Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.26. 21:19:28

ZBarca írta:Az már csak hab lesz a tortán, ha kikapunk, de én nem fogok hibáztatni senkit. Ezt a szezont legjobb lenne úgy elfelejteni, ahogy van.
Tito halála végképp tönkretette a számomra ezt az idényt, aminek a későbbi megítélését csak egy bajnoki cím tudná kicsit megédesíteni, aminek tudjuk, hogy megnyerésére kicsi az esély...
Ha holnap jól játszunk, akkor azt Titoért tesszük, ha pedig rosszul, akkor azt a gyász negatív hatásától.

Bármi is történjen ezután, a következő szezon csak jobb lehet!
Visca el Barca! \:D/

Ui.: Klassz ava Leon!
Köszi! :) Egy kis kép egy NAGY emberről!
Én ezek után úgy vagyok ha a srácok az összes bajnokit elbukják akkor sem haragszom rájuk. Csak azt várom,hogy legyen vége ennek a minden szempontból szörnyűre sikeredett szezonnak! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.04.26. 19:45:12

Az már csak hab lesz a tortán, ha kikapunk, de én nem fogok hibáztatni senkit. Ezt a szezont legjobb lenne úgy elfelejteni, ahogy van.
Tito halála végképp tönkretette a számomra ezt az idényt, aminek a későbbi megítélését csak egy bajnoki cím tudná kicsit megédesíteni, aminek tudjuk, hogy megnyerésére kicsi az esély...
Ha holnap jól játszunk, akkor azt Titoért tesszük, ha pedig rosszul, akkor azt a gyász negatív hatásától.

Bármi is történjen ezután, a következő szezon csak jobb lehet!
Visca el Barca! \:D/

Ui.: Klassz ava Leon!
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.26. 19:02:52

Kösz a helyesbítést! :)
Mekkora parasztok,hogy ilyenekért is büntetnek! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2014.04.26. 18:48:13

Leon írta:Amikor David Villa visszatért a hosszú sérüléséből és gólt lőtt akkor a mezét felhúzva egy pólóján lévő felirattal köszönetet mondott az öt operáló/rehabilitáló orvosnak és ha jól emlékszem akkor nem kapott érte büntit. :)
A családjának mondott köszönetet, és meg is büntették érte.
link
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.26. 18:25:46

Amikor David Villa visszatért a hosszú sérüléséből és gólt lőtt akkor a mezét felhúzva egy pólóján lévő felirattal köszönetet mondott az öt operáló/rehabilitáló orvosnak és ha jól emlékszem akkor nem kapott érte büntit. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.26. 17:09:00

Ha gólt lőnénk és a mez alatt lenne egy újabb megemlékezős felirat és ezért megbüntetnének érte minket, szerintem a Madrid is mellettünk állna, hogy azért ácsi.
Neymart azért akarják most megbüntetni, mert a boxerén a márka "véletlenül" túl sokszor látható volt....
http://www.insidespanishfootball.com/10 ... ague-loss/" target="_blank

szóval elég egyértelmű lenne ez, sok hülye és felesleges szabály van és ezekkel foglalkoznak a sokkal fontosabb dolgok helyett...
madridista
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.26. 16:49:43

a büntetés ilyenkor kb pár ezer euró, ez kb 2 órás keresete bármelyik játékosnak. ilyenkor akkora érzelmi töltet van, h senkit nem fog érdekelni az esetleges büntetés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.26. 15:58:24

márpedig 99%-ig meg vagyok győződve, hogy kapnánk a büntit, mert a szabályok nem engedik meg az ilyet.

Viszont, jó lenne ha kiderülne. 2X-3X megnézném, hogy úgy van-e.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.26. 14:02:13

Chino írta: Én is úgy vélem, hogy két véglet lesz lehetséges és most semmiképp nem fogom lehordani egy esetleges vereség miatt a csapatot, kivétel, ha az akarást, hajtást nem fogom látni rajtuk. Most ez szerintem hatványozottan elvárható tőlük.
Arra kíváncsi leszek, hogy ha gólt rúgunk felhúzzák-e a mezt valami üzenettel alatta bevállalva a büntetést.
Az biztos, hogy a meccs előtt egy Tito-s pólóban fognak kijönni és megemlékezni a játékosok. Ha gólt lőnénk és a mez alatt lenne egy újabb megemlékezős felirat és ezért megbüntetnének érte minket, szerintem a Madrid is mellettünk állna, hogy azért ácsi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.26. 13:39:52

hát a holnapi meccs valóban eltörpül a jelenlegi helyzetben. ettől függetlenül győzni kell, és csak azért is megmutatni. mindazonáltal a holnapi kulcsnap lesz, ha a matracosok nem nyalnak ki valenciában, 99% h bajnokok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.26. 13:10:05

Alfa írta:Az ember csak most jön rá , hogy egy holmi bajnoki cím mennyire nem számít.. A csapatra kétféleképpen hathatnak a történtek vagy nagyon dekoncentráltak lesznek vagy Titoért címszóval szétszedik a Villarealt. De egy biztos bárhogy fognak játszani senkinek egy rossz szava sem lehet majd a csapatra
teljesen egyetértek, bár én úgy fogalmaznék, hogy hirtelen mennyire el tud törpülni a bajnokság tétje.

Én is úgy vélem, hogy két véglet lesz lehetséges és most semmiképp nem fogom lehordani egy esetleges vereség miatt a csapatot, kivétel, ha az akarást, hajtást nem fogom látni rajtuk. Most ez szerintem hatványozottan elvárható tőlük.
Arra kíváncsi leszek, hogy ha gólt rúgunk felhúzzák-e a mezt valami üzenettel alatta bevállalva a büntetést.

Nagyon kíváncsi leszek, hogyan fognak reagálni a pályán ezután a borzalmas dolog után.
Igazából nem tudom, hogy jobb lenne-e ha elhalasztanák a meccset. A szövetségnek biztos nem az lenne az érdeke, mert ha megtartanák, akkor nagyon kiélezett lehetne a bajnokság vége, ellenkező esetben az utolsó, de akár az utolsó előtti forduló is érdektelen lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.04.26. 09:55:46

Az ember csak most jön rá , hogy egy holmi bajnoki cím mennyire nem számít.. A csapatra kétféleképpen hathatnak a történtek vagy nagyon dekoncentráltak lesznek vagy Titoért címszóval szétszedik a Villarealt. De egy biztos bárhogy fognak játszani senkinek egy rossz szava sem lehet majd a csapatra
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.26. 09:38:58

A meccs szerintem most másodlagos lesz. Nem könnyű ilyen lelkiállapotban kiállni játszani, amilyenben lehetnek a játékosok, edzők, társak. De az élet megy tovább, csinálni kell mindent és közben emlékezni egy nagyszerű emberről, aki elment, örökre. Legyen vége az idénynek és kezdjünk mindent nulláról.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.04.26. 08:58:54

Bob_Marley írta:FC Barcelona's last 10 goals scored away to Villarreal
https://www.youtube.com/watch?v=QRzzpRp0tt8" target="_blank

Villareal és a szövetség felajánlotta, hogy elhalasztják a vasárnapi meccset, Tito tragikus halála miatt, de egyelőre úgy tűnik játszani fogunk a Madrigalban a hétvégén.
Már majd el is felejtettem, hogy Deconak 4-ből 3 gólja mindig is megpattanás után született :D Eszméletlen volt a pali :lol: :lol:
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.26. 05:34:40

A gyász elteltével elő kellene állni az új edző megnevezésével. Az elnökségnek először azt kellene eldönteni, hogy a jövőben is bele akar-e szólni az edző munkájába és kisajátítani az igazolási döntéseket, vagy egy határozott, nagy hatáskört kapó edzőegyéniséget akar. A nevek csak eztán jöhetnek a döntés szellemében.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.26. 01:53:27

FC Barcelona's last 10 goals scored away to Villarreal
https://www.youtube.com/watch?v=QRzzpRp0tt8" target="_blank

Villareal és a szövetség felajánlotta, hogy elhalasztják a vasárnapi meccset, Tito tragikus halála miatt, de egyelőre úgy tűnik játszani fogunk a Madrigalban a hétvégén.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.22. 16:13:48

Yokozuna írta:Nem tudja valaki Pintot miért fütyülik? Fabregast még megértem.
Mert nem tud kibikázni egy labdát, hanem leáll cselezgetni? Meg akkor hozza meg a döntést a távozásáról, amikor kikap a csapat és össze kéne fogni?
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.04.22. 16:03:12

Nem tudja valaki Pintot miért fütyülik? Fabregast még megértem.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.04.22. 10:05:57

üdv. én új edzőnek egy erős mentalitású embert hoznék akinek van mersze ahhoz h leordítsa a sztárocskák fejét h ne legyenek annyira elszállva maguktól (ezt Tatánál nem érzem). persze legjobban Pepnek örülnék, de őt valószínűleg úgyse lehet most elhozni Münchenből. Igazság szerint nekem 3 jelöltem lenne 1. Klopp, nagyon jó edző mind taktikai mind mentális téren (szerintem főleg mentálisan), ő szerintem képes lenne rendet tenni a fejekben és be merne vállalni némi stílusváltást is. 2. Rogers, hihetetlen az amit a Liverpoolal csinált idén, pedig nem egy nagyon erős játékos kerete van és mégis hihetetlen jól összerakta ezt a csapatot (a Barca után ők a kedvenceim és nagyon örülök neki h 24 év után reális esélyük van a bajnoki címre), szeret építeni a fiatalokra és nagyon jól tudja motiválni a sztárokat is és nem fél belenyúlni a meccsbe ha az eredmény úgy kívánja. (én őt hoznám). 3. Simeone, őrá is vonatkozik az amit Rogersről írtam h nagyon jó munkát végez az Atleticóval, bár neki egy kicsit erősebb a játékos kerete, de akkor is, képes jó taktikai döntésekre és nagyon jól tudja motiválni a játékosokat.
Lehet itt sok más jó taktikus edzőt mondani, de én úgy látom h nem csak a taktika számít (lásd Tata mert taktikailag ő sem olyan rossz, de képtelen mentálisan felpörgetni a játékosokat), hanem a motiváció is, éppen ezért nagyon jó edző Mourinho is (bár én nagyon de nagyon utálom őt :D ), Pepben ez megvolt csak nagy volt az utolsó években rajta a nyomás (ami leginkább köszönhető a spanyol sajtónak és a balek elnökségnek). épp ezért én ez a három edző közül választanék.
mvik
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.22. 10:03:44

Cesc anno azért igazolt el, mert Xavi és Iniesta is nagyon fiatal volt, és ők jöttek a sorban, nem látta a helyét. Belekényszerítik ebbe a labdatartós hülyeségbe, vagy ami még rosszabb csatárt játszatnak vele. Ő egy irányító játékos, nem lehet beszabni a területét, hogy most na akkor te itt vagy, és ennek passzolsz, de csak semmi kockázat, mert tartanunk kell a labdát.... Ha megkapná Xavi szerepét sokkal jobban játszana mint Xavi most. És igen, nem olyan jó mint Xavi a fénykorában de egy olyan képességű játékos 20 évente egyszer van.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.22. 09:41:42

A Cesc kérdés érdekes. Láttuk az Arsenalban, láttuk, hogy mit nyújtott ott. Nem ügyetlen játékos, aki ott képes volt vezér lenni. Itt viszont nagyon hullámzó - sőt többnyire rossz - kiemelekedő meccse, meg elvétve volt.

Lehet bemagyarázom, de nálam az ok Xavi. Ugye Cesc volt/van kikiáltva a nagy utódnak, aki majd szépen fokozatosan átveszi Xavi helyét. Alapból tudta mikor idejött, hogy ez a szerepe, nem lesz kezdő, max ha rotálnak. Azóta eltelt néhány év, és Xavi még mindig kezdő, Cesc a padon ül, vagy nem az eredeti posztján játszik. Fejben tudja azt, hogy edzők jöttek mentek, de ő nem lett vezér, és nem tudta kiszorítani Xavit. Voltak jobb időszakai, nagy meccsei, amikor nagyon jól játszott, de a következő meccsen nem kezdett mégsem. Azért ez lelkileg megviseli a játékosokat. Összességében viaszont szégen az, hogy egy lassuló, öregedő félben lévő Xavi gyorsabbb, többet fut, hajt, és küzd, mint az utódnak kikiáltott Fabregas.

Szóval véleményem szreint év végén valamelyiknek mennie kell, mert ha megy Xavi, akkor Cecs életre kelhet, kicsit nagyobb szerepet kell neki adni, hogy érezze a bizalmat. Más kérdés, hogy szerény véleményem szerint nem bírná el, és mivel Xavi helyére úgyis hoznának valakit, így rövid időn belül lehet az ő árnyékábe kerülne. A b-terv szerint Cesc-t kéne pénzzé tenni, mert máshol jobban kiteljesedhetne és pénzt is kapnánk érte. És még mielőtt feltenné valaki a kérdést, hogy kit hozzunk a helyére, a válaszom ugyanaz, mint Dani Alves esetében is: olyat aki fut, hajt, akar...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.22. 09:09:21

MessiCesc írta:Én komolyan mondom nem értem ezt a logikát.... Adjuk el Fabregast, és majd Xavira, aki 34 éves építjük a jövő csapatát.... Ja, hogy Cesc a legjobb korban van? #-o
Pontosan ez a baj. Hogy Xavi 34 évesen is jobb mint az a Fabregas, aki elméletileg most éli fénykorát. Ha Fabregasra épül a jövő csapata, akkor nem nézünk szép jövő elé, tudják ezt a kintiek is, a füttyszó és a zsebkendők nem ok nélkül kerültek elő.

Egyébként nem rossz játékos Cesc, mert tényleg képes parádés teljesitményre is, de az nagyon gáz, hogy tavaszi szezonra, mikor legfontosabb meccseket játsszuk, mindig teljesen leereszt.

Ami a legfontosabb különbség kettejük között, hogy Xavi ennyi idősen is mindent belead, és ha nem is megy neki, akkor is tudja hozni a stabil, labdabiztos játékát, ami a csapatunk motorja. Fabregasnak ha nem megy, nem is küzd, és olyankor emberhátrányt jelent a csapatnak, semmi hasznunk nincs belőle.

Talán jövőre egy új edző alatt, egy új rendszerben jobb lehet, de szvsz sosem lesz belőle Xavi méltó utódja. Ahogy Pique sem Puyolé. Egyszerűen bennünk nincs Barca szív, ha lett volna, nem igazolnak el anno. Puyol és Xavi a legnehezebb időkben is kitartott a csapat mellett, akkor is, mikor az Uefa kupás 6. helyért kellett küzdenünk, pedig kérőjük lett volna bőven.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.22. 08:03:02

Én komolyan mondom nem értem ezt a logikát.... Adjuk el Fabregast, és majd Xavira, aki 34 éves építjük a jövő csapatát.... Ja, hogy Cesc a legjobb korban van? #-o
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.22. 05:05:03

Mindenképpen nagy változások előtt állunk. Sokan távozni szeretnének. Ha a FIFA feloldja az átigazolási tilalmat, egy remélhetőleg nagy edzőegyéniség fog új csapatot építeni. Ha meg marad a tilalom, a saját fiatalok előtt tárul kapu és egy évig a cél az, hogy stabil középcsapat legyünk, amely gyűjti a pénzt a tilalom utáni vásárlásokra.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.04.22. 00:12:13

Azért pár dologról nem illik megfeledkezni. Fabregás-t és Xavi-t kár összehasonlítani, mert Cesc elvileg most van a fénykorában, Xavi pedig már elmúlt 34. Xavi normális esetben kiegészítő embernek tökéletes lenne, aki a nagy meccseken már nem, vagy nem végig van a pályán. Tőle már nem is várható el az, ami 4-5 éve elvárható volt - vagy korábban. Iniesta kicsit más tészta, de szerintem nem sokkal maradt le Fabregás-tól az ősszel. Meg Iniesta-nál az őszi teljesítmény egy kis kisiklás volt a tavaszi produkcióját elnézve, míg Fabregás-nál tendencia, hogy tavaszra elfelejt focizni. Egyébként is sokkal lassabb mint amilyen Xavi volt fénykorában és kevésbé labdabiztos is, ami mondjuk Xavi posztján nem épp előny. A hozzállásról pedig annyit, hogy Iniesta-t sokszor ki lehetett emelni amikor rosszul játszott is, hogy nagyon akart, ellenben Cesc-ről ez nem igazán mondható el. A hozzáállásával kapcsolatban még mindig csak Pep-re tudok hagyatkozni... :roll: Piqué-nél dettó. Jó-jó nem pocsék védő, de nincs a top10-ben. A koncentrációs bajok, hozzáállásbeli gondok a pályán pedig nála is ugyanúgy fennállnak. Én egy percig sem gondolkodnék ezen a pároson, ha eladásról és egy magas vételárról lenne szó. Fabregás helyén Kroos, Gündogan, de akár Pogba is sokkal jobb megoldásnak nézne ki. Piqué helyén pedig ha a Thiago Silva/ David Luiz/Hummels/stb. mellett egy Mangala/Musaccio érkezne, akkor celeb úr senkinek sem hiányozna. Persze mérget egy érkező esetén sem lehet rá venni, hogy 100%-osan beválik, de gyengébbek nem lennénk így sem az biztos. Egy Silva- Mangala/Bartra kezdő elég jól hangzana.

Ugyanakkor sajnos ezeken sokáig nem érdemes vitázni, mert valószínűleg egyik semmirekellő sem fog távozni...
Válasz küldése