EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.07.06. 12:27:51

Este érek haza, akkor írok mindenkinek, hogy folytatódjon.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.07.06. 12:16:22

Akkor ez ennyi volt? :cry:
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.06.30. 00:57:22

Na, gyerekek kicsit felpörgünk mostmár? Ugye érdektelenné vált az EB gyakorlatilag mindenki számára, így lehet idő heti egy filmre is. Most épp a Kung Fu Pandát nyomom :lol: Majd írok egy összesítést, ill. arra kérem zolát, hogy írjon egy-egy üzenetet mindenkinek az elmaradt filmekről :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.06.29. 16:51:08

Még 50 perc

Tudom, hogy én is dokumentum filmmel jöttem, de ez mégis teljesen más volt. Filmileg nehéz kielemezni, mert a srác felvette azokat amik történnek és összevágta. Viszont így magyarként hatalmas érzés volt nézni, főleg a végét, de ez ugye nem a film érdeme. Amit viszont észrevettem, hogy ez a Dzsudzsák kegyetlenül ellenszenves. Elismerem, hogy nagyon a szívén viseli a válogatott sorsát, mégis valahogy teljesen hiteltelen.

6 pontot kap tőlem, ami elég magas pontszám, mert semmilyen pluszt nem adott, esetleg annyit, hogy ismét megcsodálhattam Dárdai tökéletes kommunikációját.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.22. 02:50:21

Vakság
A társadalomkritikát amit megakar fogalmazni azt nagyjából körülírja, de olyan logikátlanul és hülyén mondja el, hogy az valami botrány. A többiek már leírták, hogy melyek az igen erős logikai hibák úgyhogy én nem írom le újból. És kb ennyi volt amit erről a filmről tudok mondani...

Értékelésem: 10/3 és ez is Mark Ruffalo szereplésének köszönhető....

Még 50 perc
Egy nagyon jó kis dokumentumfilm amely némi belátást enged egy öltözőbe ami egyedülálló, de sajnos ebben ki is merülnek a filmnek az erényei. A meccsek között nincs semmiféle átvezetés a párharcokat sem építi fel olyan részletesen csak megmutat pár percet az öltözői életből ami persze nagyon izgalmas és jó, de az ember szívesebben látna többet is. Ez nekem kicsit bökte a csőrömet, de összességében nem olyan rossz film.

Értékelésem: 10/6
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.06.20. 22:42:28

Még 50 perc

Kicsit többet vártam tőle, bár némileg betekinthettünk a kulisszák mögé, igazából csak egy adott meccs félidőben történt motivációs beszédei voltak érdekesek a számomra.
Nekem nem tetszett, hogy össze-vissza van vágva és szimultán vetítették le többször is 2 különböző meccs történéseit.

Amikor a norvégok ordibálják, hogy ...álom sorsolás....attól még mindig kiráz a hideg. :D
6/10
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.06.20. 19:18:52

Még 50 perc

Nem könnyű ezt értékelni, mert ezerszer inkább egy jól időzített MLSZ/válogatott propaganda, mintsem valódi dokumentumfilm. Az olyanoknak, mint én (vagy az itteni fórumozók) kiváló érdekességnek, bizonyos szempontból kifejezetten hiánypótló mű. Ugyanakkor azoknak teljesen hasztalan, akik esetleg most akarták volna felvenni a fonalat.

A "filmben" (inkább öltözői életképek sorozata) ugyanis konkrétan semmi, de tényleg semmi derül ki az elmúlt néhány év válogatottjáról. Nem tudjuk, kik, miért kerültek a keretbe, egyáltalán megérdemelték-e a behívót. Nem derül ki, hogy ki milyen munkát végzett a címeres mezben, a háttérről is elég hiányos képet festettek. És, ha még azt el is néznénk, hogy nem részleteztek a mieinket, akkor is ott van még az, hogy a csoportokról még kevesebbet mondtak.

Ergo "külsősnek" a legkevésbé sem informatív, mert mindössze annyit fog látni, hogy Egervári gyengén motivál, Dárdaiék és Storckék pedig a modern foci apró szeletét hozták a válogatott öltözőjébe. Ez pedig részigazság, a teljes képtől nagyon távol áll.

Pontban nem tudom mennyit adhatnék rá, elvégre nekem tetszett, mert követtem a csapatot, néhány kérdésre meg is adja a választ, de gyanítom, hogy akik majd 20 év múlva születnek, azok már egy rohadt szót sem fognak érteni belőle. Legfeljebb, ha majd utánaolvasnak, vagy idén megnyerjük az EB-t és hallhatatlanná válnak Dzsudzsákék. 6/10
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.19. 22:01:14

Én is napokon belül hozom mindkét elmaradt értékelésemet. A Még 50 percet már láttam már csak a Vakságra kell rászánnom magam :D .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.06.19. 20:12:46

Hétfőn, MAX kedden jövök az értékeléssel.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.16. 17:25:34

messideco írta:@Marco:
A Bone Tomahawk c. filmet megnézted? Nem vettem észre az értékelésed :(
Írta a végén, hogy ma nézi. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.06.16. 15:57:02

@Marco:
A Bone Tomahawk c. filmet megnézted? Nem vettem észre az értékelésed :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
Marco
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2014.11.06. 09:24:36

2016.06.15. 23:09:30

Vakság

Én mindenevő vagyok filmek terén, de ez sajnos nagyon felidegesített. 50 percig bírtam, aztán bele-bele tekergettem, tudom nem szép dolog, de tényleg nem bírtam volna tovább nézni. Adott egy nagyon jó téma és egy nagyon jó helyzet, de szerintem a lehető legkevesebbet hozták ki belőle. Maga a képi megvalósítás egyébként nagyon jó, Bernal felbukkanása szintén plusz pont, de ezen kívül nem tudok más pozitívumot mondani, pedig mondom nagyon jól indult a film, lehetett volna csinálni belőle egy jó kis rejtélyes thrillert, hogy mégis mi a nyavalya ez az állapot, betegség, de társadalomkritikát akartak, ami nekem nagyon nem jött át. Több volt ebben a sztoriban...

10/4

Még 50 perc

Múlt héten láttam, nagyon jól sikerült. Kedvenc jelenetem mikor Storck gratulál palinak az észtek elleni győzelem után. Remekül rávilágít arra, hogy Egervári mennyire amatőr módon vezényelte ezt a csapatot, óriási a különbség közte és a profi Dárdai, Storck között. Pintér még a kamerát se engedte be, nem is csodálom, beszélni nem tud. Jól sikerült film, nekem nagyon tetszett.

10/8

A csontok és skalpokat holnap megnézem és értékelem.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.06.15. 19:06:13

Magyar csapat - "...még 50 perc..."

színes, magyar dokumentumfilm, 2016


A Magyar Labdarúgó-szövetség filmet készített a válogatottról. A kamerák az elmúlt négy évben rögzítették a mieink minden pillanatát. A nézők betekintést nyerhetnek a nemzeti együttes hétköznapjaiba, többek közt abba, hogyan utaztak a játékosok a mérkőzésekre. És legfőképpen abba, hogy miként ünnepelték a franciaországi Európa-bajnokságra jutást.

Több okból ajánlom ezt a dokumentumfilmet...
1.Nem vagyok nagy filmes, nagyon keveset ismerek, ezért is léptem be a klubba, hogy lássak jó filmeket.
2.EB van, ez a film eléggé kötődik hozzánk
3. Kiváló alkotás
Ha nem felel meg a filmklub követelményeinek, akkor kimaradhatok a körből, nem gond, én élvezem "csak" nézni is a filmeket :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.06.15. 13:54:41

hajnesz írta:Mikor hozzam a filmet?
Kicsit belekavart ez a csúszás, nem tudom mikor jövök én :)
Szerintem nyomd be, aztán meglátjuk majd :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.06.14. 07:07:35

messideco írta:
P.U.Y.O.L. írta:Megdöglödtünk? :)
kétté :P

Eb van, ez benne volt a pakliban, mindenki focit néz szabad idejében :)
Megnéztem a filmet, és értékelem.
Jóvan, igazat szóttá'. :-D
Akkó' csak döglődünk... :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.06.14. 00:25:34

P.U.Y.O.L. írta:Megdöglödtünk? :)
kétté :P

Eb van, ez benne volt a pakliban, mindenki focit néz szabad idejében :)
Megnéztem a filmet, és értékelem.
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.06.13. 21:50:59

hajnesz írta:Mikor hozzam a filmet?
Kicsit belekavart ez a csúszás, nem tudom mikor jövök én :)
Jöhet :)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.06.13. 20:44:09

Megdöglödtünk? :)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.06.09. 23:58:29

Mikor hozzam a filmet?
Kicsit belekavart ez a csúszás, nem tudom mikor jövök én :)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2016.06.08. 16:48:15

Vakság

Furcsálltam, hogy még csak nem is hallottam erről a filmről, a film eleji remek társadalomkritikai felütés után végképp értetlenül álltam ez előtt, de aztán sajnos letisztult, miért nem lett akkora utóhangja...

Sokáig úgy éreztem, logikai bukfencek váltják egymást, így volt egészen a fordulatig (?), ami után már börtöndrámák, disztópiák helyett inkább egy valódi probléma szimbolikus ábrázolásának tűnt a film. Így már inkább az Enemy ugrott be, de utólagos imdb-s csekkolás után ez nem is meglepő, mivel mindkettő Saramogo-regény adaptációja. A különbség csak annyi, hogy míg Villeneuve értette, kibővítette és hibátlanul vitte vászonra az alapanyagot, addig Meirelles szinte "vakon volt", összerogyott a teher alatt.

Saját értelmezés:

a vakság szimbolikus, mint ahogyan el is hangzik a filmben, nincs semmi baj a szemükkel, mentális a probléma. Bűnös, aki tetteiért bűnhődik, míg fel nem szabadul (ezért nyerhették vissza a látásukat), rá nem tér a helyes morális ösvényre. A tömeges vakulás meg nem gyenge társadalomkritika a szerző részéről, de alighanem nincs messze az igazságtól
Nem tudom, mennyire állja meg a helyét, de ez ugye sok, itt is feltett kérdést megmagyarázna. Moore-on nem kísérleteztek (mint az egyedüli immunison), mivel nem betegségről van szó. Akik megvakultak, azok alighanem valamilyen bűnbe estek/eshettek korábban, amiért vezekeltek. A "legvakabb", a menthetetlen zsaroló/tolvaj/szadista/perverz, nem más, mint a "született vak", aki akkor is bűnbe esik, amikor már semmi értelme. Ő már javíthatatlan. A többiek még némi szerencsével, vagy megfelelő útmutatással visszanyerhetik/visszanyerik a látásukat.

A katonai részhez: az éheztetés nem hiszem, hogy szándékos volt, inkább kapacitásbeli problémák lehettek. Ugye a menekvés után már káosz volt "odakint" is, "elvakult a társadalom", minden bizonnyal nem volt annyi emberük/élelmiszerük. A lövést viszont nem értettem, az sehogy sem passzol.
Az eddigi vélemények is inkább azt mutatják, amit én is éreztem a film nézése közben, mégpedig, hogy az alapanyag túlmutatott a rendező tudásán. Nem sikerült lényegre törően átadnia az üzenetet, sok mindenbe belekapott, ami a film kimenetelének szempontjából irreleváns volt. Kár érte, de ajánlásnak jó volt. 5,5/10
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.06.07. 22:11:31

Vakság

Fú ez a film :D Értem én, hogy a sorok között kell látni (mekkora poén) és így vakként ismerheted fel, hogy a kis dolgok mennyire fontosak és jók is lehetnek, például a zene, az emberi társaság, az ételek, illetve ebben a rohanó világban mennyire korcsként viselkedünk, de kegyetlenül elrontották ennek a megvalósítását.

Könyörgöm mi a francnak kell a palinak a sok ékszer, meg pénz? A főszereplő nő miért nem ölte meg hamarabb a "királyt"? Most komolyan végignézte ahogy megerőszakolják az összes nőt és ha jól vettem ki, akkor őt is, ráadásul még orálisan is kellett nyomnia? Ez most komoly??? Illetve mi a fene volt az amikor Ruffalo a másik csajjal sexelt, a végén meg újra Julian Moore-al?
Nagyon sok homály van ebben a filmben, nekem átjött a mondanivalója, viszont maga a film nem volt jó.

Vakság: 5 pont, de legyen 5,5, fél pontot adok a cuki kutya miatt.

Hasonlónak tartom a The leftovers sorozatot, mind hangilag, mind kameraállások miatt, illetve a hangulat is hasonló.

Még egy felvetés: egy nő sírt a filmben, aki nem veszítette el a látását, senki más. Ha én megvakulnék, 1 évig csak bőgnék, hogy mi a fene történt.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.06.07. 19:40:51

Vakság.
Sok mindent nem tudok felfogni a történetben. Pl, hogy miért kell fegyveres őrizet, miért kell lelőni embereket, miért akarják, hogy éhen haljon mindenki?
Onnantól, hogy a karanténban lázadás tör ki, és egy bomlott elméjű figura (Bernal), kajáért cserébe először ékszereket kér mindenkitől, elkezdődik a lassú halála a filmnek. Esküszöm nem értem, hogy mit akar az ékszerrel. Aztán mikor rájön erre ő is inkább a vállalkozó kedvű hölgyekre voksol. A nők, köztük az Orvos felesége is megtették, amire kérte őket.
Zavarodottá csak ezután váltam igazán. Kiszabadulnak és visszamennek a városba.
Néhány kóborló ember, kifosztott boltok és tanácstalanság mindenütt. Egy kis csoport maradt a feleséggel, és találnak egy helyet ahol meghúzhatják magukat. A nő elmegy a férjével egy kevésbé kifosztott boltba, ahol még kaja is van! Visszafelé rájuk támadnak de azért maradt mit elvinni.
Másnap elmennek az ő lakásukba és pezsgőznek, borozgatnak, nagyokat esznek.
A filmet szinte végig uraló vakító fehér fény, ami a jeleneteket lassúvá teszik és számomra taszító hatással bírt, túl pörögték. Végül a reggeli kávé mellett ébredezve, a srác aki először vakult meg, újra látni kezd. És vége.

Szóval a film bevezető része pörgős volt és azok után többetvártam, de a sok értelmetlenség, a valóságtól való elrugaszkodás eléggé ellaposítja a filmet. Sok történésnek nincs értelme.
Tehát nem lóg ki a sorból, de nem nézném meg még egyszer.
Értékelésem 6/10.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.06.06. 23:52:28

Én is megnéztem, nyugi :) Bár még csak két napja volt az ajánlás, ezért is fontos egy bizonyos rendszeresség, ahogy már párszor írtam :)

Visszanézve az elmúlt (részben sikertelen) körök felhozatalát: voltak jó filmélmények bőven. 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.06.06. 23:20:46

hajnesz írta:Eddig ketten néztük meg a filmet, akik közül az egyik az ajánló :lol: Srácok, van egy rossz hirem, ha igy folytatjuk :roll:
Hamarébb kellene megadni a címet. Én is csak holnap fogom megnézni, legalább is remélem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.06.06. 23:07:20

Eddig ketten néztük meg a filmet, akik közül az egyik az ajánló :lol: Srácok, van egy rossz hirem, ha igy folytatjuk :roll:
Válasz küldése