Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.12.24. 09:10:58

Persze nagyon örülök, de a bajnokság még nem dölt el, csak nagyon jó helyzetben vagyunk. Ne feledjük, még a bajnokság felénél sem vagyunk és nagy az előny. De ha fél bajnokság alatt ekkora elönyt lehet szerezni, akkor a másik fél is behozhatja. Elméletben. Még nem voltunk gödörben.
Az jobb csapatok tavasszal mind hozzánk jönnek, a Sevilla kivételével ami jó. Dembelével bővülünk és remélem a téli igazolások jól sikerülnek. Egy dolog aggaszt-már egyszer irtam-kicsi sok a 30 éves vagy a fölötti játékos. Az egész tegnapi kp. sor, a két belső védő, de Messz és Suarez
is. Ezért örültem a nyári fiataloknak, de Semedón kivül mind melléfogás lett.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.24. 08:50:48

Rinku írta: Muszáj beleszólnom, kolléga, de durva estéid lehetnek. :D :D

Ha valaki azt mondja a Szuperkupa után, hogy 3:0-al jövünk el Madridból meg nettó 11 pont előnnyel, + Vermaelen és Paulinho hathatós közreműködésével, ráhívtam volna a rendőrséget nyílt, fényes nappali narkotikum használatért. Még mindig nem tudom egyébként, hogy így most mi is történik. Valami egészen szürreális élmény ez a teljes ősz, olyan béndzsának tűntünk, meg tűnünk is első ránézésra, azt tessék mi van itt. :o :)

Adom, hogy nagyon gáznak tűnik ez a Barca főleg a csúcsra járatott Pep teamhez képest, de mint látjuk ez is működik. Arról nem is beszélve, hogy Zidane a Real sikereit még ennél is nézhetetlenebb focival hozta. Beadások, egy-egy pontrúgás és vége. Ezt kiismerték az ellenfelek és csak amiatt tudtak nyerni meccseket, mert volt minőségi különbség. Most is volt némi, de szerencsére Busquets és Ini is nagyon összekapta magát a félidőben. Azért a Kroos,Casemiro,Kovacic,Modric kp nagyon ütős. Mi szépen bealtattuk őket, ők meg lenyelték az utolsó cseppjét is.... kijárt már nekik egy pofon. Nagyon bízom benne, hogy semmi komoly csatárt nem tudnak igazolni és ZZ marad náluk a padon. Egyszerűen nem tud megújulni a tag és mindenki kívülről fujja már ki mit merre. A nagy tehetség Asensio is úgy el van tűnve hónapok óta, hogy nálun még Denis is jobbat produkál. CR és Benz meg külön paródia. Én ott már biztos voltam, hogy nem lesz gáz CR-el, amikor a 15 perc környékén már csapkodott mint egy naposcsirke....

Egyébként Verma ha tudja hozni ezt a szintet és nem sérül le, akkor Costas bőven elég, nem kell hátra igazolni. Masch-t sajnálom, nagy kedvenc a kisfőnök, de ez már csak ilyen.
Dembelén agyaltam, miképp is lehetne ő hasznunkra. Hát egyértelmű, hogy ő kontráknál kegyetlen fegyver lesz. Ha tegnap Gomes helyett ő játszik, akkor az 2 gól kb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.12.24. 08:38:44

ahogy írtam a meccs előtt engem nagyon befolyásolt a két legutóbbi vereségünk és most így utólag is eszembe jut, mi lehetett a nagy különbség? jó néhányat persze felsoroltak itt nekem előzetesen, de azt hiszem a legfontosabbnak a mentális erő bizonyult! erre a legszembetűnőbb példa Pique ! ott az öngóllal padlóra küldte magát is és a csapatot is itt pedig a becsvágy és a bizonyítási vágy az egekbe emelte.
többen is írják de igaz: a Real vesztében az egyik döntő tényező , hogy nem voltak képesek bepasszírozni azt a (legalább) egy gólt ami viszont nekik adott volna egy plusz erőt !
általában azt mondjátok, hogy jól döntött Zidane Isco kihagyásával én így utólag azt gondolom hogy nagyot hibázott! nagy valószínűséggel ha ő a pályán van az elsőben más eredmény születik.
ez persze fikció, mint minden olyan kezdetű dolog, hogy mi lett volna ha...?!
az nekem is beugrott, hogy a sok balf...újságíró most láthatta egy pályán egy időben, hogy kinek kellett volna adni az aranylabdát!!
Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.24. 07:00:11

Ez a győzelem nagyon nem adta magát, de baromira örülök és bár sok klasszikust láttam, még mindig meg lep. Közhely, de ezek a meccsek tényleg megjósolhatatlanok. Az első félidőben nagyon odatette magát a Madrid és ez vissza is ütött a mf-ben. Talán Varan nyilatkozta, hogy elfáradtak. Mondjuk azt a nyomást, amit 30 percig tartott a Madrid nem is lehetett végig bírni, így ahogy telt az idő látszott, hogy mi is oda fogunk kerülni a kapu elé. Ahogy Paula odakerült és kapásból rázúdította még az első félidőben Leo gyönyörű emelését az nem volt semmi. A mf-ben mikor a kp-juk már eléggé szétszórt és lassú volt, akkor már lehetett érezni, hogy mi játszunk és jöttek a helyzetek és a gólok is. Stegen, Pique, Rakéta, Paula, SR, Verma, Inijól játszottak, de nálam a MOM Leo volt. Jobbnál jobb labdákat adott és ugyan gólhelyzetbe csak egyszer került, de annyira jól szolgált ki, hogy a társainak "csak" be kellett volna lőniük. Most látszott a különbség igazán a két sztár között. Míg Roncinak volt két helyzete, amiből az egyiket Stegen fogta, a másiknál meg akkora lyukat rúgott, hogy még most is keresi a lábát a lelátón, addig Leo szó szerint irányított és helyzeteket teremtett a társainak. Szóval Gratula a csapatnak és Valverdenek. Persze most kell a földön maradnunk és nem elszállni magunktól, mert ez még egyáltalán nincsen lefutva, de alapnak nagyon jó a következő körhöz.
Visca Barca!
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.12.23. 23:28:52

Atalanta írta:Ez egy fantasztikus este volt, mindenki hozzátett valamit a sikerhez igazi csapatjátékot nyujtott a Barca, különösen Pique és Verma hozta a stabilitást a nagy nyomással szemben. Várjuk már Dembelét is, akkor még jobbak lehetünk!
Várjuk a diszsorfalat !
Muszáj beleszólnom, kolléga, de durva estéid lehetnek. :D :D

Ha valaki azt mondja a Szuperkupa után, hogy 3:0-al jövünk el Madridból meg nettó 11 pont előnnyel, + Vermaelen és Paulinho hathatós közreműködésével, ráhívtam volna a rendőrséget nyílt, fényes nappali narkotikum használatért. Még mindig nem tudom egyébként, hogy így most mi is történik. Valami egészen szürreális élmény ez a teljes ősz, olyan béndzsának tűntünk, meg tűnünk is első ránézésra, azt tessék mi van itt. :o :)
Football, bloody hell. /SAF/
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2017.12.23. 23:21:20

Ez egy fantasztikus este volt, mindenki hozzátett valamit a sikerhez igazi csapatjátékot nyujtott a Barca, különösen Pique és Verma hozta a stabilitást a nagy nyomással szemben. Várjuk már Dembelét is, akkor még jobbak lehetünk!
Várjuk a diszsorfalat !
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.12.23. 23:17:14

Huha...hát gratulálok a csapatnak!Őszintén megmondom, most nem hittem volna, hogy nyerni tudunk, pláne nem ilyen különbséggel. A meccs előtt egy dögunalmas 0-0-ával kiegyeztem volna, de jobb volt ez így! :-)
A kezdők kapcsán EV nem lepett meg, a várható kezdőt küldte fel a pályára.
Zizu viszont meglepett. Se Bale, se Isco, Kova be Case mellé Messi semlegesítésére. Bátor, de racionális döntés volt részéről, ami az első félidőben működött is. Nem találtuk az ellenszert a Real játékára, sok volt az eladott labda, a céltalan vagy pontatlan felívelés. A Real jól játszott, de támadásba ők sem tudtak nagyot dobbantani, és összességében ha jól rémlik 2-2 helyzet volt mindkét oldalon az első játékrészben. Nálunk ugye a lesajnál Paulinho Messi 2 passza után jelentett veszélyt, míg odaát volt egy Cr luft, illetve egy ugyancsak Cr lövés, ahol ha visszapasszol, akkor rosszabbul járunk. Ja meg persze Benzema kapufája, ahol mákunk volt.
Félidőben gondolkodtam, hogy EV mit mondhat a srácoknak, és mit mondhat Messinek. Nekem az jutott eszembe - és lehet kicsit túl is dimenzionálom a dolgot - hogy Messi altatósabb játéka kicsit a madrid taktikájának szólt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha akarta volna, akkor leszivatja Kovát meg Caset is, hanem mintha spórolt volna az energiával és kicsit kivonta magát a játékból. Ahogy én gondoltam a Realnak az X kevés lett volna, szóval a 60. perc körül cserélt volna Zizu és vélhetően kockáztatott is volna, és lekapta volna a kettő vkp-ből az egyiket, és én úgy gondoltam EV azt tanácsolja Messinek, hogy majd akkor robbantson, mert nagyobb területe lesz. Nem tudom mit mondott, de az biztos, hogy ennél többet, mert egy extra motivált, jobban pörgő csapatot láthattunk a második félidőben.
Egy mintaszerű támadás után megszereztük a vezetést. Csoda volt, ahogy Busi beültette Kroost és tökéletesen szöktette Rakiticet, ahogy Rakitic levált Modricról és vezette a labdát, ahogy Messi tett egy lépést, hogy kova mellette maradjon ne lépjen ki a horvátra, SR centerezése, Suarez lövése. Mintaszerű és gyönyörű volt! Onnan kicsit magabiztosabbak lettünk, és jött a második is. Ott ahogy Messi ugyancsak Keylor mellett lepasszolta Suareznek, aki a kapufát találta el. Szép volt nagyon. Carvahal szerencsénkre beleütött, így 10 ember ellen könnyebb dolgunk volt. A harmadiknál Messi labdamentése (ami ugyan kint volt), ahogy cipőjét hátrahagyva megindult, és visszatette, Vidal lövése pedig bedöcögött. Vidal góljának örülök...én őt és Pacot nagyon kedvelem. Náluk látom az alázatot, azt ahogy tisztelik a mezt amiben játszanak és alárendelik magukat a csapatnak. Sajnos sok cserénkről ez nem mondható el...
Mindenki jól játszott ma, még a cserék is, bár azért Gomes megint 2 ziccert tudott hibázni, de nem veszem most elő. Én három embert emelnék ki. SR, aki hihetetlen megint mit hozott le, Messi, aki nem ember és beárazta ismét Cr-t, és Piquét, aki nálam a meccs embere volt! Minden labda kijött róla, küzdött, hajtott, hiba nélkül játszott! Le a kalappal. Ez tőle 10 pont volt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nagyatyesz 2017.12.23. 23:26:34-kor.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.23. 22:58:16

Vakmacska írta:
Rivaldo11 írta: Ronaldo meg igazi aranyzsugáshoz, "mindenidőklegjobbjához" mérten nyomta. :lol:
Igazi kiégett celeb.
Vajon a heréit mikor fogja kivasaltatni? :D
Minek? Úgysem használja. :twisted:
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2017.12.23. 21:52:58

Hatalmas gratuláció jár a csapatnak a szezon eddigi meccseiért! =D> Nem egészen féltávnál 9 pontos előny a másodikkal szemben. Köszönöm srácok!

Békés, boldog karácsonyt mindenkinek!

We Wish You a MESSI Christmas .... :mrgreen:

+ :?: A szavazásnál miért nem lehet Paulinhora szavazni?
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2017.12.23. 20:41:18

Feliz Navidad!

Nagyon megérdemelt győzelem volt ez! Rettenetesen boldog vagyok, hogy az őszi találkozás óta sikerült szintet lépnünk. Valverde pedig igazán jó szakember, mert ebből a keretből is ki tudja hozni a maximumot. Le a kalappal, és nagyon szépen köszönöm a szép karácsonyi ajándékot!

Visca el Barca!
Szuszimester
bzozo78
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.10.06. 15:36:22

2017.12.23. 20:18:52

Visca barca!!
Ez egy szép karácsonyi ajándék volt!!
Remélem lesz folytatása!!

Kellemes ünnepeket mindenkinek :D :D :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.23. 19:52:13

Előzetesen abban bíztam, hogy Valverde le fogja meccselni Zidane-t, és úgy tűnik ez be is jött. A második félidőben nem tudom hogy mi, de valami megváltozott, teljesen másik Barcelona jött ki.

Abban is bíztam, hogy szokás szerint valamelyik ősmadridista példakép elkattan agyilag, Carvajal és Ramos hozta is magát szerencsére, apró szépséghiba, hogy utóbbi most pályán maradhatott.

Kétség sem férhet a győzelemhez, mi bevertük a ziccereket (meg mellé kihagytunk a másodikban egy rakást), ők az elsőben nem, nem kaptunk meg egy jogos büntetőt, nem nagyon van kérdés szerintem. Férfimunka volt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.23. 19:42:22

Hatalmas grat a srácoknak, Valverde nagyon taktikusan küldte fel a csapatot. Első félidőben abszolút a biztonság volt a cél, hogy megőrizzük a 11 pontot, így akár az X is jó volt. A 2. félidőben aztán szétszedtük ezt a nagyképű brigádot. Csak azt sajnálom - látva a 2. félidei játékot és a helyzeteket - hogy nem lett meg a 4. gól. Megköszönhetik Gomesnek, meg Navasnak pl. Semedo 100%-os helyzeténél.
Ronaldo meg igazi aranylabdásként, világ legjobbjaként játszott. :D Néhány bohóc csel, meg 1-2 megindulás az első félidőben. :lol:
Azért az nagyon gáz lehet madridista szemmel, hogy a Bernabeuban percekig ráérősen gurigázik hátul a Barca és meg sem próbálják megtámadni őket, csak várnak szépen... :)
Nem volt gála, de nagyon látható volt a különbség a két csapat között!!!
Remélem, aki CR-re szavazott az Aranylaszti szavazáson, most erősen elgondolkodik rajta, hogy nem csak azt a 3 tavaszi Real meccset kellett volna megnéznie... :evil:
Köszönjük, Boldog Karácsonyt! :)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.12.23. 19:22:43

Rivaldo11 írta: Ronaldo meg igazi aranyzsugáshoz, "mindenidőklegjobbjához" mérten nyomta. :lol:
Igazi kiégett celeb.
Vajon a heréit mikor fogja kivasaltatni? :D
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.23. 19:02:15

Most olvastam v.hol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mekkora trollkodás lett volna, ha a meccs után Messiék szépen felsorakoznak és tapssal búcsúztatják a Real ? :D :lol: :lol: :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.23. 19:01:08

Pavel írta:Nekem valahogy sohasem jön át, de ha az akkor megkövetem.
a camp nouban kérte meg a barátnője kezét. ez a madridistákra nem jellemző :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.23. 18:38:05

visca el barca írta:
Pavel írta:Nagy grat a csapatnak.
Ma nagybetűs CSAPAT volt a Barca. Nem volt kilógó ember.
+ Valaki küldjön már Farkas Norbinak egy kis bejglit, hátha visszatér a kedve. :lol:
farkas norbi barcelona szurkolo nem hiszem h szomoru lenne
Nekem valahogy sohasem jön át, de ha az akkor megkövetem.
Ja, a bejgli akkor is jár neki. :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.23. 18:26:18

Valverde mesteri taktikája nagyon lt ma. Nekem is elszállt az agyam szünetben, hogy ez mi? De aztán egyértelmüvé vált, hogy ez izony a taktika része volt. Iskolajáték volt a 2. 45 percben. Ronaldo meg igazi aranyzsugáshoz, "mindenidőklegjobbjához" mérten nyomta. :lol:
Igazi kiégett celeb.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.23. 18:15:25

9 ponttal megyünk, kellemes ünnepeket mindenkinek! :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.23. 18:12:56

visca el barca írta:
Pavel írta:Nagy grat a csapatnak.
Ma nagybetűs CSAPAT volt a Barca. Nem volt kilógó ember.
+ Valaki küldjön már Farkas Norbinak egy kis bejglit, hátha visszatér a kedve. :lol:
farkas norbi barcelona szurkolo nem hiszem h szomoru lenne
Paulinho első helyzeténél azon röhögtem, hogy akkorát ordított, hogy majdnem szétment a mikrofon. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.23. 17:32:12

Pavel írta:Nagy grat a csapatnak.
Ma nagybetűs CSAPAT volt a Barca. Nem volt kilógó ember.
+ Valaki küldjön már Farkas Norbinak egy kis bejglit, hátha visszatér a kedve. :lol:
farkas norbi barcelona szurkolo nem hiszem h szomoru lenne
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.23. 17:23:26

Nagy grat a csapatnak.
Ma nagybetűs CSAPAT volt a Barca. Nem volt kilógó ember.
+ Valaki küldjön már Farkas Norbinak egy kis bejglit, hátha visszatér a kedve. :lol:
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.12.23. 16:55:03

Nagyon nagy gratula a csapatnak. Sajnos rengeteg dolgom volt és nem volt időm nézni néha rápillantottam piros lámpánál az állásra. Látom 0-0 félidőben. Majd legközelebb miután újra volt egy kis időm, látom 0-3 :D Legjobb Karácsonyi ajándék.
Csak is Puyol
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.23. 16:29:29

Ott úgy kellett volna csinálnia, ahogy tette Verma Modriccal.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15472
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.23. 16:14:22

visca el barca írta:
csababarca írta:Érdemes visszanézni, ahogy nem a labdásra megy, pedig közelebb volt Rakétához, hanem pánikolva hátranézett Messire és ment vele. Ott kinyílt a pálya.
ha kivált rakiticre, akkor meg messi maradt volna tök üresen, én annál a gólnál inkább a 16osunknál kedirázó casemirot venném elő, inkább volt az övé.
jaja,de Messin már volt ember, így ketten fogták Messit, a labdással meg senki nem ment.

mindegy, ezen nem veszünk össze, de szerintem ott hibázott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése