Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2014.04.02. 09:01:04

Busquets lesz akkor a középhátvéd, az helyén meg Song. Vagy fordítva.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.02. 08:45:00

Valdés után Piqué is kiesett! ez azért mondjuk ki egy amúgy is gyenge csapatrész esetében tragikus.
nem zárom ki, hogy most fogja a Barca megfizetni annak az éves bénaságnak az árát, hogy nem voltak képesek rendbe tenni a védelmet.(télen) ebben sajnos döntő szerepe van Martínónak is aki már Pulyol megítélésében is tévedett azután pedig nem volt elég agilis a haladéktalan pótlásában sem. azért is tartom ezt bizonyos fokig felelőtlennek, mert egy stabil védelem összehozása sokkal egyszerűbb és olcsóbb -szerintem- mint nemzetközi szintű támadókat venni és beépíteni.
ezt tartom én a tegnapi meccs legnagyobb figyelmeztető jelének, remélem ezúttal eljut a döntéshozók agyáig is.( már ha én jól látom?!)
a másik: amit a meccs után azonnal leírtam, ez a körbepasszolgatós, megtört lendületű támadójáték szerintem NEM ELÉG, vagy : TÚL EGYSÍKÚ, több kellene a lendületes ,racionálisabb gólratörőbb játékból. az a baj (tudom) hogy ez az állítás könnyen cáfolható az istenített barcastílusra hivatkozással. vagy azzal, hogy alkalmasint mégis ez az eredményes.(mondjuk ha Messi bekotor tegnap egyet, ugye nehéz lenne ezzel előhozakodni!) akkkor miért hozakodok elő én(azért gondolom nem vagyok egyedül) ezzel? mert olyan sokszor kapjuk meg ugyanígy ugyanezt!!
a két dolog ha jól megnézzük még ráadásul össze is függ. egy stabilabb védelemre jobban ki lehetne csalogatni a betömörült védelmet, akkor pedig több a lehetőség a lendületes támadásra.
mindezt arra az esetre gondoltam, ha (mint éppen tegnap) Messi nem intézi el a dolgot egyedül.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.04.02. 07:02:21

Csak azt tudnám miért csak 0-1 után hajtottunk. Ha végig igy támadunk akkor nyertünk volna.
Fecó
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.02. 06:39:40

Sajnos szépen fogyunk a vége felé, de ez nem lehet kifogás. Reméljük minél előbb felépül wakawaka Úr. Kellemes csalódás volt Bartra teljesítménye. Ha jól belegondolok Piqué mester is szinte a semmiből robbant be a 2009-es, 6 kupás csapatba a szezon ilyen szakaszába, és milyen jól. Valaki tudja esetleg, hogy a sárgák miatt hiányozn fog valaki az atleticóból a visszavágóra? Nem bírózni akarok mert nincs értelme, de a német úr felfogása azért inkább nekik kedvezett. Volt pár olyan belépő amiért még lehett sárgát osztani, de ami a legszembetűnőbb volt számomra, hogy rengeteg szitunál volt rossz helyen, akadályozta a játékot. Egyszer valaki fel is lökte. Ettől függetlenül igaszságosnak érzem a döntetlent. Pokoli nehéz meccs vár ránk, de idén már nyertünk egy élet-halál meccset madridan...!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2014.04.02. 03:11:08

Rumig írta:
menczel írta: de elég érdekes, hogy a közönség hangja csak a golt követő percekben jött meg akkor se tartott sokáig a tombolás
Hát nem tudom, tévén keresztül az első negyed órában is igen nagy hangzavar volt, még csodálkoztam is, h szokatlanul jó a hangulat.
off: te írtad nem rég, h most költöztél ki Barcelonába?
más csapatoknál van h le se ülnek a szurkolók, itt meg alig volt aki állt. De egyébként mondták, h ez az átlagosnál erősebb szurkolásnak tekinthető a tét miatt. (kevés meccsre járok, de voltam Kiel-Veszprém kézimeccsen kint, ahhoz képest is harmatos; ma végig azon agyaltam hogy tudnék a B-középbe belopakodni)

off:Igen, de egyébként ha nem tévedek akkor láttam egy magyar zászlót a második félidei hazai térfél jobb szögletzászlójánál
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.02. 01:46:23

menczel írta: de elég érdekes, hogy a közönség hangja csak a golt követő percekben jött meg akkor se tartott sokáig a tombolás
Hát nem tudom, tévén keresztül az első negyed órában is igen nagy hangzavar volt, még csodálkoztam is, h szokatlanul jó a hangulat.
off: te írtad nem rég, h most költöztél ki Barcelonába?
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2014.04.02. 01:39:37

ez volt életem első Barca meccse, hát jól kifogtam. Fabregasra nagyon mérgesek voltak a szurkolók, Villára is (nem tudom miért), de elég érdekes, hogy a közönség hangja csak a golt követő percekben jött meg akkor se tartott sokáig a tombolás (pár száz fős Bközép a kapu mögött tombolt csak végig). Ezt már mások is leírták, hogy Barcelonában nem teljesen úgy van, mint máshol, ahol a közönség hergeli be a csapatot, itt inkább fordítva. Lehet hogy azért is mert elképesztő nagy számban voltak nők, illetve idősebb emberek is kint (és csalódott voltam h nem volt tetlház). Bezzeg a matracos ultrák a gol után abba se hagyták az éneklést, amíg buszra nem szálltak, kifelé majdnem össze is verekedtem velük.
Nekem ami feltűnt, h mikor Pinto kapja a labdát egyesek oda se mernek nézni, Masc hektikusan játszott, Sergio baromi jó volt, Alves beadásainál egy randomszám generátor jut eszembe, Iniesta pedig elképesztő.
Barátom jóban van Tata Martinoval mondtam neki, h kérdezzen rá milyen volt az öltözői hangulat a meccs után, kíváncsi vagyok rá.( ha minden jól megy jövőhéten én is találkozok vele :P )
u.i.: jah egyetlen alkalom volt amikor nők, idősek, kicsik, nagyok énekeltek, amikor az Independencia-t kántálták a hetvenvalahanyadik percben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.02. 01:34:36

visca el barca írta:
Chino írta:mert egy hazai 1:1 után itt már félig föld alatt van a csapat. :D
még1x leírom, 4 meccsből egyszer sem tudtuk megverni őket, és kemény 2 golt lőttünk. miért gondolja bárki is, hogy az 5. meccsen SOKKAL másabb lesz a játék/eredmény?
1-1 tizi, s mikor valóban legnagyobb tét a bajnokság utolsó fordulójában, akkor meg 1:0. :D

Nem kell sok gólt rúgni, csak pont annyit, ami elegendő, akár a BL-ben akár a bajnokságban, de ha úgy alakul essünk ki egy 0-0-val de nyerjük a bajnokságot, mindenki aláírná.
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.04.02. 01:15:09

Miért kell itthon csatárok nélkül felállni, másfél félidő előnyt adni, aztán futni az eredmény után? A gólig nem volt említésre méltó támadás, helyzet. Lehet, hogy nem tudnak teljes intenzitással játszani addig, amíg minden veszni nem látszik? Talán ebben az egyben bízhatunk a visszavágón, mert most veszélyben a továbbjutás.
Fabregas hétről hétre gyengébb, régen még lőtt néha egy gólt, de most semmi. Alves és Alba gyenge napot fogott ki, Messit eltüntették, Iniesta akkor lett jó, mikor Cesc végre lement. Gólok kellenek Madridban, mert különben vége.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.04.02. 00:51:19

Tovább fogunk menni, úgy érzem, mindennek ellenére. Meglesz az, nem kételkedem a csapatban. Fontos játékosok hullottak ki náluk (gondolom az a szakállas majom is - undorodom a játékától), Diego gólja egyszer az életben jön össze (a 2009-s Essien-gól vagy a 30-35 méteres Rubin Kazány találat jut eszembe róla, minden jöttment nekünk lövi az élete gólját...), de nem lesz gond, úgy érzem, hogy tovább megyünk. Életbe vágó lenne az első 30 percben gólt rúgni, onnantól mi leszünk előnyben, ha összejön. Meg kell hogy legyen. :)

Több Iniesta&Neymar eksönt akarok látni. Nem szeretnék, akarok. Mert ez profi volt!

szerk1.: veb - igazad van amúgy, szerintem éppen 1 góllal vagy idegenbeli góllal hozzuk majd le. Azért az Atletico elég gatyás egy banda lett az idényre, én nem szégyellem, hogy nem tudtuk megverni őket. Illett volna, de jól van ez így, eddig nekünk áll a zászló.

szerk2.: 99-1% a továbbjutási esély, mi? Hát hogyne. Hát hogyne...
hogy lehetett feltételezni egyáltalán ilyen baromságot, de még 80-20-t is alig...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.02. 00:34:34

Én nem várok sok változást de simán el tudom képelni,hogy az első kb 20 percet úgy megnyomjuk mint most az utolsó húszat és akkor csak leesik egy gól. :)
Ebben a helyzetben az ATM-nek ki kell nyílniuk és akkor nekik végük.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.04.02. 00:30:40

talán azért mert most a legnagyobb a tét.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.02. 00:20:26

Chino írta:mert egy hazai 1:1 után itt már félig föld alatt van a csapat. :D
még1x leírom, 4 meccsből egyszer sem tudtuk megverni őket, és kemény 2 golt lőttünk. miért gondolja bárki is, hogy az 5. meccsen SOKKAL másabb lesz a játék/eredmény?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.02. 00:11:18

Én is csak azt tudom mondani, hogy nem sok rossz szavunk lehet a csapatra. Meg is lepődtem mennyien vannak a fórumon ugyanígy, mert egy hazai 1:1 után itt már félig föld alatt van a csapat. :D

Egy Courtois-val voltak jobbak. A távoli lövésekkel ellene nagyon nehéz eredményesnek lenni, az viszont tetszett, hogy felismerték, ezzel a védelemmel nem lehet azt a játékot folytatni, amit általában szoktunk és kísérletezgettünk mással, nem minden labdával Messit keresték 4 védő gyűrűjében.
Neymar egyre jobban tetszik. Az az Alba-Ini-Neymar balszél életveszélyes. Engem nagyon meglep, hogy mennyire érzik egymást ilyen rövid idő alatt. Nagyon kellett már, hogy a Bolha mellett is legyen potenciális veszélyforrás, főleg ilyen meccseken. A tavalyi szezonban is ez volt a gond. Ha Messit ki tudták venni a játékból az egész támadószekció becsődölt.

Nem szeretek ilyeneket mondani, de ez a meccs nagyrészt a szerencsén múlt. Össz-vissz egy helyzetük volt, ami mellesleg egy óriási kapusbaki miatt, és egy olyan gólt találnak, amihez hasonlót Diego az egész pályafutása során nem fog megismételni, de lefogadom eddig sem tett. Mi dolgozzuk ki a helyzeteket, kúszunk-mászunk, aztán mindig valami apró gikszeren múlik a dolog vagy Courtois kivédi a szemünket.
Nem véletlen, hogy a ligában és talán a Bl-ben is ők kapták a legkevesebb gólt. Ezt a taktikát legalább annyira tudják mint a Chelsae.

Én bizakodó vagyok. Ha egy hasonló meccset tudunk hozni a Calderónban bőven meglehet a továbbjutás és talán Messinek is jobban megy majd, ami döntő faktor.
A nagy számok törvénye alapján most már verni kéne őket, de akkor sem lennék csalódott, ha 2:2-re végeznénk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.01. 23:54:46

Ilyenkor jön elő, hogy azért hátrány otthon kezdeni. Lehoztunk egy jó meccset, ahol bőven nyerhettünk is volna, ha ez idegenben történik egy kicsit csalódott lenne az ember, de nem bosszús az eredmény miatt. Most viszont azért nagyon kellett volna az a második gól. Mindegy ez van, idegenben hasonló meccsre lehet számítani, remélhetőleg mi tudjuk rúgni az első gólt. De esetlegesen egy kapott gólnál sincs világvége, nekünk így is úgyis kell minimum 1 bekapált gól.

Jó meccs volt, harcos, taktikus, jó iramú, kár az 1-1 miatt. De idegenben ezt meglehet oldani, hasonló elszántság, s odafigyelés kell. Ellenfelet is dicséret illeti, Atletico remekül összerakott társaság, végére elfáradtak, ott kellett volna valahogy bebökni, de hát sajnos nem sikerült.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.01. 23:52:02

Diego Costa izomsérülést szenvedett,egyelőre nem tudni mennyit kell kihagynia. - twitter
Az se mindegy azért,hogy az ATM szombaton a Villareal-t fogadja,ráadásul Costa nélkül igencsak megizzadhatnak,nekünk viszont jön az utolsó Betis,velük meg feltöröljük a padlót.
Elvileg sokkal fittebbek lehetünk jövő szerdára mint ők. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.04.01. 23:47:10

Elore is elnézést az étkezetek hiànya miatt, de beszö a pok, mire mindet megtalàlom külföldi billentyüzeten. :)
Egyetertek a többséggel. Bàr az eredmény nem tul hizelgö szàmunkra, egyértelmüen föléjük nöttünk (ismét). Jobb csapat vagyunk, mint az Atletico, szàmomra ez nem vitàs, mint ahogy az sem, hogy a visszavàgon betalàlunk.
Ha a védelem jol müködik, nagy baj nem lesz. Gyorsak tàmadàsépitésben - még ha ebböl ma nem is làttunk sokat - és rendre kihasznàljàk a megingàsokat, ezeket kell leredukàlni, ergo gyakorlatilag hibàtlan meccset hozni hàtul.
Szerintem ezen a szinten, a BL ezen szakaszàban nagyon sokat jelent a rutin (làsd tavalyi PSG-pàrharc), ami ez esetben a mi oldalunkon van.
Megmondom öszintén, én borulàtobb lennék, ha mindezt mondjuk a Chelsea ellen kéne véghezvinni.
Bizom a csapatban. Hajrà! =D>
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.01. 23:39:31

Nem rossz eredmény ez. én nem emlékszem olyan BL meccsre az elmúlt pár évből, amikor úgy estünk ki, hogy az első meccset xre hoztuk. Semmi ok a pánikra, ez egy standard óvatos első meccs volt, jobbak vagyunk. senki nem számított gálára, szoros eredmény volt prognosztizálható. egy kósza lövésük beakadt(mekkora gól volt b@szki), meg egyszer pinto elszórta a labdát, és megajándékozta villát egy ziccerrel. egy kidolgozott akciót nem bírtak végigvinni. Idegenben sem lesz másképp. A bíró sz@r volt, rengeteget megengedett az atletinek. mind1, szerintem behúzzuk.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.01. 23:28:22

A Calderonban szerintem Messi is majd beszáll a buliba, és akkor egy ilyen INI + Messi, és Neymar, elég lehet.

Egyezek Shutterisland-al, hogy nekünk kéne lőni az elsőt.

1-1 ellenére, nem vagyok csalódott, meglehet ez. Csak azt sajnálom, hogy megérdemeltük volna a győzelmet. De majd a bajnokin, elkapjuk őket a Camp Nou-ban is :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.01. 23:21:32

nem volt rossz, a meccs első kétharmada kiegyenlített, a harmadik harmada viszont simán a miénk volt.
ilyen favágó csapat ellen nagyon nehéz focizni.
szerintem meglehet, a kulcs, hogy mi rúgjuk végre az elsőt.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.01. 23:21:17

Tobias88 írta:Oier mennyire [auto_cenzúra] kapus? Mert Pinto helyett még én is beállnék. Szánalmas amit csinál
Ne viccelj már, Diego távlövő fifában.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.04.01. 23:20:14

mi az hogy olyan nincs h nem lövünk gólt? már kétszer is megtörtént. ha jelenleg van csapat aki ki tudja ellenunk huzni (bármi áron) a 0-0-t az pont ők.

"ha ugy jatszunk mint a végén" ---- idén csak akkor jatszunk igy ha ég a ház.
kell a gól a Barcának, nem tudom elképzelni, hogy ne lőjünk gólt.
ami azt illeti, szerintem jelenleg ég a ház, kiesésre állunk, tehát nyomni kell.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.01. 23:19:57

Tobias88 írta:Oier mennyire [auto_cenzúra] kapus? Mert Pinto helyett még én is beállnék. Szánalmas amit csinál
Azért mert nem fogta meg ezt a lövést? Szerinted hány kapus fogja meg ezt? Nagy bravúr kellett volna. Pintón múlt a legkevésbé a mai meccs.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.04.01. 23:17:35

Oier mennyire [auto_cenzúra] kapus? Mert Pinto helyett még én is beállnék. Szánalmas amit csinál
94:39 6 - 1
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.01. 23:16:42

1-2 második sárga a meccsben maradt, Courtois 3nagyon nagyot fogott (Busi,Ini,Messi), de azért tegyük hozzá, hogy ez az ATM nagyon jól, fegyelmezetten játszott, és nagyon össze vannak rakva.

Visszavágon pörögni kell nincs mese, és Messinek is... Katasztrófa volt a mai sight-seeing módban, már csak 1 fényképező hiányzott a bal kezéből.
Válasz küldése