Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.04.08. 09:43:30

Tegnap nem játszottunk csapatként rosszul.
Egyénileg akik jók voltak, Messi, Pipue, Rakitic, Gomes, Semedo.
aki bűn rossz, az Suarez és Coutinho.

Dembele csinál szép dolgokat, meg nagyon okosan passzol, nagyon hasznos játékos lesz idővel, de az biztos, hogy a védelmet meg tudja bontani. Egy-egy ellen nem nagyon tudnak mit kezdeni vele, ha megindul.
Viszont ez a teljesítmény kevés lesz a továbbiakban a BL-ben. Pont arra elég, hogy játszunk egy null-nullt hazai pályán. Idegenben meg kikapjunk 2-0, 1-0 ra.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.08. 09:06:23

az idény vége felé már mi is annyi mindent leírtunk, hogy egy ismétlődő elemekkel teli meccs után gyakorlatilag nekünk is az imételgetés marad.
az nem vitás, hogy a csapat nincs a top-on. nincs mentálisan sem és nincs egységességben sem, azt pedig hogy fizikailag hogyan is áll nehéz megítélni, mert ha tehetik abban a pillanatban leállnak, így nemigen lehet egy végig hajtós Barcát látni.
egyszerű és logikus is lehetne azt leszűrni: ez kevés lesz egy BL. győzelemhez, elég lehet egy Liga megnyeréshez, és vagy - vagy a Király Kupához.
a képlet azonban nem matematikai, hanem foci. itt pedig nincsenek BIZTOS következtetések, legfeljebb sejtések, okoskodások.
amit én gondolok: a Clássicók akár hány is lesz még a Realnak állnak, valahogy most jobb formában vannak erősebbnek hatnak.én tehát másokkal ellentétben nem kívánom őket a negyedben, hanem azt hogy esetleg verje ki valaki más.
a hátralévő meccsek nyerhetőek, de bármelyiket el is lehet veszíteni, ha Valverde túlpörgeti a rotációt.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.04.08. 08:15:27

Valverde jól fogalmaz:dühítő, ahogy kiengedtünk.
És folyton ez megy: 2-0, jön a bealvás, a szieszta. Aztán jön a bekapott gól. Róma ellen is ez volt. Tegnap este is. Folyton ez van. Nem értem a csapatot, ezen nagyon kellene változtatni.
Ilyenkor jön valverde cseréje, hogy jöjjenek inkább a védekezőbb felfogású játékosok be.
Nem értem, hogy miért nem képesek előbb lezárni a meccset. A 2-0 még nem az. A 3-0 már igen.

Lajost a bajnokikon már pihentetném. Játsszon csak Paco, meg a B-ből valaki. Iszonyatosan rosszul játszik már régóta. Elpattannak tőle a labdák, rosszul passzol, kapu előtt rossz döntéseket hoz. Ezt a teljesítményt PAco is tudja hozni, legalább most megdolgozna a pénzéért.
Még jó, hogy van egy Messink. Bár néha ő is elég önző tud lenni.

Az első félidő nagyon tetszett, Ez a letámadás nagyon bejött, szerintem alaposan megleptük az ellenfelünket. De hogy aztán miért engedtünk ennyire ki, nem értem. Még a labda sem volt nálunk. Pep idejében ilyenkor szépen elpasszolgattunk, nem engedtük az ellent a labdához. Most meg beállunk 2-0 után bekkelni, mint valami kis csapat, és futtatják magukat a játékosok feleslegesen.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 23:32:21

noname írta:Kicsit vegyes érzelmeim vannak ezzel a vertelen sorozattal kapcsolatban. Az utolsó meccseken nagy szüksége lesz a csapatnak a pihenésre, így valszeg megszakad a sorozat és kikapunk annak érdekében h meglegyen a kupa és esetlegesen a BL. Ebben az a furcsa h ilyenkor felmerül bennem egy kérdés, hogy melyik nagyobb siker? Veretenül bajnokságot nyerni vagy BL-t nyerni. Tudom h az egyikért nem jár kupa a másikért igen, de nálam a kettő közel egy szint. Még mindig lehet hallani néha az Arsenal veretlen csapatáról, akik hiába nem nyertek sok mindent, mégs korszakos csapatként vannak számon tartva a veretlen bajnoki miatt.
Úgy igazán nehezebb bajnoki meccsünk egyedül az idegenbeli Celta, és az otthoni Klasszikus lesz.

Sociedad,Levante, Depor, Villarreal ellen pedig egy tartalékos csapatnak is jónak kell lennie legalább egy X-re.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.04.07. 23:22:18

Kicsit vegyes érzelmeim vannak ezzel a vertelen sorozattal kapcsolatban. Az utolsó meccseken nagy szüksége lesz a csapatnak a pihenésre, így valszeg megszakad a sorozat és kikapunk annak érdekében h meglegyen a kupa és esetlegesen a BL. Ebben az a furcsa h ilyenkor felmerül bennem egy kérdés, hogy melyik nagyobb siker? Veretenül bajnokságot nyerni vagy BL-t nyerni. Tudom h az egyikért nem jár kupa a másikért igen, de nálam a kettő közel egy szint. Még mindig lehet hallani néha az Arsenal veretlen csapatáról, akik hiába nem nyertek sok mindent, mégs korszakos csapatként vannak számon tartva a veretlen bajnoki miatt.
A Fifa egy szégyen
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.04.07. 20:45:18

defender3 írta:Érdekes egy kezdő. Lehet, hogy 3 középső védő lesz Semedo-Pique-Vermaelen?
Rendezzük le az első félidőben a dolgokat, hogy Messi pihenhessen.

OFF: Csak a SportTV-n van ez a menj el szavazni reklám vagy más magyar csatornán is? Mivel más csatornát nem nézek csak azért kérdezem.
Más csatornán is ,illetve kb minden média felületen nyomják :)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.04.07. 20:37:28

Roberto, vagy Semedo lesz a balhátvéd, ez 100%, Rakitic-Gomes középpályával állunk fel ma :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.07. 20:37:13

Az MSCD újra a pályán, efölött már át is siklottunk a balhátvéd-kérdés miatt. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 20:20:08

Szerintem:
1. lehetőség: 3 védős rendszer Semedoval
2. lehetőség: Semedo vagy Gomes balhátvédként


Szerintem Robi most Busi helyén fogja tolni. (aztán lehet meglep minket Valverde egy Gomes VKP-val.)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.04.07. 20:12:26

Érdekes egy kezdő. Lehet, hogy 3 középső védő lesz Semedo-Pique-Vermaelen?
Rendezzük le az első félidőben a dolgokat, hogy Messi pihenhessen.

OFF: Csak a SportTV-n van ez a menj el szavazni reklám vagy más magyar csatornán is? Mivel más csatornát nem nézek csak azért kérdezem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 20:06:49

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Gomes lesz Alba helyén...

Érdekes kezdő, de ez nem lehet kifogás, ma mindenképp nyerni kell, és minnél hamarabb lezárni a meccset, hogy Messi pihenhessen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2018.04.07. 19:56:35

Nah, ma én is a helyszínen nézem a meccset végre. Remélem sok gólos győzelem lesz és senki se pihen. Kicsit önző vagyok, nem a csapat érdekeit nézem, de ritkán van itt az ember :D
94:39 6 - 1
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.07. 19:47:46

Nem bánnám ha kiderülne, hogy Robi balhátvédnek is jó, az megoldana pár gondot szerintem a jövőben. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.04.07. 19:46:36

Na most ezzel eléggé meglepett,remélem a Leganest is meg fogja,jó lenne egy sima,nem görcsös győzelem .
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.07. 19:43:35

érdekes kezdő, de a leganest ezzel is ütni kell
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.04.07. 19:43:22

Roberto korábban volt már bal oldalt is beugró ,nem ?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.07. 19:41:08

hajnesz írta:
S.Agüero írta:Ja, csak Digne sérült. Albának most muszáj végigtolni a meccseket.
Vagy kipróbálhatnánk Gomest ott, hátha beválna :lol:
Lehet az lesz :mrgreen: Vagy Semedo fog ott játszani
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.04.07. 19:40:03

soadroli írta:Barcelona XI v Leganés: Ter Stegen, Roberto, Piqué, Vermaelen, Semedo; Gomes Rakitic, Coutinho, Messi, Suarez, Dembele
Érdekes kezdő :D Kíváncsi vagyok mi lesz ebből, bevállal-e EV egy 3-5-2-t.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.04.07. 19:35:13

Barcelona XI v Leganés: Ter Stegen, Roberto, Piqué, Vermaelen, Semedo; Gomes Rakitic, Coutinho, Messi, Suarez, Dembele
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.04.07. 16:24:27

Jó lenne egy sokgólos siker, és a Leganés erre alkalmas alany is lehet, azonban a legfontosabb a 3 pont, mindenáron, mert jönnek ennél sokkal nehezebb és fontosabb meccsek sorban.

Messi szerintem kezdeni fog, de örülnék neki, ha eltennének a srácok 3-at az elsőben, majd lehozná őt Valverde a 60. perc környékén. Amúgy szerintem standard kezdő megy fel középen Rakiticcsel és Paulinhoval, bár előbbi simán pihenhetne is, és játszhatna mondjuk AG helyette. Dembélét remélem bedobja, de Coutinhót szinte biztosan, ahogy Ini játékára viszont nem számítok, őt szerintem tartalékolja keddre. Ja, és jó lenne, ha Verma lehetőséget kapna, de minden bizonnyal az alap belső páros játszik majd...

Jó lenne egy könnyed győzelem.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.04.07. 12:53:05

Az a baj , hogy EV elől se nagyon szeret rotálni, volt pár meccs amikor nyugodtan pihenhetett volna akár Suarez vagy Messi is, persze nem együtt az már tényleg kockázatos lett volna.:D És így, hogy máris belekeveredtünk az év legfontosabb szakaszába azt hiszem még annyira se várható rotáció ami szerintem kséőbb visszaüthet. Beszéltünk itt a jan-feb szokásos formahanyatlásról, de már április van és attól függetlenül, hogy az eredmények jönnek a forma szvsz nem javul. Aztán lehet ma rúgunk 7et , de azért nekem ez kicsit szúrja a szemem, de hát legyen ez a legnagyobb problémám :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.04.07. 10:04:43

dinnyesz írta:Hogy egy kicsit Samperezzek(bocsi) , nem értem Valverde mért ódzkodik annyira a fiataloktól, amikor idejött azért bíztatóan beszélt róluk. Most ,hogy nincs Digne a b-ből legalább egy keretebe nevezésig eljuthatott volna valaki. Én az utóbbi meccseken egyértelmű fásulást látok, szerintem egy kis rotáció simán beleférne néha, Piquét se értem mért játszatja agybafőbe talán neki se és a csapatnak se ártana akkorát ha 1 meccsre pihenne. Holnap reménykedek benne ,hogy Cou, Dembele és Semedo is kezdeni fog. A csoki szél számomra nagyon biztató, iszonú gyorsak.
EV nagyon nem szeret hátul rotálni. 1-2 alkalommal amikor Roberto és Alba is csak a padon kezdett megszívtuk,és jöttek is rendre csereként,azóta már felváltva pihentette őket.A 2 kh-t meg még inkább nem bontja meg,Piqué is végigtolt 2 hetet bekötött térddel,pedig ott volt Verma a padon végig,illetve Mina is játszhatott volna pl a tök utolsó Malaga ellen.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy amíg matematikailag nincs meg a bajnoki,biztos nem fog a semmiből felhívni a B-ből fiatalokat és játszatni őket,ha még az első számú cseréket is néha-néha használja,főleg hátul. Talán tényleg akkor járunk a legjobban ha mi is nyerünk,és a Real is,és akkor megint közelebb a biztos bajnoki cím. Azért remélem ma 1-2 ember kap még pihenőt Busin kívül,a Leganes otthon nem jelenthet gondot.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.07. 09:57:07

Feltételezem, hogy Valverdének szabad keze van, és senki nem szól bele az összeállításba. De ki tudja, hogy egy ekkora hiper giga klubnál mennyiféle szempontot kell figyelembe vennie, vagy hogy nincsenek-e a sok tízmilliós szerződéseknek mindenféle apró betűs részei, amik meghatározzák, hogy egy stabil válogatott játékosnak minimum hányszor kell pályára lépnie, hogy tartani tudja a formáját. Nyilván nem tudom, csak tippelek, hogy pl. Piquének kicsit nehezebb elmagyarázni, hogy öreg, most pihentetlek, hogy a BL-döntőn és a vébén ne legyen gond a térdeddel. Szerintem Piqué is olyan, mint Messi, állandóan játszani akar.
Biztos vagyok benne, hogy Valverde folyamatosan konzultál az orvosi stábbal, és csak akkor tesz be a kezdőbe egy kérdéses játékost, ha a dokik rábólintanak.
Én például kíváncsi lennék Minára, de mi van, ha a most már elég régóta tartó meccshiánya miatt kritikus helyzetben ront? Szerencsétlen srácot biztosan megviselné, és ha a hibája miatt pontot veszítenénk, még akkor is magát okolná, ha azt sem a szurkolók, sem a játékostársak nem az ő nyakába akarnák varrni. Csak találgatok, de lehet, hogy Valverdének van egy ilyen szempontja is, ki tudja.
Így hogy Vidal nincs a keretben, Semedo és Dembélé is kezdő lehet, remélem, hogy egymásra tudnak hangolódni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.07. 09:05:11

a Leganés-ban egy (általam) ismert nevet látok - Amrabat, ettől csak nem kell félnünk...
a sorfalról az a véleményem, hogy akkor van sportértéke, ha aki adja önként teszi. minden más eset mesterkélt tehát káros. mellesleg nekem nem is hiányzik.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.04.07. 01:40:53

Hogy egy kicsit Samperezzek(bocsi) , nem értem Valverde mért ódzkodik annyira a fiataloktól, amikor idejött azért bíztatóan beszélt róluk. Most ,hogy nincs Digne a b-ből legalább egy keretebe nevezésig eljuthatott volna valaki. Én az utóbbi meccseken egyértelmű fásulást látok, szerintem egy kis rotáció simán beleférne néha, Piquét se értem mért játszatja agybafőbe talán neki se és a csapatnak se ártana akkorát ha 1 meccsre pihenne. Holnap reménykedek benne ,hogy Cou, Dembele és Semedo is kezdeni fog. A csoki szél számomra nagyon biztató, iszonú gyorsak.
Válasz küldése