Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.13. 17:10:16

MatyiG írta:Esetleg még ötletek?
A Sense8 nem tűnt rossznak nekem sem, de súlyos LMQBT propaganda lett az egész.

A True Detective, az mindenképp ajánlós, főleg az első és a harmadik évad.

Még ajánlós: Sherlock, Taboo,Carnivale, Les Revenants, és persze nagybetűkkel a LOST 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.02.12. 23:34:51

Persze, a True detective is nagyon jó, összetett sorozat. De nálam ez a kettő végig magas színvonalon fut, sőt, egyre jobb és jobb. (Breaking Bad is ilyen)

Lost első 2 évada tényleg nagyszerű, a többi nekem annyira nem tetszett. :D
De kötelező, az is tény.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.02.12. 23:30:24

ja igen a Lost is alap :D
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.12. 23:29:04

geridoss írta:A valaha leforgatott két legjobb sorozat a Drót és a Maffiózók. A többi jó, amiket ajánlottak, de nálam semmi nem übereli ezt a kettőt, pedig megnéztem már jó pár sorozatot.
True Detective? Most az első évadra gondolok elsősorban. Erős atmoszférája van és nagyon jó színészi játék mindkét főszereplő részéről.
Persze ez nagyon egyéni tényleg, kinek mi. Feleségem a Szex és New Yorkra esküszik :lol: :P :roll:
Kéretik nem kommentálni és nem kinevetni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.12. 23:16:22

Lost.
Kötelező.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.02.12. 23:05:46

A valaha leforgatott két legjobb sorozat a Drót és a Maffiózók. A többi jó, amiket ajánlottak, de nálam semmi nem übereli ezt a kettőt, pedig megnéztem már jó pár sorozatot.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.12. 23:03:23

Ja és ki ne maradjon egy kötelező sorozat, a The Wire. 8)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.02.12. 22:47:27

Dexter kötelező, igaz hogy a vége gyengébb, de van pár epikus jelenet amiért kihagyhatlan szerintem. Breaking Bad meg #1, a best. Prison Break is nagyon jó, az első évad meg zseniális.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.12. 22:39:58

Dexter is benne volt, de azt olvastam, hogy idővel egyre gyengébb a sorozat.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.12. 22:29:15

MatyiG írta:Továbbra sem kezdtem még el nézni sorozatokat (sitcomokon kívül), viszont hosszas utánajárást követően ezt a hatot választottam ki magamnak:

Bates Motel, Sense8, Hannibal, Breaking Bad, Prison Break, Fringe

Misztikusthriller vonal jön be, illetve kikötés még, hogy már ne legyen folyamatban a sorozat.

Esetleg még ötletek?
A Bates Motel szerintem nem extra, de a True Detective tetszene. A Fargót is bedobhatod a listába. Mindkettő még folyamatban van, de az évadok nem fűződnek egybe. A Narcos is király.

Ha pedig a Hannibal ott van, szerintem a Dexter is mehet. Van pár gyengébb évada - és befejezése -, de ezen kívül szerintem baromi jó. Főleg az első fele.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.12. 22:25:49

Továbbra sem kezdtem még el nézni sorozatokat (sitcomokon kívül), viszont hosszas utánajárást követően ezt a hatot választottam ki magamnak:

Bates Motel, Sense8, Hannibal, Breaking Bad, Prison Break, Fringe

Misztikusthriller vonal jön be, illetve kikötés még, hogy már ne legyen folyamatban a sorozat.

Esetleg még ötletek?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.12. 12:09:30

Én most a HBO Europe műsoraira vagyok ráállva, többségük kijött magyarul is :)
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.11. 22:13:39

PCsabi írta:

1. Akarok egy dokumentumfilmet forgatni, akkor nem egy olyan emberrel ülök le beszélgetni, aki nem biztos, hogy emlékszik mindenre.
2. Túl sokat tud a csaj (pl. nem hallgattak ki mindenkit).
3. A csaj kavar Ali fiával.

Igaz, de egyszerűen (még) nem áll össze. Kénytelenek leszünk várni 2 hetet. :D

Esetleg valaki fontos szereplőnek a lánya és valamit forralnak? Nagyon olcsó lenne.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.02.11. 21:35:18

Petr írta:

Mi nem oké?

1. Akarok egy dokumentumfilmet forgatni, akkor nem egy olyan emberrel ülök le beszélgetni, aki nem biztos, hogy emlékszik mindenre.
2. Túl sokat tud a csaj (pl. nem hallgattak ki mindenkit).
3. A csaj kavar Ali fiával.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.11. 21:23:21

PCsabi írta:

De ezzel az interjúval sem oké nekem minden...

Mi nem oké? Túl okos a csaj? Tippem sincs, ki lehet. Túl fiatal Julie-nak.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.02.11. 21:19:55

Petr írta:

Egyébként pedig... az egész múlt, ahol ő is szerepel az ő visszaemlékezése alapján történik. Jól emlékszik?! Ez lesz a csavar? Valaminek kell lennie.

Ha jól emlékszem ( :mrgreen: ), akkor Pizzolatto-val volt egy interjú, ahol elmondta, hogy ezzel nem fogják átverni a nézőket.
Petr írta:Valami teóriátok van?

KATT

Egyébként Ali lányáról nagyon kevés szó esik, talán egyszer lett megemlítve a jelenben?

De ezzel az interjúval sem oké nekem minden...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.11. 20:40:17

TD S03E06

Az előző részek eléggé leültek, szóval ideje volt belecsöppenni, hogy mi is történhetett.

Kíváncsi vagyok, mit tartogat a következő 2 rész. Én is azt tippelem, hogy Amelia halálára fény fog derülni. Gyanús, hogy a nyomozás közben halt meg, mi másért tolnák a sztoriját? Szerintem eléggé a mélyére áshatta magát a felolvasóest után, ami megbosszulta magát. Bár megjegyzem, engem még mindig idegesít.

Az pedig szintén izgi, hogy mi szerepe van a jelennek a történetben. Nem látom, hogy hova is igyekszik tartani. Megoldják azt, amit már megmutatott a sorozat a mostani rész végén? Nem hiszem, hogy csak erről lenne szó... Egyáltalán, mire képes Hays random működő aggyal? Fontosak a gondolatok, amik az eszébe jutnak? Basszus, kiadhatnák holnap az utolsó két részt egyben. :D

Egyébként pedig... az egész múlt, ahol ő is szerepel az ő visszaemlékezése alapján történik. Jól emlékszik?! Ez lesz a csavar? Valaminek kell lennie.

Emellett pedig nem tudtam hova tenni a végén Rolandot. Nagyon pillázta a fegyvert és a könyvet.

Talán az évad eddigi legjobb része volt, csak remélem, valami megkavar még mindent.
Valami teóriátok van?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.11. 18:48:33

TD s03e06

Mi van ha az öreg nem is emlékszik rendesen vissza a dolgokra? Ugye a múlt részben is kérdezte a kollégáját (a jelen korban), hogy mi történt a nőjével, erre azt válaszolja, hogy sohasem volt a nője... Nem figyeltem a lehetséges tévedéseket, de még lehet.
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.02.11. 18:16:35

TD s03e06

Na végre, ezt a részt vártam!

Rózsaszín szoba -> Hoyt-villa ill. előkerült a félig vak néger férfi is.

Már csak két rész van hátra, ugye? A fő szál mellett egyre jobban érdekel, hogy:
1. Hogyan halt meg Ali felesége?
2. A jelenben mire jut a két öreg?
3. Ali fiának mi a szerepe a történetben?
4. Ki az interjút készítő csaj?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.02.10. 09:56:22

Siren

Nézi valaki? Ismeri valaki? Engem is megbabonázott a sellő :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.02.10. 01:08:35

3 nap alatt ledaráltam a Sharp Objects-et. Baromi jó volt, a vége teljesen lesokkolt. 8 részes, nézzétek 8)
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.05. 15:33:13

TD
S03E01

Később, mint szerettem volna, de végre sikerült belekezdenem.

Nálam így az első rész alapján nagyon hajaz a legelső évadra:
Furcsa fazon random járgányon - pipa
Magának való detektív - pipa
Egyszerűbb detektív - pipa
Gyerekek - pipa
Visszaemlékezés - 2x pipa
Stílus - nyilván pipa

Szóval az alapanyag adott. A sztori ígéretesnek tűnik, le is tudott kötni. A színészek is tetszenek.

Eddig bejövős, de remélem a továbbiakban mer egyedi lenni az évad.
A héten szerintem utolérem a sorozatot, kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle.

szerk1.:
S03E02

Lassú rész volt és inkább kérdéseket tett fel, mintsem megválaszolt. Egyelőre sok bennem a kérdőjel.

A krimisorozatoknál szeretem felírni magamnak a lehetséges elkövetők listáját. Érveket és ellenérveket írni melléjük, majd kihúzni őket, amikor biztos vagyok benne, hogy nem ők voltak. A lista eddig csak nőtt, de kihúzni nem sokat tudtam. Tetszik eddig az évad, ez a rész már kevésbé hajazott az első évadra a korábban említett hasonlóságokon kívül. Legalábbis nem volt az arcunkba tolva, hogy ennek az első évada zseniális volt, szeressed ezt is.
szerk2.:
S03E03

Érdekes az öreg Wayne betegsége, várom, hogy mi fog kisülni belőle. A kapcsolatuk a feleségével nem igazán izgalmas, inkább egy nyűg nekem egyelőre és egyáltalán nem érdekes, hacsak nem jön ki belőle valami extra infó. Az viszont már más kérdés, hogy Wayne vajon mióta küzd az agyával és következhet-e belőle probléma. Miért ment oda, ahol végül megtalálták a semmi közepén? Valamire már biztosan korábban rájött, de az állapota miatt nem emlékszik rá.

Az elkövetőről még mindig nem tudni sokat, de abban biztos vagyok, hogy intelligens. Aki tudott infóval szolgálni, azt ő kérdezte ki jelvénnyel, hogy az illető ne keresse meg magától a hatóságot. Ez talán kizárja a társadalom kevésbé intelligens részét, ami jelentős embermennyiség a településen és környékén.

A kukás-fazon kíváncsi vagyok, hogy vajon egy testet cipelt-e a rész végén. Ha nem, akkor is potenciális gyanúsított. Tűnik annyira intelligensnek, hogy eltüntesse a nyomokat, bár a leírás nem passzol rá. Tettestárs ettől függetlenül lehet, akinél beakadt a vágy az emberek megsemmisítése iránt. Passzolhat is a személyiségéhez, hogy az elvesztett családját pótolja beteg módon.

Amennyiben igaz a riporternő állítása és tényleg durva lyukak vannak az egykori nyomozásban, valaki belülről komolyan hátráltathatta a nyomozást. Az illetőre passzolna az intelligens, rendőrjelvényes és vagyonos (új autó egy lepukkadt városban) leírás.

A fotóalbum a srácról és a póz, amiben találták nettó érdekes, arról egyelőre ötletem sincs, hogy történhetett ez az egybeesés. Valakinek mutatta az albumot? Nem a család fotózta, hanem a gyilkos és közel áll a közösséghez? Esetleg valaki, aki mutatta neki a csukott szemes pózt? Az biztos, hogy már több éve járt a fiú körül.

Az indokolatlan "Yes, sir." kijelentések viszont idegesítőek. :D
szer3.:
S03E04

Wayne és a felesége még mindig bosszantóak, ahogy a kapcsolata a fiával sem látom, hova tart. Azt tippelem, hogy majd rájön valamire a végén, a fia pedig kell majd a megoldáshoz.

A harmadik részhez kapcsolódó felvetéseimhez részben érkeztek válaszok, de jöttek új történések is.

Egyelőre tanácstalan vagyok, de nézeti magát rendesen az évad. Mondjuk nem ez a rész, mert baromira untam.

Az viszont nem tetszik, hogy nem látom, merre halad az ügy. Kicsit olyan, mintha egy helyben toporogna a történet pár infót csepegtetve. Lassan beindulhatna.
szerk4.:
S03E05

Végre történt valami izgalmas is. Talán a következő résztől már felvesszük a fonalat a jelennel, kíváncsian várom.
Csak sikerült végignéznem ma az eddig kint lévő részeket, szerencsére volt időm. :D
PCsabi írta:TD s03e05

Nézzétek a laptopot:
KATT

Ez a rész már egy fokkal jobb volt, mint a negyedik, a telefonhívás elég durva volt, meg kiderülhetne, hogy a két nyomozó miket tett... Mondjuk a lövöldözős rész lehetett volna hosszabb is, elintézték 2 percben.

Nekem nem hiányzott a hosszabb lövöldözés, így is elég súlytalan volt. A kép viszont menő visszautalás. :D
Így a wall-of-text végén pedig megkérdezem, van valami reálisnak tűnő teóriátok? Vagy szerintetek sem jutott addig a történet, hogy értelmesen lehessen tippelni?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.02.05. 15:26:52

TD s03e05

Nézzétek a laptopot:
KATT

Ez a rész már egy fokkal jobb volt, mint a negyedik, a telefonhívás elég durva volt, meg kiderülhetne, hogy a két nyomozó miket tett... Mondjuk a lövöldözős rész lehetett volna hosszabb is, elintézték 2 percben.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.05. 11:58:21

Kijött egy újabb netflixes cucc, a Russian doll. Elég érdekes a szinopszis, hasonlít a Bandersnatchra is nagy vonalakban.ITT egy kedvcsináló kritika róla.
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.04. 13:46:47

PCsabi írta:TD

Olvasgattam kommenteket:

2. Amikor Ali és a (későbbi) felesége kint beszélgetnek az utcán, egy barna autó jön a nőért. (erre nem is figyeltem...)
3. Teória, hogy az interjút készítő nő a kislány, akit elraboltak. (na de a kommented után mind egyre ez motoszkál a fejemben
A negyedik rész nem volt olyan rossz, a vége tetszett főleg. Most nézem az ötödiket.
Eddig az az érzésem, hogy egy jó kis krimi sorozat, de az első évad katarzisától messze áll.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése