Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.28. 21:55:19

talán ez lesz az első mérkőzés, amit kihagyok (önszántamból) az utóbbi években.
S mi van, ha 2-0-al megyünk a szünetre? :) Simán benne lehet, onnantól meg nyomnák neki a srácok. :) Én azért megnézem, hátha történik valami csoda. :)
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.04.28. 21:48:14

Én azért nézem meg mert ezúttal (sajnos) nem kell izgulni a továbbjutást illetően.
Tavaly a cselzi ellen optimistán és nagy várakozással ültem de aztán tudjuk mi lett a vége, most ilyen miatt nincs para.
Viszont ha esetleg rúgnánk kettőt a szünet előtt akkor biztos kiakadna az EKG a 2. félidőben. :)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.28. 21:46:32

én már nem várok semmit a meccstől.
még csak azt sem, hogy nyerünk.
sajnos a hétvégi bajnokiból kiindulva mondom ezt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.28. 21:45:10

Én sem a fordítás miatt nézem, mert arra szinte semmi esély nincs, de leginkább az idei produkciónk miatt. Két éve még nem zártam volna ki, azonban a remény hal meg utoljára.
Én abban bízom, hogy legalább győzelemmel búcsúzunk a Bl-től, elég akár minimális különbséggel is, de nyerjünk. Én ennyit várok a csapattól, remélem meg is kapom, a szurkolóknak is tartoznak ennyivel.
Azért van pozitív oldala ennek is, ezután a Bayernnek nő meg a szurkolótábora nálunk meg az ellentéte.
Forca Barca!!!!
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.04.28. 21:19:25

ha nem is továbbjutást látunk majd, én várom azt a fajta játékot amit régen. szerintem nem lesz a srácokon az a teher amitől begörcsölnek az első 15 perc után és kapkodnak, hanem felszabadultan fognak játszani; ilyenkor meg tudjuk hogy bármi megtörténhet. ha tisztességesen helytállva kiesünk nekem bőven jó. abban bízom h nem lélektelenül fogunk passzolgatni körbe körbe (mer akkor nem árgus szemekkel nézem majd)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.28. 21:18:58

Én az első Bayern gólig fogom nézni. Utána nincs kedvem végignézni ahogy otthon kivégeznek minket.
alapjáraton én is így álltam hozzá, csak aztán ha az a bayern gól 2-0-nál, ne adj isten 3-0-nál jönne, akkor meg 100%, hogy lerúgnám a tévét, annyit meg nem ér. :D

megnézek én minden barca meccset, azt is, aminek nincs tétje (mint majd az utolsó bajnokik) vagy ahol harmadosztályú csapat ellen lötyögünk a kupában, sőt, még akár a felkészülési meccseket is, ha van rá lehetőségem.
de nem tudom magam rávenni, hogy beüljek egy olyan meccs elé, ahol már a kezdő sípszó ELŐTT elveszett minden reményem.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.04.28. 21:14:53

shutterisland írta:talán ez lesz az első mérkőzés, amit kihagyok (önszántamból) az utóbbi években.

lehet, hogy most ezzel én vagyok a szemét divatdrukker, de egyszerűen nem tudom végignézni úgy a 90 percet, hogy az elsőtől az utolsóig teljesen biztos, hogy kiestünk.
ha elértünk volna egy normális eredményt (de még egy 3-1-es vereséget is akár) akkor is pesszimista lennék látva a bayern idei teljesítményét, és a mi védelmünket, de most a remény leghalványabb árnyalatát sem látom magam előtt.

a milan ellen tudtam bízni a csapatban, ott elég lett volna 2-0-ra nyerni a remény életben tartásához egy nálunk azért jóval gyengébb csapat ellen, ott hittem benne, hogy meg tudjuk valahogy csinálni.
de még ott is idén nem látott űrfoci kellett (egyrészt) illetőleg niang kapufájánál fortuna.

itt viszont teljességgel lehetetlennek tartom azt is, hogy 4 gólt rúgunk, és azt is, hogy egyet sem kapunk, főleg, hogy a védelmünk most is hiányos lesz, ezúttal alba sem lesz.
90 perc kőkemény szívfájdalmat én nem bírok ki most azok után egy héttel, hogy feltörölték velünk a padlót.

én leszek az egyetlen ilyen hitetlen kutya ? :)
Én az első Bayern gólig fogom nézni. Utána nincs kedvem végignézni ahogy otthon kivégeznek minket.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.28. 21:07:23

talán ez lesz az első mérkőzés, amit kihagyok (önszántamból) az utóbbi években.

lehet, hogy most ezzel én vagyok a szemét divatdrukker, de egyszerűen nem tudom végignézni úgy a 90 percet, hogy az elsőtől az utolsóig teljesen biztos, hogy kiestünk.
ha elértünk volna egy normális eredményt (de még egy 3-1-es vereséget is akár) akkor is pesszimista lennék látva a bayern idei teljesítményét, és a mi védelmünket, de most a remény leghalványabb árnyalatát sem látom magam előtt.

a milan ellen tudtam bízni a csapatban, ott elég lett volna 2-0-ra nyerni a remény életben tartásához egy nálunk azért jóval gyengébb csapat ellen, ott hittem benne, hogy meg tudjuk valahogy csinálni.
de még ott is idén nem látott űrfoci kellett (egyrészt) illetőleg niang kapufájánál fortuna.

itt viszont teljességgel lehetetlennek tartom azt is, hogy 4 gólt rúgunk, és azt is, hogy egyet sem kapunk, főleg, hogy a védelmünk most is hiányos lesz, ezúttal alba sem lesz.
90 perc kőkemény szívfájdalmat én nem bírok ki most azok után egy héttel, hogy feltörölték velünk a padlót.

én leszek az egyetlen ilyen hitetlen kutya ? :)
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.28. 17:16:02

diagonal írta:
Chino írta:Azért azt nem mondanám, hogy kuss van a Camp Nou-ban. Legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Sokszor még tv-n keresztül is hallani az "Ini-esta" vagy Me-ssi" rigmusokat viszont tény, hogy közel 100 ezer embernek sokkal nagyobb hangulatot kellene teremteni, jobban hajszolni a csapatot. Azért az valahol tényleg érthetetlen, pl. Törökországban minden meccsen olyan buzdítás van, hogy nem is 12. hanem 13. játékos is a közönség. Amúgy ahogy hallom ez a Madridnál sincs másképp, panaszkodnak ott is rendesen.

Off. Csak egy megjegyzés. "Aschloch"-nak mondják.
Kuss azért nincs persze mert mégiscsak majdnem 100ezer ember ül ott sokszor, viszont ehez a számhoz képest tényleg meglepően csend van sokszor. Gólnál persze robban a stadion, az jóóó:-) Meg hát az egész hogy ott lehetsz óriási élmény még akkor is ha a szurkolás olyan amilyen.
De tényleg nincs semmiféle szervezett szurkolás, B-közép meg társai. Törökök, hát ahhoz semmi nem fogható szerintem, volt alkalmam megélni három éve Fener - Besiktas meccsen, remélem egy nap újra lesz ( sajnos szinte lehetetlen eljutni egy török rangadóra, sokkal nehezebb mint a Nou Campba, hihetetlen de így van ).
Csak ízelítőnek:
http://www.youtube.com/watch?v=qF5EC8G5Rbo

Mondjuk elképzelem ha BL meccsek előtt ezt csinálná 100ezer ember a Nou Campban ( ez itt a videón a fele kb. ).
Remélem ugyanez lesz a Barca-Münich előtt is! Ugyanúgy kéne drukkolni, mint a Milan ellen, csak sokkal erősebben!

Olyan ez, mint egy videojáték!

1. pálya: Milan-Barca 2-0 Küldetés: Meccs megfordítása!

2. pálya: Bayern-Barca 4-0 Küldetés: Meccs megfordítása!

Reméljük, 3. pálya már nem lesz! :) :roll:
Kép
Kép
Kép
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2013.04.28. 16:23:02

Egész stadionos élőkép lesz a bayern ellen!!!2kapu mögöttt Barca felirat középen pedig orgull ami kb annyit tesz,büszkeség/önérzet!!!!!VISCA EL BARCA
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.28. 00:30:54

Mihu írta:Ez olyan, hogy minden népnek mások a szokásai. Az angolok végig éneklik a 90 percet. A balkáni népek végig szurkolják. A spanyolok meg végig nézik :D
A probléma ott kezdődik, hogy most jó ha kint lesznek MAX olyan 70-80ezren :?
Ez pontosan így van, minden nép más. A katalánok kissé hűvöseknek tűntek nekem, nyílván ők soha nem fognak végigugrálni egy meccset.
Az biztos hogy ez után a 0-4 után sok bérletes nem megy ki, már most látszik Barca weboldalon hogy simán lehet jegyet venni a Bayern elleni visszavágóra, hát még majd meccs előtt 1 nappal. Ez aligha lenne így ha mondjuk 1-1 lett volna az "odavágó" és nem 0-4.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.04.28. 00:25:11

Ez olyan, hogy minden népnek mások a szokásai. Az angolok végig éneklik a 90 percet. A balkáni népek végig szurkolják. A spanyolok meg végig nézik :D A Milan ellen furcsa volt az egész szurkolás, mert igazából az a kb 1500-2000 ezer fős Boixos szurkolt, és az a rigmus előbb utóbb eljutott a stadion másik végébe is. De mire ott elkezdtük az éneklést, a Boixos már befejezte. Mondjuk még így is sokszor volt olyan, hogy egy rigmus ment 92ezer torokból, fél percen keresztül. Xavi is lenyilatkozta, hogy mióta itt játszik, nem tapasztalt ilyen szurkolást. És minden játékos akinek olvastam a nyilatkozatát, a szurkolást emelte ki. Úgyhogy a Camp csak 1-1 meccsre tud igazi oroszlánbarlanggá változni. Ilyesmi legutóbb szerintem az Inter ellen volt. Arra emlékszem, hogy a tvben 1-0 után nem lehetett hallani Hajdú B. Pista hangját, olyan hangerővel szurkoltak a nézők. Pedig Pista is ordított, és mondta is hogy "nem hallom a saját hangomat".


A probléma ott kezdődik, hogy most jó ha kint lesznek MAX olyan 70-80ezren :?
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.28. 00:01:12

Chino írta:Azért azt nem mondanám, hogy kuss van a Camp Nou-ban. Legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Sokszor még tv-n keresztül is hallani az "Ini-esta" vagy Me-ssi" rigmusokat viszont tény, hogy közel 100 ezer embernek sokkal nagyobb hangulatot kellene teremteni, jobban hajszolni a csapatot. Azért az valahol tényleg érthetetlen, pl. Törökországban minden meccsen olyan buzdítás van, hogy nem is 12. hanem 13. játékos is a közönség. Amúgy ahogy hallom ez a Madridnál sincs másképp, panaszkodnak ott is rendesen.

Off. Csak egy megjegyzés. "Aschloch"-nak mondják.
Kuss azért nincs persze mert mégiscsak majdnem 100ezer ember ül ott sokszor, viszont ehez a számhoz képest tényleg meglepően csend van sokszor. Gólnál persze robban a stadion, az jóóó:-) Meg hát az egész hogy ott lehetsz óriási élmény még akkor is ha a szurkolás olyan amilyen.
De tényleg nincs semmiféle szervezett szurkolás, B-közép meg társai. Törökök, hát ahhoz semmi nem fogható szerintem, volt alkalmam megélni három éve Fener - Besiktas meccsen, remélem egy nap újra lesz ( sajnos szinte lehetetlen eljutni egy török rangadóra, sokkal nehezebb mint a Nou Campba, hihetetlen de így van ).
Csak ízelítőnek:
http://www.youtube.com/watch?v=qF5EC8G5Rbo

Mondjuk elképzelem ha BL meccsek előtt ezt csinálná 100ezer ember a Nou Campban ( ez itt a videón a fele kb. ).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.27. 21:57:14

cirmosrózsa írta:És az nekünk jó vagy nem? :)
Szerintem jó, gyengébb védekezésben Adriano, viszont talán gólerősebb.
cirmosrózsa
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.27. 21:46:08

2013.04.27. 21:54:02

És az nekünk jó vagy nem? :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.27. 21:52:27

Ha eltiltott, akkor ki szokott nálatok balhátvédet játszani?
Adriano.
cirmosrózsa
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.27. 21:46:08

2013.04.27. 21:49:46

Sziasztok!

Egy ideje már olvasom a fórumotokat, kíváncsi voltam mi a véleményetek az elődöntővel kapcsolatban. Nem vagyok Barca fan, ebből már ki is derül, hogy a Bayernnek szurkolok.

Nem vagyok képben a sárgáitokkal, de nem úgy van, hogy Alba nem játszhat a visszavágón? Ha eltiltott, akkor ki szokott nálatok balhátvédet játszani?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.27. 20:09:17

Srácok elég szkeptikus vagyok. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy otthon is meg fogunk égni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.27. 20:03:45

Reszkess Bayern :mrgreen:
Maili
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.04.12. 15:55:25

2013.04.26. 16:17:40

Chino írta:Off. Csak egy megjegyzés. "Aschloch"-nak mondják.
Jogos! Elírtam, de egyébként a helyes alakja "das Arschloch". Ez nekem szégyen... Elvileg Én beszélek németül. Bár tény, ami tény nem túl gyakran írom le a szót, inkább csak szóban használom, :-) de akkor is tudnom kellett volna.



Bocsi, hogy megint írok, csak a sajtó visszhangjára akarok kicsit reagálni.

Tehát sok helyen lehet olvasni, hogy a Barca 0-4 -ről tud fordítani (mart a Milan ellen is sikerült) stb.
Ismerem ezt az érzést, hiszen 2009-ben Ti vertetek minket 4:0-ra az első meccsen, és akkor Én is bizakodtam, hogy majd Münchenben megmutatjuk. Jött a müncheni meccs. Ribery belőtte az 1:0-t a 47. percben és akkor minden drukkerbe visszatért a remény, ami a 73. percig tartott, amikor Keita egyenlített... És úgy is maradt. Ott voltam...

Szóval akárhogy is vesszük, egy szurkoló mindig reménykedik. Az utolsó sípszóig, de 4-et rúgni... sajnos nehéz.

Meglátjuk mi lesz. A fociban bármi megtörténhet!

Ha a post elküldése után még eszedbe jut vmi, akkor légyszíves használd a Szerkeszt gombot és utólag írd bele ahelyett, h dupla hsz-t írsz. Köszi. m.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.26. 15:43:55

Azért azt nem mondanám, hogy kuss van a Camp Nou-ban. Legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Sokszor még tv-n keresztül is hallani az "Ini-esta" vagy Me-ssi" rigmusokat viszont tény, hogy közel 100 ezer embernek sokkal nagyobb hangulatot kellene teremteni, jobban hajszolni a csapatot. Azért az valahol tényleg érthetetlen, pl. Törökországban minden meccsen olyan buzdítás van, hogy nem is 12. hanem 13. játékos is a közönség. Amúgy ahogy hallom ez a Madridnál sincs másképp, panaszkodnak ott is rendesen.

Off. Csak egy megjegyzés. "Aschloch"-nak mondják.
Forca Barca!!!!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.04.26. 15:23:54

Nekem is marhára tetszett a keddi meccsen ez a hangos bemondós cucc.Nem lehetne egy ilyet beszerelni a Campba? :D
Maili
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.04.12. 15:55:25

2013.04.26. 14:05:09

A stadion tényleg király! Egyébként minden gólnál van egy bevett szokás a Bayernnél. Magyarul írom a keddi meccs mintájára (sorry!).

Hangos: Góóóóól az FC Bayern Münchennnek a 25 számú játékos által! Thomas...
Tömeg: Müller!
Hangos: Thomas...
Tömeg: Müller!
Hangos: Thomas...
Tömge: Müller!
Hangos: FC Bayern München...
Tömeg: 4!
Hangos: FC Barcelona...
Tömeg: 0!
Hangos: Danke!
Tömeg: Bitte!

Itt megjegyezendő, hogy teljesen mindegy hány gólt lő az ellenfél a Tömeg mindig 0-t ordít. :-D
Illetve bemondja ugyan így, ha az idegen csapat lő gólt, csak akkor általában a vezetéknévnél (mint a Müller) 70.000 ember "ashlock" -ot ordít. Ez a németek legcsúnyább káromkodása.

A Nou Camp-ban nem voltam meccsen, de nem hiszem, hogy nincs hangulat... Bár nektek el kell higgyem ti vagytok Barca drukkerek.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.04.26. 00:14:52

Cooh írta:[quote="Vakmacska".....
Félelmetes volt a hangulat...a legfájóbb az volt mikor a hangosbemondón a csapatok nevét mondták, a közönség meg az eredményt: Bayern München 3, Fc Barcelona 0 na itt fogott el a legrosszabb érzés.[/quote]

Én mindig libabőrös vagyok, még a magyar meccseknél is, mikor ezt hallom.
A Barca stadionja meg kussban ül. Rohadtul lehangoló, hogy ilyen kriptahangulat van minden meccsen....
pitta19 írta:
Volt szerencsém már mindkét stadionban meccset nézni ,de az tény, hogy néha a Nou Camp-ban azt érzi az ember, hogy színházban van. Az is igaz, hogy egy Barcelona meccsen sokkal több a turista, mint mondjuk más európai csapatnál szerintem. Tavaly láttam egy adatot, miszerint minden hazai Barcelona meccs alkalmával 10-12 ezer turista csak a mérkőzés kedvéért utazik a katalán fővárosba, azért ez nem kis szám.
oké. De ott van a maradék 70ezer. Azok nem turisták...


AMÚGY MEG A VISSZAVÁGÓ:
Nem fog csoda történni, a németek nem hiszem, hogy nagyon erölködni fognak, ha nyerünk egy sovány 1-0-ra, akkor már örülhetünk. De szinte biztos, hogy nem húzzuk ki kapott gól nélkül.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.04.25. 13:31:05

Vakmacska írta:Én, amit még írigyeltem a keddi meccsen, az a lelátói hangulat. Nem elég, hogy 80ezer embr üvölti, hogy Bayern-Bayern, még a bemondó is tüzeli őket.
Nálunk meg 80 percig kuss van a lelátón, néha hallani a Barcázást, de alapból olyan, mintha egy teniszmeccset nézne az ember. A nagy katlanunkról ennyit. Nincs meg az a hangulat, ami még egy NB1-es meccsen is meg van.
Azért ha 100ezer ember szurkolná úgy végig a meccseket, mint a németeknél, vagy akár a legkisebb angol csapatnál (akár a másodosztályban, vagy lejjebb), akkor tényleg egy igazi katlan lenne a Camp Nou. De így...
még a szurkolók sem hajszolják a csapatunkat.
Félelmetes volt a hangulat...a legfájóbb az volt mikor a hangosbemondón a csapatok nevét mondták, a közönség meg az eredményt: Bayern München 3, Fc Barcelona 0 na itt fogott el a legrosszabb érzés.
Válasz küldése