Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2016.08.28. 21:20:19

Sok mindent elmond a gyerekről,hogy azt a Kimit fel tudja húzni akinek akkor emelkedik meg a vérnyomása ha pezsgőt lát. Pofátlan a kölyök,es a nyilatkozatai sem szimpatikusak az FIA meg nyomja is mellé. Elobb utobb beleakad egy Hamiltonba,Vettelbe vagy Perezbe akik felteszik a falra aztan leshet.
Annak idejen Senna hasonlóert simán nyakonragadta Schumit,most is valakinek el kellene beszélgetnie vele hogy ez igy nem lesz jo.
Bob,igazad van abban hogy nem tisztel senkit,ebben hasonlít Hamiltonhoz,de Hamilton újoncként nem nyilatkozott ekkora pofával es foleg nem tette tönkre mas versenyét sorozatban.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.28. 20:13:32

Tromort77 írta:
Lehet velem van a baj, hogy nem elég az, hogy volt egy-két baleset és kavarodás. :D
Nincs veled baj, de nem is ezen volt a hangsúly, voltak nagy előzések oda-vissza előzések nem csak balesetek. És, ami fontos kis csapatok mondhatjuk azért mert hárman az elején ledarálták egymást, de nagyon jót mentek és csinálták a cirkuszt. Szerintem ezért volt jó.

Verstappen kifogja húzni a gyufát, valaki befogja darálni a falba. :D Lewis is hasonló vérmérséklet volt, s kell is ez hogy csak magadra figyelj és nincs se Isten se ember, de azért nem szabad a sorsot sokáig kísérteni és tudni kell csöndben maradni is. Addig szívózik az öregekkel míg tényleg felkenik. Nagyon határon cikázik.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.08.28. 20:03:03

mess2009 írta:egy dologról nem esik szó, pedig én úgy láttam az is lehetett a probléma: Kimi túl óvatosan(korán?) fékezett! ettől kapott vérszemet Verstappen, és ez lepte meg Vettel-t is a finn jó rajtot vett de aztán a kanyar előtt mindketten beérték a más ütemű fékezés miatt.
ettől függetlenül a kölyök pofátlanul vagánykodik...de van akinél ez jó pont #-o az viszont elég beszédes (sajna Kimit minősítve!) hogy míg ő nem bírt a belga-holland suhanccal, Vettel simán lenyomta! arra most nem emlékszem, hogy volt e a németnek gumi előnye.
Volt egyébként, mert utána már Bottas is nagyon utólérte, aztán egy-két körre rá ki is ment a boxba. Kimi is utána ott hagyta és vert rá pár pozíciót, csak azt már nem mutatták.

Lehet velem van a baj, hogy nem elég az, hogy volt egy-két baleset és kavarodás. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.08.28. 19:17:37

egy dologról nem esik szó, pedig én úgy láttam az is lehetett a probléma: Kimi túl óvatosan(korán?) fékezett! ettől kapott vérszemet Verstappen, és ez lepte meg Vettel-t is a finn jó rajtot vett de aztán a kanyar előtt mindketten beérték a más ütemű fékezés miatt.
ettől függetlenül a kölyök pofátlanul vagánykodik...de van akinél ez jó pont #-o az viszont elég beszédes (sajna Kimit minősítve!) hogy míg ő nem bírt a belga-holland suhanccal, Vettel simán lenyomta! arra most nem emlékszem, hogy volt e a németnek gumi előnye.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.28. 19:11:18

Év egyik legnagyobb balesete volt, meg piros zászló hátulról Hamilton meg ugye az első kanyar, azt hiszem illethetjük kaotikus jelzővel. :D És pont ez, hogy igen ötödik volt, mert ő nyugodtan versenyzett és nem volt benne semmi balhéban. Hátulról nem csak előzéssel (előzött egyébként hogy odajusson)lehet előre jönni, hanem pont hogy akár box elégvágással, előtte kieséssel vagy tempóval míg mások cserélnek. Nem kapkodott és kifizetődő volt. Az jobb lett volna ha megy mint a meszes belekeveredik valamibe aztán végez a hetedik helyen mondjuk. Van x köröd ledolgozni a hátrányt és pont ezt csinálta, nem keménykedett hanem saját tempót ment, hibátlanul. És ez a kulcsszó és ezért volt nálam parádés, mert egy elfékezése volt és azon kívül semmi, erről szól ez a sport is. Ha hozod a maxot magadból meg a vasból annak lesz eredménye. Taktikázás meg végig ment a gumikkal, s pont emiatt pl Lewis végezhetett volna akár még előrébb is ha úgy adódik. Már tegnap óta ment ezzel a sakkozás, s taktikázás, hogyan oldják meg a gumikat. Nem is mindenki szuperlágyon kezdett elölről. A verseny miért jó, meg leírtam máshogy látjuk. A versenybe minden pilóta beletartozik és pont hogy sokszor az adja meg a sava borsát, ahogy a kisebb csapatok az életükért küzdenek és tartják a pozíciót. Csata, előzés, taktika ez legyen és nálam az jó futam. Neked nem ok. Nyerjen mindig Hamilton, mögötte meg mehet a harakiri, nálam ez a legeslegjobb forgatókönyv. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.08.28. 19:26:22-kor.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.08.28. 18:40:43

Mitől volt ez kaotikus verseny? Annyi történt, hogy a rajt és utána a a safety car megkeverte a mezőnyt. Az újraindítás után már Hamilton az 5 volt. Hogy mekkora szerencséje volt az azt mutatja meg, hogy Alonso azzal a tragaccsal meg 6. volt ugyanúgy. Aki szintén a mezőny végéről rajtolt. Akiket meg kellett előzni azok meg fényévekkel elmaradtak a Mercedesektől. Nagy eredmény, de nem ettől kell hasra esni. Amikor utolsóként végig verekedi magát a mezőnyön az elismerésre méltóbb, de ma nem erről volt szó. A taktikai csatáról mesélhetnél, mert én sokat nem láttam belőle. A kiscsapatoknak is csak azért volt jobb futama mert kiesett az élmezőnyből 3 ember. Persze ez relatív, hogy kinek mi. De ez a tipikus csak azért volt jó futam mert volt pár ütközés és történés, de nálam nem attól lesz egy verseny jó.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.28. 17:53:40

Lewisnak azért volt parádés futama, mert hiba nélkül lehozta ezt az elég kaotikus versenyt és meg is hozta ez a gyümölcsét. Pont ebben fejlődött Hamilton a legtöbbet az évek folyamán, most már kíméletlen gyilkos. Ezért is lett világbajnok mostanában, mert minimálisra redukálta a hibáit. Egészen elképesztően jól vezet. A jó versennyel se értek egyet, hát annyi minden történt meg előzés, meg kiesések hogy számolni se nagyon lehetett. Rosberg nevét meg persze hogy nem hallotta az ember, ha Lewis hiba nélkül (volt egy elfékezése így nem teljes a megfogalmazás) akkor ő pláne. Maximálisan meg is érdemelte a győzelmet. A jó futamon mindig ellehet vitatkozni, nem az határozza meg mi történik elől hanem en bloc a verseny milyen. Hogy taktikáznak, milyen hibák vannak, milyen előzések. Oda-vissza előzések voltak a Kemmel egyenesben. Sőt Verstappen pl hogy visszajött gyengébb gumival ott. Ha ez nem jó verseny, magas színvonalú akkor nem tudom mi az, főleg ahogy pl a gyengébb csapatok is mentek, Grosjeanék az elején, Force India végig. Na mindegy, kinek mi, nálam soha rosszabbat, csak az elején Hamilton nevét ne kelljen hallani csak az elején meg a végén. :D
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2199
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.28. 17:26:23

fanbarca írta:Először Vettelt éreztem hibásnak, lehet túl agresszív volt, de a visszajátszások alapján alapvetően Verstappen okozta. Vettel meghagyta Kiminek az egyautónyi helyet, de Verstappen bedugta az orrát oda, ahova nem kellett volna. Vettel ezt nem láthatta.
Szerintem Max volt a hibás, onnan el se tudott volna fordulni annyira szűken fordult, szerintem ő mindenképpen ütközött volna...

Kár a két Ferrariért, de igazából nem tudják felvenni a versenyt még a Mercedessel szóval sokkal több nem volt benne...

Massa megint megmutatta, hogy miért nem lett soha világbajnok.
Hamilton érdekes módon csak harmadik lett, pedig a második hely, helyes gumiválasztással meg lett volna, bár lehet biztosra mentek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.28. 16:23:30

Nagyon izgalmas volt, Rosberg leautózta az első helyen...
Középmezőnyben lévő előzések meg annyira nem dobnak fel, első helyen kéne látni már csatát, de az sajnos évek óta nincs. :roll:
Tromort77

2016.08.28. 16:19:08

Parádésnak nem nevezném Hamilton futamát. Baromi nagy mákja volt. Ő meg hozta azt amit tud. Hiába a végéről rajtolt, kb 5-t ha kellett előznie és mind jóval gyengébb autó ellen. Nem elvitatva az érdemeit.

Nehéz mit írni a futamról. Nehezen nevezem jó futamnak azt ahol az első helyezett nevét csak a rajtnál meg a befutónál hallom.

Lauda: "Max should get back to school! That was harakiri (at the start)"

Ja és Ricciardo-nak viszont nagyon örülök, szükség van az ilyen karakterekre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.28. 14:22:05

Megy a buli rendesen, Lewis meg páholyból figyeli, hogy esnek ki előle. :D Már ötödik, s csak így tovább okosan a gumikkal és a többiek meg majd ellesznek. Ki kell várni aztán lecsapni.

És tényleg alakul a FI dobogó, bár még sok van hátra. Hulkenberg abszolút tűz közelben és Perez sincs lemaradva.

A rajt szerintem Vettel hibája volt, ráhúzta a finnre, aki pechére még a hollandtól is kapott oldalról, de egye fene, ki bánja Lewis mosolyogva figyelte hátulról hogy hibázik körülötte jó pár pilóta. :D

szerk: parádés futam Lewistól és maga a verseny is nagyon parázs jó verseny volt. Nem szabad telhetetlennek lenni, kicsit viszont úgy érzem eltaktikázta a csapat a gumiválasztást már a piros zászlónál sem értettem miért kellett lecserélni a gumit aztán ugye baj is volt a boxban és megint lágyat tettek fel, pedig lehetett látni, hogy közepesen az elején jó tempója volt Lewisnak és később Rosbergnek is. Mindegy, így is csodálatos a dobogó. Force India meg valóban nagyot ment, tapadnak a Williamsre és szerintem a Ferrari sem elérhetetlen, egy-egy futamon mindenképp meglehet őket előzni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.28. 14:18:17

Kozben jon a SC, szvsz Hamiltonnak meg a dobogo is meglesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2166
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.08.28. 14:12:36

Először Vettelt éreztem hibásnak, lehet túl agresszív volt, de a visszajátszások alapján alapvetően Verstappen okozta. Vettel meghagyta Kiminek az egyautónyi helyet, de Verstappen bedugta az orrát oda, ahova nem kellett volna. Vettel ezt nem láthatta.
més que un club
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.28. 14:11:28

De ez nem az első. Nagyjából minden második futam rajtjánál lesz valami legalább az egyik Ferrarival, ez már tényleg vicc. És egymásnak is körülbelül harmadjára mennek... #-o
Tromort77

2016.08.28. 14:08:20

Pedig végre jól rajtolt Kimi... Ez már hihetetlen. ](*,)
Éreztem, hogy lesz valami a rajtnál. Verstappen meg megint kapkodott ha jól láttam...

Így tényleg meg lehet a Force India dobogó. :lol:

Nem, Vettel cseszte el. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.28. 14:05:05

Üssétek ki egymást. =D> Hányszor játsszák még ezt el ebben az idényben? Eddig néztem. :roll:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2199
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.28. 13:53:56

Bob_Marley írta:
Kovbal88 írta:2016.08.28-án ma először fogok Hamiltonnak szurkolni, annyira idegesítően béna volt Rosberg az utóbbi két futamán, hogy ezt érte el. Akit ennyire lerajtolnak az ne akarjon világbajnok lenni. Ilyen előnyt leadni.

Szóval hajrá Ham!
Jókor kezded el. :D Pont utolsó soros Lewis ma, s habár nagyon kaotikus versenyt várok, ez nem az ő futama lesz érzésem szerint.

Viszont remek verseny lehet kialakulóban, óriási gumitaktikázással, nagyon várom ki hogyan sáfárkodik az abroncsokkal, plusz az idő mindig közbeszólhat Belgiumban.
Sajnos ez a Belga pálya már nem ugyanz ami régen volt, jócskán át lett alakítva, és szerintem egy kanyart minimum elnevezhetnének Coulthardról. Ha már 98-ban összetört legalább 18 autót.

Visszatérve a mai versenyre, szerintem ott lesz a dobogón Hamilton. Rosberget lerajtolja Max.
Könnyű előzni, egyedül a gumitaktika az, ami megkavarhatja a lapokat.

Remélem jó verseny lesz!
Tromort77

2016.08.28. 13:50:01

Legalább majd Hamilton szólgáltatja a show-t. Annyival jobb az autója a mezőnyénél, hogy úgy fog átmenni mint kés a vajon.

Elől meg Kimi-től most várok egy jobb futamot. Ez az ő pályája, egész hétvégén jól ment. Most vagy soha!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.28. 13:41:01

Kovbal88 írta:2016.08.28-án ma először fogok Hamiltonnak szurkolni, annyira idegesítően béna volt Rosberg az utóbbi két futamán, hogy ezt érte el. Akit ennyire lerajtolnak az ne akarjon világbajnok lenni. Ilyen előnyt leadni.

Szóval hajrá Ham!
Jókor kezded el. :D Pont utolsó soros Lewis ma, s habár nagyon kaotikus versenyt várok, ez nem az ő futama lesz érzésem szerint.

Viszont remek verseny lehet kialakulóban, óriási gumitaktikázással, nagyon várom ki hogyan sáfárkodik az abroncsokkal, plusz az idő mindig közbeszólhat Belgiumban.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2199
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.28. 12:45:07

2016.08.28-án ma először fogok Hamiltonnak szurkolni, annyira idegesítően béna volt Rosberg az utóbbi két futamán, hogy ezt érte el. Akit ennyire lerajtolnak az ne akarjon világbajnok lenni. Ilyen előnyt leadni.

Szóval hajrá Ham!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.27. 15:41:41

Én egy Force India dobogót érzek, minden esélyük meglehet rá. Jöhet egy kaotikus verseny, ki tudja milyen lesz az idő, átlagosnál kicsit melegebb az eleje vagy bármi és a gumikkal jól bánnak. Ha ott tudnak maradni konstans a 6-7 körül akkor a gumicserékkel halászhatnak a zavarosban. Első Rosberg másodikra vagy RB vagy Ferrari, de harmadikra a kis tejbetök Perez odaférhet. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.27. 15:04:16

Na, csak szoros lett tényleg. Ez a 3-4 nem rossz, futamon a 2-3. helyet meg lehetne csípni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.27. 14:25:53

Nem osztott nem szorzott ez a kiesés. :D Ezt a hétvégét már szinte egy hónappal ezelőtt is lehetett tudni, hogy utolsó helyek egyikéről fog majd elindulni Lewisnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.27. 14:08:37

Hát nem tudom, az első szabadedzésen menték a legjobb körüket a Mercik...
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.27. 12:41:21

Korábban is volt már ilyen, hogy az edzéseken visszafogottabbak voltak a mercik aztán az időmérőre felkapcsolták takarékból az autót aztán jött a szokásos fél-egy másodperces előny. Nem hiszem, hogy most más lenne a helyzet ( adja az ég, hogy ne legyen igazam [-o< ).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Válasz küldése