Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.12.23. 21:32:08

Tudna nekem valaki segíteni a Karácsonyi vakáció elérésében? A Józsa Imrés szinkronnal kellene.
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2008.12.23. 21:07:55

PB 4x16
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
LEgdúrvább rész az egész 4. évadban! Végén behaltam,nagyon durva.
Scylaa anyucinál van,aki a cégnek dolgozik.. , Gretchen halott, Scofield megszökött,Linc ujra Mahone-al.
ennél jobb részt ki sem találhattak vna utolsó résznek az évben.
Csak nem A Scofield család lesz az új Company?:O :D

aki látta még irjon , kivancsi vagyok a véleményekre :)
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2008.12.23. 20:16:06

Szandi írta:dogma95
Abban nem tudok egyetérteni, hogy túllihegték volna a szabályokat. Úgy tudom, hogy azért választották a mozgalomnak a dogma nevet, mert bizonyos esetekben betarthatatlannak, vagyis dogmatikusnak bizonyultak. Az Idiótákban pl. ha visszaemlékszel, akkor van az a jelenet, amikor a játszótéren vagy domboldalon (annyira nem emlékszem) síelnek, azzal megszegték azt a szabályt, hogy speciális eszköz nem használható, pedig a síléc abban a helyzetben az. De én jónak tartom a mozgalmat olyan szempontból, hogy így sokkal valósághűbbek a filmek (aminek az eredetei célja szerintem a valóság reprodukciója). Valóban, én is lázadásnak tartom a mozgalmat, de azért megnézném néhány filmen, amin [auto_cenzúra] sírják magukat az emberek, mennyire sírnának, ha nem vágnának alá zenét, vagy ha mondjuk a dogma szabályok szerint csinálnák meg...
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.12.23. 19:55:14

jelwaz írta:...
Az én értékrendemben csak az Idióták az teljesen dogma film. És a táncos a sötétben-t azért raktam oda, ( ami ha a szabályokat nézzük akkor term. nem az) mert abban az időszakban volt, és a dogma korszakhoz kapcsolom, persze lehet hibásan, de akkor "tetőzött" ez a hullám. Alapból nem biztos, h annyira jónak tartom a dogma95-öt, kicsit túl felkapott (volt) és talán ha nincs benne trier, és/vagy vinterberg, akkor semmi sem lesz az egészből, de épp ezért volt furcsa, mert Triertől eléggé váratlan volt az addigi filmjei után egy ilyen technika ellenesség. Kicsit lázadás szagú, és ráadásul meg is szegte rövid időn belül, szóval nem vagyok benne biztos, h teljesen komolyan gondolta ezt ő. Csak egy porhintés, vagy kvázi segítség az ismeretlenebb rendezőknek, és a pénzhiánnyal küszködőknek, hogy a nevét adta egy ilyen kezdeményezéshez, ill alapított egy ilyet. De persze ez csak az én meglátásom. A túl szigorú szabályokat viszont szvsz kicsit túllihegték.


szerk: és nekem kissé ellentmondásos, h miközben nem lehet feltüntetni a rendező nevét, mégis mindenki tudja, h ki melyiket csinálta.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2008.12.23. 19:45:25

Szandi írta:Jaaaaés, dán dogma film, és még egy dán kult rendező, Lars Von Trier: Táncos a sötétben. Björk a főszereplő. Szóljon ha valaki látta, mert kíváncsi vagyok a véleményekre. Elég megrázó film...
Hát én bírom eléggé Lars bácsit, de azt hiszem kicsit túl felkapott a Dogville-Manderlay és Táncos a sötétben miatt. Jó filmek, meg maguk a trilógiák, aminek a részei is érdekes témákat dolgoznak fel, de nem annyira jók, mint amennyire mondják őket szerintem. Az Európa és a Bűn lélektana veri őket magasan, szerintem. Já és a táncos a sötétben nem dogma film, eleve musical, ezt csak a rajongók akasztották rá, mert a legtöbb dogma szabály érvényesül rá, de maga Trier sem annak szánta (a dogma filmek elején azt jelölik, ha dogma). Ja és ajánlom neke a Kedves Wendy! című filmet, aminek a forgatókönyvét Lars von Trier írta, és Thomas Vinterberg rendezte (az első dogmafilm készítője). Szerintem az egyik legjobb dolog, amiben Trier keze benne van.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2008.12.23. 18:00:28

Szandi írta: Jaaaaés, dán dogma film, és még egy dán kult rendező, Lars Von Trier: Táncos a sötétben. Björk a főszereplő. Szóljon ha valaki látta, mert kíváncsi vagyok a véleményekre. Elég megrázó film...
Ha már szóba került von Trier,akkor próbáld megszerezni a Birodalom cimű
sorozatát (ha jól emlékszem 8 rész..) ment régebben az m1-en.
Olyan mint a twin peaks+vészhelyzet+x akták,és rengeteg fekete humor.
Elég sokat kutattam utána.Egyébként elkezdték kiadni a filmjeit..

U.I:Nézz csak be a privát üzenetekhez :wink:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2008.12.23. 17:34:55

VIII.Henrik írta:G-vel, nem Q-val, igaz? Ha a Bale filmre gondoltok, a bűvészekre?
sorry, javítva, igazad van :oops:
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.12.23. 17:23:58

G-vel, nem Q-val, igaz? Ha a Bale filmre gondoltok, a bűvészekre?
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2008.12.23. 17:16:05

norbert55 írta:Tudna ajánlani valaki a Dark Knight-hoz hasonló filmet?Rég nem tetszett annyira film mint ez 8)

the prestige. személy szerint nem láttam, de mindenkinek tetszett eddig(akik pl rajongtak a Dark Knightért, akárcsak én, már 3* láttam :D ) biztos jó film, hamarosan én is megkapom :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2008.12.23. 17:34:37-kor.
Chris0527
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1382
Csatlakozott: 2006.07.18. 21:42:31
Tartózkodási hely: Ágfalva-Sopron

2008.12.23. 16:59:41

Múlt héten leszedtem a Weeds( Nancy ül a fűben) 4 évadát ma meglestem az elsőt és hát amint lesz szabad időm folytatom mert nagyon jó sorozat sztem a sztori érdekes vannak benne fordulatok poénos is egyben szóval pont nekem való :D . Csak ajánlani tudom :wink:
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.12.23. 10:03:52

depth írta:
Ádám Almái
év filmje szvsz. habár most leszedtem még egy pár jelöltet, de megelőlegezem a kitüntetést :)
9/10
Hogy nálad az év filmje? Mert ez már pár éves film. :) Dán filmek...imádom őket. Mostanában (utóbbi kb 10 év) olyan szintű fejlődésnek indultak, és olyan újszerűek és iránymutatóak, hogy az hihetetlen. Ha bejött Anders Thomas Jensen rendezése, akkor ajánlom még a Zöld Henteseket. (2003-as és még csak most jutott el ide hozzánk... nc) Adják egy csomó helyen mozikban. Műfaját nem is lehet definiálni. Talán vígjáték, bár egy kicsit morbid. Ha felületesen figyeled az eseményeket, akkor kicsit langyosnak tűnhet, de egyébként szépen fel van építve, és vannak benne jelenetek, amik számomra nagyon viccesek voltak. Nem akarok spoilerkedni, majd ha megnézted :P Egyébként azért is érdekes, mert láthatod, miből lett a cserebogár.. az Ádám Almái előtt is nagyon jó volt már ez a rendező. jaés, Gengszterek fogadója. Ezt is előtte rendezte. Kb ezeket a filmeket nem lehet letölteni, szóval goooooo tu dö Cirko Gejzír mozi!
Jaaa, még egy dán remek, bár ez nem Anders Thomas Jensen rendezés: Csak egy szerelmesfilm. Ebben nem is csak és kizárólag a sztori a lényeg, hanem az előadásmód. A hihetetlenül megkomponált jelenetek, a tökéletesen odaillő zenék, meg a szinészi alakítások. Olyan képek vannak benne, hogy csak nézel és ámulsz... Ez is kötelező darab.

Mads Mikkelsenhez még: A 2008as filmjét, , a Flammen & Citronen-t köbö 5 év múlva már láthatjuk is... Magyarországra hamar eljut az ilyesmi. ezeket lehetetlen letölteni. Plakátja már megvan :P


Jaaaaés, dán dogma film, és még egy dán kult rendező, Lars Von Trier: Táncos a sötétben. Björk a főszereplő. Szóljon ha valaki látta, mert kíváncsi vagyok a véleményekre. Elég megrázó film...

Még egy kérdés a dánoktül függetlenül: Látta valakai a Rózsaszín Flamingók c. filmet? Elvileg a világ legundorítóbb filmje :D érdekel :D Egybefüggő vélemények szerint túltesz a taxiderminán, amit egyszerűen elképzelni sem tudok. Egy olyan szinten beteg filmnél mi lehet undorítóbb? Érdekes lehet...

kicsi elragad a hév ha dánokról van szó.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
norbert55
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1588
Csatlakozott: 2007.11.25. 18:06:00

2008.12.23. 09:46:56

Tudna ajánlani valaki a Dark Knight-hoz hasonló filmet?Rég nem tetszett annyira film mint ez 8)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.12.23. 09:37:55

Barcaforever írta:Amikor megállt a Föld.Egy erős 10/3-4. :roll: Sokkal nagyobb durranásra számítottam, nemhogy egy mozijegyet, egy letöltést nem ér.

Az Esti mesék jó lesz Adam Sandlerrel. :wink:
Én is tegnap néztem meg moziban és nekem nagyon tetszett! Tényleg nagyon tanulságos és elgondolkodtató film! A film után kb. egy fél óráig még a film járt az eszemben. Vannak benne egész jó speciális effektek meg minden, de ennek a filmnek nem az UFO-k a mondanivalója...szerintem nagyon hatásos volt! Számomra egy többször nézhető film, Keanu Reeves karaktere pedig óriási a filmben (és persze Reeves alakítása is hozzá). Nekem nagyon tetszett, de azért nem egy Dark Knight, vagy egy Gladiátor kategória az tuti, de biztos hogy lefogom szedni. 10/8,5

Dehát ízlések és pofonok, én meg mondjuk az Esti meséket (Adam Sandler) nem fogom megnézni. :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.12.23. 09:27:11

Kijött a Che Guevara film dvd-je. (bár jelenleg csak a part 1 van fent neten, de gondolom hamarosan felteszik a második részét is)
Avatar
depth
Capitá del Barça
Hozzászólások: 912
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:33:35

2008.12.23. 02:11:04

Katalán88 írta:Akkor ez az Esemény című film jó? mert, akkor töltöm is!!!!!!! :D
kinek mi a jó :roll: számomra olyan 5/10 volt mondjuk.

mostanában:

Trópusi Vihar
jóó jóóó, de annyira mondták már, h annyira nem ütött. de mostani kevés jó vígjáték között megállja a helyét.
6/10

Get Smart - Az ügynök haláli
nah, ez már tényleg felhőtlen szórakozás volt. pedig a főszereplő színészt nem szeretem.
8/10

The Man from Earth
újranéztem. húúú, már hanyadjára is. de ez még mindig nagyon jó. logikus, kevés bukfenc, ha valamire gondolsz, azt rögtön meg is cáfolják. itt a példa, h egy olcsó költségvetésű film is lehet jó.
8/10

Ádám Almái
év filmje szvsz. habár most leszedtem még egy pár jelöltet, de megelőlegezem a kitüntetést :)
9/10

most fogom nézni:

Boy A
Let the Right On In
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.12.23. 02:09:49

Megnéztem az Elítélt(Felon)című filmet.

Nekem nagyon tetszett.Tanulságos.Jó kis film.Egy elítéltről szól :)

Kedvcsinálónak meg itt egy írás róla:
Az Elítélt
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bányász 2008.12.23. 02:13:27-kor.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.12.23. 01:51:46

messi1918 írta:
Katalán88 írta:Akkor ez az Esemény című film jó? mert, akkor töltöm is!!!!!!! :D
Szerintem is kumma nagy film. Van benne minden: dráma, szerelem, kaland, nevetés, és szeritnem nagyon elgondolkodtató. A vége pedig... Még most is borzongok :D


Főleg,amikor feltámad a szél,mi? :D

Katalán Kollega!Sztem bőven megér egy misét,szal nyomasd :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2008.12.23. 01:08:40

messi1918 írta:
Katalán88 írta:Akkor ez az Esemény című film jó? mert, akkor töltöm is!!!!!!! :D
Szerintem is kumma nagy film. Van benne minden: dráma, szerelem, kaland, nevetés, és szeritnem nagyon elgondolkodtató. A vége pedig... Még most is borzongok :D
Na, akkor Torrent=GOOOOOOOO :D:D
Kép
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2008.12.23. 00:56:56

Katalán88 írta:Akkor ez az Esemény című film jó? mert, akkor töltöm is!!!!!!! :D
Szerintem is kumma nagy film. Van benne minden: dráma, szerelem, kaland, nevetés, és szeritnem nagyon elgondolkodtató. A vége pedig... Még most is borzongok :D
..................................
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2008.12.23. 00:46:22

Akkor ez az Esemény című film jó? mert, akkor töltöm is!!!!!!! :D
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.12.23. 00:38:07

Ma megnéztem AZ ESEMÉNY (The Happening) c. filmet.
Nem volt rossz,nagy hatással volt rám...
Olyan naggyal,h biztos ami tuti ki is dobtam minden zőcccséget (még az őrölt petrezselymet is :lol: ) az ablakon.Nehogy berágjanak rám,oszt nekem legyen keksz :mrgreen:

Más.
Kösz a reklámozóinak,h beajánlották a The Wire c. sorozatot!
Igaz,h 2 hét és 1 nap alatt jött le az első évad ( :oops: ),de megérte a várakozást,ááállllattt!
Nyomatom lefele a többit is,kábé 3000re meg is tudom nézni mindet :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.12.20. 21:02:42

Bányász írta:Elég éles kritikát kapott a Szállító 3...

ÍME

Nem mintha vártam volna de elég sok itt a Stathan rajongó ugyh gondoltam megmutatom nekik a dolgot.
hát sajnos jogos a kritika, nekem sem jött be annyira mint az előzőek.


T-Bag (Prison Break-ből) sem dobott rajta sokat, pszichopatább szerepek jobban bejönnek neki! :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2008.12.20. 21:02:33

Gauchomester írta:Hello Mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem...Jim Carrey-filmet keresek elég régóta...Mi lenne ha? a címe...karácsonyra szeretném vele meglepni tesómat...de sehol sem lehet kapni...szóval megint csak a letöltés marad...de nem találok linket sem...ha valamelyikőtök tudna linket adni a filmhez, lehetőleg szinkronos változatban, segítsen!
Előre is köszönöm!
Gaucho! Küldök egy pü-t :!: :wink:
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.12.20. 20:49:14

Hello Mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem...Jim Carrey-filmet keresek elég régóta...Mi lenne ha? a címe...karácsonyra szeretném vele meglepni tesómat...de sehol sem lehet kapni...szóval megint csak a letöltés marad...de nem találok linket sem...ha valamelyikőtök tudna linket adni a filmhez, lehetőleg szinkronos változatban, segítsen!
Előre is köszönöm!
Válasz küldése