Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.27. 15:08:19

Barcaman1993 írta: Elvileg kell kiútnak lenni, de ideje lenne már azt az utat megtalálni, mert az ilyen csapatokkal (Real, Milan) a korábbi évek Barcelonája, de még az őszi is felmosta volna a gyepszőnyeget.
Emlékezetem szerint ősszel sem mostuk fel a Real-al a gyepet. Jó-jó, tudom, hogy tartalékos védősor, meg különben is jó volt nekünk az iksz, csakhát ezek megint kicsit magyarázkodás szagú dolgok. Amikor pár hete a Real volt tartalékos, az úgynevezett "gálacsapatunkkal" is csak egy sovány ikszre voltunk képesek. Az a helyzet, hogy ez a csapat az ősz nagy részében sem játszott igazán jól. Rengeteg szenvedős meccsünk volt a bajnokságban és a BL-ben is, de igazán erős ellenféllel ősszel csak egyszer találkoztunk és nem is tudtunk nyerni (és akkor a szuperkupa betlijét még nem is számoltuk). Ugyanezek a kapitális védelmi hibák már ősszel is megvoltak, csak akkor a kissebb terhelés (gyenge BL-csoport és kupasorsolás) és a gyengébb ellenfelek miatt ezek még nem voltak végzetes hibák. Emlékszem hányszor leírtuk még győztes bajnoki meccsek után is, hogy szép-szép ez az eredmény, de túlzottan szervezetlennek, szétszórtnak tűnik a csapat. Sokszor hosszú percekig nem nálunk volt a labda, rengetegszer kényszerült a középpályánk nagy sprintelésekre, olyan - szemre szokatlan - játékhelyzetekben láthattuk a csapatot, amikor gyakorlatilag kettészakadtunk, eltűnt a középpályánk. Pontosan ugyanilyen játékot láthattunk a tegnap esti és a Milan elleni meccseken is. Elől labdavesztés, csapat agyig feltolva, az ellenfél labdás embere folyamatosan üresen, hiszen a nagyon gyors, hosszan ívelt passzok miatt nincs lehetőség letámadni, a nem éppen sprinterbajnok középpályásaink verve, a 2 vagy 3 tagú hátvédsor pedig próbálja felvenni a lendületből érkező támadót. Ilyen helyzetben csak a szerencse vagy a védő hidegvére dönt. Esetleg a korábbi években megszokott Valdes bravúrok, amik idénre szinte teljesen eltűntek. A kép kicsit sarkított, de összességében ez bizony kollektíven nem működik a csapatnál és érezhetően komoly taktikai, illetve motivációs gondok miatt tartunk most itt.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.27. 14:54:43

Barcaman1993 írta:
Vakmacska írta:ROURA: „A Király-kupát elveszítettük, de a bajnokságbeli pozíciónk nagyon kedvező, és most számunkra ez a lényeges. S ne feledkezzünk meg a Milan elleni párharcról sem. Akárcsak a bajnoki címért, a Bajnokok Ligája-továbbjutásért is harcolni fogunk" – ígérte a tréner, a BL-csatára taktikai változtatásokat jövendölve, „ami normális egy vereség tanulságainak levonása után".

Kíváncsi vagyok arra, hogy milyen taktikai változások lesznek.
Villa középre, Messi jobbra, Tello balra. kp-n Thiago és Iniesta, baloldalt hátul Adriano. Aztán, ami a csövön kifér és lesz, ami lesz. Innen már nincs veszteni valónk.
JAh. Xavi nem is kéne. de szerintem tényleg egy 4-2-3-1 kellene ide. Vagy egy 4-1-2-1-2

Villa-Pedro/Alexis
Messi
Thiago- Iniesta
Busi/Song
Adriano-Piqué-Masch-Alves


A Real ellen egy Bartrát nem kockáztatnék
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.27. 14:37:26

Amúgy meg: MOU most már tuti, hogy le fog lépni. A célt elérte: nyert a Camp Nouban, elég szépen. Azért felmosni nem mosta fel velünk a pályát, mert attól bőven messze voltak, de volt egy jó taktikája, ami a 4 év alatt végre egyszer eredményes volt, egy olyan Barca ellen, ami le van fejezve, nincs edzője, nincs taktikája, nincs tüze.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.02.27. 14:32:56

Vakmacska írta:ROURA: „A Király-kupát elveszítettük, de a bajnokságbeli pozíciónk nagyon kedvező, és most számunkra ez a lényeges. S ne feledkezzünk meg a Milan elleni párharcról sem. Akárcsak a bajnoki címért, a Bajnokok Ligája-továbbjutásért is harcolni fogunk" – ígérte a tréner, a BL-csatára taktikai változtatásokat jövendölve, „ami normális egy vereség tanulságainak levonása után".

Kíváncsi vagyok arra, hogy milyen taktikai változások lesznek.
Villa középre, Messi jobbra, Tello balra. kp-n Thiago és Iniesta, baloldalt hátul Adriano. Aztán, ami a csövön kifér és lesz, ami lesz. Innen már nincs veszteni valónk.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.27. 14:22:39

ROURA: „A Király-kupát elveszítettük, de a bajnokságbeli pozíciónk nagyon kedvező, és most számunkra ez a lényeges. S ne feledkezzünk meg a Milan elleni párharcról sem. Akárcsak a bajnoki címért, a Bajnokok Ligája-továbbjutásért is harcolni fogunk" – ígérte a tréner, a BL-csatára taktikai változtatásokat jövendölve, „ami normális egy vereség tanulságainak levonása után".

Kíváncsi vagyok arra, hogy milyen taktikai változások lesznek.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.02.27. 14:12:59

Nagyon mély elemzésbe nem mennék bele, csak a teljesen szemet ütött dolgokat írnám le.

1. Hozzáállás
Ha jól emlékszem Faragó Ricsi mondta egyszer azt, hogy rosszul lehet játszani, de lélektelenül semmiképp. Semmi szenvedély nincs már egy ideje a játékunkban, amit én is érzek. Komolyan egész nap erre a meccsre vártam, majd érzelmek nélkül végig néztem a meccset, majd a végén még a saját baromságainkon röhögtem. Régebben a TV-vel veszekedtem, kommentáltam, stb.

2.Taktika
Fabregas nyilatkozott arról anno, hogy itt milyen taktikai fegyelmet tanul mindenki. Ez konkrétan abban ki is merül, hogy a posztját senki nem hagyja el, a 0-val egyenlő az elmozgások száma. Így tényleg nehéz helyzetet kialakítani. Azt meg nem mondom, hogy úgy támadunk, hogy nincs elől középen senki.

3. Forma
Mindenki mélyen a tudása alatt teljesít. Messi már meccsek óta, mintha a pályán sem lenne, minden második passza pontatlan, ami a mélységi labdáknál nála ritkán szokott előfordulni, most mégis rendre elhibázza. Piqué-Puyol páros elképesztően gyenge mostanában. Egyedül Alvest mondanám, hogy úgy teljesít, ahogy kéne. A kp-nk súlytalan, Xavi hátrafelé és lassan játszik, Ini úgy, ahogy próbálkozik, de látjuk, hogy hasonló formát mutat, mint Messi.

4. Meccs
Semmivel nem voltunk rosszabbak az ellenfélnél, ezt a játékot gólra játsszák. Nem vagyunk képesek helyzetet kialakítani, ha mégis azt rendre elhibázzuk. Kaptunk 3 gólt úgy, hogy helyzetet nem alakítottak ki egész meccsen. Mindhárom gólt a saját hülyeségünk miatt kaptuk. 20 méterre a kaputól nem tudom minek kell kicsiben megjátszani a szabadot, Messi ziccerben elflegmázza a passzt, Piqué magát fogja a szögletnél. Elképesztő egyéni hibák.

Elvileg kell kiútnak lenni, de ideje lenne már azt az utat megtalálni, mert az ilyen csapatokkal (Real, Milan) a korábbi évek Barcelonája, de még az őszi is felmosta volna a gyepszőnyeget.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.27. 14:07:34

torotam írta:A gálakezdővel én sem tudok már egyet érteni. Nekem leginkább Pedro kezdetése szúrja a szemem, neki nem lenne szabad ott lennie a kezdőben.
Mikor megkapja a labdát, már semmit de semmit az ég világon nem várok, csak hogy passzolja vissza a labdát Alvesnek és ennyi. Értem én, hogy hajt, lohol, kapar, de ez az ő posztján kevés. Neki pressziót kellene gyakorolnia az ellenfél védelmére, folyamatos veszélyhelyzetet teremtenie, megverni a védőt egy az egyben, de ezek nincsenek meg benne. Messi meg egyedül kevés. Bal oldalon Ini vagy Fabre megint nem elég presszió. (Henry - Eto'o - Messi, na az támadótrió volt....)

A másik: Nekem tetszett mikor a Sevilla elleni bajnokin beállt Busquets és Song-al együtt játszott vkp poszton. Szerintem ezzel sokat erősödne a középpálya, én kipróbálnám szombaton a Song-Buszkecc kettőst, valahogy így nézne ki a kezdő nálam szombatra:
Valdes - Alves, Pique, Puyol, Alba - Song, Busquets - Tello, Iniesta, Messi - Villa

Ez a 4-2-3-1 lenne, gyors és veszélyes támadókkal, mögöttük egy középen játszó kreatív Iniesta két biztos ponttal maga mellett/mögött = Song+Busquets.
Xavi pad. Túl sok az alibi passz, lassítja az akciót.
ELŐL PEDIG KEZDŐKÉNT VILLA!!! :twisted:
Látom, mindenki leírta már a gondolataimat.
Én meg sem lepődtem a vereségen.
Dühített, de ez van.
Sajnos az a baj, hogy tegnap hiába volt azért akarás a fiúkban, ezzel a kezdővel esélytelenek voltak.
Fabregasra akár fehér mezt is húzhattak volna. Egy értelmes passza nem volt, helyzetben luftot rúg.... Egyszerűen nem ebbe a csapatba való. De ha már éveken át hajkurászták, és borsos áron megvették, akkor már játsszon, nem? Az nem baj, hogy bénázik.
Pedroval nekem nincs bajom. Csak hát ő sem szélső, hanem csatár. Ahogy Villa is, és Alexis is.
Helyet kell adni a fiataloknak is már, mert ez a "gála" csapat kezd nevetséges lenni néha.
A legnagyobb baj az volt tegnap, hogy eszméletlen hülye taktikával mentek ki a pályára. Volt pár jó megindulás a szélen, amikből veszélyes támadások alakultak ki. Erre mit csinálnak? Megint elkezdik a labdát középen eröltetni, mindig Messit keresték, akin persze hárman voltak minimum.
Tito meg kamerán nézi az edzéseket, éjjel kettőkor, félig alszik már, ki van a kezelésektől, hogy tudna így felelős döntéseket hozni?
Le merem fogadni, hogy beszél Rourával, aki megmondja neki a tutit, ő meg csak rábólint. És így már nem is Roura dönt egyedül.
A legszomorúbb tényleg az, hogy a vezetőség ezt miért nem akarja észre venni?
Én a játékosokat nem akarom fikázni, tegnap azért hajtottak, görcsöltek, és így jött össze. Roura képtelen volt változtatni, mire változtatott már késő volt.
Sajnálom a fiúkat, mert nem ezt érdemlik, ennél a Realnal százszor jobbak . Pep képes volt meccs közben is taktikázni, akár 10 percenként is. Ők meg hónapok óta, mint egy gép, ugyanazt csinálják.
Én is egy ilyen 4-2-3-1-es felállást prezentálok már jó ideje. De Thiagot kezdetném. Mindenki szídja, hogy sok labdát elad. De hát valahogy rutint kell szereznie mindenkinek valahogy, nem?
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.27. 13:40:17

MQuC írta:Én most várom a nyilatkozatokat, bár lehet, hogy nem nagyon állt oda senki, de most hiányolom őket. Ilyenkor már szokott felkerülni értékelő cikk is, nem?
Iniesta most nyilatkozott nemrég.

A mérkőzésről:
"Ez egy nagy csapás, mindannyian bosszúsak vagyunk. Amikor a dolgok rosszul mennek, tudjuk, hogy valami nincs rendben. Javítani kell a játékunkon, 12-én a Milan ellen az életünkért harcolunk."

Messiről:
"A csapat részéről nem az a kérdés, hogy jobb vagy rosszabb Leo. Tegnap két dolog hiányzott belőle: a ravaszság és a frissesség."

Titoról:
"Hazugság lenne ha azt mondanám, hogy Tito nem hiányzik. Nehéz helyzetben van, és nem azért mert elvesztettünk két mérkőzést."

Kicsit nyers lett a fordítás, bocsi érte.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.27. 13:39:37

MQuC írta:Én most várom a nyilatkozatokat, bár lehet, hogy nem nagyon állt oda senki, de most hiányolom őket. Ilyenkor már szokott felkerülni értékelő cikk is, nem?
sztem meg jobb ha csendben maradnak. francnak sem hiányzik h minden egyes szavukba belekössenek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.27. 13:28:01

Én most várom a nyilatkozatokat, bár lehet, hogy nem nagyon állt oda senki, de most hiányolom őket. Ilyenkor már szokott felkerülni értékelő cikk is, nem?
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.02.27. 13:02:15

a helyzet súlyát amúgy az mutatja, hogy milyen csapatoktól kaptunk ki. egy olyan milantól, ahol már tényleg senki nincsen, most épülgetnek, egyelőre a gyenge olasz ligában is csak most értek bl helyre. meg egy olyan madridtól, aki eszméletlenül gyenge eddig, és összvissz volt kábé öt értékelhető meccsük ebben az idényben. nem csak az, hogy nem szabadott volna kikapni tőlük, de az ilyen csapatoknak vert a csúcsformában lévő, edzővel rendelkező barca négyet, ötöt eddig.

szóval ez most nem ilyen kamu gödör, meg hirtelen felindulásból mindenki elmondja hogy minden rossz, ki öreg, kit adjunk el, mint az inter, meg chelsea ellen volt, hanem tényleges meccsek, ahol egyszerűen képtelenek vagyunk dominálni, vagy csak veszélyesen játszani. az elmúlt években is voltak néha rosszabb meccsek, de azok mind olyanok voltak, hogy elmondhattuk hogy csak szerencsével nyert az ellen, vagy a bíró el**** nekünk, és emellett tisztán látszódott hogy semmi nagy baj nincs a csapattal, ugyanolyan erősek leszünk, mint voltunk.

na, most ez hiányzik. én mindig optimista voltam a csapattal kapcsolatban, de jelenleg nem látom a kiutat. a kit rakjunk a kezdőbe, meg legyen más taktika csak ráncfelvarrás, nem az a fő baj sajnos. bárcsak ennyi lenne. a bajnokságot persze behúzzuk ilyen előnnyel, de azon kívül (kupa, bl) ez a szezon kuka lesz. ha nem így lesz, megkövetem magam.

öröm az ürömben, hogy a mostani időszaknak hála fogják elismerni, vagy felismerni a kívülállók guardiola nagyságát. nála az ilyen nem fordulhatott elő, de amit titoból láttunk nála se. (a webkamerával nézi az edzést az ágyából, meg telefonon megbeszélik a taktikát teljesen komolytalan. nem gondolhatja senki hogy ugyanaz, mintha percről - percre a csapattal lenne.)
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.02.27. 13:02:14

Ez igaz, hogy most gyenge a középpálya, de azért azt is figyelembe kéne venni, hogy Puyol már 34 éves nemsoká 35 szóval igen is kéne helyette egy fiatal középhátvéd. Xavi már 33 éves, szóval igen is lépni kéne és fiatalabb játékosokkal helyettesíteni őket. Ugye Xavi posztjára ott van Thiago A hétvégi bajnoki engem most nem nagyon izgat lesz ami lesz, de ha a gála kezdővel megyünk ki megint ez lesz, legjobb esetben döntetlen, a Milán ellen meg egy ilyesmit eltudnék képzelni, Valdes Alves vagy Adriano Mascherano Pique Alba Busquets Thiago Iniesta Villa Messi Tello vagy Tello helyet Deulofeu, még lehet, hogy beválna ez a Deulofeu gyerek, gyors lendületes fiatal és lenne benne bizonyítási és nyerni akarás.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.27. 12:59:10

B. Tamás írta:
Szóval a kritikák, amik érik Rourát, nem jogosak. Ő nem a Barça edzője továbbra sem, csupán megtestesíti jelenleg a fizikailag hiányzó Vilanovát a csapatnál.
Persze,hogy nem őt kell bántani,nem tehet róla, nem alkalmas erre.
Ezért kellett volna a vezetőségnek normális megoldást választania, mert ezen a szinten ez megengedhetetlen.
Mostmár mindegy, mert elbuktuk a kupákat a bajnokságon kívül,azt be kell húzni mostmár, és akkor nem gáz a szezon.

Mikaos!
Azért tegnap nem igen lehetett volna 3-1 nekünk, egy iksz esetleg benne lehetett volna, de jobbak voltak,el kell ismerni.
Hatásosabb ellenünk a játékuk, mert mi valamiért nem vesszük észre a hibáinkat, hogy nem szabad ellenük a körívnél védekezni,mert futóbolondok, ezt tudják, rugdossák előre a labdákat, aztán fussanak a támadók. Ezt simán le lehetne védekezni,normális felkészültséggel,és belátással,de valamiért nem akarja észrevenni a szakmai stáb ezt a hibát.

És ahogy Bob is írta, a középpályánk a felelős ezért, ott van a legnagyobb baj, ezért se vagyunk jók hátul sem, meg előre játékban sem. A védőink sosem voltak top védők, viszont a kp rendre jól segített be, szűkítették a távolságot, Busi gyakran mozgott be a két kph helyére, kisegítve őket. Most ezek teljesen hiányoznak, emiatt úgy vezetik rá a védőinkre a labdát,hogy lendületben vannak.
Érdekes,hogy ők belátták a hibáikat, rájöttek hogy ezt kell erőltetni, semmi mást, aztán tessék,meghozta a gyümölcsét, mert az utóbbi 6 meccsből, egyet tudtunk megnyerni, pedig 4et hazai pályán játszottunk...

Rendbe kell szedni a fejeket,mert így a bajnokság is meleg lehet,egy hétvégi zakóval, ami igencsak benne van a levegőben a tegnapi után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2013.02.27. 12:58:06

Egyszerűen hihetetlen, hogy gyakorlatilag két hét alatt tönkre tudunk tenni egy olyan idényt, ami tökéletesen indult... Tito amíg ott volt a padon, addig ment a csapatnak is, játékosokban is több volt a tűz, és a rotáció is jó volt. Most pedig Rouraval a padon pedig gyakorlatilag (kis túlzással) az is kitudja találni a kezdőnket, aki életében nem látott Barca meccset.

Ezt a gála tizenegyet úgy nem értem, ahogy van. Ha már egyszer papíron 4-3-3-at játszunk (ugye három támadónk van), akkor nem értem, mi értelme van annak, hogy a világ egyik legjobb középső középpályást (Ini) rakjuk ki a szélre, aki köztudottan nem érzi jól magát azon a poszton. Nem mellesleg pedig Cesc-el láthatóan zavarják egymást a pályán. Fábregas már meccsek óta súlytalan, szóval nem értem, neki miért van fix helye a kezdőben (igaz ugyanez a véleményem Pedroval és sajna Xavival kapcsolatban is, bár lehet utóbbinak csak Ini hiányzik a pálya centrumából).

Amit igazán nem értek, hogy Villa miért nem kap lehetőséget, az asztúriai támadó azért letudja kötni a védők figyelmét (állandó mozgásban van, nem egy helyben várja a szélen a labdát, mint Ini), nem mellesleg idén azért nem mondanám, hogy annyira rosszul találná fel magát a kapu előtt.

Roura (Vilanova távolról sajnos nem tudom mennyire van benne) nagy taktikai hülyeségeket csinál meccsek óta, és amit látunk, hogy nem működik (történetesen gála 11), ugyanezt erőltetjük tovább. Egy olyan mérkőzésen amelyen tudjuk, hogy úgyis gólt fogunk kapni (bár ez sajnos gyakorlatilag már minden meccsünkre elmondható - ha jól emlékszem talán ez volt zsinórban a 12.?! kapott gólos meccsünk), akkor miért nem tudunk három vérbeli támadóval felállni... Ha kapunk is, akkor legalább több esélyünk lenne rúgni is...

Sajnos úgy tűnik, hogy a kártyavár elkezdett ledőlni, és ha nem jön vissza időben Tito, akkor teljesen le is fog borulni.

A játékosok pedig szégyellhetik magukat azért, amit a 90.000 szurkoló előtt nyújtottak a pályán. Ki lehet kapni (mert igen mi is kikaphatunk, meg ők is emberek), de nem ilyen lélektelen játékkal (ami a Milan ellen volt, és gyakorlatilag tegnap, leszámítva az első néhány percet, aminél azt hittem akár gálázhatunk majd). Ha kiesünk essünk ki emelt fővel és úgy, hogy mindenki kiadott magából mindent (mint ahogy a Liverpool is tette egy hete a Zenit ellen). Amíg viszont azt látom, hogy a játékosaink csak sétálnak, lásd pl Messi a labdavesztései után, addig fájó a vereség.

Egyébként ha már Messi, bár a Sevilla ellen gólt lőtt, látszik, hogy nincs fejben rendben (és formálisan sem). A Milan ellen és tegnap is sokszor feleslegesen tekeredett rá a labdára, és nem is igazán akart szabadulni tőle, mindent egyedül akart megoldani. És úgy tűnik, hogy a nagy meccseinken mostanában nem igen megy neki. Bízom benne, hogy a Milan ellen azt a Messit látom majd, aki képes akár egyedül (passzaival vagy góljaival) megverni az olaszokat.

A tegnapi mérkőzéssel kapcsolatban, és úgy általánosságban elmondható, hogy idén egyszerűen folyton képesek vagyunk arra, hogy az ellenfelet úgy hozzuk győztes meccsbe, hogy az sem tudják hol vannak a pályán. Jó példa erre az, hogy a Real először ment át a térfelünkre kis túlzással, és rögtön büntetőt is csináltunk nekik. De ez gyakorlatilag a Milan elleni mérkőzésre is igaz volt, vagy a hétvégén a Sevilla (igaz ott végül nyertünk) ellen is.

A védelmünk katasztrofális, Puyolnál pedig hiába van meg a csupa szív hajtása, és a végtelen küzdeni való akarása ez már sajnos kevés. Nyáron mindenképpen kell ide egy hátvéd (Hummels!!!). És Xavi (bármennyire is szeretem a játékát) helyét is lassan átvehetné majd a középpályán Thiago. Igaz Thiagoban még benne van a hiba, csak közte és Xavi közt is az volt a különbség tegnap este, hogy míg Xavi az alibi passzok és hátra passzok sorát választotta, addig Thiago végig előre fele próbált játszani.

A Milan elleni visszavágó sorsdöntő lesz (remélem nem a gála 11 kezd), ha ott kiesünk, akkor valóban véget érhet egy csodálatos korszak (és talán Pep is érzett már valamit, azért távozott a csapattól).

Egy esélyünk van innentől kezdve, mégpedig az, ha Tito visszatér a Milan elleni visszavágó előtt a padra, ha ő nem jön, és Roura lesz a padon, akkor elvérzünk, és marad a bajnokság (még jó, hogy ott ekkora előnyünk van).

(A Realnak pedig grat a tegnap esti győzelemhez, Varaneval kapcsolatban pedig el kell ismerni, ismét klasszis teljesítményt nyújtott.)

Visca el Barca!

(Bocs, hogy hosszú lett.)
Avatar
RELOAD
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.09.21. 17:26:54

2013.02.27. 12:55:02

Nem lehet mindig nyerni és nem is azért szorítok a csapatnak mert pár éve szárnyalnak, de jó lenne már valami fejlődést látni taktikában, igazolásokban, rotálásban stb, stb... Ja és, ha Tito mikor megtudta, hogy ilyen beteg (sajnos) akkor, ha igazán jót akarna a csapatnak önként le kellett volna mondania, ha nem is végleg, de erre a szezonra és csak a gyógyulásra koncentrálnia. Edző nélkül még a sztárok sem tudnak teljesíteni és távolból nem lehet egy ilyen nagy célokért küzdő klubbot irányítani. Nem a vereségek fájnak, hozzá tartozik a játékhoz, hanem a mutatott összkép. Sablonos, unalmas lassú foci. Akinek megy padozik, Iniesta a középpályán zseniális, de, hogy játszhasson Fabregas elől a vonal mellett erőltetik. Szerintem pont Cescnek kéne ott játszani, ha már minden áron a kezdőben a helye. Messi középen való játéka már rég nem veszélyes "nagy "csapatok ellen, többet kéne kimozognia szélre. Pedrot meg mindenki bántja, de szerintem nem az ő hibája, hogy nem tudják kihozni belőle azt amit a Spanyol válogatottban mutat. Sokkal többre képes ebben biztos vagyok, de hát gondolom kuss a neve az öltözőben. Puyolt, Xavit imádom, de eljárt felettük az idő, bármennyire is fáj kimondani. De Rosselnek megint "remek" igazolásai lesznek már előre látom, mert hát az edzői stábnak szüksége van Neymarra. Na ja...
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.02.27. 12:36:16

Nüansznyi dolgokon múlt a tegnapi meccs eredménye, lehetett volna 3-1 ide is. És akkor a többség most örülne. Pedig ugyanez a játékkép lett volna, és akkor azt mondanátok sokan, hogy megérdemeltük a győzelmet.

A hentes banda meg nem csinált semmivel sem többet játékban, mint amit egy harmadosztályú csapat tett volna. Két dologban különböztek azonban más csapatoktól: alattomosságban és szerencsében.
Ráadásul, hogy a hányinger nőjön, még hétvégén is velük játszunk.

Természetesen vannak generális problémák a csapatunkon belül, amik mellett nem szabad elmenni. Sokan felsoroltátok, és a többséggel egyet is értek. És igen, talán ez a tegnapi "luciferi" eredmény pont rávilágíthatja a klubban dolgozókat is, hogy változtatni kell.

A vicc az, hogy még így rossz játékkal, rossz formában is legalább ugyanennyi eséllyel behúzhattuk volna a tegnapi meccset, mint ők tették egy rakás szerencsével.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.27. 12:35:34

B. Tamás írta:A kezdőcsapatot nem Roura állítja össze. Titóval konzultál minden egyes döntésnél, elmondja neki a meglátásait, amit edzéseken tapasztal, de Tito mindenről tud. Nem az történik, hogy Roura dönt, Tito meg észreveheti a tévéből. Mindenről Tito, de legalábbis együtt döntenek. Ezt már többször is elmondta a sajtótájékoztatókon.

Szóval a kritikák, amik érik Rourát, nem jogosak. Ő nem a Barça edzője továbbra sem, csupán megtestesíti jelenleg a fizikailag hiányzó Vilanovát a csapatnál.
Ez így igaz, és állítólag Tito még az edzések egy részén is "jelen van", még ha csak webkamerán keresztül is. Ettől függetlenül azért vannak Roura-nak is rossz megnyilvánulásai, mint pl. a tegnapi meccs előtti nyilatkozata. Ezzel egyrészt nagyon magas labdát adott Mourinho-nak, másrészt egyfajta magyarázkodásnak tűnt mindenki szemében a dolog, hogy egy le sem játszott meccs előtt már a bíróval foglalkozik. Ilyen dolog Pep idejében nem fordulhatott volna elő.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.02.27. 12:27:08

A kezdőcsapatot nem Roura állítja össze. Titóval konzultál minden egyes döntésnél, elmondja neki a meglátásait, amit edzéseken tapasztal, de Tito mindenről tud. Nem az történik, hogy Roura dönt, Tito meg észreveheti a tévéből. Mindenről Tito, de legalábbis együtt döntenek. Ezt már többször is elmondta a sajtótájékoztatókon.

Szóval a kritikák, amik érik Rourát, nem jogosak. Ő nem a Barça edzője továbbra sem, csupán megtestesíti jelenleg a fizikailag hiányzó Vilanovát a csapatnál.
.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.27. 12:22:30

Sipi24 írta:Én ezt az egész gálakezdőt nem értem, tudták, hogy a Milan ellen nem vált be, akkor miből gondolták, hogy majd pont a Real Madrid ellen beválik ?
az még hagyján, de most 7végén majd megint ez fog játszani :D sőt a milan ellen is. roura lassan már olyan lesz mou, honapokkal korábban lehet tudni mi lesz a kezdő...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.27. 12:14:06

A gálakezdővel én sem tudok már egyet érteni. Nekem leginkább Pedro kezdetése szúrja a szemem, neki nem lenne szabad ott lennie a kezdőben.
Mikor megkapja a labdát, már semmit de semmit az ég világon nem várok, csak hogy passzolja vissza a labdát Alvesnek és ennyi. Értem én, hogy hajt, lohol, kapar, de ez az ő posztján kevés. Neki pressziót kellene gyakorolnia az ellenfél védelmére, folyamatos veszélyhelyzetet teremtenie, megverni a védőt egy az egyben, de ezek nincsenek meg benne. Messi meg egyedül kevés. Bal oldalon Ini vagy Fabre megint nem elég presszió. (Henry - Eto'o - Messi, na az támadótrió volt....)

A másik: Nekem tetszett mikor a Sevilla elleni bajnokin beállt Busquets és Song-al együtt játszott vkp poszton. Szerintem ezzel sokat erősödne a középpálya, én kipróbálnám szombaton a Song-Buszkecc kettőst, valahogy így nézne ki a kezdő nálam szombatra:
Valdes - Alves, Pique, Puyol, Alba - Song, Busquets - Tello, Iniesta, Messi - Villa

Ez a 4-2-3-1 lenne, gyors és veszélyes támadókkal, mögöttük egy középen játszó kreatív Iniesta két biztos ponttal maga mellett/mögött = Song+Busquets.
Xavi pad. Túl sok az alibi passz, lassítja az akciót.
ELŐL PEDIG KEZDŐKÉNT VILLA!!! :twisted:
Visca el BARCA!
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.27. 12:12:26

Renka írta:
Sipi24 írta:Én ezt az egész gálakezdőt nem értem, tudták, hogy a Milan ellen nem vált be, akkor miből gondolták, hogy majd pont a Real Madrid ellen beválik ? Most már tényleg nem értem, hogy Villát, miért kell kihagyni a csapatból, és csak kis csapatok ellen játszatni, vagy pl nagy meccseken csereként betenni, megértem ha menni akar más csapatba. Puyol és Xavi a mostani Barcának a szive lelke, de már nincsenek olyan formában mint régen, pl van nekünk egy Bartra, őt miért nem lehet beépíteni a csapatba? Vagy Xavi helyet Thiagot? Xavi és Puyol lehetne csere és kisebb csapatokon ellen kezdő (lehet hülyézni érte akkor is ez a véleményem) Nekem Messi úgy tűnik mintha kicsit elszállt volna attól a 4. aranylabdától. valahogy nem úgy teljesít mint a szezon első felében. Nem tudom az edzői stáb mit fog húzni a Milan ellen, de ha ez a gála 11 megy ki akkor tényleg vége mindennek és nem lesz esély a továbbjutásra, még minimális se.
Mert még mindig elhitték, h Puyolnak meg Xavinak csak össze kell szednie magát...remélem, h most már csak rájönnek, h itt másról van szó. Messi meg fejben nagyon el van fáradva. Fél éve nincsenek társai elől és minden valamire való csapatnak az első dolga, h Őt levegye a pályáról...és ha nem kap semmiféle segítséget, akkor ez rendszerint sikerül is nekik.
sztem is ez a lényeg. Messit ne szapulja senki. Nincs társa. A társak nem érnek fel hozzá középpályáról időben. Minden csapat tudja, hogy csak őt kell kivenni.
Egy dologban nem értek egyet: Puyol.
Tegnapi nap után sokan Piquéznek, meg Puyoloznak. Tisztázzunk valamit: egy jó csatárnak, lendületből!!! egy az egyben meg kell verni egy védőt. CR a világ második legjobbja, di Maria sem semmi. Igenis egy CR verjen meg lendületből egy az egyben bármilyen védőt. Másik: a védelmünk nem kap igazi segítséget a középpályától. A védelmünket nem tartom gyengének ( piqué, puyol) csak éppen nincs mellette másik 5 olyan játékos aki tényleg, igazán odateszi magát ha védekezni kell
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.27. 12:03:48

Na, véleményem szerint ez egy jó kis cikk lett. Sok dolgot jól látott a tegnapi meccsel kapcsolatban a cikk írója.

Pár dolog belőle:
"Távol álljon tőlünk az okoskodás, de talán érdemes lett volna kipróbálni Villát a balszélen: egyrészt a középhátvédek számára plusz veszélyforrást jelentett volna a kapu előtt, másrészt Fabregas/Iniesta-val sem zavarták volna egymást a pályán." :arrow:
Nagyjából ezt írták sokan a fórumon. Villa kezdhetett volna, így lekötötte volna valamennyire Ramosék figyelmét.

"A Barca szisztémájának sarokpontja a közfelfogással szemben nem a totális labdabirtoklás, sokkal inkább az a hat másodperces szabály (ergo a fojtogató letámadás), ami biztosítja, hogy a védelmük soha ne legyen huzamosabb ideig nagyobb nyomásnak kitéve." :arrow:
Látszott is, hogy sokkal kisebb intenzitással támadtuk a labdás embert mint szoktuk.

"Más kérdés, hogy cserébe Roura is megint belesétált a csapdába, és csakúgy, mint a Milan ellen, ezúttal is képtelen volt effektív szerkezetet váltani." :arrow:
Sajnos jogos. Persze nem akarom az ő nyakába varrni, de hát na. Az edző témát is kitárgyaltuk már.
visca el barca írta:Lehet h egymás az egymás elleni meccseken ránk nőttek, de hosszabb távon még mindig mi vagyunk a jobbak. És ez tény (ld. a bajnoki tabellát.) nem szurkolói fanatizmus, meg mellébeszélés.
A cikkből egy részlet pont jó a mondandódhoz:
"A Realnak végre sikerült összehozni a tökéletes meccset a Barca ellen, és bár ehhez kétségtelenül kellett egy bűnrossz Barcelona is"
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.02.27. 11:54:00

Taktikailag vagyunk nagyon gyengék. Lehet csesztetni Puyolt, vagy Xavit de nem kerülünk közelebb az igazsághoz. Amíg Xavi képes 11-12 km-t futni egy meccsen, nem hiszem, hogy helyes kiöregedésről beszélni. Rendszeresen kiszolgáltatott helyzetbe hozzák a védelmünket. Puyol 40 métert sprintelt DiMariaval, ne mondjátok már, hogy öreg és lassú. Sokkal inkább némi fegyelmezetlenséget, koncentráció hiányt vélek felfedezni. a szögletek beívelgetését el kell felejteni. kicsibe meg kell oldani, mert ezekből a szituációkból a legkönnyebb az ellenfélnek kontráznia, gólt meg 100ból egyszer érünk el belőlük. jó lenne végre a két védekező középpályás taktikát kipróbálni. a spanyol válogatottnak is működött.

Nincs itt semmilyen korszaknak vége. Ősszel hengerelt a csapat, messi 2-vel lőtte a gólokat. Ezen a szinten normális edző nélkül nem lehet semmit elérni top csapatok ellen. Reméljük ez a pofon végre észhez téríti a csapatot, és a szakvezetést. Cesc-Song középpályát nagyon megnézném végre, az arsenalban elég jól működött.

Van két meccsünk, hogy megtaláljuk a megfelelő receptet a milan elleni meccs megfordítására. leginkább fejben kellene összeszednünk magunkat. én még bízom a csodában. kétségtelen, hogy a madrid nem védekezett túl jól és még így sem sikerült megverni őket, de egymás után 3 fontos meccsen, csak nem játszunk ennyire gyengén.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.02.27. 11:32:40

Sipi24 írta:Én ezt az egész gálakezdőt nem értem, tudták, hogy a Milan ellen nem vált be, akkor miből gondolták, hogy majd pont a Real Madrid ellen beválik ? Most már tényleg nem értem, hogy Villát, miért kell kihagyni a csapatból, és csak kis csapatok ellen játszatni, vagy pl nagy meccseken csereként betenni, megértem ha menni akar más csapatba. Puyol és Xavi a mostani Barcának a szive lelke, de már nincsenek olyan formában mint régen, pl van nekünk egy Bartra, őt miért nem lehet beépíteni a csapatba? Vagy Xavi helyet Thiagot? Xavi és Puyol lehetne csere és kisebb csapatokon ellen kezdő (lehet hülyézni érte akkor is ez a véleményem) Nekem Messi úgy tűnik mintha kicsit elszállt volna attól a 4. aranylabdától. valahogy nem úgy teljesít mint a szezon első felében. Nem tudom az edzői stáb mit fog húzni a Milan ellen, de ha ez a gála 11 megy ki akkor tényleg vége mindennek és nem lesz esély a továbbjutásra, még minimális se.
Mert még mindig elhitték, h Puyolnak meg Xavinak csak össze kell szednie magát...remélem, h most már csak rájönnek, h itt másról van szó. Messi meg fejben nagyon el van fáradva. Fél éve nincsenek társai elől és minden valamire való csapatnak az első dolga, h Őt levegye a pályáról...és ha nem kap semmiféle segítséget, akkor ez rendszerint sikerül is nekik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.27. 11:25:25

ozsimiki írta:Középpályás védekezésünk hol van? Erről voltunk híresek,h egyből visszaszedtük a lasztikat,és gyors akciókat,kiugratásokat vezethettünk belőle, ez megszűnt létezni egy ideje.

Nem a mentalitással van itt baj,
Mindkettő nagyon igaz, s ez a "gödör" alapja.
Amivel mindig az ellenfelek fölé tudtunk keveredni az a középpálya, most az haldoklik, lassúak vagyunk, körülményesek támadásban, védekezésben folyamat elváltások, üres területeken mozgások, s szintén lassúság.
Xavi-Iniesta-Fabre továbbra sem képes együtt meglenni.

Nem konkrétan védőinkkel van gond, kis túlzással 20 éve nincs védő 4esünk (Ferrer-Sergi-Nadal-Koeman az a védőnégyes volt :P ) bárki lehet hátul Hummelsestől, Varanestól :d bárki nincs középpályás védekezés, vagyis minimális, nincs labdaszerzésünk az ellenfél térfelén, s ilyenkor jön ki mennyire fontos a védekezés, az nincs meg a támadás sincs meg.
Ezt szenvedjük most meg, késünk érünk fel a kapuhoz, láthatóan ez Messinek se fekszik, jóval többet kellene ő is fusson, vagy legalább mozogni, mert már nincs olyan hogy 30 méterre megszerezzük a zsugát, odaadjuk Messinek aki viheti lendületből a védőkre.Ez mostanában nincs meg, mert nincs labdaszerzésünk.

Látványosan megakadt mostanában a gépezet, én nem varrnám Roura nyakába, most ő kiváló "bűnbak" sokak szemében, biztos benne van ez is, de más tényezők is közre játszanak, kezdve azzal, hogy a középpálya haldoklik, s ezzel "elvesztettük" a játékunkat, Messi ide vagy oda, a Kp a csapat motorja, amire egy erős berúgás ráférne.Kisebb gödör van, de a csapatot nem temetném.
"tili-toli" továbbra is brutálisan nehezen védhető az ellenfeleknek, de csak akkor ha működik, ha van labdaszerzés, ha "felőrlöd" az ellenfelet, mert az nem tud kijönni a térfélről, ha gyors és pontos vagy a középpályán, mint Makó Jeruzsálemtől jelenleg...sajnos :?
Pedig jól kezdtünk, frissen, gyorsan, mentálisan sem volt gond az egész meccsen, aztán bekapott gól összeesés talán picit lelkileg, s megint szétesett a játék.Milanóban is ez volt, hogy teljesen megakadtunk a bekapott góltól s most is.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése