Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.12.28. 09:37:15

Sikeresen öregitik a csapatot. DiMaria 29-30 éves akárcsak Pique, Vermalen, Rakitic, Busi,Paula, Iniesta/33/ Suarez, Messi. Amugy megállná a helyét, de fiatalok kellenek.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.12.28. 07:14:46

Samper írta:Hogy mennyire nem jó az alapcsapat - kiegészítő ember felállás, arra tegnap bizonyítékot szolgáltatott a City. Pep mester egyszerre betette a kispados Bernardo Silvat és Gündogant a kezdőbe. Mindkettő olyan focista, akiket mi is boldogan leigazolnánk - és joggal. Mégis majdnem ráment a meccs arra, hogy nincsenek úgy összeszokva a támadókkal, mint ha többet játszanának együtt. A labdatartási fölény meg volt, az átütő erő nem. Tanulság: folyamatosan rotálni kell.
Rossz stratégia lehet az, amivel 20 lejátszott mérkőzés után 19 győzelemmel és 1 döntetlennel áll a csapat a Premier League élén. :lol:

Nézz gyakrabban City meccset, a sérülések miatti merítési lehetőségekhez képest forgatva van a csapat. Legalábbis annyira, amennyire kell, ahogy azt a példa is mutatja. Fontos a rotáció, de a City pont rossz példa annak teljeskörű hiányára.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.28. 07:07:56

Hogy mennyire nem jó az alapcsapat - kiegészítő ember felállás, arra tegnap bizonyítékot szolgáltatott a City. Pep mester egyszerre betette a kispados Bernardo Silvat és Gündogant a kezdőbe. Mindkettő olyan focista, akiket mi is boldogan leigazolnánk - és joggal. Mégis majdnem ráment a meccs arra, hogy nincsenek úgy összeszokva a támadókkal, mint ha többet játszanának együtt. A labdatartási fölény meg volt, az átütő erő nem. Tanulság: folyamatosan rotálni kell.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.12.28. 06:49:53

recrea írta:Az engem is érdekel, h Dembele hatékonyságát miből szűrted le? Mondjuk már itt van fél éve...se gól, se gólpassz.
Egy gólpassza még így is van. :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.28. 01:18:37

Az engem is érdekel, h Dembele hatékonyságát miből szűrted le? Mondjuk már itt van fél éve...se gól, se gólpassz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.12.28. 01:04:26

Nero. írta: Remélem nem sápadsz le csak mert leírom a véleményem :) Nem kritizálom őket, csak mondom hogy Semedotól elvártam egy kezdő-szintet (szerintem joggal), Dembeléről meg az a véleményem hogy egy nagyon ügyes, nagyon látványosan játszó, robbanékony gyerek, de az elmúlt 10 év egyik Barcájában se tudok elképzelni egy hasonló játékost.
Már látom magam előtt, ahogy vagányul kicselez, lefut 2-3 embert, majd belevezeti a negyedikbe. Szépnek szép, csak a végeredmény labdavesztés. De ne legyen igazam.
Még mielőtt valaki megemlítené Neymart, ne tegye, mert ég és föld hatékonyságba a két játékos.
Szerintem pedig egyértelmű, hogy kritizálod mindkettőt az első perctől fogva. Nem tudom Semedoval mi a probléma. Igen komoly meccseket hozott le, de így hogy nincs folyamatosan játékban elég nehéz megmutatni mi is a max. tőle. Szerintem egyáltalán nem csalódás, sőt!

Dembelé pedig eddig még egy meccset sem játszott le, de te már látod, hogy annyit csinál hogy belevezeti az emberekbe. Habár gondolom minden Dortmund meccset láttál tavalyról. A hatékonyság pedig Neymarnak sem volt az erőssége pl. tavaly.
Ráadásul nekünk pont egy olyan ember kéne aki ki tud cselezni 2-3 embert, mert sajnos Messin kívül nincs olyan támadónk aki képes erre. Pedig ez muszáj, ha meg akarjuk bontani a védelmeket. Plusz ezen halnak el a kontrák is. Hiába indítják Lajost, Denist, Pacót, Deulofeut vagy éppen a soros támadót képtelenség végig vinni. Deu erre alkalmasnak tűnt, mert régen nagyon érezte az 1vs1-eket, de valami nagyon megtört benne.
csababarca írta:lehet tök hülye vagyok hozzá, vagy megfeküdte a hasam a karácsonyi menü, de nekem DM-el nem lenne bajom. bocsi. (lehet szentségtörés, de inkább 40M DM-re, mint 120M Coutinhora.)
Csak éppen Coutinho arra a posztra jönne, amire leginkább kell az erősítés, DM-től pedig elég távol van, nem igazán Ini pozíciója a profilja és akkor még finom voltam. Amellett eddig egyik csapatában sem tudott megtanulni védekezni, nem valószínű hogy 30 évesen fog rászokni, pedig ez nálunk létkérdés. Arról ne beszéljünk, hogy az egyik legnagyobb erőssége a gyorsaság, ami már csak kopni fog.
És a személyiségét teljesen ki is hagytam.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.28. 00:01:05

Miért, te mit vártál tőle?
Azt nem hogy hogy ő lesz az új Dani Alves, de azt igen hogy egy korrekt kezdő-szintet lehoz és Roberto végre megmutathatja magát középen.
Annyira jó
Remélem nem sápadsz le csak mert leírom a véleményem :) Nem kritizálom őket, csak mondom hogy Semedotól elvártam egy kezdő-szintet (szerintem joggal), Dembeléről meg az a véleményem hogy egy nagyon ügyes, nagyon látványosan játszó, robbanékony gyerek, de az elmúlt 10 év egyik Barcájában se tudok elképzelni egy hasonló játékost.
Már látom magam előtt, ahogy vagányul kicselez, lefut 2-3 embert, majd belevezeti a negyedikbe. Szépnek szép, csak a végeredmény labdavesztés. De ne legyen igazam.
Még mielőtt valaki megemlítené Neymart, ne tegye, mert ég és föld hatékonyságba a két játékos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.27. 23:31:10

csababarca írta:lehet tök hülye vagyok hozzá, vagy megfeküdte a hasam a karácsonyi menü, de nekem DM-el nem lenne bajom. bocsi. (lehet szentségtörés, de inkább 40M DM-re, mint 120M Coutinhora.)

mondjuk az álom továbbra is Verratti vagy Thiago, de mindkettő esélytelen. Thiago ráadásul nagyon sérülékeny, lehet nem is tudnánk rá hosszútávon számítani.

én télen nem igazolnék, nincs szükségünk most senkire szerintem, olyat aki meg a bl-ben is bevethető, felesleges, mert nem véletlen nem játszott ősszel a bl-ben.
meg kell nézni tavasszal merre tartunk, mik az eredmények, hogyan alakul eleve EV elképzelése Dembele visszatérésével, és nyáron lehet ügyködni ha úgy van.
Mondjuk ezt nem értem, ha Dembele 150, egy védő 90, akkor a 120 simán korrekt. Úgy meg főleg nem értem a garasoskodást, hogy a klub pénze, nem a fórumozóknak kell összedobni :D

DM meg ingyen se. Amellett, hogy egy végtelenül unszimpatikus játékos, szerintem a pályafutása csúcsán se érte el a Barca szintet. Ha nem ballábas lenne, még mindig Argentinában játszana, annyira egydimenziós játékos.

Azzal se értek egyet, hogy télen nem kell igazolni. Erre a lyukas keretre bármikor ráfér az erősítés. A BL-nek nem mi vagyunk a fő esélyesei, én személy szerint egy elődöntővel boldog lennék.
Értem, hogy nyáron könnyebb beépíteni valakit (persze ha nem az utolsó pillanatban jön), de egy védőt muszáj hozni, Coutinho meg bármikor beférne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.27. 23:09:32

De egyelőre Semedo nem tudja hozni azt amit vártunk
Miért, te mit vártál tőle?

Annyira jó, hogy Semedót és Dembélét is ott kritizálod, ahol lehet. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.27. 22:56:59

És Griezmann hova, de főleg minek jönne?
Nálam a legpozitívabb jóslat Suarezzel kapcsolatban hogy erre a fél évre még úgy ahogy felszívja magát (olyan mint a Poolban vagy mint itt az első 2 évében már soha nem lesz - nálam az a nívó egy Barca 9esnél), aztán onnantól már csak egyre több és több olyan gyenge meccs jön tőle amiből az utolsó egy évben nincs hiány.
Az ő helyére gondolom Griezmannt.
lehet tök hülye vagyok hozzá, vagy megfeküdte a hasam a karácsonyi menü, de nekem DM-el nem lenne bajom. bocsi. (lehet szentségtörés, de inkább 40M DM-re, mint 120M Coutinhora.)
DMnek én is örülnék, de ő legkorábban csak nyáron jönne, addigra meg már túl koros lesz. Jöjjön a brazil, fiatal, motivált, több poszton is bevethető.
Úgy hívják, hogy Sergi Roberto és nem 100 millió.
Ez így jól hangzik, de azért reálisan nézve mostmár tudjuk hogy nem SR lesz az új Iniesta szintű playmaker, őt sokkal inkább Rakitic mostani posztján tudom elképzelni.
De egyelőre Semedo nem tudja hozni azt amit vártunk, úgyhogy Robertonak ott kell maradnia jobbhátvédnek, és lehet hogy még évekig azon a poszton kell dekkolnia.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.27. 22:30:08

Most hogy a Pool 90 millióért igazolt védőt, egyre jobb biznisznek tűnik Griezmann 100-ért, pláne, hogy 80-90-et ér is. Hogy hol csinálnánk neki helyet, azt nem tudom. Bár reményeim szerint még van pár jó év az uruban, gondolni kellene a Suárez utáni időkre is, és ahogy a piac alakul, lehetetlen lesz értelmes áron támadót igazolni mire ő kimegy. Viszont ha Griezmannt megveszi most jó áron egy United, ő is lekerül a térképről.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.27. 21:54:44

lehet tök hülye vagyok hozzá, vagy megfeküdte a hasam a karácsonyi menü, de nekem DM-el nem lenne bajom. bocsi. (lehet szentségtörés, de inkább 40M DM-re, mint 120M Coutinhora.)

mondjuk az álom továbbra is Verratti vagy Thiago, de mindkettő esélytelen. Thiago ráadásul nagyon sérülékeny, lehet nem is tudnánk rá hosszútávon számítani.

én télen nem igazolnék, nincs szükségünk most senkire szerintem, olyat aki meg a bl-ben is bevethető, felesleges, mert nem véletlen nem játszott ősszel a bl-ben.
meg kell nézni tavasszal merre tartunk, mik az eredmények, hogyan alakul eleve EV elképzelése Dembele visszatérésével, és nyáron lehet ügyködni ha úgy van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.27. 21:36:33

visca el barca írta:
egyedül paula foglal nem eu-s helyet, a többinek mindnek van eu-s útlevele, szóval még coutinhoval együtt is beleférne, bár ha minát megvesszük akkor az már 4 ember
Erre voltam kiváncsi, köszönöm!

Cestus írta:https://twitter.com/BarcaSpiral/status/ ... 2548828165

Jajj de jó lenne már. :mrgreen:
Inkább a halál...
visca el barca írta:
wild írta:A Liverpool megvette Virgil van Dijk-t 70 millió fontért. Ha kell nekik pénz, akkor eladják Cou-t.
nem kell nekik pénz, ha kellene akkor nyáron 2x áron eladták volna coutinhot
Még az is lehet, hogy van valami a háttérben.
Nem turkálok a zsebükben, de tölük ez kicsit szokatlan. Ha a PSG vagy valamelyik Manchester fizetne ennyit télen egy védőért, az természetes lenne, reméljük a háttérbe van valami.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.27. 20:30:14

Nem a pénz itt a probléma szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.27. 20:19:50

Persze, Di Maria...Értelme 0 lenne már így hogy Bl-be sem játszhat.
Max annyi, hogy Iniestát tudnánk vele pihentetni a bajnokságban.

Akkor már ezerszer inkább Özil, aki a BL-ben is játszhatna, ő is csak vészmegoldás, de legalább BL-ben is be tudna segíteni. Bajnokságot már Iniesta nélkül is hoznunk kell innen.
Nekünk olyan kell, aki a BL-ben is segítségére lehetne a csapatnak.


De a legjobb továbbra is egy Coutinho/Tiago lenne, ne sajnáljuk már a pénzt, mit nekünk 130-150 millió egy olyan játékosért, azok után hogy Gomesra és Ardára 90+ millió +fizu-t vertünk el?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.27. 20:16:00

Ne szórakozzunk már DM-el, hozzuk Coutinhót, vagy ha lehet Verrattit/Thiagót, ha nem, akkor meg nyomassuk ott SR-t, Alenát, Sampert.
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2017.12.27. 19:58:27

Cestus írta:Jajj de jó lenne már. :mrgreen: Di María olyan mint a jó bor, transzferszezonról transzferszezonra öregebb és érettebb egyben.
Paulinho 40 milliója és Van Dijk 85 millija után ez aprópénz, de útálom a patkányarcút. Mondjuk a Deulo+Paco+Vidal hármasból talán még össze is jöhetne 45 milla. Az argentinok járnának vele a legjobban, fél év alatt jól összeszokna Messivel.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.27. 19:40:29

https://twitter.com/BarcaSpiral/status/ ... 2548828165" target="_blank

Jajj de jó lenne már. :mrgreen: Di María olyan mint a jó bor, transzferszezonról transzferszezonra öregebb és érettebb egyben.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.27. 19:39:36

A magam részéről egy centet se adnék Özilért, de ha Valverdenek kell, lelke rajta. Jobban ért hozzá. És egyáltalán: az elmúlt 5 évben nem volt kompetens edzőnk, most meg van. Ha a vezetőség hallgat rá, akkor nem kell minden igazolást gyanakvással figyelni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.27. 19:24:31

Sinya22 írta:Egyébként ez nem a legdrágább védő igazolás így?Angliában szerintem biztos,de lehet abszolút rekord.
kyle walker 54 volt, szóval nem csak ott, hanem abszolut rekord
wild írta:A Liverpool megvette Virgil van Dijk-t 70 millió fontért. Ha kell nekik pénz, akkor eladják Cou-t.
nem kell nekik pénz, ha kellene akkor nyáron 2x áron eladták volna coutinhot
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.27. 19:18:11

wild írta:A Liverpool megvette Virgil van Dijk-t 70 millió fontért. Ha kell nekik pénz, akkor eladják Cou-t.
*75,bár az majdhogynem mindegy. Egyébként ez nem a legdrágább védő igazolás így?Angliában szerintem biztos,de lehet abszolút rekord.
Mondjuk ehhez Cou-nak semmi köze szerintem,Van Dijk-et előző nyáron is végig hajkurászták,a pénz megvolt rá akkor is. Ha tényleg rárepülnek Lemar-ra,az majd inkább jelentheti a brazil távozását.
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2017.12.27. 19:12:21

A Liverpool megvette Virgil van Dijk-t 70 millió fontért. Ha kell nekik pénz, akkor eladják Cou-t.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.27. 19:03:04

davi10 írta:Ha ő jönne, akkor játszhatna a BL-ben? Illetve nem lenne túl sok Dél-Amerikai játékosunk, főleg ha Coutinhora is rámegyünk?
miért ne játszhatna?

egyedül paula foglal nem eu-s helyet, a többinek mindnek van eu-s útlevele, szóval még coutinhoval együtt is beleférne, bár ha minát megvesszük akkor az már 4 ember
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.27. 18:43:58

TV3 | A katalán csatorna szerint Ernesto Valverde kiadta Gerard Deulofeu útját. A szélső távozhat a téli átigazolási időszakban.
Nem is baj, a türelem véges és elfogyott.

Vidalt meg vinné a Sevilla és az Atletico is az AS szerint.
Védőnek kevés a csávó, de támadókból nem vagyunk meg, hacsak nem jön valaki télen.

A SPORT szerint újra kiküldtünk valakit Brazíliába, hogy bebiztosítsuk az Arthur-transzfert.
Ha ő jönne, akkor játszhatna a BL-ben? Illetve nem lenne túl sok Dél-Amerikai játékosunk, főleg ha Coutinhora is rámegyünk?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.27. 16:55:04

Továbbra sem hiszem,hogy nagy lesz a mozgás most januárban. Masch elmegy,talán még Vidal és ennyi. Rafinha most jön vissza sérülésből,senki nem fogja megvenni+EV szerintem mindenképpen ad neki lehetőséget. Deu-t se fogják elküldeni fél év után,Denis,Paco meg szerintem bőven maradhat cserének,utóbbi főleg jól hozza a beugró szerepet. Arda-t meg az életben nem adjuk el :D Érkező is max egy ember lesz. Nagyon meglepődnék ha igazolnánk bárki mást,főleg valami nagy nevet a kezdőbe.
Válasz küldése