Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.08. 20:16:22

csababarca írta:pont holnap délután érek haza amerikából .
De jol megy :D

Szerintem megint nyerunk egy ilyen melós jatekkal.
Ha jol emlekszem anno Neymar se kapta meg egyből a kezdotagsagot.
Paulinhot akarom egy kicsit tobbet nezni, nekem van egy olyan érzésem hogy az a pali jó lesz.

Iniesta ne pihenjen, terheljuk csak legalább annyira mint odaát mondjuk Kroost vagy Modricot, mert az még egyszer nem fér bele hogy egy szezon alatt csak 1000 percre képes.
Vagy va tenyleg csak ennyit tudnak mar a térdei akkor mindenkinek jobb ha szögre akasztja a csukát, vagy menjen a Juvéba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.09.08. 20:22:16-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.08. 20:11:17

Kétlem, h a kondijával lenne gond...ami miatt nem kezd, az valszeg az, h 5 passzt nem csinált még meg Messiékkel.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.08. 20:00:04

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Dembelé sokáig nem is edzett, teljesen érthető ha nem akarnák erőltetni és sérülést kockáztatni.
nyilatkozta h folyamatosan edzésben volt. most az mivel másabb ha otthon fut, kondizik, mintha edzésen cicázgat, meg bólyákat kerülget?


sanszos amúgy egy uncsi rakitic, busquets, iniesta - messi, pac, dölöfu kezdő..
Én az otthonedzésről azt olvastam, hogy eljárt futni, de túl meleg volt, úgyhogy abbahagyta :D
De amíg a többieknek válogatott szünet volt, addig neki edzeni kellet, szóval egy félidőt szerintem simán bírna, de nem hinném, hogy kezdene, szerintem a végén kap egy 10-20 percet.

Semedonak nálam egyértelműen a kezdőben a helye, illetve Paulinhot is simán kezdhetne, Rakitic sérült, Ini meg a válogatott meccs után pihenjen csak rá a Juventusra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.08. 19:37:30

Bob_Marley írta:Dembelé sokáig nem is edzett, teljesen érthető ha nem akarnák erőltetni és sérülést kockáztatni.
nyilatkozta h folyamatosan edzésben volt. most az mivel másabb ha otthon fut, kondizik, mintha edzésen cicázgat, meg bólyákat kerülget?


sanszos amúgy egy uncsi rakitic, busquets, iniesta - messi, pac, dölöfu kezdő..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.09.08. 19:35:46

Szerintem megint a Delu Paco Messi sor kezd.Meccshiány sérülés az se lepne meg ha Rakitic se kezdene.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.08. 19:32:37

Dembelé sokáig nem is edzett, teljesen érthető ha nem akarnák erőltetni és sérülést kockáztatni.

Mondandóm lényege arra utalt, hogy a sikert nagyban befolyásolhatja, hogy a védekezés milyen lesz idén és a csapategységnek jót tehet egy újabb kapott gól nélküli mérkőzés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.08. 19:18:34

visca el barca írta:nekem spec az jött le valverde szavaiból h se dembele, se paulinho, se suarez nem fog kezdeni. ha így lesz akkor kb megint azon múlik a 3 pont h messinek mennyire lesz kedve focizni...
már engem fel is húzott ezzel a nyilatkozattal.
érdekes minden más klubban tudnak játszani az új igazolások, csak nálunk van ez a "fiatal", "idő kell", stb maszlagok.


és ha kapunk egy gólt, 5-0nál, akkor az már tragédia, és nem jó alap a jövőre nézve?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.08. 19:18:13

Én arra leszek kíváncsi, hogy megint tudunk-e hozni gólnélküli meccset, az nagyon jó alap lenne a jövőt tekintve, elől majd úgyis bepattan.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.08. 19:14:07

nekem spec az jött le valverde szavaiból h se dembele, se paulinho, se suarez nem fog kezdeni. ha így lesz akkor kb megint azon múlik a 3 pont h messinek mennyire lesz kedve focizni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.08. 18:42:51

pont holnap délután érek haza amerikából 3 hónap után, remélem megajándékoz a csapat egy jó meccsel. és hogy Dembelé kap legalább egy fél órát, de inkább kezdjen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.08. 18:39:12

Samper írta:A válogatott szünet után döcögős meccseket szoktunk játszani. Most sok a vihar, új az edző - különösen megnyugtató volna a 3 pont.
Szerintem is szoros meccs lesz. Messiék nem tudom, hogy milyen állapotban vannak, gondolok a spanyolokra és Messire. Unalmas 1-0-ra számítok. Plusz biztos, hogy szétrúgnak minket. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.08. 18:34:16

A válogatott szünet után döcögős meccseket szoktunk játszani. Most sok a vihar, új az edző - különösen megnyugtató volna a 3 pont.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.08.29. 16:25:20

Cestus írta:https://twitter.com/BarcaSpiral/status/ ... 6411474944

Az Espanyol ellen ott lesz Dembélé és Suárez is. Így azért bőven el kell tudnunk kalapálni őket.

Ha jól alakul a meccs, bedobnám a Palit is, egy ilyen izmozós meccsen lehet keresnivalója. :D
Plusz remélhetőleg Coutinho is. =P~
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.29. 15:59:58

https://twitter.com/BarcaSpiral/status/ ... 6411474944" target="_blank

Az Espanyol ellen ott lesz Dembélé és Suárez is. Így azért bőven el kell tudnunk kalapálni őket.

Ha jól alakul a meccs, bedobnám a Palit is, egy ilyen izmozós meccsen lehet keresnivalója. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.08.29. 15:40:49

Jól jártunk most, hogy papíron egy könnyebb szeptemberrel kezdünk. Nincs lefutott meccs soha, pláne minket ismerve, de előbb fog kisérletezgetni Valverde egy Girona ellen pl, mint egy rangadón. Jól jön most a csapatnak, hogy lesz ideje összeállni, papíron kisebb csapatok ellen. Sorozatban:
Espanyol (o)
Getafe (i)
Eibar (o)
Girona (i)
Las Palmas (o)
És majd a 8. fordulóban jön az Atletico elleni derbi idegenben.

Mikor Zidane került a padra, nekik is jól jött, hogy hozható meccsekkel indított, és kellő önbizalmat tudtak szerezni.

Erőfelmérőnek meg ott lesz majd a Juve. De nekem a bajnokság fontosabb, még ha jó is lenne visszavágni nekik.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.27. 15:08:35

LG írta:Én egyébként Messin is elcsodálkoztam, volt tegnap egy szituáció, mikor sprintelt az ellenfél után, de labda nélkül is lassabb volt, pedig nem hiszem, hogy előtte annyira kifutotta magát, az ő sebessége is kopik elég rendesen.
90. percben, 0-2-nél volt a szitu, szóval vhol megértem, hogy nem szaggatta szét az istrángot...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.27. 14:35:10

visca el barca írta:
recrea írta:Sztem több szó eshet a védekezésről is...
egyelőre én ott sem látok túl nagy előrelépést. tegnap az alves simán lekontrázott minket 4-5x, egy komolyabb csapat ebből 2-t bever. piqué bűn lassú, SR úgyszintén, a kp meg még náluk is lassabb.. ha futásra vagyunk kényszerítve akkor teljesen halott a játékunk. az se véletlen, hogy az elmúlt 4 meccsünkön, kb mindenki a baloldalon támadt, a jobb oldalunk ezerszer sebezhetőbb tempóban mint a bal. ott azért alba meg umtiti tud futni ha kell...
Én is így látom. A Betis ellen még nem is volt akkora gáz, de tegnap az első gólunkig 2 komoly helyzetig is eljutott az Alaves, hátrányból pedig igencsak meleg lett volna pite.

A lassúság tényleg nagy hiányosságunk, félő, hogy a gyors csapatok simán szétfutnak majd minket. Én egyébként Messin is elcsodálkoztam, volt tegnap egy szituáció, mikor sprintelt az ellenfél után, de labda nélkül is lassabb volt, pedig nem hiszem, hogy előtte annyira kifutotta magát, az ő sebessége is kopik elég rendesen.

Semedo és Dembelé jól fog jönni, nekik van sebességük szerencsére. Vidal is gyors, de eddig ebben a szezonban védekezésben és támadásban sem mutatott semmit. :?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.27. 12:40:46

Nagy változást én sem láttam, bár csak a Betis elleni meccset néztem, a tegnapit nem, de a Bilbao agresszív, harcos csapat volt emlékeim szerint, remélem itt is ilyenben gondolkodik Valverde. Mondjuk ehhez mind a 11 játékosnak melóznia kell, amit nem nézek ki jelenleg belőlük.

Nézd, amelyik csapat 60-80%-ban birtokolja a labdát, ott a kontrákat nehezen tudod elkerülni, csírájában kell elfojtani, ahogy a Pep csapat csinálta, illetve faultolni, sárgákat ilyenre is el lehet lőni, nem az olyan ostobaságra, mint Pique. Gyorsak se voltunk soha, nehéz is egy ellentétes mozgást megfutni a kontráknál.

Vagy, amit már évek óta ugatok, át kell adni a teret meg a labdát az ellenfélnek és nekünk kell kontrázni. De, lévén, h a védekezés itt kb. Abidal-Puyol óta nem volt összerakva, ez sem az igazi megoldás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.27. 12:29:27

Yokozuna írta:mindenki Dembelétől vár csodát, akiről nagyrészt azt sem tudtuk pár hete még, hogy világon van
:D elég nagy burokban élhetsz ha nem hallottál róla... mert ha még seriről írod ezt megértem..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.08.27. 12:14:23

Nehézkes meccs volt, egy végig bekkelő gyenge ellenféllel. Már azt hittem, megint hőst csinálunk az ellenfél kapusából, mikor jött Messi szerencsés lövése.
A játék? Lassú, mindenki Messit próbálja megjátszani, nincs egyéni kezdeményezés, még Deulofeu is visszafogott volt. Középpálya elkeserítő, Ini harmat gyenge, kapura nem tudnak lőni.
A védelem nekem jobb Masceranóval, de a középpályára tényleg nincs épkézláb emberünk. Én személy szerint nem hiszek benne, de nem csodálom, hogy mindenki Dembelétől vár csodát, akiről nagyrészt azt sem tudtuk pár hete még, hogy világon van.
Az ő helyzete is könnyebb lenne, ha egy működő csapatba kéne beilleszkednie, nem pedig valamiféle vezéregyéniségként tekintenénk rá. Így aztán nagy lehet a csalódás.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.08.27. 12:01:59

visca el barca írta:
recrea írta:Sztem több szó eshet a védekezésről is...
egyelőre én ott sem látok túl nagy előrelépést. tegnap az alves simán lekontrázott minket 4-5x, egy komolyabb csapat ebből 2-t bever. piqué bűn lassú, SR úgyszintén, a kp meg még náluk is lassabb.. ha futásra vagyunk kényszerítve akkor teljesen halott a játékunk. az se véletlen, hogy az elmúlt 4 meccsünkön, kb mindenki a baloldalon támadt, a jobb oldalunk ezerszer sebezhetőbb tempóban mint a bal. ott azért alba meg umtiti tud futni ha kell...
tényleg nem azért, mert magam is leírtam...de egyszerűen szemet szúró evidencia, hogy a mai focihoz a fizikai alkalmasság elengedhetetlen. az európai topcsapatokban villámgyors, erős, atléták kezelik jól!! a labdát és immáron nem csak egy egy robusztus támadó, hanem két gyors jól cselező szélső is alap kellék lesz -nem is beszélve a beton szilárd védelmekről.
most eltekintenék attól ki NEM felel meg nálunk ezeknek a kritériumoknak.....
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.27. 11:54:19

Első meccsen pont hogy Umtiti helyén ment el párszor a Betis. Szerintem jó az irány, erre a harcosságra van szükség és dara ezerrel. Ennek meglehet a gyümölcse és ezért is tartok Coutinho-tól mert ő ebben keveset fog szerintem vállalni. Minden meccset nyerjünk 2:0ra azt hiszen akkor nagy gond nem lesz. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.27. 11:29:00

recrea írta:Sztem több szó eshet a védekezésről is...
egyelőre én ott sem látok túl nagy előrelépést. tegnap az alves simán lekontrázott minket 4-5x, egy komolyabb csapat ebből 2-t bever. piqué bűn lassú, SR úgyszintén, a kp meg még náluk is lassabb.. ha futásra vagyunk kényszerítve akkor teljesen halott a játékunk. az se véletlen, hogy az elmúlt 4 meccsünkön, kb mindenki a baloldalon támadt, a jobb oldalunk ezerszer sebezhetőbb tempóban mint a bal. ott azért alba meg umtiti tud futni ha kell...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.08.27. 11:28:14

recrea írta:Sztem több szó eshet a védekezésről is...ha a leírtakkal szemben Valverde összerakja a védekezést, akkor megeshet, h egyáltalán nem esünk vissza tavalyhoz képest, akár stabilabbak is leszünk, mégha a támadók összeségében gyengébbek lesznek. Bob szokta írni, és marhára egyetértek, egy jó védekezés alap, és sztem sokkal több önbizalmat ad kapott gól nélkül lehozni a meccset, mint pl 5-2-re nyerni, nyilván nem a 0-0-ról beszélek.

Furán hangzik, de ha egy csapat sok meccset nyer 1-0-ra, az egyrészt nem véletlen, másrészt meg azt jelenti, h baromi stabil az adott csapat. Megnéznék egy olyan statot az elmúlt 20 évből, h mennyi volt a legtöbb meccs egymás után, amit kapott gól nélkül hoztunk le...talán tavalyelőtt kezdtük 4-5 meccsel a bajnokságot. De amióta én követem a Barcát, mindig is rengeteg bohóc gólokat kaptunk.
Az mondjuk elég sokat segítene a védekezésen, ha Piqué nem képzelné magát csatárnak :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.27. 11:24:02

recrea írta:Sztem több szó eshet a védekezésről is...ha a leírtakkal szemben Valverde összerakja a védekezést, akkor megeshet, h egyáltalán nem esünk vissza tavalyhoz képest, akár stabilabbak is leszünk, mégha a támadók összeségében gyengébbek lesznek. Bob szokta írni, és marhára egyetértek, egy jó védekezés alap, és sztem sokkal több önbizalmat ad kapott gól nélkül lehozni a meccset, mint pl 5-2-re nyerni, nyilván nem a 0-0-ról beszélek.

Furán hangzik, de ha egy csapat sok meccset nyer 1-0-ra, az egyrészt nem véletlen, másrészt meg azt jelenti, h baromi stabil az adott csapat. Megnéznék egy olyan statot az elmúlt 20 évből, h mennyi volt a legtöbb meccs egymás után, amit kapott gól nélkül hoztunk le...talán tavalyelőtt kezdtük 4-5 meccsel a bajnokságot. De amióta én követem a Barcát, mindig is rengeteg bohóc gólokat kaptunk.
Ráadásul ha a hátsó alakzat magabiztosabb, akkor elöl is nagyobb lesz az önbizalom, és jobban mernek támadni, nagyobb eséllyel mernek bevetni 1-2 kockázatosabb húzást úgy, hogy nem kell félni hogy minden eladott labda az egyenlő lesz a bekapott góllal.

Amúgy meg egészséges önbizalommal kell pumpálni a csapatba, és hajtani hogy gyorsabb tempóban, és arra hogy egyéni kvalitásokból is éljenek, mert jelenleg a saját stílusunk szellemének a rabjai vagyunk.
Megkapják a labdát, és ahelyett hogy megindulnának ezerrel, esetleg dribliznének egyet, vagy megtolnák, ezzel átjátszva 1-2 játékost, inkább rögtön kizárólag a passzolási lehetőséget látják és nem mernek kockáztatni, ezzel tempót és lehetőséget veszítve.
Válasz küldése