Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.15. 22:43:47

Idiocracy
Egy nagyon jó szatíra, a szokásos B-filmes megoldásokkal és színészekkel. A humor benne talán kicsit kevés volt, de ugyanakkor az jó.
Az Iron Sky-ra emlékeztet leginkább (főleg mert friss élmény az is) a legtöbb aspektusában.
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2012.07.15. 18:51:59

köszi az ajánlásokat eddig, mindegyiket megnézem majd :wink:
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.15. 18:47:16

faithnomore írta:tudnátok mondani 1-2 jó vígjátékot?
The Royal Tenenbaums
Vaklárma

ha még beugrik vmi, írok :)

szerk:
Esetleg a Vaskabátok, de nekem nem tetszett
A felső tízezer
Égető bizonyíték
Erőszakik
Kecskebűvölők
Halálos temető
Vadbarmok
Rumlis vakáció
Dilisek vacsorája
Meghívó egy gyilkos vacsorára
Kezdők
Ed Wood
Hülyék paradicsoma
Truman Show
Felforgatókönyv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2012.07.15. 19:03:07-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.15. 18:39:54

faithnomore írta:tudnátok mondani 1-2 jó vígjátékot? annyira nem érdekel az ilyen mainstream comedy, mint a másnaposok, nekem a másfajta humor tetszik

szóval ha tudnátok olyat ami kicsit morbid, vagy groteszk humor annak nagyon örülnék (ilyenek a monty python filmek pl.)

természetesen paródiafilmek szóba se jöhetnek, tehát a horrorra akadva az nekem nem vicces

köszi előre is!
Napoleon Dynamite.
A héten kb 4szer néztem meg,rengeteget lehet rajta röhögni :D


Más:
127óra.
Durva volt,szeretem az ilyen egyszereplős filmeket,ez is nagyon bejött. bár a végén a kézlevágásos dolgot nem értettem,mármint biológiailag.
A Buried-et ősszel néztem,az kicsit drámaibb volt nekem,mint ez,ott jobban beleéltem magam a dolgokba,mint ennél.
nem szoktam pontozni,annyit mondhatok hogy megéri megnézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.15. 18:32:52

faithnomore írta:tudnátok mondani 1-2 jó vígjátékot? annyira nem érdekel az ilyen mainstream comedy, mint a másnaposok, nekem a másfajta humor tetszik

szóval ha tudnátok olyat ami kicsit morbid, vagy groteszk humor annak nagyon örülnék (ilyenek a monty python filmek pl.)

természetesen paródiafilmek szóba se jöhetnek, tehát a horrorra akadva az nekem nem vicces

köszi előre is!
Esetleg a Trancsírákat tudom ajánlani.
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2012.07.15. 18:28:03

tudnátok mondani 1-2 jó vígjátékot? annyira nem érdekel az ilyen mainstream comedy, mint a másnaposok, nekem a másfajta humor tetszik

szóval ha tudnátok olyat ami kicsit morbid, vagy groteszk humor annak nagyon örülnék (ilyenek a monty python filmek pl.)

természetesen paródiafilmek szóba se jöhetnek, tehát a horrorra akadva az nekem nem vicces

köszi előre is!
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.15. 11:41:41

visca el barca írta:
miihii írta:
Az őslakó-t láttad?
Sztem az is igencsak ott van és szintén egy helyszínes.
jaj, bocs miihii, de az a film vmi rettenet :D

akárcsak a mesterdetektív michael cainnel meg jude lawval, vagy a visszajátszás ethan hawkkal meg uma thurmannal.

bár egy próbát megér annak aki szereti az ilyeneket...
Semmi gáz,nem mindenkinek jön be ugyanaz ;)

Nekem tetszett. Kétkedve álltam neki,de végül is nem bántam meg,mert lekötött a dolog,annak ellenére,h nem egy cselekménydús történet :) Érdekes beszélgetés zajlik a házikóban,vmiért megfogott.

A mesterdetektív-et is láttam,az meg olyan egyszernézős cucc sztem.Nem veszít vele semmit az ember,ha nem látja,de a megnézése sem okoz fizikai fájdalmat :D

A visszajátszás ismerős,de nem igazán emlékszem rá.Olyan rémlik,h egy kicsit kusza a sztori és nem annyira nyerte el a tetszésemet,de ez is csak homályosan maradt meg :) Uh ebben egyetértek ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.15. 11:39:39

Bob_Marley írta:Jó 10évvel ezelőtt láttam nagyon nem emlékszem rá részletesen, de élethű volt, s eléggé "magával ragadó" vagy nem is tudom mi a jó szó rá, de kifejezetten tetszett.
Majd lehet meg is nézem újra, bár én meg veled ellentétben nem igazán rajongok az atlétikáért, de ez mellékes mert a film tényleg jó. :D
Am Steve Prefontaine-ről van egy másik film is 1997-ből. Jared Leto játszik a főszerepben. De nagyon gagyi. Leszedtem kíváncsiságból, de a Korlátok nélkülhöz közel sincsen. A futásoknál látszik, hogy kocognak. Persze közben rángatják a kamerát a kellő hatás érdekében, de látszik, hogy nagyon bénán van megoldva.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.15. 11:25:27

Jó 10évvel ezelőtt láttam nagyon nem emlékszem rá részletesen, de élethű volt, s eléggé "magával ragadó" vagy nem is tudom mi a jó szó rá, de kifejezetten tetszett.
Majd lehet meg is nézem újra, bár én meg veled ellentétben nem igazán rajongok az atlétikáért, de ez mellékes mert a film tényleg jó. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.15. 11:11:27

Bob_Marley írta:
REMY írta:
-Skót kerékpáros
-A békés harcos útja
-Korlátok nélkül (számomra ez külön hatással bíró film volt. 4 évig hosszú táv futó voltam és teljesen bele tudtam élni magam a filmbe. Nagyon jó gondolatok vannak a filmben. Donald Sutherland és Billy Crudup a 2 főszereplő. + 1-2 érdekességet is megtudhatunk a filmből) bátran ajánlom.

ezek megvoltak? mind igaz történet.

Esetleg a tűzszekerek? bár még nem láttam. esetleg ha valaki igen akkor vélemény?
Köszönöm az ajánlásokat első kettőt nem ismerem, Korlátok nélkül és a Tűzszekereket már láttam.
vélemény a korlátok nélkül című filmről? hogy tetszett?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.15. 10:57:35

REMY írta:
-Skót kerékpáros
-A békés harcos útja
-Korlátok nélkül (számomra ez külön hatással bíró film volt. 4 évig hosszú táv futó voltam és teljesen bele tudtam élni magam a filmbe. Nagyon jó gondolatok vannak a filmben. Donald Sutherland és Billy Crudup a 2 főszereplő. + 1-2 érdekességet is megtudhatunk a filmből) bátran ajánlom.

ezek megvoltak? mind igaz történet.

Esetleg a tűzszekerek? bár még nem láttam. esetleg ha valaki igen akkor vélemény?
Köszönöm az ajánlásokat első kettőt nem ismerem, Korlátok nélkül és a Tűzszekereket már láttam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.15. 10:49:00

miihii írta:
REMY írta:
hát igen. Nagyon jó film. Nagyon oda vagyok az olyan filmekért amik 1 helyszínen játszódnak. Fűrész 1-2, Pánikszoba, Fülke, Kocka 1-2-3, stb stb
Az őslakó-t láttad?
Sztem az is igencsak ott van és szintén egy helyszínes.
jaj, bocs miihii, de az a film vmi rettenet :D

akárcsak a mesterdetektív michael cainnel meg jude lawval, vagy a visszajátszás ethan hawkkal meg uma thurmannal.

bár egy próbát megér annak aki szereti az ilyeneket...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.15. 10:42:24

miihii írta:
REMY írta:
hát igen. Nagyon jó film. Nagyon oda vagyok az olyan filmekért amik 1 helyszínen játszódnak. Fűrész 1-2, Pánikszoba, Fülke, Kocka 1-2-3, stb stb
Az őslakó-t láttad?
Sztem az is igencsak ott van és szintén egy helyszínes.
ezt mindig beajánlják nekem, de még nem tudtam rávenni magam :D szerintem tetszene, de mindig mást indítok el :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.15. 10:30:07

REMY írta:
hát igen. Nagyon jó film. Nagyon oda vagyok az olyan filmekért amik 1 helyszínen játszódnak. Fűrész 1-2, Pánikszoba, Fülke, Kocka 1-2-3, stb stb
Az őslakó-t láttad?
Sztem az is igencsak ott van és szintén egy helyszínes.


A kopasz osztag- 21 Jump Street

Ez is tetszett.Nem számítottam valami nagy kalandra,de egy erős közepesnél talán még jobb lett.Vannak benne poénos szövegek,jelenetek,szórakoztató a film végig.Nem bántam meg,h megnéztem,sztem ajánlhatom nektek is :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.15. 00:44:31

miihii írta:Exam

Nagyon jó kis film,borzasztóan tetszett. Ügyesen csavarták a sztorit és a végét sem szúrták el,sőt :)

Ez pedig elég várós:
Vadállatok-Savages
hát igen. Nagyon jó film. Nagyon oda vagyok az olyan filmekért amik 1 helyszínen játszódnak. Fűrész 1-2, Pánikszoba, Fülke, Kocka 1-2-3, stb stb
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.07.14. 23:56:55

miihii írta:Exam

Nagyon jó kis film,borzasztóan tetszett. Ügyesen csavarták a sztorit és a végét sem szúrták el,sőt :)

Ez pedig elég várós:
Vadállatok-Savages
az bizony jó film; az érthetőség érdekében nem is árt kétszer megnézni, először csak úgy átfutott rajtam.

a trailerben meg nem értem, egyszer raszta a csávó, másszor meg sima a haja? :)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.14. 23:12:06

Exam

Nagyon jó kis film,borzasztóan tetszett. Ügyesen csavarták a sztorit és a végét sem szúrták el,sőt :)

Ez pedig elég várós:
Vadállatok-Savages
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2012.07.14. 22:32:49

REMY írta: Esetleg a tűzszekerek? bár még nem láttam. esetleg ha valaki igen akkor vélemény?
Alapmű.

10/10-es film.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.07.14. 22:26:33

1-2 sportfilm nálam kimaradt, így mostanában ha van időm ezeket pótlom
-Skót kerékpáros
-A békés harcos útja
-Korlátok nélkül (számomra ez külön hatással bíró film volt. 4 évig hosszú táv futó voltam és teljesen bele tudtam élni magam a filmbe. Nagyon jó gondolatok vannak a filmben. Donald Sutherland és Billy Crudup a 2 főszereplő. + 1-2 érdekességet is megtudhatunk a filmből) bátran ajánlom.

ezek megvoltak? mind igaz történet.

Esetleg a tűzszekerek? bár még nem láttam. esetleg ha valaki igen akkor vélemény?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára REMY 2012.07.14. 22:40:50-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.14. 21:54:17

Fekete dicsőség
1-2 sportfilm nálam kimaradt, így mostanában ha van időm ezeket pótlom (keine panik holnap meglesz a Libanon is :D)
Ismét csak igaz történet alapján!
http://en.wikipedia.org/wiki/1965%E2%80 ... tball_team
A döntőben a Kentucky volt az ellenfél, ahol pl Pat Riley is játszott azon a meccsen :D De abban a korban volt játékos pl Jo jo White (2szeresNBA bajnok a Celtics-szel) a Kansasnél.
Ez a döntő:
https://www.youtube.com/watch?v=QeSKfliQhhY
És úgy tudom a mai napig a legkisebb egyetem aki megnyerte az NCAA bajnokságot.
S a mai amerikai kosárlabdát is meghatározó esemény volt, amit végrehajtottak a srácok.

Alapból mindig szeretem a rasszizmussal kapcsolatos filmeket, egyik legfontosabbnak tartom, hogy az emberek elfogadják egymást, s ne legyen semmilyen hátrányos megkülönböztetés.

Sztori:
60as évek Amerika elképzelni nem lehetne, hogy a kosárlabdát ne fehérek játsszák. Fiatal edző kerül a Texas Western egyetemre (előtte női középiskolás csapatott edzett), pénz nincs eredményt kell elérni…..Nem tudnak senkit elcsábítani kis egyetem az övék, mindenki a híres helyekre Duke, Kansas, Kentuckyra akar menni.
Feketékről az általános vélemény, jók fizikálisan, de semmi eszük……
Legtöbbjüket ültetik a többi csapatnál kispad szélén, a négereknek az való, örüljenek hogy van min ülniük…..

Erre jön egy edző akit sutba teszi a bőrszínt és összeszedi a tehetségeket és ösztöndíjat ajánl nekik. 7 fekete játékos egy csapatban ráadásul egy déli egyetemen Bronxból, Detroitból, az utcáról összeszedve a srácok. S persze ez sokaknak nem tetszik. (az ellenfeleknél sem) Megfenyegetik az edzőt, játékosokat vernek stb. Majd később megnyerik az NCAA bajnokságot (jelzés értékűen az általános kirekesztés ellen csak fekete játékosok játszanak a döntőben)és az odáig vezető rögös utat mutatja be a film, a csapaton belül gondokat a 60as évek Amerikáját.


Remek film volt, nagyon jó karakterekkel, jó kis 60as évek zenéivel.
8/10

Egy NBA szlogen jut eszembe a filmről:
Basketball is just a game, but sometimes it's more than that...Much more!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.07.14. 16:35:56

Lockout

http://www.youtube.com/watch?v=zLTOzu8N1Pg


hmm hmm... megéri egy próbát
KépKép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.07.14. 16:26:44

Ma néztem meg a 4. emeleten című filmet, spanyol dráma.

Tetszett, nagyon jó kis film, mindenkinek ajánlom! A végén mondjuk egy kis hiányérzetem volt, de még így is megérdemel egy 8/10-et! :wink:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.07.14. 16:03:48

Minap láttam a Tébolyultak című filmet.
Kicsit zombis beütésű, nem annyira pörgős, így délutánra megfelelő film.
Nem egy hollywoodi kasszasiker de talán nem is zs kategóriás.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.07.14. 15:50:16

Hullámtörés (Breaking the Waves)

Lars von Trier számomra a Melankóliával, de főleg a Dogville-lel bizonyította, hogy nagyon ért a nyomasztó hangulatú, lassú történetek vászonra történő komponálásához. Ezt a tényt erősíti 96-ban készült filmje a Hullámtörés is.

A film egy ködös és kifejezetten barátságtalan szigeten játszódik, ahol megismerkedhetünk Bess-szel, az őszinte érzelmű, egyszerű lánnyal és férjével az olajfúrón dolgozó Jan-nal.
Kettejük esküvőjével nyit a film, és már rögtön az első jelenetekben szembesülünk azzal a közösséggel amiben Bess felnőtt.

Ez a közösség bizony egy a dogville-ihez hasonló, mélyen vallásos, konzervatív társaság.
A film előrehaladtával lehullik a közösség tagjairól a rózsaszín fátyol, és felszínre kerül a képmutató, önző magatartás amit Trier a Dogville-ben teljes egészében szétszed.

A film fő témáját a két szerelmes házasságának kezdeti szakasza, majd a később bekövetkező tragédia utáni próbatételek adják.
Az események hatására az amúgy jólelkű lány, a film végére a teljes erkölcsi romlás áldozatává válik, s a történések előrevetítik a tragikus végkifejletet.

Emily Watson szenzációs volt, akit még kiemelnék Dodo szerepében Katrin Cartlidge aki szintén nem mindennapi volt.

Összességében el lehet mondani, hogy egy ízig-vérig Trier filmmel van dolga annak aki leül megnézni.

Társadalomkriktika, erős szexualitással történő polgárpukkasztás, gyönyörű szerelmi történet, erős drámai vonal, jó alakítások és egy balegyenes a végén, hogy ne tudj felkelni a székből egy darabig.


Nem rövid film, és talán hangulatom miatt, de itt-ott picit untam, ezért most ez csak egy:

7.5/10

Javasolnám annak aki megnézésre szánja rá magát, hogy eredeti nyelven tegye, mert Watson kisasszonynak sajnos elég irritáló a szinkronja.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.14. 14:48:17

ez lesz az, köszi :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése