Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.03.19. 09:33:44

Ahogy olvasom nagy káosz volt az időmérőn
Amit el lehet még rontani azt el is rontják a cirkuszban. Óriási szégyen az egész és mindig van lejjebb. Nekem régebb rendszeres vasárnapi program volt az f1, mostmár kb. 3 éve az van, hogy nso-n néhány hírt olvasok és ennyi.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.19. 08:16:35

Ahogy olvasom nagy káosz volt az időmérőn, de Lewis azért ott folytatja ahol tavaly abbahagyta. 8) Irány a negyedik!!!
Kép
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.03.04. 23:33:55

Ronaldinho&Barca írta:Jó lett ez az idei ferrari ez biztos, érezni hogy ebbe rengeteg meló van, jól vezethető, Kimi és Vettel is dicséri. Egy jó autó jól megy a teszten már. Merci nagyon komplett a hibrid éra bevezetése óta, konkrét csomaggal jöttek és csak finomítják, de talán idén a ferrari bele köphet ebbe a levesbe és izgalmassá teheti.

A héten már próbálgatták a "glóriát". Nem tudom kinek mi a véleménye, de szerintem ez valami borzasztó. Ez a sport az autóktól az autóversenyzés első kategóriája, a motorokat haza vágták, de most jön a kinézet? Bianchi, isten nyugosztalja, ő balesetén egy ilyen cső édes kevés lett volna.. ez a sport ettől szép, hogy lehúzzák a rostélyt és mehet a "harc", ott van a veszély és az izgalom hányadosa. Kivételes pillanat hogy Hamiltonnal kell egyet értsek, hagyják otthon az Ikarusz kormányt.
Én valahol olvastam, hogy a ferrari főnöke kiplakátolta a csapat gyárát olyan képekkel amin a merci csapat ünnepelt a vb címekkel a kezükben. Azért az eléggé motiváló lehet. :D

Szerintem nem rossz a glória és inkább ilyen legyen mint rendesen fedett tető vagy mint a vadászgépeken lévő üveg fedő. Annyi baj van már a forma-1-el, hogy ez zavarna a legkevésbé.

Egyébként szegény Bianchi a hirtelen történő lassulásba halt bele, nem konkrét sérülésbe.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.03.04. 23:11:27

Jó lett ez az idei ferrari ez biztos, érezni hogy ebbe rengeteg meló van, jól vezethető, Kimi és Vettel is dicséri. Egy jó autó jól megy a teszten már. Merci nagyon komplett a hibrid éra bevezetése óta, konkrét csomaggal jöttek és csak finomítják, de talán idén a ferrari bele köphet ebbe a levesbe és izgalmassá teheti.

A héten már próbálgatták a "glóriát". Nem tudom kinek mi a véleménye, de szerintem ez valami borzasztó. Ez a sport az autóktól az autóversenyzés első kategóriája, a motorokat haza vágták, de most jön a kinézet? Bianchi, isten nyugosztalja, ő balesetén egy ilyen cső édes kevés lett volna.. ez a sport ettől szép, hogy lehúzzák a rostélyt és mehet a "harc", ott van a veszély és az izgalom hányadosa. Kivételes pillanat hogy Hamiltonnal kell egyet értsek, hagyják otthon az Ikarusz kormányt.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Tromort77

2016.02.26. 12:40:26

Nero. írta: Gondolom arra, hogy Vettel idén is rommá veri Raikkönent, akit már csak a neve és a marketingértéke tart a csapatnál.
Kiindulva egy tesztnapból ahol önhibáján kívül nem működött az autója fél napig?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.26. 11:57:38

Tromort77 írta:
mess2009 írta:lehet, hogy a Ferrari jobb lesz, ez még csak feltevés, de hogy a Vettel-Kimi viszony nem fog változni az már az első teszten (is) meglátszott.
mire gondolsz?
Gondolom arra, hogy Vettel idén is rommá veri Raikkönent, akit már csak a neve és a marketingértéke tart a csapatnál.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tromort77

2016.02.26. 10:08:44

mess2009 írta:lehet, hogy a Ferrari jobb lesz, ez még csak feltevés, de hogy a Vettel-Kimi viszony nem fog változni az már az első teszten (is) meglátszott.
mire gondolsz?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.26. 08:27:18

lehet, hogy a Ferrari jobb lesz, ez még csak feltevés, de hogy a Vettel-Kimi viszony nem fog változni az már az első teszten (is) meglátszott.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.26. 07:06:48

Nero. írta:Eddig a tesztek alapján szerintem hasonlóan "izgalmas" evunk lesz mint tavaly. Jön a 4. vb cím Alonso meg még egy évet elpocsékol a pályafutásából. :(
Reményeim szerint a Ferrari közelebb került a Mercikhez, és a Rb-Williams páros is a Ferrarihoz!
A Mcki-Honda meg zárkózzon és jövőre már az első erők között lássuk! A pilótáik kiválóak!
Tesztek alapkán a Maranellóiak biztatóak, de véleményem szerint idén még a Merci fog dominálni, teszteken az látszik h megbízhatóságra hajtanak! Sebességük lazán meglesz!
Abban viszont nem vagyok biztos hogy az új időmérős lebonyolítási rendszer működik! meglátjuk!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.24. 19:30:47

Eddig a tesztek alapján szerintem hasonlóan "izgalmas" evunk lesz mint tavaly. Jön a 4. vb cím Alonso meg még egy évet elpocsékol a pályafutásából. :(
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.19. 14:58:08

http://live.ferrari.com/en/" target="_blank

Ferrari idei autója Magyar idő szerint ma 14:00-kor mutatták be! Tetszetős! =D>
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.10. 14:35:58

Gaizka írta:
Nem rosszból,de neked Kimi fóbiád van? Vagy mit ártott? 2éve kuka aláírva ,de hogy egyfolytában ezen lovagolni
A 2 év kukát a múltkor senki nem volt hajlandó aláirni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Gaizka
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.09.28. 10:05:20

2015.11.10. 12:06:59

Nem rosszból,de neked Kimi fóbiád van? Vagy mit ártott? 2éve kuka aláírva ,de hogy egyfolytában ezen lovagolni
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.10. 11:52:01

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.03. 15:34:51

A csapatáról, Sennáról is mindig tisztelettudóan beszél, de akárki ha bajban van szintén. Ez egy érdekes megjegyzés volt, valóban lehet bántó a körülmények miatt. És azt megjegyezném, hogy véletlenül ő sem lesz ennyiszer világbajnok. A Damon Hill eset miatt valószínűleg a mai napig van tüske az angolokban, ez nem jó dolog el kéne engedni, Lewis nem tudja. Nem volt szép, ezt elismerem, ahogy Nervo is hogy a német meg németes volt párszor pályafutása során. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2015.11.03. 14:54:54

„Én soha nem tettem olyan dolgokat, mint Michael azért, hogy világbajnok legyek. Az összes bajnoki címemet velem született képességeimnek köszönhetően értem el” – fogalmazott Hamilton.
http://www.f1vilag.hu/hirek/hamilton-en ... schumacher" target="_blank

Hogy van bőr a képén egy legendáról, aki ráadásúl mostmár magatehetetlen ilyesmit nyilatkozni. :( #-o Nagyon elszaladt mostmár vele a ló. Nem azt mondom hogy sumi egy szent volt,mert persze ott is voltak stiklik meg ilyesmi, de valakiből nem lesz véletlenül ennyi alkalommal világbajnok sztem. Ráadásul sztem tisztességről meg szerénységről sztem nem neki kellene előadást tartania. :!:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 20:09:17

Ja félreértettél szerintem. Én a Hondát nem is várom dobogós csapatnak, de markánsan tőlük várom a legnagyobb fejlődést. RB meg nem fogja megkapni a legjobb motort, de ha kapnak egy elfogadhatót (a Renault nem volt az) jobban belefognak szólni a dolgokba. Ahogy Nero is írta nagy változásokat én sem várok, előrelépési faktort csak az RB és Honda csapatnál érzek. De hangsúlyozom még egyszer a Honda kapcsán nem futamgyőzelmekben kell most gondolkozni hanem, hogy pl elérhetnek egy Force India szintre vagy még talán előrébb is. Én legalábbis nagyon szorítok ezért és látok is ebben a projektben perspektívát csak nyilván nekik van több vényi lemaradásuk a Forma 1-ben és a motor kialakítás is új, de próbálkoznak és már év végére is javultak.

Jövőre az eleje meg maradjon csak így, s Lewis formáját tekintve nem is várok változást. Egyedül a "jóllakottság" szólhat közbe, de Hamilton annyira egyben van msot, hogy nem félek ettől. Irány a 3peat. :wink:
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.11.02. 19:48:01

Bob_Marley írta:Tavaly Rosberget nyomták, de Luizzal nem bírt és fordított idén meg egyértelműen első számú pilóta lett. Azt nyomják, aki jobb és jelenleg Hamilton mindenkinél jobb.

Erősorrend csak spekuláció lehet egyelőre, de én a Hodna-tól várok előrelépést. Nehezen indultak, de ők azért már bizonyítottak motorsportban, hogy értenek hozzá és új dolgokon dolgoznak. Majd a tesztekből többe tudunk, s ha az RB kap egy elfogadható motort akkor szerintem ők is sokat lépnek előre. Kocsi kialakításban egyértelműen ők a legjobbak ezért is nem akarnak nekik motort adni. :lol: RB viszont fog motort kapni ez szerintem nem kérdés csak nyilván a legjobbat szeretnék kicsikarni, de egy idő után kompromisszumokat kell kötni és lesz köztes megoldás.
Azért azt nem gondolod, hogy megkapják egy az egyben azt a Mercedes vagy Ferrari motort amit, az anyacsapat használ.
A Hondának már korábban is volt gyári csapat, de az se ért el nagy sikereket. Több másodperces a lemaradásuk egy olyan sportágban, ahol tizedmásodperceket alig tudnak nyerni egy-egy fejlesztéssel. Megbizthatósággal is baj van. Nem fogadnék rájuk!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.02. 19:38:50

Szerintem meg jövőre is marad ugyanez a felállás. Talán egy kicsit közelebb kerül a Ferrari, de nem változnak annyit a szabályok meg nem lehet annyit fejleszteni, hogy bárki is behozza őket. Sajnos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 19:10:37

Tavaly Rosberget nyomták, de Luizzal nem bírt és fordított idén meg egyértelműen első számú pilóta lett. Azt nyomják, aki jobb és jelenleg Hamilton mindenkinél jobb.

Erősorrend csak spekuláció lehet egyelőre, de én a Hodna-tól várok előrelépést. Nehezen indultak, de ők azért már bizonyítottak motorsportban, hogy értenek hozzá és új dolgokon dolgoznak. Majd a tesztekből többe tudunk, s ha az RB kap egy elfogadható motort akkor szerintem ők is sokat lépnek előre. Kocsi kialakításban egyértelműen ők a legjobbak ezért is nem akarnak nekik motort adni. :lol: RB viszont fog motort kapni ez szerintem nem kérdés csak nyilván a legjobbat szeretnék kicsikarni, de egy idő után kompromisszumokat kell kötni és lesz köztes megoldás.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.11.02. 19:00:48

Bob_Marley írta:
Kovbal88 írta: Az a rengeteg az inkább egy hiba volt! A megpördülés, amúgy ment mint a mérgezett egér. Jó lehet jövőre a Ferrari, bár még sok van hátra.

Hamiltonnak nem sikerült jól beállítani az autót, azért csak ennyi nem rá vall a mai verseny.
Előzés utáni kicsúszás, rázókőre rátétel, megpördülés és a kiesést meg nem tudni. De három nagy hiba biztosan volt. Szerintem a Ferrari jövőre sem lesz markánsan jobb. Ha az RB kap egy jó motort akkor ők lehetnek jók. Azért ne felejtsük a Mercedes nem csak a motorjának köszönheti, hogy ott van. Egyedül a gumikkal vannak továbbra is gondok, de az sem számottevő már szerencsére és jobban kezeli az autó a gumikat. Nagy változásokat nem várok hacsak nem valami forradalmi változást ki nem talál valaki, teszem azt a Honda. :D Aeroban az RB-t nem lehet megverni motorerőben meg a Mercedest nem lehet megverni, így szerencsére a Ferrari marad a helyén. :lol:
Ha ennyire szigorúan nézzük, akkor mondhatjuk, hogy több hibája volt. Bár nem ment tiszta versenyt. A Mercedestől nem sajnálom a sikert, mert megérdemlik, de Hamiltontól már igen, nem is értem őket, kettőjük közül Rosberg inkább német, mint Hamilton mégis a britet támogatják.

A Ferrari, pedig tavaly még a negyedik sőt talán az ötödik csapat volt, Mercedes, Williams, Redbull, McLaren után idén pedig már a második. Egyértelmű az előrelépés, nyilván a Mercedes is fejlődik, szerintem jövőre is csak velük kell számolni kihívóként.
A Honda max a középmezőnybe lesz jó. A Redbullnál meg nincs motor úgyhogy nem valószínű, hogy élcsapat lehetnek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.11.02. 18:50:33

Aeroban az RB-t nem lehet megverni motorerőben meg a Mercedest nem lehet megverni, így szerencsére a Ferrari marad a helyén.
Aztán nehogy az arany középút legyen a jó választás. :wink:

RB-nek először a Williamst kéne megelőznie... :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.02. 18:13:23

Kovbal88 írta: Az a rengeteg az inkább egy hiba volt! A megpördülés, amúgy ment mint a mérgezett egér. Jó lehet jövőre a Ferrari, bár még sok van hátra.

Hamiltonnak nem sikerült jól beállítani az autót, azért csak ennyi nem rá vall a mai verseny.
Előzés utáni kicsúszás, rázókőre rátétel, megpördülés és a kiesést meg nem tudni. De három nagy hiba biztosan volt. Szerintem a Ferrari jövőre sem lesz markánsan jobb. Ha az RB kap egy jó motort akkor ők lehetnek jók. Azért ne felejtsük a Mercedes nem csak a motorjának köszönheti, hogy ott van. Egyedül a gumikkal vannak továbbra is gondok, de az sem számottevő már szerencsére és jobban kezeli az autó a gumikat. Nagy változásokat nem várok hacsak nem valami forradalmi változást ki nem talál valaki, teszem azt a Honda. :D Aeroban az RB-t nem lehet megverni motorerőben meg a Mercedest nem lehet megverni, így szerencsére a Ferrari marad a helyén. :lol:
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.11.01. 22:14:00

Nero. írta:Fele annyi pontot gyűjtött idén, mint Vettel. Ez marha kevés. Tavaly se tudta még csak megközelíteni se Alonso szintjét. Már többször is leírtam, hogy nem vagyok Kimi-elleney, és neki kellett volna a VBt nyernie 2003ban és 2005ben is, de csúnyán kiégett ő már, és semmi jele annak, hogy jövőre jobb lenne majd.
Nem biztos, hogy kiégés, lehet annyit változtak az autók, hogy ezek a mostaniak valahogy már nem fekszenek neki, de az biztos nincs egy szinten Vettellel. Lehet lelkesebb lenne, ha lenne esély a világbajnoki címre.
Vettelnek meg ma nem lesz kedve jópofáskodni, rengeteget hibázott.
Az a rengeteg az inkább egy hiba volt! A megpördülés, amúgy ment mint a mérgezett egér. Jó lehet jövőre a Ferrari, bár még sok van hátra.

Hamiltonnak nem sikerült jól beállítani az autót, azért csak ennyi nem rá vall a mai verseny.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.01. 21:56:05

Na Rosberg nyert, abszolút megérdemelten, szerintem az hogy nincs rajta nyomás eredményezett egy ilyen összeszedett nagyon jó versenyt tőle. Mindig tudott válaszolni Luíz ( ha már Mexico :D ) próbálkozásaira, s kellően agresszív volt ma, nem engedte az elején se, hogy beférjen Hamilton. Ebből táplálkozhat a jövőt tekintve. Vettelnek meg ma nem lesz kedve jópofáskodni, rengeteget hibázott.

Kézfogás is megvolt, mindenki mehet a saját dolgára. :D
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése