Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.08.10. 16:56:09

zola8787 írta:Tegnaptól elkezdtem 1 agy z s i b b a s z t ó filmmaratont:
- Ace Ventura 1, 2
- Csupasz pisztoly 1,2,3 és 3 3/4
- Sziki szökevény
- Airplane 1, 2
- Mafia
- Nagy durranás 1, 2
- Drágám add az életed

Tudtok még hasonló stílusú filmet mondani? :D
Robin Hood, a fuszeklik fejedelme ; Lenni vagy nem lenni ; Űrgolyhók - így hirtelen ennyi.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.08.10. 16:45:46

miihii írta:
Most meg úton van a Blitz,ami Statham új filmje,tehát önmagáért beszél 8)
Nemrég néztem, elég jó kis film. Bár Statham-hez képest kevés benne a kéz-láb-nyak törés meg az ólom. :lol: Ettől függetlenül egynek mindenképp jó.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.10. 16:25:31

Valaki tudna egy linket adni, ahonnan letölthetem az Amerikai História X-t vágatlan verzióban? Ha angol nem baj, de ahhoz meg felirat is kéne :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.08.10. 16:24:44

Capon írta:
zola8787 írta:Tegnaptól elkezdtem 1 agy z s i b b a s z t ó filmmaratont:
- Ace Ventura 1, 2
- Csupasz pisztoly 1,2,3 és 3 3/4
- Sziki szökevény
- Airplane 1, 2
- Mafia
- Nagy durranás 1, 2
- Drágám add az életed

Tudtok még hasonló stílusú filmet mondani? :D

Tegnap néztem meg az Ace Venturát (kb 20szor láttam már), még mindig sírva fakadok rajta annyira vicces Jim Carrey :D
Talán a Top Secter ami most az eszembe jut (1984-es film) Az is elég fárasztó :) Airplane stílusú.
nemrég írtam:

Haláli fegyver is ilyen, kihagyhatatlan. Halálos fegyver paródia Samuel L. Jacksonnal,és Emilio Estevezzel.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.08.10. 15:46:50

Capon írta:
zola8787 írta:...
Talán a Top Secter ami most az eszembe jut (1984-es film) Az is elég fárasztó :) Airplane stílusú.
Igen-igen, kihagytam a Top Secret-et, azt is nézem majd :D Köszi azért a választ.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.08.10. 15:34:56

zola8787 írta:Tegnaptól elkezdtem 1 agy z s i b b a s z t ó filmmaratont:
- Ace Ventura 1, 2
- Csupasz pisztoly 1,2,3 és 3 3/4
- Sziki szökevény
- Airplane 1, 2
- Mafia
- Nagy durranás 1, 2
- Drágám add az életed

Tudtok még hasonló stílusú filmet mondani? :D

Tegnap néztem meg az Ace Venturát (kb 20szor láttam már), még mindig sírva fakadok rajta annyira vicces Jim Carrey :D
Talán a Top Secter ami most az eszembe jut (1984-es film) Az is elég fárasztó :) Airplane stílusú.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.08.10. 15:24:05

Tegnaptól elkezdtem 1 agy z s i b b a s z t ó filmmaratont:
- Ace Ventura 1, 2
- Csupasz pisztoly 1,2,3 és 3 3/4
- Sziki szökevény
- Airplane 1, 2
- Mafia
- Nagy durranás 1, 2
- Drágám add az életed

Tudtok még hasonló stílusú filmet mondani? :D

Tegnap néztem meg az Ace Venturát (kb 20szor láttam már), még mindig sírva fakadok rajta annyira vicces Jim Carrey :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.08.10. 14:36:29

Csúcshatás-Limitless

Nem voltak nagy várakozásaim a filmről,nem tudtam mire számíthatok tőle.Ehhez képest egész jó volt,lekötött végig.Egyszeri nézésre simán jónak érzem bárkinek.

Az elátkozott Leeds United-The Damned United
Ez pedig a 70-es években játszódó film egy edzőről,aki kissé egészségtelen rivalizálást folytat az akkori nagy Leeds-szel,de főleg annak edzőjével.Akkoriban is volt már murinnyo effektus,a stílus hasonló hősünknél,cs ő pont a rugdosódás ellen van,de a többi stimmel :P Nah,nem spolierkedek,inkább véleményezem.Azt hittem több focis jelenet lesz benne,de nem ez viszi a filmet.Ennek ellenére nem volt rossz egyáltalán,bár a valamikori újranézése nem garantált :)

Most meg úton van a Blitz,ami Statham új filmje,tehát önmagáért beszél 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.08.10. 05:52:22

Krojf írta:Ezekben a hetekben, hónapokban nagy változások vannak készülőben a magyar mozikban.
A digitális mozifilm-játszás erőteljes lendületet fog venni az elkövetkezendőekben, várhatóan 2012-ben vetítenek a magyar mozik utoljára filmszalagról.
Megszűnik a rengeteg munka-, hely- és kópiaigényes normál filmek hegemóniája, lassikán teljesen el fog tűnni az egész technológia.
Amíg a filmkópiák a használat közben rengeteg minőségromláson esnek át, addig a digitális filmek 10 ezredszerre is ugyanolyan tökéletes kép- és hangminőséget produkálnak.
Megszűnik a kópiákra való várakozás a kisebb mozik esetében, amelyik moziban lesz digitális szett, ott a filmek a premierrel egyidőben lesznek vetíthetőek, a forgalmazó zártláncú rendszer segítségével juttatja a mozit a film kódjához, amely utána lesz csak vetíthető minden előzetessel és reklámmal felszerelve.
Ez a zárt, titkos kódrendszer várhatóan kizárja majd a filmkalózkodást, viszont a moziban kifogástalan minőséget ad majd.
Ez a digitalizáció az IMAX 3D esetében is elvégzésre került, a Kerepesi úti Aréna Plaza IMAX-terme már az év második felétől digitálisan dolgozik.
Nem tudom, hogy én mint mozis megélem-e ezeket a változásokat, de ha esetleg kedvem szottyanna mozizni, akkor azt szívesebben fogom megtenni a minőség javulása miatt.
Egy biztos: 2013-tól amelyik mozi nem digitalizál, annak be kell majd zárnia, mivel nem lesz számára vetíthető film.
K.
És továbbra is 1500 Ft lesz a jegy? Mert akkor tőlem lehet aranyból is a mozi bejárata...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.08.10. 01:20:04

[quote="Krojf"][/quote]

Hát igen, ez (sajnos) várható volt...
Az kétségtelen pozitívum, hogy a filmek jobb minőségűek lesznek (szerintem ez egyébként sokkalta inkább a kalózkodás melegágya, hogy alapból dvd-n utaznak a filmek A-ból B-be; több ponton is ellophatóak és kifogástalan minőségben kerülnek fel a netre); ugyanakkor nekem meg kell baátkoznom azzal a ténnyel, hogy ifjúkorom kedvenc mozijai (pl. művész, puskin, toldi, hunnia és worst of all, az örökmozgó) a) megváltoznak és már nem lesznek a régiek (a ma csak ott látható filmek el sem fognak jutni hozzánk); b) bezárnak és multiplex, vagy disco lesz a helyükön.

Összeségében tehát szerintem ezzel a közönségfilm az eddigieknél is nagyobb fölénybe kerül és a réteg-/művészfilmek előbb elérhetetlenek lesznek, utóbb pedig szinte teljesen eltűnnek és már csak a Sundance marad nekik, már ameddig lesz Sundance (persze ez most talán túl pesszimista, de nem teljesen irreális)...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.08.10. 00:54:34

Ezekben a hetekben, hónapokban nagy változások vannak készülőben a magyar mozikban.
A digitális mozifilm-játszás erőteljes lendületet fog venni az elkövetkezendőekben, várhatóan 2012-ben vetítenek a magyar mozik utoljára filmszalagról.
Megszűnik a rengeteg munka-, hely- és kópiaigényes normál filmek hegemóniája, lassikán teljesen el fog tűnni az egész technológia.
Amíg a filmkópiák a használat közben rengeteg minőségromláson esnek át, addig a digitális filmek 10 ezredszerre is ugyanolyan tökéletes kép- és hangminőséget produkálnak.
Megszűnik a kópiákra való várakozás a kisebb mozik esetében, amelyik moziban lesz digitális szett, ott a filmek a premierrel egyidőben lesznek vetíthetőek, a forgalmazó zártláncú rendszer segítségével juttatja a mozit a film kódjához, amely utána lesz csak vetíthető minden előzetessel és reklámmal felszerelve.
Ez a zárt, titkos kódrendszer várhatóan kizárja majd a filmkalózkodást, viszont a moziban kifogástalan minőséget ad majd.
Ez a digitalizáció az IMAX 3D esetében is elvégzésre került, a Kerepesi úti Aréna Plaza IMAX-terme már az év második felétől digitálisan dolgozik.
Nem tudom, hogy én mint mozis megélem-e ezeket a változásokat, de ha esetleg kedvem szottyanna mozizni, akkor azt szívesebben fogom megtenni a minőség javulása miatt.
Egy biztos: 2013-tól amelyik mozi nem digitalizál, annak be kell majd zárnia, mivel nem lesz számára vetíthető film.
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2011.08.09. 21:39:40

barcalaci84 írta:Megnéztem az új Majmok bolygóját és nekem óriási meglepetés volt , nagyon jóra sikerült!

Most hirtelen nem is jut eszembe jobb idei film, nagyon eltalálták a hangulatát...
Szerintem sem volt rossz, csak kicsit csalódott vagyok, hogy a lázadás abban merült ki, hogy átverekedik magukat a rendőrökön aztán kimennek az erdőbe. Remélem sikeres lesz, és folytatni fogják :D
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.08.09. 19:06:53

Capon írta:Á kösz! Úgy látom teljesen le vagyok maradva :)

szerk.: Még ezt a Super 8-at sem láttam pedig megnézném. Remélem jó film.
nagyot fogsz csalódni, azt garantálhatom :lol: Bemutatót láttam, mondom omg :shock: de egy nagy lócitrom :? de azzal legalább trágyázni lehet a földeket, ez meg semmire se jó. másfél óra az életedből.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.08.09. 18:41:10

Á kösz! Úgy látom teljesen le vagyok maradva :)

szerk.: Még ezt a Super 8-at sem láttam pedig megnézném. Remélem jó film.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.09. 18:37:02

Capon írta:
barcalaci84 írta:Megnéztem az új Majmok bolygóját és nekem óriási meglepetés volt , nagyon jóra sikerült!

Most hirtelen nem is jut eszembe jobb idei film, nagyon eltalálták a hangulatát...
Ez most teljesen új? Vagy a régi új ami 2001-es? Mert nem hallottam újról.
http://www.imdb.com/title/tt1318514/
:wink:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.08.09. 18:33:17

barcalaci84 írta:Megnéztem az új Majmok bolygóját és nekem óriási meglepetés volt , nagyon jóra sikerült!

Most hirtelen nem is jut eszembe jobb idei film, nagyon eltalálták a hangulatát...
Ez most teljesen új? Vagy a régi új ami 2001-es? Mert nem hallottam újról.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.08.09. 18:29:37

Rosszbarátok (Big Nothing)
Mekkora film ez. David Schwimmer és Simon Pegg óriási arc :D
Még így betegen is nagyon jól szórakoztam a filmen. Ajánlom a mindenkinek aki szereti az angol humort :D
Kép
Avatar
Bogyó
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.04.20. 16:33:44

2011.08.09. 09:25:27

Tegnap este megnéztem Sport 1-en a Bicskei Bertalan emlékére készült "Hány éves a kapitány?" c. 'műsort'. (Fene tudja, mi volt ez, talán dokumentumfilm. :roll: ) Lényegében véve nagyon megható volt, szerintem. Őszintén beszélt ő is és a családja is az életükről; ismerősök, kollégák stb. pedig Berci bácsiról. Igazán sajnálom, hogy meghalt, egy remek embertől búcsúztunk. Nyugodjon békében!
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.09. 00:26:51

Megnéztem az új Majmok bolygóját és nekem óriási meglepetés volt , nagyon jóra sikerült!

Most hirtelen nem is jut eszembe jobb idei film, nagyon eltalálták a hangulatát...
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2011.08.08. 13:54:35

Ehh, pont ez az. A Wire éppenhogy nem a tipikus rendőrös sorozat, a jófiú vs rossz harca...szimplán csak az életet mutatja be. Nem él azokkal, amikkel minden sorozat. Nincs igazán kitüntetett szereplő, bárkitől nyugodt szívvel megválnak. Úgy ahogyan nem is számítanál rá.

Az a vicces, hogy a 24 pl nekem sem jött be egyáltalán. Homlok egyenest más a Wire.

Ilyen részletességgel felépített karakterek nem sok sorozatban vannak. Általában annyira igyekeznek pörgetni a dolgokat, hogy erre nem marad idő, Itt viszont inkább a lassú víz partot mos érvényesül. Az évadok végére meg olyat kapsz az arcodba, hogy whaaaaat?

Persze igaz, hogy emiatt nem is mindenkinek való. A legtöbb embernek amúgy is fáj a valóság. Még több azt se tudja mi az, a maradéknak tetszik a Wire :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.07. 23:17:30

sztem azt a kulturat senki nem érzi át a magyarországon élők közül :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.08.07. 23:07:58

visca el barca írta:
nekem nem jönnek be ezek a rendoros dolgok, az összes ugyanolyan... hogy is mondjam.. semmi egyedi nincs benne.
jó, lehet drámaisággal fokozni ezt is, de a lényeg mindig ugyanaz: jófiuk-rosszfiuk...).
Azért a Wire messze nem jó fiúk-rossz fiúk harcról szól, sztem sokkal árnyaltabbak a karakterek ebben. A hangulata is iszonyat jó, de ahhoz mondjuk tényleg kell egy kis affinitás a az amerikai gettók felé. Ha az a kultúrát nem érzed át vmennyire, akkor tényleg uncsi lehet. :wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.08.07. 22:51:09

Eazzy írta:
visca el barca írta:most fejeztem be a sírhant műveket.

hát, gyerekek keresem, de nem találom a szavakat.
eszméletlen.
a legjobb sorozat amit életemben láttam, és nem hiszem hogy valaha lesz is párja.
Láttad a The Wire-t?
Nálam annak nincs párja, és nem is lesz :wink:
már multkor beszéltem itt vkivel erről...

nekem nem jönnek be ezek a rendoros dolgok, az összes ugyanolyan... hogy is mondjam.. semmi egyedi nincs benne.
jó, lehet drámaisággal fokozni ezt is, de a lényeg mindig ugyanaz: jófiuk-rosszfiuk...)
adtam egy esélyt a 24-nek is , de kb a hardaik évad elejéig bírtam... mikor megláttam h az is ugyanaz mint az első kettő, le is töröltem.

nekem ezért is jött be a sírhant. teljesen egyedi...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2011.08.07. 21:59:19

visca el barca írta:most fejeztem be a sírhant műveket.

hát, gyerekek keresem, de nem találom a szavakat.
eszméletlen.
a legjobb sorozat amit életemben láttam, és nem hiszem hogy valaha lesz is párja.
Láttad a The Wire-t?
Nálam annak nincs párja, és nem is lesz :wink:

Most nézem amúgy a Treme-t, eléggé adja nekem, második évad felénél járok, de nem lehet abbahagyni. Nagyon jó sorozat, olyan hangulata van, hogy besírsz. Eléggé réteg sorozat amúgy, a csökött agyúaknak nem ajánlom, illetve azoknak, akik nem bírják a New Orleans muzsikát, mert az dögivel van benne. Egyébként konkrétan a Katrina hurrikán utáni eseményeket mutatja be NO-ban, leginkább a zenészek szemszögéből. Zseniálisan meg van csinálva szerintem. Teljesen klisé mentes, kb egyszer nem futottam bele olyanba, hogy na ezt nem kellet volna...
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.08.07. 21:58:10

Nem tudom valaki nézi innen a Weeds (Nancy ül a fűben) c. sorozatot?

Nem olyan rég láttam h már van 7. évad nagyon örülök annak h vissza hozták a régebbi szereplőket.például visszajön Heylia vagy Cecilía férja Dean az ügyvéd,de még várom h megjelenjen a színen Conrad. Régebben miattuk is néztem a sorozatot nagyon jól kitalált karakterük volt,ezért is várom a későbbiekben a feltűnésüket.

Jelenleg az évad jobb mint az előző 2 volt az nekem annyira nem jött be de azért végig néztem.Az első 6 rész alapján 8/10et tudnék rá adni,remélem cska javulni fog :D
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Válasz küldése