Hazai és nemzetközi kézilabda

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.01.21. 16:30:26

FtcSikiHun írta: a port.hu 16 órára ír egy meccset, és 18.15re. szóval a miénket adja és a francia szlovént :wink:
A port.hu írja, viszont a SportTV oldala nem? :P Meg írnak egy cikket amibe nem teszik bele a magyarok meccseit, ráadásul hagyják, hogy a SportTV fészbuk oldalán menjen a harc, hogy a magyarok meccseit miért nem adják? :D Lehet. Legyen igazad és adják ők. Jobban szeretném én is náluk nézni mint az M1-en. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2012.01.21. 16:44:11-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.01.21. 16:27:35

fcbarca0827 írta:
FtcSikiHun írta:
Ne okoskodjál már :D

Csak mi játszunk 4től.

A középdöntős meccseket már a sport tv adja.
Mostantól csak 3 meccs lesz egy nap:

4-6-8 óra.
Látod a linkben a magyarok meccseit? :mrgreen:
a port.hu 16 órára ír egy meccset, és 18.15re. szóval a miénket adja és a francia szlovént :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.01.21. 16:24:09

FtcSikiHun írta:
Ne okoskodjál már :D

Csak mi játszunk 4től.

A középdöntős meccseket már a sport tv adja.
Mostantól csak 3 meccs lesz egy nap:

4-6-8 óra.
Látod a linkben a magyarok meccseit? :mrgreen:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.01.21. 16:21:14

fcbarca0827 írta:
FtcSikiHun írta:
dr. Mezey írta:a sport2 ad kézi EB-t 16:00-tól
Az lesz az!
A SportTV nem adja a magyar meccseket. Ők ezeket adják: http://www.sport1tv.hu/Hirek/2012/01/21/stv_kezilabda8

Biztos adni fogja az M1, csak nem voltak felkészülve arra, hogy továbbjutunk a csoportból. :lol: Nyilván lesz műsorváltozás. Legalábbis el nem tudom képzelni, hogy ezek után ne lássuk élőben a meccseket...
Ne okoskodjál már :D

Csak mi játszunk 4től.

A középdöntős meccseket már a sport tv adja.
Mostantól csak 3 meccs lesz egy nap:

4-6-8 óra.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.01.21. 16:13:25

FtcSikiHun írta:
dr. Mezey írta:a sport2 ad kézi EB-t 16:00-tól
Az lesz az!
A SportTV nem adja a magyar meccseket. Ők ezeket adják: http://www.sport1tv.hu/Hirek/2012/01/21/stv_kezilabda8

Biztos adni fogja az M1, csak nem voltak felkészülve arra, hogy továbbjutunk a csoportból. :lol: Nyilván lesz műsorváltozás. Legalábbis el nem tudom képzelni, hogy ezek után ne lássuk élőben a meccseket...
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.21. 16:08:35

FtcSikiHun írta:szerk.: viscaelbarca, Buday már a Szegedben sem vállal valami nagy szerepet, sose lehetett igazán nagy játékos a sok sérülése miatt. Lassan már csak a hetesekre áll oda. Inkább Lékai irányítja a csapatot.
kösz, vmi hasolora gondoltam én is. szégyen, de az itthoni bajnokságot egyálalán nem követem :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2012.01.21. 16:05:42

FtcSikiHun írta:
dr. Mezey írta:a sport2 ad kézi EB-t 16:00-tól
Az lesz az!
Kössz a választ. Az a bajom hogy ezt a port.hu írja, de a Sport2 saját oldalán 16:00-ra ökölvívást írtak. Na mindegy majd kiderül, valaki csak leadja.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.01.21. 16:00:55

dr. Mezey írta:a sport2 ad kézi EB-t 16:00-tól
Az lesz az!
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2012.01.21. 15:55:00

Adja valamelyik TV a holnapi meccset?(Magyar-Izland) Már egy fél órája keresek de semmi konkrétum. Az MTV-n nem találom, a port szerint a sport2 ad kézi EB-t 16:00-tól, de a saját oldalukon ökölvívás van. Előre is kössz a segítséget.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.21. 15:46:48

visca el barca írta:

amugy igy most jut eszembe a sok sikerélmény közepette, hogy buday hol van? :D miért nem lett kihozva? nem rémlik h serult lenne...

ezt én sem tudom,hogy miért nem vitte ki. Császár mögött elférne a rutinja talán,de hát a kapitány döntése,és eddig minden őt igazolja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.01.21. 15:45:19

Barcaman1993 írta:
Hát sztem azért mi sem állunk vmi jól az utánpótlással. Néhány éve válogatott Zubai, Lékai duó akik tényleg minőséget hoztak, de a többiek... Putics, Nagy Kornél és a többi... Azért mi sem állunk vm szerencsésen az utánpótlással. Csak tényleg náluk az a generáció már kezd kiöregedni. Jó lenne egy szép eredményt elérni ezek után ezen az EB-n.
Hát azért ott van a Löwen játékosa Ancsin aki még csak 21 éves.
Ott van Tatabányán Iváncsik Ádám aki 21.
Kapusok bőven jók 40 éves korig, Tatai és Mikler sincs még 30.
Törő Szabi is 29, Nagy Norbert(Szeged) 20 éves.
Szöllősi is még csak 22.Csaszi is most van a legjobb korba a maga 27 évével.

Aki már kezd kiöregedni az Fazekas (35), Mocsai(33), Laluska,Ilyés,Iváncsik G (30), Krivo (31).

Nincs brutális utánpótlásunk, de még mindig jobb mint Európa felének.

szerk.: viscaelbarca, Buday már a Szegedben sem vállal valami nagy szerepet, sose lehetett igazán nagy játékos a sok sérülése miatt. Lassan már csak a hetesekre áll oda. Inkább Lékai irányítja a csapatot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FtcSikiHun 2012.01.21. 15:48:19-kor.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.21. 15:41:06

Barcaman1993 írta:
visca el barca írta:ök még jövőre az olimpián iszonyatosan odateszik magukat, aztán kifujtak, hiába vannak még jo jatekosaik, pl. abalo, nincs igazi utánpotlásuk.
Hát sztem azért mi sem állunk vmi jól az utánpótlással. Néhány éve válogatott Zubai, Lékai duó akik tényleg minőséget hoztak, de a többiek... Putics, Nagy Kornél és a többi... Azért mi sem állunk vm szerencsésen az utánpótlással. Csak tényleg náluk az a generáció már kezd kiöregedni. Jó lenne egy szép eredményt elérni ezek után ezen az EB-n.
karabaticot véletlenul oregeztem le, ő olyan 27 korul lehet :D, de narcisse, ferandez, a két gille már igen csak megy kifelé a korból és azért ők oszlopos tagjai a galloknak.

nekünk viszont nincs (még) akkora szükségünk az utánpotlásra. csaszi 27, illyés 30, a két ivancsik 30-28, putics, mikler, tatai, nagy, ancsin 26 alatti mind.

irtad, hogy sokan, pl putics, nagy kori, nem bizonyitott. annyira rég ota nem válogatottak, sokszor csak epizod szerepet kaptak, de bizom benne, hogy ha rájuk kerül a sor, megfeleloen viszik majd a terhet...


amugy igy most jut eszembe a sok sikerélmény közepette, hogy buday hol van? :D miért nem lett kihozva? nem rémlik h serult lenne...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.21. 15:36:06

messideco írta:Én sajnos egyáltalán nem tudok magyar kézilabdát nézni. Régen nagyon rajongtam ezért a sportért, a Veszprém 2000-es évek első felének a csapata nagyon jó volt: Pásztor,Csoknyai, Éles, Carlos Perez,Ivo Louis Dias, Mirza Dzomba, Filipovics :?: Gál Gyula, mind mind hatalmas zsugások voltak.

OFF: Régen a közszolgálati tévék legalább sugároztak magyar sportot: kézilabda, kosárlabda, vízilabda, hoki, de ma már semmi :cry:

Filipovics helyett szerintem Saracevic-re gondolsz.
mekkora csapat volt,jó ég :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.01.21. 15:32:00

Én sajnos egyáltalán nem tudok magyar kézilabdát nézni. Régen nagyon rajongtam ezért a sportért, a Veszprém 2000-es évek első felének a csapata nagyon jó volt: Pásztor,Csoknyai, Éles, Carlos Perez,Ivo Louis Dias, Mirza Dzomba, Filipovics :?: Gál Gyula, mind mind hatalmas zsugások voltak.

OFF: Régen a közszolgálati tévék legalább sugároztak magyar sportot: kézilabda, kosárlabda, vízilabda, hoki, de ma már semmi :cry:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.01.21. 15:21:45

visca el barca írta:ök még jövőre az olimpián iszonyatosan odateszik magukat, aztán kifujtak, hiába vannak még jo jatekosaik, pl. abalo, nincs igazi utánpotlásuk.
Hát sztem azért mi sem állunk vmi jól az utánpótlással. Néhány éve válogatott Zubai, Lékai duó akik tényleg minőséget hoztak, de a többiek... Putics, Nagy Kornél és a többi... Azért mi sem állunk vm szerencsésen az utánpótlással. Csak tényleg náluk az a generáció már kezd kiöregedni. Jó lenne egy szép eredményt elérni ezek után ezen az EB-n.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.21. 15:20:36

visca el barca írta:
amugy remelem senki nem felejti el azt, h izland olimpia ezustermet szerzett 2008-ban...

azért valljuk be, ha jatszanank velük egy hónap alatt mondjuk 10 meccset, nyolcszor még mindig ők győznének. omeyer, karabatic, a gillet testverek, fernandez, narcisse, hiába h kicsit öregecskék már, még mindig a világ legjobbjai.
Hát igen,ez a kettő miatt írtam azt amit írtam.
Ritka az,hogy egy magyar csapatnál klappol mindig minden 60 percen keresztül,plusz,hogy egy szoros véghajárból mi jövünk ki jól.
Izlandot megverhetjük,de ahhoz jó teljesítmény kell.mert nem fogják magukat könnyen adni.
Én csak nem akarok túl optimista lenni,inkább ajándékként fogom fel a következő meccseket,mert számomra már így is olyan örömet szereztek ezek a fiúk ezzel,hogy a halálcsoportból veretlenül mentek tovább, hogy innentől kezdve tényleg jutalomjáték az egész. és így nem is fogok csalódni,hanem minden újabb siker csak még boldogabbá tesz majd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.21. 15:11:02

csababarca írta:Értem amit mondasz.
De valószínűbbnek tartom,hogy a Mocsai,Krivo,Putics,Ilyés 4es elosztja maguk között a gólokat,mint hogy egy ember lövöldözi szét őket.
Te meg azt írtad az előbb,hogy egy átlövő elég. Én erre reagáltam.

A védekezésünk lesz a kulcs,mert ha nem pörög eléggé,akkor lehet baj. mert azért nem kis lövők vannak a túloldalon: Petersson, Stefansson...nehogy ellenünk villantsanak először.

Úgy értettem,hogy nem ilyen egyszerűn játék,hogy nem lehet előre megjósolni hogy mi lesz. bármi lehet. tény,hogy előzetesen hozni kéne a formát illetően.
De előzetesen k gondolta volna,hogy megütjük a franciákat? senki. bármi lehet.
Persze fel lehet vázolni a dolgokat,hogy mi van ha. de úgyis minden meccs közben derül ki.
Fő a koncentráltság.
hát, ha a 40 éves stefansson pont ellenunk fog paradezni, felkötöm magam :D

amugy remelem senki nem felejti el azt, h izland olimpia ezustermet szerzett 2008-ban...

bár azért itt is, akárcsak a vizifociban, vagy a labdarugsban, sztem az eb sokkal erosebb mint a vb, vagy az olimpia, hiszen itt nincsennek töltelékcsapatok..

a franciák ellen én pl. simán gondoltam, h megverjük őket. öregek, jóllakottak. csak szív kell hozzá, meg az, hogy egyszer az életben minden klappoljon 60 percen keresztül

azért valljuk be, ha jatszanank velük egy hónap alatt mondjuk 10 meccset, nyolcszor még mindig ők győznének. omeyer, karabatic, a gillet testverek, fernandez, narcisse, hiába h kicsit öregecskék már, még mindig a világ legjobbjai.

ök még jövőre az olimpián iszonyatosan odateszik magukat, aztán kifujtak, hiába vannak még jo jatekosaik, pl. abalo, nincs igazi utánpotlásuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2012.01.21. 14:35:08

Köszi a gyors válaszokat mindenkinek!! Tudtam én, hogy hova kell fordulni. :)
Már csak az a gond, hogy nem veszik fel a kézi szövetségnél azt a rohadt telefont, hogy lefoglaljam a jegyet. Tipikus magyar mentalitás, félre rakják vagy folyamatosan foglalt. Ilyenkor milyen jó, aki Pesten lakik....! Most csak ezért külön utazhatok fel.



visca el barca írta:
csababarca írta:
messideco írta:Izland mennyire kemény? Verhető ellenfél?
játékstílusuk nem kedvez nekünk, kemény a védekezésük nagyon.
De ha úgy játszunk,ahogy eddig,és úgy védekezünk mint tegnap,akkor nyerünk.
izland amiot az elitben van, klasszikus hatosfalat védekezik. ha az átlövőink közül csak egy megszórja magát, esélyük sincs.


JEGYVÁSÁRLÁS

A magyar férfiválogatott Izland elleni vasárnapi Eb-középdöntő-mérkőzésére a Magyar Kézilabda Szövetség a szervezőkkel történt megállapodása értelmében szombaton a tervek szerint 13-20 óra között Magyarországon is lehetőség nyílik jegyvásárlásra, Budapesten, Szegeden és Veszprémben.

A vasárnapi Izland elleni mérkőzésre a magyar szurkolók összesen 975 db jegyet vásárolhatnak meg Magyarországon.

Jegyárak és rendelkezésre álló jegyek:
10 € - 205 db
15 € - 570 db
25 € - 200 db

A keddi, Szlovénia elleni, valamint a szerdai Horvátország elleni mérkőzésre szintén szombaton lehet jegyeket foglalni Magyarországon 10, 15, valamint 25 eurós áron.

Jegyvásárlási helyszínek:
Budapest
Magyar Kézilabda Szövetség
XIV. kerület, Istvánmezei út 1-3., 3. emelet

Veszprém
Veszprém Aréna
Külső-kádártai út

Szeged
Újszegedi sportcsarnok
Temesvári körút 33.

A jegyeket kizárólag euró kifizetésével, és a név, illetve a darabszám megadásával lehet lefoglalni. A lefoglalt jegyek átvételére vasárnap 13 órától nyílik lehetőség az újvidéki Spens Arénánál.

A belépők érvényesek a január 22-i Magyarország-Izland, Franciaország-Szlovénia és Spanyolország-Horvátország mérkőzésre egyaránt.

Mivel várhatóan a horvát és a szlovén szurkolók is nagy számban vásárolnak jegyeket a középdöntő mérkőzéseire, ezért a magyar csapatnak óriási szüksége van szurkolói támogató biztatására.

A középdöntő további mérkőzéseire, azaz a keddi magyar-szlovén és a szerdai magyar-horvát mérkőzésre VASÁRNAP lehet belépőket vásárolni az Európa-bajnokság újvidéki csarnokának jegypénztárában, 10, 15 és 25 eurós áron.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.21. 14:34:11

Értem amit mondasz.
De valószínűbbnek tartom,hogy a Mocsai,Krivo,Putics,Ilyés 4es elosztja maguk között a gólokat,mint hogy egy ember lövöldözi szét őket.
Te meg azt írtad az előbb,hogy egy átlövő elég. Én erre reagáltam.

A védekezésünk lesz a kulcs,mert ha nem pörög eléggé,akkor lehet baj. mert azért nem kis lövők vannak a túloldalon: Petersson, Stefansson...nehogy ellenünk villantsanak először.

Úgy értettem,hogy nem ilyen egyszerűn játék,hogy nem lehet előre megjósolni hogy mi lesz. bármi lehet. tény,hogy előzetesen hozni kéne a formát illetően.
De előzetesen k gondolta volna,hogy megütjük a franciákat? senki. bármi lehet.
Persze fel lehet vázolni a dolgokat,hogy mi van ha. de úgyis minden meccs közben derül ki.
Fő a koncentráltság.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.01.21. 14:33:12

FtcSikiHun írta: A spanyolok és a franciák végigvernek mindenkit, mi megverjük izlandot és szlovéniát, kikapunk a horvátoktól, és ott vagyunk a 2. helyen az elődöntőbe :)
Tökéletes forgatókönyv lenne. Hol kell aláírni? :)

Sajnos este nem tudtam megnézni a meccset, de ma bepótoltam (M1 videótár), hatalmas győzelem volt! 8) Ebből a csoportból vereség nélkül továbbjutni...az azért nem semmi :)

Nekem azért hiányzik Nagy Laci ebből a válogatottból. Ja, nem.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.21. 14:25:28

csaba!

de bizony, ez egy ilyen egyszerű játék!

hatosfal ellen nem kellenek az állandó bemozgások, 1-1-es szituációk, meg az erőltetett bejátszások. a hatosfalnak éppen az a lényege, hogy az ellenfelet egy statikus játékra, esetunkben folyamatos átlövésekre, vagy a gyors indításokra kényszeritse. na most ez utobbi a férfi mezonyben kivitelezhetetlen, főként olyan formaban, hogy meccset épitsunk rá. ezért marad az előbbi, a folyamatos átlövés. eddig minden meccsen volt valaki, aki kiemelkedett, izland ellen vmelyik átlövőnek kell klasszis teljesitmenyt nyujtani. ugye főként illyésre gondolok, de azt se bánom ha a fogalmatlan (:D) laluska, vagy épp putics kezdi el szórni a gólokat.

ami izlandot illeti, két meccsüket láttam, legutobb szlovénia akkor lott nekik golt amikor csak akart. teljes káosz volt az izlandi védekezés, gustavsson nagyjabol 5%-kal védett.

a támadójátékuk kulcsa meg egyertelmuen sigurdsson aki ugye vezeti a gollovolistát. 5+1-es védekezéssel ki kell venni a játékbol, elvileg nem jelenthet gondot. ha őt sikerül semlegesiteni, esélyük nem lesz a pontszerzésre.

nekünk viszot épp az a nagy erenyunk, hogy nincs olyan oriasi klasszisuk, akinek a teljesitmenyétől nagyban függ a csapat játéka. én pl ezért örülök h nincs nagy laci, mert mindenki tole várná a meccsenkénti 10 golt, aztán ha neki nem megy, kihat az egesz csapatra.

nalunk viszont ilyen nincs. ha nem megy császárnak, majd megy a kis mocsainak. ha nem megy ivancsiknak, megy majd harsányinak. ha nem megy illyésnek, megy majd puticsnak. ugy vélem h ez a kulcsa a jelenlegi válogatottnak.

és innentol igenis nagy elvárások vannak. izlandot meg szlovéniát féllábon is verni kell.

abban meg senki ne bízzon, h a spanyolok mellett a franciák is megverik majd a horvátokat. a gallok innentol kezdve tartaléklángon végiglötyögik az egészet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.21. 13:45:37

visca el barca írta:
csababarca írta:
messideco írta:Izland mennyire kemény? Verhető ellenfél?
játékstílusuk nem kedvez nekünk, kemény a védekezésük nagyon.
De ha úgy játszunk,ahogy eddig,és úgy védekezünk mint tegnap,akkor nyerünk.
izland amiot az elitben van, klasszikus hatosfalat védekezik. ha az átlövőink közül csak egy megszórja magát, esélyük sincs.
azért nem ennyire egyszerű sport a kézilabda.
meggyűlt már azzal a 6os fallal elég sok csapatnak a baja.
Ahhoz hogy nyerjünk nem elég egy átlövőnek jól teljesíteni. Ezen a meccsen is a védekezés lesz a kulcs.

Egyébként elég sok helyen most nagyon nagy lett a szurkolóknál a mellény,de azért óvatosan kellene ezt kezelni. Mondjuk Mocsai fogja ezt kezelni a játékosok között,ebből nem lesz baj, de sokan már akkora extázisba kerültek,hogy már meg is nyerették a csapattal az EBt.
3 kőkemény meccs következik, a szlovénok se érdemtelenül jutottak be második helyen a középdöntőbe.
Alázattal, szívvel kell játszani továbbra is, és akkor bármi lehet.

4be nem lesz elég hozni két meccset, ahhoz kellenek még a többi csapattól is eredmények. A legjobb az lenne ha nyernénk két meccset, a spanyol-francia kettős meg végigverne mindenkit. és akkor a spanyolokkal bemegyünk a 4be.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.01.21. 13:27:44

visca el barca írta:

izland amiot az elitben van, klasszikus hatosfalat védekezik. ha az átlövőink közül csak egy megszórja magát, esélyük sincs.

Akkora emberekkel nem is csodálom.
Viszont ha nekünk is olyan lesz a védelem, mint az utolsó 15-20 percbe (amikor kiállt Laluska) akkor sok gól nem fog teremni nekik. Amikor a 2 perces emberhátrányukat végigtámadták a fanciák és nem tudtak gólt lőni...az hatalmas volt.
Nagyon jól védekező játékosok vannak nálunk: Nagy Kornél, Schuch, Zubai, Ilyés, Szöllősi, Ancsin.
Zubai egyébként hatalmas grundharcos, bárhol van, bármikor, bárhogy, ő összeszedi a labdát.

egyébként nyilatkozatok:

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: - Óriási élmény ilyen erős csapatot, mint a francia, legyőzni. Egyszer-egyszer, nagyon ritkán adatik meg az ilyen siker. Talán frissebbek, talán motiváltabbak voltunk a franciáknál, és az akaratunk meghozta a győzelmet. Jól ismerjük az olimpiai-, világbajnoki- és Európa-bajnoki címvédő erejét. Mi fiatal csapattal érkeztünk, de a taktikáját talán jobban megvalósító csapat győzött. Nem akarok senkit sem kiemelni, kivéve Fazekas Nándort, aki közel ötven százalékos hatékonysággal védett.

Fazekas Nándor: - Mindig fantasztikus érzés olyan csapatot legyőzni, mint a francia válogatott. Szerencsésebbek is voltunk, de úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk. Fantasztikus közönség előtt játszottunk. A mi együttesünk nem sztárokból áll, de igazi CSAPAT, csupa nagybetűvel. Egy komoly eredmény küszöbén állunk, de nem szabad elbíznunk magunkat, koncentráltan tovább kell dolgoznunk.

„Ilyen csapatmunka, valamint a Fazekas Nándi bravúrjaival összekovácsolt védekezés nekünk támadóknak is nagy erőt ad – fogalmazott Krivokapics Milorad, aki a második félidőben bátor és gólerős játékával a mérkőzés egyik főszereplője lett. – Minden labdáért keményen megharcoltunk, így próbáltuk meg viszonozni támadásban azt a munkát, amelyet a védelem elvégzett. Éppen a franciák elleni, két évvel ezelőtti Eb-n elért győzelem mutatta meg nekünk, hogy hinnünk kell magunkban, és akkor még egy olyan kiváló csapat is legyőzhető, mint az utóbbi években egyeduralkodó francia válogatott. Két éve voltam legutóbb válogatott, a csapat óriási fejlődésen ment át ebben az időszakban.″

„Édesapám busznyi társasággal érkezve, sok ezer magyar szurkolóval együtt végigtombolta a mérkőzést – mondta Ilyés Ferenc csapatkapitány. – Nincsenek sztárjaink, védekezésben és támadásban, aki éppen pályán van, többet vagy kevesebbet, de legjobb tudása szerint teljesít. A meccsen muszáj volt ennyit cserélnünk, forgatni kellett a csapatot.”

„Óriási meccs volt, amelyet azzal nyertünk meg, hogy Fazekas Nándi elképesztően védett, a védekezésünk brutálisan jó volt, elöl meg nem csináltunk hülyeséget. No és azzal, hogy az első másodperctől fogva az utolsóig magyar szívvel játszottunk!” – formál véleményt Putics Barna.

„Fantasztikus, csodálatos, felemelő, és még sorolhatnám a jelzőket holnapig. Biztos vagyok benne, hogy a szurkolóknak, a sportbarátoknak, az egész országnak és a sportágnak is nagy örömet szereztünk ezzel a sikerrel – nyilatkozta Császár Gábor, akinek lendülete és gólerőssége a harmadik csoportmeccsre is kitartott. – Elmondhatatlanul nagy öröm ebben a csapatban játszani, hihetjük, hogy újra nagy dolgokra lehetünk képesek együtt. Mindegyik társam tudása legjavát adta ehhez a meccshez, mint ahogyan a szurkolóink is, le a kalapot előttük.”

„Van egy olyan testhelyzet, amikor kicsavarodik a derekam, ez most is megtörtént, megint éreztem a pattanást, már tudtam, hogy ki kell szálljak a meccsből – mondta a nem százszázalékosan egészséges Zubai Szabolcs, aki a hajráig hősiesen küzdött az ellenféllel és fájdalmával. – Az orvos és a gyúróink segítségével van most is másfél-két napunk arra, hogy rendbe hozzuk a derekamat. Eddig sikerült, szerintem most sem lesz gond, de örüljünk, ha legalább ennyire felépülök. Elégedett és boldog vagyok, hittünk a győzelemben, és nem úgy mentünk bele a meccsbe a biztos továbbjutás tudatában, hogy nekünk az is elég, ha csak szűken kikapunk.”

„Sajnos követtem el hibákat, de azért boldog vagyok, mert egy góllal tudtam segíteni. Óriási élmény volt ebben a csapatban pályára lépni és legyőzni a francia válogatottat” – mondta Ancsin Gábor.

„Képtelenek voltunk megnyerni a meccset – így Claude Onesta. – Az elején minden rendben volt, aztán a magyarok egyre hatékonyabban védekeztek, és akkor a kapusuk teljesítményéről még nem is beszéltem. Sikerült elbizonytalanítani az átlövőinket, szembesültünk a góllövés nehézségének keserű élményével. A szünet után aztán megint jól alakultak a dolgok, de amikor elhúzhattunk volna négy góllal, megint jöttek a támadásbeli hibák. Ha még egy-két góllal többet tudtunk volna dobni, talán jobban kijön a fáradtság a magyarokon. Nekünk most már visszafogottnak kell lenni, ezzel együtt a nemzeti mez kötelez, a hátralévő meccseket is nagyon komolyan vesszük.”

„Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt. Időtlen idők óta nem történt velünk ilyesmi, szerintem én nem is játszottam még ilyen rosszul a válogatottban. Pedig jó formában, jó erőben érzem magam. Sajnos ilyen a sport, a nagy örömöket néha olyan keserű csalódások követik, amilyen ez a mostani” – mondta önkritikusan a 15 kapura lövéséből mindössze három gólt szerző, nisi születésű Nikola Karabatic francia újságíróknak.

Didier Dinart: „Nem jó érzés a nagy vesztes bőrében lenni, régóta nem tapasztaltam ilyesmit. A jövőben sokkal alázatosabban, harcosabban kell kézilabdázunk. Azt azonban nem hiszem, hogy elbíztuk volna magunkat… Hogy van-e még remény az elődöntőre? Nem, nincs.”

Luc Abalo: „Nagyon szomorú ez, hiszen győzelmekhez vagyunk szokva. A spanyoloktól is kikaptunk, de azt követően még össze tudtuk szedni magunkat. Szerintem mindenki alárendelte magát a csapatnak, és mégis… Az első tíz percben jól ment a játék, az alapján azt gondoltam, megy majd minden, mint a karikacsapás. Ki kell elemeznünk, mi történt, mi hiányzott.”

Arnaud Bingo: „A magyarok jobbak voltak, mint mi. Nincs mit ragozni ezen. Megvoltak a lehetőségeink, de nem éltünk velük. Én nem játszottam rosszul, de ez másodlagos.”

További Vadkerti már játszhat az izlandiak ellen, ugyanis a csoportmeccsek után lehet 2 játékost cserélni, és mi a sérült Iváncsik Tomi helyére őt hozzuk.

Bocsi, hogy hosszú lett,de hátha valakit érdekel :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.21. 13:20:27

csababarca írta:
messideco írta:Izland mennyire kemény? Verhető ellenfél?
játékstílusuk nem kedvez nekünk, kemény a védekezésük nagyon.
De ha úgy játszunk,ahogy eddig,és úgy védekezünk mint tegnap,akkor nyerünk.
izland amiot az elitben van, klasszikus hatosfalat védekezik. ha az átlövőink közül csak egy megszórja magát, esélyük sincs.


JEGYVÁSÁRLÁS

A magyar férfiválogatott Izland elleni vasárnapi Eb-középdöntő-mérkőzésére a Magyar Kézilabda Szövetség a szervezőkkel történt megállapodása értelmében szombaton a tervek szerint 13-20 óra között Magyarországon is lehetőség nyílik jegyvásárlásra, Budapesten, Szegeden és Veszprémben.

A vasárnapi Izland elleni mérkőzésre a magyar szurkolók összesen 975 db jegyet vásárolhatnak meg Magyarországon.

Jegyárak és rendelkezésre álló jegyek:
10 € - 205 db
15 € - 570 db
25 € - 200 db

A keddi, Szlovénia elleni, valamint a szerdai Horvátország elleni mérkőzésre szintén szombaton lehet jegyeket foglalni Magyarországon 10, 15, valamint 25 eurós áron.

Jegyvásárlási helyszínek:
Budapest
Magyar Kézilabda Szövetség
XIV. kerület, Istvánmezei út 1-3., 3. emelet

Veszprém
Veszprém Aréna
Külső-kádártai út

Szeged
Újszegedi sportcsarnok
Temesvári körút 33.

A jegyeket kizárólag euró kifizetésével, és a név, illetve a darabszám megadásával lehet lefoglalni. A lefoglalt jegyek átvételére vasárnap 13 órától nyílik lehetőség az újvidéki Spens Arénánál.

A belépők érvényesek a január 22-i Magyarország-Izland, Franciaország-Szlovénia és Spanyolország-Horvátország mérkőzésre egyaránt.

Mivel várhatóan a horvát és a szlovén szurkolók is nagy számban vásárolnak jegyeket a középdöntő mérkőzéseire, ezért a magyar csapatnak óriási szüksége van szurkolói támogató biztatására.

A középdöntő további mérkőzéseire, azaz a keddi magyar-szlovén és a szerdai magyar-horvát mérkőzésre VASÁRNAP lehet belépőket vásárolni az Európa-bajnokság újvidéki csarnokának jegypénztárában, 10, 15 és 25 eurós áron.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.01.21. 13:18:58

Meccs 2.félidejét már egy jó kis pub-ban lestem, azt a hangulatot ami ott volt....:D:D:D meg is kellett utána méltókép ünnepelni.

Egyik legnagyobb meccs volt amit én valaha láttam a srácoktól.

Izlandot,és a Szlovénokat akkor bizony ott vagyunk a 4ben 8) 3 pontot vittünk tovább, a Franciák 0át.

ezt se hittem volna, halálcsoportból veretlenül továbbmenni :)

MAGYAROK!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése