Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.02. 21:04:25

Azért Alves hátul is klasszis volt anno, gondolom emlékszel még arra az El Classicojára, amikor CR levegőhöz nem jutott mellette.. Csak azóta megkopott az öreg.
Decima enyhén túloz... eleve a csúcson lévő barcába igen keményen Alves is kivette a részét.
És nem mondok nagyot ha azt mondom sok Realos a fél karját adta volna kis túlzással a csúcson lévő Alvesért...
Valdest én sem tartottam klasszis kapusnak soha , de tény h voltak rosszabb és jobb időszakai.
Pique pedig Puyol mellett illetve a brutális kp soros dominanciátok mellett ... hát finoman szólva sem jöttek ki a hiányosságai. De akkortájt még igencsak az emberek 90%-a és a szakírók is mert ha jól emlékszem volt ő BL álomcsapatában is pl... igen csak magas szintre helyezte a játékát.
Szerző: Lionel85 » 2014.11.02. 20:44:47

Az a baj Mascherano középpályára való helyezésével, hogy akkor meg a védelemben lennénk bajban.
ugyan ezt én magam is írtam ezen lap alján...

Hiába kiabálom sokad-magammal, hogy a Piqué-Dani Alvés párost el kéne sürgősen távolítani, ha egyszer transzfertilalom van. Addig nem tudunk senkit hozni a helyükre.
Így van, de nyáron lehetett volna tenni. És lehetett volna minőségi pótlást csinálni másképp is ahogyan ezt a Barca vezetősége LE-vel karöltve vagy sem, de megtette.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 20:31:00

Decima írta:Valdes, Pique, Alves gyengeségei a csúcsidőszakban a középpályás játékotok miatt nem jöttek elő. Pique már a MU-nak sem kellett.
Azért Alves hátul is klasszis volt anno, gondolom emlékszel még arra az El Classicojára, amikor CR levegőhöz nem jutott mellette.. Csak azóta megkopott az öreg.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.02. 20:20:38

Decima írta:Valdes, Pique, Alves gyengeségei a csúcsidőszakban a középpályás játékotok miatt nem jöttek elő. Pique már a MU-nak sem kellett.
Pontosabban Piqué gyengeségei nem jöttek elő Puyol mellett, aki gatyába rázta, meg akkor még nem volt Mr. Shakira. Valdés mindig is gyenge volt, Alvés pedig többnyire támadó volt a csúcsidőszakban, de a [auto_cenzúra] beadásai akkor is kinyitották a bicskát a zsebemben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Decima
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.10.26. 10:49:12
Tartózkodási hely: Santiago Bernabeu

2014.11.02. 20:07:22

Valdes, Pique, Alves gyengeségei a csúcsidőszakban a középpályás játékotok miatt nem jöttek elő. Pique már a MU-nak sem kellett.
Kép
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.11.02. 20:06:08

http://www.youtube.com/watch?v=YbEtKFgancg" target="_blank nincs itt semmi gond csak most nem jott ossze semmi ilyen meccse meg masnak is lesz nem csak a Barcanak.
Barca Barca Baaarca
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.02. 20:04:51

danianevem írta:
Lionel85 írta:Az a baj Mascherano középpályára való helyezésével, hogy akkor meg a védelemben lennénk bajban.
Jó középpályás védekezéssel komoly terhet lehet levenni a védelemről. Mascherano nélkül sem lesz rosszabb a két szélsővédőnk teljesítménye, illetve az argentin mellett is ugyanúgy elszámolja Piqué a labda ívét. Viszont ha Busquets helyett szűri a támadásokat, lelassítja a kontrákat, akkor már előrébb leszünk mindkét csapatrészen.
Ha meg Masch nincs a védelemben, akkor a bizonytalan Piqué mellé jön még egy nem stabil teljesítményt nyújtó játékos. Ha egészséges, akkor Mathieu ez az ember. Viszont őt is lehet zavarba hozni. Akárkit akarunk a védelembe tenni, Mascherano jelenleg jobb nála. Persze hosszú még a szezon, lesznek még vereségeink és győzelmeink, jó és rossz teljesítmények, bizonyára Busquetsnek is lesznek jobb meccsei és ebből kell kiindulni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.02. 19:52:38

Guardiola ugye állítólag négy feketelistást tartott számon, kettő még ott van, a celebfiú és a instagrambohóc...
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.02. 19:52:06

Lionel85 írta:Az a baj Mascherano középpályára való helyezésével, hogy akkor meg a védelemben lennénk bajban.
Jó középpályás védekezéssel komoly terhet lehet levenni a védelemről. Mascherano nélkül sem lesz rosszabb a két szélsővédőnk teljesítménye, illetve az argentin mellett is ugyanúgy elszámolja Piqué a labda ívét. Viszont ha Busquets helyett szűri a támadásokat, lelassítja a kontrákat, akkor már előrébb leszünk mindkét csapatrészen.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.02. 19:44:47

Az a baj Mascherano középpályára való helyezésével, hogy akkor meg a védelemben lennénk bajban. Pique-t ugye kommentálnom sem kell már, Bartra a játékhiány miatt még nem megbízható (bár mikor máskor, ha nem most, Mathieu hiányában játsszon?), Vermaelen pedig a legjobban fizetett Barcelona-szurkoló... Busquets ugyan tényleg gyenge, de ki játsszon, ha egyszer a védelmet sem hagyhatjuk magára? Jelenleg hagyni kell Jefecitót a védelemben, még ha nem is az az igazi posztja, de intelligens és lehozza a meccseket ott is.
Kép
Kép
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.02. 19:26:45

Szándékosan nem olvastam vissza, uh lehet olyat írok, amit már előttem leírtak.
Továbbra sem értem Alves hogy kezdhet állandóan. Nem rajta múlt a tegnap, sem a Real meccs, de ha minden poszton rotálunk, akkor néha pihentessük már őt is. Montoya, Douglas, Adriano is bevethető lenne itt.
Matyi kidőlt. Kíváncsi vagyok Bartra kap-e egy félidőt legalább a 3 hét alatt!
A középpályán súlytalan, még egy Celta is átrobogott rajtunk. EZt kéne orvosolni, mert azáltal, hogy a szélső védők fent ragadnak a támadással, a középpályásaink azt sem tudják hova fussanak, ha labdát veszítünk elől.
Szóval engem nem nyugtat meg a sok kihagyott helyzet, mert ettől függetlenül lassúak vagyunk középen.
Rafinha gyors és harcos, jó lehet a jövőben. Rakitic visszaesett, de jó lesz ő. Iniesta egyedüli ember, akinek a kreativitása pótolja a tempoját. Busival viszont már nagyon lassúak középre. (tudom, hogy Ini nem játszott tegnap). Én mindenképpen Mascot tolnám középen, mert ha labdát veszítünk elől, akkor legalább lenne valaki, aki rendet tesz középen. Hátul ebben az esetben nem sokat ér a gyorsasága (bár így is sokat ment becsúszva), mert több támadó van, mint védő. Szóval a középpálya nálam Masc, Ini, Rakitic lenne, és utóbbi kettőt Rafinhaval rotálnám.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.02. 19:04:38

MessiNeymarSuarez írta:Egyetértek, a Reallal is ez volt pár éve. Szerintem a sajtóvisszhang, Messi adócsalása, Neymar transzfer és minden egyéb kihathat rájuk, plusz ez a régi VS mostani vezetőség vita rajtuk is csattan.
Lehet Laporta elsikkasztotta a Barcelona pénzmennyiségének a 90%-át, ezt nem tudhatjuk, viszont azt tudjuk, hogy értenek ahhoz amit csinálnak, nem a semmiből jött össze ez a diadalmenet. Lehet hogy ha Zubiék lettek volna a trónon 2003 óta, akkor Guardiola helyett valami amatőr nem Barca színtű edzőt hoztak volna, a játékosokról nem is beszélve.
Ronaldinho helyet hoztak volna egy Douglas színtű támadót, és sorolnám.

Szerintem a mostani csapatból is igensokat ki lehetne hozni...De ehhez az első és legfontosabb lépés az hogy a lókötőket padra ültetni, vagy eladni.Jelentősen stabilabb lehetne a csapat ha nem Alves lenne hanem Montoya, Busi helyett Mascherano, és Bartra tolhatná középhátvédként, és ez a támadásokra is kihathat szellemileg, mivel szerintem sokkal felszabadultabban, és magabiztosabban/bevállalósabban tudnak úgy támadni, ha nem félnek attól hogy labdavesztés után az ellenfél kihasználja a töketlenkedéseinket és gólt rúg.
Hiába kiabálom sokad-magammal, hogy a Piqué-Dani Alvés párost el kéne sürgősen távolítani, ha egyszer transzfertilalom van. Addig nem tudunk senkit hozni a helyükre. Mascherano marad középhátvéd, mert nincs más választás, marad Alvés, mert Montoya és Douglas kevés ide, Bartra pedig csak igen lassan fog beépülni, ha nem játszik, csak ritkán. Ezeket a dolgokat fel kell ismernia Luchónak. A Rakitic-Xavi dolgot pedig már felismerte és talán már megfelelő döntést fog hozni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.02. 18:57:23

Lionel85 írta:Hullámvölgybe került a csapat, ez egyértelmű. Az, hogy ez a hullámvölgy meddig tart, csakis magukon a játékosokon és Luis Enrique-n múlik. A szezon eddig részében sem voltam elájulva a csapattól (még mindig kisért Guardiola szelleme???), a helyzetkihasználásunk gyatra, de ez legfőképpen a nagyok ellen jött ki, nem a kicsik ellen. A Levante és a Granada ellen még sikerült, de máskor nem. Málaga, APOEL, Celta, mind csőd a támadógépezetben. Most már a védelem is meg-meginog, a PSG és a Real hülyére játszotta át a védőket, most a Nolito-Larrivey párosnak jött össze egyszer, míg mi ha másnapig játszunk, akkor se lövünk gólt.

Én azt gondolom, hogy a "Fejétől bűzlik a hal" mondás ide is érvényes. Most ugye megint ügy van a jelenlegi és az előző vezetés között és nem tudom elképzelni, hogy ez a játékosokra nincs hatással. Persze nem akarok mindent a Zubizarreta-Bartomeu gyászhuszár párosra fogni, de sajnos a tevékenykedéseik a pályán is visszaköszönnek. Nincs nyugalom se a vezetőknél, se az öltözőben (Piqué) és ez bizony eredményekbe kerül. Az elmúlt években az volt jellemző a Barçára, hogy ősszel megnyomták rendesen, majd tavasszal fogytak el. Ha most már év végére kezdenek betlizni sokat, akkor mi lesz tavasszal??? Fel a fejjel és tovább küzdeni!
Egyetértek, a Reallal is ez volt pár éve. Szerintem a sajtóvisszhang, Messi adócsalása, Neymar transzfer és minden egyéb kihathat rájuk, plusz ez a régi VS mostani vezetőség vita rajtuk is csattan.
Lehet Laporta elsikkasztotta a Barcelona pénzmennyiségének a 90%-át, ezt nem tudhatjuk, viszont azt tudjuk, hogy értenek ahhoz amit csinálnak, nem a semmiből jött össze ez a diadalmenet. Lehet hogy ha Zubiék lettek volna a trónon 2003 óta, akkor Guardiola helyett valami amatőr nem Barca színtű edzőt hoztak volna, a játékosokról nem is beszélve.
Ronaldinho helyet hoztak volna egy Douglas színtű támadót, és sorolnám.

Szerintem a mostani csapatból is igensokat ki lehetne hozni...De ehhez az első és legfontosabb lépés az hogy a lókötőket padra ültetni, vagy eladni.Jelentősen stabilabb lehetne a csapat ha nem Alves lenne hanem Montoya, Busi helyett Mascherano, és Bartra tolhatná középhátvédként, és ez a támadásokra is kihathat szellemileg, mivel szerintem sokkal felszabadultabban, és magabiztosabban/bevállalósabban tudnak úgy támadni, ha nem félnek attól hogy labdavesztés után az ellenfél kihasználja a töketlenkedéseinket és gólt rúg.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.02. 18:44:41

Hullámvölgybe került a csapat, ez egyértelmű. Az, hogy ez a hullámvölgy meddig tart, csakis magukon a játékosokon és Luis Enrique-n múlik. A szezon eddig részében sem voltam elájulva a csapattól (még mindig kisért Guardiola szelleme???), a helyzetkihasználásunk gyatra, de ez legfőképpen a nagyok ellen jött ki, nem a kicsik ellen. A Levante és a Granada ellen még sikerült, de máskor nem. Málaga, APOEL, Celta, mind csőd a támadógépezetben. Most már a védelem is meg-meginog, a PSG és a Real hülyére játszotta át a védőket, most a Nolito-Larrivey párosnak jött össze egyszer, míg mi ha másnapig játszunk, akkor se lövünk gólt.

Én azt gondolom, hogy a "Fejétől bűzlik a hal" mondás ide is érvényes. Most ugye megint ügy van a jelenlegi és az előző vezetés között és nem tudom elképzelni, hogy ez a játékosokra nincs hatással. Persze nem akarok mindent a Zubizarreta-Bartomeu gyászhuszár párosra fogni, de sajnos a tevékenykedéseik a pályán is visszaköszönnek. Nincs nyugalom se a vezetőknél, se az öltözőben (Piqué) és ez bizony eredményekbe kerül. Az elmúlt években az volt jellemző a Barçára, hogy ősszel megnyomták rendesen, majd tavasszal fogytak el. Ha most már év végére kezdenek betlizni sokat, akkor mi lesz tavasszal??? Fel a fejjel és tovább küzdeni!
Kép
Kép
Kép
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.02. 16:08:34

palesz77 írta:...
Tény, hogy az általam leírtakkal igazolások terén még -1 ember állna közép pályán bevethető emberek rangsorában. Bár ha azt vesszük most is KP-ra SR szinte az első számú opció csereként és valljuk be nem véletlenül fogjátok a fejeteket mikor elkezd mocorogni a partvonal mellett a srác. :roll:
Tehát Masc felhozatalával KP sorra (amit az emberek 99%-a megtenne én is tudom) a KP sor mélysége sokat nem csökkenne bár tény, hogy sok variációs lehetőség nem lenne és én is elsősorban a kezdőcsapaton gondolkodom jelenleg.
Mégis azt hiszem ha az igazolásokra annyi pénz volt amennyi akkor talán ésszerűbb lett volna ezeket az összegeket (Suarezen kívül) a védelemre költeni.
Egy stabilabb védelmi négyessel és egy kp soros Masc-al valamint egy bizonyítani vágyó Rafinhával úgy gondolom ha nem is rögtön, de hosszabb távon távolabbra juthatna a Barca a kupasorozatokban mindenképp, de talán egy erős bajnoki hajrával a pontvadászatban is.
Persze a szűk KP miatt kérdéses lenne, hogy elég energia maradna-e az idény végi hajrára ezt is aláírom.
Valamint azzal is egyetértek az általad és mások által leírtakkal is, hogy a jelenlegi keretből is lehetne többet kihozni, de legalábbis feltétlenül érdemes lenne megpróbálni a "jegelt" embereket is csatasorba állítani (Bartra,Montoya) illetve Mascot végre felzavarni a KP sorra.
Mindennek ellenére is jobbnak gondolnám az én elképzeléseim szerint azokat a változtatásokat amiket leírtam mert kicsit úgy érzem, hogy hiányzik a vezér alak a védelemből aki irányítja az egészet illetve Masc előrébb tolásával végképp hiányoza és ahhoz , h ezt pótoljuk nem elég Matyit vagy Vermalent betenni akár Bartra akár Pique mellé.
Természetesen a jobb védő pozició meg több szót sem érdemel.. De nyílván ott sem Alves, de én úgy gondolom, h nem is Montoya a megoldás.
Szóval én a két védelmi igazolástól és Masc KP soros játszatásától azt a stabilitást várnám el amit szerintem teljes mértékben a jelenlegi keret játékosainak játszatásával sehogyan sem lehet perpillanat elérni. Ezért is gondolom , h LE nehéz helyzetben is főképp ha marad az eltiltás is.

szerk. : valamint úgy gondolom, hogy ezzel a Rafina-Masc-Iniesta hármassal megmaradna a Barca játékának fő ismervei is hiszen egyik játékos sem fogalmatlan az előre játékban sem.
És bár Rakiticra sem mondanám, hogy az mégis jobban illene úgy gondolom a Barcához ez a sor...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 15:50:28

Fuentealbilla írta:...
Igazából annyi ezzel a baj, hogy a középpálya így sem túl acélos, de ha SR lenne a 4. számú irányító, akkor aztán végképp nulla lenne. Rakiticcel meg nekem nem lenne bajom, ha úgy tolná, mint az előszezonban, és a szezon első néhány meccsén. De hát nem így van sajnos, és meggyőződésem, hogy csak azért nincs savazva meccsek óta, mert szimpatikus figura, pedig a játéka nagyon visszaesett.

A védekezéses dologhoz meg annyit csak, hogy igazából most is ki lehetne állítani egy jobban működő védelmet. Montoya sokkal jobban védekezik, mint Alves, Bartrat meg attól még lehetne nyomatni ezerrel, hogy nem jött sztárvédő, meg az Ini-Masch-Rafinha/Rakitic középpálya is összeállhatna bármikor, szóval ezek már csak az edzőn múlnak igazából. Szóval mga mostani keretből is ki lehetne hozni többet - szerintem -, kérdés, hogy Lucho is így gondolja-e majd..

De amúgy jó gondolatok, szeretem olvasni a külsős véleményeket, szóval én örülök, hogy aktivizáltad itt is kicsit magad.. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.02. 15:36:32

Csak ironizált.
Akkor nem tette volna hozzá, hogy ne legyen igaza. :D Ha mégis, bocs.

Kíváncsian várom a szerdai meccset, lesz-e a görcsölés. Nehéz meccs lesz, benne van egy pontvesztés.
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.02. 15:35:48

Én mondjuk a közép pálya hiányosságaival nem teljesen értek egyet illetve kicsit másképpen látom mint a többség.

Szerintem a közép pályás keret rendben lenne ha megfelelő minőségű védelem állna mögöttük.

Konkrétan: ha érkezett volna a rég várt minőségi KH és JH a védelembe én azt mondanám alapvető gondok nincsenek. Nevekkel nem akarok dobálózni akik jobban figyelik az európai TOP bajnokságokat tudják kikre lehet azt mondani, h szűk elite. Olyanból tény , h a Barca egyet sem igazolt.
De tegyük fel ha meglett volna a minőségi pótlása Alvesnek és érkezett volna Pique helyett valaki Bartra mellé... (mert én továbbra is őt játszatnám) de akár egy biztos megfelelő határozottságú vezér alkatú KH mellett lehet Pique is minőségi javulást érne el a játékában.

Tehát lenne egy JH-KH-Barta/Pique-Alba védőnégyes minőségi pótlással ami stabil lábakon állna és én hozzá venném, h JH posztra nem egy Alves szerű védőt hoztam volna hanem akinek valóban az elsődleges a védelmi feladatok teljesítése.
Ekkor pedig a KP sor is egyértelműbb lenne.. természetesen Busi már véleményem szerint sem opció ebben az "új" barcában.
Tehát középen a Rafinha-Masc-Iniesta hármas lett volna kezdő nálam. Igen én Rakiticet sem hoztam volna hanem az érte csengetett pénzt is védőkbe fektetettem volna. Xavi maradásával természetesen ő is megkapta volna a játékperceket Rafinha helyén, de a kezdő játékos már nem Ő lett volna. Azt nem is mondom, hogy a kapusok közül is csak az egyiket hoztam volna igazából mindegy is melyiket.. mert minőségben egyiket sem gondolom gyengébbnek a másiknál jelentősen és Masip is tehetséges kapus ha mégis kiesne az első számú hálóőr nem hiszem, hogy a kapuson mennének el a kupák...

Suarez igazolásával én egyetértek... hoztam volna. De így is Rakitic és az egyik kapus le nem igazolása miatt máris 30 M-el több lett volna a védelmi 2 poszt megerősítésére. Persze én személy szerint Fabregast se adtam volna el... de ez másik történet tegyük fel, h az úgy van és kész...

De még ígyis jobbnak gondoltam volna egy

___________bravo
ÚJ JH__Bartra__ÚJ KH__Alba
___Rafi___Masc_____Iniesta
__Messi____Suarez___Neymar

csapatot a jelenleginél... stabilabbnak KP lenne egy sokkal stabilabb védelemmel amit a 2 meg nem vásárolt játékos 30 M illetve Douglas 4 M illetve Vermalen és Matyiő ~40 M árából lehetett volna fedezni... talán 75 M elég is lett volna ezen két poszt betöltésére...de max egy 10-es t még hozzácsapott volna a vezetőség akkor már véleményem szerint biztosan.
Tanuló év lett volna főképp a KP sor és a védelem számára hiszen 4-5 új játékos is lett volna olyan tekintetben, hogy vagy új poszton vagy új csapattagként kellett volna összeszokniuk.. de akár tavaszra a BL-re ütősebb team is összeállhatott volna még ha esetleg már addig a bajnokságban egy kisebb hátrányt is összeszedett volna a csapat.
Én így látom ezt külső szemlélőként.. nem vagyok barcás , de ez is egy vélemény.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 15:30:50

crixus írta:Lehet, hogy pl. védekezésnél Suárez bemegy középre, de ami igazán mérvadó az az, hogy amikor megindulunk akkor hol van. És ezekben a pillanatokban van Messi szinte mindig középen, Suárez pedig igaz, hogy feljebb, de a szélen, ahonnan nem fogja tudni egyből a kaput támadni, hanem vissza "kell" adja Messinek a labdát, aki lendületből érkezik, vagy be kell adnia Neymar-nak. Ameddig Messi és Neymar jó a támadásépítésben, addig Suáreznek ez annyira nem erőssége, ő befejezésben pokolian jó. Vagyis lenne pokolian jó, ha rá játszanák többször a helyzeteinket és nem Messi-re.
Védekezésnél szokott pont kimenni inkább a szélre, támadásnál meg a meccs 2/3-át szinte középen tölti - max a 16-os vonala. Amúgy ez igaz Neymarra is idén általában, sokkal közelebb vannak már a szélsőink is a kapuhoz, szóval nem lehet ezt mondani, hogy a vonalnál "pazarolnánk" el őket. Tegnap amúgy elég sokszor került helyzetbe Luis, 4-szer lőni is tudott, párat meg elszórakozott vissza cselekkel, szóval azzal nincs baj, hogy nem kerül helyzetbe, mert nem középen játszik. Meg Suárez előkészítésben is kiváló, ezt már az eddigi 2 meccsen kiosztott 3-4 gólpassz értékű beíveléséből is látszik.

Úgyhogy szerintem Luchot nem érheti panasz a támadószekció összerakása miatt, az nagyon jól fog működni, ha marad mindenki ilyen poszton, csak kicsit feljavulnak a formák. De az a középpálya.. :?
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.02. 15:26:41

S.Agüero írta:
hady írta:...azt hiszem , már nem a bajnokságért hanem a BL-ben való résztvételért fogunk küzdeni, de ne legyen igazam.
Ezeket komolyan írjátok, nem akarom elhinni?! :lol:
Csak ironizált. :wink:

On: Nem láttam a meccset, így csak a kommentekből kiindulva én nem látom olyan tragikusnak a helyzetet. Az elmúlt jó pár évet követően újdonság, hogy nem a kp a legerősebb csapatrészünk, illetve a védelemről már nyáron tudni lehetett: a jelenlegi játékosok alkalmatlanok arra, hogy komoly csapatok támadásait rendre kibekkeljék.

De. A támadóhármas, főleg ha a Rakitic-Iniesta duó belendül, valamint Busquets is összekapja magát (vagy jön helyére Masch) bőven elég lehet legalább egy kupára és/vagy bajnoki címre. Ami azért nem olyan szörnyű...
Jövőre meg már remélhetőleg kezd beépülni a következő generáció Haliloviccsal, Samperrel...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.11.02. 15:22:49

palesz77 írta: Hát pedig ha hiszed ha nem, szinte full ugyan azon a poszton játszott az eddigi 2 meccsén Suárez, mint a Poolban - már 2 hsz-ben is mutogattam heat mapeket, most nincs kedvem előkeresgélni újra, görgőzz lejjebb ha érdekel, ott lesz valahol.
Megvannak. Engem viszont annyiban nem győz meg a dolog, hogy a Pool játéka más, mint a mi játékunk, ők sokszor játszanak (már amennyit én láttam őket, pl. rangadókon) kontrákra, gyors széljátékra stb. Mi pedig mint pl. tegnap is, szinte végig felállt fal ellen passzolgatunk. Lehet, hogy pl. védekezésnél Suárez bemegy középre, de ami igazán mérvadó az az, hogy amikor megindulunk akkor hol van. És ezekben a pillanatokban van Messi szinte mindig középen, Suárez pedig igaz, hogy feljebb, de a szélen, ahonnan nem fogja tudni egyből a kaput támadni, hanem vissza "kell" adja Messinek a labdát, aki lendületből érkezik, vagy be kell adnia Neymar-nak. Ameddig Messi és Neymar jó a támadásépítésben, addig Suáreznek ez annyira nem erőssége, ő befejezésben pokolian jó. Vagyis lenne pokolian jó, ha rá játszanák többször a helyzeteinket és nem Messi-re.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.02. 15:13:33

hady írta:...azt hiszem , már nem a bajnokságért hanem a BL-ben való résztvételért fogunk küzdeni, de ne legyen igazam.
Ezeket komolyan írjátok, nem akarom elhinni?! :lol:

Szerintem kiesünk. :cry: :mrgreen:

Ilyenkor gondolkodom el, hogy mióta vagytok szurkolók, mert kaptunk már ki kétszer egymás után a bajnokságban ezen kívül a közelmúltban. :)(no offense)
És ahogy látom 2005-ben regisztráltál, szóval megéltél ezt-azt. :roll: :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.02. 15:08:44

Király, Jordi Alba MRI kivizsgáláson van, ismeretlen eredetű probléma miatt, kérdéses az Ajax elleni játéka.. #-o
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2014.11.02. 15:04:27

...azt hiszem , már nem a bajnokságért hanem a BL-ben való résztvételért fogunk küzdeni, de ne legyen igazam.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 15:02:24

crixus írta:A csatársorral is gáz van. ha Messi marad a meccsek 70-80%-ban középen, akkor felesleges volt Suárez-t megvenni, Sánchez maradhatott volna. Ennek a transzfernek akkor lenne értelme, ha Suárez hasonló pozícióban tud játszani, mint a Pool-ban.
Hát pedig ha hiszed ha nem, szinte full ugyan azon a poszton játszott az eddigi 2 meccsén Suárez, mint a Poolban - már 2 hsz-ben is mutogattam heat mapeket, most nincs kedvem előkeresgélni újra, görgőzz lejjebb ha érdekel, ott lesz valahol.

Amúgy szinte az összes többi csapaton belüli problémával egyetértek. A kereten belüli átalakításokkal - kezdő és ranglétra - is el lehetne érni komolyabb javulást szerintem, reméljük Lucho meglépi őket lassan.

Én amúgy még nem temetném LE-t ennyi idő után, ti ha Real drukkerek lennétek tavaly ősszel már dobtátok volna ki Carlot a fenébe gondolom, aztán mégis behúzták a Bl-t. Nem azt mondom, hogy mi is megnyerjük majd, attól messze vagyunk, de még összeállhat év végére a csapat. Türelem..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.11.02. 15:05:39-kor.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.11.02. 14:45:12

zola8787 írta:Páran itt már nagyon elvetik a sulykot. Reus hova? MSN-ből kit kellene kivenni? Tiszta régi Madrid feeling ez már, mikor összevásárolták a legjobbakat. Különben sem igazolhatunk 1,5 évig nem? :D :(
A legjobbak összevásárlásáról kevesen beszélnek, azok akik elégedetlenek viszont joggal azok.

A jobbhátvéd poszt megoldatlan maradt, mert Alves, aki valószínűleg jövő nyáron lép már tavaly sem volt megoldás, nemhogy idén. És kit vettünk ide? Egy brazil bohócbajnokságból jött pojácát, akinek az első meccsén 1 darab értelmes megmozdulása sem volt. Sem előre, sem hátra. Alibi visszapasszok mentek, semmi más. Az a Montoya pedig, aki ebben a helyzetben az eltiltást is szem előtt tartva megoldást jelenthetne idén és jövőre is, még csak epizódszerepet sem kap. Hány hiba már önmagában ez a vezetéstől és az edzői stábtól? Legalább három. 1. Alves-t nem küldtük el, sőt folyamatosan szerepel 2. egy amatőrrel akarjuk pótolni 3. aki igazán megoldást jelenthetne így, hogy nem vettünk senki megfelelőt, az nem játszik.

A középhátvéd posztok sem lettek megoldva. Ugyanazt a Mascherano-t nézzük itt, akiben egy sorral feljebb sokkal több lehetne, Bartra ugyanúgy nem játszik eleget. Vettünk egy középszart és egy olyan játékost, aki sérülésekkel szenvedett, szenved és szenvedni is fog. Novemberben ott tartunk, hogy esélye sem volt bemutatkozni... és ha elkezd játszani, akkor sem lesz nagy valószínűséggel normális alapozás nélkül formában.
Egyetlen olyan játékost kellett volna venni, aki minőségileg jó a kezdőnkbe, Bartra mellé és utána rátérni az olyan majmokra, mint Matyi. Mert pont annyival jobb a francia Piqué-nél, hogy még új....

A középpályánk katasztrófa. Pár éve miénk volt a világ legjobb kp-ja, most meg az első 5ben nincs benne. Rakitic játéka nagyon szimpatikus, mondhatni jó vétel, csak éppen a támadásokhoz nem tud szinte semmit hozzátenni, amit a csatársorunk meg is szenved. Át lehetett volna úgy is alakítani a csapatot, hogy veszünk egy főként védekezésben magabiztosat nyújtó jobbhátvédet és akkor Rakitic helyett jöhetett volna egy kreatívabb kp-ás, mert nem kellene egyfolytában kihúzódni a szélre, Alves helyére... Busquets-et pedig vagy kreatív középső kp-ként kellene használni Rakitic helyén vagy sehogy. Az, amit ő tud, mint vkp az a Pep-csapat idején a legjobb megoldás volt, a mostani csapatba viszont kevés. Nem tudjuk azt játszani, olyan szinten, ahogy a Pep-féle csapatok tették, ha pedig már eltérünk, akkor Busquets-korának is vége kellene legyen.

A csatársorral is gáz van. ha Messi marad a meccsek 70-80%-ban középen, akkor felesleges volt Suárez-t megvenni, Sánchez maradhatott volna. Ennek a transzfernek akkor lenne értelme, ha Suárez hasonló pozícióban tud játszani, mint a Pool-ban. Az, ha Sánchez helyére tesszük az értelmetlen lesz. Mégis úgy tűnik, hogy ezt csináljuk.

Összességében ez a csapat sem lenne reménytelen, ha nem Lucho ülne a padon. A PSG-Real elleni meccsek és a Málaga elleni betli pont megmutatja, hogy mennyire is működnek Lucho ötletei. Ha a tegnapit mindenképp a szerencsére akarjuk fogni, az idei teljesítmény akkor is pocsék eddig. Én bízom benne, hogy Laporta beindul és a nyáron leváltjuk a vezetőséget, Barto-val, Zubi-val meg a többivel együtt és akkor talán újra lesz egy jó csapatunk, egy jó edzővel.
Válasz küldése