Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.01.21. 17:09:14

Nagy elismerés számomra, köszi Petr :D Óvatosan a huzogatással, nehogy idő előtt elüldözd a klubtól :mrgreen:
Akkor látnám értelmét Grízes leigazolásának, ha jelenleg olyan állapotban lenne a támadószekció, mint a Real Madridnál.
Következő szezonban egy ilyen támadórészleg tetszene: Messi, Suarez, Dembelé, Paco, Kluivert, Arnaiz.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.21. 16:57:48

Tivornya írta:Farokméregetésen kívül semmi másra nem alkalmas Grízes leigazolása, bármilyen jó játékos! Szaréhugyé, zsebpénz fizetésért el kell hozni Kluivertet, aki fiatal, elképesztő tudással rendelkezik és maximálisan lojális a klubhoz és 2 év alatt tökéletesen be lehet építeni a csapatba és nem lesz gond a sztárhisztikkel a kezdőcsapatból/ba kimaradások-bekerülések miatt.
Őt még csak yt-n láttam játszani, de biztató volt. Most nézem, hogy '19-ben lejár a szerződése... :)

2 év múlva: Messi, Griezmann, Dembélé, Coutinho, Kluivert, Paco? :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.21. 16:55:50

Tivornya írta:Farokméregetésen kívül semmi másra nem alkalmas Grízes leigazolása, bármilyen jó játékos! Szaréhugyé, zsebpénz fizetésért el kell hozni Kluivertet, aki fiatal, elképesztő tudással rendelkezik és maximálisan lojális a klubhoz és 2 év alatt tökéletesen be lehet építeni a csapatba és nem lesz gond a sztárhisztikkel a kezdőcsapatból/ba kimaradások-bekerülések miatt.
El sem hiszem, egyetértek veled valamiben.

Nehezen tudom elképzelni, hogy 4 nagyágyút elől sikeresen lehetne menedzselni anélkül, hogy valaki bevágná a hisztit.
Háromvédős csodarendszerben lenne létjogosultsága Dembélével a jobboldalon, de az is ingatagnak tűnik, nem hinném, hogy Valverde ilyet húzna.

Másfelől én nem igazán szeretem Griezmann játékát és személyét, de ez legyen az én bajom. Nem látom rajta a győztes mentalitást és azt, ami a többiek fölé emelné játékban. A gólörömétől pedig falnak futok, de ez legyen a legnagyobb gond :D.

Ahogy említetted, Kluivert még befuthat, de nem hiszem, hogy most kéne a csapathoz hozni. Inkább vegyék meg és maradjon kölcsönben még 1-2 évet, ha az Ajax is vevő rá. A jövő szélsője lehet, még olcsón megszerezhető, nem lenne nagy befektetés. Nyáron meghúznám. Mármint az ajánlattételt, nem a játékost :mrgreen:.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.01.21. 16:42:23

Farokméregetésen kívül semmi másra nem alkalmas Grízes leigazolása, bármilyen jó játékos! Szaréhugyé, zsebpénz fizetésért el kell hozni Kluivertet, aki fiatal, elképesztő tudással rendelkezik és maximálisan lojális a klubhoz és 2 év alatt tökéletesen be lehet építeni a csapatba és nem lesz gond a sztárhisztikkel a kezdőcsapatból/ba kimaradások-bekerülések miatt.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.21. 16:37:39

Tivadar6 írta:Az idei Vb miatt, nagyobb pörgést vártam a piacon.
Bár sanszos, hogy pl Arda, csak azért lépte meg ezt most :lol:
Törökök nem jutottak ki amennyire tudom,meg Arda vissza is vonulta válogatottságtól.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.21. 15:18:50

Azért várjuk meg hogy a szezon végén hány trófeát számolunk ossze. Jól néz ki a csapat eddig, de egyelőre meg nem nyertunk semmit csak csúnyán elbuktunk egy szuperkupát.
Ezt most a Griezman-transzfertől függetlenül mondom.
Bezzeg ha LE lenne az edző. :D

Bob, attól, hogy mondjuk Griezmann érkezne, miért bontaná meg az egységet? Nem látunk bele EV fejébe, hogy mit akar vele kezdeni.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.01.21. 13:28:31

Az idei Vb miatt, nagyobb pörgést vártam a piacon.
Bár sanszos, hogy pl Arda, csak azért lépte meg ezt most :lol:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.21. 10:45:34

Bob_Marley írta:Griezmann világklasszis támadó és hátrafelé is muzsikál, de elhozni felesleges lenne. Egy jól működő egységet és morális állapotot vétek lenne megbontani.
Tudom, hogy nem szereted, de akkor is egy nagy + 1.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.21. 08:19:59

Bob_Marley írta:Griezmann világklasszis támadó és hátrafelé is muzsikál, de elhozni felesleges lenne. Egy jól működő egységet és morális állapotot vétek lenne megbontani.
Azért várjuk meg hogy a szezon végén hány trófeát számolunk ossze. Jól néz ki a csapat eddig, de egyelőre meg nem nyertunk semmit csak csúnyán elbuktunk egy szuperkupát.
Ezt most a Griezman-transzfertől függetlenül mondom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.21. 08:17:12

Griezmann világklasszis támadó és hátrafelé is muzsikál, de elhozni felesleges lenne. Egy jól működő egységet és morális állapotot vétek lenne megbontani.
Kép
Kép
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.01.21. 08:13:39

Samper írta:Valverde 20 fős keretet emlegetett. Pillanatnyilag 25-en vannak. Ezek szerint 5 távozóra számít. Mascherano, Rafinha, Vidal, Deulofeu. De ki az ötödik?
A felsorolásodból Arda Turan hiányzik.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.21. 07:39:19

Fe lehet állni a Griezman-Suarez-Messi hármassal is, lehet rotálni a franciát és az urut, az is lehet hogy Suarezt a nyáron eladjuk, de ha nem akkor is valószínűleg a következő az utolso szezonja.
Lehet sérülés, eltiltás, pihentetés stb.

100 millióért nekünk nem elhozni Griezmant errol a piacról hiba lenne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2018.01.21. 00:13:45

Ha Lajos marad, én sem látom Grizi helyét a csapatban, maximum 3 védős felállással, de azt meg nem hiszem hogy Valverde bevállalná. Dembelének ugyan kell idő, de nem hiszem hogy 100 milláért a padra jött volna...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.20. 21:26:20

Samper írta: De ki az ötödik?
Úgy vélem, Messi.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.20. 21:15:32

Samper írta:Valverde 20 fős keretet emlegetett. Pillanatnyilag 25-en vannak. Ezek szerint 5 távozóra számít. Mascherano, Rafinha, Vidal, Deulofeu. De ki az ötödik?
DS [-o<
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.20. 21:13:40

Valverde 20 fős keretet emlegetett. Pillanatnyilag 25-en vannak. Ezek szerint 5 távozóra számít. Mascherano, Rafinha, Vidal, Deulofeu. De ki az ötödik?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.20. 20:54:15

westerngom írta: Az utóbbi napokban rengetegszer le lettek írva, az előnyök pro és kontra Giezmann érkezésével.
Egyet értek minden szavaddal. Én sem ellenzem a francia leigazolását,csak nem értem. Már ha igaz egyáltalán. Na mindegy,majd kiderül,a nyár még messze van,addig valszeg 3 másik klub is bejelentkezik még érte.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.20. 20:48:13

Sinya22 írta:Suarez 32 lesz,nem 42.Egyesek úgy csinálnak mintha tolószékkel járkálna,de komolyan. Szép dolog a rotálás,aminek majd az lesz a végeredménye hogy mindenki besértődik,mert valaki(k) folyton padozni fog(nak).EV-nél be van biztosítva a védekezés,3 támadóval is akkor fogunk csak játszani,hogy ha fordítani kell,vagy éppen otthon belefér.(Mondjuk jelenleg nincs is 3 támadónk aki bevethető ). És én még mindig nem vinném hátra Messi-t,a legjobb gól lövőnk. Eddig is az volt a baj,hogy nem volt ember a kp-n,aki szervezzen,és 40 méterről indult. Most van Coutinho végre,és vissza akarjuk hozni támadó kp-nak :D Nekem semmi bajom a franciával,jó focista,de Suareznél semmivel nem jobb. Ha meg tényleg jön,és az uru issza meg a levét,akkor meg grat,megbontjuk azt,amit nem kellene :D Még ha Dembelé-t kiveszem,és úgy nézem,hogy jövőre is beugrós szerep jutna neki(amit kétlek,biztos vagyok benne hogy ha nincs a sérülés szeptemberben,mostanra kb alapember lenne) akkor sem látom,hogy miért kell igazolni előre.

De ha az igaz,hogy EV szeretné a franciát,akkor nyilván van terve,vagy már tud valamit(Suarez távozik?). Meglepődnék mondjuk.
Az utóbbi napokban rengetegszer le lettek írva, az előnyök pro és kontra Giezmann érkezésével. Senki nem lökné Lajost kispadra vagy tolószékbe, de az egyértelmű, h. a francia nagy erősítés lenne a keretnek, amivel a taktikai repertoáron felül a minőségi mélysége is meglenne végre a csapatnak. A madrid tavaly részben azért bírta jól a több frontos terhelést, mert Morata, James is többek között a keretben voltak és minőséget jelentettek mikor a pályára léptek. Minden poszton közel azonos képességű játékosaik voltak, simán tudott pihentetni és rotálni Z.Z., közel mind 1 volt kiket küldött a pályára.
Tavaly volt egy klasszisokkal felálló gála kezdőnk ami bitang jó volt, de a padunk azért minőségben már messze nem volt versenyképes egy madridi, M.city kispaddal minőségben.
Miután MoNeymar dobbantott teljes lett a letargia a keretet illetően, a nyár után mindenki felakarta lógatni Bartomeu-t .... most végre nem töltelékkel akarják versenyképessé tenni a csapatot erre "Egyesek" nekiállnak problémázni már ezen is.
HA jön Griezmann, akkor az egészen biztosan E.V. jóváhagyásával, döntésével történik, mint ahogy a keretben a felesleges játékosok eltávolítása is.
E.V. mondta meg azt is jelenleg (nem Bartomeu) h. kinek kell a keretből mennie, mert nem illeszkednek a csapatba szerkezetileg, vagy minőségileg, esetleg emberileg.
Eddig amit E.V. letett az asztalra evvel a kerettel a nyár végi letargiát követően én már bízom benne annyira, hogy ha úgy ítéli meg h. jöjjön Griezmann akkor tudja mit csinál. Feltételezem, hogy E.V. és a szakmai stáb kicsit többször átrágja, kisakkozza ezt a "problémát" amit a francia érkezése okozna. Csak Bartomeu esetében már tartanék attól h. csak egy jó piaci lehetőséget látva igazolnánk, de E.V. a nyár után megmentette a seggüket és nem gondolom h. figyelmen kívül hagynák a véleményét, ha nem akarná h. jöjjön Griezmann. Ja, arról nem is beszélve, hogy E.V. amilyen óvatos, visszafogott és taktikus edző biztos áldását adná erre a transzferre, ha nem lenne vele kész terve. Szerintem, inkább Dembele az aki kevésbé passzol a kirakósba, de az előző hsz-.ban már leírtam, hogy 20 évesen ő nálam a jövő embere és mint látjuk neki jóval több időre lesz szükség, hogy szervesen beépüljön. Nyáron Dembele egy pánik (marketing, falloszmutogató) igazolás volt inkább, mint tudatos csapatépítő, szerintem E.V.-vel is csak közölték tényként megvételét, akár csak MoNeymar dobbantását.
Személy szerint én is jobban preferálnám, ha előbb hoznánk a középpályára Gomes és DS helyett egy Xavi kaliberű játékost aki fazont szabna a csapat játékának és mélységből szervezné a játékot, már csak azért is hogy ne Messinek kelljen visszajárnia a labdáért. DE, HA Griezmann jönni fog én biztos nem fogok ezen örjöngeni habzó szájjal a fenn leírtakból kifolyólag.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.20. 20:29:36

Ha jön Griezmann és marad Suárez, miért lenne olyan elképzelhetetlen, hogy mondjuk 4231-ben lennének az első négy pozícióra ők öten, meg ugye Paco, nem megoldhatatlan feladat forgatni 5(6) embert 4 poszton.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.20. 20:15:23

Igazából katalán hírlapok cikkei meg hivatalos nyilatkozat ide vagy oda, itt az lesz az árulkodó, hogy Coutinho jövőheti kezdéséig eladjuk-e Mascheranot, hogy övé lehessen a 14, vagy simán odadobják neki a 7-est. Utóbbi esetben nagyobb az esély, hogy vaklárma volt az egész (bár a klubnak nem szokása minden don balón szintű kacsát hivatalosan cáfolnia).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.20. 20:08:38

Stalkyard írta: Áruld már el, ki csinál úgy.
Sokan megemlítik a korát,meg már pótolni kell lassan. Szerintem meg 3 év legalább van még benne. Lesznek gyenge időszakai,meg lesznek nagyon jók,mint minden focistának. Lecserélni a franciára,vagy belemenni egy olyan helyzetbe ahol Suarez minden 2. meccsen padozik szerintem rossz ötlet.

De az állandósággal egyetértek,lenne 4 kiváló támadónk,és folyton változna. Szerintem az MSN is azért működött ennyire jól,mert gyakorlatilag a WC-re is hárman mentek.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.20. 20:00:05

Sinya22 írta:Suarez 32 lesz,nem 42.Egyesek úgy csinálnak mintha tolószékkel járkálna,de komolyan.
Áruld már el, ki csinál úgy.
Szép dolog a rotálás,aminek majd az lesz a végeredménye hogy mindenki besértődik,mert valaki(k) folyton padozni fog(nak)
Ezzel kapcsolatban is leírtam, hogy miért nem igazán működőképes.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.20. 19:26:55

Suarez 32 lesz,nem 42.Egyesek úgy csinálnak mintha tolószékkel járkálna,de komolyan. Szép dolog a rotálás,aminek majd az lesz a végeredménye hogy mindenki besértődik,mert valaki(k) folyton padozni fog(nak).EV-nél be van biztosítva a védekezés,3 támadóval is akkor fogunk csak játszani,hogy ha fordítani kell,vagy éppen otthon belefér.(Mondjuk jelenleg nincs is 3 támadónk aki bevethető ). És én még mindig nem vinném hátra Messi-t,a legjobb gól lövőnk. Eddig is az volt a baj,hogy nem volt ember a kp-n,aki szervezzen,és 40 méterről indult. Most van Coutinho végre,és vissza akarjuk hozni támadó kp-nak :D Nekem semmi bajom a franciával,jó focista,de Suareznél semmivel nem jobb. Ha meg tényleg jön,és az uru issza meg a levét,akkor meg grat,megbontjuk azt,amit nem kellene :D Még ha Dembelé-t kiveszem,és úgy nézem,hogy jövőre is beugrós szerep jutna neki(amit kétlek,biztos vagyok benne hogy ha nincs a sérülés szeptemberben,mostanra kb alapember lenne) akkor sem látom,hogy miért kell igazolni előre.

De ha az igaz,hogy EV szeretné a franciát,akkor nyilván van terve,vagy már tud valamit(Suarez távozik?). Meglepődnék mondjuk.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.20. 19:13:43

Egészen nyilvánvaló, hogy ez az 5 ember nem fog egyszerre kezdeni, amíg Valverde az edző. Már ha jön Griezmann, ami egyelőre még csak erős fikció.

Én egyrészt akkor tudom elképzelni, ha visszaállunk 4-3-3-ba Messivel hamis kilencesben, a két szélen meg Grízes és Dembélé. Magyarul ha Suárez távozik, vagy kispadra teszik. Egyik se fog megtörténni szerintem.
A másik, ha Grízes jön mondjuk ide egy évet padozgatni, rotálni Suárezzel a kezdőtagságot (nem feltétlen ugyanabban a rendszerben),kihasználva, hogy 100 milláért kérdés nélkül el tudnánk hozni, aztán a következő szezon után selejteznénk le az urut. Ha Griezmann mondjuk mindenképpen ide szeretne jönni, akkor én ezt még el tudom képzelni, hogy bevállalja. De ezt meg az állandóság sínylené meg, nem úgy ismertem meg ez alatt a pár hónap alatt Valverdét, aki rendre megbontaná a csapatát, csak mert mindkét csatárnak kellenek a percek.

Szóval érdekes lesz, kíváncsi leszek végül mi fog történni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2018.01.20. 18:51:22

18Barca99 írta:Nem ellened szól, vannak itt még ehhez hasonló cifra kommentek, csak jó lenne, mielőtt leírunk valamit annak lenne egy kicsi realitása.
Nyilván ezt mint fikció írtam. Max nem jött át vagy nem fogalmaztam érthetően. Sehogy máshogy nem tudom elképzelni, ha minden sztárunkat játszatni akarja. Am annak idején MU-s barátom ugyan így fogalmazott. Majd pont Rooney fog csúszni mászni. És bejött. :mrgreen:

Nézek Barca meccseket úgy 97 óta. Bár 99ig csak kötelező volt apuval kimenni. (kint dolgozott Barcelonában).

Mellesleg anno volt kint egy mondás. Tök mind1 mennyit kapunk, a lényeg, hogy 1gyel többet lőjünk. Ez persze a mai modern fociba nem jönne be, de anno Kluivertéknél simán kivitelezhető volt. Igaz ott is sz*rok voltunk. :mrgreen:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Válasz küldése