Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 21:40:42

Eazzy!

Továbbra sem azt várom,h ajnározzátok, csak ismerjétek el azokat a teljesítményeket tőle, amiket Alonsonál, vagy másnál elismertek. Az úgy nem működik, hogy egyik magának köszönheti csak az előzéseket, a másik meg csak az autónak. Persze Alonso teljesen önerőből jön előre 10helyeket, Vettel meg bekapcsolja a robotpilótát...nem.

valamint idén nem tudom melyik pályán, és miben tudott volna valaki nála többet kihozni ebből a RedBullból. Azért gondolom,h helyes az a megállapítás,h Vettel is közéjük tartozik, mert Ő is kiatuzza mindig ami abban a kocsiban van, Alonso se tesz mást, Hamilton sem, az meg nem Vettel sara,hogy ez többször elég a győzelemre a bikával.

krumplibogár!

megpróbálom lemodellezni:

Alonso előzve, szép dolgokat bemutatva, határon autózva jön előre = elismerem a képességeit, odaírom, hogy nagy versenye volt.

Mondjuk ezzel feljön 3.helyre, utána az első kiesik, a 2. meg hátrébb csúszik boxhiba miatt = Alonsonak mákja volt és a győzelem így lett meg.

Egy adott pontig a képességeivel menetelt, majd a szerencse kellett,h győzelem legyen belőle, ha azt írom,h szerencsével nyert, nem azt jelenti,hogy az egész versenye csak a szerencsén múlott. És nem azt,h a 3.helyig nem kellett melózni. De ha az a meló a futamgyőzelemhez nem lenne elég alapból, és mégis meglesz, akkor azt is megjegyzem. Ezzel nem a képességeit kisebbítem, hanem leírom mi történt.

Scooby!

Igen, csak annyit akarok,h ismerjék el az elismerni valót, mert ebben az évben jópárszor művelt olyat...:)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.11.04. 21:19:44

ozsimiki írta:Scooby!

Szerintem nagy különbségek vannak az oldalak között, és ezt Te is láttad jó párszor, sőt beszéltem is veled erről, és igazat is adtál, most meg (vagy Hamilton általi bánatod miatt) homlok egyenest kihagyod az akkori véleményed.

Most nem azokra gondolok, akik szökőévente beírnak ide egy soros fröcsögést, hanem a "mag"ra. Mind Alo tábor, mind Vetteles, vagy Alo elleni tábor ügyében.

Márpedig ha Alonso jó és nagy versenyeket fut, akkor mindig leírtam az adott verseny utáni hszemben, és a mag többi tagja is. Igen, azt is, ha a tőle független körülmények miatt kedvezőbb helyen ért be, azt is kiemeltem, és megjegyeztem.

Vettel esetében a másik mag, már ezt nem mondhatja el magáról. Csak a negatív véglet van szinte, kismillió példát tudnék írni (ha kellene,de elvileg nem kell Neked,mert nyomon követed a topikot) amikor csupán unszimpátia miatt valaki akkora ökörséget ír mint a ház. Amikor egy átlagos pilótaként jellemzik, aki semmit sem kell,h csináljon,mert annyira jó a kocsija, aki nem tud előzni, aki nem tud küzdeni, aki semmit sem tud, csak a FIA kegyeltje. Mert ezek mentek, és még mennek is.

Most is mi volt időmérő után? Nah végre, most megmutathatja majd,h mit tud ha versenyezni is kell, nem pedig """csak""" (az idézőjeleket én teszem hozzá) pole-ból megnyerni simán a futamot. Lezajlik a futam, 24.ből lesz 3., végig mezőnyben vezetve. Le se tojja ugyanaz az ember, hanem egyből, de hát SC, de hát kiesett rajtnál két ember (akik aztán marhára nagy falatok lettek volna), és még annyit se nyög be, hogy nagy futama volt...

ez a különbség a két tábor között. Persze akadnak olyanok, akik nagy nehezen le tudták írni,hogy jól teljesített Vettel, de a többség inkább úgy akarja beállítani,hogy még neki volt szerencséje azzal,h a boxból rajtolt, és SC-kel könnyű...
Ezekről a hsz-ekről le is írtam a vélemény délelőtt, lehet ezen az oldalon több az ilyen megnyilvánulás, de összességében nem látok különbséget a két tábor között (jó mondjuk én több F1-es fórumot is olvasok, nehéz megjegyezni pontosan ki mit írt). Vettel szurkolóktól is lehet olvasni olyanokat... Akkor Hamiltont nem is említem, ő keményebbek szokott kapni, mint Vettel vagy Alonso. Persze sokan vannak, akik lekicsinylik Vettel teljesítményét, de azért olyat is olvasni itt, aki elismeri, pedig nem neki szurkol. Azt, hogy valaki jobbnak tartja a kedvencét semmi gond nincs, csak tényleg ismerje el a másik teljesítményét is.

A végével kapcsolatban: azért jól jött neki több dolog a futamon, SC stb., ahogy pl. Alonsónak Valenciában, de ettől függetlenül mindketten fantasztikusan teljesítettek az adott versenyen.
Egyébként valaki írta, hogy Webber miért nem teljesít úgy, ahogy Vettel, emlékeztem rá tavaly neki is volt egy ilyen futama, ő a 18. helyről lett harmadik, ha jól rémlik SC nélkül.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2012.11.04. 21:06:49

ozsimiki írta: Nem hiszem,h egy igazi Alonso drukker szó nélkül hagyná, ha azt írnám folyamatosan a kedvencére, hogy ő tulajdonképp egy tucat versenyző, és köze nem lenne az élmezőnyhöz, stb.
Az hogy mindig azt hangoztatod hogy Alonsonak mekkora mákja van és hogyha nem lenne akkor sehol nem lenne, bennem pont olyan érzéseket kelt, mint benned az hogy egyesek képtelenek elismeni Vettelt.Olyan mintha Alonso egy középszerű pilóta lenne szemtelenül nagy mákkal..persze gondolom nem így gondolod de néha eléggé olyan mintha lebecsülnéd a spanyol képességeit.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.04. 21:05:22

Nem tudom miért kötelező azt gondolni, hogy Ő egy császár pilóta?

Nálam Alonso jobb, Hamilton jobb. Én így látom. Nekem ez a véleményem erről. Miért gondolod, hogy a tied, ami szerint Vettel is van olyan jó, a helyes? Úgysem egy olyan vitáról van szó, ami eldönthető, miért érzed azt a kényszert, hogy Vettelt ajnározzuk mi is?

Nem egyszer volt már úgy valaki világbajnok, hogy nem Ő a legjobb. Button is lehetne 3x-os vb, ha a Brown mondjuk 3 évig áll mindenki felett, ettől még nem lesz a szememben jobb pilóta, mint Alo.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 20:53:10

Én se szívesen megyek jobban bele a vitákba, főleg Mihuval és Csabával, hiszen semmi bajom velük, és más topikokban egy véleményen is vagyok velük többnyire, de itt akkor is igazságtalannak érzek sok mindent.

Csaba is sokszor nagyon lekicsinylően ír Vettelről, és sokszor olyanokat, amik teljesen egyértelműen csakis az unszimpátiából fakadnak.

Nem hiszem,h egy igazi Alonso drukker szó nélkül hagyná, ha azt írnám folyamatosan a kedvencére, hogy ő tulajdonképp egy tucat versenyző, és köze nem lenne az élmezőnyhöz, stb.

Ez persze az Ő esetében sincs így, a Schumis korszak után 3 kiemelkedő pilóta van, Vettel,Hamilton,Alonso (sorrend változó). Szerintem ez az általános vélekedés is, de itt sokszor semmibe veszik Vettelt, csak azért, mert a csapata jobb munkát végez a másik kettőénél...

csak azt szeretném ha Ő is megkapná azt, amit még egy ellendrukkertől is illik megkapni, az elismerést a teljesítményéért. ezzel együtt is lehet ellene drukkolni.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2012.11.04. 20:18:58

Kedves Ozsi testvér és mindenki! :)

Azért vagyok ilyenkor ennyire tömör :) mert nem látom értelmét ugyanazok köröket futni.
Mindenki tudja ki kinek szurkol,minden pilótának a gyengéjét ,erősségét stb.
30 éves vagyok és amióta tudom az eszem nézem az f1-et,én is sok mindent láttam már,9 évnyi videóanyagom van a száguldó cirkuszról,elismerem Schumit,Vettelt,emlékszem még Hamiltonra amikor a gp2-ben tolta és 2006-ban silverstonban milyen előzéseket produkált a mezőny végéről,már tudtam,hogy nagy pilóta lesz,Alonsót 2001 óta kedveltem meg amikor a spanyol nagydíjon a minardival szorongatta a benettonokat 19 évesen......
Annak nincs értelme,hogy itt egymást bántják az emberek!
Isten áldjon mindenkit,Visca Barca!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 20:18:27

Scooby!

Szerintem nagy különbségek vannak az oldalak között, és ezt Te is láttad jó párszor, sőt beszéltem is veled erről, és igazat is adtál, most meg (vagy Hamilton általi bánatod miatt) homlok egyenest kihagyod az akkori véleményed.

Most nem azokra gondolok, akik szökőévente beírnak ide egy soros fröcsögést, hanem a "mag"ra. Mind Alo tábor, mind Vetteles, vagy Alo elleni tábor ügyében.

Márpedig ha Alonso jó és nagy versenyeket fut, akkor mindig leírtam az adott verseny utáni hszemben, és a mag többi tagja is. Igen, azt is, ha a tőle független körülmények miatt kedvezőbb helyen ért be, azt is kiemeltem, és megjegyeztem.

Vettel esetében a másik mag, már ezt nem mondhatja el magáról. Csak a negatív véglet van szinte, kismillió példát tudnék írni (ha kellene,de elvileg nem kell Neked,mert nyomon követed a topikot) amikor csupán unszimpátia miatt valaki akkora ökörséget ír mint a ház. Amikor egy átlagos pilótaként jellemzik, aki semmit sem kell,h csináljon,mert annyira jó a kocsija, aki nem tud előzni, aki nem tud küzdeni, aki semmit sem tud, csak a FIA kegyeltje. Mert ezek mentek, és még mennek is.

Most is mi volt időmérő után? Nah végre, most megmutathatja majd,h mit tud ha versenyezni is kell, nem pedig """csak""" (az idézőjeleket én teszem hozzá) pole-ból megnyerni simán a futamot. Lezajlik a futam, 24.ből lesz 3., végig mezőnyben vezetve. Le se tojja ugyanaz az ember, hanem egyből, de hát SC, de hát kiesett rajtnál két ember (akik aztán marhára nagy falatok lettek volna), és még annyit se nyög be, hogy nagy futama volt...

ez a különbség a két tábor között. Persze akadnak olyanok, akik nagy nehezen le tudták írni,hogy jól teljesített Vettel, de a többség inkább úgy akarja beállítani,hogy még neki volt szerencséje azzal,h a boxból rajtolt, és SC-kel könnyű...

Mihu!

Azt sajnos továbbra is tartom,hogy pályafutása alatt Alonsonak az átlagnál jóval többször kedveztek a körülmények olyankor, amikor ő, vagy a kocsija nem lett volna képes olyan eredményre, mint amilyenre. Nem tudom milyen vita kell ahhoz, h rávegyem magam, de lehet,h sor kerül rá, megnézem mennyi győzelmet szerzett úgy (és csak a győzelmekről van szó), amikor a vezető helyről kiesik valaki. Tudom, erről nem tehet, csak kihasználja, de feltűnő, hogy mennyiszer használhatja ki.
Remélem az is feltűnik azért velem kapcsolatban, hogy a képességeit mindig elismertem ezek mellett, ez Rólad Vettel esetében, és még sokakról itt, nem mondható el.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Scooby Bent Bwoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2011.05.13. 14:41:47
Tartózkodási hely: Dupla 8 dupla 0

2012.11.04. 19:54:27

Tocy írta:Misi, azt kellene már megérteni itt sokaknak, hogy Ozsi ( meg néha én, meg piton meg stb ), nem Alonso ellen írunk, szimplán csak nem bírjuk elnézni a Vettelt folyamatosan érő hajmeresztő vádakat, miközben Alonso fostos valaga fényesre van nyaldosva. Nem mi szidjuk Alonsot, hanem ti folyamatosan Vettelt, 90%-ban alaptalanul, orbitális, elvakult ökörségeket írva. Nem szurkolok Vettelnek amúgy, max 2. helyen van nálam, de ezt a folyamatos szidalmazást nem tudom elviselni...ráadásul már két éve legalább ez megy itt, mindegy mi történik. Mi nem szidtuk Alonsot, hogy nem ment nagyot, csupán annyit írtunk, hogy azért maradhatott versenyben, mert Vettel kiesett, amivel ő nyert, így a német szempontjából +8 helyett -25 lett. Mint ahogy Alonso kiesésénél is leírtuk ugyanezt. Amikor Vettelnek volt már 2-3 technikai hibája, meg Hamiltonnak is, meg mindenkinek, akkor azért úgy érezné az ember igazságosnak, ha Alonsonak is lenne valami...Te is tudod, hogy anno, amikor Turi alatt folyamatosan megállt a Skoda, én is meg a fórumon még sokan szurkoltak annak, hogy Beniknek se legyen minden versenyre új motor, egyszer álljon már meg alatta is a Focus...mikor 2007-ben a fehérvári rajtban mondták, hogy Benik kiesett, és láttam, hogy Turi jön elsőnek, olyan ünneplést csináltam, hogy ihajcsuhaj. Erről itt szó nem volt, csak megjegyezte Ozsi, hogy ez valahol igazságos.
Így olvasva mindkét tábort, ugyanaz megy mindkét oldalról. Írod, hogy Alonso valaga fényesre van nyalva, ugyanez igaz a Vettel felé is a saját szurkolóitól. Meg ha Alonso elől esik ki valaki, a Vettel-szurkolók beszélnek szerencséről, ellenkező esetben az Alonso szurkolói. Egyik oldal sem jobb vagy rosszabb, mint a másik.

Szerintem azt kívánni, hogy essen ki az ellenfél, mert a mi kedvencünk is kiesett műszaki hiba miatt megint nem túl szép, gondolom a 4 Vettel-győzelem után nem kívánták Seb szurkolói, hogy most Alonso Ferrarija legyen 3-4 tizeddel gyorsabb, mert úgy lenne igazságos.

A szerencse terén pedig sok különbség nincs közöttük, Vettel pl. elmondhatja magáról, hogy nagyon szerencsés, egy remek csapat van körülötte, akik nagyszerű autót építenek és 25 évesen elég nagy esélye van, hogy harmadszor is világbajnok legyen, Senna eddig 31 évével tartotta a rekordot...

Teljesítmény terén pedig nagyon közel vannak egymáshoz, talán egyszer láthatjuk őket egy csapatban, izgalmas lenne.
"Olyan sok a sötét itt, hogy elvakít a fény,
de tesó vissza nincsen út, előre sose félj!
Tudod az élet ilyen, hogy mindig valami fáj
előre menni kell amíg van talaj amin állj."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.04. 19:52:54

ozsimiki írta:Mihu!

Az,h nagyot ment Vettel, nem cáfolja azt,h szerencséje volt az SC-vel, annyiban,h Buttont tudta támadni. Ezt leírtam, nincs itt következetlenség, kevesebb smileyval is lehetsz amúgy hiteles, már ha nem épp butaságot írsz.

Alonsonak is az volt Valenciában, ott mégse igen jegyezték meg a fanjai, csak a nagy versenyzése maradt meg bennetek, most mi van Vettelnél? :)

5-6-an továbbra sem estek ki előle, elején Rosbergék az 2, a többiek mögüle estek már ki, kivétel Hamilton. Aki Alonso előtt is volt.

Persze ha szerinted a csúcs szuper Mercedes mögé beragadt volna akárcsak 2 körig is, akkor rád hagyom :)

SC-vel volt szerencséje, de SC nélkül 4.-5. hely ugyanúgy. Számolj utána, az pedig boxból több mint emberes.

Továbbá Alonsonál is leírtam,hogy nagyot ment és szerencséje is volt Valenciában, igen. Itt meg Vettel ment nagyot, és az SC-vel szerencséje volt. Hm, hol a kettős mérce? Itt én örültem,h nagyot ment, ott az Alonsosok. Csak itt az Alonsosok nem ismerik el Vettelt.

+ Valenciában azért azt a mákot főleg a győzelmére értettem, mert Vettel tükörsimán vezetett előtte, és esett ki később. De ferdítheted tovább. Csak legyél majd következetesebb picit, és nem lesz félreértés. Mert jelenleg nem az van,h mindenki más hülye, hanem mindenki másnak könnyebb szidni, mint elismerni ;) és kollega, Te is közéjük tartozol.

szerk: ha megengedik, azért nem csak pitonnak, meg nekem tűnik fel, mit "művel" az ellentábor itt, hanem Tocynak, Bobnak, immáron dekornak, és Barca10nek is.
Azt hiszem mindnekinek megvan a saját maga stílusa, már ami a hsz írást illeti. Nekem az, hogy rakosgatom a szmájlikat? De egyébként ha zavar, akkor miért nem törlöd ki őket? Megteheted.

Nem cáfolja, csak éppen ezt így nem láttam, hogy oké, ma mákja volt. Ja hogy azért mert le se írtátok? Elnézést.


Hülkenberg és Massa? Velük miújság?

Számoljak utána? Ha az első kerékcseréje nem a SC alatt van, akkor azért más a leányzó fekvése... Mivel ugye SC volt, mentek gyök2-vel, plusz fel tudott zárkózni. Úgy meg megint bekerült volna a forgalomba valahol a 18. hely környékén, mert ekkor kb a 12-13. helyen lehetett. Úgyhogy ha ezeket szépen hozzáadod, akkor nem plusz 10 mp jön ki...(4-el volt lemaradva Kimitől a végén, 14 mp hátrány az 5. helyet jelenti) Csak 10-et veszített volna az éles versenyben végrehajtott boxkiállással...

De látod, megint csak a másikra dobálod a sarat, hogy következetlen, meg butaságokat ír. Az persze fel sem merül benned lassan 3. éve, hogy esetleg valaki bármit is jobban lát Vettellel kapcsolatban, mint te...


(nem írtam szmájlit, remélem így most már oké)


Szerk: Tocy...értem én amit leírsz, csak nem egyről beszélünk. Engem az idegesít, hogy bármi történik a pályán, ha egy féknyom 10 centivel arrébb kerül, vagy ha egy madár 2 méternél alacsonyabban repül el a pálya fölött, vagy Marinéni jó boltot csinált a piacon szombat reggel, tökmindegy, hogy mi történik, egy a lényeg, Alonso-nak oltári nagy mákja van. Engem ez zavar, de ez viszont mocskosul...nekem ebből van már elegem, hogy ha egy felhő eltakarja a napot, akkor az is Alonso malmára hajtja a vizet Mikiék szerint.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2012.11.04. 19:58:10-kor.
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.04. 19:49:44

ozsimiki írta: 5-6-an továbbra sem estek ki előle, elején Rosbergék az 2, a többiek mögüle estek már ki, kivétel Hamilton. Aki Alonso előtt is volt.

Persze ha szerinted a csúcs szuper Mercedes mögé beragadt volna akárcsak 2 körig is, akkor rád hagyom :)
Te miről beszélsz??? Nézted a futamot?? vagy csak Vettelre tekintettél oda???

Első kanyarban máris 2-en repültek.... aztán box be nem tervezett box kiállások.. aztán Rosbergék....

Nem kell 2 körig beragadni.. elég csak fél körre.. ott is elmehetnek a tizedek, esetleg 1-2 mp... hisz a Merci lassú... tehát jobban feltartaná. És Rosbergnek miért érné meg gyorsan elengedni Vettelt?? Nico is versenyben volt, és nem arról híres, hogy csak úgy elengedi a versenyzőket...

Szerintem már ott tartunk, hogy Vettel előtt mindenki jobb kocsival volt és senki nem esett ki.... Vettel az évezred versenyét futotta stb...
Még szerencse, hogy nem ma kezdtem az F-1 nézését, így láthattam pár tényleges bravúrt...

Alonso Valenciáját hogy elemeznéd? Akkor még nem voltál ennyire aktív, sajnos, nem sajnos, ki-ki döntse el :D Ozsi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 19:49:28

Tocy írta:Misi, azt kellene már megérteni itt sokaknak, hogy Ozsi ( meg néha én, meg piton meg stb ), nem Alonso ellen írunk, szimplán csak nem bírjuk elnézni a Vettelt folyamatosan érő hajmeresztő vádakat, miközben Alonso fostos valaga fényesre van nyaldosva. Nem mi szidjuk Alonsot, hanem ti folyamatosan Vettelt, 90%-ban alaptalanul, orbitális, elvakult ökörségeket írva. Nem szurkolok Vettelnek amúgy, max 2. helyen van nálam, de ezt a folyamatos szidalmazást nem tudom elviselni...ráadásul már két éve legalább ez megy itt, mindegy mi történik. Mi nem szidtuk Alonsot, hogy nem ment nagyot, csupán annyit írtunk, hogy azért maradhatott versenyben, mert Vettel kiesett, amivel ő nyert, így a német szempontjából +8 helyett -25 lett. Mint ahogy Alonso kiesésénél is leírtuk ugyanezt. Amikor Vettelnek volt már 2-3 technikai hibája, meg Hamiltonnak is, meg mindenkinek, akkor azért úgy érezné az ember igazságosnak, ha Alonsonak is lenne valami...Te is tudod, hogy anno, amikor Turi alatt folyamatosan megállt a Skoda, én is meg a fórumon még sokan szurkoltak annak, hogy Beniknek se legyen minden versenyre új motor, egyszer álljon már meg alatta is a Focus...mikor 2007-ben a fehérvári rajtban mondták, hogy Benik kiesett, és láttam, hogy Turi jön elsőnek, olyan ünneplést csináltam, hogy ihajcsuhaj. Erről itt szó nem volt, csak megjegyezte Ozsi, hogy ez valahol igazságos.
Ezt nem tudtam volna most ilyen összeszedetten leírni, erről van szó!
Persze nyílt titok, hogy nem szeretem Alonsot, de az esetek 99%ban azért lesz vita, mert Vettel van megtalálva, akármit is csináljon...de felesleges írnom most, Tocy hsz elejétől a végéig összefoglal mindent.

gianni!

nagy arc vagy :D, kellenek most az ilyen hszek, komolyan, múltkor is tetszett :D azért gondolom megértesz, de remélem nem lesz igazad :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2012.11.04. 19:47:11

Tocy írta:Misi, azt kellene már megérteni itt sokaknak, hogy Ozsi ( meg néha én, meg piton meg stb ), nem Alonso ellen írunk, szimplán csak nem bírjuk elnézni a Vettelt folyamatosan érő hajmeresztő vádakat, miközben Alonso fostos valaga fényesre van nyaldosva. Nem mi szidjuk Alonsot, hanem ti folyamatosan Vettelt, 90%-ban alaptalanul, orbitális, elvakult ökörségeket írva. Nem szurkolok Vettelnek amúgy, max 2. helyen van nálam, de ezt a folyamatos szidalmazást nem tudom elviselni...ráadásul már két éve legalább ez megy itt, mindegy mi történik. Mi nem szidtuk Alonsot, hogy nem ment nagyot, csupán annyit írtunk, hogy azért maradhatott versenyben, mert Vettel kiesett, amivel ő nyert, így a német szempontjából +8 helyett -25 lett. Mint ahogy Alonso kiesésénél is leírtuk ugyanezt. Amikor Vettelnek volt már 2-3 technikai hibája, meg Hamiltonnak is, meg mindenkinek, akkor azért úgy érezné az ember igazságosnak, ha Alonsonak is lenne valami...Te is tudod, hogy anno, amikor Turi alatt folyamatosan megállt a Skoda, én is meg a fórumon még sokan szurkoltak annak, hogy Beniknek se legyen minden versenyre új motor, egyszer álljon már meg alatta is a Focus...mikor 2007-ben a fehérvári rajtban mondták, hogy Benik kiesett, és láttam, hogy Turi jön elsőnek, olyan ünneplést csináltam, hogy ihajcsuhaj. Erről itt szó nem volt, csak megjegyezte Ozsi, hogy ez valahol igazságos.
Bocs tudom nem nekem szól, de én megértem Misit azért.Bármikor olvasok itt tényleg megy a Vettel szidás, de mellette elég keményen megy az hogy Alonso nem is akkora pilóta mint a szurkolói gondolják csak mákja van, szegény Vettel ellen meg felesküdött az egész világ.Amit szintén bosszantó olvasni.
Vettel jó pilóta nagyon már most is és szerintem még ki sem hozta magából a maxot hiszen legtöbbször nincs szükség rá.Azt meg sose tudjuk meg hogyha fordított lenne a csapatfelosztás(Vettel-Ferrari Alonso-Red Bull)akkor mi lenne.
Szerintem ez a mák dolog egy hülyeség mert ha Alonso mákos akkor ma tényleg vettel is kapott a mákból egy jó nagy adagot megy itt a számolgatás hogy hányan estek ki előle.a rajtnál kapásból 4-en ha jól figyeltem aztán ugye Hamilton meg a Webber-Massa páros is előtte kóstolgatta egymást de tök mindegy mert fel kellett jönnie pl Webberék mögé hogy jól jöjjön neki az hogy ott eldobnak jópár tizedet.
Szóval ha Alonso esetleg világbajnok lesz(amire egyre kevesebb az esély de én még bízok benne) 100%-osan megérdemli szerintem. Vettel is megérdemli nem arról van szó. Csak szerintem Alonsonak sokkal több erőfeszítésébe kerül hogy ott legyen ahol van.Elég volt megnézni őket ma kettőjük közül kinézetre Alonso volt olyan mintha végigment volna a fél mezőnyön azt hittem ott esik össze az asztal mellett.Vettel nem igazán tűnt lestrapáltnak, nem volt könnyű dolga át kelett mennie autókon de igazán nehéz feladat elé csak Button állította(amit ügyesen meg is oldott) meg talán Grosjean. Ez nem Vettel érdemeinek a vitatása szerintem van olyan jó pilóta mint Alonso de most Alonsonak kell többet tennie a sikerekért szerintem ez egyértelmű
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.04. 19:37:38

Én meg mondjuk csak annyit írtam,hogy nagyot ment Vettel,de nem kell túlmisztifikálni. Ilyen körülmények mellett legalább 5-6 versenyző felért volna a 4-5 hely magasságába. Szóval persze bravúr meg minden,de valahol egy ilyen kocsitól,pilótától elvárható.

Aztán ezt lehet támadni,de így gondolom. Egyébként mi meg bármikor írunk valamit Vettelről,akkor rögtön rohantok és próbáljátok bizonygatni az ellenkezőjét.

Az meg,hogy valaki kiesik 3 motorhibával, akkor a másik is essen már ki,mert úgy igazságos... :roll: hát ez az abszolút blődség kategória.
Fociban sincs az,hogy ha rúgsz egy szánalmas,megpattanós gólt,akkor az úgy igazságos,ha az ellenfél is rúg egyet. ez hülyeség. Persze technikai sport,de az a feladata a mérnököknek,hogy hatékony,megbízható autót építenek. Aki kiesik 3 motorhibával,ott a mérnökök hibáztak,nem a sors nyúlt közbe,és még inkább nem kell kiegyenlítenie a sorsnak semmit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2012.11.04. 19:37:23

Ismét leírom,a végén mindig a legjobbak győznek,ezért lesz Alonso a világbajnok! :D :D :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.11.04. 19:26:55

Misi, azt kellene már megérteni itt sokaknak, hogy Ozsi ( meg néha én, meg piton meg stb ), nem Alonso ellen írunk, szimplán csak nem bírjuk elnézni a Vettelt folyamatosan érő hajmeresztő vádakat, miközben Alonso fostos valaga fényesre van nyaldosva. Nem mi szidjuk Alonsot, hanem ti folyamatosan Vettelt, 90%-ban alaptalanul, orbitális, elvakult ökörségeket írva. Nem szurkolok Vettelnek amúgy, max 2. helyen van nálam, de ezt a folyamatos szidalmazást nem tudom elviselni...ráadásul már két éve legalább ez megy itt, mindegy mi történik. Mi nem szidtuk Alonsot, hogy nem ment nagyot, csupán annyit írtunk, hogy azért maradhatott versenyben, mert Vettel kiesett, amivel ő nyert, így a német szempontjából +8 helyett -25 lett. Mint ahogy Alonso kiesésénél is leírtuk ugyanezt. Amikor Vettelnek volt már 2-3 technikai hibája, meg Hamiltonnak is, meg mindenkinek, akkor azért úgy érezné az ember igazságosnak, ha Alonsonak is lenne valami...Te is tudod, hogy anno, amikor Turi alatt folyamatosan megállt a Skoda, én is meg a fórumon még sokan szurkoltak annak, hogy Beniknek se legyen minden versenyre új motor, egyszer álljon már meg alatta is a Focus...mikor 2007-ben a fehérvári rajtban mondták, hogy Benik kiesett, és láttam, hogy Turi jön elsőnek, olyan ünneplést csináltam, hogy ihajcsuhaj. Erről itt szó nem volt, csak megjegyezte Ozsi, hogy ez valahol igazságos.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 19:06:56

Mihu!

Az,h nagyot ment Vettel, nem cáfolja azt,h szerencséje volt az SC-vel, annyiban,h Buttont tudta támadni. Ezt leírtam, nincs itt következetlenség, kevesebb smileyval is lehetsz amúgy hiteles, már ha nem épp butaságot írsz.

Alonsonak is az volt Valenciában, ott mégse igen jegyezték meg a fanjai, csak a nagy versenyzése maradt meg bennetek, most mi van Vettelnél? :)

5-6-an továbbra sem estek ki előle, elején Rosbergék az 2, a többiek mögüle estek már ki, kivétel Hamilton. Aki Alonso előtt is volt.

Persze ha szerinted a csúcs szuper Mercedes mögé beragadt volna akárcsak 2 körig is, akkor rád hagyom :)

SC-vel volt szerencséje, de SC nélkül 4.-5. hely ugyanúgy. Számolj utána, az pedig boxból több mint emberes.

Továbbá Alonsonál is leírtam,hogy nagyot ment és szerencséje is volt Valenciában, igen. Itt meg Vettel ment nagyot, és az SC-vel szerencséje volt. Hm, hol a kettős mérce? Itt én örültem,h nagyot ment, ott az Alonsosok. Csak itt az Alonsosok nem ismerik el Vettelt.

+ Valenciában azért azt a mákot főleg a győzelmére értettem, mert Vettel tükörsimán vezetett előtte, és esett ki később. De ferdítheted tovább. Csak legyél majd következetesebb picit, és nem lesz félreértés. Mert jelenleg nem az van,h mindenki más hülye, hanem mindenki másnak könnyebb szidni, mint elismerni ;) és kollega, Te is közéjük tartozol.

szerk: ha megengedik, azért nem csak pitonnak, meg nekem tűnik fel, mit "művel" az ellentábor itt, hanem Tocynak, Bobnak, immáron dekornak, és Barca10nek is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.04. 19:00:20

Nah, ez egy óriási futam volt, volt cselekmény gazdagon 8)
Előzések, karambolok, nagy zakók, stb...
A végéig izgalmas volt, mivel Buttont utolérte Vettel, Alo meg nagyon jött Kimire. És tényleg a leintésig izgultam én is, bár nem is tudom, h miért :D Sajna Hamit elhagyta megint a vas, onnét kezdve érdektelenül néztem (na jó, azért Button és Perez miatt szorítottam azért). De jellemzi a futamot, h tényleg még így is élvezetes verseny volt, pedig nem szívlelem a két listavezetőt és Kimi tökre semleges.
Szal ez (Hamis ügy kivételével) nagyon tetszett, jó futam volt.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.04. 18:58:05

Csak mondjuk akkor azt se kellene elfelejteni, hogy akkor azt írtad, hogy nem igaz hogy már megint mekkora mákja van a spanyolnak a SC-al, jó, előzött párat, de megint oltári nagy mákja volt. Most meg Vettel-nél arról beszélsz, hogy attttttttttttttttttya úr Isten, mit mentél te gyerek? Közben neki volt két SC, kiestek előle vagy 5-6an, akiket még meg kellett volna előznie, stb stb :D Ez világmegváltó autózás, Alonso-nak meg csak mákja volt :D Az a lényeg hogy ti pitonnal a következetesség mintapéldái vagytok :D

Persze ez nem kettős mérce, tudom, tudom :lol:

Ez a tipikus mindenki más hülye, csak ti vagytok az okosak :D
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.11.04. 18:55:35

Eazzy írta:
Tocy írta:Ja, csak éppen az is kettős mérce, hogy ha Alonso jön így fel, akkor a nagy Alonso micsoda versenyt ment, a béna, előzni képtelen Vettel meg végigautózta elöl a versenyt, és még egy Lotust sem tudott megelőzni, ráadásul Hamilton is kiesett előle...most meg áh, a fakezű Vettel, csak kiestek előle, bezzeg Alonso a Ferrarival második. Mindegy nem érdekel, szánalmas az egész, hülyeség itt szerencséről beszélni, csak nem elvakultan kellene nézni a dolgot, és fröcsögni össze-vissza. Oké, valaki utálja Vettelt, meg Alonsonak drukkol stb, de attól még a másikat el lehet ismerni, nem kell mindig erkölcsi győztesnek kihozni a saját kedvencünket.

De nem érdekel, Kimi nyert :twisted: Véééééééééégre! 8)
Totálisan más helyzetről beszélsz.

Első dolog: ÉN sosem mondtam azt szerintem, hogy ha fettel elől ment és nyert, akkor béna volt.

Második dolog: Teljesen más az, amikor egy űrautóval úgy megy át a mezőnyön valaki, hogy elle kiesnek olyanok, akiknek sansza lett volna pár kör erejéig feltartani, ezzel pedig komoly pozíciókat bukhatott volna, plusz volt két SC is, ami szintén az ő malmára hajtotta a vizet, mint amikor valóban meg kell küzdened, közel azonos sebességű autókkal, és úgy jössz fel folyamatosan jó pár pozíciót hétről-hétre.

Nagy dolog a végéről 3.-ra feljönni, de ne állítsuk már be az évezred futamának, amikor Vettel fél szárnnyal is simán hozta a tempót amit az eleje, arról nem is beszélve, hogy ha Webber nem bénázik kétszer is, akkor előfordulhat, hogy nem is kerül mögé Vettel, mert Webber Button előtt ért volna be mondjuk, és át sem tudja adni a helyét. De ezeket még sorolhatnám.

Csak ennek semmi értelme, mert a HA megint lényegtelen. Csak Mikivel az élen a legtöbben nem bírják ezt feldolgozni, és a kettős mércéről beszélve Alonsot becsmérlik rendre le.
Azt én sem értem, miért kell ennyire imádni Vettelt, mert feljött, oké jó autó, jó pilóta, kiesések, safety carok, megcsinálta, szép volt, kész. De elvenni az érdemeit szintén nem lehet, és ez a kettős mérce, Alonsonál bármit csinál az jó, Vettelnél bármit, az a Red Bull miatt van csak. Alonso végsebessége magasan verte a mezőnyt ma, miért lenne az az autó gyenge? Nem tudom, miért kell úgy beállítani, mint hogy ha Senna-módra a gyenge talicskával verné el a mezőnyt, miközben a mai F1-ben AKÁRKI csak akkor tud futamot nyerni, ha nincs pech, és az autója is alkalmas rá. Ha van nála gyorsabb autó, jobb taktika, vagy kis pech, akkor nem tud nyerni, kész, legyen az Alonso, Vettel, vagy Hamilton. Az egész évet nézve majd meglátjuk, hogy a Vettel-Red Bull, vagy az Alonso-Ferrari csomag volt-e a jobb. Alonsonak sokszor szerencséje volt az évben, de Vettel se panaszkodhat. Aki panaszkodhatna, az Lewis, akitől Fortuna ismét egy tiszta győzelmet vett el...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 18:46:27

Alonso Valenciája után miket írtak a fanjai? Pedig ott is volt SC, meg kiesés előtte. Meg erőből előzés. Nem?

Ehhez képest ugyanazok, most mit írnak Vettelre?

én azok után kívántam,h végre történjen vmi Alo gépével IS, miután már Vettel,és Hamilton autójával is történt olyan. Tudod, esélykiegyenlítés ;)

szerk:

azt még az előzőből kihagytam, hogy pont nem mi becsmérlünk valakit folyamatosan, akkor is amikor nagyot megy, hanem a Vettel ellenesek teszik ezt MINDIG, és ezek után hozunk példákat az ő kedvenceiket megemlítve. De mind1.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.04. 18:42:55

ozsimiki írta:Eazzy! Én most nem Alonso kárára írom a kettős mércét, hanem az itteni szurkolóinak gusztustalan megnyilvánulásaira.
Nem hinném, hogy gusztustalan lett volna bármilyen hsz-em, de legalábbis nem gusztustalanabb, mint amikor te kívánod Alonak, hogy menjen tönkre a gépe.

Nem írtam semmi olyat, ami túlzás lett volna. Én nem tartom akkora felzárkózásnak ezt, mint ahogyan ti beállítjátok, azt is leírtam, hogy pontosan miért. Nem túloztam. Vagy igen?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.04. 18:39:56

Gyerekek mekkora szánalom hadjárat van lentebb? :D

Amikor Alonso jött előre sokat Valenciában, Ő nem erőből ment el a többieknek? DE. Akkora kettős mércétek van mint a ház, erre meg leírjátok,h Ti látjátok a valóságot :D

SC kellett, hogy legyen valós esélye támadni Buttont, viszont máshoz nem igen. Többieket a tempót látva,és azt,h nem volt rest előzni, átlépte volna. Hamilton kiesése meg ugyanúgy kedvezett Alonsonak is ,vagy nem?

Alonsonak nem kellett SC,hogy a zárkózás után Valenciában, ott legyen közel Vettelhez (akinek kocsija utána megállt)?

Komolyan gusztustalan,hogy mennyire mást írtok akkor amikor a kedvencetek mutat be szép dolgokat, és akkor amikor az ellenlábas. Ti meg a következettesség két különböző dolog.

Dekornak, Tocynak, pitonnak respekt, többiektől meg bocsánatot kérek,hogy Vettel belepiszkított az örömötökbe. a szemét...

Eazzy! Én most nem Alonso kárára írom a kettős mércét, hanem az itteni szurkolóinak gusztustalan megnyilvánulásaira.

szerk: az meg a másik,h a Ferrari is űrautó, mert sosem romlik el, és egy ilyen rendszerben ez lehet többet ér, mint a másik pólus, Alonso rengeteget köszönhet a Ferrarinak. Na jó ezt olvasni? Mert Vettel esetében az űrautót azért alkalmazzátok, hogy még kisebb jelentőséget tulajdonítsunk magának Vettelnek. Ez az amit megjegyzünk.

Egy ilyen nagy verseny után, ahol folyamatosan forgalomban volt, és NEM a boxtaktika miatt jött előre, azaz nem volt 1el kevesebb kiállása, egyszerűen hihetetlen, hogy negatívként akarjátok beállítani Vettelt :D "de hát így könnyű, meg kiestek előle 3an, meg blablabla"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2012.11.04. 18:43:15-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.04. 18:37:32

dekor írta:Eazzy!

Űrautó? A Ferrari miért nem képes űrautót készíteni? Nehogymár a Vettel hibája legyen az is hogy jó autót csináltak a Bullék... Nevetséges hogy az ellenfelet állandóan lehúzzátok.
Az, hogy szerintem űrautó, az miért is rossz kritika az RB felé? Hol írtam, hogy Vettel hibája? Legalább olyannal állnál nekem, aminek van alapja, és nem te teszed hozzá :D
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.04. 18:16:59

Barca_10 írta:
piton írta: Verseny végén is csak véletlenül mente a leggyorsabb köröket... micsoda sz@r ez a Ferrari.... szépen összejátszanak a médiával, h minnél nagyobbnak tűnjenek ők meg Alonso.

Alonso és Vettel védelmében szólva ha olyan jó ez a Ferrari akkor Massa miért nem tudja ugyanazt vele amit Alonso?(szerencse, Massa balesete 2009-ben ide-oda). És ha a RB annyira űrautó akkor Vettel mellett miért veri meg állandóan szinte minden élpilóta Webbert? Ő miért nem tudja azt a másodhegedűs szerepet játszani mint amit Barichello nyomott 5 éven keresztül?
Nyilván vannak pilóták közt is különbségek, pl. Alonso jobb mint Massa, ez nem hiszem, h újként hangzik, ahogy Vettel is jobb Webbernél.
Azt én nem vonom kétségbe, hogy Alonso top pilóta, viszont túlzásnak tartom amikor azt mondják, h ő 150% hoz ki a kocsijából, erőn felül teljesít stb... a valószínűbb az, h Massa nem tudja kihasználni a kocsija erejét úgy mint Alonso.
Az, h most ki a jobb pilóta, az csak akkor derülne ki, ha ugyanolyan autóba ülnének. Vettel nem hiszem, h leszerepelne Alonso mellett, sőt.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2012.11.04. 18:03:53

piton írta: Verseny végén is csak véletlenül mente a leggyorsabb köröket... micsoda sz@r ez a Ferrari.... szépen összejátszanak a médiával, h minnél nagyobbnak tűnjenek ők meg Alonso.

Alonso és Vettel védelmében szólva ha olyan jó ez a Ferrari akkor Massa miért nem tudja ugyanazt vele amit Alonso?(szerencse, Massa balesete 2009-ben ide-oda). És ha a RB annyira űrautó akkor Vettel mellett miért veri meg állandóan szinte minden élpilóta Webbert? Ő miért nem tudja azt a másodhegedűs szerepet játszani mint amit Barichello nyomott 5 éven keresztül?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Válasz küldése