Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2013.04.04. 11:07:43

Renka írta:Reálisan nézve:
A Realnál mostanra szinte mindenki harcra fogható és baromira akarják azt a BL serleget...és úgy tűnik, h meg is van rá minden esélyük. Eddig egyetlen igazán komoly ellenfelük volt (a MU), de -fogalmazzunk úgy- a szerencse mellettük volt...és ha csak nem a Bayern lesz a következő ellenfél (és szerintem nem), akkor lazán ott lesznek a döntőben...ott meg bármi megtörténhet...

A Bayern eddig sem volt rossz, róluk túl sokat nem is kell beszélni. A Dortmund-Malaga párharc győztese...nos, szerencsés lesz az, aki ellenük játszik a következő körben.


Mi meg száz sebből vérzünk, védelmünk szinte már nincs, lassan elfogyunk...és már nem az fog játszani, akinek kellene...hanem aki egészséges. Nem nekünk áll az idei BL, ezt lássuk be. De, még mindig talpon vagyunk és küzdünk...és ezért minden tiszteletet megérdemel ez a csapat!

És most, h ilyen szépen leírtam, h mi a reális...eszembe jut, h tavaly melyik csapat nyerte a BL-t...szóval, ki tudja?
Ha jól tudom az ágak már megvannak és a Bayern-Juve van a mi águnkon, szóval a Bayern nem lehet ellenfele az elődöntőben a Realnak.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.04.04. 10:59:03

Reálisan nézve:
A Realnál mostanra szinte mindenki harcra fogható és baromira akarják azt a BL serleget...és úgy tűnik, h meg is van rá minden esélyük. Eddig egyetlen igazán komoly ellenfelük volt (a MU), de -fogalmazzunk úgy- a szerencse mellettük volt...és ha csak nem a Bayern lesz a következő ellenfél (és szerintem nem), akkor lazán ott lesznek a döntőben...ott meg bármi megtörténhet...

A Bayern eddig sem volt rossz, róluk túl sokat nem is kell beszélni. A Dortmund-Malaga párharc győztese...nos, szerencsés lesz az, aki ellenük játszik a következő körben.


Mi meg száz sebből vérzünk, védelmünk szinte már nincs, lassan elfogyunk...és már nem az fog játszani, akinek kellene...hanem aki egészséges. Nem nekünk áll az idei BL, ezt lássuk be. De, még mindig talpon vagyunk és küzdünk...és ezért minden tiszteletet megérdemel ez a csapat!

És most, h ilyen szépen leírtam, h mi a reális...eszembe jut, h tavaly melyik csapat nyerte a BL-t...szóval, ki tudja?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.04. 09:52:53

connor írta:
diagonal írta: Hát ez azért túlzás, nehogy már egy Barcelona esélytelen legyen bárki ellen. Nem vagyok elfogult tényleg, de szerintem ha bejutunk a négy közé és utána bárkit megkérdeznénk a másik háromból kivel nem akar játszani tuti hogy a Barcelonát mondanák. Még akkor is ha a védelem most olyan amilyen stb.
Pedig sajnos az a helyzet, hogy sem a védelmünk sem a csatársorunk nincs olyan erős. A csatársorunk 1 személyes, talán 2 (Villa, Messi). Pedro mostanában, Sánchez meg egyáltalán nem veszélyes. Tello pedig még nincs olyan jó (kérdés, hogy lesz-e), hogy egy Bayern vagy Real ellen meghatározó tényező lehessen. Nem hiszem, hogy véletlenül tömörítette be Tito mindhárom csatárunkat bal oldalra tegnap az első félidőben. Aztán sajnos Messi sérülése közbeszólt.

Sánchez ---Villa --------------------
---Iniesta---Messi-------------Alves
---------------------Xavi-------------
Alba--------Busquets----------------
--------Mascherano-----Piqué-------

Így nézett ki tegnap a csapat az első játékrészben. Miért? Ha mindenki kimegy bal oldalra, Alves szabadon rohangálhat és ütögetheti be a labdákat középre, ahol a kavarodásban a 3 csatárunk közül egyszer csak bele tud érni valaki vagy csak hibáznak a PSG védői. Nagyjából be is vált a taktika.
Azonban ez szerintem csupán vészmegoldás. Minden van ebben a hadrendben csak egyensúly nincs. Ennek pedig az az egyszerű oka, hogy ha Messi mellett nincs közvetlenül legalább egy "segéd", akkor 3 néha négy védővel simán le tudják venni a pályáról - mivel Sánchez-re(Pedro-ra) elég bőven egy ember is, sőt üresen is hagyható, mert a kapuba 3 méterről sem talál... Az már régen rossz, ha a szezon ezen szakaszában 1 embertől származik a gólok több, mint fele. Ráadásul a szezon során ez már az x. támadóhármasunk volt (Sánchez-Villa-Messi). Utóbbi nem is lenne baj, ha nem azért történne mindez, mert egymást múlják alul a csatáraink. Mi volt az ideális?
2008/2009: 3 alapcsatár: 100 gól- Messi(38 ),Eto'o(36),Henry(26)
2009/2010: 3 alapcsatár: 91 gól- Messi(47),Pedro(23),Ibra(21)
2010/2011: 3 alapcsatár: 98 gól- Messi(53),Villa(23),Pedro(22)
2011/2012: 3 alapcsatár: 101 gól- Messi(73),Sánchez(15), Pedro(13)
A tendencia egyértelmű: nő a szakadék Messi és a többiek között, amiben nem csak Messi fejlődésének van szerepe, hanem a többi támadó látványos gyengülésének is. tavaly Pedro és Sánchez ketten termeltek 2 góllal többet, mint 2008/09-ben a csatártriónk leggyengébb tagja... De ha Fabregás-t(15 gól) számoljuk 3. csatárnak, a különbség még úgyis csak 4 gól lesz...
Mi van idén? Messi 57 gólnál jár, Villa 14 gólnál, Pedro pedig 7 gólnál. Tehát szinte romlott a helyzet tavalyhoz képest is.
A védelem pedig idén a legrosszabb az utóbbi évek közül. Elég, ha csak a bajnokságra nézünk. 2008/09: 35 bekapott gól, 2009/10: 24 bekapott gól, 2010/11: 21 bekapott gól, 2011/12:29 bekapott gól. Idén 29 meccs után tartunk 33 bekapott gólnál. És akkor ott tartunk, hogy az elődöntőben Piqué-n kívül nincs középső védőnk,csak a rutintalan és eddig mellőzött Bartra.
Nem éppen mi vagyunk a legjobb csapat sem védekezésben sem támadásban, ráadásul sok a kisebb-nagyobb sérülés és a formahanyatlás is. Sajnos reálisabb az a kép, hogy a Real és a Bayern a két favorit. ((És van egy olyan sanda érzésem, hogy a "jó" UEFA nem őket fogja összerakni az elődöntőben :roll: ))
Jó elemzés és egyet is értek veled nagyjából, tény hogy a csapat jelenleg nincs éppen csúcsformában és az is, hogy a "védelemben benne van a gól", valószínűleg a PSG ellen is kapunk gólt itthon. Alexis azt hiszem megkapta sokszor a lehetőséget, nem élt vele, nagyon rossz a helyzetkihasználása százalékban, ezzel együtt én jó játékosnak tartom, de már annyira görcsös, annyira próbál bizonyítani hogy láthatóan pont ettől bénul meg. ( Mellesleg én azt gondolom a Realnál ugyanez fog történni Cavanival ha oda igazol. Most ő az atyaúristen Nápolyban és ott az is maradna, a Realban csak egy sztár lesz a sok közül, nem is a legnagyobb ).
Alexisnél én sokkal jobban bízok Pedróban és Tellóban, na meg mindenekelőtt Villában.
A legnagyobb veszély most Messi sérülése, a PSG amúgy is veszélyes ellenfél, szerintem Ibra kifejezetten jól játszott Párizsban és nyílván rendkívül motivált lesz a Nou Campban is. Ha Messi mégsem épül fel akkor ez komoly hendikep lesz az biztos, de még így is a Barca van azért előnyösebb helyzetben.
Összességében én legalább annyi esélyt adok magunknak mint a Bayernnek és a Realnak, ha csúcsformában lenne a csapat akkor mi lennénk a favoritok.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.03. 23:37:19

diagonal írta: Hát ez azért túlzás, nehogy már egy Barcelona esélytelen legyen bárki ellen. Nem vagyok elfogult tényleg, de szerintem ha bejutunk a négy közé és utána bárkit megkérdeznénk a másik háromból kivel nem akar játszani tuti hogy a Barcelonát mondanák. Még akkor is ha a védelem most olyan amilyen stb.
Pedig sajnos az a helyzet, hogy sem a védelmünk sem a csatársorunk nincs olyan erős. A csatársorunk 1 személyes, talán 2 (Villa, Messi). Pedro mostanában, Sánchez meg egyáltalán nem veszélyes. Tello pedig még nincs olyan jó (kérdés, hogy lesz-e), hogy egy Bayern vagy Real ellen meghatározó tényező lehessen. Nem hiszem, hogy véletlenül tömörítette be Tito mindhárom csatárunkat bal oldalra tegnap az első félidőben. Aztán sajnos Messi sérülése közbeszólt.

Sánchez ---Villa --------------------
---Iniesta---Messi-------------Alves
---------------------Xavi-------------
Alba--------Busquets----------------
--------Mascherano-----Piqué-------

Így nézett ki tegnap a csapat az első játékrészben. Miért? Ha mindenki kimegy bal oldalra, Alves szabadon rohangálhat és ütögetheti be a labdákat középre, ahol a kavarodásban a 3 csatárunk közül egyszer csak bele tud érni valaki vagy csak hibáznak a PSG védői. Nagyjából be is vált a taktika.
Azonban ez szerintem csupán vészmegoldás. Minden van ebben a hadrendben csak egyensúly nincs. Ennek pedig az az egyszerű oka, hogy ha Messi mellett nincs közvetlenül legalább egy "segéd", akkor 3 néha négy védővel simán le tudják venni a pályáról - mivel Sánchez-re(Pedro-ra) elég bőven egy ember is, sőt üresen is hagyható, mert a kapuba 3 méterről sem talál... Az már régen rossz, ha a szezon ezen szakaszában 1 embertől származik a gólok több, mint fele. Ráadásul a szezon során ez már az x. támadóhármasunk volt (Sánchez-Villa-Messi). Utóbbi nem is lenne baj, ha nem azért történne mindez, mert egymást múlják alul a csatáraink. Mi volt az ideális?
2008/2009: 3 alapcsatár: 100 gól- Messi(38 ),Eto'o(36),Henry(26)
2009/2010: 3 alapcsatár: 91 gól- Messi(47),Pedro(23),Ibra(21)
2010/2011: 3 alapcsatár: 98 gól- Messi(53),Villa(23),Pedro(22)
2011/2012: 3 alapcsatár: 101 gól- Messi(73),Sánchez(15), Pedro(13)
A tendencia egyértelmű: nő a szakadék Messi és a többiek között, amiben nem csak Messi fejlődésének van szerepe, hanem a többi támadó látványos gyengülésének is. tavaly Pedro és Sánchez ketten termeltek 2 góllal többet, mint 2008/09-ben a csatártriónk leggyengébb tagja... De ha Fabregás-t(15 gól) számoljuk 3. csatárnak, a különbség még úgyis csak 4 gól lesz...
Mi van idén? Messi 57 gólnál jár, Villa 14 gólnál, Pedro pedig 7 gólnál. Tehát szinte romlott a helyzet tavalyhoz képest is.
A védelem pedig idén a legrosszabb az utóbbi évek közül. Elég, ha csak a bajnokságra nézünk. 2008/09: 35 bekapott gól, 2009/10: 24 bekapott gól, 2010/11: 21 bekapott gól, 2011/12:29 bekapott gól. Idén 29 meccs után tartunk 33 bekapott gólnál. És akkor ott tartunk, hogy az elődöntőben Piqué-n kívül nincs középső védőnk,csak a rutintalan és eddig mellőzött Bartra.
Nem éppen mi vagyunk a legjobb csapat sem védekezésben sem támadásban, ráadásul sok a kisebb-nagyobb sérülés és a formahanyatlás is. Sajnos reálisabb az a kép, hogy a Real és a Bayern a két favorit. ((És van egy olyan sanda érzésem, hogy a "jó" UEFA nem őket fogja összerakni az elődöntőben :roll: ))
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.03. 21:53:09

connor írta:A pesszimizmus oka inkább az, hogy a várható elődöntős ellenfelek közül egyedül a Dortmund aki jelenleg foghatónak tűnik. Főleg mivel áprilisban(legkésőbb máj 1.) lemennek az elődöntők - így az amúgy is rettenetesen gyenge védelmünk még gyengébb lesz.
Hát ez azért túlzás, nehogy már egy Barcelona esélytelen legyen bárki ellen. Nem vagyok elfogult tényleg, de szerintem ha bejutunk a négy közé és utána bárkit megkérdeznénk a másik háromból kivel nem akar játszani tuti hogy a Barcelonát mondanák. Még akkor is ha a védelem most olyan amilyen stb.
socio66

2013.04.03. 20:49:03

sima büntető volt, hosszan tolta meg sánchez, de pont azért, mert ilyenkor már csak a kontakt számít, ha az megtörténik, jönnie kell az ítéletnek.
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.04.03. 20:21:17

Stalkyard írta:
visca el barca írta: örüljünk h a bíró kompenzálta a lesgólt és befujta a kamu 11-est, mert különben lehet h hátrányból várnánk a visszavágót.
Bocs, hogy csak ezt ragadom ki, de milyen kamu tizenegyesről beszélsz? Teljesen egyértelmű, hogy jogos volt a büntető, simán eltalálta Sánchez lábait a kapus. Ennél egyértelműbb büntető nem sok van.
Sanchez-nek már a barcások se hisznek :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.04.03. 19:37:06

visca el barca írta: örüljünk h a bíró kompenzálta a lesgólt és befujta a kamu 11-est, mert különben lehet h hátrányból várnánk a visszavágót.
Bocs, hogy csak ezt ragadom ki, de milyen kamu tizenegyesről beszélsz? Teljesen egyértelmű, hogy jogos volt a büntető, simán eltalálta Sánchez lábait a kapus. Ennél egyértelműbb büntető nem sok van.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.04.03. 19:15:42

Üdv Mindenkinek!

Egész nap autóban ültem, már nagyon vártam, hogy hazaérjek és megnézzem a tegnapi meccs alapján alkotott Barcás barátaim véleményét.

Teljes döbbenet amiket itt olvasok.

Mi ez a valóban gyászos hangulat?

Amennyiben a sérültjeink okán gyászolnátok, aláírnám. DE! Az eredmény okán? Gondolkodjunk már egy kicsit. Volt 11 PSG játékos a pályán, kiegészülve egy Stark-al. Tudom, hogy balgaság a játékvezetéssel foglalkozni, de ami tény, az tény. Stark vastagon benne volt ebben a Párizsnak kedvező döntetlenben.
Szóval a játékvezetés és a sérültek okot adnak a szomorkodásra, de az eredmény és a mutatott játék NEM!

Ne csak akkor legyetek elkötelezettek a Barca mellett amikor győznek és szállítják a pozitív eredményeket, hanem akkor is amikor igazán elkelne a bíztatás.
Mint ahogyan már írtam egyszer ezen a fórumon, én akkor is BarcaFan leszek, ha semmit nem nyernek, egyszerűen azért mert imádom azt a játékot amit játszanak, Nekem ez az igazán lenyűgöző futball.

Természetesen tudom, hogy jobb reálisnak lenni, mint nagyon elszállni, no de azért mégsem vertek meg minket tegnap este több góllal.

Az elődöntővel foglalkozni jelenleg balgaság. Legyünk túl a negyeddöntőn, jussunk tovább (ami számomra nem kérdés), majd aztán ráérünk gondolkodni a továbbiakon. Minden meccs más és más, ez a Barca romjaiból is képes felállni.

Próbáljunk meg kicsit optimistán reális gondolatokat megfogalmazni, a pesszimista reális helyett, ELVÉGRE NEM DIVAT-DRUKKEREK VAGYUNK, HANEM ELKÖTELEZETT BARCELONA SZIMPATIZÁNSOK!!!!

Vagy tévedek?????

SFORZA BARCA!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.04.03. 17:38:23

Chino írta:Én sem igazán értem ezt a gyászhangulatot. Engem is rohadtul bosszantott, hogy milyen gólokkal (és mikor) hozták X-re, de mégis inkább rájuk nézve hízelgőbb ez az eredmény. Égyedül a kiesők zavarnak. Utólag inkább elfogadtam volna egy 3:2-es vereséget, minthogy így készüljünk a visszavágóra. Amúgy Albával most mi van? Az NSO-n azt írják hogy el lesz tiltva, de nem emlékszem, hogy kiírták volna tegnap. Igazán azt sem láttam miért kapta, pofázásért vagy előtte csinált valamit, mert pont egy bedobásnál írták ki, a stream-em pedig kicsit akadozott. Ha mégis igaz akkor még nagyobb sz...ban vagyunk, mehet Montoya a helyére.
A csatársor miatt én nem aggódom úgy mint egyesek. Biztos vagyok benne, hogy Messi nélkül is verünk legalább kettőt. Azért otthon tartalékosabb összeállításban is vernünk kell a PSG. A Nou Camp mindig nagy előnyt jelent. Ráadásul a két góljuk is hogyan született. Ha nem vagyunk ennyire balszerencsések, hogy ilyen bírót kapunk simán meg lehetett volna a meccs. (és ez nem csak a góljukra értem) A másik meg egy hatalmas potya. Kétszer nem lehet ilyen mákjuk. Bebizonyítottuk már hogy otthon nagyon erősek vagyunk, bizakodó vagyok. Remélem inkább Busi lesz Piqué mellett, még úgy is, hogy Song nem tudja lehozni amit ő és hiányozni fog. Csak nehogy X-re játszunk, mert tudjuk hogy végződik ha ráülünk az eredményre.
Nem a mostani továbbjutás az, ami miatt többen is negatívan álltunk ehhez a sorozathoz. Én is nyilván magunkat látom esélyesebbnek egy idegenbeli 2-2 után. Akár Messi nélkül is, bár szerintem az argentin egy félidőt minimum pályára fog majd lépni. A BL egyenes kieséses szakaszában hazai pályán legutóbb 2006-07-ben szenvedtünk vereséget, összességében is 2009 ősze óta (Rubin Kazany elleni 1-2) senki sem nyert BL meccsen ellenünk a Camp Nou-ban. A 3-3-as döntetlenre pedig kb. nulla az esély. Legutóbb 3-3-as meccset 1998-ban a MU ellen látott a Camp Nou BL meccsen. Idegenbeli döntetlen után pedig legutóbb 2002/03-ban estünk ki hosszabbításban a Juve ellen - de akkor 1:1-ről.

A pesszimizmus oka inkább az, hogy a várható elődöntős ellenfelek közül egyedül a Dortmund aki jelenleg foghatónak tűnik. Főleg mivel áprilisban(legkésőbb máj 1.) lemennek az elődöntők - így az amúgy is rettenetesen gyenge védelmünk még gyengébb lesz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.03. 17:25:21

Jó ez az eredmény.
Kétlem, hogy ne rúgnánk gólt otthon, akkor pedig már nekik 2-t kell lőni, az meg nem hiszem, hogy előfordulna. Szerintem behúzzuk itthon Messivel vagy nélküle 3-1-re.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.03. 17:01:44

Én sem igazán értem ezt a gyászhangulatot. Engem is rohadtul bosszantott, hogy milyen gólokkal (és mikor) hozták X-re, de mégis inkább rájuk nézve hízelgőbb ez az eredmény. Égyedül a kiesők zavarnak. Utólag inkább elfogadtam volna egy 3:2-es vereséget, minthogy így készüljünk a visszavágóra. Amúgy Albával most mi van? Az NSO-n azt írják hogy el lesz tiltva, de nem emlékszem, hogy kiírták volna tegnap. Igazán azt sem láttam miért kapta, pofázásért vagy előtte csinált valamit, mert pont egy bedobásnál írták ki, a stream-em pedig kicsit akadozott. Ha mégis igaz akkor még nagyobb sz...ban vagyunk, mehet Montoya a helyére.
A csatársor miatt én nem aggódom úgy mint egyesek. Biztos vagyok benne, hogy Messi nélkül is verünk legalább kettőt. Azért otthon tartalékosabb összeállításban is vernünk kell a PSG. A Nou Camp mindig nagy előnyt jelent. Ráadásul a két góljuk is hogyan született. Ha nem vagyunk ennyire balszerencsések, hogy ilyen bírót kapunk simán meg lehetett volna a meccs. (és ez nem csak a góljukra értem) A másik meg egy hatalmas potya. Kétszer nem lehet ilyen mákjuk. Bebizonyítottuk már hogy otthon nagyon erősek vagyunk, bizakodó vagyok. Remélem inkább Busi lesz Piqué mellett, még úgy is, hogy Song nem tudja lehozni amit ő és hiányozni fog. Csak nehogy X-re játszunk, mert tudjuk hogy végződik ha ráülünk az eredményre.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.04.03. 15:35:11

Szerintem is felesleges ezen rágódni hogy gólt kaptunk a 90ik percben, 2őt rúgtunk idegenben, jól működött a csapat, PSG meg hajtott a végén, megérdemelték a 2:2őt.
De "kényelmes" pozícióban vagyunk, 2 idegenbeli gól rengeteget számít, ráadásul ha minden igaz otthon egyenes kiesés szakaszban 6 éve a Pool tudott nyerni nálunk.

Mascherano kiesése viszont nagyobb baj mint Messié, bár val. Busi megy hátra, Song középre s meglehet nézni így hogy muzsikál a csapat.Messi 1-2 gólja amit csak ő tud nyilván hiányozni fog, viszont pl tegnap is 3 métert nem tett azért hogy labdát szerezzünk, s totálisan eltűnt a mezőnyben, egy Messi nélküli játékban változnak a szerepek, s egyáltalán nem aggódok, hogy nélküle ne tudnánk gólt rúgni.
De azért remélhetőleg fel tud épülni a visszavágóra, de nélküle a csapatjáték megváltozik s megtudjuk oldani a visszavágót nélküle is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.04.03. 14:36:49

Csodálkozva olvasom a hozzászólásokat. Ha nem láttam volna a tegnapi meccset az jönne le az irományokból, hogy kikaptunk három nullra. Kicsit bosszant engem is, hogy nem nyertünk,de ez van, ilyen a foci. Szerintem megint egy halványabb Barca x-re hozott idegenben egy jól futballozó, olajpénzből összevásárolt tapasztalt edzővel felálló Psg ellen, a sérülésekről meg ne is beszéljünk.
Tavaly volt szerencsém élőben megtekinteni a Gijon elleni bajnokit, ahol Messi eltiltott volt. Persze azóta már másodosztályú a Sporting és blődség lenne összehasonlítani a Psg-vel, de azon a meccsen egy félidőn keresztül 10 emberrel játszva is 3-1 lett.
A visszavágóra nagyobb feladat lesz a védelmet, mint a támadó alakzatot összeállítani, ennek ellenére legalább egy gól különbségnek ki kell jönnie a javunkra a két argentin nélkül is. Egy hete van a szakmai stábnak kitalálnia valamit, + a Mallorca ellen majdnem a B csapatot küldeném ki, nehogy még egy-két ember kiessen.
Közben látom a fő hírt, hogy kevesebb lehet a vártnál Messi kidőlése, pozitív hír, de nagyon!
socio66

2013.04.03. 14:33:33

amikor megszereztük a vezetést, szinte vártam ezt a szerencsétlen, össze-vissza pattogó semmilyen egyenlítést, nem ránk vallana, ha végre összeraknánk egy normális odavágót.
normális körülmények között azt mondanám, elhoztuk amiért mentünk, és nem lesz gond itthon, viszont ha messi nélkül leszünk..
igaz rövidtávon sokszor pozitívan hat a vezér kiválása, ha egy picivel mindenki többet tesz hozzá a szokásosnál, nem lehet baj.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.04.03. 14:00:50

Előzetesen aláírtam volna a 2-2-t, de ilyen körülmények között már több mint bosszantó az eredmény. Amúgy az egész meccs kísértetiesen emlékeztetett a Real elleni kupapárharc első meccsére. Ott is többnyire domináltuk a mérkőzést, helyzeteink voltak, a bíró folyamatosan ellenünk fújt és az ellenfél egy talált góllal egyenlített, a folytatást pedig ismerjük. Nagyon tartok a visszavágótól, mert ez a PSG nem annyira gyenge, mint azt sokan gondolják, nálunk pedig nagyon komoly hiányzók lesznek. Ha véletlenül találnak egy gólt (márpedig erre komoly sansza van mostanában mindenkinek), Messi nélkül borzasztóan nehéz lesz megbontani őket. A milánói eredményhez képest természetesen lényegesen jobb helyzetben vagyunk, de csalóka is ez az eredmény. Kényelmessé, túlzottan passzívvá teheti a csapatot a viszonylagos "előny", ami egyetlen figyelmetlenség után simán eltűnhet. Ráadásul most sokkal rosszabb a helyzet a hiányzóink miatt is. Ne legyen igazam, de szvsz pokolian nehéz visszavágóra van kilátás.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.03. 13:16:27

Szerintem akár Busi és Song is kezdhetne a középpályán, előttük pedig Ini-Fabre/Thiago-Xavi csatárként pedig Villa. Védelemben pedig Bartra.
Song elég erős fizikumú, angliában hozzászokott a birkózáshoz, ez a PSG stílus kifejezetten feküdne neki.

Vagy esetleg 3 védővel állunk fel, és Song-Busi páros segít be hátul ha kell, elöl pedig egy Villa-Pedro/Alexis. Vagy akár betehetnénk ide is Fabret.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2013.04.03. 13:13:49

Srácok, nem tudom, ki mennyire figyelte, de Thiago Silva óriási meccset játszott tegnap. Kivételes játékos, aki igazi vezére is a csapatának.
Nálam ő volt a MOM.

A visszavágón ettől függetlenül nagy meglepetésnek kéne történnie, hogy kiessünk. Mascheranonak és Messinek jobbulást!
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.03. 13:13:43

Tudom, h nincs 'ha' a futballban, de belegondolva, ha tegnap nem vagyunk olyan szerencsétlenek, h az utolsó percben kapjk a gólt (vagy nem egy les gólt kapunk), akkor most mindenki kb teljesen elégedett a meccsel ill. eredménnyel. Azért még ez az eredmény is jó ránk nézve, habár Messi és védelem híján azért kiváncsi leszek mire lesz képes a csapat, bár azt hiszem így is kötelezően elvárható a továbbjutás.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.03. 12:38:12

Katasztrófa nincs, nem csak a mi hibánk, hogy nem lett meg a győzelem, Stark kolléga és a sérülések is közrejátszottak ebben. :?
A visszavágó Messi és Mascherano nélkül érdekes lesz.
1. Messi pótlása - Cesc szerintem a mostanában mutatott játékát egyértelműen felülmúlta tegnap, a három hét alatt állandósítani lehet őt Messi-poszton, látszik, hogy ez jobban fekszik neki, mint a Xavi-Thiago-Iniesta melletti szenvedés a középpályán.
2. Mascherano pótlása - na, ez még érdekesebb lesz...
- Busquetset én azért nem raknám be Piqué mellé, mert nagy szükség van rá szűrőként, egy ilyen meccsen sokkal inkább ő védekezzen a középpályán, mint Song.
- Marad tehát Bartra és Song, egyik sem a tökéletes választás, erre aludni kell még néhányat, most a rutinja miatt inkább a kamerunit választanám.
- Az is megfordult a fejemben, hogy Adrianót alkalmazzuk középhátvédként, csak nem tudom, hogy felépül-e addig, illetve eszembe jutott, hogy a Madrid ellen milyen "jól" muzsikált ezen a poszton. :D
- Illetve Alvest is el tudnám képzelni Piqué mellett, ez esetben ugye Montoya lenne a jobbhátvéd, csak a brazil szerintem ne bírná ki, hogy ne menjen fel minden második támadással. :D

Szóval vannak kérdések bőven, lesz dolguk Titóéknak a következő napokban.

Azt gondolom, a továbbjutás mindenképpen meglehet, ha hiszünk magunkban, nem a tutyimutyi játékot hozzuk, megpróbáljuk elfelejteni Messi hiányát és megfelelően pótolni őt, illetve ha Fortuna is mellénk áll, ha csak egy gól erejéig is.

Ha mégsem sikerülne a továbbjutás, akkor pedig lehet 100%-ig a ligára koncentrálni, nehogy még az is kicsússzon a kezünkből.

Visca el Barça!
messideco írta:Amúgy Deulofeu centerként is szokott játszani, vagy szélről indul inkább?
Amennyit láttam belőle, inkább szélső, de középcsatárként is lehet játszatni, csak szerintem azzal, hogy berakjuk szenvedni a benga bekkek közé, elvesztegetjük a gyorsaságát és a kreativitását.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.04.03. 12:37:31

Amúgy Deulofeu centerként is szokott játszani, vagy szélről indul inkább?
"And my heart will leave you never."
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.04.03. 12:30:39

Jól teljesítettünk, győzelmet érdemeltünk volna.A bírót már elmondták sokan, sajnos a FIFA nem fogja hallani. Tovább fogunk jutni!
Ám: óvakodni kellene a sérült, vagy félig gyógyult játékosok erőltetésétől!!!
Golndoljatok Pedro-ra!!! Szinte nem tudja visszanyerni önmagát a rásérülése óta!!(néhányan közülünk már temették....páran még mindig...)
A védelembe jöhet Bartra, Montoya.Planas is a tartalékok tartalékának...
középen Thiago , elől talán Alexis helyett Tello. Fabregas - Villa? nehéz döntés. Ha feltétlen gólképes cselgép kell akkor Gerard...( ha nem lesz önző)
Bízom Tito döntéseiben, és szurkolok neki is.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.03. 12:03:28

Ez a meccs most kivételesen nem a fiúkon ment el.
Sajnos a bíró kifejezetten ellenünk fújt. Hogy most szándékosan, vagy tényleg ilyen dilettáns bíró (lásd pl Magyar-Román meccset is), azt a jó ég tudja. Mindenesetre ennél még egy megyeII-es bíró is jobban fúj.
Azt nem értem, hogy Ibra góljánál hogy nem látta a lest. Alapból a partjelzőnek kellett volna látnia, és drága stark barátunk is majdnem vonalban volt. Szóval látniuk kellett volna.
A második gól meg... elég peches gól, ez van. Megpattant, kész.
A tizi totál jogos volt, nincs mit rajta beszélni.
Aggasztóbb az, hogy Messi és Masch kidőlt.
Őszintén szólva picit örülök, hogy Messi nem játszhat, mert így tényleg kiderülhet, hogy mire megyünk nélküle. Sok bírálat éri a Barcát, hogy persze, mert itt van Messi. Persze, ha a Milan elleni első meccsen nem játszik, akkor jött volna, hogy na, mert nincs Messi. A sérülésének nem örülök. Azért érdekes lett volna megnézni, hogy mitől vérzett a lába. Aztán ott volt Alvés letalpalása is, ami mehetett tovább, és mivel ő földön maradt, az ő oldalán simán végigvitték a kontrát.
Baromi rosszul fújt stark, hozta a formáját. Mintha meccsek előtt eldöntené, hogy kinek szurkol, és nekik fújna. Vagy nem is tudom... De hogy egy ilyen embert hogy mernek ilyen fontos meccsekre küldeni... Kiakasztó. Mondjuk ha egy Kazahsztán-Azerbajdzsán meccsre küldenék, ott szerintem meg is lincselnék egy ilyenért.

Mindenesetre platini örülhet. Gondolom most már gőzerővel keres egy hasonló dilettáns bírót a visszavágóra.
Picit off: a Bayern- Juve meccsen is születtek érdekes bírói döntések, úgy tűnik, hogy valami járvány van, vagy direktbe ilyen béna bírókat neveznek most?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.03. 11:53:07

diagonal írta: egy 2-2-őt a Parc des Princesben az odavágón nincs csapat aki ne írna alá
ezt ugy írod, mintha évek óta topcsapat lennének, és 5 évente egyszer kapnának ki otthon.

és igenis fanyalogni kell, mert nem lehet mindig a visszavágóra apellálni, h majd otthon megmutatjuk. és mi lesz ha nem? nem kell hozzá sok..., valakit kiállítanak, vagy egyszerűen semmi nem megy be, aztán jön kampóorr, lő egy kétméteres lesgólt a 90. percben és máris ég a ház.

tegnap igenis el kellett volna dönteni a francba az egészet. 0-1 után volt két olyan helyzetünk amit torghelle is bevert volna, de ennek a szerencsétlen sancheznek ez sem sikerült. örüljünk h a bíró kompenzálta a lesgólt és befujta a kamu 11-est, mert különben lehet h hátrányból várnánk a visszavágót.

ha meg továbbjutunk, akkor már nem bekkelő csapat jön, mert a real, bájern, dortmund, kőkeményen támadnak, és elnézve a jelenleg top formában működő védelmeinket, nem 0:0-ról, hanem 0:2-ről fog indulni a meccs, bárki is jön

lehet áltatni magunkat, lehet hinni a fogadoirodáknak, de azért mindenki látja h nem vagyunk mi annyira egyértelműen esélyesei a bl-nek mint korábban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.03. 10:29:31

A kétségbeesést én sem értem. Persze most is sokat hibáztunk, mint a szezonban végig, és igen, igazolni is kell nyáron, de nehogy már ugan azt a vészmadarat küldjétek, aki a milan elleni odavágó után repkedett felettünk...
Kép
Válasz küldése