Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.23. 12:31:38

visca el barca írta:...
=D> Végre valaki megfogalmazta, amire nekem nem volt kedvem :lol:

Mellesleg még egy nagy baromság, hogy Cottilard karakterének a hátán mutatják azt a sebhelyet, ki az a hülye akinek nem esik le, hogy bizony Ő is sántikál valamiben?

A lezárás meg egyszerűen pocsék és hatásvadász, Batman hősökről szóló monológja meg olyan szájbarágós, hogy az elképesztő.


A sötét lovagtól sem vágtam magam hanyatt, nem tartom akkora volumenű filmnek, mint sokan mások, mégis ez a Felemelkedés talán még azon is alulteljesít, de legalább a Kezdődik szintjét megugrotta.

Ja és még valami. Bane maszkja ha jól tudom gyakorlatilag az arcát tartotta össze.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.23. 12:21:08

csababarca írta: 8: hát szerintem meg ez volt a film tetőpontja, meg mindenhol dícsérik kb.
mindent látványt nélkülöző erölködés volt. ez a megallitom a masik öklét az arcom előtt és hagyom h erőlködjön dolog volt a legviccesebb. (aztán perce jön a gerinctörés amiből egy egy csigolyahelyretétellel egyből rendbe jön, majd jön az epic ugrás, a porc nélküli térddel - micsoda felemelkedés!)

csababarca írta:Szóval vannak jó észrevételeid,de egy jó részük megalapozatlan,és csak sárdobálás.
nincs itt semmi sárdobálás (olyat is tudnék hidd el!), csak egyszerűen leírtam azokat a dolgokat, amike egy ilyen volumenű filmben eyszerűen nevetségesen hatnak. az előző két rész tul magasra tette a mércét és nagyon durván le lett verve. ha a beginst 8 pontra teszem, akkor a 2. rész 9 pötty, ez az utolsó agyon jo indulattal 5.

fogadd el, én is elfogadom h sokan minden idők legjobb filmjének titulálják. olyan film meg ami mindenkinek bejön persze h nincs.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.23. 11:53:13

visca el barca írta:...
erre reagálok ha nem baj, sorba menve az észrevételeiden.

1: azért elég sok minden történik az első két órában is,de ebben lehet van igazság,ezt még el tudom fogadni.
2: az,hogy sűrű volt a forgatókönyv,és kidolgozatlan, ez is részben igaz,mert az egész filmben se "Robinnak",se Mirandának semmi szerepe nem volt,úgy tűnt. aztán,hopp,összefutottak a szálak,minden el lett varrva szépen.
3: miért? mi pusztítsa el a várost? egy biológiai vírus? vagy egy hősugárzó? itt nincs jó megoldás,itt érzem azt először,hogy kákán is csomót keresel, mert tök mindegy mi lett volna az eszköz, akkor is ezt írod.
4: ez megint olyan,mint ami minden filmben megvan,hogy miért nem lő már miért nem lő,aztán őt lövik le. de itt annak,hogy várni kell a bomba felrobbantásáig, pszichikai szerepe van,de ez úgy látom nem tűnt fel neked.
5: lehet nem köthetné be a cipőfűzőjét, de megpöcköli kétszer és szevasz. és nem biztos,hogy sokkal okosabb nála Joker. Az meg nem légzéskönnyítő maszk volt,de nagyjából elmondták a filmben,hogy miért van rajta, a lényeg,hogy az egy fájdalomcsillapító féle szert nyomat bele,ezért nem érez fájdalmat. viszont ha nem kapja,akkor érez,és valami betegség miatt folyamatosan nagy fájdalmai lennének .(pestis talán.)
6: miért, a való életben okosak a rendőrök?:D
7: itt a stadionos résznél nekem inkább az volt a hiba,hogy hülyén nézett ki,hogy egyharmadig se volt feltöltve a stadion.
8: hát szerintem meg ez volt a film tetőpontja, meg mindenhol dícsérik kb.
9: igen a mai világban,ahol nincs pénz a kezedben tulajdonképpen elég lehet. de itt megint nem ez volt a lényeg.
10: Robinra már kitértem fent, Macskanőnek is azért volt elég szerepe. meg körbeért a történet vele is.
11: igen az is hiba volt. de nem fizikusok a filmkészítők elsősorban. biztos megmaradt bennük,hogy ha a súlyt szétszórják a jégen,akkor kevésbé szakad be,mint ha egy pontra összpontosul.
12: Bane kiiktatása nekem sem tetszett,de valahogy meg kellett oldani.
13: a vége. mennyire lett volna jobb,ha Nolan megint elsüti az Inception-ös lezárást? akkor most azt mondanád,hogy megint előtte azt, ötlettelen.

Szóval egy csomó dologgal egyet tudok érteni,de van egy csomó szőrszálhasogatós dolog. Tökéletes film nincsen. Ha beírod ide a kedvenc filmedet,vagy azt amelyiket a legjobbnak tartod,ilyen hibákat bármikor talál benne bárki. Sokan néha elvesztik a realitásérzéküket,és elfelejtik,hogy ez egy film. ráadásul képregényfilm.
Szóval vannak jó észrevételeid,de egy jó részük megalapozatlan,és csak sárdobálás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.23. 11:28:12

ugy dontottem szépen csokorba szedem miért is rossz film az uj batman (csak hogy nehogy rám lehessen sütni, hogy divatbol szidom)

kicsit kesze-kusza leszek, ugy irom ahogy eszembe jut.

- a történet izzadságszagú, és az első 2 órában nagyjából semmi nem történik. nincs akció, nincs érdemi történés, a játékidő nagyja unalams locsifecsivel telik el.
- kidolgozatlan a forgatókönyv. nolan tul sok mindent akart belesűríteni a 160 percbe, de rohadtul nem sikerült. elég csak arra gondolni, h bane felrobbant mindet, aztán 2 perc mulva kiderül h már hónapok óta "fogságban" van mindenki.
- komolyan ennyire tellett a forgatókönyvből, h egy bomba robbant fel mindent? zseniális, egyedi, ilyen talán még soha nem volt egyetlen filmben sem!
- idióta hulye módjára várnak 4372985 napot a bomba felrobbantásával, hogy legyen valaki aki majd semlegesíti.
- sokan írják bane karakterére h félelmetes. jokernek a cipőjét sem köthetné meg. van rajta egy maszk aminek semmi funkciója, csak szusoszg benne meg jol néz ki. az neki valami légzéskönnyítő vagy mi a halál?
- az is érdekes hogy véletlenül a város összes rendőrére rárobbantják az alagutat. ilyen hulyék lennének a rendőrök?
- az is röhögtem mikor felrobbantották a stadiont. kint van 70.000 néző és mindenki siri csendben ül. a való életben olyan pánik törne ki h ihaj-csuhaj.
- batman vs bane első verekedés. rögtön a csillagok háboruja obi van kenobi vs. darth vader jutott eszembe, az volt ennyire igénytelenül megcsinálva. mint valami lassított felvétel plusz suta mozdulatok tömkelege. látvány nuku.
- klasszikus akciójelenet szinte semmi nincs a filmben. a végefelé lövöldöznek az utcán, de az is olyan idétlen h hihetetlen.
- wayne elveszti szinte a teljes vagyonát és ehhez elég volt egy ujjlenyomat. ühüm, valószínű
- a macskanő karaktere, amellett h bejött, teljesen feleslegesnek éreztem.
- "robin" dettó. jön egy zöldfülű járőr gyerek, aztán a film végén már ő a meganyomozó superhero. vicces.
- mintahofy az a jelent is vicces, hogy senki nem mehet ki a városból. a jégen kell sétálniuk. egy ember alatt simán szakad a jég, de mikor ugyanott 10-en állnak rajta semmi. jah persze hidegebb volt.
- marion cotillard mint főgonosz? wtf? jo, a fordulat valoban meglepő volt, de egy trilogia lezárásában ne ő legyen már aki romba dönti a világot.
- az is mókás volt, hogy banet erőltették h micsoda megakarakter, aztán jön a macskanő, lelövi és szevasz, ennyi volt.
- alfred karatere nagyon jó, de itt is elintézték azzal, hogy wayne urfi, nekem ez már nem megy, elhagyom. persze 50 éve szolgálja őket, aztán most két mondattal elintézik.
- "batman" (mert hogy rola szola film), kb 3-szor tunik fel a filmben, max 30 perce.
- sablonos happy end viszont mindenre feltette a koronát (mennyivel, de mennyivel okosabb lett volna, ha végén csak alfredot mutatják ahogy mosolyg valakire a kávézóban és nem mutatják waynet meg a cicanőt.


biztos lenne még 1x ugyanennyi ha megeroltetném magam...

persze lehet erre mondani h ez komplexként hat, én nagyon nem éreztem.
sokkal jobban örültem volna egy fifikáns főgonosznak (riddle?), bár azt a 2.-ben már elsütötték, uhogy most valami izom kellett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.22. 22:39:33

kanty írta: Előbbi túl gyermek volt nekem, az elején még az utolsó utcai rendőr, a végén pedig már ő az egyik, aki megmenti a sokaságot.
itt jön a képbe,amennyit annyiszor hangoztattak a széria során: "bárkiből lehet hős,bárkiből lehet Batman".

Egyébként a többit adom,Tom Hardy brutális volt Bane-ként,kár hogy a végére kiherélték a karakterét,de így is az a Batman vs Bane csata a föld alatt,az a maga minimalizmusával is monumentálisra sikeredett.

Nekem ez a rész amúgy jobban bejött,mint a Sötét lovag,mégpedig Bane miatt főleg,meg Alfred miatt. Bane odaszögezett a székhez,konkrétan féltem,amikor a vásznon volt,Alfrednak meg minden szövege tele volt érzelemmel,és nagy igazságokkal.
Joker nekem vicces volt,mintsem félelmetes,ő addig volt ellenfél Batmannek,amíg zsarolni tudta,meg amíg nem tudott hozzá közel kerülni.


Ezt már nem neked kanty!
Egyébként az igaz,hogy nagy a hype körülötte,de lassan még nagyobb hype utálni,csak azért is szembe menni a tömeggel. Bravó aki ilyen felfogásban létezik! :roll:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.22. 22:13:50

REMY írta:szerintem sokan azért vagytok csalódottak a Felemelkedés miatt, mert elhitették veletek, hogy ez egy TOP 1 film, valaha volt legnagyobb durranás stb... és ez szerintem az élvezeti értéken csökkentett sokat, mert az elvárások a világegyetem végén voltak.

Ez csak egy Batman volt, egy képregényadoptácó, amely a komoly és drámai hatások ellenére is, csak egy képregény film. Ezt nem komolyan venni kell, hanem élvezni, kikapcsolódni. Nem az élet nagy dolgairól beszél, nem leszünk se okosabbak, se bölcsebbek miatta.

Szerintem ha másként ültetek volna a film elé, akkor másként értékeltetek volna. SZERINTEM. csak egy szubjektív vélemény.
Aki kicsit is jártas a filmes világban az nem hiszem, hogy a megváltást várta a filmtől. Egy abszolút trendi, a mai ízlést kiszolgáló filmet vártak ezen filmkedvelők, amit többé-kevésbé meg is kaptak.

Az Igazából szerelem egy nagyon jópofa, kedves film. Ha jól emlékszem valamelyik karácsonykor láttam. Vicces, romantikus, mindenki szeret mindenkit. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.22. 22:04:49

Mezner2 írta:Sziasztok Filmguruk !!! :lol:

Tudtok nekem JÓ karácsonyi filmeket mondani,ha romantika van benne az nem hátrány (ilyen első közös átjövős film nézésnek úgyis pont jó lenne :D )
de a karácsonyi téma a lényeg(télapu,hull a pelyhes kilőve :lol: )
Ha jól emlékszek akkor az Igazából szerelem az karácsony környékén játszódik, és elég romantikus is.

http://www.imdb.com/title/tt0314331/
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.22. 22:03:38

szerintem sokan azért vagytok csalódottak a Felemelkedés miatt, mert elhitették veletek, hogy ez egy TOP 1 film, valaha volt legnagyobb durranás stb... és ez szerintem az élvezeti értéken csökkentett sokat, mert az elvárások a világegyetem végén voltak.

Ez csak egy Batman volt, egy képregényadoptácó, amely a komoly és drámai hatások ellenére is, csak egy képregény film. Ezt nem komolyan venni kell, hanem élvezni, kikapcsolódni. Nem az élet nagy dolgairól beszél, nem leszünk se okosabbak, se bölcsebbek miatta.

Szerintem ha másként ültetek volna a film elé, akkor másként értékeltetek volna. SZERINTEM. csak egy szubjektív vélemény.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.11.22. 22:02:31

Sziasztok Filmguruk !!! :lol:

Tudtok nekem JÓ karácsonyi filmeket mondani,ha romantika van benne az nem hátrány (ilyen első közös átjövős film nézésnek úgyis pont jó lenne :D )
de a karácsonyi téma a lényeg(télapu,hull a pelyhes kilőve :lol: )
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.22. 21:51:25

batman felemelkedik

nah én is megnéztem, türelmes voltam, megvártam amíg megjelenik a könyvtárban, mert annyira nem érdekelt. tul sokat nem vártam tőle, de még azt a keveset is sikerült csúnyán alulmúlnia.

középszerű, unalmas, a 160 perc nagyrésze érdektelen locsifecsi, kidolgozatlan, összecsapott és buta. mindez megspékelve egy kommersz véggel és egy szuszogó darth vader utánzattal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.22. 21:50:21

Sötét lovag-Felemelkedés

Eljutott hozzám is.
Kicsit féltettem a filmet. Adva van napjaink legtrendibb rendezője plusz az elmúlt évek talán legnagyobb sikerű filmje, na ezt fejezd be, úgy hogy ne érje szó a ház elejét. Plusz még a Sötét Lovag-ban ott volt egy Ledger, aki egyrészt nem akármilyent játszott, plusz erre még egy lapáttal rátett a halála is. Nolan megcsinálta, én kb. ezt vártam a harmadik és egyben utolsó résztől. Nem ez az a filmje, amiben kijöhet a zsenialitása, mert egyszerűen ez nem az a műfaj. Viszont az egész Batman karaktert/filmet egy új szintre emelte. S ahogy már mondtam szerintem abszolút vállalható ez a befejző rész is.

Azért volt egy két hiba, ami engem kicsit zavart, de a befejezés igazi szuperhősös lett. Olyan, ami után a néző nyugodt szívvel jöhet ki a moziból.
A rendőrsrác és a gonoscsaj karaktere kicsit összecsapott volt. Előbbi túl gyermek volt nekem, az elején még az utolsó utcai rendőr, a végén pedig már ő az egyik, aki megmenti a sokaságot. Miranda szintén. Valahogy nem volt eleget előtérbe. Persze ez annak is betudható, hogy a végén nagyobbat robbanjon, de valahogy hiányérzeten volt vele kapcsolatban is. Úgy voltam vele, hogy ez a karakter egyeszűen nem érdemli meg, hogy a "nagy" Batman utolsó és egyben legnagyobb ellenfele legyen.
Aki viszont nagyon bejött az Bane. Tom Hardy-t az egyik legjobb fiatal színésznek tartom és itt is piszkosul tetszett a játéka. Egy részt a puszta brutalitás ez a pali, s ehhez még hozzájön, hogy van egyénisége. Nem azt mondod róla, hogy egy a sok kigyúrt izomagy közül. Ennél jóval több. Kíváncsian várom, hogy mi lesz vele az elkövetkezőkben.
Kicsit az meglepett, hogy nem a Batman vs Bane csatára lett kiélezve a vége. Egy picivel több "csatát" vártam kettejüktől, egy kicsivel több adok-kapok-ot. Azt hittem, hogy a vége teljesen kettejükről fog szólni, nem így történt, de ez nem feltétlenül rossz.
Anne Hathaway egy elég cuccos csaj, ezt itt is bizonyította. Na meg azt is, nem is olyan rég, hogy már rég kinőtte a neveletlen hercegnő státust. Kicsit tényleg elveszett volt ő, az ő karakterén is lehetett volna dolgozni még egy nagyon keveset. Persze már az első pillanattól lehetett tudni, hogy mi lesz az ő sorsra. Dögös, jó teste van, nem lehet nagyon bele kötni, egy ilyen csaj dukál Batman-nek.

Összegezve tehát azt mondom, hogy a széria második legjobb része volt. Nekem az első rész nem igazán tetszett. Utána szerintem Nolan sokat fejődött, mint akciófilm rendező. Az is tény, hogy a második rész elég magabiztosan a legjobb rész volt. De ha így most elkezdek gondolkodni, az elmúlt évek terméseiről akciófilm kategóriában és kéne jobbat mondjak a Felemelkedésnél, akkor a Sötét lovagon kívül más nem igazán ugrik be.
Közelebbről megnézem újra.
7,5/10.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanty 2012.11.22. 21:52:58-kor.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.22. 15:16:00

Argo-t már régóta sztárlom itt, moziba nézős film, rohadtul érdekel már, még egyelőre nem tudom mikor, de beülök rá. (illetve még mindig erősen gondolkozok, hogy mozinapot tartok és a Felhőatlasszal tolom le kombóba :D )

Ez meg csak úgy feltűnt, nézegettem imdb-n a filmeket és:

Kép
Kép
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.22. 14:34:21

kanty írta:Az új Affleck filmet, az Argo-t valaki látta már? Állítólag Ben ismét belenyúlt a tutiba. :)
Nem tudom, de nagyon érdekel. Rottenen és IMDb-n is előkelő értékeléseket kapott, asszem' metán is 90 pont körül mozog.. A jó "öreg" Ben szerintem ismét brillírozni fog (bár ezt inkább múltidőbe kellene) és az Oscar-előszobájában találhatja magát könnyen, ha még egyáltalán szolgál valamilyen presztízzsel az a díj. Nézős film ez az Argo, annyi biztos.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.22. 14:20:16

Az új Affleck filmet, az Argo-t valaki látta már? Állítólag Ben ismét belenyúlt a tutiba. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.11.22. 04:45:59

Faust írta:Burtonék elég pontosan reprodukálták a dolgokat, kb. mintha az eredeti filmeket nézted volna. :)

Nekem nem tetszett túlzottan az Ed Wood, a fantasztikus korrajzon, és a mókás pillanatokon felül dögunalmas volt számomra.
Én nagyon bírtam, főleg mikor Sarah Jessica Parker olvassa az újságban: miért írják h olyan a fejem mint a lónak??!! :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.22. 01:25:31

Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.22. 00:52:44

Burtonék elég pontosan reprodukálták a dolgokat, kb. mintha az eredeti filmeket nézted volna. :)

Nekem nem tetszett túlzottan az Ed Wood, a fantasztikus korrajzon, és a mókás pillanatokon felül dögunalmas volt számomra.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.21. 23:23:25

Kijavítom magam: újra! szeretném megnézni a Félelem és reszketést. :)

Közben az Ed Wood-ot is kilőttem, és ez meg ezekhez a mérhetetlen szrokhoz hoztam meg a kedvem amiket ez az ürge csinált. Már a filmben szétröhögtem magam rajtuk. Muszáj legalább belenéznem 1-2be. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.21. 22:06:25

Asys írta:Ma megnéztem a TDKR-t, és hatalmas csalódás volt! számítottam rá, hogy A sötét lovagot nem fogja felülmúlni, de arra nem, hogy ennyire alulmúlja...

Kár érte! Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Én is minap láttam, sajnos rendesen csalódtam benne. Elég gyenge volt, de a női főszereplőt emelném ki Anne Hathaway-t, gondolom ő akart lenni a macskanő (rém)gyenge kiadásban. Engem egész film alatt végig irritált. Maga az egész karakter meg az összes tök felesleges jelenet vele, valahogy nem illet a filmbe az egész szerintem. Mintha utólag írták volna bele, hogy Bruce-nak legyen kivel lelépnie a végén.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.21. 22:01:16

soadroli írta:
visca el barca írta: te még azt sem láttad? :shock: laci, te eddig melyik bolygón éltél? :shock:
Nekem egyáltalán nem tetszett, emlékszem alig vártam hogy vége legyen. A Sweeney Tod is elég gyengusz volt sztem.
rolikám pedig a sweeney toddban még a vér is folyt. nem is kevés :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.11.21. 21:47:00

visca el barca írta: te még azt sem láttad? :shock: laci, te eddig melyik bolygón éltél? :shock:
Nekem egyáltalán nem tetszett, emlékszem alig vártam hogy vége legyen. A Sweeney Tod is elég gyengusz volt sztem.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.21. 21:21:03

csababarca írta: engem egy dolog zavart a filmben,ami valamennyire Nolan-sajátja,hogy semmi sebesülés,vér sose volt senkin.
Ez inkább a PG-13 sajátja, nyilván ha R-es filmet csinálhatna (ill. akarna csinálni), akkor folyna a vér (ld. Memento). Csak az meg durván egy olyan 500 millió dolláros bukta a Warnernek, szóval ők sem pártolják annyira a dolgot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.21. 21:11:12

Asys írta:És ahogy a cselekményből kiderült ez is hazugság volt, a főgonosz csajt, csak a bosszúvágy vezérelte.

Kár érte! Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Bocs,de egy gonoszt mégis mi hajtson? de komolyan.
általában a bosszúvágy,vagy hataloméhség mozgat minden gonosz karaktert.

nekem meg jobban tetszett sokkal a drámaisága miatt mint a TDK,ebben sokkal több jó párbeszéd volt,sokkal jobban hatott az érzelmekre.
Mondjuk azt adom,hogy Bane karakterét ezzel az utolsó csavarral kiherélték,ezt elrontották,de kellett valami csavar.

engem egy dolog zavart a filmben,ami valamennyire Nolan-sajátja,hogy semmi sebesülés,vér sose volt senkin. jah de,Bruce-n,amikor elagyalták. De azon kívül semmi,még a ruhákon se volt semmilyen lőnyom...persze nem azt mondom,hogy el kellett volna menni Tarantinos irányba,de ez meg a másik véglet volt,hogy sehol semmi.

de amúgy méltó zárása volt a trilógiának! kár,hogy még csak 5ször néztem végig... :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.21. 20:54:42

Ma megnéztem a TDKR-t, és hatalmas csalódás volt! számítottam rá, hogy A sötét lovagot nem fogja felülmúlni, de arra nem, hogy ennyire alulmúlja...

A trilógia 3. része visszasüllyesztette a történetet az unalmas és sablonos szuperhősös világba.

A film alatt végig vártam, hogy Bane karakteréből kibukik egy rejtett cél, egy cél ami mélységet adna a történetnek és reméltem nem csak a látványvilág meg az egy-két fordulat jelenti majd a "nagy" eseményeket. Tévedtem. Ehelyett kaptam, egy gagyi beszédet és a "gothami kommün" megvalósulását, a burzsoázia legyilkolásával, megspékelve egy rögtönítélő bírósággal. Már csak a vörös zászlók hiányoztak... És ahogy a cselekményből kiderült ez is hazugság volt, a főgonosz csajt, csak a bosszúvágy vezérelte.

Kár érte! Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.21. 18:55:31

lui1698 írta:Rumnapló

Johnny Depp nem nagyon tud rosszul játszani, itt is nagyon bírtam.
A film nem nagy szám, egynek elmegy, igazából nekem most pont arra volt jó, hogy megnézzem a napokban a Félelem és reszketést.
te még azt sem láttad? :shock: laci, te eddig melyik bolygón éltél? :shock: :D
jobb lesz mint a sweeney todd, meglásd :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése