Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.01.18. 15:27:36

etooka9 írta: Engem Eto'o góljára emlékeztett, amikor robi carlos akarta bevárni casillast, de ugyanígy megelőzte a védőt és elvitte kapus a mellett is. :mrgreen: (talán 2004-05 szezonban volt)
üdv. emlékszem arra a gólra nagyon nagy volt, csak ott az Eto'o 2 m hátrányból indulva 3 m-t vert Robi Carlosra :D
mvik
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.18. 14:35:42

csabimo írta:Szokatlanul ramaty volt a pálya tegnap! Lehet erről tudni valamit??
Ilyenkor télen általában így néz ki. Ahogy jön a jó idő teljes gyepszőnyeg csere és megpróbálják megőrizni a szezon végéig.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.01.18. 12:52:45

Bob_Marley írta:Nekem kicsit Bergkamp góljára hasonlított amit rúgott a Newcastle ellen. Ott is ha már előtte vagy akkor fedezed. Itt is a védő rossz szöget választott, onnantól lendületből elé kerültek és visszanyomták.
Biztos volt már a történelemben, amit lefújtak ilyen miatt, de a védő se nagyon tett érte, hogy hihető legyen, hogy bántották. :D Ez szerintem a klasszikus test a test elleni párharc volt.
Engem Eto'o góljára emlékeztett, amikor robi carlos akarta bevárni casillast, de ugyanígy megelőzte a védőt és elvitte kapus a mellett is. :mrgreen: (talán 2004-05 szezonban volt)
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.18. 12:42:08

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:de a védő se nagyon tett érte, hogy hihető legyen, hogy bántották
így van, mennyivel korrektebb lett volna ha üvöltözik meg eljátssza a nagy halált :lol:
Mondjuk olyanra gondoltam, hogy feneket kitol, hogy Suarez átessen rajta. :D Ha ütembe csinálja akkor nem is feltartás, simán "felökleli" és szabad kifelé. Valahogy élőben is mikor volt, a mozgás dinamikája sem volt olyan, hogy ez szabálytalan lett volna. Nagyon könnyen megadta magát a védő, rossz szögből jött megkerülték, elesett. Vagy legalább vállal ment volna rá, hogy hihetőbb legyen, esetleg behajol és bedugja a fejét Suarez elé. :D

Vagy amúgy bele is rúghatott volna a saját lábába és botlás után esik mindkettő. :D De ez már a hardcore része. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.18. 12:34:22

Bob_Marley írta:de a védő se nagyon tett érte, hogy hihető legyen, hogy bántották
így van, mennyivel korrektebb lett volna ha üvöltözik meg eljátssza a nagy halált :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.18. 12:32:03

Nekem kicsit Bergkamp góljára hasonlított amit rúgott a Newcastle ellen. Ott is ha már előtte vagy akkor fedezed. Itt is a védő rossz szöget választott, onnantól lendületből elé kerültek és visszanyomták.
Biztos volt már a történelemben, amit lefújtak ilyen miatt, de a védő se nagyon tett érte, hogy hihető legyen, hogy bántották. :D Ez szerintem a klasszikus test a test elleni párharc volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2016.01.18. 12:22:54

Szokatlanul ramaty volt a pálya tegnap! Lehet erről tudni valamit??
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.18. 12:15:24

Semmi nem volt ebbe szerintem, védő beállt elé, kitette a kezét, mellé határozatlanabb volt, mint Bartra a leggyengébb napjain.. Messi is számtalan alkalommal hámozza át magát így a védőn, konkrétan nem is tudom, hogy máshogy lehetne, miközben kint van annak a keze.. Nem taszajtott rajta akkorát Luis, ha izomból lehúzta volna még megérteném, de szimplán átfurakodott szerintem. Ha ez kérdéses lett volna, szerintem a fél Bilbao ment volna sírni a bírónak, mégse tették, azért ez sokat elárul.

Akkor lett volna ez szabálytalan szerintem, ha a védő megpróbálja normálisan feltartani Luist, és úgy húzza le Suárez. Akkor tényleg benne lett volna komolyan a lerántó mozdulat, így még csak meg se kellett erőltetnie magát, hogy átjusson rajta. Nálam ez tiszta tovább, és egyértelműen a védő hibája - meg Suárez szemfülességének, és erőszakosságának az eredménye is nyilván.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.18. 11:53:28

Azért ne túlozzunk a 2 méteres körzettel,itt a vállát fogta meg Suárez.

Mindegy, nincs jelentősége, de láttam már ilyet lefújni, többször is.
Ahogy le is írtam, a védő "kereste" magának a bajt, határozatlan volt,elmélázott és könnyen is borult.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.18. 11:50:49

nem tudom, de az sem szabályos, hogy két kézzel rácsimpaszkodok és áthúzom rajta magam
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.01.18. 11:48:40

visca el barca írta:látom nem került még szóba, de sztem suarez simán szabálytalan volt. két kézzel áthúzta magát a védőn, szerencsétlennek esélye sem volt ezek után. oké, nem kisasszonyok sportja, meg csibészség meg blablabla, de azért nálam ez már az erősen vitatható kategória volt.

amugy örülök a kiállításnak így egy jó kis gála lett az egész. messinek remélem semmi baja h le kellett honi, laller megint odatette magát, de igazából senkit nem érhet panasz (bár arda a gólpasszt leszámítva nulla volt)

szerdán folytatás, és hiába lesz más meccs, ez a 6os azért bennük marad egy kicsit
Tehát szerinted ha egy védő oldalra kinyújtja mind a két kezét akkor 2 méteres körben lehet csak megkerülni?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.18. 11:28:43

Szerintem ez semmi nem volt. A védő borzasztó rosszul mérte fel a helyzetet és a legrosszabbkor próbálta fedezni a labdát, Suarez pedig lendületből átment rajta. Még csak nagy testi kontakt sem volt, kitette a védő az evezőt, Suarez meg még lerántani sem tudta mer addigra már elesett. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.01.18. 11:11:32

visca el barca írta:látom nem került még szóba, de sztem suarez simán szabálytalan volt. két kézzel áthúzta magát a védőn, szerencsétlennek esélye sem volt ezek után. oké, nem kisasszonyok sportja, meg csibészség meg blablabla, de azért nálam ez már az erősen vitatható kategória volt.
Láttam már ilyet lefújni, nem is egyszer, Lajos esetében is pl.
Nem tudom, véleményes volt az biztos, de a védő egyrészt nagyon elmélázott, másrészt elég könnyen adta magát.
De valóban,ha lefújja a spori, egy szót nem szólhat senki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.18. 10:54:55

látom nem került még szóba, de sztem suarez simán szabálytalan volt. két kézzel áthúzta magát a védőn, szerencsétlennek esélye sem volt ezek után. oké, nem kisasszonyok sportja, meg csibészség meg blablabla, de azért nálam ez már az erősen vitatható kategória volt.

amugy örülök a kiállításnak így egy jó kis gála lett az egész. messinek remélem semmi baja h le kellett honi, laller megint odatette magát, de igazából senkit nem érhet panasz (bár arda a gólpasszt leszámítva nulla volt)

szerdán folytatás, és hiába lesz más meccs, ez a 6os azért bennük marad egy kicsit
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.18. 08:33:49

aláírom: a tizi és főleg a piros alapvetően befolyásolták a meccset, de ami az eredményességet illeti, pontosan azt kaptam amit (fejlődésként) várok a szezon második felétől, húzzuk be az esélyeinket.
megtörtént. még a ziccerekről: vannak és lesznek is. és nincs semmi törvényszerűség. csak hasonló vagy ismétlődő , vagy éppen váratlan és illogikus esetek sorozata van. jó meccs volt, ami nem kellett volna az a sérülések... Alba rehabja gondolom hosszabb lesz.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.18. 07:42:41

azért is jobban jártak volna, ha Iraizoz elengedi Lajost, mert üres kapura ő nem veszélyes :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.01.17. 23:27:04

palesz77 írta:
19Messi19 írta:Mikor pótoljuk a Gijón elleni meccset, tudja valaki?
Februárban valamikor, ennyit tudok.. :D
Február 17.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.17. 23:24:24

Petr írta:
Messias2 írta:Bartomeu (president): "Early red had an impact on the game. Penalty is already enough, no red card needed, rules should be changed."

Ha jól rémlik, valaki pont ezt vetette fel meccs közben. :D
Alapvetően én is "hülye" szabálynak tartom.
Leírom itt is - most jobban kifejtve -, hátha valaki nem látta a másik topicban.

Szóval: Leszögezem, hogy szerintem nem hülyeség, aminek szerintem épp ma láttuk a példáját. Üres kapura rúghatta volna Suárez, ehelyett a támadójátékos egy stresszes helyzetben kellett, hogy szembenézzen (ismét) a kapussal. Egy szimpla sárga lap, vagy büntető véleményem szerint nem lett volna "fair" ebben a helyzetben.
Ha megváltoztatnák a szabályokat, akkor mindenképpen úgy kellene szerintem, hogy ha a kapuson túljutott a támadó, akkor onnan adható már piros lap.
Én meg akár úgy, hogy ha a 16-oson belül történik utolso emberként, akkor alapbol megadni a golt tizi helyett, és ha nem sulyos az eset akkor akár eltekinteni a pirostól.
Szerintem úgy lenne a legfairebb.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.01.17. 23:15:58

Piros ide vagy oda, elképesztő meccs volt. Azok a megoldások, amiket Neymar, Suárez sorban eszközöl... Taníthatatlan.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.01.17. 22:53:14

Messias2 írta:Bartomeu (president): "Early red had an impact on the game. Penalty is already enough, no red card needed, rules should be changed."

Ha jól rémlik, valaki pont ezt vetette fel meccs közben. :D
Alapvetően én is "hülye" szabálynak tartom.
Leírom itt is - most jobban kifejtve -, hátha valaki nem látta a másik topicban.

Szóval: Leszögezem, hogy szerintem nem hülyeség, aminek szerintem épp ma láttuk a példáját. Üres kapura rúghatta volna Suárez, ehelyett a támadójátékos egy stresszes helyzetben kellett, hogy szembenézzen (ismét) a kapussal. Egy szimpla sárga lap, vagy büntető véleményem szerint nem lett volna "fair" ebben a helyzetben.
Ha megváltoztatnák a szabályokat, akkor mindenképpen úgy kellene szerintem, hogy ha a kapuson túljutott a támadó, akkor onnan adható már piros lap.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.01.17. 22:49:40

Remek volt, szinte mindenki tetszett. Suarez remélem ismét magára talált. :)

Viszont akik azt mondják, hogy a pirossal meg az 1-0-al eldőlt, azok nem emlékeznek egy Chelsea elleni BL elődöntőre? :D Persze nem azt mondom, hogy a Bilbao BL elődöntő szinten van, de az ideit leszámítva a BL győztes Chelsea az elmúlt 8 év leggyengébb Chelsea-je volt. Valahogy mégsem húztuk be... Szerencsére a fiúk meg LE nem gondolták úgy, hogy akkor 85 perc lötyögés elég lesz.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.17. 22:49:07

Na van itt is szavazás, ha van sikere/van rá igény, lesz minden meccs után.

Jó volt amúgy, Vidal engem meggyőzött, hogy kis fejlődéssel jó lehet hosszútávon. Suárez és Neymar fergetegesek voltak, SR jó mindenhol. :D Még Busit figyeltem amúgy, nagyon jól irányította a csapatot ma, rengeteg súlypontáthelyezése volt, a gólpassza is tetszett. Bár Arda passza szebb volt, eddig 2-ből 2 parádés gólpassz.. =D>
19Messi19 írta:Mikor pótoljuk a Gijón elleni meccset, tudja valaki?
Februárban valamikor, ennyit tudok.. :D
Avatar
19Messi19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.02.01. 19:02:13
Tartózkodási hely: Barcelona

2016.01.17. 22:44:55

Hogy engem mennyire idegesít, hogy a halasztott meccs miatt nem mi vagyunk az első helyen, az valami rettenet. :D

Persze, tudom, hogy matematikailag ott vagyunk, de bántja a szememet, hogy az ATM-et látni ott.

Mikor pótoljuk a Gijón elleni meccset, tudja valaki?
„Magyarnak lenni: Büszke gyönyörűség! Magyarnak lenni nagy szent akarat, Mely itt reszket a Kárpátok alatt.”
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.01.17. 22:42:41

Bartomeu (president): "Early red had an impact on the game. Penalty is already enough, no red card needed, rules should be changed."

Ha jól rémlik, valaki pont ezt vetette fel meccs közben. :D
Alapvetően én is "hülye" szabálynak tartom.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.17. 22:37:04

Azért micsoda különbség van a Bilbao és Espanyol között. Itt minden becsúszás tényleg a labdára ment vagy ami buktatásnak volt szánva, az nem térdmagasságban történt. Ironikus h pont most jöttek a sérülések. Lehet még a taplók elleni meccs utóhatása. :roll:
Messi érzett némi izomfájdalmat, de semmi komoly. Alba lehet ki fog hagyni 2-3 hetet, ahogy kinézett a dolog...
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése