Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.11.24. 11:28:46

Kép


Azért szép gól volt... :shock:

Kép
KépKép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.11.24. 10:47:44

messideco írta:Szeintem a rövidsarkat mindig kell védeni, ez alap...

Egyetértek. Olyanért még nem hallottam senkit szidni,hogy a hosszúba kapott gólt. Ilyenkor fogni kell a rövidet, felajánlani a hosszút,ha tudja lőjje ki, azért az sem egyszerű. mindenesetre a rövidet fogni kell, mert ha oda kap gólt a kapus, az az ő hibája tud lenni sok esetben. Vannak kivételek,mikor nem ér át,és beverik az más. Itt volt ideje Valdesnak, de bemozdult a hosszúra-> nyitva maradt a rövid.
Ha már bűnbak kell a gólra, akkor az Victor,nem Abidal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.11.24. 10:36:06

Igy igaz. Kell minimum egy gólvágó és egy massziv középső védő.
Uj szelek -ez is igaz, nem lehetünk örökké elsők. Abban bizom a BL.-t nyerjük, a bajnoksában most a Reál esélyesebbnek tünik, de persze nincsen lefutva.
Fecó
Avatar
PriNcE27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:21:05
Tartózkodási hely: Bukarest

2011.11.24. 10:34:56

Egy remek mérkőzést láthattunk, jó iramú, sok gólhelyzet, simán nyerhettük volna a meccset, de végül szoros csatában 1 góllal multúk felül a Milan csapatát. Örülök, hogy 1. helyen zártunk a csoportban, teljesen megérdemelten, egyébként. :wink: Boateng játéka különösen tetszett a tegnap esti meccsen, legfőbbképpen a gólja, az nagyon egy klasszis megoldás volt, Prince-t már a Tottenhamos időszakában jó játékosnak tartottam, sőt talán még mikor a Portsmouth tagja volt, szinte mindig figyelemmel követtem a játékát, és egy kicsit csalódott voltam mikor a Milanba igazolt. A Barca még csak nem is érdeklődött utánna, de talán ebbe a keretbe be sem férne, de én akkor is csodálom a játékát. :wink: :!:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.11.24. 10:28:45

shutterisland írta:
Dumb és Dumber
kikre célzol ? (bocsi, késő van)
Villára és Pedro -ra.

Arra értette, hogy ők egyáltalán nem mutatnak fel semmit Szeptember óta...

sztem komoly bajban vagyunk az el clasico miatt. Ehhez szükséges minimum legalább egy jó formában lévő csatár Messi mellett.

Ráadásul idegenben nem egyszer X -eltünk, most meg a legerősebb csapathoz megyünk idegenben... Hát megvan bennem a para. Győzelemre semmiképpen nem fogadnék, maximum X -re, de nagy százalékban a vereségre tippelek. Ez a foci. Változás szele fújnak mostanában.
A mostani barca szerintem nem ugyanaz mint a tavalyi. Tavalyi sokkal jobb volt. Ez csak az én véleményem.
Zozzy 5 írta:történetesen ő szabadított fel a lehető leg$zarabbul. abidal nem állhatott közelebb boatenghez, mivel eleve középről váltott ki, meg ugye vonalban védekezünk, ez elég alap. nso-on aranycumit követelnek ericnek az okosok. komolyan az ilyen megnyilvánulásokból annyira csak az jön le, hogy az illető még nem járt focipályán mint játékos. lendületből érkezik egy jó képességű játékos, aki ráadásul pályafutása cselét húzza meg. ilyenkor nem lehet szerelni. ilyen szituban mindig a támadó van hatalmas előnyben és az az alap, ha meg is nyeri a párharcot. felesleges abidalról most itt szót ejteni, jól játszott, azt a cselt meg mindenki benyalta volna. attól, hogy mostanában gyengébben tolja, vegyük már észre, ha nincs köze valamihez. objektivitás!
Erről beszéltem én is. Abidal egyáltalán nem hibázott. Egyszerűen olyan volt a csel, hogy még a világ legjobb védője is benyalta volna. Tessék leszállni már Abiról, ti is benyaltátok volna az fix.
A Valdes eset már más kérdés. Nem tudom mit mondjak, lehet hogy hibázott valdes vagy nem, én nem tudom. Ugyanis baromira erősen belebikázott a labdába közelről, azért ezt nem olyan könnyű kivédeni...
KépKép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.24. 09:29:50

abidal...mascheranoról miért nem beszél senki? történetesen ő szabadított fel a lehető leg$zarabbul. abidal nem állhatott közelebb boatenghez, mivel eleve középről váltott ki, meg ugye vonalban védekezünk, ez elég alap. nso-on aranycumit követelnek ericnek az okosok. komolyan az ilyen megnyilvánulásokból annyira csak az jön le, hogy az illető még nem járt focipályán mint játékos. lendületből érkezik egy jó képességű játékos, aki ráadásul pályafutása cselét húzza meg. ilyenkor nem lehet szerelni. ilyen szituban mindig a támadó van hatalmas előnyben és az az alap, ha meg is nyeri a párharcot. felesleges abidalról most itt szót ejteni, jól játszott, azt a cselt meg mindenki benyalta volna. attól, hogy mostanában gyengébben tolja, vegyük már észre, ha nincs köze valamihez. objektivitás!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.11.24. 09:24:18

Csak a második félidőt láttam, mert meccsem volt, de nekem tetszett, amit látok. Mégpedig azért, mert most láttam egy olyan Milant, aki taktikailag kifogástalanul felkészült ránk, csíptek, rúgtak, haraptak ( néha túlzásba is vitték) és ráadásul most már nem mondanám általánosnak rájuk az "öreg csapat kifejezést". Hisz kezd kialakulni a jó egyveleg és a 2-3 évvel ezelőtti Milanhoz képest határozott fejlődés látszik. Nem látom a bajnokságban a meccseiket, de ezen a meccsen ez így volt. Tehát egy ilyen Milan futott elkeseredetten hazai pályán az eredmény után ellenünk... Volt pár védelmi hiba, de alapvetően szép teljesítmény ez tőlünk. Úgy érzem, hogy a Real valami hasonlót fog ellenünk játszani, persze ők jobban, mert most bíznak a fiatal erejükben, lendületükben, és a közönség is elvárja, hogy megpróbálják azt újra, ami a Szuperkupán majdnem sikerült. Erre kell felkészülnünk és épp ezért talán jól is jött egy ilyen harapós Milan elleni meccs. Azt hiszem ezen a napon senki sem lépte volna le a San Siroban a piros-feketéket. A Real ellen valószínűleg a jó öreg 4-3-3-at játsszuk és úgy érzem, hogy addigra egy-két játékos gyengébb formája is a múlté lesz, mert ha valamihez nagyon ért Pep, az az, hogy a legnagyobb meccsekre formába hozza csapatát. Kétségtelenül az utóbbi idők legnehezebb Classicója lesz, bár a Real már tavasszal is megmutatta, akkor még bunkerben ( csak remélni tudom, hogy nem az lesz most), hogy mire képes. Valdes gólja szerintem sem volt potya, egyértelműen a hosszúra lehetett várni a lövést, vagy középre a passzt.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.24. 08:00:40

ne vicceljetek már , hogy ez Valdez gólja volt...
ez akkora ziccer volt, hogy annyi esélye volt hogy belelövik, eltalálja a labda...
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.24. 07:52:18

Léfe írta:Jó meccs volt. A 3 védős játékot el kell felejteni, nem nekünk való, sőt a
mai fociban senkinek sem. Ráadásul soha nem a védőinkről volunk hiresek. Kár, hogy elég sok helyzet kimaradt, bár a Milánnál is,de közel sem annyi. Bár nem Keita volt a sztár, nagyot bizonyitott.
Nem értek veled egyet. Amíg nyer a csapat nincs gond, de azokat a hibákat amiket a főoldalon írtak, javításra szorulnak.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.11.24. 07:46:10

Jó meccs volt. A 3 védős játékot el kell felejteni, nem nekünk való, sőt a
mai fociban senkinek sem. Ráadásul soha nem a védőinkről volunk hiresek. Kár, hogy elég sok helyzet kimaradt, bár a Milánnál is,de közel sem annyi. Bár nem Keita volt a sztár, nagyot bizonyitott.
Fecó
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.24. 02:59:08

Dumb és Dumber
kikre célzol ? (bocsi, késő van)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.11.24. 02:18:40

Azért a Milan-faktor 1felé viszi a valószínűséget hányszor futballozták már le a pályáról aztán képes volt elérni x-et szűkös győzelmet stb. Nah a mai meccs nem teljesen ilyen volt csak megjegyeztem.
Attól függetlenül megérdemeltük bőven a győzelmet.
3védős rendszer nem volt ma életképes de feleslegesnek tartom egy meccsre kivetíteni hogy nem működőképes, abidal,puyol borzasztó egyéni hibákat vétett. Középályán elszórt labdák miatt rendre lendületből hozták a védelemre.
Dumb és Dumber sztem komplett agyhalott vagy agymosáson esett át már letámadásban sem teljesen jól működnek. Csak az agyatlan rohanás, Villa is 100x is szegi le fejét vezeti bele 6ember közé, vagy a visszapassz. Pedró szintén csak ő felé kisebbek az elvárosok ugye. Sanchez mindkettő előtt van nálam. Harcos,motivált, bátran vállalja az 1v1eket.
Csapat formája azért nem igazán kielégítő. :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.24. 01:31:19

barca99 írta:Abból a szögből 100-ból 90 lövés a hosszúra megy. Vagy ekkora zseni Boateng, vagy lecsúszott, de én nem hibáztatom Valdest, hogy a nagy számok alapján döntött. Az RvP gól teljesen más volt, ott az alapvonalról jött a lövés. Na, az a potya.

De majd kudu eldönti, ő úgyis kapus. :D
én is kapus vagyok, bár már csak kispályán védek, de ott nb1-2-3-as játékosokkal együtt/ellen :D

szóval szerintem, bár tényleg "nem illik" rövidre gólt kapni, azt tudni kell, hogy ha a rövidre helyezkedsz, akkor a hosszúra (egy jó lövés esetén) alig van esélyed elérni, szóval valamilyen szinten a hosszúra kell várni a labdát, mert valóban oda rúgják legtöbbet. (a 100-ból 90 lövés azért nem helytálló, mert nem csak a rövidre meg hosszúra rúgnak, hanem középre is.)
én is szoktam gólt kapni a rövidre, főleg akkor, ha a bal lábam/kezem felőli rövidbe kapom, az az oldalam sokkal gyengébb.
letoltak idősebbek, hogy jobban fogjam a rövidet, de akkor meg a hosszú volt jobban kiszolgáltatva.
illetve azt se feledjük el (ezt a rvp gólhoz..) hogy olyan szögből általában a kapu elé élesen belőtt labda várható (ebben az esetben már a rúgás pillanata előtt el kell rugaszkodj, hogy kiérj, ne árnyékra vetődj ki..), esetleg beemeli a játékos, de ritkán lövik el...ez már akkor oroszrulett, mint egy tizi.

a kapusposzt a legnehezebb, mert hátul elég, ha mondjuk elpattan tőled egy hazaadás (mezőnyben hány játékostól pattan el a labda..) és máris pillanat alatt gólt lehet kapni, és te vagy a bűnbak.
onnantól kezdve, hogy kapusként kapsz egy levente gólt, hiába hagy ki a csatárotok 3 ziccert is, a te hibád marad meg az emberek fejében, erre fognak emlékezni évek múlva.

én ezért nem tudom hibáztatni valdest.
(persze ha valaki sokat hibázik, eladja a labdát, kiejti, begurul a hasa alatt,stb...akkor jogos...csak valdes relatíve keveset bakizik már ahhoz képest, hogy sokszor alig van dolga, és a semmiből jön egy-egy zinyó.)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.24. 01:13:51

Szeintem a rövidsarkat mindig kell védeni, ez alap...
De teljesen fölösleges dolog ezt vitatni, lényeg a győzelem :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.11.24. 00:58:35

Abból a szögből 100-ból 90 lövés a hosszúra megy. Vagy ekkora zseni Boateng, vagy lecsúszott, de én nem hibáztatom Valdest, hogy a nagy számok alapján döntött. Az RvP gól teljesen más volt, ott az alapvonalról jött a lövés. Na, az a potya.

De majd kudu eldönti, ő úgyis kapus. :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.11.24. 00:03:25

Én csak gratulálni tudok a csapatnak.
Marha nehéz meccsen vagyunk túl egy igen erős Milan ellen sikerült nyerni idegenben ráadásul 3szor is megszereztük a vezetést.
Persze voltak hibák de azok szerintem sokkal inkább taktikai jellegűek voltak.
Egy kifejezetten izgalmas meccset játszottunk úgy is sokan hiányolták mostanában az izgalmakat, hát most volt min izgulni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.11.23. 23:23:24

messideco írta:Szerintem sem kell Abidal nyakába varrni.
@Drigo: az Arsenal ellen kapott egy ugyanilyen gólt van Persie-től...
mondjuk az nagyobb szégyen volt,lényegesen kiszorítottabb helyzetből rúgta a holland.

Végre nyertünk egy éles meccset ebben a szezonban(leszámítva a szuperkupát). Csoport elsőség is megvan, lényegében mindegy számomra kit kapunk, mindenki ellen favoritok vagyunk.

Egyébként a meccsről annyit, hogy az idei bl szezon egyik legjobb meccse volt ez, a milan is ment, mi is igyekeztünk azért, így ez lett belőle.
Ziccerek voltak mindkét oldalon, mi többet lőttünk be, ez döntött.

Amúgy amiért Messi sárgát kapott,az vicc volt :D jó rúgassa újra, de sárgát? :roll:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.11.23. 23:20:00

messideco írta:@Drigo: az Arsenal ellen kapott egy ugyanilyen gólt van Persie-től...
És téényleg. Akkor mégsem volt olyan régen, de azért még így is ég és föld a régi önmagához képest.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.23. 23:14:48

Szerintem sem kell Abidal nyakába varrni.
@Drigo: az Arsenal ellen kapott egy ugyanilyen gólt van Persie-től...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.11.23. 23:06:05

Valdes is benyelte ez igaz!Abidal messze állt az embertől, 16 oson nem lehet csak úgy leflikflakkozom a levegőből, s még utánna megtolom, s lefutom a védőt!Roszul helyezkedett a francia, s be is aludt!Első félidőben is volt egy majdnem végzetes hibája, mikor elengedett eg labdát, Prince keresztbe lőtte, Robinho felé rakta!

szerk: nem konkrétan az ő nakába varrom, csupán írtam, gyengébb volt, többször rosszul helyezkedett, hibázott mint pl a 2ik gólnál!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.11.23. 23:21:48-kor.
Kép
Kép
Kép
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.11.23. 23:02:22

Bob_Marley írta:Abidal az egyedüli akit kicsit zavartnak éreztem mostanság, szép volt Prince gólja de ott is nagyot hibázott!

Azt Valdes nyelte be gyönyörűen. Nem is emlékszem, hogy mikor kapott utoljára ilyen potyát. Bezzeg régen, arra nem emlékeztem, hogy mikor nem kapott potyát :D
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.23. 23:01:23

Nagy győzelem volt, de a játékkal nem vagyok elégedett.
A védelmünk nagyon gyenge volt és a csatárjátékunk.
Az első gól Puyi-é volt. Túlságosan behúzódott.
Abidal sem állt a helyzet magaslatán.
Villa nagyon gyenge volt. Három komoly helyzete volt, abból csak egyszer találta el a kaput.
Messi hozta a kötelezőt, de ő ennél többre képes.
A Madrid ellen ez kevés lesz.
Sokat kellene gyakorolni az első gól elleni védekezést, mert a Madrid sok ilyet fog vezetni.
U.i.: Egry Viktort fel tudnám lőni műholdnak.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.11.23. 22:54:49

Bob_Marley írta:Abidal az egyedüli akit kicsit zavartnak éreztem mostanság, szép volt Prince gólja de ott is nagyot hibázott!
Szerintem meg nem hibázott, direkt azért volt szép gól, mert váratlan cselt nyomott le Boateng. Nem számított rá.
KépKép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.11.23. 22:54:05

Vegyesek az érzéseim, sokszor olyan passzjátékot mutattak a fiúk, hogy a Milan csak lesett, jobbak voltunk, végül nyertünk, de valamiért hiányérzetem van.
A 2008-09-es csapat Henry-Eto'o-Messi támadótrióval ezt a meccset 1-4-re nyerte volna meg... és nem ez az első ilyen. Lehetnénk hatékonyabbak is, ebben a szezonban itt bl-ben is és a bajnokságban is sokszor tompa a csapat egy kicsit.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.11.23. 22:53:59

+ Fabregas esete is egyértelmű 11es, de már az is csoda,h 2-3 egyértelmű 11esből 1et megkaptunk,így nem panaszkodhatunk :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése