Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 16:18:44

bence0330 írta:
2024.05.14. 16:04:51

Mindegy, honna veszzük, mert ha ő nem csatár neked (itt szerintem más megfogalmazásokat használunk, mindegy), akkor Vini sem az, és ő is vonalszélső. Az egyedüli klasszikus kétcsatáros rendszer az Inzaghié, ott tényleg van két center középen, a széleket meg a két szélsőbekk fedi le. A Reálnál ez nem így van, két szélső játszik ott, akik max kicsit kevésbé a vonalon vannak, de nem sokkal. Vinit simán mondanám vonalszélsőnek még most is, onnan tör befelé.

Nekünk mondjuk pont olyan sok, ráadásul több profilú támadó van a keretünkben, hogy a két verzió közül bármelyiket ki lehetett volna próbálni, két centereset is, vagy ezt az Ancelotti félét is. Nem tettük. Abban egyetértek, hogy tehettük volna, mert gyakorlatilag a centerünk az esetek 80%-ában nem hamis volt, hanem szellem.
A Real Madrid is teljesen klasszikus kétcsatáros rendszerben játszik. Vinicius nem vonalszélső. Nézd meg a játékosok átlagos elhelyezkedési helyét a legutóbbi meccsünkön. Ennél klasszikusabb kétcsatáros rendszer nincs, mint amit a Real Madrid jelenleg játszik. Ehhez képest a miénk leginkább nulla csatáros, egyébként egycsatáros. Yamal túlságosan a vonal mellett van, szerintem beljebb kéne játszania. Erre lehet azt mondani, hogy ne, maradjon a vonal mellett, csak az nem működik, hogy azt mondjuk, hogy ne a kapuhoz, hanem a vonalhoz játsszon közel, majd kikiáltjuk csatárnak. Nem az, Vinicius viszont igen.

https://resultados.as.com/resultados/fu ... adisticas/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 16:04:51

gránit írta:
2024.05.14. 15:58:41
bence0330 írta:
2024.05.14. 15:47:59
Mi nem egy támadóval játszunk, hanem 3-al
Te magad írtad, hogy Yamal vonalszélső. Nálam a vonalszélső nem csatár. A csatár az, aki a kapuhoz közel játszik. Lehet, hogy a stúdiókban 4-3-3-at rakosgatnak ki, a valóság teljesen más. A bátor dolog az lenne, amit lentebb írtam. Hogy Yamal játsszon közelebb a kapuhoz. Igen, az már egy bátrabb lenne, és valószínűleg több gólt is lőnénk.
Mindegy, honna veszzük, mert ha ő nem csatár neked (itt szerintem más megfogalmazásokat használunk, mindegy), akkor Vini sem az, és ő is vonalszélső. Az egyedüli klasszikus kétcsatáros rendszer az Inzaghié, ott tényleg van két center középen, a széleket meg a két szélsőbekk fedi le. A Reálnál ez nem így van, két szélső játszik ott, akik max kicsit kevésbé a vonalon vannak, de nem sokkal. Vinit simán mondanám vonalszélsőnek még most is, onnan tör befelé.

Nekünk mondjuk pont olyan sok, ráadásul több profilú támadó van a keretünkben, hogy a két verzió közül bármelyiket ki lehetett volna próbálni, két centereset is, vagy ezt az Ancelotti félét is. Nem tettük. Abban egyetértek, hogy tehettük volna, mert gyakorlatilag a centerünk az esetek 80%-ában nem hamis volt, hanem szellem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 15:58:41

bence0330 írta:
2024.05.14. 15:47:59
Mi nem egy támadóval játszunk, hanem 3-al
Te magad írtad, hogy Yamal vonalszélső. Nálam a vonalszélső nem csatár. A csatár az, aki a kapuhoz közel játszik. Lehet, hogy a stúdiókban 4-3-3-at rakosgatnak ki, a valóság teljesen más. A bátor dolog az lenne, amit lentebb írtam. Hogy Yamal játsszon közelebb a kapuhoz. Igen, az már egy bátrabb lenne, és valószínűleg több gólt is lőnénk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 15:47:59

gránit írta:
2024.05.14. 15:36:34
Nem, most is megtehetné, hogy 3 csatárral játsszon, van centere. Épp most döntött el egy BL-elődöntőt. Csak nem elég jó, és főleg nem elég kiegyensúlyozott. Nem fogja miatta beáldozni a középpályáról sem Bellinghamet, sem Tchouamenit, sem Kroos-t, sem Valvertdét. Pont azért, mert Ancelotti a kerethez igazodik. Ha van jó centere, mehet a három csatáros játék. Ha nincs, akkor máshogy csűri-csavarja. Egyébként nem az a lényeg, hogy jelenleg a kettőt favorizálja a három helyett. Hanem az, hogy mer több csatárral játszani. A mi együnkhöz képest teljesen mindegy, hogy kettővel vagy hárommal játszik. Az én írásomnak legalábbis nem a 2 vs 3 a lényege.
De én így már az alaptézist sem értem. Mi nem egy támadóval játszunk, hanem 3-al (bár nálunk is visszavontabb az egyik, csak nem középről, hanem a szélről). Ő csak kettővel. Egy centerrel többünk van a támadósorban (csak félig, mert Bellingham kb hamis kilences, még ha nem is teljesen). Nem értem, miért használod ezt bátrabb felállásként az érvelésben. Nálunk asszimetrikusan van ugyanez, ahol náluk középen Bellingham a visszavontabb, mélyebbről induló ember, addig nálunk Raphinha az a bal"szélen".

Azzal amúgy egyetértek, hogy ésszerűen ítéli meg, Joselu nem rossz, de nem is olyan jó, hogy stabilan kezdjen, erre keresett megoldást. Ezért mondtam, ha lesz, meg ha volt minőségi, akkor gondolkodás nélkül 4-3-3-azott.
Nekünk ezt nem lett volna szerintem szükség meglépni, be kellett volna építeni Roquét, Carlo meg is próbálta volna, az tuti. Ha ez nem sült volna jól el, akkor persze ez nálunk is mehetett volna, mondjuk Yamal(Raphinha) jobbról, Felix/Ferran balról, és Raphinha(Gündogan) jött volna Bellingham posztján középről. Ezt meg lehetett volna lépni, de ehhez fel kellett volna ismerni, hogy a lengyel sajna nem jobb, mint Joselu. Xavi sajna ezen a ponton megakadt. Pedig a támadósorunkból össze lehetett volna hozni egy kreatívabb, mozgékonyabb sort nélküle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 15:36:34

bence0330 írta:
2024.05.14. 15:15:05
Jó, a többit máshonnan nézzük.

De, kényszerűségből. Mint ahogy 22-ben és tavaly is is 3 csatárral játszott, mert volt centere, és voltak szélsői. Most nincs centere, így két szélső van elöl, kicsit tán beljebb, de Bellinghamet hamis kilencesnek is hívhatnánk, ha nagyon akarnánk. A Milanban meg konkrétan nem volt szélsője, úgy nem is lehet 3 támadós játékot játszani, semmi értelme, alapvetően ezért találta ki a karácsonyfát, hogy ezt ellensúlyozza, középen mentek inkább, illetve a klasszis szélsőbekkek zakatoltak fel-le. Vagy annak a tetején 2-1 helyett 1-2-t. Jövőre lesz centere, meg két top szélsője, 3 centerezik majd, mint ahogy két éve meg tavaly is tette. A mi keretünkkel 100-ból 99-szer 4-3-3-al, vagy inkább 4-2-3-1-el állna fel, mert ő mindig abból főz, amije van. Itt mi most nagyon orrnehezek vagyunk keretileg, és abból is sok a szélső. Nem fog 7 támadóból 2-t betenni, óriási pazarlás lenne, főleg, hogy középpályás témában elég szűken állunk, és álltunk a szezon nagy részében. Az én tippem szerint a keretünkhöz leginkább igazodó felállás a 4-2-3-1 jelenleg, kicsit hajaznak is erre a meccseink, még ha nem is tisztán.
Nem, most is megtehetné, hogy 3 csatárral játsszon, van centere. Épp most döntött el egy BL-elődöntőt. Csak nem elég jó, és főleg nem elég kiegyensúlyozott. Nem fogja miatta beáldozni a középpályáról sem Bellinghamet, sem Tchouamenit, sem Kroos-t, sem Valvertdét. Pont azért, mert Ancelotti a kerethez igazodik. Ha van jó centere, mehet a három csatáros játék, amit most is megtehetne, ha annyira a háromhoz ragaszkodna. Ha nincs, akkor máshogy csűri-csavarja. Egyébként nem az a lényeg, hogy jelenleg a kettőt favorizálja a három helyett. Hanem az, hogy mer több csatárral játszani. A mi együnkhöz képest teljesen mindegy, hogy kettővel vagy hárommal játszik. Az én írásomnak legalábbis nem a 2 vs 3 a lényege.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.05.14. 15:48:13-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 15:15:05

gránit írta:
2024.05.14. 15:05:31
A Milanról sem gondolom, hogy űrfocit játszottak volna 20 éve, én kifejezetten nem kedveltem őket. Mindössze megemlítettem arra az állításodra válaszként, hogy Ancelotti csak kényszerűségből játszik két csatárral. Majd figyeld meg jövőre, akkor is két csatárral fog játszani.
Jó, a többit máshonnan nézzük.

De, kényszerűségből. Mint ahogy 22-ben és tavaly is is 3 csatárral játszott, mert volt centere, és voltak szélsői. Most nincs centere, így két szélső van elöl, kicsit tán beljebb, de Bellinghamet hamis kilencesnek is hívhatnánk, ha nagyon akarnánk. A Milanban meg konkrétan nem volt szélsője, úgy nem is lehet 3 támadós játékot játszani, semmi értelme, alapvetően ezért találta ki a karácsonyfát, hogy ezt ellensúlyozza, középen mentek inkább, illetve a klasszis szélsőbekkek zakatoltak fel-le. Vagy annak a tetején 2-1 helyett 1-2-t. Jövőre lesz centere, meg két top szélsője, 3 centerezik majd, mint ahogy két éve meg tavaly is tette. A mi keretünkkel 100-ból 99-szer 4-3-3-al, vagy inkább 4-2-3-1-el állna fel, mert ő mindig abból főz, amije van. Itt mi most nagyon orrnehezek vagyunk keretileg, és abból is sok a szélső. Nem fog 7 támadóból 2-t betenni, óriási pazarlás lenne, főleg, hogy középpályás témában elég szűken állunk, és álltunk a szezon nagy részében. Az én tippem szerint a keretünkhöz leginkább igazodó felállás a 4-2-3-1 jelenleg, kicsit hajaznak is erre a meccseink, még ha nem is tisztán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 15:05:31

bence0330 írta:
2024.05.14. 14:37:41
gránit írta:
2024.05.14. 11:19:06
Nem írtam semmi ilyesmit.
Konkrétan lehet, hogy nem, de azzal, hogy nagyon alacsony polcra, semmilyen csapatnak titulálod (lehet, hogy ez inkább más kommentekben jött ki élesebb, mint a tiédben!), az kicsit azt sejteteti, hogy könnyű dolgunk volt. Plusz szerintem a polcra helyezés is téves, mikor akár egy Reált is le tudnak dominálni - sőt, néha minket is. Szerintem ők amúgy pont nem szürke, jellegtelen csapat, még ha tegnap úgy is fociztak/arra is kényszerítettük őket.
Olyannyira nem raktam őket alacsony polcra, hogy még ki is hangsúlyoztam, hogy bejutottak a 16 közé. Az off-ba azt írtad, hogy ez a mai foci erejét mutatja. Miért mutatná azt? A legjobb 16-ba mindig bejut 16 csapat. Ez legfeljebb a spanyol bajnokság erejét mutatja. Nem félteném a Real Sociedadot egyetlen élmenő csapat ellen sem. Nem is erről szólt, amit írtam, hanem arról, hogy a játékuk egy nagy núdli, és ezzel nincsenek egyedül, a többi is ugyanezt az unalmas, semmilyen futballt játssza. Azért jutottak be a 16 közé, mert a mai futball is egy núdli. Ez nem őket minősíti elsősorban. Ma a Real Sociedad egy menő csapat. Ők ott vannak, ahol, egy elég magas polcon. Inkább a raktár rohad, ahol a polcok vannak (ez a polcok magasságán nem változtat, a legjobb 16 az a legjobb 16, minden időben).

A játékuk egy jó altató, főleg késő esti időpontokra. Várták, hogy eladjuk a labdát, aztán hátha mögénk tudnak kerülni. Ez párszor sikerült is nekik. Abban igaza van Michelnek, hogy kiszámítható a játékunk, és ezzel könnyen gólt is lehet lőni ennek a Barcelonának. Csak a futball 20 éve azért nem így nézett ki, uncsi bekkeléssel, aztán hátha felhúzódnak a félpályáig, és kapunk pár könnyű kontrát. A spanyol bajnokság 6. helyezettje azért nem ilyen primitív módon játszott évtizedekkel ezelőtt.

A Milanról sem gondolom, hogy űrfocit játszottak volna 20 éve, én kifejezetten nem kedveltem őket. Mindössze megemlítettem arra az állításodra válaszként, hogy Ancelotti csak kényszerűségből játszik két csatárral. Majd figyeld meg jövőre, akkor is két csatárral fog játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 14:37:41

gránit írta:
2024.05.14. 11:19:06
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
És akárhogy kritizálom én is Xavit szerintem kicsit rossz, ha nagyon degradáljuk az ellenfelet, azt mondván, azért nyertünk
Nem írtam semmi ilyesmit.
Konkrétan lehet, hogy nem, de azzal, hogy nagyon alacsony polcra, semmilyen csapatnak titulálod (lehet, hogy ez inkább más kommentekben jött ki élesebb, mint a tiédben!), az kicsit azt sejteteti, hogy könnyű dolgunk volt. Plusz szerintem a polcra helyezés is téves, mikor akár egy Reált is le tudnak dominálni - sőt, néha minket is. Szerintem ők amúgy pont nem szürke, jellegtelen csapat, még ha tegnap úgy is fociztak/arra is kényszerítettük őket.
gránit írta:
2024.05.14. 11:19:06
Nem feltétlenül két centerrel, hanem két csatárral (lehet éppenséggel center, de nem feltétlenül). Az ok egyszerű: így több gólt lehet lőni. Főleg a kisebb csapatok ellen, ahol egy szűrő is elég lehet.
Nem csak ők, az Internazionale is két centerrel játszik. Lőttek is egy ötöst a hétvégén. Nem szükségszerűségből játszik így Ancelotti. A Milannal is két csatárral játszott mindig annak idején. Amikor még nem gyáva módon bunkereztek a csapatok, hanem mertek játszani a gyáva biztonsági játék helyett.
Azért a Milan játékára nem nagyon lehetett azt mondani, hogy űrfoci volt, sokkal inkább volt a játékban a hangsúly a stabilitáson, mint bármi máson, annak ellenére, hogy a világ legelegánsabb focistái közül több is ott volt egyszerre. Inkább mondanám defenzív csapatnak, képességekhez képest, néha csak azért tűnt úgy, hogy nem, mert annyival más csapatok felett álltak képességekben (meg edzővel) És Ancelotti folyamat váltogatott az 1 centeres és a 2 centeres játék között. Volt ott minden, mint karácsonykor. Karácsonyfa is, bőven. Igen, jelenleg még az Inter tényleg ezt csinálja, őket mostanság elfelejtem, pedig jelenleg tényleg igazi topcsapat. Akkor is, két csapat az összes többi "ellen", és a legutóbbi BL-győztes Madrid sem kétcsatározott, teljesen tisztán Benzema volt a center, körülötte a két brazil, vagy aki épp, mondjuk Asensio, Valverde... Nem tudom, mitől lenne amúgy a 3 támadás játék "gyávább", mint a két támadós. Jelenleg a topcsapatok közül a két "kontrás" a Madrid és az Inter, ők játszanak kétcsatáros rendszerben, ez sem véletlen. De ha hoznak egy centert, vagy akár nem is egy igazit, hanem Mbappét, mérget vehetsz rá, hogy Ancelotti visszatér a 3 támadós rendszerhez. Mint ahogy minden csapat 3 támadóval nyert BL-t jó ideig visszamenőleg, és minden igazi domináns erő az elmúlt sok-sok évből ilyen rendszerhez köthető (mi, BM, City, Pool, illetve a reál győzelmek közül néhány itt, néhány ott, de szerintem ott vajmi kevés szerepe volt ennek a "mivagyunkareál" mentalitás mellett.
Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne bevariálni néha, azzal egyetértek, főleg Roquéval lehetett volna ezt így csinálni. De alapvetően a modern fociban ez jóval ritkább, nem nagyon lehet kárhoztatni valakit hogy nem alkalmazza. Főleg, hogy van egy rahedli szélsőnk. Yamalt semmi pénzért nem raknám be a darálóba. Emlékszem, Fatival is voltak ilyen kísérletek, pedig ő még inkább volt gólvágó, mint cselgép, és még nála sem hozott igazán eredményt, pedig az ő skilljei sokkal inkább valók oda. Kell a hely Yamalnak, hogy villogjon, de nyilván húz is befelé, amikor tud, és 2-3 év múlva lehet, hogy úgy fogja rutinból betekergetni a lasztikat, mint... ha nem is Messi, de legalább Neymar, vagy Robben. De középen szerintem elvesznének a skilljei, rázárnának, elnyomnák. Befelé húzni már más, azt csinálja is, nem is gyengén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 14:00:29

ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 12:47:07
Elképesztő, hogy mennyire más volt a védekezés, annyi tere volt mindenkinek, hogy röhögve tették a labdát a megfelelő helyre.
Ez egyértelműen így van. Szerintem nem azért van ez mára másképp, mert 15 éve jöttek rá a csapatok a védekezés fontosságára. Ha azelőtt kiléptél Ronaldóra vagy Henry-ra, adott egy kötény-megkerülős cselt, és game over (de előtte még a biciklicseleivel szégyenítette meg őket a világ előtt). Ma azért mernek kilépni rájuk, mert nem tartanak tőlük. Tudják, hogy nem jön majd a csel, tudják, hogy csak alibizni fog a támadó. Nem félnek tőlük. Akkoriban sokkal nehezebb volt egy védő dolga. Ha kilép rá, meg lesz forgatva. Ha nem lép ki rá, a hálóig hátrálhat. Sokkal színvonalasabb volt a támadójáték.
ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 11:56:45
Alapvetően ez lenne a pozíciós játék egyik előnye, hogy tudunk térbe mozogni, amivel opciókat adunk a társaknak, ezzel tehermentesítve őket. A mozgások terén ez kezd elég szépen kialakulni, már csak a labdás játékosnak kéne jobban és gyorsabban észre vennie ezeket. Nem beszélünk nagyon másról, csak kicsit más megközelítésből.
Biztosan igazad van, én megmondom őszintén, nem tudom, mit értenek "pozíciós játék" alatt. Ez igazából common sense. Amikor valaki fellépett Lewandowski mellé, ő sem volt annyira elveszve. Amúgy a három csatáros rendszert szeretném most is, csak ilyesmiről már nem álmodozok. Még egy épkézláb csatárt is nehezen találni mostanság, nem hogy hármat. Meg lehet nézni a góllövőlistákat, vagy a szerzett gólok számát, jó nagy a visszaesés. Isak például egy olyan játékos, akit szívesen látnék a csapatban.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2245
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.14. 12:47:07

gránit írta:
2024.05.14. 12:21:08
ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 11:56:45
Ancelotti a Milánban a híres karácsonyfa felállásával pontosan 1 centert használ. Persze, nem emlékszem túl sok mindenre abból az érából, de ez a felállás megmaradt, mert tetszett a neve, meg szimpatikus volt a Milán akkoriban.
Erre legalábbis biztosan nem jól emlékszel. Két csatárral játszott Ancelotti akkor is, Inzaghival és Sevcsenkóval, Crespóval és Sevcsenkóval stb. Most sem kényszerűségből játszik így, jövőre is két csatárral támadnak majd. Csak Mbappe lesz ott Rodrygo helyett. Hogy a többire mennyire emlékszel jól, az már nem ennyire objektív, véleményem szerint a mai védelmek azért is tűnnek szervezettebbnek, mert a támadójáték elsatnyult. Ma sokkal kisebb támadónyomást kell levédekezniük. Akkoriban sokkal több kreatív és főleg virtuóz játékos játszott, akikre ki kellett lépni. Ma nem lépnek ki rájuk, mert nem félnek tőlük. A védelmek sokkal inkább tudnak egy egységnénk mozogni. Ezért tűnnek ma hatékonyabbnak a védelmek. A brazil Ronaldo ezeket semmi perc alatt szétzilálta. Ott aztán lehetett jönni akármilyen taktikával, mindenki menekült, amerre látott.
Off: Ancelotti karácsonyfája. Röviden: azért találta ki ezt a játékrendszert, mert volt 3 olyan játékosa, akit nem tudott kihagyni, más szóval kényszerből. Gyakran játszott 4-3-1-2-t, sőt, ez korábban született, mint a 4-3-2-1, mindkettőt széles körben használta a Milán edzőjeként.

ON: Elég sokszor néztem meccseket a Pep érából, vagy összefoglalókat, hogy lássam, mit csináltunk máshogy? Elképesztő, hogy mennyire más volt a védekezés, annyi tere volt mindenkinek, hogy röhögve tették a labdát a megfelelő helyre. Persze, kellett hozzá egy elképesztő erős támadósor is, ami most bőven elmarad a korábbitól. Az a védelem, amit a Chelsea mutatott a beparkolt busszal, kezd hasonlítani arra, ami mostanában elterjedt, de ők se helyeztek folyamatos nyomást a labdára, ami egy olyan dolog, amit minden igazán top csapat csinál rangadókon.
gránit írta:
2024.05.14. 12:21:08
ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 11:56:45
most is sokszor "2 centerrel" játszunkhelyett.
És akkor javult fel valamicskét a szerzett gólok száma. Ferran is centerként nyújtott egész elfogadható teljesítményt. A társcsatárt is tehermentesíti, a másik góllövő teljesítményét is feljavítja.
Alapvetően ez lenne a pozíciós játék egyik előnye, hogy tudunk térbe mozogni, amivel opciókat adunk a társaknak, ezzel tehermentesítve őket. A mozgások terén ez kezd elég szépen kialakulni, már csak a labdás játékosnak kéne jobban és gyorsabban észre vennie ezeket. Nem beszélünk nagyon másról, csak kicsit más megközelítésből.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 12:21:08

ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 11:56:45
Ancelotti a Milánban a híres karácsonyfa felállásával pontosan 1 centert használ. Persze, nem emlékszem túl sok mindenre abból az érából, de ez a felállás megmaradt, mert tetszett a neve, meg szimpatikus volt a Milán akkoriban.
Erre legalábbis biztosan nem jól emlékszel. Két csatárral játszott Ancelotti akkor is, Inzaghival és Sevcsenkóval, Crespóval és Sevcsenkóval stb. Most sem kényszerűségből játszik így, jövőre is két csatárral támadnak majd. Csak Mbappe lesz ott Rodrygo helyett. Hogy a többire mennyire emlékszel jól, az már nem ennyire objektív, véleményem szerint a mai védelmek azért is tűnnek szervezettebbnek, mert a támadójáték elsatnyult. Ma sokkal kisebb támadónyomást kell levédekezniük. Akkoriban sokkal több kreatív és főleg virtuóz játékos játszott, akikre ki kellett lépni. Ma nem lépnek ki rájuk, mert nem félnek tőlük. A védelmek sokkal inkább tudnak egy egységnénk mozogni. Ezért tűnnek ma hatékonyabbnak a védelmek. A brazil Ronaldo ezeket semmi perc alatt szétzilálta. Ott aztán lehetett jönni akármilyen taktikával, mindenki menekült, amerre látott.
ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 11:56:45
most is sokszor "2 centerrel" játszunkhelyett.
És akkor javult fel valamicskét a szerzett gólok száma. Ferran is centerként nyújtott egész elfogadható teljesítményt. A társcsatárt is tehermentesíti, a másik góllövő teljesítményét is feljavítja.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2245
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.14. 11:56:45

gránit írta:
2024.05.14. 11:19:06
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
szerintem a 2000-es évek csapatai közül a top Milan és a top Barca rúghatna egyáltalán labdába, és a Uniteden elgondolkodnék.
Ezzel sem értek egyet. Csak a spanyol bajnokságban több élvezetes focit játszó csapat volt, mint ma kb az egész világon. Az akkori Valencia, az akkori Depor, de még egy Mallorca is nagyon szellemes játékot játszott.
Nem is az élvezetes játékról volt szó, hanem arról, hogy mennyire lennének ütőképesek. Ha megnézed csak a 2008-2009-es szezonunkat és ott bármelyik meccset 1-1 kivételtől eltekintve, látnád, hogy mennyire ótvar és rendezetlen védekezés volt jellemző mindenhol. Miután szétdomináltuk az egész focivilágot, kezdtek el ehhez mérten fejlődni a csapatok, ami mostanra normává vált. A felsorolt csapatok simán alsóházban lennének most.

gránit írta:
2024.05.14. 11:19:06
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
tényleg kb csak a Reál csinálja ezt a topcsapatok közül, és ők is szükségből jelenleg, mert nincs centerük
Nem csak ők, az Internazionale is két centerrel játszik. Lőttek is egy ötöst a hétvégén. Nem szükségszerűségből játszik így Ancelotti. A Milannal is két csatárral játszott mindig annak idején. Amikor még nem gyáva módon bunkereztek a csapatok, hanem mertek játszani a gyáva biztonsági játék helyett.
Ancelotti a Milánban a híres karácsonyfa felállásával pontosan 1 centert használ. Persze, nem emlékszem túl sok mindenre abból az érából, de ez a felállás megmaradt, mert tetszett a neve, meg szimpatikus volt a Milán akkoriban.

Nálunk szerintem egyáltalán nem tudna működni, pontosítok, most is sokszor "2 centerrel" játszunk, csak a fellépő támadó a középpályáról érkezik. De ez sem teljesen igaz, mert inkább 5 játékos van a támadósorban, abból a 2 féltérben elhelyezkedő tud centerként bemozogni, ebből igazából az is kihozható, hogy mi 3 centerrel játszunk 1 helyett.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.14. 11:32:12

gránit írta:
2024.05.14. 09:06:07
Így lehet a szőnyeg alá söpörni a problémákat. Ha az ellenfél elbénázza, úgy csinálunk, mintha ez a probléma nem is létezne. Aztán ha nem bénázza el az ellenfél, akkor meg pislogunk.

Yamalt szerintem nem a szélen kellene pazarolnunk, hanem csatárként kellene használnunk, közelebb a kapuhoz.
A tavalyi bajnoki cím konkrétan annak volt köszönhető, hogy ezek a ziccerek kimaradtak ellenünk illetve TS a helyén volt. Szinte minden meccsen, minden ellenfél eljutott 2 - 3 ziccerig. Szoktam írni, hogy fórum, az internet nem felejt.
Jó szokás szerint be is söpörtük a szőnyeg alá, nem vettünk róla tudomást, hogy megtelt alatta, így a mostani idényre már a szőnyeg alól is, ahogy kell, visszaszállt az arcunkba.

43 kapott gól úgy érzékelhető igazán, ha belekukkantunk a táblázatba és azt látjuk, hogy 14-15-16. helyezettek, akik a kiesés elől menekülnket (Las Palmas, Mallorca, Rayo), velük vagyunk egy (súly)csoportban....

Yamal magától is húz a klasszikus "összekötő" helyére, szerintem a góljai többségét is abból a pozícióból szerzi. A koncepció nélküli ívelgetések helyett az ésszel letámadás utáni gyors átmenetekkel kialakuló helyzetek "önmagukban" is kínálják a befele mozgást. Ha meg busszal állunk szemben, sokat kell mozogni és hibátlanul egyérintőzni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 11:19:06

bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
Szerintem semmit nem mond ez el a mai fociról, régen is voltak csapatok, amelyek meglepő eredményeket értek el, a BL ilyen.
Szerintem meg egyáltalán nem meglepő, hogy a Sociead a 16 közé ment (nem is írtam ilyesmit), a mai mezőnyben egy jó csapatnak számít. A mai mezőnyről mond el mindent, hogy ezzel a játékerővel a 16 közé lehet menni.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
Pokolian erős a mai foci
Szerintem meg nem. Tele van a mezőny semmilyen, színtelen-szagtalan csapatokkal. A virtuozitás pedig, mint írtam, teljesen kiveszett a játékból.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
szerintem a 2000-es évek csapatai közül a top Milan és a top Barca rúghatna egyáltalán labdába, és a Uniteden elgondolkodnék.
Ezzel sem értek egyet. Csak a spanyol bajnokságban több élvezetes focit játszó csapat volt, mint ma kb az egész világon. Az akkori Valencia, az akkori Depor, de még egy Mallorca is nagyon szellemes játékot játszott.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
játékerőről beszélünk, akkor évente kicsit változóan 4-5-6 topcsapat van, akik közül bárki nyerhet
A 2000-es években nagyjából 10-15 ilyen csapat volt, és fogalmunk nem volt a szezon elején, hogy ki fogja nyerni a BL-t. Ma kb 50%-os pontossággal meg lehet mondani. Tavaly is, Madrid vagy City. Na, 20 évvel ezelőtt volt vagy 15 ilyen csapat.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
És akárhogy kritizálom én is Xavit szerintem kicsit rossz, ha nagyon degradáljuk az ellenfelet, azt mondván, azért nyertünk
Nem írtam semmi ilyesmit.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
Szerintem Yamal pont a tökéletes vonalszélső.
Szélsőnek sem rossz, de több gólt lőnénk, ha közelebb játszana a kapuhoz.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
Nem tudom, miért szeretnél minden áron két centerrel játszani
Nem feltétlenül két centerrel, hanem két csatárral (lehet éppenséggel center, de nem feltétlenül). Az ok egyszerű: így több gólt lehet lőni. Főleg a kisebb csapatok ellen, ahol egy szűrő is elég lehet.
bence0330 írta:
2024.05.14. 11:00:11
tényleg kb csak a Reál csinálja ezt a topcsapatok közül, és ők is szükségből jelenleg, mert nincs centerük
Nem csak ők, az Internazionale is két centerrel játszik. Lőttek is egy ötöst a hétvégén. Nem szükségszerűségből játszik így Ancelotti. A Milannal is két csatárral játszott mindig annak idején. Amikor még nem gyáva módon bunkereztek a csapatok, hanem mertek játszani a gyáva biztonsági játék helyett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.14. 11:00:11

gránit írta:
2024.05.14. 09:06:07
Yokozuna írta:
2024.05.13. 23:07:32
Ez az RSO semmire való csapat. A bajnokságot jellemzi, hogy ezzel a teljesítménnyel lehet másodiknak lenni
Az egész mai focit is jellemzi, hogy a Real Sociedad ezzel a játékerővel a BL 16 közé bejutott, méghozzá csoportelsőként, csont nélkül, nem is gyenge csoportban, az idei olasz bajnokot előzve. Ilyen a mai foci.

Yamalt szerintem nem a szélen kellene pazarolnunk, hanem csatárként kellene használnunk, közelebb a kapuhoz. Vehetnénk egy szélsőt, például Bakayokót a PSV-ből (vagy vegyünk egy balszélsőt és Cancelo-t az eredeti posztján játszassuk), és Yamalt betolhatnánk Lewandowski mellé. Ha Isakot nem tudjuk megszerezni (bár az olcsóbb Pavlidis is ott van a jelöltek között), akkor ez megoldás lehet. Nem a szélen pocsékolni, hanem beljebb húzni, hogy közelebb legyen a kapuhoz.
Szerintem semmit nem mond ez el a mai fociról, régen is voltak csapatok, amelyek meglepő eredményeket értek el, a BL ilyen. Meg amúgy sem tudom, nem a foci ereje melletti érv, hogy egy spanyol 7. képes felvenni a harcot a nagyokkal. Pokolian erős a mai foci, szerintem a 2000-es évek csapatai közül a top Milan és a top Barca rúghatna egyáltalán labdába, és a Uniteden elgondolkodnék. Ha leveszed a Madridot körüllengő fura aurát, ami teljesen szürreális dolog, és játékerőről beszélünk, akkor évente kicsit változóan 4-5-6 topcsapat van, akik közül bárki nyerhet, és nem meglepetés, és ezek közül bármelyik dominálhatott volna szerintem 20 évvel ezelőtt. Ennek ellenére még így is vannak olyan csapatok, amelyek bele tudnak szólni, mert a kisebbek is jobbak, de inkább szervezettebbek lettek. Plusz ha meg tudnak előzni egy korszakos Intert, akkor nem egy jó csapat, és nem a foci erejét méri? Nem véletlenül fújta össze a szél az eredményeket, még akkor sem, ha underdogként biztos kellett egy kis mázli is hozzá, nem követtem a meccseket. 2000-es években nyert egy Porto egy Monaco ellen, most akkor ez mit jelent?

ON:És akárhogy kritizálom én is Xavit szerintem kicsit rossz, ha nagyon degradáljuk az ellenfelet, azt mondván, azért nyertünk. Van összefüggés, hogy miért játszottak ők rosszul. Nagyon ült a letámadásunk, jó volt a védekezésünk, és a rossz helyzetkihasználáson túl relatíve erős volt a támadójátékunk. Nem hagytuk élni őket. Ezért tűntek semmilyennek. A Reállal játszottak volna egy ki-ki meccset, amit a végén behúztak volna a fehérek, de nem lettek volna semmilyenek. Mint ahogy két hete ez is történt, jobbak voltak mezőnyben a Reálnál. Igen, nem a Reál élete legfontosabb meccse volt, ettől még jó volt a csapat.

Szerintem Yamal pont a tökéletes vonalszélső. Kapu előtt egyelőre még elég bizonytalan, ma betalált, de el is totojázott 1-2 ziccert, és általánosságban sem dönt jól a kapu előtt, nagyon kevés gólt lő, ami természetes a korában. Cselezni viszont ördöngősen tud.(Nem tudom, miért szeretnél minden áron két centerrel játszani, tényleg kb csak a Reál csinálja ezt a topcsapatok közül, és ők is szükségből jelenleg, mert nincs centerük...). De ha betennéd középre, pont az erősségét vennéd el, és a (relatív, maga szintjéhez mérten értett) gyengeségét erősítenéd fel, berakva a darálóba.

Brazilfannal egyetértek, lásd korábbi kritikáim Xavival. Nem szabad egy kölyköt szétjáratni. Ő tovább bírta sokkal, mint Yamal, elsősorban a posztja miatt, de végül őt is utolérte a dolog. Most megúsztuk, mert jobbak voltunk ennyivel, egy igazi top csapat ellen nem úsztuk meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.14. 09:06:07

Yokozuna írta:
2024.05.13. 23:07:32
Ez az RSO semmire való csapat. A bajnokságot jellemzi, hogy ezzel a teljesítménnyel lehet másodiknak lenni
Az egész mai focit is jellemzi, hogy a Real Sociedad ezzel a játékerővel a BL 16 közé bejutott, méghozzá csoportelsőként, csont nélkül, nem is gyenge csoportban, az idei olasz bajnokot előzve. Ilyen a mai foci. Semmilyen. Semmi virtuózitás, unalmas középszer. Ezt most nem a Real Sociedad ellen írom. A többi is ilyen, sőt, többségük sokkal rosszabb.

A világbajnok argentin szövetségi kapitány szerint ez azért van, mert már gyerekkorukban kiölik a játékosokból a játékot, és az ellenfélből való felkészülésre helyezik a hangsúlyt, az ellenfél játékának tönkretételére, nem pedig a saját játékuk fejlesztésére.

https://tribuna.com/en/news/football-20 ... ing-the-f/

Cruyff kb 30 éve kongatta már a vészharangot, és igaza is lett. Lélektelen gépeket nevelnek, futóbolondokat és furkósbotokat, nem játékosokat. A sok sérülés meg nem a sok meccs miatt van, 25 éve több meccset játszottak, mint ma. A BL két csoportkörös volt, a kupa meg oda-visszavágós. A fizikai felkészítésük rossz, rengeteg teljesítménynövelő szerrel tömik őket tele, az izmaik nem természetes módon fejlődnek, így nem tapadnak úgy, ahogy kellene. Tele vannak tömve mindenféle kotyvalékkal, de a cselt már nem tudják megcsinálni. Azt már meg sem kísérlik, hogy rárontsanak az ellenfélre, és nekimenjenek 2-3 védőnek. Ez már teljesen ki is halt. Inkább az unalmas visszapassz, majd lesz belőle valami. Vagy nem. Általában nem. A gólok száma is brutálisan visszaesett. Voltak idők, amikor a 100 lőtt gól alap volt a bajnokságban a részünkről. Ma jó, ha a meccsenkénti 2 gólos átlagot hozzuk (a bajnokságban 35 meccsen 72 gól), tavaly még ez sem sikerült (38 meccsen 70 gól). És ez elég volt a bajnoki címhez...

Ami a meccset illeti, tetszett, hogy letámadtunk, most Lewandowski is aktív volt, volt is egy remek becsúszó labdaszerzése. A problémák ma is előjöttek, ezeket egyszerűen nem tudják megoldani. A túlzottan feltolt védelem miatt ezúttal is a hátunkba kaptunk pár kontrát az első félidőben, szerencsére elbénázta az ellenfél. Így lehet a szőnyeg alá söpörni a problémákat. Ha az ellenfél elbénázza, úgy csinálunk, mintha ez a probléma nem is létezne. Aztán ha nem bénázza el az ellenfél, akkor meg pislogunk. Simán lehetőséget adtunk nekik a 0-2-re. Egy erősebb ellenfél ezt kíméletlenül kihasználja.

Ter Stegen számomra a meccs embere. A kapusok is sokkal gyengébbek ma, mint korábban, nem fogják, hanem ütik a labdát, ami odapattanhat az ellenfélhez. Ter Stegen nem üti, ő fogja. Az nem pattan ki sehova.

Cubarsí nagyon gyenge volt, persze a túlzottan feltolt védelem nem könnyíti meg a helyzetét, a Barcelonában könnyű béna védőnek látszani emiatt. A Valencia ellen is simán átívelgették felette a labdát. A lesajnált Martinez magabiztosabb volt (nem kérdés, hogy megtartanám a következő szezonra, főleg azért, mert így is nagyon szűk a keret), az pedig feltűnő volt, hogy a Real Sociedad Cubarsí felől próbálkozott, látták, hogy ő sebezhetőbb.

Yamalt szerintem nem a szélen kellene pazarolnunk, hanem csatárként kellene használnunk, közelebb a kapuhoz. Vehetnénk egy szélsőt, például Bakayokót a PSV-ből (vagy vegyünk egy balszélsőt és Cancelo-t az eredeti posztján játszassuk), és Yamalt betolhatnánk Lewandowski mellé. Ha Isakot nem tudjuk megszerezni (bár az olcsóbb Pavlidis is ott van a jelöltek között), akkor ez megoldás lehet. Nem a szélen pocsékolni, hanem beljebb húzni, hogy közelebb legyen a kapuhoz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1123
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.14. 08:07:21

ElBartimaeus írta:
2024.05.13. 23:33:46
Cubarsi eléggé visszaesett.
Neki vasárnap kellett volna játszania, a kortársaival egy csapatban, ha megszakadna, sem tudna rendszeresen spanyol első osztályú szinten játszani.
Lehet, hogy nem emlékszem jól, de szerintem ilyen összetételű védelem még nem volt, ehhez képest megoldották, amit kellett, például a lesreállítást, de nagy nyomásnak, hibára kényszerítésnek nem nagyon voltak kitéve. Inigo tetszett a legjobban, Cancelo meg a legkevésbé.

Ter Stegen beérte Zubizarreta meccseinek számát (410), ennek megfelelően védett.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.05.14. 00:34:42

Ha be futunk a Liga 2. helyre azzal alapvetően nekem nincs problemam - főleg ha a győztes abszolút megerdemelt - mivel a LaLiga erről szol vagy a Real nyeri vagy a Barca, kb felváltva, pont.

Viszont ha ránézek a tabellara ami nem hazudik, a BL döntős Real mögött másodi kent - ez igy még okes is- de hogy ugy h a Barcelona hozott egy csont Girona szintet - győzelmek, kapott gól rúgott gól pontszám stb…- ami mar kicsit aggasztóbb még akkor is ha Girona nyilván erőn felül teljesítette de figyelembe véve a ket klub lehetőségeit …. mar eleg kudarcos az optikaja!

Kupa sorozatok:
Minden rangadonkon beleértve a bajnokságot is szinte kivétel nélkül versenyképes Eredményeket produkaltunk ami abszolút pozitív … 60-70 percig !!!
Aztan szinte kivétel nélkül mindegyiken osszucsuklottunk fizikálisan, mentálisan …

Mai meccs:
Oke h a kockás zászlót mar rég belengedtek , ez a RSC egy igencsak közepecske csapat lett igy a végére …. es igy is alakulhatott volna azert másképp is ami kb a szezonra jellemző !

De a legnagyobb bajom h végtelenül untam….

ugyanazok a szerepek, uaz a dinamika, passzok iránya , Pedri szurke alibibe, ívelgetunk föl Lewa küzd a mezőnyben rossz nézni cizzerbe nem tud kerülni , Yamal próbál cselezgetni, Raphinha fut le föl , Cubarsi bizonytalan ,Gundo el el tűnik , Fermin bulldog lő mindenhonnan ész nélkül , jön Torres, Roberto Romeu de minek stb… Felix Roque pihen ők gondolom nem értik ezt a magas szintű játékot !

Szóval ja ahogy Michel mondta , unalmas sablonos kiszámítható , minőség max közepes …..

Es marad Xavi, nem tudom ez higy lesz jobb vagy elvezhetobb !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2245
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.13. 23:33:46

Relatíve lassú ütemű, de erősen kontrollált meccs volt. Eléggé ült a taktika, a Soci is inkább megtartani próbálta a labdát, mi meg ezért nem kellett, hogy szétrohanjuk az agyunkat a letámadásnál.

Cubarsi eléggé visszaesett, ami továbbra is teljesen rendben van nála, ha a következő évében ennyire hektikus lenne végig, az is beleférne, annyira fiatal. Egyedül az aggasztó, hogy igencsak lassúnak tűnik, elég sok futóversenyt elveszít. Aztán persze az is lehet, hogy pont most van abban a korban, amikor átmenetileg belassul, mert 16-19 év között ez abszolút nem ritka jelenség. 20 fölött meg gond nélkül vissza tud ez jönni.

Végül, az a része nem tetszik a játékunknak, hogy nincs rendes dinamikája az ilyen felállt védekezéses, statikusabb meccseken, nem elég gördülékeny, nem elég folyékony. Nagyon sokszor azon ment el támadásunk, vagy támadásépítésünk, hogy volt egy fölösleges labdaátvétel, egy felnézés egy apró gondolkodás, hogy akkor hol is vannak a társak és utána egy passz, ami addigra már késő volt. Lassan ennek illene kialakulnia jobban, néha vannak is jelei, pl Raphi és Cancelo között többször láthattuk ezen a meccsen is, de még messze nem vagyunk, ahol lehetnénk ilyen meccseken.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.05.13. 23:07:32

Ennyire érdektelen meccset már régen láttam. Ez az RSO semmire való csapat. A bajnokságot jellemzi, hogy ezzel a teljesítménnyel lehet másodiknak lenni, fényévnyi távolságra az elsőtől. Xavi mindenesetre biztosan boldog, hogy megtalálta a csapatot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.13. 23:03:14

Bravó fiúk, elég jót játszott a csapat, maga a meccs nem volt túl jó, mert annyira megfojtottuk a Socit. Amennyit kritizálom Xavit, ezért bőven jár a piros, persze eddig sem ezekkel a meccsekkel volt a fő gond.

Fura módon a támadóhármasunk volt talán a legjobb, még akkor is, ha kihagytunk pár helyzetet és nem volt szerencsénk sem.

Cubarsit szerintem padoztatni kell hétköznap.

Pedri valamire vastapsot kapott lesétálásakor, ha valaki figyelte, mire, szóljon, én sajna nem láttam. Nincs jó bőrben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.05.13. 23:02:00

Na egy fontos W,szép volt fiúk. 10-15 percet leszámítva nagyon jól kézben tartottuk a meccset. Megvolt több lehetőség is. Védelem azért néha megint hozott kaotikus pillanatokat,de sikerült hozni a meccset.

Aramburu nagyon jó kis meccset hozott, Yamalnak voltak vele gondjai. Illetve a Merino-Mendes kozeppalya nagyon jó náluk, bármikor jöhetne közülük erősíteni a kp-nkat.

Jó meccs volt,győzelem,visszaelozes. Grat a csapatnak
Kép
Kép
Kép
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.05.13. 20:37:52

Mindig hajrá Barca,de sajnos eljött az az idő hogy nem viselne meg egyáltalán ha kikapnánk.Sőtt már a Girona elleni után is csak legyintettem.Mióta kiderült hogy Xavi marad,meg a Roque féle bánásmód után teljesen másképp állok a meccsnézéshez.A lényeg hogy Lewa érti a poziciós játékot,(bármit is jelentsen Xavinál)
Egyébként most De Jong-nak mennyi a fizuja?A 37 is elvetemült összeg,de nem tudom már melyik oldalon tegnap találtam egy 57 milliós összeget.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.13. 20:03:28

FcBarcelona1 írta:
2024.05.13. 19:59:14
soadroli írta:
2024.05.13. 19:49:35
Ter Stegen, Kounde, Cubarsi, Iñigo Martínez, Cancelo, Christensen, Gündogan, Pedri, Lamine Yamal, Lewandowski, Raphinha
Araujo kimaradása vajon jelnek vehető?
Akár. Vagy van az a formahanyatlás, ami megüti még Xavi ingerküszöbét is. Pedri helyett én lazán Fermínt tettem volna el, nagyon rosszul sültek el azok a meccsek, ahol ezt Xavi nem merte meglépni. Persze ha villan a srác, kifizetődik.

Nagy kár hogy ekkora a versenyfutás, és a végéig nem fogunk már új arcot látni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.13. 19:59:14

soadroli írta:
2024.05.13. 19:49:35
Ter Stegen, Kounde, Cubarsi, Iñigo Martínez, Cancelo, Christensen, Gündogan, Pedri, Lamine Yamal, Lewandowski, Raphinha
Araujo kimaradása vajon jelnek vehető?
Válasz küldése