Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
nismopedro
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.06.25. 10:27:58

2012.11.20. 16:44:33

Ennyi erővel minden egyes eddig kiosztott VB cím csak szerencse volt? Schumi 7* lett bajnok valószínű a szerencse miatt de tényleg...! Bekell látni hogy ez technikai sport és kész! Megvolt már Vettelnek is meg Alonsonak is a maga jó sorozata, a spanyolnak még több is mint kellett volna. Nem vagyok oda egyikért sem! De a jó öreg Fernandot szivesebben látnám már a pálya szélén mentegetőzni...!
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.20. 16:39:20

ozsimiki írta:
Kralo írta: Vettel túl jó versenyző ehhez, felnőtt a feladathoz, az önbizalma pedig kapott elég tápanyagot az elmúlt esztendőkből. Tulajdonképpen személyében kaptunk egy új Schumit díszcsomagolásban, igazából nem lehet kikezdeni. Jól csinálja.
nem lenne itt semmiféle harc, meg szélmalomharc, ha a "társaid" is elismernék amit el lehet, el kell. Nem pedig mindig úgy próbálnák meg beállítani Vettelt, aki a nyomába sem érhet Alonsonak, na meg ha ő ér el valamit az szerencse, ha Alonso az meg tudás. Erről pl merőben más a véleményem az egész évet illetően. Alonsonak nagy éve van, de ez a nagy év önmagában korántsem lenne elég arra, amire még mindig van esélye.

szóval a szerencse, megfelelő körülmények,és az ilyen szavakkal nagyon óvatosan bánnék, főleg ha ezt még Vettelnek akarják páran felróni :shock:
A baj még mindig ott van, hogy te ugyanúgy nem vagy képes belátni, hogy Alonso sem a szerencse miatt van ott ahol. Eközben meg elvárod, hogy Vettelt mindenki más elismerje, de te meg a mögé bújva, hogy jah, megemlíted hogy elismered Alot, miközben minden hsz-ed fröcsög attól, hogy valójában Alo egy kumma nagy makker szerinted.

(egyébként ha visszaemlékszel, én volt, hogy azt még meg is védtem Vettelt, amikor VALÓBAN saját erőlből nyomott le embereket, és itt meg oltották. szóval jó lenne észrevenni a dolgokat fordítva is.)
XCsabesz11
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.10.23. 21:53:49

2012.11.20. 16:33:12

S.Agüero írta:
XCsabesz11 írta:Jővőre Massa nyeri a Vb-t és erre nagy összeggel fogok fogadni is :)
Nem jó ötlet, csak veszítesz rajta. :wink:
VAGY ! nagyot szakíttok :P
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.20. 15:44:57

Kralo írta: Vettel túl jó versenyző ehhez, felnőtt a feladathoz, az önbizalma pedig kapott elég tápanyagot az elmúlt esztendőkből. Tulajdonképpen személyében kaptunk egy új Schumit díszcsomagolásban, igazából nem lehet kikezdeni. Jól csinálja.
nem lenne itt semmiféle harc, meg szélmalomharc, ha a "társaid" is elismernék amit el lehet, el kell. Nem pedig mindig úgy próbálnák meg beállítani Vettelt, aki a nyomába sem érhet Alonsonak, na meg ha ő ér el valamit az szerencse, ha Alonso az meg tudás. Erről pl merőben más a véleményem az egész évet illetően. Alonsonak nagy éve van, de ez a nagy év önmagában korántsem lenne elég arra, amire még mindig van esélye.

szóval a szerencse, megfelelő körülmények,és az ilyen szavakkal nagyon óvatosan bánnék, főleg ha ezt még Vettelnek akarják páran felróni :shock:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.20. 15:31:36

gergo9 írta:
Hát maximum 1évre lehet ráhúzni hogy valóban vb cím ment el a két dudás miatt az pont Alo-Hamilton esetében volt.
2000-res évek eleje abszolút Ferrari uralom, 05-ben övék a legjobb csomag de irtózatosan megbízhatatlan Alo összegyűjti a lepattanókat és VB 06-ban megint Renault-Ferrari , 07-et adom, 08-ban VB, utána meg abszolút Red-Bull fölény.
Button-Hamilton páros abszolút frankón működött a kocsi nem volt egyik évben sem igazán esélyes.
Ténylegesen valóban 1 évre lehet csak ráhúzni, hogy elment a vb, de abban az 1 mondatomban, melyből ezen vélemények kifejtése kialakult, arra próbáltam utalni, hogy a hatékonyság, mégis ott a jobb, ahol le vannak osztva a szerepek. A nagyfokú ego valahol minden pilótában ott van és nehezen viselik, ha a csapattársuk elkalapálta egy futamon, és ez a tüske akár egész szezonra kihathat. Jogos a mondandód, sajnos nem derült ki, mire jutott volna a Button-Hamilton páros, ha mondjuk van mögöttük olyan technikai fölény, mint a Red Bullnál.
Utolsó ilyen páros, amely vb-ket hozott az Prost Senna volt, és az sem épp a harmóniájáról híresült el.

Nem sportszerű ez az elbánás jelenleg Massával, Webberrel, akiknek a vitrinjéből lopják a jobbak a trófeákat, amelyek számukra okozhatnának egy csepp örömöt. Mindketten tudnak valamit, de csak időszakosan, és még ezt sem élvezhetik ki. Nem tudom elképzelni, hogy milyen rendszer válthatná fel a jelenlegit, hogy ez ne fordulhasson elő se legálisan, se illegálisan. Ilyenen kár is gondolkozni, amíg úgy írják a szabálykönyvet, hogy az érdekek érvényesüljenek, ne a következetesség.

Egyébként tudtátok, hogy konstruktőri vb lett a Red Bull az elmúlt futamon? :D Mennyire nincs jelentősége... nem láttam nagy, felszabadult ünneplést.
Eazzy írta:Jó, hogy újra jelen vagy Kralo az elnyomó német imádat elleni küzdelemben :D

Reméljük az esőt Interlagosra, ezen a rövid pályán talán egyébként is csökkennek a különbségek.
Úgy gondoltam, ha lesz még esély az utolsó futamon, akkor egy kicsit felheccelem magam fórumozgatással. Szélmalomharc amúgy.
Egyébként olyan érzésem volt egész évben, hogy ez meg lehet, ez meg lehet, ennek meg kell lennie, ennyi év után már a sors, az FIA, mindenki azt akarja. Ellentétben 2010-es érzéseimmel, ez nem lesz meg, ez ki fog csúszni a kezéből, és így is lett.
Az esőben reménykedem én is, és abban, hogy erőből lészen egy győzelem, és a Red Bullnak idén nem fekszik a pálya, vagy Vettel önhibából kiesik, vagy hátraesik.
Ezen feltételek nélkül nem vágyok sikerre. A legkevesebb esély az utolsó gondolatomra van. Vettel túl jó versenyző ehhez, felnőtt a feladathoz, az önbizalma pedig kapott elég tápanyagot az elmúlt esztendőkből. Tulajdonképpen személyében kaptunk egy új Schumit díszcsomagolásban, igazából nem lehet kikezdeni. Jól csinálja.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.11.19. 23:54:06

Kralo írta:
Idén a csapat hibái a boxban + a két vezérhangya egy rajba.
Nehéz két vasat tartani a tűzben, miközben az ellenfeleknél van egy-egy vízhordó. Tudom, hogy nem szép és jajaj de csúnya erkölcsileg. Azonban az utóbbi évek példái: nem ment ez Alonso- Hamilton párosnál, és nem megy ez Button-Hamilton párosnál sem. Button még akkor kijelentette, hogy nem támogatja Hamit, amikor neki még esélye volt, és Buttonnak már nem.
Hamilton távozása sem lehet a véletlen műve, de annyira nem vágom mi ment ott csapaton belül, de szerintem rajtuk kívül senki sem. De egy ilyen kaliberért nem mindent megtenni a Meki részétől... enyhén szólva butaságnak tűnik.
Hát maximum 1évre lehet ráhúzni hogy valóban vb cím ment el a két dudás miatt az pont Alo-Hamilton esetében volt.
2000-res évek eleje abszolút Ferrari uralom, 05-ben övék a legjobb csomag de irtózatosan megbízhatatlan Alo összegyűjti a lepattanókat és VB 06-ban megint Renault-Ferrari , 07-et adom, 08-ban VB, utána meg abszolút Red-Bull fölény.
Button-Hamilton páros abszolút frankón működött a kocsi nem volt egyik évben sem igazán esélyes.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2012.11.19. 23:00:20

csababarca írta:
REMY írta:
Én kérek elnézést, hogy nem azt a pilótát nyomatják a csapatban, amelyiknek már a szezon felénél nem volt esélye a VB címre.... ezt ugye te sem gondoltad komolyan!!??

Ilyenért leszólni..... ezt az összes csapat megcsinálta volna az ugyan ilyen helyzetben.... De hát Alonso a hibás, mert ő Alonso és ő a csúf és gonosz.... ja, nem.. csak neki van még esélye VB-t nyerni.

:wink:
igen,mintha Webbert nem helyezték volna soha Vettel mögé... :roll:
valamelyik évben,tavaly vagy előtte(2010 lesz az,mert 2011ben nagyon simán nyerte meg a VB-t Vettel) sokáig Webbernek állt a VB,legalábbis jobb teljesítményt nyújtott sokáig,Vettel előtt volt. Aztán rejtélyes okokból, egyik hétvégéről a másikra Webber lelassult, Vettel kocsija meg megtáltosodott...de biztos ez csak a véletlen,nem is belső csapatdöntés volt. Biztos nem,mert soha nem fordult még elő a történelemben,csak Alonsoval,hogy kiemelik a csapaton belül.


Ehhez még annyit h emlékeztek még 2010-re, azt hiszem Silverstone-ra? A RB 2 új hátsó szárnyat vitt magával egyet Vettelnek egyet Webbernek. Vettel összetörte az övét a szabadedzésen( :?: ), Webberét leszedték és simán átrakták Vettel autójára. Ami a vicces, h ennek ellenére Webber simán megnyerte azt a futamot.

De csak Alonsoval kivételeznek :D 3 éve amióta a Ferrarinál van Massa emlékeim szerint egyszer tudta istenigazából megverni versenyen az pedig Németországban volt 2010-ben.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.19. 22:01:07

Jó, hogy újra jelen vagy Kralo az elnyomó német imádat elleni küzdelemben :D

Reméljük az esőt Interlagosra, ezen a rövid pályán talán egyébként is csökkennek a különbségek.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.19. 21:40:19

miihii írta:
Igen, vmilyen szinten igazad lehet, h egy kiemeléssel a háttértámogatás aranyat érhet, viszont az ettől független hibák, balszerencsék miatt ezt nem fogjuk megtudni, mert kiestünk a tűzközelből már idejekorán. Sztem nem vettek el egymás elől pontokat az egyenlőként kezelés miatt, tehát nem rontották el, h nem emelték ki egyikőjüket sem. Ez akkor jöhetett volna ki, ha nem heréli ki őket a csapatuk a boxban... Így egyelőre nem tudjuk meg, h mennyire tudna működni, együttműködni ez a kombó, mert nem állt fent az a helyzet, h vmelyik is tudná tolni a másik szekerét, illetve lenne értelme. És mivel Hami lelécel, sosem fogjuk már megtudni. Legalábbis velük nem.

Arra mondjuk kíváncsi leszek, h Perezt kifejezetten második számúnak hozzák e (kimondva-kimondatlanul) vagy megkapja e az új fiú ugyanazt a támogatást és lesz ami lesz, aztán majd szezon közben kiderül, h melyikük lesz a partiképesebb, akit segíthetne a másik. Papíron ugye Buttonnak járna az elsőség, de nem tartom kizártnak, h a kis mexikói is jól fog pengetni a Mekivel. Látható volt eddig is, h a tempója megvan, amihez hozzájön egy erősebb pakk, mint eddig. Viszont ha nem lesz továbbra sem kiegyensúlyozott a Meki, akkor a hajukra is kenhetik az egészet...

Mindenesetre érdekes párharc lehet ez csapaton belül és lehet, h bejön, amit írsz és kioltják egymást, de nincs kizárva, h Perez egyelőre inasa lesz Jenson papának és a támogatás lesz a feladata adott esetben. De talán engedni fogják a tiszta versenyzést és menet közben majd alkalmazkodnak a tabellához. Aki jobban bírja, az lesz a vezérhím :)
Érdekes páros lesz, és ez sem egy tipikus 1-2 leosztással indulhat. Bármi megtörténhet, az elvek valószínűleg maradnak. Perez hiúságától sok fog függeni. Valahogy a szerződés bejelentése óta mintha nagyobb lenne benne a bizonyítási vágy, és ez a teljesítménye rovására ment. Button a tapasztalatával és higgadtságával maga alá kell, hogy gyűrje. Ám láttunk már a karón varjút. 07. :oops:
Egyébként engem jobban foglalkoztat mit tud elérni Hamilton a Mercivel. Remélem marad a Merci ezen a szinten. Nem rossz indulatból írom, nem sajnálom alóla a jó gépet, csupán a kíváncsiság hajt. Idén tovább nőtt a szememben (nem Vettel gyalázása miatt).
Alexander Mahone írta:
Kralo írta:Elképesztő, hogy mennyire nehéz értelmezni 2-3 mondatot.
Utólag vettem észre. De amúgy fontos viccelődni, főleg úgy hogy te vagy olyan elfogult a szerelmeddel kapcsolatba, hogy képes vagy ilyen kijelentésékre.
További gondjaid vannak, mert rossz ajtón kopogtatsz. Az elvtársam elfogultsága miatt írtam, amit írtam.
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.11.19. 21:17:46

Kralo írta:Elképesztő, hogy mennyire nehéz értelmezni 2-3 mondatot.
Utólag vettem észre. De amúgy fontos viccelődni, főleg úgy hogy te vagy olyan elfogult a szerelmeddel kapcsolatba, hogy képes vagy ilyen kijelentésékre.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.19. 21:15:45

XCsabesz11 írta:Jővőre Massa nyeri a Vb-t és erre nagy összeggel fogok fogadni is :)
Nem jó ötlet, csak veszítesz rajta. :wink:
XCsabesz11
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.10.23. 21:53:49

2012.11.19. 21:10:48

Jővőre Massa nyeri a Vb-t és erre nagy összeggel fogok fogadni is :)
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.19. 21:10:11

Alexander Mahone írta:
Kralo írta:Ő Massa volt. :lol: :lol:
Alonso idén csak az 5. vb címét nyerne, ha szerencsés lenne. Viccet félre téve NEM. Hibázott sokszor már a karrierjében az önérzete miatt.
2005-be úgy lett világbajnok, hogy 3 olyan versenyen esett ki Raikkönen az élről, amit biztosan megnyert volna, és rengeteg balszerencse érte még a megbízhatatlanság miatt.
2006-ba lehengerlő volt, de ha Suzukába nem robban fel Schumi motorja...

Elképesztő, hogy milyen mocskos túlzásokba estek. 5. VB cím... :lol: Az baz.meg, ötödik. :lol: :lol:
Elképesztő, hogy mennyire nehéz értelmezni 2-3 mondatot.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.19. 21:02:23

Kralo írta:
Idén a csapat hibái a boxban + a két vezérhangya egy rajba.
Nehéz két vasat tartani a tűzben, miközben az ellenfeleknél van egy-egy vízhordó. Tudom, hogy nem szép és jajaj de csúnya erkölcsileg. Azonban az utóbbi évek példái: nem ment ez Alonso- Hamilton párosnál, és nem megy ez Button-Hamilton párosnál sem. Button még akkor kijelentette, hogy nem támogatja Hamit, amikor neki még esélye volt, és Buttonnak már nem.
Hamilton távozása sem lehet a véletlen műve, de annyira nem vágom mi ment ott csapaton belül, de szerintem rajtuk kívül senki sem. De egy ilyen kaliberért nem mindent megtenni a Meki részétől... enyhén szólva butaságnak tűnik.
Igen, vmilyen szinten igazad lehet, h egy kiemeléssel a háttértámogatás aranyat érhet, viszont az ettől független hibák, balszerencsék miatt ezt nem fogjuk megtudni, mert kiestünk a tűzközelből már idejekorán. Sztem nem vettek el egymás elől pontokat az egyenlőként kezelés miatt, tehát nem rontották el, h nem emelték ki egyikőjüket sem. Ez akkor jöhetett volna ki, ha nem heréli ki őket a csapatuk a boxban... Így egyelőre nem tudjuk meg, h mennyire tudna működni, együttműködni ez a kombó, mert nem állt fent az a helyzet, h vmelyik is tudná tolni a másik szekerét, illetve lenne értelme. És mivel Hami lelécel, sosem fogjuk már megtudni. Legalábbis velük nem.

Arra mondjuk kíváncsi leszek, h Perezt kifejezetten második számúnak hozzák e (kimondva-kimondatlanul) vagy megkapja e az új fiú ugyanazt a támogatást és lesz ami lesz, aztán majd szezon közben kiderül, h melyikük lesz a partiképesebb, akit segíthetne a másik. Papíron ugye Buttonnak járna az elsőség, de nem tartom kizártnak, h a kis mexikói is jól fog pengetni a Mekivel. Látható volt eddig is, h a tempója megvan, amihez hozzájön egy erősebb pakk, mint eddig. Viszont ha nem lesz továbbra sem kiegyensúlyozott a Meki, akkor a hajukra is kenhetik az egészet...

Mindenesetre érdekes párharc lehet ez csapaton belül és lehet, h bejön, amit írsz és kioltják egymást, de nincs kizárva, h Perez egyelőre inasa lesz Jenson papának és a támogatás lesz a feladata adott esetben. De talán engedni fogják a tiszta versenyzést és menet közben majd alkalmazkodnak a tabellához. Aki jobban bírja, az lesz a vezérhím :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.19. 20:19:15

miihii írta:
Kralo írta: A Meki épp emiatt tart ott ahol, csapatként képtelenek jól működni Hakkinen óta.
Ezt hogy érted?
Idén a csapat hibái a boxban + a két vezérhangya egy rajba.
Nehéz két vasat tartani a tűzben, miközben az ellenfeleknél van egy-egy vízhordó. Tudom, hogy nem szép és jajaj de csúnya erkölcsileg. Azonban az utóbbi évek példái: nem ment ez Alonso- Hamilton párosnál, és nem megy ez Button-Hamilton párosnál sem. Button még akkor kijelentette, hogy nem támogatja Hamit, amikor neki még esélye volt, és Buttonnak már nem.
Hamilton távozása sem lehet a véletlen műve, de annyira nem vágom mi ment ott csapaton belül, de szerintem rajtuk kívül senki sem. De egy ilyen kaliberért nem mindent megtenni a Meki részétől... enyhén szólva butaságnak tűnik.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.19. 19:52:46

Kralo írta: A Meki épp emiatt tart ott ahol, csapatként képtelenek jól működni Hakkinen óta.
Ezt hogy érted?


Am sztem annyira nem tartanak olyan lent, legalábbis nem elsősorban az első- v másodszámú pilóta miatt. Ennél előrébb önmagában már akkor tarthatnánk, ha nem dobálnánk el vagy 50 pontot pilótánként a boxban vagy állna meg a vas, illetve akadnának beléjük mások . Ugye évek óta ezek váltogatják egymást és jóformán az ellenfelektől függetlenül ejtik ki magukat a srácok a VB elsőségért folytatott harc érdemi részéből. Ezek függetlenek a csapatsorrendtől és eléggé vissza tudják vetni az összteljesítményt.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.19. 19:40:38

piton írta:Akármelyik csapatnál van Alonso, megmutatja a foga fehérjét.
„A 19-es kanyart elrontottam, és a gumik egy kicsit piszkosak lettek, emiatt nem voltak jók a következő három vagy négy kanyarban. De Felipe gyorsabb volt, mint én a harmadik szabadedzésen, a Q1-ben, a Q2-ben és a Q3-ban is. Szóval ő ma jobb munkát végzett, mint én, holnap megpróbálom jobban csinálni, és előrelépni pár helyet.”

Így mutogatja a foga fehérjét?
Idén inkább Vettel mutogatja. Abu Dhabi SC alatti viselkedése az év mély pontja volt nála mentálisan, de most is kicsit begurult kedvenc uborkájára.

Egyébként pont Red Bull rajongóként kellene emlékezned hányszor töröltetik fel a padlót Webberrel a Red Bullnál - pedig ő jóval versenyképesebb az utóbbi 2-3 éveben, mint Massa -, és emiatt mellőzhetnéd az efféle megjegyzéseidet.

Egyébként zseniális húzás volt a csapat részéről, csupán 4 helyet hozott ez a döntés.
A Meki épp emiatt tart ott ahol, csapatként képtelenek jól működni Hakkinen óta.

Eazzy írta:Nagyon mérges is voltam a hétvégén Alo-ra, mert most kellene igazán odatennie magát, erre még Massa is elveri.
Elfelejtetted, hogy technikai sport is zajlik a pilóták mentális és ügyességi játéka mellett. Nem tudhatjuk mi volt a különbség Alo és Massa autójában. Kinek milyen fejlesztés volt az autóján? Lehet Alonsoén volt az újabb, azonban nem vált be, lehet hogy Massáén volt az új csomag, de Alonsora még nem tették fel, mert a szabadedzésen még más képet mutatott.

"A fejlesztések? Megpróbáltuk megtalálni a rendelkezésünkre álló alkatrészek lehető legjobb kombinációját, mivel nem mindig igaz, hogy a legújabb elemek a legjobb választás, különösen akkor, amikor egy teljesen új pályán vagy. A határon fogunk autózni, mint ahogy ezt tettük a szezon eleje óta minden versenyhétvégén.”

Akkor haragudnék Alonsora, ha ment volna 10 jó kört utána 3 rosszat, de ez végig harmatos volt, ami nem hinném, hogy az ő teljesítményének köszönhető, pláne amikor ekkora szezont fut.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.19. 19:32:45

REMY írta:
Én kérek elnézést, hogy nem azt a pilótát nyomatják a csapatban, amelyiknek már a szezon felénél nem volt esélye a VB címre.... ezt ugye te sem gondoltad komolyan!!??

Ilyenért leszólni..... ezt az összes csapat megcsinálta volna az ugyan ilyen helyzetben.... De hát Alonso a hibás, mert ő Alonso és ő a csúf és gonosz.... ja, nem.. csak neki van még esélye VB-t nyerni.

:wink:
igen,mintha Webbert nem helyezték volna soha Vettel mögé... :roll:
valamelyik évben,tavaly vagy előtte(2010 lesz az,mert 2011ben nagyon simán nyerte meg a VB-t Vettel) sokáig Webbernek állt a VB,legalábbis jobb teljesítményt nyújtott sokáig,Vettel előtt volt. Aztán rejtélyes okokból, egyik hétvégéről a másikra Webber lelassult, Vettel kocsija meg megtáltosodott...de biztos ez csak a véletlen,nem is belső csapatdöntés volt. Biztos nem,mert soha nem fordult még elő a történelemben,csak Alonsoval,hogy kiemelik a csapaton belül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2012.11.19. 19:31:13

blupatrik írta:Aztán 2008-ban Hamiltonnal csapott össze,ahol szintén a végkimenetel szempontjából nem volt szerencsés de marhára nem...
Ő Massa volt. :lol: :lol:
Alonso idén csak az 5. vb címét nyerne, ha szerencsés lenne. Viccet félre téve NEM. Hibázott sokszor már a karrierjében az önérzete miatt.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.19. 19:18:41

piton írta:Akármelyik csapatnál van Alonso, megmutatja a foga fehérjét. Már csak az ilyen piszkos húzásai miatt is nagyon remélem, h nem ő lesz a világbajnok.
http://www.f1hirek.hu/f1/20121119-f1-ma ... kajat.html
http://www.nemzetisport.hu/f1/pfuj-ferr ... ng-2192673
Én kérek elnézést, hogy nem azt a pilótát nyomatják a csapatban, amelyiknek már a szezon felénél nem volt esélye a VB címre.... ezt ugye te sem gondoltad komolyan!!??

Ilyenért leszólni..... ezt az összes csapat megcsinálta volna az ugyan ilyen helyzetben.... De hát Alonso a hibás, mert ő Alonso és ő a csúf és gonosz.... ja, nem.. csak neki van még esélye VB-t nyerni.

:wink:
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.19. 19:09:21

Akármelyik csapatnál van Alonso, megmutatja a foga fehérjét. Már csak az ilyen piszkos húzásai miatt is nagyon remélem, h nem ő lesz a világbajnok.
http://www.f1hirek.hu/f1/20121119-f1-ma ... kajat.html
http://www.nemzetisport.hu/f1/pfuj-ferr ... ng-2192673
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.11.19. 18:42:46

Azért belegondolva: állandóan szapuljuk Massát, de vajon milyen hatással lehetnek rá ezek a döntések? Nem csoda, hogy nem tudja hozni a régi formáját. Régen jóval harapósabb volt, és igazi top-pilótaként szerepelt. Most még mindig nem az.

Remélem Interlagosba lesz egy kis eső a dráma kedvéért, de a végén Vettelnek legyen több pontja. Ha Vettel alatt megállna a kocsi, még akkor sincs olyan nagy gond, mert Fernandonak agyon előkelő helyen kéne végeznie, hogy bajnok legyen, amit Webber meg a két McLaren remélem megakadályoz.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.19. 18:36:57

Csak úgy megjegyzem, hogy azért (is) volt ilyen lassú Alonso a hétvégén, mert elrontották neki a beállításait. Massa az utolsó 2 szektorban, Alonso az 1. szektorban volt gyors, más beállításokkal mentek neki a hétvégének. Lassabb is volt az egyenesben Alo, úgy akarták, ahogy az RB, csak ez nem jött be... :roll:
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2012.11.19. 18:25:51

Ezt két oldalról kéne nézni: Alonso sincs élete formájában és Massa meg a szerződéshosszabbítás óta egész jól megy, már-már a régi formáját idézi.
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2012.11.19. 18:18:48

Nem tudom, hogy miért vannak sokan felháborodva Alonson hogy csak a szerencse miatt kerül sokszor jobb helyzetbe...Igen,és mindenkinek vannak szerencsés,kevésbé szerencsés napjai,és amikor Alonso elől kiesnek a versenyen nem mindenki más elől is kiesnek aki mögötte volt? Na mindegy,amit mondani akarok, hogy nekem az tetszik benne a legjobban, hogy 2szeres világbajnok lett egy nem olyan kirívóan jó autóval mint amivel Vettel,és igazából ellenfele is volt...Nevezetesen MSC , aki szerintem minden idők legjobbja.És a tény, amit be kell hogy ismerjen bármelyik Alonso ellenes is, hogy simán lehetne akár 6-szoros világbajnok is a mostanival együtt,emlékezzünk csak vissza a 2007-es VB-re amit Kimi nyert,mekkora mákkal a végén...Persze elismerem őt is,csak meg kell nézni amit idén művel a lotussal.Aztán 2008-ban Hamiltonnal csapott össze,ahol szintén a végkimenetel szempontjából nem volt szerencsés de marhára nem...2010(???)-ben Petrov mögé ragadva az utolsó versenyen 1 mocskos pont hiányzott neki,nem is tudom hány körön keresztül feltartotta az a kis senki aki csak apuci olajfúrói miatt kertül be,vezetni azt doszt nem tud...Ekkor vezették be a DRS-t,mert nem múlhatott volna egy VB cím azon hogy nem lehet előzni sokkal lassabb autót mert olyan jól tartja fel mindíg...Aztán itt az idei év,ahol sorozatban harmadszor raknak össze sokkal jobb autot a bikások mint bárki más , és ezek alapján Webber vagy Vettel lenne az egyértelmű esélyes , mégis itt van/volt Fernando... Mindketten kétszer estek ki idén, azzal a különbséggel hogy míg Vettelnek az autó nem bírta , Alonsonak segítettek félreállni . Sad but True- mint a Metallica szám.
Válasz küldése