Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.02.08. 13:47:47

Nincs szükség pihentetésre se most, se a Villarreal ellen, volt egy teljes szabad hetük felkészülni erre a 2 meccsre, mehet mindkettőn a legerősebb kezdő, nem okozhat fizikailag gondot.
Jövőhéten vasárnap a Levante jön hozzánk, ott jöhetnek Rafinhaék.

A mait kötelező lenne behúzni, hagyományosan nehéz terep, nem is tudom mikor nyertünk ott utoljára, talán még Peppel, de muszáj nyerni.
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.08. 13:23:50

Nehéz meccsre számítok, hiába az Athletic vergődése, a Barcelona ellen mindig jók. Remélem kipihenték magukat a játékosok, mert már nagyon rájuk fért!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.08. 12:50:43

Lassan jön a nemzetközi kupa, plusz jövő héten kupa elődöntő, nem lepnék meglepve ha lennének változások a kezdőben. Xavi-Pedro-Rafinha-Mathieu négyesből 1-2 szerintem kezdeni fog. Nehéz meccs de remélhetőleg 3 pont vár ránk ma.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.08. 12:49:19

nyerni kell nincs mese. ha megint kihagyunk egy ziccert, soha nem fogjuk a realt utólérni. bilbao sincs topformában, uhogy kötelező a 3 pont.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.02.08. 12:39:46

senkialfonz40 írta:Nem akarom elkiabálni, de az utóbbi idők motiváltságával nem tudom elképzelni, hogy ne sima legyen a vége.
Tudom, hogy nehéz terep, meg minden, de így érzem...:-)
Sokan ugyanezt érezték a Villareal elleni meccsünk előtt is, aztán mégsem lett olyan sima. :D
A Marca kezdője tetszik, az a Xavi-s, meg Mathieu-s kezdő nem jön be nekem. [-X
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.08. 12:04:16

Nem akarom elkiabálni, de az utóbbi idők motiváltságával nem tudom elképzelni, hogy ne sima legyen a vége.
Tudom, hogy nehéz terep, meg minden, de így érzem...:-)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.08. 10:57:39

Nagyjából mindegy a felállás, hátul legyen MAscherano, középen legyen ott Rakitic,meg előle MSN, ezeken múlik.
Nyerni kell vért izzadva is, nincs kibúvó,ha most nem tudjuk kihasználni a real botlását, akkor soha.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.08. 10:47:42

A keret:

Bravo, Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Iniesta, Rafinha, Pedro, Messi, Suarez, Neymar

A sérülteken kívül Sergi Roberto, Masip és Montoya kerültek ki. Csóri Montoya nem lépett le télen, így ismét a lelátót gubbasztja...

A rac1 kezdője:
Bravo - Alves Pique Mascherano Alba - Rakitic Busquets Xavi - Messi Suarez Neymar

szerk:
A Marca is jelentkezett egy kezdőcsapattal:
Bravo - Alves Pique Mascherano Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2015.02.08. 11:10:36-kor.
"And my heart will leave you never."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.08. 05:35:45

messideco írta:Már is nyomják a lehetséges kezdőket:

Bravo - Alves Pique Mathieu Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar [efe]
Minden összeállítás jó, amiben benn van MSN és nincs benn Xavi és SR.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.07. 23:22:33

Már is nyomják a lehetséges kezdőket:

Bravo - Alves Pique Mathieu Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Neymar [efe]
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.07. 22:38:55

mess2009 írta:elvették a Real szerváját de a Barcának még hozni kell a sajátját... így lehet előny a dologból. ez kétségtelenül lehet teher is de egy mentálisan erős csapatnak inkább szárnyakat kell hogy adjon.
semmi okunk jelenleg megkérdőjelezni ezt így most bízom is és remélem is a győzelmet.
a tippem fix. 2.
Szerintem előnyünkre kellene hogy váljon. Visszajöhetünk a bajnoki címért és elég korán. A sorsolást nézve a 28. fordulóig, ha hozzuk a holnapi meccset, aránylag könnyű meccseink vannak. Aztán jön a Real Madrd otthon. Szerintem az nagyban dönthet a bajnokságról, majd a 31-ben a Sevillához megyünk, a 32-ben a Valenciát fogadjuk, majd a vége előtt az ATMA-hoz megyünk. Amennyiben ebből a négy meccsből hozunk 3-at, akkor meglehet a bajnokság.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.07. 22:24:40

elvették a Real szerváját de a Barcának még hozni kell a sajátját... így lehet előny a dologból. ez kétségtelenül lehet teher is de egy mentálisan erős csapatnak inkább szárnyakat kell hogy adjon.
semmi okunk jelenleg megkérdőjelezni ezt így most bízom is és remélem is a győzelmet.
a tippem fix. 2.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.02.07. 22:24:13

Normandia írta:Nem tudom, hogy van e sérültünk az eddigieken kívül? Remélem a foul extrával kezdünk holnap.
Vermaelen és Douglason kívül nincs sérült. Szerintem a "gála" kezdő lesz.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.07. 21:56:17

Nem tudom, hogy van e sérültünk az eddigieken kívül? Remélem a foul extrával kezdünk holnap.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.02.04. 15:59:53

Meccs nélküli szerdán jöjjön egy kis statisztika a Bilbao-ról:

- utolsó 5 meccsük a bajnokságban: 1 győzelem, 1 döntetlen és 3 vereség
- utolsó 5 meccsük a Barca ellen hazai pályán: 1 győzelem, 3 döntetlen és 1 vereség
- jelenleg a 11. helyen állnak 23 ponttal
- hétvégén nem lesz bevethető Iturraspe és Guillermo Fernandez sérülés, Iraola pedig eltiltás miatt

Ez a Bilbao nem az a Bilbao már, aligha fognak odaérni az európai porondra, inkább hátrafelé kell tekingetniük. Még otthon is kikaptak Elchéktől meg Cordobáktól, Depor is elverte őket otthon, ráadásul még fontos hiányzóik is lesznek.
Mindezek ellenére, ahogy mindig, most is nagyon meg fogunk izzadni a baszkoknál. Nagyon fontos lenne begyűjteni majd a 3 pontot.

Nagyon nem tetszik, hogy végre van egy teljes hét meccs nélkül, erre Pigué meg Neymar Katarba repülnek reklámokat forgatni. De hát a pénz beszél ugye...
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2015.02.03. 20:42:49

Öcsémmel néztem együtt a meccset,és amikor bekapta a csapat az első gólt az öcsém fogadást ajánlott: Nem nyeri meg a barca a meccset.Tavaly vagy az idei évelején nemet mondtam volna neki de éreztem a csapaton a győzni akarást, és a eltökéltséget. Még amikor a 2. gól jött akkor is biztos voltam hogy a csapat behúzza a meccset.És sikerült =D> . Nem olyan volt mint s Sociedad elleni vereség vagy a Getafe elleni döntetlen ahol szenvedve akartak gólt lőni. Nagyon jó volt végre egy olyan csapatot látni akik küzdenek és visszaagyák a hitet nekünk szurkolóknak (csak el ne kiabáljam) . És végezetül nekem sokat számítanak azok a kis cselekedetek mint pl Messi elmegy a labdáért gól után vagy a mosolygás a gólok után, szóval Hajrá Barca ! :D
Més que un club !
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.03. 20:00:09

Normandia írta:
Nos nekem meg az volt. Még ám nagyonis. :shock:
Pique-től mostanában nem szoktam meg, hogy ilyen cserkészhibát követ el. Senkitől sem zavartatva nem tudja lekezelni a labdát. Ez a figyelem és öszpontosítás hiánya. Valszeg az utóbbi 5 meccs nagyon megviselhette az idegeit, mert ezeken meg tanárian játszott. Lehet padoztatni kellene megint :mrgreen:
Attól eltekintve viszont nem lehetett panasz a teljesítményre. Voltak hatalmas mentései is, amikor szinte utolsó emberként szerelte becsúszva Viettot(?) hatalmas volt.
Ha az összképet nézzük nem hozott rossz meccset.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.03. 16:35:08

Yokozuna írta:Nem volt meglepő a második félidő elején bekapott gól. N

Nos nekem meg az volt. Még ám nagyonis. :shock:
Pique-től mostanában nem szoktam meg, hogy ilyen cserkészhibát követ el. Senkitől sem zavartatva nem tudja lekezelni a labdát. Ez a figyelem és öszpontosítás hiánya. Valszeg az utóbbi 5 meccs nagyon megviselhette az idegeit, mert ezeken meg tanárian játszott. Lehet padoztatni kellene megint :mrgreen:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.02.02. 21:19:44

Nem volt meglepő a második félidő elején bekapott gól. Nem először fordul elő. Utána viszont nem a görcsösség jött, hanem egy villámgyors fordítás, ami nem volt eddig jellemző a csapatra. Persze mondhatnám, hogy Messi így akarta, mert az ő teljesítménye határoz meg mindent.
LE cseréje remélem azt jelenti, hogy belátja végre, Mascheranonak a középpályán a helye, az alibiző Busquetsnek a kispadon. Én Alba eszement rohangálását is egyre idegesebben szemlélem, még Mathieu is jobb megoldás lenne ott a bal oldalon. Jó volt Alves, Neymar, és Suarez darabos játéka ellenére is, benne volt a gólokban.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.02. 18:41:22

Lionel85 írta:Nem semmi, hogy néhány napon belül két ugyanolyan koreográfia alapján nyer a Barcelona! Most összejött, bár a Villarreal papíron verhető, most szenvedtek Messiék. A kupában sem lesz egyszerű menet a Villarreal ellen, izgalmas 180 perc lesz szerintem.
Igazán nem szenvedtünk volna, ha a helyzetek felét belőjük, de az számomra egy teljesen új jelenség, hogy vesztésreállásnál még motíváltabban játszanak, látszik, hogy nincsen beletörődés. Ugye kétszer is hátrányból jöttünk fel és nem akármilyen helyzetek létrehozásával, mert mindegyiknél már az elsőszándék gólt érdemelt volna. Szóval lehetne kevésbé izgalmas meccseket játszanunk, de ez a hozzáállásuk nagyon motiváltnak mutatja a csapatot. Azt is hozzátenném, hogy egyik hátrányunknál sem éreztem egy percig sem, hogy kikaphatunk. Végig bennünk volt a gól és érezni lehetett, hogy nem hagyjuk el vesztesen a pályát. Legalábbis én így éreztem. Grat a csapatnak, =D> mert olyan erényeket mutatnak, amit már régen hiányoltam a csapatból. A Villarreal kimondottan stílusosan focizik és bizony jobbnak tűnik nekem, mint a Sevilla, vagy Valencia.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.02. 17:58:37

Nem semmi, hogy néhány napon belül két ugyanolyan koreográfia alapján nyer a Barcelona! Most összejött, bár a Villarreal papíron verhető, most szenvedtek Messiék. A kupában sem lesz egyszerű menet a Villarreal ellen, izgalmas 180 perc lesz szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.02. 17:45:16

Szenvedős meccs volt. Lehet hogy az tette nehézzé, hogy nem mi találtunk be először, de a Villarreal megérdemli a dícséretet.
Mi picit tompábbak voltunk így az Atletico elleni párharc után, de azért hoztuk a kötelezőt. Egyénileg Rafinhán kívül ezúttal nem emelnék ki senkit. Bár szép dolgok akadtak azért, összességében egy erős átlagot hozott nagyjából mindenki.
Illetve azért egyvalakit érdemes lenne még megemlíteni: A Vietto gyerekről még hallani fogunk szerintem...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.02. 15:50:27

Feast4 írta:Nos a tegnapi meccsnek öt nagy tanulsága van számomra:
1.Fejbe nagyon egybe vagyunk 2x is vezettek mégis forditottunk.
2. Rakitic nélkül nincs középpályás védekezésünk. Inesta is Alba is tojik rá, hogy visszajárjon, Busquets meg lassú mint a tetű.
3.Suereznek Alexisicitise van. Szegény be van oltva gól ellen!Most már szerintem tényleg túlpörgi.
4.Pique mellé tényleg kellett volna egy vezérvédő. És ha Bartra nem játszik akkor belőle se az lesz amit szeretnénk.
5.A kupa továbbra se lesz egyszerű.
A második ponttal félig egyetértek. De itt inkább Iniesta a hunyó. Albanak is voltak hibái, de inkábbb az előbbivel van probléma. A másik oldalon Rafinha sokat segített a védekezésbe is.

Suareznek tényleg probléma a góllövés sajna, de azt nagyon jól csinálja, hogy középen leköti a védőket, bírja a darálót, ez Messinek és Neymarnak is hatalmas segítség. Lehet mondani, hogy nem ezért vettük stb. de egy Sandro nem tudná ezt. Amellett az elmozgásai is nagyon jók. És ez visszavezetve Alves-nek is jót tesz. Szélen Messivel az ő játéka is feljavult. nincs totál egyedül.
Piqué egyáltalán nem volt rossz, egyedül a gólt lehet a nyakába varrni, de voltak hatalmas szerelései, jól tette a dolgát. Azzal nagyon belerondított az összképbe, főleg, hogy javíthatott is volna, de túlszaladt Dos Santoson. Mondjuk akkor Mascherano nem tudom hol kolbászolt, Busquets volt aki visszasprintelt vele, de ő tudjuk milyen sebességre képes.
Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy egy olyan egyértelmű tizit nem kaptunk, hogy csak néztem. Nem tudom, hogy kell jobban felrúgni vkit, hogy befújják.

Összességében jól játszottunk. LE jól mondta, hogy kb. 10 percig nem tartottuk kézben a meccset, most az aktuális eredménytől függetlenül.
Ami azért kicsit idegesített, hogy a harmadik gól után nagyon átadtuk a területet és ráültünk az eredmányre. Az utolsó másodpercig féltem, hogy ez vissza fog ütni.
Megvan egy újabb rangadó. Ez a Villarreal nagyon szimpatikus és szerintem sokra hivatott, nem véletlen az a 18 meccses sorozat. A 4. helyre én simán el tudnám képzelni őket.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.02. 15:33:47

A jövő heti összeállitásra leszek nagyon kiváncsi.Egy Rakitic Rafhina kezdőt megnéznék.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.02. 12:13:28

Nos a tegnapi meccsnek öt nagy tanulsága van számomra:
1.Fejbe nagyon egybe vagyunk 2x is vezettek mégis forditottunk.
2. Rakitic nélkül nincs középpályás védekezésünk. Inesta is Alba is tojik rá, hogy visszajárjon, Busquets meg lassú mint a tetű.
3.Suereznek Alexisicitise van. Szegény be van oltva gól ellen!Most már szerintem tényleg túlpörgi.
4.Pique mellé tényleg kellett volna egy vezérvédő. És ha Bartra nem játszik akkor belőle se az lesz amit szeretnénk.
5.A kupa továbbra se lesz egyszerű.
Kép
Válasz küldése