Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.30. 19:00:25

blupatrik írta:Valami NAGYON brutál horror filmet tud valaki?Nem,nem olyat amitől sikitoznak a lányok mert megijedtek, hanem amitől tényleg én is berosálok.Szeretném azt átélni amit a barátaim ,egy olyan filmen,amin én csak nevetek.(nem tudom,hogy értelmezhető-e ez a mondat :D )


Ma láttam egy előzetest és a "könyvtárakban" már beszerezhető szinkronosan is:

A jelenés - The Apparition

Ígéretes ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.30. 18:04:44

Argo
Jó film volt ez, Affleck-ből nagyon jó rendező lett. Tényleg nem egy akciódús alkotás, de nagyon jól kreált feszültséget. Nem sok kifogásom lehet vele kapcsolatban, de egyszerűen úgy vagyok vele, mint sok megtörtént eseményen alapuló filmmel, hogy egyszerűen nem érdekes. Nem voltak érdekes karakterek (sőt, igazából nem is nagyon voltak karakterek), nem voltak konfliktusok és úgy alapvetően nem volt semmi különleges a filmben.
Viszont nagyon profi munka, és ezért minden dicséretet megérdemel. De (a rendezésen kívül) teljesen érdemtelenül kapna bármire is Oscart.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.11.30. 15:10:23

blupatrik írta:Valami NAGYON brutál horror filmet tud valaki?
Motel, Mártírok, Ott bent
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.30. 14:59:09

blupatrik írta:Valami NAGYON brutál horror filmet tud valaki?Nem,nem olyat amitől sikitoznak a lányok mert megijedtek, hanem amitől tényleg én is berosálok.Szeretném azt átélni amit a barátaim ,egy olyan filmen,amin én csak nevetek.(nem tudom,hogy értelmezhető-e ez a mondat :D )

REC 1-2.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.30. 14:30:38

The Bourne Legacy

Nem igazán értem, hogy ennek mi köze volt a Bourne filmekhez? Ja, sok nem, csak így könnyebb eladni.
Amúgy nem volt rossz, annyira jó sem. Kicsit hosszú, de a vége rendesen bepörög, az első 30 perc, egy óra viszont elég eseménytelen. Bőven jó lett volna, ha az egész maximum másfél óra.
Jeremy Renner viszont tetszett. Nekem sokkal hitelesebb titkos ügynök, mint volt Matt Daemon vagy, mint Tom Cruise (ha már a műfajnál maradunk).
Ha nem vár sokat tőle az ember, akkor élvezni fogja. Összességében viszont elég szürke lett.
5/10.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.30. 13:25:13

Na akkor tegnap megtekintettem én is az Argo című filmet. Hát azt kell, hogy mondjam Ben Affleck rendezőként még sokra vihetni. Viszont mint színész soha nem szimpatizáltam vele. Itt viszont jó benyomást keltett.

Remek film volt és mindenkinek ajánlom. Elég komoly a témája.

Bővebben --> ITT
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.29. 20:50:31

sjd írta:
lui1698 írta:Na, asszem én is várok az Argo-val (vagy mozi), mert a minősége kb. olyan, mint jutyúbon a 240p-s videóké. :?
Ez az a bizonyos kínai subos webrip? Most szedem, nem írnak rosszakat róla.
Bár a Looper sem volt a legjobb ebben a verzióban, de kétségkívül nézhető volt.
Én az említett rippel néztem tegnap este.
Egyáltalán nem vészes a minősége képileg, viszont a felirata kicsit hagy maga után kívánnivalót. Az a kínai égetés meg elég érdekes, mert kábé ha 10szer jelenik meg a képen néhány írásjel... Ami mondjuk nekem nem gáz, de odakint ebből mit értettek meg vajon :P

Maga a film sztem elég jó lett. Nem túl akciódús, de azért fenntartja a feszültséget végig, ahogy érzékeltetik, h mi van kockán. Maga a szabadítási művelet, az Argo akció meg elég vadul lett kidolgozva, elég merész vállalkozás volt. Mellesleg kivitelezhetőbb lett volna, ha a magyar Argo-t akarják kint forgatni és ezzel az ürüggyel lépnek be :mrgreen: Árpa lett volna a kezes, Kuplung meg biztosította volna, h nemhogy kiengedjék őket, hanem egyenesen elzavarják a stábot :lol:

Szóval összességében egy egész jó kis film, érdemes megpillantani ;) És nem feltétlenül HD-ben mert ez nem ilyen látványfilm. Sőt, ez a minimális mozis hatás meg még korhűbbé is teszi 8)

10/7.5

Szerk.:

Jut eszembe, megnéztem a Lawless-t is nemrég.

Nagyon bejövős volt a film. Hardynak mocskosul jól állt ez a szerep (is), a szűkszavú, marcona erőember. LaBeouf csávót is elhittem ebben a szerepben, a nyápic kisöcsi, aki nagyra vágyik. Guy Pearce meg szintén hátborzongató volt (főleg a sérója :lol: ).
Am is tetszenek az ilyen alkoholtilalmas gengszterkedős filmek, de ez tényleg beszippantott. Úgy elrepült az a majd' két óra, mint a huzat. Ez többször nézős lesz, az ziher 8)

10/8
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.29. 20:40:24

Én ezt szedtem le:
Argo.2012.READNFO.R6.WEBRip.XviD-HELLRAZ0R
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.29. 20:36:55

lui1698 írta:Na, asszem én is várok az Argo-val (vagy mozi), mert a minősége kb. olyan, mint jutyúbon a 240p-s videóké. :?
Ez az a bizonyos kínai subos webrip? Most szedem, nem írnak rosszakat róla.
Bár a Looper sem volt a legjobb ebben a verzióban, de kétségkívül nézhető volt.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.29. 19:58:35

Na, asszem én is várok az Argo-val (vagy mozi), mert a minősége kb. olyan, mint jutyúbon a 240p-s videóké. :?

Hobbit-ot tegnap bemutatták Új-Zélandon. Nekik tetszett úgy látom:
http://www.imdb.com/title/tt0903624/
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.29. 19:36:07

lui1698 írta:Traffic-ot is. (igen veb, ezt se láttam még :lol: )
hu én vagy 10 éve láttam, de nagyon nem tetszett. jó hogy szóba került, fel is vettem a "kapnak egy második esélyt" listára :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2012.11.29. 19:35:55

Valami NAGYON brutál horror filmet tud valaki?Nem,nem olyat amitől sikitoznak a lányok mert megijedtek, hanem amitől tényleg én is berosálok.Szeretném azt átélni amit a barátaim ,egy olyan filmen,amin én csak nevetek.(nem tudom,hogy értelmezhető-e ez a mondat :D )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára blupatrik 2012.11.29. 19:53:30-kor.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.29. 19:35:28

lui1698 írta: Tegnap megnéztem a Superbad-et, egynek jó volt, viszont sajnos szegény Jonah Hill-t nagyon szeretném megölni egy csészével.
Együtt néztük? :P
Nem volt rossz, de én valahogy többet vártam tőle. Egy-két poén ütött, de összességében elég szürke volt.

Argo-t megvárom, amíg elérhető lesz HD-ban, ne csak a film legyen minőségi.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.29. 19:20:41

A Diktátor szerintem ritka gyenge volt, annyira erőltetett, hogy már szinte én izzadtam kínomban.

Tegnap megnéztem a Superbad-et, egynek jó volt, viszont sajnos szegény Jonah Hill-t nagyon szeretném megölni egy csészével.

Ma estére az Argo mellé még beterveztem a Traffic-ot is. (igen veb, ezt se láttam még :lol: )
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.29. 19:10:27

lui1698 írta:Akit érdekel, a könyvtárakban elérhető az Argo nézhető minőségben!
már meg is rendeltem :D

Tegnap megnéztem a Diktátort.... háát láttam már Cohentől jobbat, de azért simán nézhető volt. Manapság nehéz jó vígjátékot találni, de Cohen filmjei felvirágoztathatják ezt a műfajt ismételten.

Bővebben a filmről --> ITT
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.29. 17:48:19

Akit érdekel, a könyvtárakban elérhető az Argo nézhető minőségben!
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2012.11.28. 20:48:07

Felhőatlasz

Nem akarok hosszan belemenni, mert ez egy tipikusan olyan film amiről oldalakat lehetne írni, úgyhogy csak annyit mondok, hogy számomra utóbbi évek legjobb filmje. Mind a történet, a színészek játéka (Tom Hanks-é és Hugo Weaving-é kifejezetten) , a látvány, a filmzene tökéletes volt, egy percig sem unatkoztam a röpke 164 perc alatt. A Wachowski fivérek felülmúlták önmagukat, szvsz. ez jobb film lett mint bármelyik Mátrix rész, vagy mint a V mint vérbosszú.

Összefoglalva: ez egy nagy betűs FILM, remekmű, 10/10!

Üdv, Zaen
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.28. 18:04:06

sjd írta:
kanty írta: Az egyik besokall, azt mondja elege van, családja van, hagyja a fenébe az egészet. Sokkal emberibb lett volna
Nekem kicsit furcsa lett volna a vége így ezzel, hogy "na ennyi elég volt." Sztem pont az volt a film lényege, hogy ez a két srác nem sokallt be, akkor sem, amikor a társuknak a szemébe döftek egy kést, akkor sem, amikor majdnem füstmérgezést kaptak a tűzben, vagy amikor levágott testrészeket találtak a házban. Lehet, hogy hatásvadászatnak érződik, de pont ez a filmek lényege, hogy ilyen sztorikat mutassanak be és ne meghátráló kisemberek legyenek a hősök. Batman sem sokallt be a börtönben, Frodó sem gondolta meg magát a Végzet hegyénél, Ripley sem hagyta magát megöletni az Aliennel.
Persze értem, hogy számodra reálisabb lett volna, és valóban talán a film dokumentarista történetmesélése ezt kívánta volna, de sztem ez így hatásosabb volt. Meggyőzni erről viszont nem fogjuk egymást, úgyhogy én teljesen elfogadom, amit mondasz, csak gondoltam leírom, h sztem ez miért volt logikus.
Meggyőzni most sem fogjuk egymást, de ilyen ez a popszakma. :)
Értem, amit mondasz és van is ráció benne. Csak mindkettőnek gyereke született vagy útba volt, éppen ilyenkor értékelik az emberek újra a dolgokat, mérlegelnek, hogy mi a fontos számukra.
A példákban amiket említesz, mind mind kitalált személyek vannak, nem hús vér emberek, a filmben viszont igen. S az embernek van egy olyan tulajdonsága, hogy sokszor fél, sokszor a könnyebb utat választja, egyszer megnéznék egy ilyent egy hasonló filmben is. Például nekem a Warrior-al is ez volt a gondom. Kapunk egy viszonylag reális filmet(persze ebbe is bele lehet kötni, de szerintem az volt, ahhoz képest, hogy egy filmről beszélünk), aztán a végén átviszik hatásvadászba.
Na, de ezzel azt hiszem ki is beszéltük a dolgot. ;)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.28. 17:49:35

kanty írta: Az egyik besokall, azt mondja elege van, családja van, hagyja a fenébe az egészet. Sokkal emberibb lett volna
Nekem kicsit furcsa lett volna a vége így ezzel, hogy "na ennyi elég volt." Sztem pont az volt a film lényege, hogy ez a két srác nem sokallt be, akkor sem, amikor a társuknak a szemébe döftek egy kést, akkor sem, amikor majdnem füstmérgezést kaptak a tűzben, vagy amikor levágott testrészeket találtak a házban. Lehet, hogy hatásvadászatnak érződik, de pont ez a filmek lényege, hogy ilyen sztorikat mutassanak be és ne meghátráló kisemberek legyenek a hősök. Batman sem sokallt be a börtönben, Frodó sem gondolta meg magát a Végzet hegyénél, Ripley sem hagyta magát megöletni az Aliennel.
Persze értem, hogy számodra reálisabb lett volna, és valóban talán a film dokumentarista történetmesélése ezt kívánta volna, de sztem ez így hatásosabb volt. Meggyőzni erről viszont nem fogjuk egymást, úgyhogy én teljesen elfogadom, amit mondasz, csak gondoltam leírom, h sztem ez miért volt logikus.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.28. 17:24:28

sjd írta:
kanty írta: Ha végre befejeznek egy filmet úgy, hogy valaki nem lesz hősi halott. Külön örültem, hogy nem annyira szajkózták ezt az amerikai hős vagyok sztorit. A srácok tették a dolgukat és pont.
Az meg, hogy csak az egyik hal meg, ráadásul úgy, hogy a másik a testével védi ki a golyókat szerintem méltatlan volt ehhez a filmhez.
Mondjuk az első percek monológja után nem tudom mit vártál..:D Engem egyébként teljesen váratlanul ért a dolog, csak néztem ki a fejemből, hogy mi a fene van.
Viszont ez azért túl komoly film volt ahhoz, hogy csak úgy ellovagoljanak rózsaszín unikornisokon a naplementébe. Persze a Batmannél meg a hepiend vt a gagyi, ott kellett volna a hősi halál :D Kíváncsi vagyok, hogy szted mi lett volna az igazán sablonok nélküli befejezés? Kiderül az egyik srácról, hogy a másik apja, elveszti az identitását és beáll a mexikói kartellbe? :D
Az előbb írtam le. De nekifutok még egyszer...
Az egyik besokall, azt mondja elege van, családja van, hagyja a fenébe az egészet. Sokkal emberibb lett volna. Mint az, hogy egymásért halnak meg, plusz a végén az a temetéses jelenet. Csak ez az USA-ban nem hozza a könnyeket. Mondjuk a címből már kikövetkeztettem, hogy ez lesz és azt is lehetett tudni, hogy a mexikói srác hal meg. Mindig a fehér srác kell megmaradjon :P. De aztán, ahogy az egész történet haladt előre kezdtem reménykedni, hogy hátha mégsem, hátha ez lesz az egyike a kevés kivételnek. Nem ez volt. S számomra azért dühítő, amennyire egy film lehet dühítő :P, mert úgy éreztem, hogy ezt leszámítva egy nagyon komoly filmet hoztak össze. Reális volt, jók voltak a színészek, rendben volt minden nagyon.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.28. 17:17:45

kanty írta: Ha végre befejeznek egy filmet úgy, hogy valaki nem lesz hősi halott. Külön örültem, hogy nem annyira szajkózták ezt az amerikai hős vagyok sztorit. A srácok tették a dolgukat és pont.
Az meg, hogy csak az egyik hal meg, ráadásul úgy, hogy a másik a testével védi ki a golyókat szerintem méltatlan volt ehhez a filmhez.
Mondjuk az első percek monológja után nem tudom mit vártál..:D Engem egyébként teljesen váratlanul ért a dolog, csak néztem ki a fejemből, hogy mi a fene van.
Viszont ez azért túl komoly film volt ahhoz, hogy csak úgy ellovagoljanak rózsaszín unikornisokon a naplementébe. Persze a Batmannél meg a hepiend vt a gagyi, ott kellett volna a hősi halál :D Kíváncsi vagyok, hogy szted mi lett volna az igazán sablonok nélküli befejezés? Kiderül az egyik srácról, hogy a másik apja, elveszti az identitását és beáll a mexikói kartellbe? :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.28. 17:06:29

sjd írta:
kanty írta:End of watch

Az év filmje lehetett volna, ha a végét nem szabják el...
Miért, szted mi lett volna a jó vég :?: :wink:
(azért remélem kap egy 3/10-et :P :twisted: )
Ha végre befejeznek egy filmet úgy, hogy valaki nem lesz hősi halott. Külön örültem, hogy nem annyira szajkózták ezt az amerikai hős vagyok sztorit. A srácok tették a dolgukat és pont.
Az meg, hogy csak az egyik hal meg, ráadásul úgy, hogy a másik a testével védi ki a golyókat szerintem méltatlan volt ehhez a filmhez.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.28. 17:00:46

kanty írta:End of watch

Az év filmje lehetett volna, ha a végét nem szabják el...
Miért, szted mi lett volna a jó vég :?: :wink:
(azért remélem kap egy 3/10-et :P :twisted: )
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.28. 16:42:17

End of watch

Az év filmje lehetett volna, ha a végét nem szabják el...
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.28. 14:02:27

Az elmúlt napokban elkapott a nosztalgia, úgyhogy írtam 2 feledhetetlen filmről.

Kickboxer - Vérbosszú Bangkokban

Gyerekkorom egyik legnagyobb hatást elérő filmje volt. Akciósztárok közül JCVD, mindig is a kedvencem volt és marad is. Kevés filmjét nem láttam és nagyon kevés volt közülük az, ami nem tetszett. De ez a film 10/10-es lesz számomra mindig...

Bővebben --> ITT


Robotzsaru

Ha meghatározó akciófilmekről van szó, akkor mindenképp közéjük sorolom ezt a filmet. 18-as karika, akkoriban még kék 3szög, ellenére kb 8-9-10 évesen láthattam, de akkor annyira megfogott, hogy elképesztő. Az akciófilmek egyik csúcskategóriája.

Bővebben --> ITT
Válasz küldése