Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.16. 12:31:31

PSG védekezéséről valaki tud mondani valamit? Milyennek mondható? Aki látta őket idén, (legjobb lenne, ha BLben) tud róla mondani valamit?
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.03.16. 12:27:39

recrea írta:Oké, ezt már értem, de ha továbbjutunk, akkor melyik meccs győztesével játszunk? 8)
Ha minden igaz, akkor az újítás szerint minden továbbjutót az EL továbbjutóival sorsolnak össze. Aztán onnan meg visszasorsolják a BL és az EL döntőbe. Majd ha meglesz mind a 2 győztes, a BL nyertese az NHL konferencia győztesével mérkőzik, míg az EL-é a Keleti NBA nyertesével.

Aztán pedig vegyes csapatokat alkotnak és egy curling meccsen eldöntik, ki lesz a BL és az EL MVP... :P

Remélem mostmár világos mindenkinek... 8) :lol: :lol: :lol:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2013.03.16. 12:07:18

Értem én, hogy non-stop, de mikor van nyitva? :-)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.16. 12:03:50

Subinho írta:
recrea írta:
visca el barca írta:
:lol: :lol: :lol:

ETTŐL AZ ÉVTŐL KEZDVE NINCSENEK ÁGAK, AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSAIT IS SORSOLNI FOGJÁK.
Oké, ezt már értem, de ha továbbjutunk, akkor melyik meccs győztesével játszunk? 8)
ha sorsolás lesz, akkor nincs olyan, hogy melyik meccs győztesével... ezt én sem tudtam...
Én meg csak viccből írtam a dolgot, h oldjam a feszültséget a fantasztikus vitáról.
Szerintem a realitás egy x Párizsban, otthon meg nyerni kell. Ennél nem tartom jobb csapatnak őket. Csókolom.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.16. 11:55:20

recrea írta:
visca el barca írta:
Subinho írta:jól gondolom, hogy utána a Juve-Bayer győztese jöhet (persze csak ha tovább megyünk) és a Real csak a döntőben jöhetne max??? ennek nem örülök!!! jobb lett volna letudni a Real-t hamarabb, mert a sorsolás alapján sima sor a döntő nekik...
:lol: :lol: :lol:

ETTŐL AZ ÉVTŐL KEZDVE NINCSENEK ÁGAK, AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSAIT IS SORSOLNI FOGJÁK.
Oké, ezt már értem, de ha továbbjutunk, akkor melyik meccs győztesével játszunk? 8)
ha sorsolás lesz, akkor nincs olyan, hogy melyik meccs győztesével... ezt én sem tudtam...
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.03.16. 11:52:11

Puyol viszont kihagyja az egész idényt. Artroszkópiás műtétje lesz. Magamból kiindulva a mai napig nem jött helyre a térdem. Persze őket nem a magyar egészségügyben kezelik. Viszont emlékszem, hogy Eto'o is majdnem egy évet hagyott ki a porcleválás miatt. Cuenca is a beígért három hónap helyett egy teljes idényt kihagyott. Sőt! Az Ajaxhoz ment. Nem egy egyszerű történet, bár bízzunk benne, hogy Puyol a lehető leghamarabb visszatér.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2013.03.16. 11:34:33

Igazatok van, fölösleges optimistának lenni, mert a PSG nemhogy a "B", de az "A" csapatunkat is porrá fogja zúzni. :lol:

Persze ez poén volt. Igen is kiállok az állításom mellett, ki fogjuk ütni a PénzeSGét,. Ahogy Mezner cimbora is írta, nem a 18-20 éves tinédzserekre gondoltam a "B" alatt, hanem a kiegészítő emberekre. Persze be lehet tenni egy Messit vagy Init, de a csapat nagyja kiegészítő playa lenne. Remélem érthető voltam. Elnézést ha valakinek szúrja a szemét a túlzott optimizmusom, de ez van, ezt érzem! Visa el Barca!
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.03.16. 11:06:18

Mezner2 írta:Valaki felhozta a témát,nekiestek sokan,mire én reagáltam,hogy nyilván nem a B-ből akar senki felhozni játékosokat
Jézusom, be is idézem, 21.45-kor megírja a hozzászólását, Pintoval, Montoyával, Bartraval, Sergi Robertoval, egy kulcsember nincs a csapatban, te meg 22.10-kor melléállsz, hogy ez nem a B csapat amúgy. De nem is ez a lényeg, te akár figyelmetlen is lehettél, de a másik kolléga biztos benne, hogy az a csapat meccsben lenne a PSG-vel. A jelenlegi formákat nézve egy Betis ellen nem mernék kiállni ezekkel a játékosokkal.

De felőlem mehet a dagonya ezen a szinten, csak időről-időre mindig reménykedek, hogy találok még okos gondolatokat is ezen a fórumon. :D szerk.: persze vannak, csak egyre jobban elvesznek. :)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.03.16. 10:54:03

sjd írta: De egyébként ismét mondom, megint pont nem a fenti a lényeg, hanem h továbbra is ott tartunk, hogy megkaptuk a PSG-t, és fél napra rá legfontosabb téma az, hogy ki játsszon a visszavágón miután már jól elvertük őket Párizsban.
:lol: "Simán jobbak vagyunk mint a Madrid..Na majd a bajnokin visszavágunk,a Madrid nem fogja komolyan venni a meccset. Ezt a tartalékos Milánt kitömjük.."Talán emlékeztek még az eredményekre. Egy kicsit korainak tartom az örömködést hogy a PSG lett az ellenfél,lehet csúnya meglepetés a vége.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.16. 10:52:41

Mezner2 írta: Valaki felhozta a témát,nekiestek sokan,mire én reagáltam,hogy nyilván nem a B-ből akar senki felhozni játékosokat,ha elolvasod a hozzászólásom kiemelt részét (direkt nagy betűvel írtam),hogy ez az egész FELTÉTELES módban van,mert a hozzáállásunk alapján,ami az idegenbeli meccseket illeti,nem realítás az előnyszerzés,ennyit mondtam,semmi többet,nem is kell mást belelátni!
Igen, elolvastam, hogy FELTÉTELES módban van, de ez pontosan mit változtat a dolgon? Azt leszámítva, hogy úgy fogalmazzuk meg az egészen, hogy "HA elverjük a PSG 0-3ra, akkor"? Még mindig ott tartunk, hogy megvédésből, nem megvédésből, feltételes módban vagy sem, de erről beszélünk.
(Lenne mondjuk arról pár elképzelésem, hogy mit szólnál, ha egy párharc kapcsán a madridisták kezdenék el FELTÉTELES módban pedzegetni, hogy Morata játsszon-e a visszavágón)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.16. 10:16:03

sjd írta:
Mezner2 írta:és,hogy ezzel megválaszoljam sjd felvetését,nem lenne hátrány ha Thiago pl. vagy Tello nem csak Celta,és Granada szintű csapatok ellen mutathatná meg,hogy mit tud,hanem mondjuk egy jegyzett csapat ellen is edződnének ezek a spíllerek!
Amíg Thiago minden 10. passzával az ellenfél csatárát ugratja ki, amíg Tello egy labdát nem tud átvenni rendesen és a kiesőjelöltek elleni meccseket leszámítva tökéletesen haszontalan, addig sztem egyelőre nem tartanak azon a szinten, hogy a PSG ellen edződjenek. Először mondjuk egy Sevilla-szintű csapat ellen húzzanak elő valami igazán remek teljesítményt.

De egyébként ismét mondom, megint pont nem a fenti a lényeg, hanem h továbbra is ott tartunk, hogy megkaptuk a PSG-t, és fél napra rá legfontosabb téma az, hogy ki játsszon a visszavágón miután már jól elvertük őket Párizsban.
Valaki felhozta a témát,nekiestek sokan,mire én reagáltam,hogy nyilván nem a B-ből akar senki felhozni játékosokat,ha elolvasod a hozzászólásom kiemelt részét (direkt nagy betűvel írtam),hogy ez az egész FELTÉTELES módban van,mert a hozzáállásunk alapján,ami az idegenbeli meccseket illeti,nem realítás az előnyszerzés,ennyit mondtam,semmi többet,nem is kell mást belelátni!
Thiago az utóbbi időben valóban többet hibázott,viszont előtte 2-3 hónapig hozott egy konstans jó szintet,és lendületet vitt a támadójátékunkba,mintahogy amikor játszott tavaly,akkor sem lehetett rá panasz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.16. 10:00:05

Mezner2 írta:és,hogy ezzel megválaszoljam sjd felvetését,nem lenne hátrány ha Thiago pl. vagy Tello nem csak Celta,és Granada szintű csapatok ellen mutathatná meg,hogy mit tud,hanem mondjuk egy jegyzett csapat ellen is edződnének ezek a spíllerek!
Amíg Thiago minden 10. passzával az ellenfél csatárát ugratja ki, amíg Tello egy labdát nem tud átvenni rendesen és a kiesőjelöltek elleni meccseket leszámítva tökéletesen haszontalan, addig sztem egyelőre nem tartanak azon a szinten, hogy a PSG ellen edződjenek. Először mondjuk egy Sevilla-szintű csapat ellen húzzanak elő valami igazán remek teljesítményt.

De egyébként ismét mondom, megint pont nem a fenti a lényeg, hanem h továbbra is ott tartunk, hogy megkaptuk a PSG-t, és fél napra rá legfontosabb téma az, hogy ki játsszon a visszavágón miután már jól elvertük őket Párizsban.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.16. 09:56:43

connor írta: Megint le kell írjam ezeket a sorokat, mert tanulságosak.

"Már régóta itt vagyok, sok mindent átéltem, így mondhatom, hogy amikor bajnokok vagyunk, az eufória óriási, amikor viszont nem, akkor mindenki a föld alá ássa magát."

Azt sem érdemes elfelejteni, hogy idén nem remekel a csapat a rangadókon.
Az egyenes kieséses szakaszban az első komolyabb ellenfél ellen majdnem kiestünk, az idegenbeli 2-0-ás zakó után kisebb csodát hajtott végre a csapat.
Viszont akkor nagy bajban leszünk, ha a Real Madridot vagy a Juventust kapjuk az elődöntőben. Az ő játékuk nem igazán fekszik a csapatnak. Ettől függetlenül nyugodtak akkor sem lehetünk, ha német lesz az ellenfél.
Nem leszünk nagy bajban,féljenek ők !
Nem a 4-0 hatására mondom azt,amit mondani fogok,de ha mi hozzuk amit tudunk,akkor az ellenfél akár a feje tetejére is állhat,az sem lesz elég ! Akkora a technikai fölényünk MINDEN csapattal szemben,hogy az elképesztő,minden egyes rangadó csakis rajtunk múlt idén is,pechünk volt,az igazi rangadók idén eddig pont a szokásos hullámvölgybe estek bele,ilyen nem gyakran lesz,és még így is mind1iken volt reális esélyünk a győzelemre a Milan meccset leszámítva,emlékszem,hogy az 1-3-on is nekiestünk a Madridnak,aztán jött egy kontra,tizi,és ott elvesztették a hitüket a srácok,szó sem volt lemosásról,lőttek 1kontra és 2pontrúgás gólt (tizit is annak veszem),ha valaki lemosást akar látni mély tisztelettel küldöm neki az 5-0-s,2-6-os,vagy még korábban a 3-0-s meccs összefoglalóját !
Mindent elmond az ellenfelek reakciója,amikor minket kaptak (lsd. PSG,youtube-on fenn van a videó ),vagy mikor Kroos azt mondta,hogy a Juve-nal csak a Barcát lett volna rosszabb kapni,ha megbocsájtassz nekem,és nem veszed személyeskedésnek,én szívesebben adok azok véleményére akik ebben benne élnek,illetve hiszek a szememnek,mintegy olyan fórumozónak,aki ugyan sok dolgot nagyon jól lát,viszont a végletekig pesszimista a legtöbb esetben !
A realitás talaján maradva is mi vagyunk a világ legjobb csapata, a szakma szerint is mi vagyunk a világ legjobb csapata,és az elmúlt 5év alapján is mi vagyunk a világ legjobb csapata !
Amennyiben olyan lesz a letámadásunk,mint a Milan ellen,akkor megesszük a Real Madridot,mert egy kontrát nem tudnak majd kibontani,mivel már a saját térfelükön meglesznek akasztva a támadásaik,és onnantól kezdve,mivel a kontra reményében kilőnek mint a nyíl,mi kerülhetünk létszámfölényes helyzetbe !
Ha azt az arcunkat tudjuk hozni idén még 5-ből mondjuk 3meccen,amit a Milan ellen,akkor idén ismét BL trófeát ünnepelhetünk,amennyiben a Milánó-i arcunkat mutatjuk a világnak,akkor itt már akármelyik csapat kiver majd minket!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.16. 09:41:02

connor írta: Megint le kell írjam ezeket a sorokat, mert tanulságosak.

"Már régóta itt vagyok, sok mindent átéltem, így mondhatom, hogy amikor bajnokok vagyunk, az eufória óriási, amikor viszont nem, akkor mindenki a föld alá ássa magát."

Azt sem érdemes elfelejteni, hogy idén nem remekel a csapat a rangadókon.
Az egyenes kieséses szakaszban az első komolyabb ellenfél ellen majdnem kiestünk, az idegenbeli 2-0-ás zakó után kisebb csodát hajtott végre a csapat.
Viszont akkor nagy bajban leszünk, ha a Real Madridot vagy a Juventust kapjuk az elődöntőben. Az ő játékuk nem igazán fekszik a csapatnak. Ettől függetlenül nyugodtak akkor sem lehetünk, ha német lesz az ellenfél.
Elsőre azzal kezdem, hogy ne haragudj érte, nem becsmérelni akarlak, távol áll tőlem. Viszont szemet szúr a kommented, bár sok igazságot írsz, szabatosan, jól fogalmazol.

Pontosan Te voltál az, aki a Milan ellen az összes kommentedben semmi esélyt nem adtál a csapatnak, hasonló dagályos írásokkal támasztottad alá, hogy miért nem. Konkrétan leírtad, hogy 99 százalék esélyt látsz arra, hogy kiesünk! Egy pozitív, reménykeltő mondatod nem volt a meccs előtt.
Az eredményt tudjuk, ezen lépjünk túl. Mindezek fényében azt hiszem felesleges most is ennyire negatívan írni, mi lesz, ha továbbmegyünk.

A labdarúgás csak egy játék, mi itt szurkolók vagyunk, akiknek az a fő ismérve mindenhol a világon, hogy bízik a csapatában, legyen az BL vagy megye II. Tény, hogy két lábbal a földön kell maradni egy valójában papírforma továbbjutás után is, de pánikolni sem kell egy esetleges elődöntőbeli ellenfél miatt ( oda el is kell jutni, nem fogják tálcán kínálni Párizsból!).
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.16. 09:40:08

zsoltman írta:Barátaim már kezdődik a baj, Puyol nem lesz a PSG ellen nagyon hiányzik majd az ő rutinja!
Mascerano, Pique kettős nem egy életbiztosítás hátul nem vagyok kibékülve a védelmünkkel.Szögleteknél így már nagyon alacsonyak leszünk,én tartok a meccstől nagyon!
Imádom Puyi-t,ő a szellemi vezére a csapatnak,ehhez kétség sem férhet,viszont az utóbbi időben egye inkább kikezdi őt is az idő vasfoga.
Már nem olyan gyors,egyre gyakrabban viszik el mellett a labdát a fiatal játékosok,sajnos úgy érzem,hogy ezt már egyre kevésbé fogja tudni pótolni a rutinjával! A Milan ellen mikor beállt egy rossz érzés fogott el,hogy Robinho ott fogja mellette elvinni,ahol akarja,egyszerűen én személy szerint egyre kevésbé bízok benne,hogy rutinnal pótolni tudja azt,amit fizikailag veszített (elsősorban a sérülései miatt)az elmúlt években,de remélem,hogy tévedek !
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.16. 09:31:22

zsoltman írta:Barátaim már kezdődik a baj, Puyol nem lesz a PSG ellen nagyon hiányzik majd az ő rutinja!
Mascerano, Pique kettős nem egy életbiztosítás hátul nem vagyok kibékülve a védelmünkkel.Szögleteknél így már nagyon alacsonyak leszünk,én tartok a meccstől nagyon!
Én azt gondolom hogy Masch a Milán ellen mutatott játéka alapján pótolhatja El Capitano-t, és jobb is ha az "öreg" pihenhet a késöbbi fontosabb vv-ra. Javiernek volt egy óriási hibája, de Fortuna kisegitette a csapatot Niang kapufájánál.(nyilatkozott is ezzel kapcsolatban) Ennyi volt a hibája a meccsen. De a 3. gólt pedig az ő megelőző szerelésének köszönhetjük.
Nem leszünk sokkal alacsonyabbak Az Argentin védővel, mint Supermannel :twisted: :mrgreen:
mellesleg ott meg Zlatan nem játszhat!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.16. 08:33:06

barca99 írta:
Mezner2 írta:Erre a B csapatra nagyon rápörgött a brigád :D
Nyilván a kolléga képletesen értette,és nem úgy,hogy a kezdő 11 maradjon otthon,hanem egy kicsit felforgatott csapattal játszanak azok is,akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig,vagy nem feltétlen a kezdőcsapat tagjai : értsd: Song,Thiago,Cesc,Tello,Villa, Montoya, azért ez sem rossz névsor,egy 0-2 esetén vegyetek rá nyugodtan mérget,hogy ez lesz

Ti nem nagyon vagytok tisztában a dolgokkal, ugye? :D Meghagyom erre a két hétre az izgalmakat, de valószínűleg ti lesztek majd a legjobban meglepődve a meccsen. Nyilván ki lehet harcolni olyan előnyt egy PSG-vel szemben, hogy a visszavágón Pinto, meg a nullkilométeres Montoya-Bartra-Roberto egyszerre a pályán legyen... #-o
#-o
1.Írtam én ilyet,hogy a védelemben 3 olyan ember legyen,aki össze sincs szokva ? nem hiszem !
2.Mondtam én,hogy tuti,hogy olyan eredményt érünk el,hogy a visszavágón a B csapat játsszon? nem hiszem !

Akiket felsoroltam mind olyan játékosok (talán Montoya-t kivéve) akik azért játszanak, Thiago-val vagy Cesc-cel azért nem gyengülne annyit a csapat,és,hogy ezzel megválaszoljam sjd felvetését,nem lenne hátrány ha Thiago pl. vagy Tello nem csak Celta,és Granada szintű csapatok ellen mutathatná meg,hogy mit tud,hanem mondjuk egy jegyzett csapat ellen is edződnének ezek a spíllerek!
Messi nyilván kezdő lesz,mint kb. minden meccsen,akkor is,ha 7-0-ra nyerünk,akkor is,ha 7-0-ra kikapunk az első meccsen !
De miért olyan elképzelhetetlen,hogy egy már megnyert első meccs után Busi helyett Song, Xavi helyett Thiago, Pedro helyett Tello kezdjen? Szerintem egyáltalán nem az,és végre megmutathatnák magukat egy olyan ellenfél ellen is,aki nem arra hivatott ellenünk mint am a spanyol csapatok 98%-a,hogy sündisznó állás,és valahogy ússzák meg 3kapott gól alatt,mert úgy gondolom,hogy sokkal jobban szolgálja a fejlődésüket az,ha élesben,egy a mi tudásunkhoz közelebb álló csapat ellen játszanak,mintsem az amikor hozzájuk képest vakok ellen játszanak a Ligában,akiknél kb. középkezdésnél van a labda,és 4-5 gólt kapnak tőlünk,mert valljuk be,nálunk a rotálás kb. ebben merül ki,pedig olyan játékosokról beszélünk a kispadunk esetében is,akikre nyugodtan rá lehet bízni komolyabb tétmeccset is,és ha egy sérülés esetén be kell,hogy menjenek,akkor nem árt,ha tudnak nyomás alatt is játszani,márpedig ezt ilyen meccseken tehetnék meg.(EZT TEGYÉTEK FELTÉTELES MÓDBA,MERT MINDEZ CSAK AKKOR NYER ÉRTELMET,HA IDEGENBEN NYERNI TUDUNK LEGALÁBB 2GÓLLAL,ami nem feltétlenül realítás )
És ezzel ismét nem azt mondom,hogy a meccs idejére küldjük el Xavi-t,Busi-t,meg mondjuk Iniestát Barcelonából,hanem,hogy kezdjenek a kispadon,és ha ég a ház akkor beállhatnak !
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2013.03.16. 08:22:46

Barátaim már kezdődik a baj, Puyol nem lesz a PSG ellen nagyon hiányzik majd az ő rutinja!
Mascerano, Pique kettős nem egy életbiztosítás hátul nem vagyok kibékülve a védelmünkkel.Szögleteknél így már nagyon alacsonyak leszünk,én tartok a meccstől nagyon!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.03.16. 07:56:45

connor írta:Kedden megmutattuk, hogy tudunk úgy játszani, amivel elértük a korábbi sikereinket és van keresnivalónk a legjobbak között. Azonban óriási hiba lenne ha most elszállna magától a csapat. Jordi Roura-nak tökéletesen igaza volt. Megint le kell írjam ezeket a sorokat, mert tanulságosak.
"Már régóta itt vagyok, sok mindent átéltem, így mondhatom, hogy amikor bajnokok vagyunk, az eufória óriási, amikor viszont nem, akkor mindenki a föld alá ássa magát."
...
Ettől függetlenül úgy hiszem, a PSG-n át fogjuk küzdeni magunkat, de nem valószínű, hogy fölényesen. Viszont akkor nagy bajban leszünk, ha a Real Madridot vagy a Juventust kapjuk az elődöntőben. Az ő játékuk nem igazán fekszik a csapatnak. Ettől függetlenül nyugodtak akkor sem lehetünk, ha német lesz az ellenfél.
Az első és utolsó soraiddal + a Roura nyilatkozattal egyetértek, a többivel viszont sehogy sem vagyok kibékülve.

Hogy a csapat ne bízza el magát, azt természetesnek veszem. Még akkor is, ha ők a legjobbak. Mert ők a legjobbak. Őszintén, akármennyire próbálok a Barca-hoz hasonló erősségű csapatot találni, nem tudok. Igazából most minden nagyobb csapatra ki lehetne térni, hogy miért nem, de akkor nagyon sokáig lehetne sorolni az indokokat, így ettől most eltekintenék.

Helytelennek találom a Madrid "lemosott" minket kifejezésed (bár te is idézőjelbe tetted). A Real Madrid ugyanis egyszer sem mosott le minket a pályáról, amióta Pep és Tito a csapatnál van. Lehet, hogy most egy kicsit túlzok, de volt talán összesen, az 5 év alatt, 120 jó percük ellenünk, és ebből 60 a mostani szezonban volt. Sosem tudtak egyetlen meccsen sem dominálni velünk szemben. 3 értelmes passzt nem tudtak kieszközölni egymás után, 3 normális támadást nem tudtak felépíteni, ellenben kb. 3-3 sikeres kontratámadást sikerrel tudtak elvégezni. Ha ez szerinted kimeríti a "lemosás" fogalmát (mert számomra nem az), akkor mit mondasz az 5-0-ra vagy a 6-2-re?

Hogy a legnagyobb ellenfeleink ellen megszenvedtünk, a rangadókon, azt ugye nem akarjuk számon kérni a csapaton?!?! Mert én úgy látom, hogy téged ez zavar. Nem véletlenül a Valencia, a Madrid, az Atletico és a Malaga okozták a legnagyobb fejtörést a szezonban, de közülük is csak a hihetetlenül szerencsés Real Madrid tudott eredményt elérni velünk szemben.

Hogy a Celtic komoly problémát jelentett az egyik meccsen? Igen, az a fajta taktika nagyon meg tudja nehezíteni a dolgunkat - de ez szerintem neked sem mond újat. Kazany, Chelsea, Inter, Madrid, stb.

Továbbá ne vegyük el szerintem az érdemet a csapattól, hisz éppen (ha jól emlékszem) te említetted, hogy a jelenlegi szezonban ugyanannyi pontot szereztünk a bajnokságban, mint tavaly és tavalyelőtt - már csak ezért sem látom okát különösebb kritikának.
A csapat továbbra is világklasszis színvonalon teljesít, a szokásos januári-februári hullámvölggyel együtt is, és bár tudjuk, látjuk, hogy milyen problémák merültek fel e szezonban speciálisan, nem hiszem, hogy aggódnunk kellene jobban, mint az eddigi 4 év alatt. Egyetlen ok lehet pluszban, és az "csak annyi", hogy mindenkit lemostunk! a pályáról évekig, és így nehéz motiválni a srácokat.

A PSG-t természetesen nem szabad lebecsülni a játékosoknak. De én mint szurkoló, szoktam mondani: ha önmagunkat adjuk, legjobb teljesítményünket nyújtjuk, akkor teljesen mindegy az ellenfél: megnyerjük a párharcot.
De ez az, amire nincs mindig garancia, ezért nem nyerhetjük meg a meccseink 100%-át, csak 95%-át :)
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2013.03.16. 03:29:02

connor írta:Kedden megmutattuk, hogy tudunk úgy játszani, amivel elértük a korábbi sikereinket és van keresnivalónk a legjobbak között. Azonban óriási hiba lenne ha most elszállna magától a csapat. Jordi Roura-nak tökéletesen igaza volt. Megint le kell írjam ezeket a sorokat, mert tanulságosak.

"Már régóta itt vagyok, sok mindent átéltem, így mondhatom, hogy amikor bajnokok vagyunk, az eufória óriási, amikor viszont nem, akkor mindenki a föld alá ássa magát."

Ha pontosítani akarok a mondanivaló lényegén lassan oda jutunk, hogy egy jó meccs után már kb. a csapat kezébe adnák a BL-serleget. Ahogy túlzásnak éreztem a Madrid elleni vereség után, hogy sokan már a liga elvesztéséről beszéltek, úgy túlzásnak érzem azt is, hogy most hirtelen mi lettünk újra a legjobbak, akik bármikor bárkit képesek bármekkora különbséggel legyőzni. Ez egyszerűen nem így van.
Volt egy tökéletes meccsünk egy fiatal, tapasztalatlan, csatárgondokkal küzdő Milan ellen és máris jobbak lettünk mindenkinél? A játékoskeret erőssége szempontjából az idei Milan és PSG között nem látok sok különbséget. A bajnokok ligája ezen szakaszában nem igazán engedhetjük meg magunknak a pihentetést, pláne mivel arra pedig elég kevés esélyt látok, hogy 3-4 gólos előnnyel térjünk vissza Párizsból.
Azt sem érdemes elfelejteni, hogy idén nem remekel a csapat a rangadókon.
A szuperkupában a Real tulajdonképpen fél óra alatt elintézett minket. A kupában már a Málaga ellen is akadozott a gépezet. A továbbjutást a 2. meccs utolsó 15 percében sikerült kiharcolni, hogy aztán a Real (megint) lemosson minket a pályáról - ezúttal a Camp Nou-ban.
A BL-ben a csoportkörben szenvedtünk az ellen a Celtic ellen, amelyet a Juventus "kisujjból" kiejtett, a Benfica-t sikerült viszonylag magabiztosan megverni. Az egyenes kieséses szakaszban az első komolyabb ellenfél ellen majdnem kiestünk, az idegenbeli 2-0-ás zakó után kisebb csodát hajtott végre a csapat.
A bajnokságban:
- a Real Madridot hazai pályán nem sikerült legyőzni, Madridban pedig a Real tartalékcsapatától kaptunk ki
- a Valencia-t hazai pályán soványka 1-0-ás eredménnyel vertük, idegenben nem sikerült csak 1-1-es eredményt elérni ellenük
- a Sevilla ellen mindkét meccsen meleg volt a pite, 3-2 idegenben 90. percben szerzett góllal, a hazai meccsünk is szoros 2-1-es eredménnyel zárult
- magabiztosabb eredményt az Atletico Madrid ellen és a Málaga ellen sikerült elérni.

Most csak (az általam) erősebbnek ítélt csapatok elleni eredményeket vettem és ahogy az eredménysoron látszik: idén elvétve tudunk csak magabiztos eredményt elérni a mienknél "'papíron" gyengébb játékerőt képviselő csapatok ellen is, míg a Real Madrid tulajdonképpen mindhárom sorozatban legyőzött minket, a bajnokságban csak a kicsik elleni botladozásnak köszönhetően szakadtak le.
Ettől függetlenül úgy hiszem, a PSG-n át fogjuk küzdeni magunkat, de nem valószínű, hogy fölényesen. Viszont akkor nagy bajban leszünk, ha a Real Madridot vagy a Juventust kapjuk az elődöntőben. Az ő játékuk nem igazán fekszik a csapatnak. Ettől függetlenül nyugodtak akkor sem lehetünk, ha német lesz az ellenfél.
Ha szabad, hozzászólva, csak egy rövid részre reagálnék, amit utána lehet dobálni :-)
Sokak megítélésében ( értve a célzást, ha volt) lehet hogy mi lettünk a legjobbak, újra , meg megint, de valójában mindig is mi voltunk a jobbak, legjobbak.!
Bármikor, Bárkit, Bárhol Le tudunk győzni, és valós erőfeltételeknél majdnem Bármekkora különbséggel.
EZ a realitás, és sajnos még az is hogy a csapat közel sem futja legjobb formáját!
A Real Madrid nem nagyon mosott le Minket a pályáról, amikor Megérdemelten nyertek, akkor is a 2 sz@aarul játszó csapat közül ők hozták jobban Magukat!!
Jelenleg, most már sokadik éve a Barcelona Európa legjobb csapata(ha nyer, ha veszít), ez most sincs máshogy!
Jelenleg még mindig az a döntő, hogy mikor és mennyire tudjuk/akarjuk hozni Magunkat.[/u]
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.16. 02:34:44

Én örülök neki,hogy volt egy szuper meccsünk és a Pep éra csodaBarcáját láthattuk és emiatt sok az optimista ember, de jó,hogy azért éjfél tájt előjöttek a józanabb drukkerek is. :)
Kicsit off de azért ide is illik: amíg a bajnokságot meg nem nyertük ott se nagyon számítson senki a zsenik mellőzésére,mert kötelező minimum a kispadra például egy Messi - Iniesta duó ha esetleg bajban lenne a banda!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.16. 01:55:03

Kedden megmutattuk, hogy tudunk úgy játszani, amivel elértük a korábbi sikereinket és van keresnivalónk a legjobbak között. Azonban óriási hiba lenne ha most elszállna magától a csapat. Jordi Roura-nak tökéletesen igaza volt. Megint le kell írjam ezeket a sorokat, mert tanulságosak.

"Már régóta itt vagyok, sok mindent átéltem, így mondhatom, hogy amikor bajnokok vagyunk, az eufória óriási, amikor viszont nem, akkor mindenki a föld alá ássa magát."

Ha pontosítani akarok a mondanivaló lényegén lassan oda jutunk, hogy egy jó meccs után már kb. a csapat kezébe adnák a BL-serleget. Ahogy túlzásnak éreztem a Madrid elleni vereség után, hogy sokan már a liga elvesztéséről beszéltek, úgy túlzásnak érzem azt is, hogy most hirtelen mi lettünk újra a legjobbak, akik bármikor bárkit képesek bármekkora különbséggel legyőzni. Ez egyszerűen nem így van.
Volt egy tökéletes meccsünk egy fiatal, tapasztalatlan, csatárgondokkal küzdő Milan ellen és máris jobbak lettünk mindenkinél? A játékoskeret erőssége szempontjából az idei Milan és PSG között nem látok sok különbséget. A bajnokok ligája ezen szakaszában nem igazán engedhetjük meg magunknak a pihentetést, pláne mivel arra pedig elég kevés esélyt látok, hogy 3-4 gólos előnnyel térjünk vissza Párizsból.
Azt sem érdemes elfelejteni, hogy idén nem remekel a csapat a rangadókon.
A szuperkupában a Real tulajdonképpen fél óra alatt elintézett minket. A kupában már a Málaga ellen is akadozott a gépezet. A továbbjutást a 2. meccs utolsó 15 percében sikerült kiharcolni, hogy aztán a Real (megint) lemosson minket a pályáról - ezúttal a Camp Nou-ban.
A BL-ben a csoportkörben szenvedtünk az ellen a Celtic ellen, amelyet a Juventus "kisujjból" kiejtett, a Benfica-t sikerült viszonylag magabiztosan megverni. Az egyenes kieséses szakaszban az első komolyabb ellenfél ellen majdnem kiestünk, az idegenbeli 2-0-ás zakó után kisebb csodát hajtott végre a csapat.
A bajnokságban:
- a Real Madridot hazai pályán nem sikerült legyőzni, Madridban pedig a Real tartalékcsapatától kaptunk ki
- a Valencia-t hazai pályán soványka 1-0-ás eredménnyel vertük, idegenben nem sikerült csak 1-1-es eredményt elérni ellenük
- a Sevilla ellen mindkét meccsen meleg volt a pite, 3-2 idegenben 90. percben szerzett góllal, a hazai meccsünk is szoros 2-1-es eredménnyel zárult
- magabiztosabb eredményt az Atletico Madrid ellen és a Málaga ellen sikerült elérni.

Most csak (az általam) erősebbnek ítélt csapatok elleni eredményeket vettem és ahogy az eredménysoron látszik: idén elvétve tudunk csak magabiztos eredményt elérni a mienknél "'papíron" gyengébb játékerőt képviselő csapatok ellen is, míg a Real Madrid tulajdonképpen mindhárom sorozatban legyőzött minket, a bajnokságban csak a kicsik elleni botladozásnak köszönhetően szakadtak le.
Ettől függetlenül úgy hiszem, a PSG-n át fogjuk küzdeni magunkat, de nem valószínű, hogy fölényesen. Viszont akkor nagy bajban leszünk, ha a Real Madridot vagy a Juventust kapjuk az elődöntőben. Az ő játékuk nem igazán fekszik a csapatnak. Ettől függetlenül nyugodtak akkor sem lehetünk, ha német lesz az ellenfél.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.03.15. 23:57:34

PSG játékosok nem igazán örültek :D :
http://youtu.be/uaqB7mb2FkQ
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.15. 23:10:33

Nyilvánvaló, hogy miközben 13 ponttal megyünk a bajnokságban és ilyen Rayok meg Celták ellen játszunk, majd pont a PSG elleni visszavágón kellene pihentetni az embereket :roll: Logikusan hangzik...
De még csak nem is arról van szó, hogy erre szükség volna vagy értelme lenne, hanem most hirtelen a keddi meccstől mindenkinek akkora lett az arca, hogy már csak úgy tudunk mondatot befejezni, hogy "alig várom h összesorsoljanak a Reallal, majd jól elkenjük a szájukat" vagy "majd jól megverjük a PSG-t, aztán visszavágón jöhet a B csapat"
Ahhoz képest, hogy 5 napja még 4-ből 3 elvesztett meccsünk volt és a BL-ből is eléggé kifelé állt a rúd, már lassan odáig jutottunk el, hogy innentől kezdve Sergi Robertoék is belövik a csapatot a döntőbe....
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.03.15. 23:08:06

Mezner2 írta:Erre a B csapatra nagyon rápörgött a brigád :D
Nyilván a kolléga képletesen értette,és nem úgy,hogy a kezdő 11 maradjon otthon,hanem egy kicsit felforgatott csapattal játszanak azok is,akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig,vagy nem feltétlen a kezdőcsapat tagjai : értsd: Song,Thiago,Cesc,Tello,Villa, Montoya, azért ez sem rossz névsor,egy 0-2 esetén vegyetek rá nyugodtan mérget,hogy ez lesz
Firefox írta:Pinto- Montoya-Bartra-Piqué-Adriano- Song-Sergi Roberto-Fabregas-Tello- Villa-Pedro

ha szerinted ez a csapat nem lenne partiban a PSG-vel ...
Ti nem nagyon vagytok tisztában a dolgokkal, ugye? :D Meghagyom erre a két hétre az izgalmakat, de valószínűleg ti lesztek majd a legjobban meglepődve a meccsen. Nyilván ki lehet harcolni olyan előnyt egy PSG-vel szemben, hogy a visszavágón Pinto, meg a nullkilométeres Montoya-Bartra-Roberto egyszerre a pályán legyen... #-o
Válasz küldése