Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.05.10. 11:29:59

recrea írta:
Chino írta:Azért eléggé megszépülnek az emlékek. Tavaly gyakorlatilag márciustól kezdte összeszedni magát, az őszi szezonja olyan kuka volt, hogy mindenki SR-t követelte a helyére. Most jól tolja a Juve-ban, de ki tudja mit nyújtott volna itt. Eléggé belekényelmesedett a helyzetébe, új közeg, új csapat sokat tud változtatni egy játékos teljesítményén.
Nagyon kedveltem Danit, de számomra egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy közel ugyanígy keresnénk jobbhátvédet, ha maradt volna, főleg úgy, hogy kapott volna egy új szerződést, ami kihatott volna a motivációjára.
A legnagyobb gond szerintem nem az, hogy elment, hanem hogy ingyen engedtük el.
Egyrészt, másrészt pedig nem a jobbvédő poszt volt a legégetőbb probléma a szezonban. Főleg, h védekezésben Dani is finoman szólva hibázgatott. Nem feltétlen ebből következik, de így biztosan kaptunk SR-től két maradandó élményt :D Azt is lefogadom, h az ég világon senki nem néz Juve meccset, szóval ebből a 3-4 meccsből vontok le következtetést.

Én mondjuk mindig is imádtam és védtem a brazilt, de ő se kapart, h itt maradjon. Írjátok, h meg kellett volna kapnia amit kért, én meg azt mondom, el kellett volna fogadnia, amit a klub ajánlott...és mindkettő igaz.
Lehet hogy rosszul tudom, de a sztori valahogy úgy nézett ki, hogy a vezetőség nem akarta megtartani Alvest, de amikor kiderült, hogy kizárták az átigazolási piacról a Barcát, akkor hirtelen fontos lett a megtartása. Neki ez volt a baja, hogy ennyi év után csak emiatt akartak vele hosszabbítani. Erre ezt kihasználva azzal az opcióval maradt a csapatnál, hogy 1 év múlva ingyen mehet ahova akar és így nagyobb fizut tud magának kialkudni máshol...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.05.10. 11:08:38

Jót tett neki az új kihívás, az új környezet. Tényleg mondhatni újjászületett. Ennek ellenére két hihetetlen unszimpatikus csapat lesz a döntőben.. drukkolok is neki meg nem is. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.05.10. 10:30:55

recrea írta: Én mondjuk mindig is imádtam és védtem a brazilt, de ő se kapart, h itt maradjon. Írjátok, h meg kellett volna kapnia amit kért, én meg azt mondom, el kellett volna fogadnia, amit a klub ajánlott...és mindkettő igaz.
Ez nagyon igaz. Dani is lehetett volna "hűségesebb", de én teljesen megértem, hogy elment. Ez volt az utolsó nagy dobása, ki akarta hozni belőle a max-ot, én ezért nem hibáztatom. Viszont gyanítom, hogy ebből az üzletből nem ő húzta a rövidebbet.

A vezetőségnek nem volt terve arra az esetre, ha elmegy, és ez elfogadhatatlan. Gyakorlatilag mióta elment Alves meghalt az az oldal, Messi nem tud kivel összejátszani. Nem azt mondom, hogy ezen kupák mentek el, mert ezt sose tudhatjuk, de egy olyan fegyvert vesztett Alves távozásával a klub, amit még nem tudtak pótolni, ami egy ekkora klub esetében, (még ha Alvesről is van szó) hatalmas blama.
Jó, Vidal sérülése nagy érvágás volt, és lehet, hogy ha nem sérül le, akkor most szóba se jönne Alves, de jelen helyzetben, nekünk nagyon fájó a távozása.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.10. 09:48:47

Chino írta:
zola8787 írta:Nem kell itt köntörfalazni. Alves-nek nem adták meg azt amit megérdemelt, így ingyen távozott a világ egyik legjobb jobb hátvédje. Pótolni nem lehetett, Robit elpocsékoljuk hátul, helyette nézhetjük a portugált középen.
Hiba volt a vezetőség részéről, nincs mit szépíteni, régóta itt volt, Barca szív meg miegymás, tőle elfogadtam, hogy nem enged, mint Messi vagy Iniestát sem fogom szidni ha többet akar.
Viszont elkell engednünk ezt az egészet (mint a vezetőség Danit :D)
Azért eléggé megszépülnek az emlékek. Tavaly gyakorlatilag márciustól kezdte összeszedni magát, az őszi szezonja olyan kuka volt, hogy mindenki SR-t követelte a helyére. Most jól tolja a Juve-ban, de ki tudja mit nyújtott volna itt. Eléggé belekényelmesedett a helyzetébe, új közeg, új csapat sokat tud változtatni egy játékos teljesítményén.
Nagyon kedveltem Danit, de számomra egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy közel ugyanígy keresnénk jobbhátvédet, ha maradt volna, főleg úgy, hogy kapott volna egy új szerződést, ami kihatott volna a motivációjára.
A legnagyobb gond szerintem nem az, hogy elment, hanem hogy ingyen engedtük el.
Egyrészt, másrészt pedig nem a jobbvédő poszt volt a legégetőbb probléma a szezonban. Főleg, h védekezésben Dani is finoman szólva hibázgatott. Nem feltétlen ebből következik, de így biztosan kaptunk SR-től két maradandó élményt :D Azt is lefogadom, h az ég világon senki nem néz Juve meccset, szóval ebből a 3-4 meccsből vontok le következtetést.

Én mondjuk mindig is imádtam és védtem a brazilt, de ő se kapart, h itt maradjon. Írjátok, h meg kellett volna kapnia amit kért, én meg azt mondom, el kellett volna fogadnia, amit a klub ajánlott...és mindkettő igaz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.10. 09:39:04

zola8787 írta:Nem kell itt köntörfalazni. Alves-nek nem adták meg azt amit megérdemelt, így ingyen távozott a világ egyik legjobb jobb hátvédje. Pótolni nem lehetett, Robit elpocsékoljuk hátul, helyette nézhetjük a portugált középen.
Hiba volt a vezetőség részéről, nincs mit szépíteni, régóta itt volt, Barca szív meg miegymás, tőle elfogadtam, hogy nem enged, mint Messi vagy Iniestát sem fogom szidni ha többet akar.
Viszont elkell engednünk ezt az egészet (mint a vezetőség Danit :D)
Azért eléggé megszépülnek az emlékek. Tavaly gyakorlatilag márciustól kezdte összeszedni magát, az őszi szezonja olyan kuka volt, hogy mindenki SR-t követelte a helyére. Most jól tolja a Juve-ban, de ki tudja mit nyújtott volna itt. Eléggé belekényelmesedett a helyzetébe, új közeg, új csapat sokat tud változtatni egy játékos teljesítményén.
Nagyon kedveltem Danit, de számomra egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy közel ugyanígy keresnénk jobbhátvédet, ha maradt volna, főleg úgy, hogy kapott volna egy új szerződést, ami kihatott volna a motivációjára.
A legnagyobb gond szerintem nem az, hogy elment, hanem hogy ingyen engedtük el.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.05.10. 09:22:06

Nem kell itt köntörfalazni. Alves-nek nem adták meg azt amit megérdemelt, így ingyen távozott a világ egyik legjobb jobb hátvédje. Pótolni nem lehetett, Robit elpocsékoljuk hátul, helyette nézhetjük a portugált középen.
Hiba volt a vezetőség részéről, nincs mit szépíteni, régóta itt volt, Barca szív meg miegymás, tőle elfogadtam, hogy nem enged, mint Messi vagy Iniestát sem fogom szidni ha többet akar.
Viszont elkell engednünk ezt az egészet (mint a vezetőség Danit :D)
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.05.10. 07:49:37

Bob_Marley írta:Csak nem tudom megállni Nerora reagálni. :D

Nem értem hogy tudtok sok mindenhez szentimentálisan hozzáállni, ez egy futballklub nem valami lelki segélyszolgálat. Tárgyaltak vele már előzőleg is, nem akartak vele több évet lekötni, Alves menni akart. Egy egy cég, nem az alkalmazottak dirigálnak, nekik kuss a nevük. Egyért lehet felróni, hogy nem csináltak belőle pénzt korábban, ingyen elengedni tényleg gáz volt, de igen az élet ilyen és főleg a felső vezetésben semmi másról nem szól mint hideg fejjel dönteni. Nem siránkozni kell, hogy jaj mi lett volna. Az érzelmek csak gyengítenek.

Egy kiváló játékos és ennyi, nem ő dirigál, ő elmondta mik az elképzelései milyen reputációt vár el pénzben időben, nem ért ennyit a klubnak. És az elsődleges ez a fontos, nem Alves nem a másik, nem Kis Pista. Mi a klub érdeke, ilyen kontraktusra nem volt érdeke.
Hála az Égnek ez nem a Chelsea vagy a PSG, ahol a milliárdos tulaj azt csinál amit akar... Van amiben igazad van, például, hogy a játékos ne dirigáljon, de itt nem is erről van szó. Itt arról van szó, hogy a vezetőség ebben az esetben IS nagyot hibázott. Főleg ha hideg fejjel döntöttek! Ezért kellene már régen távozniuk. Alves lenyilatkozta sok helyen a saját verzióját, hogy mi történt és sajnos van amiben igaza volt.
Ez a vezetőség évek óta a múltból él. A Pep csapat maradék tagjai hozták az eredményeket, de ebből úgy tűnik eddig lehetett megélni. Nincsenek fiatalok csak méregdrága borzalmas igazolások...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.10. 00:13:32

Az állítólagos hideg fejnek a vezetőség részéről nem csak ilyen esetekben kellene működnie.
Mert okés, el lehet fogadni amit mondasz Bob, csak mondjuk ha 10ből 1 esetben veszik elő ezt a hideg fejet, a másik 9ben meg nem, ráadásul egyértelmű hiba az az egy is, akkor megkérdőjeleződik pár dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.09. 23:52:07

Bob_Marley írta:Csak nem tudom megállni Nerora reagálni. :D

Nem értem hogy tudtok sok mindenhez szentimentálisan hozzáállni, ez egy futballklub nem valami lelki segélyszolgálat. Tárgyaltak vele már előzőleg is, nem akartak vele több évet lekötni, Alves menni akart. Egy egy cég, nem az alkalmazottak dirigálnak, nekik kuss a nevük. Egyért lehet felróni, hogy nem csináltak belőle pénzt korábban, ingyen elengedni tényleg gáz volt, de igen az élet ilyen és főleg a felső vezetésben semmi másról nem szól mint hideg fejjel dönteni. Nem siránkozni kell, hogy jaj mi lett volna. Az érzelmek csak gyengítenek.

Egy kiváló játékos és ennyi, nem ő dirigál, ő elmondta mik az elképzelései milyen reputációt vár el pénzben időben, nem ért ennyit a klubnak. És az elsődleges ez a fontos, nem Alves nem a másik, nem Kis Pista. Mi a klub érdeke, ilyen kontraktusra nem volt érdeke.
Mar a masik topicban is elmondtam hogy ez nem egy multiceg, pont hogy tudni kell kezelni ezeket a sztarocskakat es rugalmasnak kell lenni egy bizonyos pontig. Ha jol tudom olyan fizetest akart amivel meg mindig nem fert volna be az 5 legjobban kereso jatekos koze a klubon belul, holott fontossagban mar mondhatjuk hogy ott volt es mindenki pontosan tisztaban volt vele hogy irdatlan nagy ervagas lesz a tavozasa es a potlasa is gyakorlatilag lehetetlen mert annyira gyenge a piac.
A kiemelt reszre meg nem tudok mit mondani. Az a vicc, hogy egyebkent igaz de meg mindig emberek vagyunk es nem gepek es ha akarunk se tudunk ezen valtoztatni. Erzelmek nelkul mi a fenenk elnenk?
A felso vezetes elmult 10 evi munkaja 3 forintot nem ert. Es ezt hamarosan csunyabban megfogjuk sinyleni mint ahogy azt sokan gondoljak.

https://m.facebook.com/152298371641685/ ... &source=54" target="_blank
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.05.09. 23:46:43

Jól összefoglaltad, csakhogy a kutyát nem érdekli Barcelona szurkolóként a felső vezetés hideg feje és a koncepcióik, ha az eredmény az amit idén produkáltak jobbhátvéd posztra.
Azt megértem, hogy te Alvest már "elengedted", érzékelem is az itteni véleményedből, viszont azt megérthetnéd, hogy a helyére nem jött senki, ahova távozott, ott pedig világklasszis teljesítményt nyújt. Ezek után rohadtul hidegen hagy a vezetőség koncepciója meg az alá-fölé rendeltségi viszonyok.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.09. 23:30:49

Csak nem tudom megállni Nerora reagálni. :D

Nem értem hogy tudtok sok mindenhez szentimentálisan hozzáállni, ez egy futballklub nem valami lelki segélyszolgálat. Tárgyaltak vele már előzőleg is, nem akartak vele több évet lekötni, Alves menni akart. Egy egy cég, nem az alkalmazottak dirigálnak, nekik kuss a nevük. Egyért lehet felróni, hogy nem csináltak belőle pénzt korábban, ingyen elengedni tényleg gáz volt, de igen az élet ilyen és főleg a felső vezetésben semmi másról nem szól mint hideg fejjel dönteni. Nem siránkozni kell, hogy jaj mi lett volna. Az érzelmek csak gyengítenek.

Egy kiváló játékos és ennyi, nem ő dirigál, ő elmondta mik az elképzelései milyen reputációt vár el pénzben időben, nem ért ennyit a klubnak. És az elsődleges ez a fontos, nem Alves nem a másik, nem Kis Pista. Mi a klub érdeke, ilyen kontraktusra nem volt érdeke.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.19. 21:44:59

Meccs előtt az a pacsizós jelenet.. :) Ha másért nem is, legalább ezért megérte a Juvet kapni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.02.23. 20:56:26

Mennyire utálták? :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.23. 14:52:07

Dani Alves offered himself a few times to return to Barcelona during the winter transfer market. [Mundo Deportivo]

Ezt azért tényleg nehezen tudom elképzelni. Lerágott csont már tényleg. El akart menni, nem is volt jóban a vezetőkkel, de attól még nagyon hiányzik nekünk, holott amikor itt volt sokat volt szidva az utolsó két évében. :D
Más lenne a helyzet ha hoztunk volna egy normális JH-t.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.02.20. 15:20:57

ntibi67 írta:Meg ha ennyire rühelli ezt az elnőkséget,akkor a választások előtt miért írt alá?
Ha nem ír alá azzal betarthatot volna nekik!
De mivel hosszabbított azzal is őket segítette!
Vagy csak így tudta kizsarolni tőlük a neki megfelelő szerződést?
Ha ez így van,akkor is csak az önző érdekeit nézte!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.20. 15:00:28

Még ha esetleg igazad is van jobb lett volna kussba maradni mert a hangulatkeltés jelenleg semmit se segít. Gondolom a fekete oves maffizok a Juventusnál rendkívül jó emberek. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.01.10. 08:46:16

Nagy kedvencem, imádtam a pályán és azon kívül is, de azt ne felejtsük el, hogy ő akart menni. A klub iránti tiszteletből így is egy évvel tovább maradt, mint akart.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.10. 08:28:11

Normandia írta:" El kellett volna jönniük erre a gálára, hiszen őket s díjazták. Az a véleményem, hogy felkészültek a szerdai meccsre, készen állnak rá, nem ez volt az igazi ok – mondta Dani Alves. – Tiszteletben kell tartanom a döntésüket, de jobb lett volna, ha eljönnek. Túl sok fehéret láttam, eléggé kényelmetlenül éreztem magam.”
.:-D
Én az angol verzióban nem láttam azt hogy" . Az a véleményem, hogy felkészültek a szerdai meccsre, készen állnak rá, nem ez volt az igazi ok " persze szeret a sajtó kavarni..


Emellett gratulált Ronaldonak, de elmondta hogy számára Messi a legjobb, és hogy a távolság ellenére jó kapcsolatot tart a mai napig a csapattal.

Hiányzik is :( Srnak meg ilyenek helyett adhattunk volna neki egy 2-3 éves szerződést, tény hogy benne van a korban de lehet jobban teljesített volna mint a külsős veteránok és Vidal egyben...(Bár sztem még külsős veteránt sem hozunk a télen, szóval 0 opciónk lesz, ha meg Robi leereszt/lesérül akkor nincs jhv-ünk és simán rámehet egy BL..)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.10. 06:41:56

" El kellett volna jönniük erre a gálára, hiszen őket s díjazták. Az a véleményem, hogy felkészültek a szerdai meccsre, készen állnak rá, nem ez volt az igazi ok – mondta Dani Alves. – Tiszteletben kell tartanom a döntésüket, de jobb lett volna, ha eljönnek. Túl sok fehéret láttam, eléggé kényelmetlenül éreztem magam.”
.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2016.12.12. 23:36:04

Zseniális az öreg.
Nem mondom hogy egy filozófus veszett el benne, de valahogy több van benne, mint a focistákban. Amit egyébként a kinézete, megjelenése sosem mutatott! Óriási forma, nekem is hiányzik a csapatból.
Kedvenc jelenetem a banánevős jelenet, az teljesen jól vetítette ki az igazi személyiségét! :) Már amennyire ismerhetjük ugye a nyilatkozataiból, viselkedéséből. Mondjuk az Abidalos sztorik sem voltak semmik!
Respect neki!

(és a Madridnak lőtt dugó, meg a CR-nek kiosztott kötény is örök emlék, utóbbiból óriási pechre nem lett gól)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.12. 23:19:21

https://m.facebook.com/blaugranahu/phot ... 09/?type=3" target="_blank

Sokan az egyik legbutább játekosunkak tartották (az öltözködése meg a szineszkedese tényleg elég degenerált volt) de a nyilatkozataira mindig is érdemes volt odafigyelni. "Aki fél a vereségtől az a győzelembe menekül." , "Mindig azok beszélnek akiknek a leginkább csendben kéne maradniuk." Nekem ez a kettő maradt meg leginkább, de ez se gyenge. Nagyon hiányzik és nem csak a játéka.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.27. 20:38:09

Eltört ma a szárkapocscsontja, 4 hónapra kidőlt elvileg.. :?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.22. 00:19:28

Meglotte az elso goljat, eleg pofas let.. =D>
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.02. 10:42:49

Varatrix írta:Kép

:mrgreen: :mrgreen:
Vicces de a felirat úgy van rászerkesztve a képre, de gondolom ezt te is vágod. (De ettől még igaz a dolog. :D)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.08.02. 08:50:29

Kép

:mrgreen: :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése