Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.02.27. 11:14:13

Én ezt az egész gálakezdőt nem értem, tudták, hogy a Milan ellen nem vált be, akkor miből gondolták, hogy majd pont a Real Madrid ellen beválik ? Most már tényleg nem értem, hogy Villát, miért kell kihagyni a csapatból, és csak kis csapatok ellen játszatni, vagy pl nagy meccseken csereként betenni, megértem ha menni akar más csapatba. Puyol és Xavi a mostani Barcának a szive lelke, de már nincsenek olyan formában mint régen, pl van nekünk egy Bartra, őt miért nem lehet beépíteni a csapatba? Vagy Xavi helyet Thiagot? Xavi és Puyol lehetne csere és kisebb csapatokon ellen kezdő (lehet hülyézni érte akkor is ez a véleményem) Nekem Messi úgy tűnik mintha kicsit elszállt volna attól a 4. aranylabdától. valahogy nem úgy teljesít mint a szezon első felében. Nem tudom az edzői stáb mit fog húzni a Milan ellen, de ha ez a gála 11 megy ki akkor tényleg vége mindennek és nem lesz esély a továbbjutásra, még minimális se.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.27. 10:37:43

FEbruári hullámvölgyi ide vagy oda, azért ennyire kilátástalan játékot egyszer sem mutattunk a Pep-éra alatt ezen időszakban. Tavaly januárban kivertük őket a kupából,akkor még volt tűz.

Itt semmi nincs,mindenki csak alibizik,védelem hulladék egy az egyben, Busquets elhitte,vagy elhitették vele hogy a világ legjobbja, és semmit nem tesz már,csak ténfereg a pályán. Ez a védekezés része, ami a kulcsa lenne az egész játékunknak. Ha működne,nem kellene pl Messinek visszajárni azért,hogy labdát szerezzen magának, törődhetne a dolgával, ahogy Ronaldo. Persze amúgy is gyenge periódusban van, de az egész csapat is kompletten.

NEm tudom mi lesz itt idén, mert sose mondanak semmit Titoról sem, strucc-effektus van jelen,ami megengedhetetlen. Vagy tényleg komolyan gondolják Rourát a szezon végéig? könyörgöm,ennyi erővel minden hétre sorsoljanak ki egy Culét, aki leül a padra...
Én ilyet utoljára megye 1es szinten láttam,hogy ha nem tudott az edző meccsre eljönni,akkor leült az ifiedző vagy az elnök mutatóba a padra,hogy legyen ott valaki. De még ezen a szinten is 1-1 meccsen fordult elő ez,nem hónapokig. Jó lenne észbe kapni ott fent, és elkezdeni profi módon működni,mert az ahogy ezt az egész szituációt Titoval lekezeljük,ez nagyon nem az. És erre idén ráment egy BL-meg egy kupa.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.27. 10:23:57

Az utóbbi 4-5 év legkiábrándítóbb időszakát éljük át az tény. Még koránt sem áldozott le ennek a csapatnak a csillaga, viszont most van az a pont, ahol valakinek nagyon össze kell szednie a brigádot. Vagyis össze kéne...mert láthatóan erre jelenleg nem képes Roura. Az egy dolog, hogy Tito a tengerentúlról küldi az ihletet Jordinak, de ez egyértelműen nem működőképes és pszichikailag is nagyon sokat számít egy edző jelenléte.
Akik eddig nem tudták igazán értékelni Pepet pl, azok most elgondolkodhatnak.

1. szinte ugyanazokat a hibákat követjük el meccsek óta. 2. Teljesen lélektelen és összeszedetlen játékot nyújtunk.

A Real és Milan ellen sem mentünk úgy ahogy kellene, nem akartunk eléggé, egyszerűen fejben nem voltunk ott a pályán sajnos. A január-februári hullámvölgy minden évben jelen volt, de mindig ott volt Pep, akik kirángatta ebből a csapatot. Tito is képes lenne erre, de ilyen körülmények között ez lehetetlen sajnos. :roll:

Így reménykedjünk, hogy ha Milan elleni nem is, a tegnapi Real elleni lélektanilag sokkal megsemmisítőbb vereség helyre rakja a csapatot, és a Milan ellen továbbjutunk.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.27. 09:29:08

salas9 írta:
fcbarca78 írta: Szóval itt valami sajnos nem működik. Ha most továbbmegyünk emellett a vereség mellett láthatjuk ezt még 1-2 évig. Ezt a félig szenvedős, félig jó Barcát, aki komolyabb csapatokkal nem bír.
A kiemelt rész a lényeg Charlie mondadójában :arrow:
Charlie írta:Tévhites real drukkereknek itt a bizonyíték, hogy egy ilyen csapatnak nincs szüksége edzőre és Pep Barcájával még én is Bl-t nyertem volna dumák mennyire állták meg a helyüket. Szárnyaló csapat hetek alatt teljesen leépült edző nélkül.
C.
nem ugyanazt a csapatot nézzük. Nem csak akkor lehet meglátni a problémát ha veszítünk. Sztem mindent leír: Nézd vissza a Pep érás barca első 2-3 év( lehet csak kettő) meccseit a reál ellen. És nézd vissza az utolsó kettőt. Megértitek miről beszélek. És az utolsó 2 évben nem az eredményekkel van a bajom. És mára eljutottunk oda, hogy otthon a 83p-ben 0-3 az eredmény. Sokat mond. És nem akarom a reálra kihegyezni a dolgot, csak a példa megmutatja a jelenlegi leszállópályát, a lényeget. Meg hogy mit tudunk a kemény, szervezett csapatok ellen.
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.27. 09:24:05

Alexis9Sánchez írta:
fcbarca78 írta:Sziasztok!

A tegnapihoz.
Aki nem veszi észre, hogy oriási változtatásokra van szükség az VAK. A jeleket már lehet látni 1-1,5 éve. Az a kérdés, hogy kell-e 1-2 igazi szenvedős év, hogy meglássa a vezetés vagy lesz elég bölcs, hogy most a folyamat ( leszálló pálya)első harmadában vált.
Xavi, Pedro, Alexis, Villa ( sajnos), Alves ( mégjobban sajnálom), Song MENJEN.
Új csapatot kell építeni. Többször írtam: Xavi kiöregedettt. Aki nem veszi észre VAK. Fontos meccseken soha nem tud hozzátenni. ( nézzétek meg, hogy mi volt a különbség tegnap thiago, és xavi semmitnemcsinálása között: Thiago mindezt előre próbálja, egy-egy csellel, de xavi már csak alibizni tud)
Aki Tito hiányára fogja az egészet az VAK. Lehet Titoval csak 0-1-re kapunk ki, de akkor is elindult egy tendencia.
Számomra tényleg a legfájobb kérdés az ( és azt hiszem a választ mindannyian tudjuk, így beleteszem a kérdésbe): Miért kell 1-2 év igazi szenvedés, hogy megtörténjen majd a változtatás, hisz a folyamat ami elindult már most nyilvánvaló.
Nagy csapatokkal, fegyelmezett védekezéssel nem tudunk mit kezdeni az utóbbi időben.
Song ugyan miért menjen? (bár ennyi játék után 1-2év és elmegy ugyis! )
lehetősége nem sok volt bizonyítani, de amikor játszott szembeötlött, hogy lassú. Akkor inkánn masc játszana nálam középpályán
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.27. 09:22:03

és még valami: amikor tavaly a reál bajnokságot nyert úgy éreztem, hogy mi vagyunk a jobbak ( bár egy hosszú sorozatban jobban koncentrál a madrid. Most azt érzem ez megfordult, pont fordítva van.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.27. 09:18:41

fcbarca78 írta: Szóval itt valami sajnos nem működik. Ha most továbbmegyünk emellett a vereség mellett láthatjuk ezt még 1-2 évig. Ezt a félig szenvedős, félig jó Barcát, aki komolyabb csapatokkal nem bír.
A kiemelt rész a lényeg Charlie mondadójában :arrow:
Charlie írta:Tévhites real drukkereknek itt a bizonyíték, hogy egy ilyen csapatnak nincs szüksége edzőre és Pep Barcájával még én is Bl-t nyertem volna dumák mennyire állták meg a helyüket. Szárnyaló csapat hetek alatt teljesen leépült edző nélkül.
C.
Kép
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.02.27. 09:18:35

fcbarca78 írta:Sziasztok!

A tegnapihoz.
Aki nem veszi észre, hogy oriási változtatásokra van szükség az VAK. A jeleket már lehet látni 1-1,5 éve. Az a kérdés, hogy kell-e 1-2 igazi szenvedős év, hogy meglássa a vezetés vagy lesz elég bölcs, hogy most a folyamat ( leszálló pálya)első harmadában vált.
Xavi, Pedro, Alexis, Villa ( sajnos), Alves ( mégjobban sajnálom), Song MENJEN.
Új csapatot kell építeni. Többször írtam: Xavi kiöregedettt. Aki nem veszi észre VAK. Fontos meccseken soha nem tud hozzátenni. ( nézzétek meg, hogy mi volt a különbség tegnap thiago, és xavi semmitnemcsinálása között: Thiago mindezt előre próbálja, egy-egy csellel, de xavi már csak alibizni tud)
Aki Tito hiányára fogja az egészet az VAK. Lehet Titoval csak 0-1-re kapunk ki, de akkor is elindult egy tendencia.
Számomra tényleg a legfájobb kérdés az ( és azt hiszem a választ mindannyian tudjuk, így beleteszem a kérdésbe): Miért kell 1-2 év igazi szenvedés, hogy megtörténjen majd a változtatás, hisz a folyamat ami elindult már most nyilvánvaló.
Nagy csapatokkal, fegyelmezett védekezéssel nem tudunk mit kezdeni az utóbbi időben.
Song ugyan miért menjen? (bár ennyi játék után 1-2év és elmegy ugyis! )
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.27. 09:12:39

salas9 írta:
ozsimiki írta:Remélem senki sem akarja bántani a srácokat...
Ez itt a lényeg :!: :wink: Egyszer fent, egyszer lent. Én bízok benne, hogy a Milan elleni mérkőzésig újra jó állapotban leszünk :wink:
sztem ez a lehető legrosszabb hozzáállás. Mert ez csak az áporodottságra, a megállásra, az elfogyásra jó hozzáállás. Itt nem arról van szó, hogy egyszer kikaptunk. Senkit nem érdekelne. Figyeltétek a tegnapi meccset? Ha hátrányban voltunk régen, mentünk, nyomtunk, helyzeteket alakítottunk ki. Tegnap? Vagy a Milán ellen? Vagy normális csapatok elleni vereségnél mostanában?
Szval itt valami sajnos nem működik. Ha most továbbmegyünk emellett a vereség mellett láthatjuk ezt még 1-2 évig. Ezt a félig szenvedős, félig jó barcát, aki komolyabb csapatokkal nem bír.
Aki be-behúz majd valamit, de elveszti azt ami volt.
A srácokat nem bántja senki, de kritika igen is kell. És ha a srácokat nem bántaná, és nem küldené el egy klub, akkor 45 éves játékosok is játszhatnának csapatokban. Senki nem felejti el pl.xavinak mit köszönhetünk neki, de itt a vége.
Változtatni kell, mert rossz vége lesz.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.27. 09:05:59

A sok ma már korszakváltó gondolatot nem olvasom el, de elég volt egy két pillantás a fórumokba. Nem találtam olyan nevet akit ne zavartak volna el.

Mind ez miért? Kiestünk a kupából. Na bumm. Én tegnap kettős érzéssel kezdtem nézni a meccset:
1. örültem volna ha kiesik a csapatom, mert az lehetséges hogy megkapta volna a szokásos tavaszi józanító pofont, ami után újra látszik a javulás a srácokon. Aki már több mint egy éve Barcás az tudja hogy a tavasz és a bajnokság első fordulója, az nem a mi időszakunk.
2. Azt viszont nem akartam hogy ez a kiesés pont a Real ellen legyen, de ennyi öröme az ő szurkolóinak is legyen.

Kiestünk. Az egyetlen pozitívum az Alba gólja volt. Szerencsénk sem volt, és azért ekkora különbség nincs a két csapat között. Nem tudom meddig lesz Tito, de remélem már felépül, mert nélküle esélyünk sincs a BL-ben.

Én úgy vagyok vele, hogy a bajnokságot nyerni kell minden évben ez a lényeg, ha ehhez még egy BL is társul akkor az plusz pont. A király kupa annyira nem tüzel fel, nem azon múlik a világ dicsősége.

Leegyszerűsítve ha a helyzetkihasználásunk olyan lenne mint a Milannak volt az első meccsen, akkor a BL is simán meg lesz és a bomba formánk is visszajön. Hátul pedig jobban kell koncentrálniuk mert megint jönnek az idegesítő gólok, amiket alap lenne elkerülni. Ha egy picit jobban koncentrálnak elől és hátul is akkor ez az év még lehet BL-győzelmes, de a bajnokság az a legfontosabb (nekem).

(Az viszont hogy ez a piszkos favágó banda miket megcsinálhat ellenünk, az hihetetlen. Régebben sem szerettem a Realt, de az ilyen Raúl, Morientes egyéniségek miatt igen is tiszteltem. Régebben még Casillas is tiszteletre méltó volt, és az edzőjük is, pld: Del Bosque. Mindig megfogadom magamnak hogy most már ezen nem húzom fel magam. Tegnap is a 3 gólos alázás ellenére elég jól tűrtem az alattomos belépőket, de amit Pepe megint megengedett magának ráadásul a partjelző előtt!!!! Ez után pedig még eljátssza hogy jaj őt bizony bántották. Ez a világ undorítósága. És ezt csak a legelvakultabb Real vagy portugál drukkerek nem látják így. Ez a pali egyszerűen nem való focipályára, de ha igen, akkor ne egy nagy klubhoz menjen. A Real szégyene hogy ilyen embert megtűr és a nyakamat rá hogy a Mou még asszisztál hozzá. Aláírom hogy ennek a provokációnak is lehet értelme (sajnos) ha mondjuk a meccs elején vannak még és össze akarják zavarni a Barcelonát. Viszont ilyen ámokfutást 3-0-nál, a meccs végén, ráadásul nem is gólhelyzettől félve, hanem a középpálya szélén, ráadásul a partbíró szeme előtt, és ezért semmit, azaz semmit sem kap. Legalább állította volna ki akkor sem lett volna semmi, azaz semmi esély a továbbjutásra, tehát a meccsbe nem nyúltak volna bele. Undorító, gyomorforgató az az ember. A leges legrosszabbakat kívánom annak a *************************************************-nek.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoltfree 2013.02.27. 09:48:07-kor.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.27. 08:59:05

ozsimiki írta:Remélem senki sem akarja bántani a srácokat...
Ez itt a lényeg :!: :wink: Egyszer fent, egyszer lent. Én bízok benne, hogy a Milan elleni mérkőzésig újra jó állapotban leszünk :wink:
Kép
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.27. 08:53:44

Hát nehéz bármit is mondani! Gratulálni kell a Madridnak, mert jobbak voltak tegnap este. Amennyire mérges voltam a vereség miatt, ma reggelre annyira meg is nyugodtam. Nem tudom ki hogy van vele, de mintha egy kicsti azt érezném, hogy végre lekerült ez az állandó győzelmi elvárás terhe. Ezt mint szurkoló mondom, de szerintem a játékosokba is lehet egy ilyen érzés. Emiatt érzem úgy, hogy a Milan ellen ez lehet a továbbjutás kulcsa. Most már nem úgy kell kimenni, hogy úristen mi lesz ha kiesünk, hanem egy felszabadult minden mindegy játékkal öszzejöhet egy nagyobb arányú győzelem is. Én szeretem ezt a csapatot és bízom bennük, ha nem nyernek semmit akkor is.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.02.27. 08:47:34

itt aztán teljesen mindegy, hogy iniesta baloldalon van vagy nem, hogy xavi kivel játszik, vagy hogy villa kezdőként vagy csereként kap csak lehetőséget. edző nélkül (egy másodedzővel, akinek eddig nem is volt még komoly munkája) nem fogunk kijönni a gödörből. persze ha választani kell, akkor tito gyógyuljon meg inkább és a csapat ne nyerjen bl-t, és kupát, de mégis rossz érzés hogy egy jól induló szezont ennyire beárnyékol ez a [auto_cenzúra] betegség.

iniesta élete formáját nyomta, messi az messi, cescnek meglett a helye, alba telitalálat, alves megint jó, piqué se volt eddgi olyan rossz mint az elmúlt években és mégis semmit se érünk vele.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.27. 08:32:26

fcbarca78 írta: Többször írtam: Xavi kiöregedett. Aki nem veszi észre VAK. Fontos meccseken soha nem tud hozzátenni.
1. :arrow:
Kép

2. Amíg Cesc ott van Xavi mellett, addig nem fog menni neki a játék. Iniesta kell neki oda melléje.
Az hogy kiöregedett, nem tesz hozzá semmit. A tehetsége/szeme megmarad.
fcbarca78 írta:Aki Tito hiányára fogja az egészet az VAK.
1. :arrow:
Kép

2. Igenis fontos, hogy ott legyen Tito a csapatnál. Én hiszek abban, hogy ha Tito ott lett volna, akkor kissé másképpen alakult volna a meccs képe. Edzők ott szájkaratéznak a pályaszélen, hogy feltüzelje a játékosokat, irányítsák a meccs alatt. Roura? Ott dekkolt a padon, semmit az égvilágon nem csinált. Maximum beszélgetett a társával.

Nézd meg a különbséget Őszi szezon (Titoval) és a 2013 -as szezon (Tito nélkül) között. Sokat számít ha ott van edző, nem pedig New Yorkban.

fcbarca78 írta:Nagy csapatokkal, fegyelmezett védekezéssel nem tudunk mit kezdeni az utóbbi időben.
Mindig is ez volt.
KépKép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.27. 08:32:21

ha nem lennék végtelenül szomorú, ide kívánkozna, hogy én megmondtam......régen, sokszor. a Barca kivételes stílusa befutotta a világ karriert, megfelelő emberekkel nagyszerű gondolatisággal, tökéletesen végrehajtva. ennek azthiszem most lett látványosan !! vége, de valójában akkor amikor a megalkotója?!!! rájött hogy - köszönöm uraim ennyi volt!-
ami még fájóbb: az az ember győzte le ezt a stílust akit a legjobban útálok: Murinho. hangsúlyozom nem tegnap!!! amikor elvitte a Ligát. a bukásunk persze nem egyik pillanatról a másikra történt ez tény . a foci nem az a sport ahol az evidenciák kristálytiszták! mindíg van ami árnyalja a képet( emberek művelik, szerencse, a kísérő körülmények....stb.) egy biztos: ha a Barcelona elől akar maradni a világ labdarúgásában, meg kell újulnia: emberekben, stílusban, motivációban. a varázsszó egyszerű: magasabb sebességre kell kapcsolni és ha a szándék megvan, rá fognak jönni, hogy ennek milyen ára van! kik azok akik eleve alkalmatlanok és kik azok akikre még lehet építen.
előre mondom: nem lesz könnyű de én végig fogom szurkolni.
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.27. 08:11:52

Sziasztok!

A tegnapihoz.
Aki nem veszi észre, hogy oriási változtatásokra van szükség az VAK. A jeleket már lehet látni 1-1,5 éve. Az a kérdés, hogy kell-e 1-2 igazi szenvedős év, hogy meglássa a vezetés vagy lesz elég bölcs, hogy most a folyamat ( leszálló pálya)első harmadában vált.
Xavi, Pedro, Alexis, Villa ( sajnos), Alves ( mégjobban sajnálom), Song MENJEN.
Új csapatot kell építeni. Többször írtam: Xavi kiöregedettt. Aki nem veszi észre VAK. Fontos meccseken soha nem tud hozzátenni. ( nézzétek meg, hogy mi volt a különbség tegnap thiago, és xavi semmitnemcsinálása között: Thiago mindezt előre próbálja, egy-egy csellel, de xavi már csak alibizni tud)
Aki Tito hiányára fogja az egészet az VAK. Lehet Titoval csak 0-1-re kapunk ki, de akkor is elindult egy tendencia.
Számomra tényleg a legfájobb kérdés az ( és azt hiszem a választ mindannyian tudjuk, így beleteszem a kérdésbe): Miért kell 1-2 év igazi szenvedés, hogy megtörténjen majd a változtatás, hisz a folyamat ami elindult már most nyilvánvaló.
Nagy csapatokkal, fegyelmezett védekezéssel nem tudunk mit kezdeni az utóbbi időben.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.02.27. 07:31:37

Lehet, hogy most kezd véget érni a csodakorszak, de ez majd elválik. Másrészt tényleg az átlagosnál huzamosabb ideig voltunk a világ tetején.
Sok alant felszólalóval egyetértek, ezt nem ismételném, de egy két dolgot kiemelek.
- szinte mindenki formán kivül van
- Puyol, Xavi megöregedett - sajnos, nagyon látszik
- Pedró, Villa, Alves, Song, nem ide való
- nehányan mint Pique visszaestek,
- a tiki-taka jó, de lassan játszva nem hatékony, és tegnap is mindent középen eröltettünk.
- nagyon müködött - valamikor a letámadás - most nem alkalmazzák
- Titó kiesése
- nem lehet csak Messire épiteni a golszerzést
Még annyit, hogy a Reál igenis jobb volt és bármennyire fájó Ronaldó nagyot jászott

Nincsen mese Iniesta és Messi köré uj csapatot kell épieni elöbb utobb.
Mindenki nem kell elküldeni de 4-7 uj jáékos kell.
Fecó
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.27. 07:18:38

Kissé elvitt pàr embert az elfogultság rossz irányba. Kétségem sincs, párszor lejátszhatnánk a tegnapi meccset, akkor sem nyernénk.

Őszintén, ebben a meccsben benne volt az, h mi továbbjutunk?! Közel s távol sem.

Vitázunk a játékrendszerről. Ha már nem akarnak változtatni, mert nem akarnak, az sem baj. Szerintem óriási különbség, h Pep alatt vesztett labdánál megalkuvást nem tűrően, de ésszel támadtuk a labdás játékost, lezártuk a passzsávokat. Most ennek nyoma sincs, Messi, Fabre, Xavi lötyög a pályán. Alig látható különbség, mégis igen komoly eltérés a végeredményt tekintve.

Roura ostobaságát csak megemlítem, töketlen vak.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.02.27. 04:26:36

Üdvözlök mindenkit. Elég régóta járok ide, de eddig kizárólag olvastam a fórumot, hozzá még nem szóltam. Ennek most jött el az ideje.
Kiestünk a kupából, és valószínűleg a BL-ből is ki fogunk. Még szerencse, hogy ott van a bajnokság, amit idén behúzunk, és sokan ezt a sikert többre értékelik a másik 2 sorozatnál. Ettől függetlenül problémák vannak a csapat körül, és ezek a problémák bizony nem "hirtelen" jöttek elő, hanem egy hosszútávú folyamat eredményei. Én a következőket látom problémának:

1. és legfontosabb: A csapat magja.
Ugyebár mindenki tudja, hogy a csapat gerince hosszú-hosszú évek óta együtt van(Valdés, Puyol, Alves, Xavi, Iniesta, Messi, és ide lehet még sorolni Busquetset is). Nincs mese, ezek a játékosok MINDENT(!!!) megnyertek, amit csapat szinten meg lehet nyerni. Ráadásul nem is egyszer. Elfogyott a motiváció, ennyi. Hiába mondják a játékosok, hogy éhesek a sikerre, nincs már meg az a tűz a csapatban, ami a triplázás és az azt követő 2 évben megvolt. Gyanítom V.V sem véletlenül akarja kipróbálni magát máshol. Ezzel a csapattal már mindent elért.

2.: A taktika.
Mikor elkezdte a csapat ezt játszani, tökéletesen működött, és sorra nyertük vele a trófeákat. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ez lecsengett.
Nem gondolhatjuk komolyan, hogy a tiki-takával 10 évig verhetetlenek leszünk. A futball is olyan mint a tudomány, a technika, folyamatosan fejlődik, és bizony kellenek az újítások. Lehet szépen, eredményesen focizni úgy is, hogy nincs nálunk minden meccsen 70 százalékban a labda.
Csak meg kellett találni ennek a játéknak az ellenszerét, amit a komolyabb csapatok meg is találtak. Szépen, hatékonyan levédekezik a kapu előterét, aztán jöhet a kontra. Van is eredménye. Ezen felül borzasztóan hiányoznak az átlövések. A tegnapi meccsen az 1. percben Iniesta eleresztett egy lövést. Csak pislogtam, mint hal a szatyorban, ilyet utoljára nem is tudom mikor láttam. Aztán Fábregasnak volt még egy lökete, amit López gond nélkül védett. Aztán gyakorlatilag semmi. Nem szabadna ilyen könnyen feladni ezt a lehetőséget, mert egy jó lövéssel simán meg lehet zavarni az ellenfél védelmét.

3.: A Messi-tényező.
Részben ez is a játékrendszerhez tartozik. 4-szeres aranylabdás játékosról beszélünk, korunk legnagyobbja, ehhez kétség sem fér, nem kell őt bemutatni, azt hiszem. DE! Ha nem hagynak neki területet, egyszerűen nem tud érvényesülni, ami nem is csoda. Meggyőződésem, hogy folyamatosan kéne váltogatnia a helyét a támadóharmadban, nem csak középen és a jobb szélen, hanem a másik oldalon is. Baloldalon alig-alig tűnik fel. Kitűnő ellenpélda CR, aki balszélsőként játszva egyaránt megtalálható középen és jobbszélen is. Most ismét a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy mennyire hatékony(szó sincs róla, hogy fényezném).
A góljaink 80 %-át Messi szerzi, egy ilyen szintű csapat ezt nem engedheti meg magának. Egy középső támadónk sincs, aki pótolni tudná, ha mondjuk ne adj Isten megsérülne. Kit tennénk a helyére? Fábregast? Ő nem csatár, hanem irányító középpályás, nem elég gyors, és nem is elég gólérzékeny erre a posztra. David Villa lehetne az egyetlen megoldás, de mint tudjuk, ő 3 éve balszélsőt játszik, így eléggé elidegenedett ettől a poszttól. Óriási szükség lenne egy vérbeli gólvágóra, olyanra, mint Eto'o volt. Egy gyors, agilis, biztos lábú támadóra középen, aki bármikor veszélyt jelent az ellenfél kapujára. Sajnos iszonyat, mennyire függünk Messitől és a teljesítményétől.

és a ráadás: Tito.
Ha ő marad az edző, folytatódik tovább ez a tendencia. Biztos vagyok benne, hogy nem fog komolyabban hozzányúlni a csapathoz. Állítólag hatékonyabb, direktebb lett vele a támadójátékunk, valaki részletesen felvilágosíthatna, hogy ez mit is foglal magában, mert én szinte semmi változást nem látok. Egyébként a betegségére való tekintettel és a csapat érdekeit szem előtt tartva már le kellett volna mondania.

Tudnék ötletelni bőven, hogy kivel, mikor, hogyan lehetne változtatni, de nem szeretnék teleírni egy egész oldalt a témában, így is elég hosszúra sikerült ez a problémapedzegetés...

Remélem a közeljövőben komoly szinten meg tud majd újulni a csapat.

VISCA EL BARCA!
Hunfranco
Barça B
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.12. 15:49:55
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.27. 02:11:17

Nem szoktam a fórumra írogatni, de most úgy éreztem, hogy Ozsi hozzászólására muszáj reagálnom.
Mégpedig arra, hogy szerinte nincs felelős. Szerintem ha egy negatív esemény történik, annak közvetve vagy közvetlen mindig van felelőse.
Első számú felelős Tito Villanova! Sajnos egy olyan kór támadta meg, aminek a kezelése nem egy egyszerű pár napos műtét. Amikor tudta ezt, hogy hetekig (hónapokig?) nem lesz a csapat mellett, mért nem mondott le azonnal? Egyszerűen nem maradt alkalmas a feladata ellátására. Én még nem láttam ilyet, hogy egy ilyen felelős pozícióban valaki nem mond le...elképesztő. Ehelyett mi történt? Egy bohócot, egy szerintem még játékosmegfigyelő státuszra is alkalmatlan fizetett nézőt ültettek le a kispadra. Ha ilyen technikai-taktikai repertoárral rendelkezik, hogy vállalhatta el ezt a feladatkört? Csak nem ő is akart kicsit fürödni a sikerben? Persze kívülről úgy tűnt, hogy ez a csapat olyan jó, hogy még edző nélkül is megver akárkit. Nem így lett.
Az 53. percben volt egy csodálatos momentum. Roura a vonal mellett állva kezével kapálózva, ordítva "látta el tanácsokkal" az övéit. Az futott át a fejemen, hogy ez az ember kb. ennyire alkalmas. Egy barbár csatakiáltás, és majd lesz vmi...
Ha ott fenn a vezetőségben ülne egy normális ember, akkor ezt nem kellett volna hagyni...bár egy Alexis 40 milliós megvásárlása óta már nem hiszem, hogy a felsőbb szinteken ülnek hozzáértő szakemberek :S

A játékosokat bántani nagy dőreség lenne. Ők csak felmentek úgy a pályára, ahogy küldték őket. Itt a fórumozók 95%-a jobba tudta hogy kellett volna felküldeni a kezdő tizenegyet, mint a "zseni" Roura. Ha pedig ezt a kezdőt Titotól kapta, akkor csak gratulálni tudok neki is.

Villa és Tello helyébe a már gyalázatos eredmény után megtagadtam volna a pályára lépést. Ez az ő zsenialitásuk szemen köpése volt! Én úgy hallottam, hogy a tűzoltókat még a kis lángoknál célszerű beküldeni, nem pedig mikor már tombol a tűz a roskadozó épületben...

A vezetőség felelőssége ugyancsak az, hogy egy szezont rábíztak egy öregecskedő Puyira (aki mindezek ellenére az egyik kedvencem, de be kell látni, már felette is kezd eljárni az idő -ez persze nem csökkenti az eddigi érdemeit!), valamint egy olyan védőre aki Shakira megismerése óta erősen ingadozó formát mutat.

Mielőtt azzal vádolnátok, hogy rögtön sírok, mert nem megy a csapatnak, nem erről van szó. Nem bánom a vereséget, ez a verseny része. Még csak azt se mondhatom, hogy azért vagyok ilyen kritikus, mert a Madridtól kaptunk ki. A legnagyobb fájdalmam az, hogy egy világverő csapat pár hét alatt milyen mértékben lett tönkreverve impotens irányítás alatt. Ez a foci semmi jót nem mutat a jövőre nézve. Erősebb csapatok ellen ez a forma alkalmatlan a győzelemre, gyengébb csapatokat még a saját rutinjukkal, Roura taktikai érzékével is tudják verni.
Őszintén mondom, a látottak alapján semmi esélyt nem látok a Milan elleni továbbjutásra, de még a győzelemre sem.

A játékosokat kár egyesével kritizálni, ezek a fiúk nem felejtettek el focizni. Totálisan látszik egy komoly edző hiánya. Fejben és taktikailag kell őket összeszedni, és véleményem szerint minden visszatérhet a régi kerékvágásba.

Örökké BARCA!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.02.27. 02:07:30

Az Élő Közvetítések topikban páran nem értettek velem egyet, és már csak itt tudok reagálni.
1. Hogy a Madrid győzelem megérdemelt vagy sem? Ez pontosan olyan kérdés, mint az, hogy a tavalyi Chelsea BL-győzelem vagy a 3 évvel ezelőtti Inter BL-győzelem megérdemeltek-e?!
Erre azt tudom mondani, hogy nézőpont kérdése.
Valaki abban hisz, hogy "aki nyer, az megérdemelte". Nyilván kiderült már előző hsz-emből is, hogy én nem ebbe a táborba tartozom.

2. Hogy a Madrid jobb volt nálunk? Ez meg pontosan olyan kérdés, mint amikor a Kazany megvert minket. Szintén nézőpont kérdése, és a magam részéről ugyanazt tudom mondani, mint amit előbb sugalltam: nálam nem 1-1 meccs eredményének függvénye, hogy ki (volt) a jobb.

Amikor egy meccsről ítélkezem, az eredmény kisebb értékkel bír, mint a játék képe (ha vesztünk - ha nyerünk, mindegy).
Mi nem játszottunk jól, a Madrid meg...várt. Az meg nonszensz (de mégis van!), hogy a Madridnak alig volt több gólhelyzete, mint amiket belőtt (mind2 meccset figyelembe véve!).
Az eredmény természetesen csúnya, de semmi köze a meccs képéhez! Ezért zavar nagyon a vereség.
Mert, ha azt láttam volna, hogy a Madrid játékosok lefociznak minket (mint ahogy mi tettük az 5-0 vagy a 6-2 esetében!!!), akkor szót nem szólnék. De nem ez történt. Így viszont nagyon igazságtalannak tartom a túlzó és helyenként durva kritikákat a Barca felé.
Tehát: a kritikának van létjogosultsága, de csak az arra vonatkozó részeknél. Az eredményt persze lehet kritizálni, de arról nem tehetünk, hogy ez a hihetetlenül mákos banda gyakorlatilag minden helyzetét belőtte.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.02.27. 00:02:26

Ma egyedül Ini játszott elfogadhatóan a csapatból. a többiek nem is akartak focizni. a legnagyobb bajunk, hogy lassúak vagyunk. a két szélt kellene használni, de nem tudjuk. szerintem itt komoly taktikai problémákkal küszködünk. a többség csak kóvályog, nincs helyezkedés, üresbe futás, senki nem kéri a labdát a támadó harmadból. többször is volt olyan kp, amikor a 3 támadónk a 16 vonalában állt, Xaviák meg éppen a félpályát lépték át...miért nincs ember a köztes távolságban? taktikát, és a játékrendszert kellen frissíteni, mert így nem fog menni. Aki helye biztos a csapatban, az Valdés, Alves, Piqué, Sergio, xavi, Ini, messi. köréjük kellene illeszteni az aktuálisan legjobb formában levő játékosokat, az ellenfélhez alkalmazkodva természetesen. ha nem játszunk ellenfél specifikusan kiheréljük magunkat. nem szabadna, hogy a komoly meccseken mindig, a mára már némi gúnnyal emlegetett gála kezdővel felállni.

Összességében szerintem profitálhatunk ebből a hatalmas sallerből. Meg lettünk alázva a saját közönségünk előtt, ez már csak felébreszti a szunnyadó oroszlánt!

A vicc az, hogy csak az eredmény tűnik gyászosnak, a madrid nem csinált semmi különlegeset. az első meccsen bemákolták a döntetlent, most meg minden az ő szájuk íze szerint alakult. kicsit jobb helyzetkihasználással simán döntőbe lennénk a két meccs alapján. volt egy fél tucat helyzetük, ebből lőttek 4 gólt a 180 perc alatt.

azt még kifelejtettem, hogy a pedro nem barca szintű kommenteket inkább hanyagoljuk. sokkal közelebb kellene játszania messihez, akár ő is lehetne az új középcsatárunk. mondjuk ma is sikerült betörnie 1-2* csak sajnos túl korán esett...
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.02.27. 00:01:51

Initom írta:
ggbuffon írta:Pedro-ról meg nekem az a véleményem, h egy ideális világban, soha nem lett vna szabad túlnőnie a Barca kiegészítő embere szerepkörét, aki a padról beállva, vagy a kevésbé fontos meccseken a rotációk alkalmával tökéletesen tudta volna hozni azt, amire a képességei alapján hivatott.
gondolom akkor is ezt mondtad,mikor 2-3 klasszikuson is kulcsfontosságú gót lőtt... a Mu elleni Bl döntőről nem is beszélve.

Nagyon hamar felejtetek,és nagyon hamar lesz kedvencből közellenség.

Térjetek már észhez. A kupából estünk ki,nem a bajnokságból :roll:
én akkor is ígygondoltam amikor futott neki a szekér..én személy szerint nemtartom annyira a képességei alapján, ennyi az egész..de ez persze szubjektív és egy percig se vitattam h sok remek momentuma akadt, mióta felbukkant.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2013.02.26. 23:59:36

ggbuffon írta:Pedro-ról meg nekem az a véleményem, h egy ideális világban, soha nem lett vna szabad túlnőnie a Barca kiegészítő embere szerepkörét, aki a padról beállva, vagy a kevésbé fontos meccseken a rotációk alkalmával tökéletesen tudta volna hozni azt, amire a képességei alapján hivatott.
Pedro és Cesc kritikán aluli már hetek óta...nem is igazából a csapatra, hanem a vezetésre vagyok mérges. egyszerűen nem értem hogy lehet valakinek az az eszement ötlete, hogy az utóbbi évtized leggyengébb meccse (Milán) után ugyanazt a kezdőt játszatja...nem lehet, hogy a barca edzője ilyen meccseken egy tavaly még játékos megfigyelő legyen...erre ráment a kupa, 90% hogy rámegy a BL és most van igazán marha nagy szerencsénk, hogy 16 ponttal vezetjük a bajnokságot..az még talán meglesz.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.02.26. 23:57:26

mypeter írta:Asszem én igazi drukkernek mondhatom magam, Miki, 1977 óta vagyok Barca drukker:). De: Ne Messi döntse el, hogy nem pihen, mert kb. 10 meccse látszik, hogy nagyon ráférne. Ha Pedro nem Barca szintű focista (és szerintem nem az és soah nem is volt az, csak pár éve volt egy kis mázlija), akkor minek kell játszania folyton. Ha Fabregasnak nem megy, akor üljön a padon. Ha Xavi nem jól irányít, akkor cseréljük le. Ha a középső duó nem jó mostanában, használjuk a jól bevált Mascheranót, esetleg egy gyors fiatalt. Bűn David Villát nem játszatni, és nem végig játszatni, ha járóképes. Ha az éppen idén kinevezett edző megbetegedett, és nem tudni mikor jön vissaz, akkor (amennyiben valamelyik sorozatot meg kívánjuk nyerni), szerezzünk valakit ideiglenesen!!!! Nincs edző! Röhej. Akár még Pep is elvállalta volna ezt a 2-3 hónapot, vagy mittomén ki. De így ez nem működik. Roura beteszi a papíron legerősebb csapatot, azt annyi. Őszintén ennél impotensebb dolgot, hogy Iniesta elől, aki eggyel hátrébb a világ legjobbja lenne, Messi nem kap labdát, mert Xavi és Fabregas szenved, Pedro meg azon kívül, hogy iszonyú gyors, cca. 1,5 éve nem mutatott semmit. Magyarul itt bajok vannak, és ezt a Celtic óta mindenki látja, és ki is használják. De ez a csapat nem ezt érdemli. Csak egy értelmes hozzáértő edző kellene, és ez a játékos-állomány (a lassú és fáradt Xavi-Fabregas-Puyol trióval, a friss gyerekes motivációvesztett és túlhajszolt Messivel, az impotens Pedro-Alves duóval együtt is) csapatként működve lazán verne mindenkit. Így nem fog, ami azért szomorú, mert szét fogják kapni őket, és megint 30 évig nem látunk majd ilyen játékot...
ozsimiki írta:.....
Hali Péter!

Természetesen igazad van, én is kitértem rá,hogy az edzőnélküliség a gondunk. Épp ezért írtam,hogy nem kell most egyenként bántani a srácokat,a csapatot. Max neheztelni a vezetőségre,hogy azt hitte egy segédedzővel az év legfontosabb szakaszában megoldhatóak a rangadók. Természetesen utólag már látszik,és gyanítható volt,hogy Tito nélkül nem az. Azzal gondolom egyetértesz Te is, hogy nem az a megoldás,hogy most egyenként fikázzuk Messit,Xavit,Puyolt, meg a többieket,mert nem ők alakítják a taktikát,és állítják össze a kezdőt. Valamint nem ők tudnak belenyúlni egy meccs közben. Csak ennyi volt a célom a hszemmel,+ hogy úgy formáljunk kritikát (ami jogos), olyan stílusban, hogy emlékezzünk mi mindent éltünk át velük. Kritikát lehet írni,csak elég rég óta itt vagyok,hogy szükségét érezzem óvintézkedés gyanánt felhívni a figyelmet, nehogy túlzásokba,és szapulásba menjen át a csalódottság. (már volt rá bőven példa sajnos)

Szerintem ha Tito visszatér, (legyen így) vagy jön egy másik edző, nem lesz itt szétszedve a csapat. Az egyértelmű hiányosságokat orvosolni kell,megfelelő posztra, és tudatosítani kell,h az edző a főnök, nem bábok kellenek,akiket a sztárok mozgatnak. Erről szntem Tito esetében nem is volt szó.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése