják, hogy mennyire hatékonyak. hát mondanom sem kell : nagyon. ezt csak azért említem, mert bizonyos szempontból magyarázatot ad arra, hogy gyakran érezzük, miszerint sétál a pályán! miközben arról van szó, hogy kiszűri!!! eleve a reménytelen szituációkat és vár egy jobb lehetőségre. arányaiban szinte senki nem képes olyan hatékonyan befejezni (góllal!) egy akciót mint ő! különösen jól látható ez sajnos csapaton belül is pl. Alexis vs. Messi.
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2013.09.21. 00:05:07

Deus írta:
sörvirsli írta:Messi már 62 gólos a Bajnokok Ligájában, így mindössze kilenc találatra van az örökranglistát vezető Raúltól.
Kép

Countdown begins! 8)

Innentől kezdve már számolgatni fogok visszafele! Következő BL meccs az október elején lesz, ugye?
csak azt elfelejtettétek, hogy amint Leo megdönti ezt a rekordot, onnantól kezdve senki nem fog arra emlékezni, hogy ilyen rekord létezett !
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.09.20. 22:39:25

NA, ez meg a tegnapi marhulás
http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... it-2274945" target="_blank
minden napra jut egy.
emlékeztek rá, hogy anno a Madridnál Rault kezdték így ki? Még Raul Madridot is emlegettek,
szó szerint ugyanez a sztori jött elő: csak a nevek voltak mások.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.09.20. 22:30:28

A baj az volt,hogy Messi Koka-Kolát ivott és nem PEP-szit és ez fájt PEP-nek! :mrgreen:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.09.20. 22:07:27

Vakmacska írta:Ezt olvastátok?
http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/" target="_blank ... tt-2281261
Minek kell ilyenekkel keverni azt a bizonyost?
Nem hinném, hogy Pep egy ilyet lenyelt volna. Ha ki merte tenni Eto-t, Ronaldinhot, Ibrát....
Á tök felesleges foglalkozni ilyenekkel.
Azt észre vettétek, hogy egyre pitibb dolgokat találnak ki?
Nekem erről egyből az ugrott be mikor Messit edzésen Pep jól lehordja aki meg tönne el a mestert szeme elől, de az meg csak megy utána és mondja neki.
Vagy mikor meccs közben megrángatja Messit az oldalvonalnál... majd pont a kólán fognak marakodni ezek után nem?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.09.20. 21:05:12

Ezt olvastátok?
http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... tt-2281261" target="_blank
Minek kell ilyenekkel keverni azt a bizonyost?
Nem hinném, hogy Pep egy ilyet lenyelt volna. Ha ki merte tenni Eto-t, Ronaldinhot, Ibrát....
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.19. 12:09:38

sörvirsli írta:Messi már 62 gólos a Bajnokok Ligájában, így mindössze kilenc találatra van az örökranglistát vezető Raúltól. A legutóbbi négy Aranylabda-szavazáson diadalmaskodó 26 éves argentin sztár a BL történetének első játékosa lett, aki már négy alkalommal szerzett mesterhármast. 8)

Ja, és csak halkan hozzátenném, hogy Raúlnak ehhez 15év kellett, Leo fele ennyi idő alatt fogja abszolválni... Magnifico
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.09.19. 11:56:02

sörvirsli írta:Messi már 62 gólos a Bajnokok Ligájában, így mindössze kilenc találatra van az örökranglistát vezető Raúltól.
Kép

Countdown begins! 8)

Innentől kezdve már számolgatni fogok visszafele! Következő BL meccs az október elején lesz, ugye?
KépKép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2013.09.19. 11:50:49

"Eszméletlen a csávó, és ami a legfélelmetesebb, hogy magához képest formán kívül játszik :D Számomra teljesen egyértelmű dolog, hogy ő a valaha élt leghatékonyabb focista, aki ezt megkérdőjelezi az valszleg elmebeteg :mrgreen: A valaha élt legjobb az egy szubjektív dolog, de amiről én írtam az jól mérhető, 26éves a srác, nincs már lassan egy valamirevaló rekord sem amit nem ő tart, eszméletlen, páratlan, ki kell élvezni minden percet amíg őt látjuk, mert valszleg soha nem fogunk többet ilyen playát látni....[/quote]"

Ez így igaz, ahogy írod. A legjobb az egy szubjektív dolog és az adott kor, figyelembevételével kell értelmezni is. Kérdés, hogy a mérhetőség és szubjektivitás találkozik e. Szerintem igen, nem feltétlenül kell mást mutatnia, amikor ellenfelek edzői, játékosai, sőt szurkolói is elismerik a zsenialitását, akkor bizony objektív tények alapján teszik. Mint ahogyan én is elismerem C.Ronaldo tudását, még akkor is ha itten ez szitokszó lehet. Messi egyedi és valszeg megismételhetetlen, mint ahogyan Puskás, Pelé, Maradona is az volt, de mindig lesznek olyanok az elkövetkezendő időkben, akik egyediek lesznek a maguk módján és akikről majd szurkolók ugyan így fognak vélekedni. Tehát egyetértve utolsó mondatoddal " ki kell élvezni minden percét, amíg őt látjuk, mert valszeg soha nem fogunk többet ilyen játékost látni" :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.19. 10:33:01

sörvirsli írta:Messi már 62 gólos a Bajnokok Ligájában, így mindössze kilenc találatra van az örökranglistát vezető Raúltól. A legutóbbi négy Aranylabda-szavazáson diadalmaskodó 26 éves argentin sztár a BL történetének első játékosa lett, aki már négy alkalommal szerzett mesterhármast. 8)
Eszméletlen a csávó, és ami a legfélelmetesebb, hogy magához képest formán kívül játszik :D Számomra teljesen egyértelmű dolog, hogy ő a valaha élt leghatékonyabb focista, aki ezt megkérdőjelezi az valszleg elmebeteg :mrgreen: A valaha élt legjobb az egy szubjektív dolog, de amiről én írtam az jól mérhető, 26éves a srác, nincs már lassan egy valamirevaló rekord sem amit nem ő tart, eszméletlen, páratlan, ki kell élvezni minden percet amíg őt látjuk, mert valszleg soha nem fogunk többet ilyen playát látni....
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.09.19. 10:21:24

Hát igen megint bevágott hármat a "bolha" és a góloktól eltekintve igazán nem is játszott jól. Mi lesz ha még majd a mezőnyben is villog és Neymar is beszáll a góllövésbe!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.09.18. 23:29:19

Messi már 62 gólos a Bajnokok Ligájában, így mindössze kilenc találatra van az örökranglistát vezető Raúltól. A legutóbbi négy Aranylabda-szavazáson diadalmaskodó 26 éves argentin sztár a BL történetének első játékosa lett, aki már négy alkalommal szerzett mesterhármast. 8)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.16. 20:46:17

Miksi Józsefné írta:Sziasztok! Igen nem tudom a szerkesztés gombot kezelni,de majd megtanulom,de most nem ez a lényeg. A spanyol hozzászólásokat elolvastam és sokan azt irják,hogy ezzel a rendszerrel,hogy Messit ott hagyták a középen ,tulajdonképpen körbefogva állandóan az ellenfelekkel, mozgástere nincs és tulajdonképpen - és ezt nem én irtam - az uj játékkal Iniestát és Xavit is korlátozták mivel mostanában minden Neymaron keresztül megy. Messit meg meghagyta 'gólgyárosnak".. Én értem ami irnak mert én is igy éreztem pénteken,hogy nem volt lehetősége Messinek összmunkára , azt meg végképpen nem tudom elképzelni,hogy ha nem jön be Fabregas akkor hogy tudott volna Neymarral összedolgozni mikor Neymar labdája sem jutott el addig sem hogy a lábára tudja venni,hiszen rögtön a 4 védő közül valaki már rugta is el. Tatának kéne valami új taktikát kidolgozni,hogy ez ne ugy legyen hogy kénytelenek legyenek passzivak lenni lehetőség hiányában. Vagy én már mondtam , lehetne kipróbálni Neymart Messi helyén ,hátha neki jobban sikerülne kitörni és ott a szélén Messi is jobban betudna jönni.
Az első kiemelt részhez. Mivel korlátozták Xavit, és mi az hogy Messit meghagyták gólgyárosnak. Ugyanúgy rá vannak játszva az utolsó passzok, ugyanúgy be tud indulni, ahogy eddig, sőt Neymar számpos gólpasszt vagy gólpassz értékű labdát tu dneki tenni.

A második részen pedig szerintem gondolkodj még el egy kicsit. Messi a Sevilla ellen, de idén szinte minden meccsen sokat mozog ki szélre a "régi" posztjára, nézd meg jobban. Neymart betenni őrlődni középre nagy húzás lenne, megennék reggelire. Az ő játékához kell lendület, amit még hamis kilencesként se tudna kihasználni egy fal előtt.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése