Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.10. 19:58:32

Helyes,Denis a kezdőben. Gondolom inkább ő lesz a bal szélső,Paula meg majd feltűnik mindenhol.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.10. 19:56:36

palesz77 írta:Barcelona lineup: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Jordi Alba, Busquets, Rakitic, Denis Suarez, Paulinho, Luis Suárez, Messi
Jó kezdő, egyedül azt nem értem hogy miért nem Semedo kezd.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.10. 19:39:58

Barcelona lineup: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Jordi Alba, Busquets, Rakitic, Denis Suarez, Paulinho, Luis Suárez, Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.10. 18:20:41

palesz77 írta:Nem akarok nagyon beleszólni, de eddig nem te is azt mondtad, hogy a védelmünk közel sem olyan jó, mint ahogy a statok mutatják?
én a védelmet annyira nem, inkább a támadójátékot fikáztam eddig
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.10. 17:07:57

Nagyon kemény meccs lesz, brutális terepen, utoljára a Villarreal stadionjában a 2015-ös triplázó csapattal sikerült nyerni, és akkor is kínkeservesen, egy 82. percben lőtt Sandro góllal.

Nagyon kéne hogy behúzzuk, mielőtt a RM és Valencia még jobban vérszemet kap, hogy mi sorra hullajtjuk a pontokat.

csababarca: Nem látom olyan vészesen a dolgokat mint te az előbbi hozzászólásokban, de az utolsó hozzászólásodban leírtakat nagyon adom.

Messi hamis biztonságérzetet ad a vezetőségnek is, és ahelyett hogy gőzerővel megoldották volna már azt, hogy egy csúcs KP-t össze rakjanak, amivel Messit és társait a lehető legjobban ki lehet szolgálni, ehhez képest ellazulták, és legyintettek a dologra akkor is ha csak Messin múlt folyamatosan az eredmény.

Már a tendencia a 2014-15-ös szezonban is látható volt, Messi régebben is vissza járt, de valószínű nem ok nélkül döntött úgy, hogy a meccsek nagy részében már a KP-n fog játszani, mivel folyamatosan esett vissza a középpályás játékunk, de annyit tettek, hogy Ardákat, Gomeseket hoztak főként, megvárva hogy Iniesta 80%-ban teljesen kiöregedjen utód nélkül, aztán meg ment a kapkodás hogy hirtelen kéne egy olyan játékos aki a világ egyik, ha nem a legjobb KP-s duóját helyettesíteni tudja.

Ezért tartunk jelenleg itt.
Ennek tekintetében én teljesen elégedett vagyok Valverde munkásságában eddig, sokat köszönhetünk neki, kihozza a maxot a keretből, de a csapat alakításával nem vagyok elégedett.
Ha ilyen jól össze rakta a jelenlegi állományból ezt a csapatot, akkor hol tartanánk most, ha a kívánt igazolások is befutottak volna?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.12.10. 16:33:14

Nem értek egyet, mert nagyon is csapatként működünk és valóban hozzájön a jó kapus teljesítmény, de az ilyen kevés gól az nem szerencse kérdése. És erre lehet alapozni és még is van az eredménye. Én egy iksszel se lennék ma csalódott, nem 1-1 meccsben kell gondolkozni, meg ki hány pont. Itt még el se kezdődött az idény már volt, aki kategórikusan kijelentette nem nyerünk semmit. Közhely, de csak a következő meccsre kell figyelni és magunkra. Gyűjtögetni a pontokat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.10. 16:17:05

palesz77 írta:
visca el barca írta:simán. meg lett mondva h nulla védelmünk. elég csak a kapott gólok számát megnézni.
Nem akarok nagyon beleszólni, de eddig nem te is azt mondtad, hogy a védelmünk közel sem olyan jó, mint ahogy a statok mutatják?
jah, én is így emlékszem, ezért se értem a belém állását.

Palesz,
masszívak vagyunk, okés, de le is írtad nézhetetlenek a meccseink nagyrészt.
én mint szurkoló nem erre vágyom, hanem arra hogy 90 percet szórakozzak. és idén nem volt olyan meccs amin szórakozni tudtam volna. pont a múltheti celta elleni lehetett volna ilyen, ha nem vagyunk a kapu előtt lúzerek.

plusz nálam óriási hiba, hogy a szubjektív véleményem szerinti világ legjobbja itt van nálunk és nincsenek kihasználva a képességei. szó szerint teng-leng a pályán. miért?
Mert ad1: nincs előtt olyan támadósor, akik az általa kreált százas ziccereket berúgnák.
ad2: nincs mögötte olyan kp, akik képesek őt helyzetbe hozni, illetve levenni a terhet a hátáról, hogy előrébb játszhasson és arra koncentrálhatna,ami a dolga lenne.

Bármelyik teljesülne, már előrébb tartanánk játékban. Nekem ez nagyon szúrja a szemem, nézd meg a realt (igen, veb dicshimnusz kezdődik a realról, fordulj el) ott rájöttek, hogy mi Ronaldo erőssége, és mire lehet használni. Felépítettek mögé egy brutálisan masszív, de egyben kreatív kpt, és semmi dolga a portugálnak, csak hogy várja a jobbnál jobb labdákat.

Nem azt mondom hogy toljuk fel Messit, mert felesleges, nem adna neki senki labdát, mert nem képes rá senki a csapatból, de akkor miért nem orvosoltuk ezt a problémát?
Már tavaly is látszott, hogy Neymar az, aki képes védelmeket megbontani, és MEssit is kiszolgálni, erre nem léptünk.
Hiba, és emiatt nincs játékunk.

De ott a másik része, hogy akkor ha a kp-t nem tudjuk ilyen szintre eljuttatni, akkor meg a támadósorban csináljunk valamit, mert vicc amit művelnek elől. Dembele segíthet, de Suáreznél jönnek elő a nevetségesnél nevetségesebb indokok, hogy jaj most balszélsőt játszik (nem, sose játszott azt), vagy hogy sérült...persze.

Én ebben látom a csapat rosszabb játékát, hogy a legjobbunkkal nem tudunk mit kezdeni, mert ha kp-ra rakod elől vagyunk gyengék, ha előre rakod, akkor helyzetek nem lesznek, mert nem jut el odáig a labda.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.10. 16:03:00

Legutóbb kétszer ikszeltunk itt amugy, nem olyan könnyű terep ez.
Annyira rosszak idén nem vagyunk, a BLben a csoportelsőség es az elso helyünk a bajnoksagba önmagáért beszél, de azért azt vicces volt olvasni hogy veb próbálta meggyőzni csababarcát hogy legyen pozitiv. :D

Szerintem nyerunk de tenni kell érte.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.10. 15:54:05

visca el barca írta:simán. meg lett mondva h nulla védelmünk. elég csak a kapott gólok számát megnézni.
Nem akarok nagyon beleszólni, de eddig nem te is azt mondtad, hogy a védelmünk közel sem olyan jó, mint ahogy a statok mutatják?
csababarca írta:nulla koncepció, se védekezni nem tudunk, se támadni, romokban van minden, sok jóra nem számítok.
Az mondjuk szerintem nem igaz, hogy nulla koncepció van. Valverde Barcájáról sok dolgot lehet mondani, de hogy taktikailag nulla lenne azt szerintem nem. Az utóbbi hetekben mondjuk a második félidőkre már valamiért elfogyunk, de a váz alapból pont erős ebben a csapatban. Elől vannak gondok, amik meg javarészt az emberi tényezőn múlnak már szerintem. Ha Dembélé már beépült volna, és Suárez nem a kertész ikertesóját küldené a pályára, hanem saját magát, mint profi focista, lényegesen jobban nézne ki a támadásépítésünk. Nem is beszélve arról, ha Inin kívül nem Busi lenne az egyedül, aki mélységből tud adni a csapatnak. Rakitic pislákolt múltkor valamit, Paulinho meg gólveszélyes gyerek, de szerintem értitek, hogy mire gondolok itt.

Nekem még bőven van bizalmam, mert ugyan kegyetlen rosszak a meccseink sokszor, de Valverde körülményei se a legjobbak. Lehetne nyilván mutatósabb a játék, de pálcát én speciel akkor török majd csak felette, ha már egy fullos kerettel is ennyire telik tőlünk majd.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.12.10. 15:46:50

rikko írta:Mondjuk, ha az utolsó két meccsünkön megadják a 2 gólt, akkor itt most senki sem nyavalyogna.
he! en mar a legutobbi ket pontvesztes elott is nyavalyogtam :D

amugy a vedelemmel szerintem sincs semmi problema, marmint ha a vedelem alatt a vedekezesunk megszervezeset ertjuk, amiben szinte az egesz csapat benne van. rohadt masszivak vagyunk. plusz peldaul a regi gyengesegunkbol - a pontrugasokbol - se tudom mikor volt utoljara problemank (talan a sevilla ellen), jelenleg termeszetesnek tunik, de korabban folyamatosan kaptuk be oket.

persze ha vedelem alatt annak a negy plusz egy embernek az egyeni teljesitmenyet ertjuk, akkor semedoval es piquevel tenyleg vannak problemak.

na mindegy, denist szeretnek a kezdobe de valoszinuleg pau, busi, raketa lesz megint megtamogatva egy gomessel.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.10. 15:22:39

visca el barca írta:
simán. meg lett mondva h nulla védelmünk. elég csak a kapott gólok számát megnézni.
húú de szellemes.
attól még lehet gyenge a védelem, aki látja is a játékunkat, nem csak néz ki a fejéből a meccseinken, az tudja.
recrea írta:Remélem is, h este 11-kor visszajössz mea culpázni :D
én itt leszek, ha van miért dícsérni a csapatot, akkor dícsérem is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.10. 15:14:30

Remélem is, h este 11-kor visszajössz mea culpázni :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.10. 15:03:23

recrea írta:Pluszban a Villareal szárnyal és általában gólokkal vernek minket...ja, nem.
simán. meg lett mondva h nulla védelmünk. elég csak a kapott gólok számát megnézni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.10. 14:48:03

recrea írta: Pluszban a Villareal szárnyal és általában gólokkal vernek minket...ja, nem.

Ez a Valverde csapat nem a késbe szaladós csapat, de lehet, h csak nekem jött ez le így.
nehéz terep szerintem.
nyilván eddig nem szaladtunk bele a késbe, most se kívánom, de nem lepne meg.

miután ma ennyit mérgelődtem, nyerünk simán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.10. 14:40:05

csababarca írta:nem lepődnék meg ha ma beleszaladnánk a késbe, és majd Madridba majd jelentéktelen előnnyel mennénk.
a múlt heti itthoni égés után, az eddigi leggyengébb produkciót nyújtó ellenfelünket sem tudtuk megverni, halál ciki.

nulla koncepció, se védekezni nem tudunk, se támadni, romokban van minden, sok jóra nem számítok.
Pluszban a Villareal szárnyal és általában gólokkal vernek minket...ja, nem.

Ez a Valverde csapat nem a késbe szaladós csapat, de lehet, h csak nekem jött ez le így.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.10. 11:47:06

Mondjuk, ha az utolsó két meccsünkön megadják a 2 gólt, akkor itt most senki sem nyavalyogna.
Tény a támadószekció nem működik rendesen, de ezzel sem az a gond, hogy tanácstalanok vagyunk, mert a helyzeteink megvannak. A gond a befejezéssekkel van és nem is kicsi. Ha ezen tudunk javítani, akkor bárhova odaérhetünk és akár 3 kupás évünk is lehet. Ha Dembelé is hozza azt amit várunk tőle, akkor nagy esélyekkel ugrunk bele a tavaszba.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.10. 11:12:47

Stalkyard írta:
Nulla koncepció? Pont ez Valverde fő erénye LE-hez képest, hogy végre van érezhető taktika, elképzelés a csapat mögött, még ha ez sokaknak (köztük nekem is) nem igazán tetszik eddig.

Támadójáték eddig tényleg nem volt, de pont a Celta ellen nagyon is látszódott a fejlődés, csak megint bohócok voltak a ziccerek közben. Ahogy mondtad, 5-6 gólt kellett volna verni, és meg is voltak rá a ziccerek.

Nem tudunk védekezni. Kb csak azt tudunk idén. :D :D Ebből a múltkori meccsből kár kiindulni, az egyetlen kivétel eddig a szezonban, ahol nem voltunk hátul stabilak, ráadásul olyan pechünk volt ami ritka.
védekezésben ne induljunk ki ebből a meccsből, de támadásban igen?

szerintem a védekezés sem volt annyira rendben eddig sem, csak TS extrát hoz, támadás meg Messin áll vagy bukik.
Ma még Iniesta sem lesz, akit divat szidni itt újonnan, meg trendi, csak a kpn ő az egyetlen ember aki megver 1v1ben embereket néha.

mindegy, nyerhetünk simán is, benne van az is.
de finoman szólva se egyértelmű a helyzet, és a döntetlennel sem leszünk beljebb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.10. 11:02:29

csababarca írta: nulla koncepció, se védekezni nem tudunk, se támadni, romokban van minden, sok jóra nem számítok.
Ezzel így nagyon nem értek egyet.

Nulla koncepció? Pont ez Valverde fő erénye LE-hez képest, hogy végre van érezhető taktika, elképzelés a csapat mögött, még ha ez sokaknak (köztük nekem is) nem igazán tetszik eddig.

Támadójáték eddig tényleg nem volt, de pont a Celta ellen nagyon is látszódott a fejlődés, csak megint bohócok voltak a ziccerek közben. Ahogy mondtad, 5-6 gólt kellett volna verni, és meg is voltak rá a ziccerek.

Nem tudunk védekezni. Kb csak azt tudunk idén. :D :D Ebből a múltkori meccsből kár kiindulni, az egyetlen kivétel eddig a szezonban, ahol nem voltunk hátul stabilak, ráadásul olyan pechünk volt ami ritka.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.10. 10:32:04

visca el barca írta:mondjuk azt sem tudom, h ki volt az a halálgyenge ellenfelünk a celta óta akit nem tudtunk megverni és halál ciki
a celta. az volt múlthéten.
5-6 góllal kellett volna nyerni, ehelyett benyeltünk két nevetséges gólt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.10. 10:26:45

Hajtást és gólokat várok. Nagyon nem szeretném, hogy pontokat veszítsünk. Igaz, hogy vannak sérültjeink, de az ellenfélnél is vannak hiányzó, Bacca például.
Suarez az utolsó 2 meccsen javuló tendenciát mutat, remélhetőleg nem bénázza el a mai meccset és gólt/gólokat is szerez.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.10. 10:23:14

mondjuk azt sem tudom, h ki volt az a halálgyenge ellenfelünk a celta óta akit nem tudtunk megverni és halál ciki
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.10. 10:09:04

Könnyű meccseket sosem játszunk ezen a pályán,de nekik is vannak hiányzóik,illetve remélem most jobb lesz a helyzetkihasználásunk. ja és zsinórban harmadjára csak nem vesznek el egy gólt,mert akkor többet nem nézek bajnokit :D 0-2 a tippem. Én egyébként simán beraknám Denist Ini helyére,jól tolta mostanában. De úgy is Busi,Rakitic,Paula lesz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.10. 10:03:45

Nem értem ezeket a jajjveszékeléseket, amik egy mai síma vereség után még csak-csak érthetőek lennének. De honnan veszitek, hogy erre kellene számítani?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.10. 09:59:45

visca el barca írta:
sőt az is lehet, hogy esetleges mai pontvesztéssel lecsúszunk a kiesőzónába és utána már kapálózhatunk a bentmaradásért #-o
igen, pontosan szóról szóra ezeket írtam le =D>

jó, hogy itt csak te lehetsz pesszimista, és szidhatsz mindenkit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.10. 09:58:33

csababarca írta:nulla koncepció, se védekezni nem tudunk, se támadni, romokban van minden, sok jóra nem számítok.
sőt az is lehet, hogy esetleges mai pontvesztéssel lecsúszunk a kiesőzónába és utána már kapálózhatunk a bentmaradásért #-o
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése