Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.06.06. 10:52:05

Subinho írta:
Nem, ezt nem Busi szívná meg, hanem Iniesta, ill. ha jön egy minőségi kp, az is. A 4-2-3-1-ben gyakorlatilag van 2 szélső támadó, egy középső amolyan 10-es, illetve előtte egy center. A kp-n ebben az esetben az a 2 ember vkp, máshogy nem lehet, mert ha ebből egyik még tkp, akkor egyrészről a 10-essel kioltják egymást, másrészt végig szaladnak rajtunk. Ebben a felállásban Iniestának nincs helye, vagyis ez halva született ötlet.
Ha Messi nem megy ki a jobb szélre és nem akarunk 4-3-3-at játszani, akkor egy régi Milanos 4-3-1-2 felállás lehetne, ebben a 3 kp adott, előttük Messi, a 2 csatár pedig Ney és Suarez. Ebben az esetben viszont Suarez szívná meg, mert sokkal többet ki kéne mennie jobb szélre, vagy ha nem, akkor a kp-snak kell oda kilépnie, lásd idén Rakitic. Viszont ott sztem Robi jól ellenne, kp, kis jobbra besegítéssel, mögötte egy igazi jobbhátvéddel. Nem lenne ez rossz...
De, Busquets szívná meg, mert ha előre egy Neymar-Suárez-Dembelé triót képzel el Valverde és mögöttük még ott van Messi is középen, akkor emögött a 4es mögött Busquets a maga lomha játékával már nem férne be, mert túl sebezhetővé válna a középpálya. Oda bizony a Roberto/Rakitic kettős egyike és egy "pitbull" típusú vkp kellene, hogy ne tudjanak átrohanni rajtunk. Ebben az esetben az új középpályás nem egy Verratti típusú játékos, hanem inkább egy N'zonzi/ Bakayoko típusú középpályás kellene legyen. Én őszintén szólva nem bánnám ezt a változást, még akkor sem, ha kedvelem Busi játékát. Iniesta meg idén sem bírt már sokat, ebben a rendszerben Messi mögött lenne első számú opció.

Egyébként nem igazán bízom Robert-ben, mert eddig 1 jó igazolása volt, Umtiti (talán még Cilessen), a többiek felsültek és a keret leggyengébb láncszemei. Persze Lucho keze is benne volt ebben, de én elküldtem volna ezt a "majmot" is már a télen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.06.06. 10:40:41

Most komolyan. Mi a bánatost látnak ezek ebben a Bellerínben? Hát még az Arsenalban sem volt kezdő a vége felé, úgy tudom. Ha idehozzák ilyen 40-50 milliókért, akkor csak gratulálni tudok, a kp-ra meg remélem jön megint egy félmegoldás. Úgy látom mindent megteszünk továbbra is, hogy a Madrid zsákszára nyerje a címeket.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.06. 10:35:39

Umtiti just spoke to L'equipe 21 in an interview said that Barca interest for Dembele is real and that he is ready to welcome him.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.06.06. 10:24:50

Mundo:

A Barca vezetősége együtt vacsorázott Bellerín képviseletével, és világossá tették hogy. Valverdének rá van szüksége a védelem megerősítéséhez. Gyorsan rövidre szeretnék zárni ezt a kérdést.

A mundo felmérései alapján az olvasók a Védelem megerősítését tartják a legfontosabbnak a nyáron 57%-ban.

Második legfontosabbnak, az "egyéb" kategóriát jelölték, ami a választható Kapus, Csatár, Védő elemekből arra enged következteetni hogy, 38% a középpályát erősítené. Ahol szóba került Eriksen neve, de a túlnyomó többség szerint csak "reális" áron érdemes leigazolni. "

Továbbá:
A szavazók a Di María, Deulofeu, Dembélé, Vitolo névsorból 67%-ban Dembelét látnák a legszívesebben.

És már nem annyira hozzánktartozó de mégis:
Dani Alves felkelteette a Chelsea érdeklődését, hamarosan felveszik a juventussal a kapcsolatot.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.06. 09:40:11

Feast4 írta:
Nero. írta:Dembelet tovabbra se ertem hogy hova.. .
Ha berakja Messit ACbe akkor nincs kezdő színtű jobbszélső.Mondjuk nem ezt a felállást 4-2-3-1 szerintem Busi fogja megszívni...
Nem, ezt nem Busi szívná meg, hanem Iniesta, ill. ha jön egy minőségi kp, az is. A 4-2-3-1-ben gyakorlatilag van 2 szélső támadó, egy középső amolyan 10-es, illetve előtte egy center. A kp-n ebben az esetben az a 2 ember vkp, máshogy nem lehet, mert ha ebből egyik még tkp, akkor egyrészről a 10-essel kioltják egymást, másrészt végig szaladnak rajtunk. Ebben a felállásban Iniestának nincs helye, vagyis ez halva született ötlet.
Ha Messi nem megy ki a jobb szélre és nem akarunk 4-3-3-at játszani, akkor egy régi Milanos 4-3-1-2 felállás lehetne, ebben a 3 kp adott, előttük Messi, a 2 csatár pedig Ney és Suarez. Ebben az esetben viszont Suarez szívná meg, mert sokkal többet ki kéne mennie jobb szélre, vagy ha nem, akkor a kp-snak kell oda kilépnie, lásd idén Rakitic. Viszont ott sztem Robi jól ellenne, kp, kis jobbra besegítéssel, mögötte egy igazi jobbhátvéddel. Nem lenne ez rossz...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.06. 09:32:36

S.Agüero írta:3-3-1-3 esetén szükség lenne Dembelére. Más kérdés, hogy akkor Digne és Alba minek. :mrgreen:
valverde, mindig, mindenhol 4 védővel játszott. ha kell neki dembelé, biztos nem padra hoznánk, így a 4-2-3-1 lenne az alap, ahhoz viszont a kp-sok felét ki kellene innen szórni
Chino írta:tkp-ként is eljátszik, de nem a jobbszél az elsődleges posztja.
a transfermarkt szerint idén 24x játszott középen, 15x a baloson, 9x a jobboson. elég mobilisnak tűnik
Chino írta:Szerintem a 4-3-3-on Valverde sem nagyon akar változtatni és nem is igazán kell.
lehet, viszont vhol vmelyik interjújában azt olvastam, hogy szerinte messi túl sokat van szélen és középen sokkal hasznosabb, ergo ő sem akarja visszatenni szélre. ha meg nem tesz ki a helyére senkit, akkor megint egy féloldalas 4-3-1-2 lesz, úgy a pálya jobbfelső részében egy emberünk sem lesz...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.06.06. 09:40:13-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.06. 09:05:57

Bob_Marley írta:Dembele rohadt nyers, akkor már inkább Deulofeu, pedig őt aztán totál nem kedvelem. :D

A három védős felállásban meg Alba megszívná valóban, ami nagyon nagy luxus lenne. Posztján topnak számító embert nem szabadna eltékozolni, főleg a legjobb korában, teszem azt egy nyers Dembeléért vagy másért.
Szerintem ebszolút nem az a gond, hogy nyers, lévén egy 20 éves gyerekről beszélünk, viszont én ahogy Nero is említette a posztját nem látom. Elég kompatibilis az biztos, tkp-ként is eljátszik, de nem a jobbszél az elsődleges posztja. Középpályán, ahol szokott játszani, kioltanák egymást Messivel és védekezésben egy MSN+Dembelét két csúcsnéger sem bírná ki. Úgy szaladnának át rajtunk a kiscsapatok, mint a huzat.
Akkor sokkal inkább értelme lenne megtartani Rafinhat aki kp-n is és jobbszélen is bevethető, nem mellesleg a védekezésből is kiveszi a részét.
Szerintem a 4-3-3-on Valverde sem nagyon akar változtatni és nem is igazán kell. Idén sem a felállással volt a gond, hanem, hogy hiányzott oda minőségi ember. Amikor Ini kipihenten sérülés nélkül be tudott szállni, olykor a régi időket idézte. Plusz a jh, ami borzasztó sarkallatos volt, Messi is sokszor már a saját tizenhatosig jött vissza.

Rakitic és Busquets sem felejtett el focizni. A horvátnak szinte végig egészen más poszton kellett teljesíteni. Gomessel a másik oldalon gyakorlatilag át kellett menni tkp-ba úgy hogy meg kellett volna oldani a mögötte lévő űrt. Ez nem ment neki. Nem tudta kihozni az erősségeit, ami korábban kirobbanthatatlanná tette.

Semedonak baromira örülnék. Jó lenne minél hamarabb lefixálni és akkor lehetne koncentrálni elsyősorban a ballaszttal. A portugállal ráadásul egy újabb emberrel bővülne a kp. Egy SR-Rakitic-Ini trió simán elég lehetne, ha érkezne egy kezdő szintű középpályás. Minőségileg és mennyiségileg is meglennénk, plusz még Alenanak is lehetne helye.

Így, hogy új edző van szerintem nem lenne akkora blama Gomest elpaterolni egy év után. Betudható annak, hogy mással képzeli el a jövőt Valverde és pont. Így kijöhetne akár 50-60 millió is eladásokból, ha a mi átigazoláspolitikánkat vesszük alapul.
Forca Barca!!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.06.06. 07:30:07

Szerintem jó lenne Dembelé. Sokszor nincs jobb oldalunk, mert Messi középre húzódik. Vele lenne, és tökéletes lenne a 4231 felállásban, amit én nem alaptaktikaként képzelek el, hanem akkor ha nagyon beáll az ellenfél, lesz egy jó szélsőnk a jobboson is.
Másrészt szerintem annyit, mint Ney ő is védekezik majd.
Univerzális. Jobboson és baloson is remek. Nekem pont ez hiányzott a keretből eddig. Arda csak balon jó, jobboson meg kényszermegoldások voltak eddig.
Nem tudom mennyi az ára, de egy visszavásárolt Deu, egy Denis, Munir, de akár Rafinha is jó célállomás lehetne Dortmundba. Ott szerintem a felsoroltak kiteljesedhetnének. Ha nem is az összes, de ebből a négyesből 1-2 játékossal lehetne csökkenteni a vételárat...
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.06.06. 06:51:36

palesz77 írta:A hírek szerint Robert Dembélé megszállottja, ő is jönne, és rá is hajtunk a nyáron. Azt is olvastam, hogy Dembélé Messi videókat likeolt most Twitteren, de nem ellenőriztem. :D Mundo újságírója írta az elsőt ha jól tudom.

Plusz a Benfica igazolt már Semedo helyére, remélem ez azt jelenti, hogy hozzánk van közel, és mégse Bellerín jön. [-o<
Ha ez a 2 jönne, meg egy ütközésre alkalmas és egyben épkézláb játékos (n'zonzi, remelem most Bob szívet meg meglengettem :mrgreen: ) akkor hatalmas fejlődés lehetne jövőre.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.06. 00:02:00

De elvileg Valverde nem akar módosítani a 4-3-3on + két 4es lánccal szeret védekezni, Messi nem nagyon érezte a bugit közepén, plusz Busquetset szerintem zavarná ha kapna maga mellé valakit.
Azt se hiszem hogy kibírnánk védekezésbe hogy egyszerre fent van az MSN meg ez a Dembelé gyerek.
De lehet igazatok van és nagyon új felállás lesz, most több mint egy hónapig max találgatni tudunk.

Di Mariara visszatérve jo jatekos meg minden, de azért jobb lenne ha Valverde és Robert igazolnának nem pedig Messi.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.06. 00:01:17

Dembele rohadt nyers, akkor már inkább Deulofeu, pedig őt aztán totál nem kedvelem. :D

A három védős felállásban meg Alba megszívná valóban, ami nagyon nagy luxus lenne. Posztján topnak számító embert nem szabadna eltékozolni, főleg a legjobb korában, teszem azt egy nyers Dembeléért vagy másért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.05. 23:47:25

Nero. írta:Dembelet tovabbra se ertem hogy hova.. .
Ha berakja Messit ACbe akkor nincs kezdő színtű jobbszélső.Mondjuk nem ezt a felállást 4-2-3-1 szerintem Busi fogja megszívni...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.06.05. 22:55:27

Szerintem bármi is lesz a felállás, Messi nem akar a jobboson játszani, vagy Valverde számol vele középen inkább. Ezért vannak a Di Maríás hírek is. Kettejük közül viszont egyértelműen Dembélét kellene elhozni, lévén benne van 10+ év, Máriában meg 3-4. Az áruk kb. ugyanannyi lenne amúgy is.

Persze az is Dembélé mellett szól, hogy Barca rajongó. Di María ellen meg az, hogy Reálos volt meg elég trágya módon viselkedett ellenünk a PSG színeiben is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.05. 22:50:49

3-3-1-3 esetén szükség lenne Dembelére. Más kérdés, hogy akkor Digne és Alba minek. :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.06.05. 22:47:22

palesz77 írta:A hírek szerint Robert Dembélé megszállottja, ő is jönne, és rá is hajtunk a nyáron. Azt is olvastam, hogy Dembélé Messi videókat likeolt most Twitteren, de nem ellenőriztem. :D Mundo újságírója írta az elsőt ha jól tudom.[-o<
Umtiti is véleményezte a dolgot, de nem akarta túlzottan részletezni (https://www.youtube.com/watch?v=cIk4LW093r4&app=desktop" target="_blank). Azt mondta, megvárja, amíg hivatalossá válik. Ez alapján tényleg lehet valami komoly a háttérben.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.05. 22:44:48

Dembelet tovabbra se ertem hogy hova? O tamado nem?

Jo lenne ha a jobbhatved kerdes lezarulna, bar errol a Semedo gyerekrol semmit nem tudok de youtubeos vidik alapjan jol nez ki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3546
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.05. 22:42:59

palesz77 írta:A hírek szerint Robert Dembélé megszállottja, ő is jönne, és rá is hajtunk a nyáron. Azt is olvastam, hogy Dembélé Messi videókat likeolt most Twitteren, de nem ellenőriztem. :D Mundo újságírója írta az elsőt ha jól tudom.

Plusz a Benfica igazolt már Semedo helyére, remélem ez azt jelenti, hogy hozzánk van közel, és mégse Bellerín jön. [-o<
Ha egy valami csoda folytán egy Dembélé Verratti Semendo kombót valami csoda folytán összehozznánk... Fuuu...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.05. 22:29:08

A hírek szerint Robert Dembélé megszállottja, ő is jönne, és rá is hajtunk a nyáron. Azt is olvastam, hogy Dembélé Messi videókat likeolt most Twitteren, de nem ellenőriztem. :D Mundo újságírója írta az elsőt ha jól tudom.

Plusz a Benfica igazolt már Semedo helyére, remélem ez azt jelenti, hogy hozzánk van közel, és mégse Bellerín jön. [-o<
Avatar
R11
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017.04.29. 17:56:12

2017.06.05. 17:49:15

ha jól értelmezem Eriksen (Tottenham) nem tudna nemet mondani a barcának :) https://twitter.com/HotspurRelated/stat ... 3928242176
ez az átadás ... =D> : https://twitter.com/Pochitivity/status/ ... 0779815937
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.05. 17:36:51

Náluk a középpályával van baj, Arda meg inkább elől bevethető szóval akár maradhat is. Busquetsel és a posztjával kell valamit csinálni ott vannak gondok, nem rossz játékos ő, de megint meg kell tanulnunk használni.

Nem tudom, hogy fog-e érkezni bárki is középpályára, mert létszámban bőven megvagyunk
Rakitic és Roberto rendben vannak, Busquets szintén nem rossz játékos, de vele valamit kezdeni kell, Iniesta kiegészítésnek még mindig jó lesz biztos, hogy marad, Rafinha, Denis távozhat és ott van még Gomes, aki ennél gyengébben nem is játszhat. Valverde, majd megoldja, ha nem akar repülni...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.05. 16:17:05

Nero. írta:Az szép ha Turan maradni akar, akkor kiből csinálunk lóvét?
Hülye, ha maradni akar és nem csak zsarol. Addig mondják jó játékosnak a Barcanál, amíg el akarják adni. Ha juszt is marad, akkor lejáratják és koptathatja a kispadot és a lelátót. Akkor soha többé nem lesz focista.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.05. 15:58:29

Szerintem simán működhetne. Weiglt én még nem kategorizálnám be azért, bár tény, nagyon "Busquetses", de szerintem Busi előtt is tudna játszani simán. Képességei adottak hozzá.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.05. 15:51:28

csababarca írta:kösz palesz, vedd már el a kedvünket.

Mehetne a Busi-Weigl vkp páros,
Csak szóljatok és jövök.. :mrgreen:

Szerintem amúgy ez a duó nemis működne, két olyan szinten hasonló játékosról beszélünk, hogy az nagyon ritka. Ugyanaz a feladatkörük, ugyanott mozognak, szerintem egymás elől vennék csak el a helyet, mint anno Xabi és Busi a válogatottban. Ők is rendre gyengén szerepeltek egymás mellett, legalábbis ahhoz képest, amit egyedül nyújtani tudnak. Busi mellé én olyat hoznék inkább, aki előre is mozog a labdával, mint Gündogan volt Weigl mellett anno - Verratti, köhm.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.05. 15:43:25

Az szép ha Turan maradni akar, akkor kiből csinálunk lóvét?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.05. 15:35:50

palesz77 írta:Jótanács: Ha a forrás a Don Balon, kezeljétek úgy mint a Daily Mail híreket. :D
kösz palesz, vedd már el a kedvünket.

Mehetne a Busi-Weigl vkp páros, előttük Messi, jobbos Di Mariska, balos Neymar, Lajos meg sutáskodhat középen. :mrgreen:

nah fmbűű ki, ilyen úgysem lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése