Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.18. 11:08:03

Ronaldinho&Barca írta: Igazából nagyon el vagyok keseredve, mert amikor 3.-nak fordult, és tartotta a többieket, mondom magamban végre, Mesternek van egy csomagja ami úgy ahogy ütőképes. Messzemenő következtetést ne vonjunk le 1 versenyből, de tény, hogy inkább csalódás a versenyhelyzetük, mint az időmérő, utóbbiban gyökereset fejlődtek, előbbiben úgy néz ki egy helyben toporognak, mondom úgy, hogy kb. 20. körig bírtam és vissza mentem aludni, annyira csalódott voltam, pedig rég vártam már így futamot, mint a mait. Viszont azt ne felejtsétek el, hogy azért Schumi versenytempója sokkal jobb szokott lenni mint Rosbergé, persze Schuminak leginkább a gumik kopása jelentette mindig is a problémát. És kitudja, hogy ha nem esik ki, mire lett volna ő képes.

Egy szó is száz, szép kis idénykezdet ez, dobogóról kiesni egy hülye váltó miatt, de bízok benne, hogy 1 hét múlva ott tud majd lenni az öreg, mert nagyon ráférne már a jó helyezés, a szerencséről meg ne is beszéljünk, ebben a mezőnyben kb. neki nincs sose az elmúlt 3 évben.. :(

Hajrá Schumi!!
Megjósolható volt, hogy a Mercedes nem lesz olyan jó, mint az időmérőn. Azt mondták, hogy ez a SuperDRS csak a DRS használata közben mükszik. A DRS-t meg ugye az egész időmérőn használják, míg itt legjobb esetben is csak 2 helyen. Aztán mihelyt ezt a megoldást el kezdik másolni a többiek is, úgy a többiek is elég szépen fognak muzsikálni a kvalifikációk során.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.03.18. 10:45:09

ozsimiki írta:Schumi :arrow: :? elmúlt 2évben nem igen volt szerencséje....
Mercedes pedig édes kevés lesz úgy néz ki, ez a versenytempó 5.helyekért való harcért lesz elég.

Ronaldinho&Barca!

Sajnos váltó hiba nélkül se lett volna semmi esélye a dobogóra, látva a versenytempójukat :(
Igazából nagyon el vagyok keseredve, mert amikor 3.-nak fordult, és tartotta a többieket, mondom magamban végre, Mesternek van egy csomagja ami úgy ahogy ütőképes. Messzemenő következtetést ne vonjunk le 1 versenyből, de tény, hogy inkább csalódás a versenyhelyzetük, mint az időmérő, utóbbiban gyökereset fejlődtek, előbbiben úgy néz ki egy helyben toporognak, mondom úgy, hogy kb. 20. körig bírtam és vissza mentem aludni, annyira csalódott voltam, pedig rég vártam már így futamot, mint a mait. Viszont azt ne felejtsétek el, hogy azért Schumi versenytempója sokkal jobb szokott lenni mint Rosbergé, persze Schuminak leginkább a gumik kopása jelentette mindig is a problémát. És kitudja, hogy ha nem esik ki, mire lett volna ő képes.

Egy szó is száz, szép kis idénykezdet ez, dobogóról kiesni egy hülye váltó miatt, de bízok benne, hogy 1 hét múlva ott tud majd lenni az öreg, mert nagyon ráférne már a jó helyezés, a szerencséről meg ne is beszéljünk, ebben a mezőnyben kb. neki nincs sose az elmúlt 3 évben.. :(

Hajrá Schumi!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
socio66

2012.03.18. 10:05:12

eseménydús,izgalmas futam volt,szinte végig megvoltak a két-háromszereplős csaták,ahol várni lehetett az előzéseket.
érdekes,hogy a redbull versenytempója sokkal jobb a vártnál,bár vettel-nek szerencséje is volt,leszámítva a rosberg-előzést,nem kellett közvetlenül megdolgozni az előrejutásért.
button hozta amit tud,a rajtnál szépen ment el,aztán nem volt kérdés a győzelme,el kell ismerni,hogy ma ő volt a leggyorsabb,legstabilabb versenyző.
hamilton-tól pedig többet vártam,igazából button,és később vettel utolérése is sansztalan volt,annak a fényében hogy közben button simán behozta az élre a mclaren-t,ez nem épp pozitív. nem tudom ez a gumikopás mennyiben fog változni a többi pályán,vagy ki tudják-e küszöbölni valahogy,de egyértelmű hogy ezen elmehet a vb-cím.
az időmérőhöz képest tehát annyival többet tudunk,hogy a mclaren és a redbull versenytempója nagyjából egy szinten van,a mercedes gyengébb a vártnál,a lotus pedig fekete ló továbbra is.
jövő héten folytatás.
:)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.03.18. 09:19:42

ozsimiki írta:Schumi :arrow: :? elmúlt 2évben nem igen volt szerencséje....
Mercedes pedig édes kevés lesz úgy néz ki, ez a versenytempó 5.helyekért való harcért lesz elég.

Ronaldinho&Barca!

Sajnos váltó hiba nélkül se lett volna semmi esélye a dobogóra, látva a versenytempójukat :(
Én is így látom. Nagyon szomorú voltam Schumi kiesése végett, de még szomorúbb vagyok amiatt, h gyenge a Mercedes. Kb. ugyanott vannak, mint tavaly. Remélem, h ez változik még, de igy valóban nem nagyon lesz reális esélye dobogót szereznie Schuminak. Időmérőn jók a Mercik, ehhez még hozzá jönnek Schumi általában kiváló rajtjai is, de ezek már tavaly is megvoltak. Viszont versenytempóban csak a középmezőny szintjét tudja hozni a Mercedes, szóval így nagyon jó helyekben nem lehet reménykedni, max esős futamokon, ahol nagy jó szokott lenni Schumi.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.18. 08:44:42

Schumi :arrow: :? elmúlt 2évben nem igen volt szerencséje....
Mercedes pedig édes kevés lesz úgy néz ki, ez a versenytempó 5.helyekért való harcért lesz elég.

Ronaldinho&Barca!

Sajnos váltó hiba nélkül se lett volna semmi esélye a dobogóra, látva a versenytempójukat :(

Vettel :arrow: 8) elég jól kezelte a 6.helyet :) Rosberget hogy előzte meg az első körökben? enyhén szép volt. Utána pedig óriási tempót nyomatott, és az SC előtt is már helyzeti előnyben volt Hamiltonnal szemben. Szerintem az SC Vettel mellett Hamiltonnak is jól jött, mert így közelebb kerültek Buttonhoz, igaz ez a végén nem sokat jelentett már.

Buttonnak grt, tökéletest ment. Igazából nem szoktam elhamarkodott következtetéseket levonni,de nem igazán látom,hogy milyen esélyei lehetnek Hamiltonnak a VB-re. Ebben a gumit IS kímélő F1ben, egy ilyen formában lévő Button ellen, aki a tavalyi évvel végleg önbizalmat szerezhetett a Mekin belül, hát nem túl jók Nicole Man kilátásai.

Maldonádóért nagy kár...

Alonso remek tempót ment a versenyen,de a győzelemhez Hál Istennek úgy néz ki elég sokára lesz köze.


Várjuk meg a következő versenyt, de úgy tűnik a Red Bull is nagyon jó versenytempót tud, és a gumikat is később fogyasztja el, igaz később is melegíti fel. Eddig Button-Vettel versenyfutás néz ki ebből, de ha Hami vhogy megtanul úgy gyors lenni,hogy a gumijait se fogyasztja el,akkor beleszólhat.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2012.03.18. 08:44:39

Kicsit izgalmasasbb futamra szamitottam.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.03.18. 07:54:12

Ezt nem akarom elhinni.. amikor végre össze jöhetne egy dobogó, jónak ígérkezik az autó, erre a váltó megadja magát.. vicc. :evil:
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.18. 06:44:45

Nagy futamra számítok, s remélhetőleg Lewis behúzza :D
GO LEWIS

Rosber-Alonso nagyot rajtolt, Webber??? :lol:
És Masszírozó is feljött rendesen! :D
Schumacher jól ment a hétvégén ezért minden dicséret megilleti, de kiesett hál Istennek :lol:

SC Petrov miatt, óriási verseny :D
RedBull Ferrari versenyen nagyon jó :? Vettel megelőzte Hamiltont :?

Button egész hétvégén zseniális volt, s teljesen megérdemelte a győzelmet!És kicsit bőbeszédűbb is mint Vettel :D És van humora, tényleg szépen összeállt a kocsi a hétvégére!
Vettelt láthtattuk nem csak pötyyögni tud az első helyen, agresszív volt kellően, s megmutatta van kakó még mindig a RB-ban!
Lewis ma kicsit szürkébb volt mint szokott (nem is lökött ki senkit :mrgreen:) lenni, ez a 3ik hely azért szép teljesítmény, s jó látni, hogy ismét van erő a McLarenben!


Webber a rossz rajt után nagyot küzdött, ALonsot is dicséret illeti, Maldonado szegény meg eldobta itt a végén a vasat
:?

Kobayashi, Raikönnen,Perez,Ricciardo,Di Retsa mind-mind óriásit teljesített a mezőny hátsó feléből!
Perez egyenesen nálam a hétvége legjobbját mutatta utolsó helyről 1 kiállással, fantasztikus 8ik hely!
Jó verseny volt, megmutatta versenyen azért együtt vannak az élcsapatok!
Mercedes kérdőjel őket nem igazán láttuk ma!
De nagyon jó votl, gyakorlatilag alig lehetett tudni, éppen ki van az 5-10ig hely bármelyikén!Folyamatosan változtak a sorrendek, a középcsapatok erősödtek, ez remek hír az idényre nézve!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.03.18. 08:46:09-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.03.17. 22:29:54

ozsimiki írta:Hál Istennek megtagadták a HRT-ék indulását.

Csak fennakadásokat okoznának, de még van pár ügyes pilóta hátul,aki fog majd a versenyen.

Teljesen felesleges volt már egyáltalán F1es csapatot indítaniuk, de még van pár ilyen csapat. Óriási média figyelem ide,meg oda, egyszerűen nem hiszem el,hogy ez megéri nekik anyagilag.
Én személy szerint azt sajnálom, hogy az ilyen legendás, nagy múltú csapatokból, értem itt pl. a Jordan, Minardi istállót, lett ez. Sajnálatos és elszomorító. Évente más név, semmi javulás, csak a szenvedés, versenyenként kb. 3 körös hátrány, megéri?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.17. 16:33:22

Hál Istennek megtagadták a HRT-ék indulását.

Csak fennakadásokat okoznának, de még van pár ügyes pilóta hátul,aki fog majd a versenyen.

Teljesen felesleges volt már egyáltalán F1es csapatot indítaniuk, de még van pár ilyen csapat. Óriási média figyelem ide,meg oda, egyszerűen nem hiszem el,hogy ez megéri nekik anyagilag.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.17. 14:51:27

On:
Köszönöm a szabályos linket, meg a Mercedes féle "trükk" leírását is!
Off:
Ozsi én csak annyit írtam amit most is tudok, amit írtál hsz teljesen helyén volt, mindenki felől legyen meg a respect Vettel felé, mert azért oké ott a kocsi, de azt be is kellett kormányozni!Ez a respekt meg legyen meg mindenki más felé fordított esetben is, ennyi!Akár Mourinhoról akár teljesen mindegy kiről vagy miről legyen szó!De Ámen amit írtál :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.03.17. 14:32:46

balinteer írta:Mint írtam,én nagyon nem csípem a srácot,ezért vagyok vele ennyire kritikus.

El kell ismerni,bármennyire nehezemre is esik,hogy a Vettel-Adrien páros 2 évig legyőzhetetlen volt. Szerintem 2 év után az első időmérőn mindenki kicsit fellélegzett,hogy na most talán végre ennek a Vörös Bika uralomnak.

Azért azt csendben hozzátenném,hogy Vettel nem 7 tizedeket dobált a mezőnyre,hanem 1-1.2 másodpercet.

Tvaly sokat vitatkoztunk azon,hogy a kis német mit tud forgalomban. Hát holnap választ kapunk,bár egy versenyről nem sok következtetést érdemes levonni.
Én is nagyon nem bírom Vettelt, de azt be kell látni, nem csak a kocsinak köszönhetően nyerte a vb-címeit. Szerintem azon felesleges vitatkozni, hogy forgalomban mit tud, mert láthattuk már és ott is kitűnően teljesít, csak tavaly annyival gyorsabb volt az RB, hogy ezt nem tudta bizonyítani vagy csak ritkán. Azért nem nagy a hátrányuk, pálya is számít, Webber 7 tizeddel kapott ki, ha Vettel hozta volna a tavalyit és 7-8 tizeddel veri csapattársát már is az élen van :) (ebből látszik viszont, hogy tavaly nem Vettel volt ennyire gyors, hanem Webber ennyire lassú). Nálam még mindig Vettel az első számú esélyes.
Mercedes "F-csatornájába" meg szerintem nem lehet belekötni, abszolút szabályos és előzéseknél valamint az időmérőn sokat hozhat.
Szabályösszegzés:
http://www.f1hirek.hu/f1/20120314-mosta ... a1ben.html
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.03.17. 14:28:34

Bob_Marley írta: Illetve akkor most mi is van ezzel a Mercedes féle megoldással, amit ha jól értettem a közvetítés alatt, valószínűleg megfognak támadni a többiek!
Már meg is támadta az időmérő után a rb és a lotus.
Wéber Gabi facebook oldalát szoktam olvasgatni, ott ezt olvastam: "Indul a móka: a Mercedes passzív F-csatornája a téma este óta, ami a DRS-sel együtt aktivizálódik, vagyis nem minősül vezető által mozgatott aero-elemnek. Mekkora ötlet!"

Már párszor átvizsgálták, de teljesen szabályos megoldás, viszont hihetetlen ötletes. Amúgy Wébernél volt 1-2 kép is, ahol lerajzolták a paddockban a működését, nem semmi. Elég sok csapat szenved az idei autóval, nekem ez jött le az elmúlt 1-1,5 hónapból és ezért is fúrják a merci újítását, de ebből úgy is az lesz, hogy féltávnál kb. minden csapatban ott lesz az élmezőnyben. Persze ki hogyan tudja megoldani, kivitelezni, az más kérdés. Mindent meg lehet óvni, rb-nek is nem egy olyan ötlete volt, amit simán be lehetett volna tiltani, csak ilyen ötletes módon volt kivitelezve, szabályokat betartva.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.03.17. 14:25:50

Sztem Bob a Celtics-Lakers dologra utalt...

írtam azt is. Ozsi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.17. 14:23:29

Bob_Marley írta:
ozsimiki írta:
Mondom az mindenkinek szíve joga,hogy kit szeret, kit nem, de akkor szoktam felszólalni, ha ki emiatt, ki amiatt teljesen valótlan dolgokat kezd írogatni.
Teljesen rendben volt a hsz-d s egyet is értek mindennel, amit kiemeltem azt azért tettem, mert ezek a szavak visszacsengenek! :D
Remélem a következetességed mindenben megmarad más sportágakban is, illetve más emberek felé is, akiket mondjuk te nem szeretsz, más meg esetleg igen! :wink:
Általában mindig következetes vagyok, biztos megesett hogy félreérthetően írtam, vagy kétértelműen, de alapból a következetességet vallom.

Gondolom itt némileg Jose-ra gondoltál, neki a stílusa,és a Barca iránti megmozdulásai miatt van rengeteg fekete pontja. Viszont ha épp nem nyilatkozik semmi gusztustalant, akkor nem írom le nap mint nap, hogy mit is gondolok róla. De ez egy teljesen más történet, épp azért mert neki egyértelmű dolgai voltak amivel a BARCÁT próbálta besározni, így rengetegen megutáltuk, és az eszközeit a mai napig nem toleráljuk. Szóval ebben is következetes vok :D /+ nem hiszem, hogy valótlant írtam az unszimpátiám miatt/

De az olyan témák, hogy leírom,h örülök x,y vereségének (pl Boston), azok nem következetességen alapuló dolgok, hanem szimpátiából fakadóak. De ha például a Boston úgy veszít egy meccset,hogy nagy volt az ellenszele a bírók részéről, ugyanúgy elítélem a bírókat, mintha ha a Lakers veszítene így. Mert következetesen azt vallom, hogy a csapatok döntsék el egymás között, minden sportban, minden tétnél.

Visszatérve ON-ba, ha balinteer azt írja,hogy örül,hogy ezúttal Vettel 6. mert ugye nem bírja, egy szót nem írok, de nem egészen ezt írta.

Nah de ez OFF volt nagy részt, ha van ezzel kapcsolatban még észrevételed, akkor folytassuk máshol, vagy püben.

On megint:

Mercedes féle megoldást a helyszínen is elfogadta a FIA, viszont mindig van lehetőség betámadásra, fellebbezésre, és valószínű a Lotus,és a RedBull benyújtja.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.17. 14:05:16

ozsimiki írta:
Mondom az mindenkinek szíve joga,hogy kit szeret, kit nem, de akkor szoktam felszólalni, ha ki emiatt, ki amiatt teljesen valótlan dolgokat kezd írogatni.
Teljesen rendben volt a hsz-d s egyet is értek mindennel, amit kiemeltem azt azért tettem, mert ezek a szavak visszacsengenek! :D
Remélem a következetességed mindenben megmarad más sportágakban is, illetve más emberek felé is, akiket mondjuk te nem szeretsz, más meg esetleg igen! :wink:

Tudom nekiállhatnék keresgélni (google a barátom...), de valaki csak tőmondatokban összeszedné az idei év szabályváltozásait!
Illetve akkor most mi is van ezzel a Mercedes féle megoldással, amit ha jól értettem a közvetítés alatt, valószínűleg megfognak támadni a többiek!
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.17. 13:22:46

balinteer írta:Mint írtam,én nagyon nem csípem a srácot,ezért vagyok vele ennyire kritikus.

El kell ismerni,bármennyire nehezemre is esik,hogy a Vettel-Adrien páros 2 évig legyőzhetetlen volt. Szerintem 2 év után az első időmérőn mindenki kicsit fellélegzett,hogy na most talán végre ennek a Vörös Bika uralomnak.

Azért azt csendben hozzátenném,hogy Vettel nem 7 tizedeket dobált a mezőnyre,hanem 1-1.2 másodpercet.

Tvaly sokat vitatkoztunk azon,hogy a kis német mit tud forgalomban. Hát holnap választ kapunk,bár egy versenyről nem sok következtetést érdemes levonni.
De te még is meg fogod tenni, ez a baj.

Értem,hogy nem csíped, de attól még a teljesítményét ne az alapján ítéld meg,hogy bírod e vagy sem. Pl én világ életemben rühelltem Alonsot,de tavaly is elismertem amikor kihozta a maxot a Ferrariból, és egyszer se írtam olyat,hogy azért végez ott ahol, mert egy szhar versenyző. Mivel mindenki tudta,h a kocsija nem tud többet. (tavaly előtt írtam olyat,hogy azért volt sansza a VB-re,mert kiestek előle folyamatosan, de ezzel nem azt írtam,hogy rossz versenyző, csak, hogy nem teljesen rajta múlt ez a sansz)

Nem érdemes ennyire belekeverni a szimpátiát,hogy azért mert nem bírod, már úgymond teljesen ledegradálod.

Ebben a heszedben is Vettel-Adrian párosról írsz, igen, kellett egy jó csomaghoz egy klasszis pilóta, összehozta az egész csapat.

Hamiltonnak szerinted csak saját maga fogja összehozni akár a futamgyőzelmet, akár egy VB-t majd? Nem. ugyanúgy a mérnök aki megépítette a kocsit (csak róla még nem esik annyi szó), a csapat, mindenki.

Mondom az mindenkinek szíve joga,hogy kit szeret, kit nem, de akkor szoktam felszólalni, ha ki emiatt, ki amiatt teljesen valótlan dolgokat kezd írogatni.

Teszem azt, holnap ugye mezőnyben fog menni Vettel, hibázik, kiesik. Egyből lefogjátok vonni a következtetéseket, ez esetben. Pedig nem kell, vagy ha igen, akkor vizsgáljátok meg más pilótát is, akár a kedvenceteket adott estben, láthattuk pl Hamiltonnak milyen éve volt tavaly, mégse lett ettől rosszabb pilóta.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.03.17. 13:11:50

Ú de rég vártam futamot ennyire :)
Mclaren meglepetés hogy ennyire erős , versenytempó kérdéses de tavaly az volt a módi hogy időmérőn jópár tizedet kaptak majd versenytempójuk sokkal közelebb volt a Red-Bullhoz.
Mercedes is meglepetés pozitív irányba. :) Schumi nagyot ment innen már a dobogó erőből meglehet. Főleg hogy tavaly mekkorákat rajtolt. Futamgyőzelem azt hiszem nem , de egy safety car , egy rosszul kijövő boxkiállások a mekinél és összejöhet az is.
Fél karomat odaadnám egy Hamilton-Schumacher vb csatáért :mrgreen:
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2012.03.17. 13:06:14

Mint írtam,én nagyon nem csípem a srácot,ezért vagyok vele ennyire kritikus.

El kell ismerni,bármennyire nehezemre is esik,hogy a Vettel-Adrien páros 2 évig legyőzhetetlen volt. Szerintem 2 év után az első időmérőn mindenki kicsit fellélegzett,hogy na most talán végre ennek a Vörös Bika uralomnak.

Azért azt csendben hozzátenném,hogy Vettel nem 7 tizedeket dobált a mezőnyre,hanem 1-1.2 másodpercet.

Tvaly sokat vitatkoztunk azon,hogy a kis német mit tud forgalomban. Hát holnap választ kapunk,bár egy versenyről nem sok következtetést érdemes levonni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.17. 12:54:44

Tökéletes példája balinteer hozzászólása annak, amit felvetettem.

Hami nagyot megy, 7 tizedet ad: Grt Lewis, hihetetlen vagy formában vagy + ugye jó a kocsi.

Tavaly Vettel nagyot megy, 7 tizedet ad, ugyanmár Seb, grt Adrian! :D Ott már ugye csak a kocsi jó, és Vettel valós tudása a 6. :D

fincsi év lesz ez, viták terén is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2012.03.17. 12:39:24

Végre elindult a szezon!

Gratulálok Lewisnak nagyon ment ma neki,hihetetlen körídőt tolt,7 tized a bikákra nagyon jó. Úgy tűnik,hogy a Mclaren idén nagyon jó, Hamilton is formában van.

A Ferrari hatalmas csalódás,szörnyen gyenge autó,utálom Alonsot, de már kezdem sajnálni a srácot,hogy mindig ilyen gyenge autót kap a segge alá. Grosjean nagy meglepetés,örülök,hogy ilyen váratlanul odaért.

Kimi nekem hatalmas csalódás,tudom,hogy még szonia kell meg minden,de a Q3-ba oda kellett volna érni.

Vettel meg végre oda került,ahova kb a tudása, szvsz a két VB címet Adrien bácsinak köszönheti,kíváncsi vagyok,hogy mennyire ér oda előre,ha olyan nagy versenyző akkor dobogóra be kellene hoznia. Mondjuk én alapból rühellem a srácot,szóval ezért vagyok ilyen kritikus vele.

Holnap reméljük esős,izgalmas versenyen Hamilton győzelmet ünnepelhetünk. GO Lewis!
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.03.17. 12:39:02

Ugy van Domenicalli vezetése alatt gyakorlatilag 1 kezemen meg tudom számolni, mennyi futamot nyert a Ferrari. és talán 3 ujj is elég ahhoz hogy megállapítsam mennyiszer jelentett veszélyt az élen haladóra. Alonso 1edül aki üti a Ferrari szintet. többiek sehol. Nem véletlen h Alo ilyen frusztrált volt a kicsúszását követően... dolgoznia kell folyamatosan hogy tudjon valamit alkotni. ez vezetett a hibájához is. Őt sajnálom.
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.03.17. 12:36:14

Ozsival egyetértek, főleg a Vettelt fikázók ügyében. Annyit tennék hozzá, hogy a Merci F-csatornáját, ha jól tudom csak a DRS-sel együtt lehet használni, tehát időmérőn többet jelent nekik, mint versenyen. Viszont Schumi versenytempója mindig jobb, mint az időmérője, valamint baromi jól is rajtol...

Hm-hm :D Mekkora pillanat lenne, ha az a bizonyos dobogó már hnap befigyelne...
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.03.17. 12:31:08

samy85 írta:Hát én ugye ferrari szurker vok a formula 1 világában, de ennyi erővel ki is szálhatna az olasz istálló... évek óta 1 nagy 0 a eljesítményük
Főleg amióta Domenicalli a csapatfőnök. :D
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.03.17. 12:28:20

Hát én ugye ferrari szurker vok a formula 1 világában, de ennyi erővel ki is szálhatna az olasz istálló... évek óta 1 nagy 0 a eljesítményük... Montezemolo úr ezt meddig tűri???? nem lehet tudni. Szégyen. Viszont a Mclaren az Amg a Lotus és a RB ott lesznek... de kb ezt lehetett sejteni a már az előszezonból... ha Kubi is visszatér elég erős kis pilóta kavalkád néz ki majd.
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Válasz küldése