Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.07.26. 19:16:16

Kicsit az élet visszaadta Monacot. Itt is úgy érzem, hogy Rosbergnek rossz gumit tettek fel, mert igaz volt azért bőven hátra, de meglehetett volna reszkírozni a lágyat. Mondjuk ott volt mögötte Lewis a negyedik helyen, de neki megint ezen mehet el a Vb, hogy míg Lewis hihetetlenül agresszív, Rosberg nem tudja igazán kihasználni az adandó lehetőségeket.
Egész hétvégén nem ment Rosbergnek valamiért, furcsa is volt, hogy a két Ferrari otthagyja őt. Angliában is lerajtolták a Mercedest, de ott vissza tudtak jönni.

Rosberg, lehet úgy volt vele, hogy csak Hamilton előtt végezzen, azért rakatta fel a kemény keveréket, hogy sima legyen. Egy pillanatra jól is állt. Megelőzte Kimit, ment Vettelre, de aztán ennyi...
Valószínű Hamiltonnak idén is meglesz a VB!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.26. 18:59:54

Kovbal88 írta:Kimi is szépen ment kár azért a műszaki hibáért. Meglehetett volna a második hely.
Kiminek tébnyleg nem volt szerencséje, pedig nagyot rajtolt.
Rosbergnek nagyon nem volt szerencséje.
Hamilton hihetetlenül agresszív.(veszélyesen).
Kicsit az élet visszaadta Monacot. Itt is úgy érzem, hogy Rosbergnek rossz gumit tettek fel, mert igaz volt azért bőven hátra, de meglehetett volna reszkírozni a lágyat. Mondjuk ott volt mögötte Lewis a negyedik helyen, de neki megint ezen mehet el a Vb, hogy míg Lewis hihetetlenül agresszív, Rosberg nem tudja igazán kihasználni az adandó lehetőségeket. Rendben, hogy peche is volt a defekttel, de semmi olyat nem mutatott ma, amivel előrébb tudna kerülni a ponttáblázatban. Vettelékkel sem tudott menni az elején. Fordított esetben Lewis a belét kihajtja a kocsinak, ha tudja hogy a csapattárs és nagy rivális a tizedik helyre zuhan vissza. Nem tudni, hogy Rosberg ezt pl megtette de a kocsiban nem volt több, vagy nem tette meg, de rádiózások se nagyon voltak, hogy nyomjad neki Nico. Pedig most tényleg nagy esélye volt, mert szünet előtt nagy nyomást helyezhetett volna Lewisra, de szerencsére nem tette, hanem még Hami jól ki is jött belőle. :D
Sokaknak nagyon nagy futam volt a mai. Mondjuk a Williamsnek pont nem.
És a Force Indianak sem, valamint Maldonado ma úgy volt renitens, hogy "csak" Perezt vadászta le. :D

Ez okozta amúgy a nagy kavalkádot, hogy rengeteg volt a figyelmetlenség, akár a box utcában gyorshajtás, akár pl Grosjean rossz kiengedése és lehetne sorolni.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.07.26. 18:25:32

Kimi is szépen ment kár azért a műszaki hibáért. Meglehetett volna a második hely.
Rosbergnek nagyon nem volt szerencséje.
Hamilton hihetetlenül agresszív.(veszélyesen).
Sokaknak nagyon nagy futam volt a mai. Mondjuk a Williamsnek pont nem.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.26. 17:16:20

Bob_Marley írta:
Massa bénázása miatt nem indították egyből, hanem volt még egy felvezető, s ez azért megzavarhat egy pilótát. Felkészülsz lelkiekben, átfut az agyadon minden másodperc, eltervezel mindent és akkor újra elküldenek egy felvezetőre. Ez nem kifogás, Lewis bealudt már máskor is a rajtnál, egyszerűen ez kizökkentette a ritmusából és utána rögtön a pályát is elhagyta és visszaesett a tizedik helyre.

Az új rajt kifejezés félreérthető volt, de jelen esetben a nem megszokott rajtprocedúrára értendő, hiszen két felvezető kör volt és nem a szabálymódosításokra gondoltam, ami csak később lesz.
Bocsi én azt hittem , hogy a Belgiumban életbe lépő rajtra gondoltál :oops: . Valóban kizökkentheti a pilótát ezt elismerem.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.26. 17:04:27

Alfa írta:Óriási futam volt!! Talán nem lövök nagyon mellé ha azt mondom , hogy ez volt az egyik ha nem a legjobb futam az elmúlt pár évben. Ennyi izgalom nagyon régen volt egy futamon. Vettel óriásit ment és nagyon szép volt a rádiós üzenete.
Bob_Marley írta:Lewis tegnap behúzta és ezzel 9/10 ma meg a rajtnál 1 :arrow: 10....Jól bekavart az új rajt, Lewist teljesen megzavarta. Pedig az egyik kedvence pályája, s nagyon kellenének a pontok, de még azért sok van. Ferrari viszont nagyot rajtolt.
Go LEWIS
Az új rajt csak Belgiumtól lép érvénybe most még a régi volt.
Massa bénázása miatt nem indították egyből, hanem volt még egy felvezető, s ez azért megzavarhat egy pilótát. Felkészülsz lelkiekben, átfut az agyadon minden másodperc, eltervezel mindent és akkor újra elküldenek egy felvezetőre. Ez nem kifogás, Lewis bealudt már máskor is a rajtnál, egyszerűen ez kizökkentette a ritmusából és utána rögtön a pályát is elhagyta és visszaesett a tizedik helyre.

Az új rajt kifejezés félreérthető volt, de jelen esetben a nem megszokott rajtprocedúrára értendő, hiszen két felvezető kör volt és nem a szabálymódosításokra gondoltam, ami csak később lesz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.26. 16:33:30

Óriási futam volt!! Talán nem lövök nagyon mellé ha azt mondom , hogy ez volt az egyik ha nem a legjobb futam az elmúlt pár évben. Ennyi izgalom nagyon régen volt egy futamon. Vettel óriásit ment és nagyon szép volt a rádiós üzenete.
Bob_Marley írta:Lewis tegnap behúzta és ezzel 9/10 ma meg a rajtnál 1 :arrow: 10....Jól bekavart az új rajt, Lewist teljesen megzavarta. Pedig az egyik kedvence pályája, s nagyon kellenének a pontok, de még azért sok van. Ferrari viszont nagyot rajtolt.
Go LEWIS
Az új rajt csak Belgiumtól lép érvénybe most még a régi volt.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.07.26. 16:05:39

Remek Magyar futam volt, Seb parádés rajt, és kontroll alatt tartotta az eseményeket, SC nagyon jól jött a Merciknek,de mivel hibázgattak,nem mentek sokra vele. Rosberg annyira egy balfék,h hihetetlen...ilyenkor,amikor feljöhetne hibázik egy ekkorát...tök sima VB lesz ez Hamiltonnak.

Azért részörömök vannak legalább ☺
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.26. 14:09:40

Lewis tegnap behúzta és ezzel 9/10 ma meg a rajtnál 1 :arrow: 10....Jól bekavart az új rajt, Lewist teljesen megzavarta. Pedig az egyik kedvence pályája, s nagyon kellenének a pontok, de még azért sok van. Ferrari viszont nagyot rajtolt.
Go LEWIS

szerk: Jézus milyen hullámvasút futam volt ez Hamiltonnak. :D Mire végre sikerült visszakapaszkodni a negyedik helyre és még SC is jött, aztán nagy hiba, büntetés, orrkúpcsere, kilátástalan helyzet és bocsánatkérés a csapattól, hogy jól elrontotta. Rosberg meg még az összetettben is átvette a vezetést, aztán jött az élet Rosberg defekt, Hamilton végül hatodik a német meg nyolcadik. Ezt kit hitte volna? Jót fog tenni a szünet, fejben azért pár dolgot át kell értékelni Lewisnak, mert ez egy tükörsima hétvégének tűnt, s nem először ragad be a rajtnál, ráadásul ma rengeteget hibázott a futam közben is.

A két McLaren pontot szerez, ennek nagyon örülök, hatalmas siker ez és szükségük is van rá. Őrült dolgok voltak ma, Vettelnek grat, kihasználta a rajtnál Lewis elalvását és keményen betette, onnantól meg hiba nélkül lehozta. A két RB is megjárta a mennyet és poklot, végül jól jöttek ki belőle. Verstappen hatalmas eredmény, s Alonso ötödik helye nem kevésbé.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.07.18. 15:15:29

Hihetetlen ami történt, nem lehet felfogni... nem lehet felfogni hogy szakadó esőben verseny közben mit keres egy daru a pálya területén.. persze az intézkedések megint csak a tragédia után jönnek... felfoghatatlan.

Isten veled Jules!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.18. 12:06:52

R.I.P. Jules :(
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.18. 11:40:49

Egy fiatal ember volt, előtte volt még az egész élet,....Nyugodjék Békében. :cry:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2015.07.18. 11:23:34

Nyugodjon békében! Hatalmas tehetség volt! Ha jól tudom már idén a Ferrarinál versenyezhetett volna!
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.18. 08:18:03

RIP Bianchi! :(
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.12. 21:40:19

Ja, meg a nyári szünet 3 hétre csökkent + 2 héttel később kezdődik a szezon, mint szokott.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.07.12. 19:22:58

S.Agüero írta:Április 3. - Ausztrália
Április 10. - Kína
Április 24. - Bahrein
Május 1. - Oroszország
Május 15. - Spanyolország
Május 29. - Monaco
Június 12. - Kanada
Június 26. - Nagy-Britannia
Július 3. - Ausztria
Július 17. - Európa (Baku)
Július 31. - Németország
Augusztus 7. - Magyarország
Augusztus 28. - Belgium
Szeptember 4. - Olaszország
Szeptember 18. - Szingapúr
Szeptember 25. - Malajzia
Október 9. - Japán
Október 23. - USA
Október 30. - Mexikó
November 13. - Brazília
November 27. - Abu Dhabi

Van változás rendesen.
annyira nincs sok, kb az orosz meg a maláj futam helyet cserélt, visszajött a német futam, meg jött Baku, kb ennyi.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.12. 13:32:11

PCsabi írta:
S.Agüero írta:Május 29. - Monaco
Június 12. - Kanada
Június 26. - Nagy-Britannia
Ennek mi értelme van?
Ez eddig is így volt, hogy két európai verseny közé ékelődik be a kanadai. Gondolom, a hasonló pálya miatt, vagy nem tudom. :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.11. 20:55:00

S.Agüero írta:Május 29. - Monaco
Június 12. - Kanada
Június 26. - Nagy-Britannia
Ennek mi értelme van?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.11. 16:37:16

Április 3. - Ausztrália
Április 10. - Kína
Április 24. - Bahrein
Május 1. - Oroszország
Május 15. - Spanyolország
Május 29. - Monaco
Június 12. - Kanada
Június 26. - Nagy-Britannia
Július 3. - Ausztria
Július 17. - Európa (Baku)
Július 31. - Németország
Augusztus 7. - Magyarország
Augusztus 28. - Belgium
Szeptember 4. - Olaszország
Szeptember 18. - Szingapúr
Szeptember 25. - Malajzia
Október 9. - Japán
Október 23. - USA
Október 30. - Mexikó
November 13. - Brazília
November 27. - Abu Dhabi

Van változás rendesen.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.07.05. 17:24:44

Nem csak Hamilton, de Vettel is bemákolta ezt a mai dobogót. :D Végre egy jó kis futam, megspékelve az időjárással.. Egy valamit sajnálom hogy a ferrari kisebb hátrányba került, nem jönnek a fejlesztések, és már jóval a mercik mögött vagyunk. Érdemes lenne Kiminek a pályafutása során össze számolni az minden bakit, ez az ember elképesztően balszerencsés.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.05. 15:36:46

Végre egy izgalmas futam. Sajnos a rappernek megint óriási mázlija volt ](*,) . Ha nem jön az a hülye eső... Na de mind1 még a Forma1 - ben sincsen ha :D . Még sok ilyen futamot csak hamilton mázlijai nélkül [-o< .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.05.24. 17:01:17

Elég szomorú, hogy bő 70 kört kellett várni, aludni, mire megérkezett a versenyzés. :D Verstappen piszok jó egy pilóta lesz, bár ebben a maiban félig meddig benne volt, de ilyen fiatalon elképesztő dolgokra képes már most. Ricciardo meg hogy nem kapott büntetést, az elég meredek, szépen odébb billentette Kimit. Merci pedig a saját világbajnokságát teszi izgalmassá. :D Valahogy néha az az érzésem, hogy próbálnak Rosbergből pilótát csinálni, valahogy a marketing értékét spékelni, de Hamilton ugyis agyba főbe veri majd, de ezt ma szépen benézték. Bőség zavara mikre képes. Vettel pedig mindig ott van, le a kalappal, kár hogy hiányzik az a kicsi a két mercihez, nagyon jó harc lehetne ebből, így csak a hibákból vagy adódó körülményekből tudunk élni. Forza Ferrari!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.05.24. 16:42:17

Hát... mit mondhatni? Ebbe csúnyán belenyúltak, manipuláltak. Mondhat akárki akármit, semmi nem indokolta hogy kihívják az angolt erre az ominózus kerékcserére. Ennyire nem lehet benézni ilyen szinten, ilyen szituban egy ilyen döntést. Német pilótának ad egy győzelmet a német csapat! Ráadásul az egyik fő támogató is német (Allianz), ami nem mellesleg a világ egyik, ha nem a legnagyobb biztosítócége.

Azért a Ricciardo billentést szankcionálhatták volna. járt volna min. az utólagos 5 mp.
Vettel meg megint kihozta azt amit kell. Ennél többet nem nagyon lehetett volna. Várjuk Kanadát, ott lehet keresnivalója a Ferrarinak(elsősorban).
Alot sajnálom. megint ugyanaz mint tegnap, és pont ugyanott! Maldonado detto!
Grojean meg Verstappen adták ma a "cirkuszt" iszonyatosan jól vezetett a holland tini, amit csinált az tényleg fantasztikus volt. Na meg ahogy a Francia lekapcsolta Vettelről, az is valami szezánciós volt! (hozzáteszem inkább Romain volt a hunyó a kettejük ütközésekor!) Nem nagyon szeretem Monacot, de most volt is valami a futamon, főleg a 2. felében.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.24. 15:59:21

Klasszik Monaco futam volt, Lewis végig nagyon magabiztosan kormányzott elől 10 mp előnnyel, majd egy safety car, egy felesleges kerékcsere és "csak" harmadik hely. Nagyon bosszantó ez, főleg hogy semmi jel nem utalt arra, hogy ma nem Lewis nyer, de hát ilyen az autósport és ezért beszélünk en bloc csomagról és nem csak 1-1 versenyzőről. Ebben a Mercedes, a körülmények, Lewis együtt benne volt. ÁÁÁÁ, nagyon bosszantó. Főleg hogy így 10 pontra csökkent az előny.

Öröm az ürömben, hogy a McLaren végre pontot szerzett.

szerk: Ebből is látszik, hogy Lewis rengeteget fejlődött mentálisan, 5-6 évvel ezelőtti Hamilton szétverte volna a kocsit, a pódiumot, mindenkit. :D Most pedig akármennyire is "provokálták" az interjú alatt, ő higgadtan profi módon nyilatkozott.
Kép
Kép
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2015.05.24. 15:50:32

Hamilton csúnyán elvesztette a félig megnyert versenyét
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.15. 17:12:27

Válasz küldése