Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.19. 15:00:10

Remek. Pál se nyújt valami acélos teljesítményt kezdőként, de legalább róla elhiszem, hogy egy profi focista, ha meglátom.

Ha Gomes kezd legalább Rakéta tutira középen lesz. Most sem volt valami jó a szélen a hétvégén, és általában ha Pál is játszik, valamilyen számomra érthetetlen okból mindig a horvát szorul ki a szélre.

Ezen a Chelsean most tovább kell mennünk, ha törik, ha szakad. A tiki-takánkat 2012 kivételével általában sikerrel ölték meg, de éppen ezért bízom EV-ben, hogy az idei stabil, kissé brusztolós focinkkal most elég más lesz szerintem a párharc képe. Az ilyen párharcokban a korábbi években legtöbbször azon buktunk el, hogy nem voltunk hajlandóak alkalmazkodni az ellenfélhez, csak nyomtuk a saját támadófocinkat ezerrel. Ernő idén nem egyszer bizonyította, hogy taktikailag is képes remekül meccselni, az adott ellenfélhez igazítani a játékunkat, itt erre most maximálisan szükség is lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2018.02.19. 15:04:07-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.19. 14:49:00

Andre Gomes has been rested. He's not played since February 8. The midfielder is fresh and is mostly likely to start against Chelsea tomorrow. [sport] :mrgreen:
Kép
hdavid

2018.02.19. 12:23:41

visca el barca írta:én az ilyen meccsek előtt mindig vereséget vizionálok (most épp 1-0-t) így sosem ér csalódás :mrgreen: a rutin :mrgreen: viccet félre téve, én sem írnám alá a 0-0-t, azért nehogy összecsináljuk már magunkat ettől a cselzitől, mégsem egy mancity... 100000% h biztonsági játék lesz, gólt egyszerűen lőnünk kell, egy 1-1 már bőven jó. lehet hülye gondolatmenet, de nem bánnám ha a cselzi lőne az elején egyet, mert akkor fel kellene adnunk a kényelmes, alvós játékunkat és utána tuti mennénk mint a hülye
Pont így estünk ki 2012-be :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.19. 12:01:42

én az ilyen meccsek előtt mindig vereséget vizionálok (most épp 1-0-t) így sosem ér csalódás :mrgreen: a rutin :mrgreen: viccet félre téve, én sem írnám alá a 0-0-t, azért nehogy összecsináljuk már magunkat ettől a cselzitől, mégsem egy mancity... 100000% h biztonsági játék lesz, gólt egyszerűen lőnünk kell, egy 1-1 már bőven jó. lehet hülye gondolatmenet, de nem bánnám ha a cselzi lőne az elején egyet, mert akkor fel kellene adnunk a kényelmes, alvós játékunkat és utána tuti mennénk mint a hülye
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.19. 11:46:33

Tegnapira visszatérve, 0-0-at én sem írnám alá, legalább egy gólos döntetlen, hogy tamadniuk kelljen a Camp Nouban.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.19. 11:21:30

Szerintem veszélyesek vagyunk Suarez elég sok gólt szerezz mostanában, Messi se rossz, a kapus, védelem is rendben vannak, Busquets is jókat játszik. Egyedül Paulinho eresztett le, de egy Bl meccs lehet lázba hozza.

Egyedül támadó cserénk az nem nagyon lesz, hogy Semedo nincs SR biztosan hátvéd lesz, ami nem a legjobb dolog.

Nálam két forgatókönyv lehetséges. Vagy kapunk az elején gólt és végig megyünk az eredmény utána, amiből a 80. perc környékén gól lesz és így lesz egy-egy.

Vagy valahol találunk egy gólt és annyi lesz a meccs.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.19. 08:35:55

Fecooo írta:Most tényleg képesek voltak azt a bírót küldeni a meccsünkre, aki egy meccset már elcsalt anno a realnak? Nem mondanám, hogy jó előjel... Nah mindegy, remélem nem ezen fog múlni...
Ha olyat akarnának küldeni amelyik nem tévedett a RM javára akkor lassan bíró nélkül játszunk :D (najo ez erős volt)

2012-es 2-2-es Barca-Chelsea-t is ő vezette, nem miatta estünk ki, 2015-ös BL döntőt is ő vezette szoval rossz tapasztalatunk nincs vele, nem ugy mint a Rizzolival
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.19. 08:19:43

Most tényleg képesek voltak azt a bírót küldeni a meccsünkre, aki egy meccset már elcsalt anno a realnak? Nem mondanám, hogy jó előjel... Nah mindegy, remélem nem ezen fog múlni...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.02.19. 07:26:18

LG írta:
Egyébként teljesen igazad van, veretlenul vezetjuk a La Ligát.... nehogy már az angol 4. gondot okozzon.
2012-ben az angol sokadik okozott gondot. A BL más kávéház mindig. Persze esélyesek vagyunk, jobb forma, erősebb keret, de azért lenézni sem kell az ellenfelet.
Lehet annak tűnt, de nem nézem le az ellenfelet, egyszerűen csak arról van szó, hogyha az olyan dolgokat mellőzzük, mint hogy csoportosan futnak a védők egy emberre - most a hétvégi meccsen többször előfordult, hogy nem egy ember fedezi a támadó játékost a partvonal mellett, hanem hárman mennek rá, mint a fejetlen suhancok a grundon, lezárjuk a területeket, mint ahogy csináltuk jól egész ősszel és ténylegesen is odafigyelnek, átérzik valósan a súlyát, hogy hol vannak most, akkor jöhet bárki, Chelsea, Bayern, nem lehet nagy gond. Valverde okos ember, bízom benne, hogy ezt a mentalitást beleégeti az agyukba, mert egy kis tökkel oda tudunk érni a végére. Pep-Enrique-Valverde: "1. évben BL-t nyertem." De szép lenne, ha így lenne. :) Bár én a bajnokság-kupa kombóval is bőven-bőven elégedett lennék.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.19. 05:44:16

Nagyon nehéz derbit várok, a Chelsea ellen hagyományosan szenvedős párharcaink vannak. Most is hasonlót várok, még akkor is, ha ez már nem az a csapat, mint korábban. Conte képes lehet az ilyen éles meccsekre összerántani a brigádot, és egy olyat meccselni, ami nekünk nem ízlik. Idegenbeli gól nagyon fog kelleni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.18. 23:21:13

Egyébként teljesen igazad van, veretlenul vezetjuk a La Ligát.... nehogy már az angol 4. gondot okozzon.
2012-ben az angol sokadik okozott gondot. A BL más kávéház mindig. Persze esélyesek vagyunk, jobb forma, erősebb keret, de azért lenézni sem kell az ellenfelet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.18. 22:52:15

https://www.youtube.com/watch?v=WUwPEXzP3bw" target="_blank

TalkFCB fejtegetése, érdemes megnézni.

plusz:
Iniesta a Chelsea elleni meccsről:
https://www.youtube.com/watch?v=80xYGbApU2o" target="_blank
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.02.18. 22:37:06

Semedo eltiltott ugy tudom....
-
A Valverde csapatnak jobban fekszik szerintem ha az ellenfél van támadási kényszerben ( a LE csapat fordítva volt)....mert jol vedekeztünk(megusztuk a helyzeteket, Stegen védett stb..)
Vagy is ugy kell haza jonni, hogy a Camp Nouba ne nekünk kelljen feltolt védelemmel nekik esni, azaz jo az 1:1 !
Kivácsni leszek Valverdere, ebben a szakaszban már- hasonlo ereju csapatok meccsén- nagyon fontos tényezó az edzo és így a stratégia stb...
Rinku írta:Egy ilyen elképzeléstelen, szétszórt, belső viszályokkal teli Chelseatől, ha kikapnánk már az odavágón is, iszonyat szégyen lenne. Már az is bánatos lenne, ha a Stamfordon nem tudnánk megverni őket. Nem nagyon erősebbek egy Valenciánál jelenleg, 2 gól alatt nekem haza ne merjenek jönni, mert akkor erre a limonádé tökvakarásra, amit egy hónapja csinálnak, nem lehet semmilyen indok. 0:3/1:3-ra tippelek kedden az eredményjelzőn, ha nem uralkodik el rajtunk kollektíven a gyökérség, legalább ennyivel kell megütni őket.
Egyébként teljesen igazad van, veretlenul vezetjuk a La Ligát.... nehogy már az angol 4. gondot okozzon.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.18. 22:30:57

Rinku írta:Egy ilyen elképzeléstelen, szétszórt, belső viszályokkal teli Chelseatől, ha kikapnánk már az odavágón is, iszonyat szégyen lenne. Már az is bánatos lenne, ha a Stamfordon nem tudnánk megverni őket. Nem nagyon erősebbek egy Valenciánál jelenleg, 2 gól alatt nekem haza ne merjenek jönni, mert akkor erre a limonádé tökvakarásra, amit egy hónapja csinálnak, nem lehet semmilyen indok. 0:3/1:3-ra tippelek kedden az eredményjelzőn, ha nem uralkodik el rajtunk kollektíven a gyökérség, legalább ennyivel kell megütni őket.
Bár ilyen egyszerű lenne, de azért arra számítani lehet hogy nagyon összekapják magukat ellenünk, és egy Bl mégis csak Bl.

Elég megnézni a RM vs PSG-t, bajnokik alapján sima PSG továbbjutás a gyengélkedő RM ellen, a valóság meg az lett hogy kb az odavágón elintézte a Madrid a lényegi kérdéseket.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2018.02.18. 22:28:26

Ne felejtsétek el, a Chelsea a BL meccs után megy a Unitedhez idegenbe. Azért illik figyelniük arra a meccsre is, mert nagyon meleg még a 4. hely is nekik jelenleg.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.02.18. 21:55:52

Egy ilyen elképzeléstelen, szétszórt, belső viszályokkal teli Chelseatől, ha kikapnánk már az odavágón is, iszonyat szégyen lenne. Már az is bánatos lenne, ha a Stamfordon nem tudnánk megverni őket. Nem nagyon erősebbek egy Valenciánál jelenleg, 2 gól alatt nekem haza ne merjenek jönni, mert akkor erre a limonádé tökvakarásra, amit egy hónapja csinálnak, nem lehet semmilyen indok. 0:3/1:3-ra tippelek kedden az eredményjelzőn, ha nem uralkodik el rajtunk kollektíven a gyökérség, legalább ennyivel kell megütni őket.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.18. 21:54:39

recrea írta:Tehát az elmúlt egy havi “focink” láttán nem írnátok alá idegenben Londonban a 0-0-át...most komolyan, ide jártok hazudozni?! :D ne etessetek már. Nem azt írtam, h ez a legjobb eredmény, csak azt, h kapásból elfogadnám, onnantól saját kezünkben vagyunk.
Attól függ.. :D

Ha 1-0 és 0-0 helyett kellene választani akkor természetesen instant aláírnánk, de így előre nem tudható.

Real Madrid ellen is aláírtunk volna egy döntetlent, és tudjuk mi lett.
De természetesen ez fordítva is elsülhet, lehet hogy szerdán már mit meg nem adnánk ha 0-0-ra végződött volna a meccs.

1-1 sokkal jobb eredmény lenne. Ha otthon azzal kezdenénk hogy bekapunk egy gólt, akkor is "csak" 1-et kell lőnünk a hosszabbításig, míg ugye ha első meccs 0-0, akkor egy otthoni 1-1-el ki is esünk mint a fene.

Amúgy megy a szokásos mind game, dícsérik orrba-szájba a Barcát, Messit, hátha ettől kicsit lelkiekben megnő a mellünk és lazábban vesszük a párharcot.

Arra számítani kell, hogy minden erejükkel ki akarják venni Messit, kulcskérdés lesz hogy mit kezdünk Messi nélkül majd a labdával, tudunk-e támadásokat kidolgozni, vagy pedig annyi lehetőségünk lesz max, mint a RM ellen az első félidőben

Gomes meg fix hogy még széttrollkodja ezt a párharcot, mielőtt végleg kikerül a látókörből.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.18. 21:45:19

Petr írta:
recrea írta:Nyilván 0-0 után 2 gól kell, de én meg emiatt nem aggódok annyira.
Akkor ki az optimista? :D
Most már én sem tudom, összezavarodtam :D

Ne riogasstok Gomessel kérlek.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.18. 21:30:30

recrea írta:Nyilván 0-0 után 2 gól kell, de én meg emiatt nem aggódok annyira.
Akkor ki az optimista? :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.18. 21:29:02

Örülök, h ilyen optimista a fórum :) remélem, h én ítélem meg rosszul a helyzetünket és tényleg az a realitás, amit írtok. Mondjuk 1-1 után is sz.ágon vagyunk, ha otthon azzal kezdünk, h gólt kapunk. Nyilván 0-0 után 2 gól kell (ha kapunk), de én meg emiatt nem aggódok annyira.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.02.18. 21:31:03-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.18. 21:24:31

JimmyJump írta:Én nagy különbséget látok a régebbi, illetve a mostani Chelsea kulcsemberek karakterében. Drogba, Essien, vagy Terry igazi harcosok voltak, minden meccsünkön a legjobbjukat adták, aktuális formától függetlenül őket tényleg soha nem lehetett leírni. Most azért más a helyzet, egyetlen hasonló győztest, vagy nagy küzdőt sem látok a csapatukban, Hazard, Fabregas, Giruod, Morata inkább olyan típusok, akiknek hamar el lehet venni a kedvét a játéktól. Ettől függetlenül komolyan kell venni őket, mert megvannak az eszközeik ellenünk, de az biztos, hogy ez már nagyon nem az a Chelsea, akire mi emlékszünk.
Amit a Chelsea keretéről írsz, azzal teljesen egyet értek, meg minőségben sem az a szint, ami régen, Hazard az egyetlen igazi klasszisuk, meg Fabregas, ha éppen jó napot fog ki, meg a maga módján Kante. Meg persze Courtois, de ő mezőnyben nem segít rajtuk.

Szerintem sem tudja ez a csapat a védekezést olyan jól hozni, mint a régi Chelsea, kontrákból viszont jók lehetnek.
Kérdéses persze az is, hogy mi mit akarunk játszani, én továbbra is úgy gondolom, hogy legalább részben tudatos volt a tegnapi visszaállásunk, és lehet, hogy Valverde a Chelsea ellen is hasonló játékot akar. Na majd meglátjuk.

A 0-0-t én sem írnám alá előre, nem olyan rossz eredmény, de én bízom benne, hogy tudunk jobbat is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.18. 21:23:02

Én nem írnám alá, sajnálom.
Pont az elmúlt hónap játékát látva miatt nem, mert akkor simán benne van hogy otthon sem leszünk jobbak.
Egy 1-1, és akkor már nekik kell gürizni a visszavágón.Azt akarom hogy a visszavágón már jó helyzetből menjünk.
Tudom a 0-0nál is kezünkben a sorsunk, de kicsit tartok attól, hogy megint bekapunk egy gólt, aztán onnan elég nehéz lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.18. 21:17:23

recrea írta:Tehát az elmúlt egy havi “focink” láttán nem írnátok alá idegenben Londonban a 0-0-át...most komolyan, ide jártok hazudozni?! :D ne etessetek már. Nem azt írtam, h ez a legjobb eredmény, csak azt, h kapásból elfogadnám, onnantól saját kezünkben vagyunk.
Én nem írnám alá. Simán kinézem a csapatból, hogy a visszavágón kapnak egy gólt az elején, onnan pedig szívás van. Kell a gól.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.18. 21:11:52

Tehát az elmúlt egy havi “focink” láttán nem írnátok alá idegenben Londonban a 0-0-át...most komolyan, ide jártok hazudozni?! :D ne etessetek már. Nem azt írtam, h ez a legjobb eredmény, csak azt, h kapásból elfogadnám, onnantól saját kezünkben vagyunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.18. 21:05:31

Mindenképpen kell egy gól minimum, 0-0 nem a legjobb eredmény. Persze ha onnan nézzük, hogy ha otthon nem verjük meg őket, akkor mindegy, az igaz.
De jobb lenne egy idegenben rúgott gól, ezért az 1-0as vereség is bár papíron nem mutat rosszul, egy 2-1el jobb pozícióban lennénk.

Na mindegy, meglátjuk, jó kis erőpróba lesz, és megmutatja már az odavágó, hogy van e keresnivalónk a bl-ben. Észen kell lenni, kihasználni a hibáikat, beverni a ziccereket. Nem úgy mint '12ben, amikor üres kapura sem ment az odavágón.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése